Жеке кәсіпкерлік саласындағы асыл тұқымды мал шаруашылығы және тұқым шаруашылығы салаларындағы мемлекеттік бақылау бойынша және өсімдіктерді қорғау саласындағы мемлекеттік бақылау бойынша тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2011 жылғы 1 қыркүйектегі № 18-03/496 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің м.а. 2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 312 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 10 қазанда № 7250 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 24 тамыздағы № 15-02/762 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 697 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.08.2015 № 15-02/762 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 16.11.2015 № 697 бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың атауы жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушы 2012.05.24 № 18-03/269 және ҚР Экономикалық даму және сауда министрінің 2012.05.28 № 174 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бірлескен бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 15-бабы 1-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жеке кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік бақылау бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы тексеру парақтарының нысандары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жеке кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік бақылау бойынша тұқым шаруашылығы салаларындағы тексеру парақтарының нысандары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жеке кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік бақылау бойынша өсімдіктерді қорғау саласындағы тексеру парақтарының нысандары.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушы 2012.05.24 № 18-03/269 және ҚР Экономикалық даму және сауда министрінің 2012.05.28 № 174 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бірлескен бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен соң ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсына жариялау.

Об утверждении форм проверочных листов в сфере частного предпринимательства по государственному контролю в области племенного животноводства и семеноводства и государственному контролю в области защиты растений
Совместный приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 сентября 2011 года № 18-03/496 и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 16 сентября 2011 года № 312. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 октября 2011 года № 7250. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 августа 2015 года № 15-02/762 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 697
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства РК от 24.08.2015 № 15-02/762 и Министра национальной экономики РК от 16.11.2015 № 697.
Сноска. Заголовок в редакции совместного приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 24.05.2012 № 18-03/269 и Министра экономического развития и торговли РК от 28.05.2012 № 174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) формы проверочных листов в сфере частного предпринимательства по государственному контролю в области племенного животноводства согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) формы проверочных листов в сфере частного предпринимательства по государственному контролю в области семеноводства согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) формы проверочных листов в сфере частного предпринимательства по государственному контролю в области защиты растений согласно приложению 3 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными совместным приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 24.05.2012 № 18-03/269 и Министра экономического развития и торговли РК от 28.05.2012 № 174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа после регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) опубликование приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекші Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы      Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы            Экономикалық даму және сауда
министрінің міндетін        министрінің міндетін
атқарушы                    атқарушы
______________ М. Толыбаев ________________ М. Құсайынов
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің м.а.
2011 жылғы 1 қыркүйектегі № 18-03/496
және Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрінің м.а.
2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 312
бірлескен бұйрығына
1-қосымша
нысан
Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы жеке кәсіпкерлік
аясында мемлекеттік бақылау бойынша тексеру парағы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 28.01.2014 № 8/72 және ҚР Өңірлік даму министрінің 10.02.2014 № 29/НҚ бірлескен бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Органның атауы ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тексеру тағайындау туралы акт _______________________________________
(№, күні)
Субъектінің атауы ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
ЖСН (БСН)* __________________________________________________________
Субъектінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________
_____________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Қойылатын талаптарға сәйкес келеді
Қойылатын талаптарға сәйкес келмейді
Асыл тұқымды зауыттар
1
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе куәліктің** болуы
2
Меншік құқығында материалдық-техникалық базасының болуын растайтын құқық белгілейтін құжаттардың немесе ұзақ мерзімді (кемінде бес жыл) жалға алу шартының немесе лизинг шартының болуы
3
Жеке және заңды тұлғалар мамандарының қатысуымен ғылыми ұйымдардың ғалымдары әзірлеген, сынақтан өткізілген немесе тұқымдары жасалып жатқан малдармен жүргізілетін селекциялық-асыл тұқымдық жұмыс жоспарының болуы
4
Мал өнімділігінің сандық көрсеткіштерінің малдардың тиісті тұқымдары мен типтеріне арналған стандарттардың талаптарына сәйкестігі
5
Мал өнімділігінің сапа көрсеткіштерінің малдардың тиісті тұқымдары мен типтеріне арналған стандарттар талаптарына сәйкестігі
6
Тұқымы сынақтан өткізілген, бір тұқым ішіндегі және зауыттық типті асыл тұқымды малды, белгiлi бiр тұқымның зауыттық желiлері мен кросстарын күтіп-ұстау және пайдалану
7
Уәкiлеттi орган бекiткен нысандар бойынша деректердi есепке алуды жүргiзу және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергiлiктi атқарушы органдарына есептiлiктi ұсыну
8
Малдарды өзінің өнімділігі және ұрпағының сапасы бойынша бағалауды жүргізу
9
Асыл тұқымды малға бағалау жүргізу
10
Белгілі бір тұқымның сынақтан өткізілген зауыттық және бір тұқым ішіндегі, аймақтық типті, зауыттық желідегі құндылығы жоғары малдарын желісін сату
11
Малды өз өнiмдiлiгi және ұрпағының сапасы бойынша бағалау жөнiндегi бақылау-сынақтан өткiзу аулалары мен пункттерiнiң жұмыс iстеуi
12
Тұқымы сынақтан өткізілген, бір тұқым ішіндегі және зауыттық типті асыл тұқымды мал төлін, белгiлi бiр тұқымның зауыттық желiлері мен кросстарын бағытталған өсiру
13
Асыл тұқымдық куәліктер беру
14
Штатында тиісті мамандықтар бойынша мамандарының болуы
15
Объектіге жасалған ветеринариялық-санитариялық қорытындысының болуы
16
Есепке алу нөмірінің берілгені туралы растаудың болуы
17
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің атқарушы органы бөлімшесінің ветеринариялық дәрігері берген жұқпалы аурулар (туберкулез, бруцеллез, лейкоз, лептоспироз, кампилобактериоз, трихомоноз, қойдың эпидидимиті, хламидиоз, жылқының күйеңкі ауруы, эпизоотиялық лимфангит) бойынша, сондай-ақ Халықаралық Эпизоотиялық Бюро тізіміндегі аурулар бойынша тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағындағы эпизоотиялық жағдай туралы ветеринариялық анықтаманың болуы
Асыл тұқымды шаруашылықтар
18
Заңды тұлға үшін заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама немесе куәліктің** болуы
19
Меншік құқығында материалдық-техникалық базасының болуын растайтын құқық белгілейтін құжаттардың немесе ұзақ мерзімді (кемінде бес жыл) жалға алу шартының немесе лизинг шартының болуы
20
Жеке және заңды тұлғалар мамандарының қатысуымен ғылыми ұйымдардың ғалымдары әзірлеген, сынақтан өткізілген немесе тұқымдары, типтері, кросстары жасалып жатқан малдармен жүргізілетін селекциялық-асыл тұқымдық жұмыс жоспарының болуы
21
Мал өнімділігінің сандық көрсеткіштерінің малдардың тиісті тұқымдары мен түрлеріне арналған стандарттар талаптарына сәйкестігі
22
Мал өнімділігінің сапалық көрсеткіштерінің малдардың тиісті тұқымдары мен түрлеріне арналған стандарттар талаптарына сәйкестігі
23
Уәкiлеттi орган бекiткен нысандар бойынша деректердi есепке алуды жүргiзу және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергiлiктi атқарушы органдарына есептiлiктi ұсыну
24
Асыл тұқымды малға бағалау жүргізу
25
Асыл тұқымды малдың белгiлi бiр түрін, тұқымын, желiлері мен типтерін өткізу
26
Асыл тұқымдық куәліктер беру
27
Штатында тиісті мамандықтар бойынша мамандарының болуы
28
Объектіге жасалған ветеринариялық-санитариялық қорытындының болуы
29
Есепке алу нөмірінің берілгені туралы растаудың болуы
30
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің атқарушы органы бөлімшесінің ветеринариялық дәрігері берген жұқпалы аурулар (туберкулез, бруцеллез, лейкоз, лептоспироз, кампилобактериоз, трихомоноз, қойдың эпидидимиті, хламидиоз, жылқының күйеңкі ауруы, эпизоотиялық лимфангит) бойынша, сондай-ақ Халықаралық Эпизоотиялық Бюро тізіміндегі аурулар бойынша тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағындағы эпизоотиялық жағдай туралы ветеринариялық анықтаманың болуы

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о.министра                      И.о. министра экономического
сельского хозяйства               развития и торговли
Республики Казахстан              Республики Казахстан
_____________ М. Толыбаев         _________________ М. Кусаинов
Приложение 1
к Совместному приказу
и.о. министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 1 cентября 2011 года № 18-03/496
и и.о. министра экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
от 16 сентября 2011 года № 312
форма
Проверочный лист в сфере частного
предпринимательства по государственному
контролю в области племенного животноводства
Сноска. Проверочный лист в редакции совместного приказа Министра сельского хозяйства РК от 28.01.2014 № 8/72 и Министра регионального развития РК от 10.02.2014 № 29/ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Наименование органа _________________________________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта _______________________________________________
_____________________________________________________________________
ИИН (БИН)* __________________________________________________________
Адрес, место нахождения субъекта ____________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень
требований
Соответствует
предъявляемым
требованиям
Не
соответствует предъявляемым
требованиям
Племенные заводы
1
Наличие свидетельства** или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица
2
Наличие правоустанавливающих документов, подтверждающих наличие материально-технической базы на праве собственности или договора долгосрочной аренды (не менее 5 лет) или договора лизинга
3
Наличие плана селекционно-племенной работы с животными апробированных или создаваемых пород, разработанного учеными научных организаций с участием специалиста юридического лица
4
Соответствие количественных показателей продуктивности животных требованиям стандартов для соответствующих пород и типов животных
5
Соответствие качественных показателей продуктивности животных требованиям стандартов для соответствующих пород и типов животных
6
Содержание и использование племенных животных апробированных пород, внутрипородных и заводских типов, заводских линий и кроссов определенных пород
7
Ведение учета данных и представление отчетности в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения по формам, утвержденным уполномоченным органом
8
Проведение оценки животных по собственной продуктивности и качеству потомства
9
Проведение бонитировки племенных животных
10
Реализация высокоценных животных апробированного заводского и внутрипородного, зонального типов, заводской линии определенной породы
11
Функционирование контрольно-испытательных дворов и пунктов по оценке животных по собственной
продуктивности и качеству потомства
12
Направленное выращивание племенного молодняка апробированных пород, внутрипородных и заводских типов, заводских линий и кроссов определенных пород
13
Выдача племенных свидетельств
14
Наличие в штате специалистов по соответствующим специальностям
15
Наличие ветеринарно-санитарного заключения на объект
16
Наличие подтверждения о присвоении учетного номера
17
Наличие ветеринарной справки об эпизоотической ситуации на территории соответствующей административно-территориальной единицы по инфекционным заболеваниям, (туберкулез, бруцеллез, лейкоз, лептоспироз, кампилобактериоз, трихомоноз, эпидидимит овец, хламидиоз, случная болезнь лошадей, эпизоотический лимфангит), а также заболеваниям списка Международного Эпизоотического Бюро, выданной ветеринарным врачом подразделения исполнительного органа соответствующей административно-территориальной единицы
Племенные хозяйства
18
Наличие свидетельства** или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для юридического лица) или копию удостоверения личности (для физического лица)
19
Наличие правоустанавливающих документов, подтверждающих наличие материально-технической базы на праве собственности или договора долгосрочной аренды (не менее 5 лет) или договора лизинга
20
Наличие плана селекционно-племенной работы с животными апробированных или создаваемых пород, типов, кроссов, разработанного учеными научных организаций с участием специалистов физического или юридического лица
21
Соответствие количественных показателей продуктивности животных требованиям стандартов для соответствующих пород и типов животных
22
Соответствие качественных показателей продуктивности животных требованиям стандартов для соответствующих пород и типов животных
23
Ведение учета данных и представление отчетности в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения по формам, утвержденным уполномоченным органом
24
Проведение бонитировки племенных животных
25
Реализация определенного вида, породы, линий и типов племенных животных
26
Выдача племенных свидетельств
27
Наличие в штате специалистов по соответствующим специальностям
28
Наличие ветеринарно-санитарного заключения на объект
29
Наличие подтверждения о присвоении учетного номера
30
Наличие ветеринарной справки об эпизоотической ситуации на территории соответствующей административно-территориальной единицы по инфекционным заболеваниям, (туберкулез, бруцеллез, лейкоз, лептоспироз, кампилобактериоз, трихомоноз, эпидидимит овец, хламидиоз, случная болезнь лошадей, эпизоотический лимфангит), а также заболеваниям списка Международного Эпизоотического Бюро, выданной ветеринарным врачом подразделения исполнительного органа соответствующей административно-территориальной единицы

1 және 2 реттегі асыл тұқымдық репродукторлар
31
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе куәліктің** заңды тұлға үшін немесе жеке куәліктің көшірмесінің жеке тұлға үшін болуы
32
Меншік құқығында материалдық-техникалық базасының болуын растайтын құқық белгілейтін құжаттардың немесе ұзақ мерзімді (кемінде бес жыл) жалға алу шартының немесе лизинг шартының болуы
33
Жеке және заңды тұлғалар мамандарының қатысуымен ғылыми ұйымдардың ғалымдары әзірлеген, сынақтан өткізілген немесе тұқымдары, типтері, кросстары жасалып жатқан малдармен жүргізілетін селекциялық-асыл тұқымдық жұмыс жоспарының болуы
34
Мал өнімділігінің сандық көрсеткіштерінің малдардың тиісті тұқымдары мен түрлеріне арналған стандарттар талаптарына сәйкестігі
35
Мал өнімділігінің сапалық көрсеткіштерінің малдардың тиісті тұқымдары мен түрлеріне арналған стандарттар талаптарына сәйкестігі
36
Уәкiлеттi орган бекiткен нысандар бойынша деректердi есепке алуды жүргiзу және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергiлiктi атқарушы органдарына есептiлiктi ұсыну
37
Асыл тұқымды малға бағалау жүргізу
38
Асыл тұқымдық куәліктерді беру
39
Құстардың тұқымдары мен кросстарының желілерін және (немесе) арғы ата-тектік үйiрiн өткізу (бірінші реттегі асыл тұқымдық репродукторлар үшін)
40
Құстардың тұқымдары мен кросстарының желілерін және (немесе) ата-енелiк үйiрiн өткізу (екінші реттегі асыл тұқымдық репродукторлар үшін
41
Штатында тиісті мамандықтар бойынша мамандарының болуы
42
Объектіге жасалған ветеринариялық-санитариялық қорытындының болуы
43
Есепке алу нөмірінің берілгені туралы растаудың болуы
44
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің атқарушы органы бөлімшесінің ветеринариялық дәрігері берген жұқпалы аурулар (туберкулез, бруцеллез, лейкоз, лептоспироз, кампилобактериоз, трихомоноз, қойдың эпидидимиті, хламидиоз, жылқының күйеңкі ауруы, эпизоотиялық лимфангит) бойынша, сондай-ақ Халықаралық Эпизоотиялық Бюро тізіміндегі аурулар бойынша тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағындағы эпизоотиялық жағдай туралы ветеринариялық анықтаманың болуы
Асылдандырушы орталықтар
45
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе куәліктің** болуы
46
Жеке және заңды тұлғалар мамандарының қатысуымен ғылыми ұйымдардың ғалымдары әзірлеген, сынақтан өткізілген немесе тұқымдары жасалып жатқан малдармен жүргізілетін селекциялық-асыл тұқымдық жұмыс жоспарының болуы
47
Ауыл шаруашылығы малының тұқымдық малын күтіп-ұстауға арналған үй-жайдың болуы
48
Тұқымдық малдың ұрығын төменгi температурада мұздатуға және сақтауға арналған зертхананың болуы
49
Ветеринариялық-санитариялық тексеру өткізетін орынның болуы
50
Карантиндік үй-жайдың болуы
51
Изолятордың болуы
52
Зертханалық жабдықтардың болуы
53
Криогендiк жабдықтардың болуы
54
Жоғары өнiмдi асыл тұқымды тұқымдық малдың болуын растайтын асыл тұқымдық куәліктердің болуы
55
Асыл тұқымды тұқымдық малдың сәйкестендіру жүргізуді растайтын ветеринариялық паспорттардың болуы
56
Малға өз өнiмдiлiгi бойынша бағалау жүргiзуі
57
Ұрпағының сапасы бойынша бағалау жүргiзуі
58
Асыл тұқымды малға бағалау жүргізу
59
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстардың ақпараттық базада тіркелгенін растайтын жергілікті атқарушы органның анықтамасы
60
Уәкiлеттi орган бекiткен нысандар бойынша деректердi есепке алуды жүргiзу және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергiлiктi атқарушы органдарына есептiлiктi ұсыну
61
Асыл тұқымдық куәліктерді беру
62
Штатында тиісті мамандықтар бойынша мамандарының болуы
63
Объектіге жасалған ветеринариялық-санитариялық қорытындының болуы
64
Есепке алу нөмірінің берілгені туралы растаудың болуы
65
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің атқарушы органы бөлімшесінің ветеринариялық дәрігері берген жұқпалы аурулар (туберкулез, бруцеллез, лейкоз, лептоспироз, кампилобактериоз, трихомоноз, қойдың эпидидимиті, хламидиоз, жылқының күйеңкі ауруы, эпизоотиялық лимфангит) бойынша, сондай-ақ Халықаралық Эпизоотиялық Бюро тізіміндегі аурулар бойынша тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағындағы эпизоотиялық жағдай туралы ветеринариялық анықтаманың болуы
Дистрибьютерлік орталық
66
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе куәліктің** болуы
67
Жеке және заңды тұлғалар мамандарының қатысуымен ғылыми ұйымдардың ғалымдары әзірлеген, сынақтан өткізілген немесе тұқымдары жасалып жатқан малдармен жүргізілетін селекциялық-асыл тұқымдық жұмыс жоспарының болуы
68
Стационарлық биоқоймалары бар өндiрiстiк үй-жайлардың болуы
69
Зертханалық жабдықтардың болуы
70
Криогендiк жабдықтардың болуы
71
Жасартушы болып табылатын, тұқымдық бұқалардың ұрығын сатып алу және сақтау
72
Ұрығын сату
73
Асыл тұқымдық куәліктерді беру
74
Штатында тиісті мамандықтар бойынша мамандарының болуы
75
Объектіге жасалған ветеринариялық-санитариялық қорытындының бар болуы
76
Есепке алу нөмірінің берілгені туралы растаудың болуы
77
Уәкiлеттi орган бекiткен нысандар бойынша деректердi есепке алуды жүргiзу және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергiлiктi атқарушы органдарына есептiлiктi ұсыну
78
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің атқарушы органы бөлімшесінің ветеринариялық дәрігері берген жұқпалы аурулар (туберкулез, бруцеллез, лейкоз, лептоспироз, кампилобактериоз, трихомоноз, қойдың эпидидимиті, хламидиоз, жылқының күйеңкі ауруы, эпизоотиялық лимфангит) бойынша, сондай-ақ Халықаралық Эпизоотиялық Бюро тізіміндегі аурулар бойынша тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағындағы эпизоотиялық жағдай туралы ветеринариялық анықтаманың бар болуы
Бағалаушылар (сыныптаушылар)
79
«Зоотехния» немесе «мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы» не «биотехнология» тиісті мамандығы бойынша білімі туралы дипломның болуы
80
Ауыл шаруашылығы малының тиісті түрі бойынша бағалау курстарынан өткендігі туралы сертификаттың болуы
81
Уәкiлеттi орган бекiткен нысандар бойынша деректердi есепке алуды жүргiзу және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергiлiктi атқарушы органдарына есептiлiктi ұсыну
82
Селекциялық карточкасының, асыл тұқымды малдың карточкасының немесе асыл тұқымды малға асыл тұқымдық куәлігінің болуы
Техник-ұрықтандырушылар
83
«Зоотехния» немесе «мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы» не «биотехнология» немесе «ветеринария» тиісті мамандығы бойынша білімі туралы дипломның немесе осы бейін бойынша кемінде үш жыл жұмыс өтілін растайтын құжаттың болуы
84
Ауыл шаруашылығы малын қолдан ұрықтандыру курстарынан өткендігі туралы сертификаттың болуы
85
Зертханалық үй-жайдың болуы
86
Бақылау-өлшеу аспаптарының болуы
87
Құрал-саймандардың болуы
88
Криогендік жабдықтардың болуы
89
Уәкiлеттi орган бекiткен нысандар бойынша деректердi есепке алуды жүргiзу және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергiлiктi атқарушы органдарына есептiлiктi ұсыну
90
Асыл тұқымды материалға (ұрығына) асыл тұқымды куәліктің болуы
Эмбриондарды телу (ауыстырып салу) жөніндегі мамандар
91
«Зоотехния» немесе «мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы» не «биотехнология» немесе «ветеринария» тиісті мамандығы бойынша білімі туралы дипломның болуы
92
Ауыл шаруашылығы малының эмбриондарын телу (ауыстырып салу) бойынша курстардан өткендігі туралы сертификаттың болуы
93
Зертханалық үй-жайдың болуы
94
Бақылау-өлшеу аспаптарының болуы
95
Құрал-саймандардың болуы
96
Криогендiк жабдықтардың болуы
97
Технологиялық жабдықтардың болуы
98
Асыл тұқымды материалға (эмбриондарға) асыл тұқымды куәліктің болуы
99
Уәкiлеттi орган бекiткен нысандар бойынша деректердi есепке алуды жүргiзу және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергiлiктi атқарушы органдарына есептiлiктi ұсыну
Тексеруді асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспектор жүргізді
____________________________________________________ _________
(тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)        (қолы)
Мөр орны
Талаптардың бұзылуы анықталған жағдайда ұйғарымның нөмірі мен жасалған күні көрсетіледі
(20 ____ жылғы «____» ___________ № _____)
Тексеру нәтижесімен таныстым
(келісемін/келіспеймін) _________________________________ ___________
(тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)  (қолы)
«____» _______________ 20____ жыл
(Тексеру қорытындысы бойынша тексерілген объект
_____________________________________________________________________
(объектінің атауы)
мынадай объектілер санатына ауыстырылады («+» белгісімен белгілеу):
тәуекел дәрежесі жоғары
тәуекел дәрежесі орта
тәуекел дәрежесі төмен
Органның лауазымды тұлғалары:
_________  ___________________________________________ ____________
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)   (қолы)
_________  ___________________________________________ ____________
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты) (қолы)
Органның басшысы:
_________  ___________________________________________ ____________
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты) (қолы)
«____» _______________ 20____ жыл
Ескертпе: * - ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі, БСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі;

Племенные репродукторы 1 и 2 порядка
31
Наличие свидетельства** или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для юридического лица) или копию удостоверения личности (для физического лица)
32
Наличие правоустанавливающих документов, подтверждающих наличие материально-технической базы на праве собственности или договора долгосрочной аренды (не менее 5 лет) или договора лизинга
33
Наличие плана селекционно-племенной работы с животными апробированных или создаваемых пород, типов, кроссов, разработанного учеными научных организаций с участием специалистов физического или юридического лица
34
Соответствие количественных показателей продуктивности животных требованиям стандартов для соответствующих пород и типов животных
35
Соответствие качественных показателей продуктивности животных требованиям стандартов для соответствующих пород и типов животных
36
Ведение учета данных и представление отчетности в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения по формам, утвержденным уполномоченным органом
37
Проведение бонитировки племенных животных
38
Выдача племенных свидетельств
39
Реализация линий и (или) прародительского стада пород и кроссов птиц (для племенных репродукторов первого порядка)
40
Реализация линий и (или) родительского стада пород и кроссов птиц (для племенных репродукторов второго порядка)
41
Наличие в штате специалистов по соответствующим специальностям
42
Наличие ветеринарно-санитарного заключения на объект
43
Наличие подтверждения о присвоении учетного номера
44
Наличие ветеринарной справки об эпизоотической ситуации на территории соответствующей административно-территориальной единицы по инфекционным заболеваниям, (туберкулез, бруцеллез, лейкоз, лептоспироз, кампилобактериоз, трихомоноз, эпидидимит овец, хламидиоз, случная болезнь лошадей, эпизоотический лимфангит), а также заболеваниям списка Международного Эпизоотического Бюро, выданной ветеринарным врачом подразделения исполнительного органа соответствующей административно-территориальной единицы
Племенные центры
45
Наличие свидетельства** или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица
46
Наличие плана селекционно-племенной работы с животными апробированных или создаваемых пород, разработанного учеными научных организаций с участием специалиста юридического лица
47
Наличие помещений для содержания производителей сельскохозяйственных животных
48
Наличие лаборатории для низкотемпературного замораживания и хранения семени производителей
49
Наличие ветеринарно-санитарного пропускника
50
Наличие карантинного помещения
51
Наличие изолятора
52
Наличие лабораторного оборудования
53
Наличие криогенного оборудования
54
Племенные свидетельства, подтверждающие наличие высокопродуктивных племенных животных производителей
55
Наличие ветеринарных паспортов на племенных животных-производителей, подтверждающих проведение идентификации
56
Проведение оценки животных по собственной продуктивности
57
Проведение оценки животных по качеству потомства
58
Проведение бонитировки племенных животных
59
Справка местного исполнительного органа, подтверждающая регистрацию в информационной базе селекционной и племенной работы
60
Ведение учета данных и представление отчетности в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения по формам, утвержденным уполномоченным органом
61
Выдача племенных свидетельств
62
Наличие в штате специалистов по соответствующим специальностям
63
Наличие ветеринарно-санитарного заключения на объект
64
Наличие подтверждения о присвоении учетного номера
65
Наличие ветеринарной справки об эпизоотической ситуации на территории соответствующей административно-территориальной единицы по инфекционным заболеваниям, (туберкулез, бруцеллез, лейкоз, лептоспироз, кампилобактериоз, трихомоноз, эпидидимит овец, хламидиоз, случная болезнь лошадей, эпизоотический лимфангит), а также заболеваниям списка Международного Эпизоотического Бюро, выданной ветеринарным врачом подразделения исполнительного органа соответствующей административно-территориальной единицы
Дистрибьютерные центры
66
Наличие свидетельства** или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица
67
Наличие плана селекционно-племенной работы с животными апробированных или создаваемых пород, разработанного учеными научных организаций с участием специалиста юридического лица
68
Наличие производственных помещений со стационарными биохранилищами
69
Наличие лабораторного оборудования
70
Наличие криогенного оборудования
71
Приобретение и хранение семени производителей, признанных улучшателями
72
Реализация семени
73
Выдача племенных свидетельств
74
Наличие в штате специалистов по соответствующим специальностям
75
Наличие ветеринарно-санитарного заключения на объект
76
Наличие подтверждения о присвоении учетного номера
77
Ведение учета данных и представление отчетности в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения по формам, утвержденным уполномоченным органом
78
Наличие ветеринарной справки об эпизоотической ситуации на территории соответствующей административно-территориальной единицы по инфекционным заболеваниям, (туберкулез, бруцеллез, лейкоз, лептоспироз, кампилобактериоз, трихомоноз, эпидидимит овец, хламидиоз, случная болезнь лошадей, эпизоотический лимфангит), а также заболеваниям списка Международного Эпизоотического Бюро, выданной ветеринарным врачом подразделения исполнительного органа соответствующей административно-территориальной единицы
Бонитер-классификатор
79
Наличие диплома об образовании по соответствующей специальности «зоотехния» или «технология производства продуктов животноводства» либо «биотехнология»
80
Наличие сертификата о прохождении курсов бонитеров по соответствующему виду сельскохозяйственных животных
81
Ведение учета данных и представление отчетности в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения по формам, утвержденным уполномоченным органом
82
Наличие селекционных карточек, карточек племенного животного или племенных свидетельств на племенных животных
Техники-осеменаторы
83
Наличие диплома об образовании по соответствующей специальности «зоотехния» или «технология производства продуктов животноводства» либо «биотехнология», или «ветеринария» или документа, подтверждающего стаж работы по данному профилю не менее трех лет;
84
Наличие сертификата о прохождении курсов по искусственному осеменению сельскохозяйственных животных
85
Наличие лабораторного помещения
86
Наличие контрольно-измерительных приборов
87
Наличие инструментария
88
Наличие криогенного оборудования
89
Ведение учета данных и представление отчетности в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения по формам, утвержденным уполномоченным органом органом
90
Наличие племенных свидетельств на племенной материал (семя)
Специалист по трансплантации эмбрионов
91
Наличие диплома об образовании по соответствующей специальности «зоотехния» или «технология производства продуктов животноводства» либо «биотехнология», или «ветеринария»
92
Наличие сертификата о прохождении курсов по трансплантации (пересадке) эмбрионов сельскохозяйственных животных
93
Наличие лабораторного помещения
94
Наличие контрольно-измерительных приборов
95
Наличие инструментария
96
Наличие криогенного оборудования
97
Наличие технологического оборудования
98
Наличие племенных свидетельств на племенной материал (эмбрионы)
99
Ведение учета данных и представление отчетности в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения по формам, утвержденным уполномоченным органом
Проверку проводил государственный инспектор по племенному
животноводству
_______________________________________________           ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличий))              (подпись)
Место печати
В случае выявления нарушений требований указываются номер и
дата составления предписания
(№ _________ от «____» _____________ 20 ___ года)
С результатом проверки ознакомлен
(согласен/не согласен) ___________________________________  _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличий))   (подпись)
«___» _______________ 20__ год
По итогам проверки проверяемый объект _______________________________
(наименование объекта)
переводится в категорию объектов (отметить знаком «+»):
высокой степени риска
средней степени риска
незначительной степени
риска
Должностные лица органа:
__________________ __________________________________ _______________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличий)) (подпись)
__________________ __________________________________ _______________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличий)) (подпись)
Руководитель органа:
_____________________ __________________________________ ____________     (должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличий)) (подпись)
«___» _______________ 20 __ год
Примечание: * - ИИН – Индивидуальный идентификационный номер, БИН – бизнес-идентификационный номер;
Примечание: ** - Свидетельство о государственной (учетной)
регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала,
представительства), выданное до введения в действие Закона Республики

Ескертпе: ** - «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны филиалдар мен өкілдіктерді мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін күшінде болады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің м.а.
2011 жылғы 1 қыркүйектегі № 18-03/496
және Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрінің м.а.
2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 312
бірлескен бұйрығына
2-қосымша
нысан
Тұқым шаруашылығы саласындағы
мемлекеттік бақылау бойынша
жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парағы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 28.01.2014 № 8/72 және ҚР Өңірлік даму министрінің 10.02.2014 № 29/НҚ бірлескен бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Органның атауы ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт _____________________________________
(№, күні)
Субъектінің атауы ___________________________________________________
ЖСН (БСН)* __________________________________________________________
Субъектінің орналасқан мекенжайы ____________________________________
_____________________________________________________________________
Талаптың тізімі
Қойылатын талаптарға сәйкес келеді
Қойылатын талаптарға сәйкес келмейді
Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханалар
1
Қазақстан Республикасының өлшем бірліктерін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесі тізіліміне енгізілген және Қазақстан Республикасының өлшем бірліктерін қамтамасыз ету саласындағы заңнамаға сәйкес салыстырылып тексерілген зертханалық жабдықпен және өлшем құралдарының;
тұқым сапасын анықтау әдістеріне нормативтік-техникалық құжаттама талаптарына сәйкес тұқымның сапа көрсеткіштерін анықтауды қамтамасыз етуге арналған химиялық реактивтермен, материалдармен және құрал-саймандардың;
тұқым сынамаларын сақтауға арналған сөрелермен жарақталған (тұқым сапасына сараптама жасалатын ауыл шаруашылығы дақылдарының түріне байланысты) меншік құқығындағы немесе басқа заттай құқықтағы ғимараттың (үй-жайдың) болуы
2
кемінде бір тұқым сарапшысының болуы
3
тұқым сапасына сараптама жасау кезінде қолданылатын өзекті етілген нормативтік-техникалық құжаттардың, бланктердің (тұқым сапасына сараптама жасалатын ауыл шаруашылығы дақылдарының түріне байланысты) болуы
Бірегей тұқым өндірушілер
4
Бірегей тұқымдарды өндіруге қойылатын талаптарға сәйкес оларды өндіруді жүргізу үшін егістік алаңның (суармалы жерлерде - сумен қамтамасыз етілген ауыспалы егістіктің ) болуы
5
Бірегей тұқым өндіру жүргізілетін, ауыл шаруашылығы өсімдігінің ерекшеліктерін ескере отырып, нақты топырақты-климаттық аймаққа арналған ғылыми негізделген ұсынымдарға сәйкес салынған және бірден кем емес айналымнан өткен, игерілген тұқым шаруашылығы ауыспалы егістерінің болуы
6
Жалпы егіс алаңының 30 пайызынан кем емес тұқым шаруашылығы егістіктерінің болуы
7
Бірегей тұқым өндірісі (бастапқы тұқым шаруашылығы) бойынша 6 жылдан кем емес жұмыс тәжірибесінің болуы
8
Нақты топырақты-климаттық аймаққа арналған ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру бойынша ғылыми негізделген ұсынымдарға сәйкес сорттық агротехниканың болуы
9
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторы растаған бірегей тұқым өндірушінің аумағында карантиндік объектілердің болмауы, бұл ретте карантиндік объектілер бірегей тұқым өндірушінің аумағында аттестаттау сәтіне дейін кемінде үш жыл кезеңінде де болмауы тиіс
10
Дақыл жөнінде бес жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі бар кемінде бір маман-селекционердің болуы немесе ауыл шаруашылығы өсімдіктері селекциясы саласында ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғамен бірегей тұқым өндірісі бойынша бірлескен жұмысты жүзеге асыруға шарттың болуы
11
Кемінде бір агроном-тұқымшының және әр дақыл бойынша маманның сондай-ақ, дақыл мен сорттың тұқым шаруашылығы жөніндегі жұмыстың ерекше әдістерін меңгерген техникалық персоналдың кемінде үш адамының болуы
12
Дақыл мен сорттың биологиялық белгілері мен қасиеттерін ескеретін сызбаларға қатаң сәйкестікте бірегей тұқым өндірісін қамтамасыз етуді сақтау
13
Кейіннен элиталық тұқым өндірісін қамтамасыз ету мақсатында бірегей тұқымның жоспарланған көлемін өндіруге қажетті ассортиментте және көлемде сорттың тұқымдық материалының (жеміс, жидек дақылдарының және жүзімнің көшетін өндірушілер үшін аналық екпе ағаштардың) болуы
14

Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации
филиалов и представительств», является действительным до прекращения
деятельности юридического лица.
Приложение 2
к Совместному приказу
и.о. Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 1 сентября 2011 года № 18-03/496
и и.о. Министра экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
от 16 сентября 2011 года № 312
форма
Проверочный лист
в сфере частного предпринимательства
по государственному контролю в области семеноводства
Сноска. Проверочный лист в редакции совместного приказа Министра сельского хозяйства РК от 28.01.2014 № 8/72 и Министра регионального развития РК от 10.02.2014 № 29/ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Наименование органа _________________________________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта _______________________________________________
ИИН (БИН) * _________________________________________________________
Адрес местонахождения субъекта ______________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует
предъявляемым
требованиям
Не соответствует
предъявляемым
требованиям
Лабораторий по экспертизе качества семян
1
Наличие на праве собственности либо ином вещном праве здания (помещения), оснащенного (в зависимости от вида сельскохозяйственных культур, по которым проводится экспертиза качества семян:
лабораторного оборудования и средств измерений, внесенных в реестр государственной системы обеспечения единства измерений по перечню Республики Казахстан;
химических реактивов, материалов и инвентаря по перечню для обеспечения определения показателей качества семян в соответствии с требованиями нормативно-технической документации на методы определения качества семян;
стеллажей для хранения проб семян
2
Наличие не менее одного семенного эксперта
3
Наличие актуализированных нормативно-технических документов, применяемых при проведении экспертизы качества семян, по перечню бланков (в зависимости от вида сельскохозяйственных культур, по которым проводится экспертиза качества семян)
Производители оригинальных семян
4
Наличие площади пашни для ведения производства оригинальных семян в соответствии с требованиями, предъявляемыми к их производству (на орошаемых землях-водообеспеченной севооборотной пашни)
5
Наличие освоенных семеноводческих севооборотов, заложенных в соответствии с научно-обоснованными рекомендациями для конкретной почвенно-климатической зоны с учетом особенностей сельскохозяйственного растения, по которому ведется производство оригинальных семян, и прошедших не менее одной ротации
6
Наличие семеноводческих посевов в общей посевной площади - не менее 30 процентов
7
Наличие опыта работы по производству оригинальных семян (первичному семеноводству) - не менее 6 лет
8
Наличие сортовой агротехники, соответствующей научно-обоснованным рекомендациям по возделыванию сельскохозяйственных культур для конкретной почвенно-климатической зоны
9
Отсутствие карантинных объектов на территории производителя оригинальных семян, подтвержденное государственным инспектором по карантину растений Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, при этом карантинные объекты должны отсутствовать на территории производителя оригинальных семян также и в период не менее трех лет до момента аттестации
10
Наличие не менее одного специалиста-селекционера по культуре с опытом работы не менее пяти лет или наличие договора с физическим или юридическим лицом, осуществляющим научно-исследовательские работы в области селекции сельскохозяйственных растений, на осуществление совместной работы по производству оригинальных семян
11
Наличие не менее одного агронома-семеновода и специалиста по каждой культуре, а также не менее трех человек технического персонала, владеющего специфическими методами работы по семеноводству культуры и сорта
12
Соблюдение обеспечения производства оригинальных семян в строгом соответствии со схемами, учитывающими биологические признаки и свойства культуры и сорта
13
Наличие исходного семенного материала сорта (маточных насаждений для производителей семян плодовых, ягодных культур и винограда) в ассортименте и объемах, необходимых для производства планируемого количества оригинальных семян с целью последующего обеспечения производства элитных семян
14

Бастапқы буындардың негізін қалау үшін – 100 пайыз; суперэлита үшін - 50 пайыз қажеттілікте тұқым сақтандыру қорларының болуы
15
Бірегей тұқым өндіру жүргізілетін ауыл шаруашылығы өсімдіктері түрлерінің бірегей тұқымдарын өндіру жөніндегі жұмыстардың бүкіл кешенін қамтамасыз ету үшін меншік, лизинг немесе мүліктік жалға алу құқындағы не сенімгерлік басқарудағы мамандандырылған арнайы селекциялық және тұқым шаруашылығы техникасының болуы
16
Тұқымдар партияларын олардың араласуына жол бермей орналастыруға мүмкіндік беретін меншік, лизинг немесе мүліктік жалға алу құқығындағы не сенімгерлік басқарудағы мамандандырылған қырмандардың, тұқымдарды сақтауға арналған сыйымдылықтардың (қоймалық үй-жайлардың және (немесе) сүрлем үлгісіндегі қоймалардың және (немесе) бункелердің), арнайы ыдыстың, асфальтталған жабық алаңдардың, жеміс, жидек дақылдары мен жүзімге арналған көму алаңдарының болуы
17
Бірегей тұқым өндірісі жүргізілетін ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің әр сорты бойынша өндірілген, сатылған және өз шаруашылығында пайдаланылған бірегей тұқымның саны мен сапасына, шыққан тегіне (себу, іріктеу, сорттық, түрлік және фитопатологиялық отаулар (тазалаулар), егістіктерді қабылдау және (немесе) байқаудан өткізу, бірегей тұқымды жинау, кіріске алу, тазалау және өңдеу, сату актілері, тұқымдарды есепке алу журналы (ол Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясының тұқым шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторымен нөмірленуге, тігілуге, қолы қойылуға тиіс), тұқымдардың кондициялығы туралы куәлік, тұқымдардың аттестаты) есеп жүргізудің болуы
18
Сортты шығару әдісін, ата-аналық нысандар, сорт белгілерінің ерекше сипаттамалары туралы мәліметтерді көрсететін сорт жөніндегі құжаттаманы жүргізудің болуы
19
Тұқым шаруашылығы жөніндегі есеп материалдарының алты жылдан кем емес мерзім ішінде сақталуын қамтамасыз етудің болуы
Элиталық тұқым өсіру шаруашылықтары
20
Элиталы тұқым өндіру жүргізілетін және кемінде бір ротациядан өткен ауыл шаруашылығы өсімдігінің ерекшеліктерін ескере отырып, нақты топырақты-климаттық аймаққа арналған ғылыми негізделген ұсынымдарға сәйкес салынған, игерілген тұқым шаруашылығы ауыспалы егістерінің болуы
21
Нақты топырақты-климаттық аймаққа арналған ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру бойынша ғылыми негізделген ұсынымдарға сәйкес сорттық агротехниканың болуы
22
Жалпы егіс алаңының 25 пайызынан кем емес тұқым шаруашылығы егістіктерінің болуы
23
Соңғы үш жылдағы өнімділіктің орташа облыстық көрсеткіштен жоғары болуының сәйкестігін сақтау
24
Тұқым шаруашылығы бойынша жұмыс тәжірибесі – төрт жылдан кем болмауы
25
Жалпы өндіріс көлеміндегі қызметтің негізгі түрінің (элиталық тұқым шаруашылығы) үлес салмағын қамтамасыз ету – 25 пайыздан кем болмауы
26
Тұқым шаруашылығы жүргізілетін егілетін дақылдардың саны 4-тен көп болмауы
27
Аттестаттау мәніне сәйкес тұқым шаруашылығы жүргізілетін әр дақыл бойынша сорттардың саны 3-тен көп болмауы
28
Суперэлиталық тұқымды егуге қажетті тұқымның сақтандыру қоры - 50 пайыз болуы
29
Дақылдар мен сорттар бойынша сорт жаңарту жоспарының болуы
30
Аудандастырылғандар тізбесіне енгізілген тұқым сорттарын өсіру схемасының болуы
31
Тұқым материалдарын өсіру жұмыстарының барлық түрлері мен оның сапалық көрсеткіштері көрсетілетін құжаттаманы жүргізу және есепке алуды ұйымдастырудың сақталуы
32
Элиталық тұқымның жоспарланған мөлшерін өндіру үшін түр-түрде және көлемде негізгі тұқым материалының (бірегей тұқым) аудандастырылған және перспективті сорттарының болуы
33
Аттестаттауға өтініш берген сәттен бастап кемінде екі жыл мерзімге элиталық тұқымның жоспарланған мөлшерін өндіру үшін түр-түрде және көлемде аудандастырылған және перспективті сорттардың бірегей немесе суперэлиталық тұқымдарын жеткізу туралы бірегей тұқым өндірушімен жасалған шарттың болуы
34
Ауыл шаруашылығы өсімдіктері селекциясы саласында ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғамен элиталық тұқым өндірісін ғылыми сүйемелдеу туралы шарттың болуы
35
Элиталық тұқымның жоспарланған көлемін өндіру жөніндегі жұмыстар кешенін қамтамасыз етуге арналған меншік, лизинг немесе мүліктік жалға алу құқығындағы не сенімгерлік басқарудағы тұқым тазалайтын техниканы және тұқымды дәрілейтін техниканы қоса алғанда, ауыл шаруашылығы техникасының болуы
36
Тұқымдар партияларын олардың араласуына жол бермей орналастыруға мүмкіндік беретін меншік, лизинг немесе мүліктік жалға алу құқығындағы не сенімгерлік басқарудағы мамандандырылған қырмандардың, тұқымдарды сақтауға арналған сыйымдылықтардың (қоймалық үй – жайлардың және (немесе) сүрлем үлгісіндегі қоймалардың және (немесе) бункелердің), арнайы ыдыстың, асфальттанған жабық алаңдардың, жеміс, жидек дақылдары мен жүзімге арналған көму алаңдарының болуы
37
Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің әр сорты бойынша өндірілген, сатылған және өз шаруашылығында пайдаланылған тұқымның саны мен сапасына, шыққан тегіне (себу, егістіктерді қабылдау және (немесе) байқаудан өткізу, тұқымды жинау, кіріске алу, тазалау және өңдеу, сату актілері, тұқым аттестаты, тұқым куәлігі, тұқымның сапасы туралы куәлік, тұқымдарды есепке алу журналы (ол Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясының тұқым шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторымен нөмірленуге, тігілуге, қолы қойылуға тиіс) есеп жүргізудің болуы
38
Тұқым шаруашылығы бойынша есеп материалдарының кемінде бес жыл сақталуын ұйымдастырудың орындалуын сақтау
39
Жоспарланған жұмыс көлемін білікті түрде орындау үшін тиісті білімі бар (ортадан кейінгі немесе жоғары) штат кестесінде көзделген мамандар санының, оның ішінде кемінде бір агроном-тұқымшының болуы
40
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті өсімдік карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторы растаған элиталық тұқым өсіру шаруашылығының аумағында карантиндік объектілердің болмауы, бұл ретте карантиндік объектілер элиталық тұқым өсіру шаруашылығының аумағында сондай-ақ аттестаттау сәтіне дейін кемінде үш жыл кезеңінде болмауы тиіс
41
Элиталық тұқымдарды өндіруге қойылатын талаптарға сәйкес оларды өндіруді жүргізу үшін егістік алаңның (суармалы жерлерде -сумен қамтамасыз етілген ауыспалы егістіктің) болуы тиіс
Тұқым өсіру шаруашылықтары
42
Тұқым шаруашылығы бойынша жұмыс тәжірибесінің екі жылдан кем емес болуы
43
Бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымды өндіруге қойылатын талаптарға сәйкес олардың өндірісін жүргізу үшін егістік алаңның (суармалы жерлерде - сумен қамтамасыз етілген ауыспалы егістіктің) болуы
44
Бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндіру жүргізілетін ауыл шаруашылығы өсімдігінің ерекшеліктерін ескере отырып, нақты топырақты-климаттық аймаққа арналған ғылыми негізделген ұсыныстарға сәйкес енгізілген тұқым шаруашылығы ауыспалы егістерінің болуы
45
Жалпы егіс алаңының 20 пайызынан кем емес тұқым шаруашылығы егістіктерінің болуы
46
Тұқым шаруашылығы жүргізілетін өңделетін дақылдардың саны 3-тен көп болмауы
47
Аттестаттау мәніне сәйкес тұқым шаруашылығы жүргізілетін әр дақыл бойынша сорттардың саны 3-тен көп болмауы
48
Аттестаттауға өтініш берген сәттен бастап кемінде үш жыл мерзімге бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндіру үшін элиталық тұқым жеткізу туралы элиталық тұқым жеткізу туралы тұқым өсіруші шаруашылықпен жасалған шарттың болуы
49
Ауыл шаруашылығы өсімдіктері селекциясы саласында ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғамен бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірісін ғылыми сүйемелдеу туралы шарттың болуы
50
Нақты агроэкологиялық аймақ үшін ұсынылған ауыл шаруашылығы өсімдіктерін өсіру агротехнологиясын сақтау
51
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторы растаған тұқым өсіру шаруашылығы аумағында карантиндік объектілердің болмауы, бұл ретте карантиндік объектілер тұқым өсіру шаруашылығының сондай-ақ аттестаттау сәтіне дейін кемінде үш жыл кезеңінде болмауы
52
Кемінде бір агроном-тұқымшының болуы
53
Дақылдар мен сорттар бойынша сорт жаңарту жоспарының болуы
54
Бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым сорттарын өсіру схемасының болуы
55
Бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның жоспарланған мөлшерін өндіру үшін қажетті түр-түрде және көлемде негізгі тұқым материалының болуы
56
Бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымдардың жоспарланған көлемін өндіру жөніндегі жұмыстардың бүкіл кешенін қамтамасыз ету үшін меншік, лизинг немесе мүліктік жалға алу құқығындағы не сенімгерлік басқарудағы тұқым тазалайтын техниканы және тұқымды дәрілеуге арналған техниканы қоса алғанда, ауыл шаруашылығы техникасының болуы
57
Тұқымдар партияларын олардың араласуына жол бермей орналастыруға мүмкіндік беретін меншік, лизинг немесе мүліктік жалға алу құқығындағы не сениімгерлік басқарудағы мамандандырылған қырмандардың, тұқымдарды сақтауға арналған сыйымдылықтардың (қоймалық үй-жайлардың және (немесе) сүрлем үлгісіндегі қоймалардың және (немесе) бункелердің), арнайы ыдыстың, асфальттанған жабық алаңдардың, жеміс, жидек дақылдары мен жүзімге арналған көму алаңдарының болуы
58
Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің әр сорты бойынша өндірілген, сатылған және өз шаруашылығында пайдаланылған тұқымның саны мен сапасына, шыққан тегіне (себу, егістіктерді қабылдау және (немесе) байқаудан өткізу, тұқымды жинау, кіріске алу, тазалау және өңдеу, сату актілері, тұқым аттестаты, тұқым куәлігі, тұқымның сапасы туралы куәлік, тұқымдарды есепке алу журналы (ол Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясының тұқым шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторымен нөмірленуге, тігілуге, қолы қойылуға тиісті) есеп жүргізудің болуы
59
Тұқым шаруашылығы бойынша есеп материалдарының кемінде үш жыл сақталуын қамтамасыз ету
Тұқым өткізушілер
60
Жоспарланған жұмыс көлемін білікті түрде орындау үшін тиісті білімі бар(ортадан кейінгі немесе жоғары) штат кестесінде көзделген мамандар санының, оның ішінде кемінде бір агроном-тұқымшының болуы
61
Кейіннен сату үшін ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің тұқымын жеткізу туралы тұқым өндірушілермен (тұқым жеткізушілер тұқымды шеделдік жеткізушілерден сатып алған (импорт бойынша) жағдайда) жыл сайын жасалатын шарттың болуы
62
Тұқымдар партияларын олардың араласуына жол бермей орналастыруға мүмкіндік беретін меншік, лизинг немесе мүліктік жалға алу құқығындағы не сенімгерлік басқарудағы мамандандырылған қырмандардың, тұқымдарды сақтауға арналған сыйымдылықтардың (қоймалық үй-жайлардың және (немесе) сүрлем үлгісіндегі қоймалардың және (немесе) бункелердің), арнайы ыдыстың, асфальтталған жабық алаңдардың, жеміс, жидек дақылдары мен жүзімге арналған көму алаңдарының болуы
63
Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің тұқымдарын сақтау, тазалау және өткізу жөніндегі барлық жұмыстар кешенін қамтамасыз ету үшін меншік құқығындағы немесе лизингке мүліктік жалға не сенімгерлік басқаруға алынған мамандырылған техниканың болуы
64
Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің тұқымының әр партиясы бойынша саны мен сапасының, өткізілетін тұқымның шыққан тегінің, тұқымды құжаттандырудың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясының тұқым шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторы нөмірленген, тігілген және қолы қойылған тұқымдарды есепке алу журналын жүргізудің болуы
65
Тұқымдарды сақтау және өткізу материалдарының кемінде үш жыл бойында сақталуын қамтамасыз ету
66

Наличие страховых фондов семян от потребности: для закладки первичных звеньев – 100 процентов; для суперэлиты – 50 процентов
15
Наличие на праве собственности, лизинга или имущественного найма либо в доверительном управлении специализированной селекционной и семеноводческой техники для обеспечения всего комплекса работ по производству оригинальных семян видов сельскохозяйственных растений, по которым ведется производство оригинальных семян
16
Наличие на праве собственности, лизинга или имущественного найма либо в доверительном управлении специализированных токов, емкостей (складских помещений и (или) хранилищ силосного типа и (или) бункеров) для хранения семян, специальной тары, крытых асфальтированных площадок, прикопочных площадок для плодовых, ягодных культур и винограда, позволяющих размещать партии семян, не допуская их смешения
17
Наличие ведения по каждому сорту сельскохозяйственных растений, по которому ведется производство оригинальных семян, учета количества и качества, происхождения произведенных, реализованных и использованных в собственном хозяйстве оригинальных семян (акты посева, браковки, сортовых, видовых и фитопатологических прополок (прочисток), приемки и (или) апробации посевов, уборки, оприходования, очистки и подработки, реализации оригинальных семян, журнал учета семян (который должен быть пронумерован, прошит и подписан государственным инспектором по семеноводству областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан), удостоверения о кондиционности семян, аттестаты на семена)
18
Наличие ведения документации по сорту, отражающей метод выведения сорта, сведения о родительских формах, отличительных характеристиках признаков сорта
19
Наличие обеспечения сохранности материалов учета по семеноводству в течение не менее шести лет
Элитно-семеноводческие хозяйства
20
Наличие освоенных семеноводческих севооборотов, заложенных в соответствии с научно-обоснованными рекомендациями для конкретной почвенно-климатической зоны с учетом особенностей сельскохозяйственного растения, по которому ведется производство элитных семян, и прошедших не менее одной ротации
21
Наличие сортовой агротехники, соответствующей научно-обоснованным рекомендациям по возделыванию сельскохозяйственных культур для конкретной почвенно-климатической зоны
22
Наличие семеноводческих посевов в общей посевной площади – не менее 25 процентов
23
Соответствие урожайности за последние три года – выше среднеобластной
24
Наличие опыта работы по семеноводству - не менее четырех лет
25
Соблюдение обеспечения удельного веса основного вида деятельности в общем объеме производства
(элитное семеноводство) не менее 25 процентов
26
Наличие количества возделываемых культур, по которым ведется семеноводство – не более 4
27
Наличие количества сортов по каждой культуре, по которым ведется семеноводство в соответствии с предметом аттестации – не более 3
28
Наличие страховых фондов семян от потребности для закладки суперэлиты - 50 процентов
29
Наличие плана сортообновления по культурам и сортам
30
Наличие схем по выращиванию семян сортов, включенных в перечень районированных
31
Соблюдение организации учета и ведение документации, в которой отражаются все виды работ по выращиванию семенного материала и его качественные показатели
32
Наличие исходного семенного материала (оригинальных семян) районированных и перспективных сортов в ассортименте и объемах,
необходимых для производства запланированного количества элитных семян
33
Наличие договора с производителем оригинальных семян о поставке оригинальных или суперэлитных
семян районированных и перспективных сортов в ассортименте и объемах, для производства запланированного количества элитных семян, на срок не менее двух лет с момента подачи заявления на аттестацию
34
Наличие договора с физическим или
юридическим лицом, осуществляющим научно-исследовательские работы в области селекции сельскохозяйственных растений, на научное сопровождение производства элитных семян
35
Наличие на праве собственности, лизинга или имущественного найма либо в доверительном управлении сельскохозяйственной техники, включая семяочистительную технику и технику для протравливания семян, обеспечения комплекса работ по производству планируемого объема элитных семян
36
Наличие на праве собственности, лизинга или имущественного найма либо в доверительном управлении специализированных токов, емкостей (складских помещений) и (или) хранилищ силосного типа и (или) бункеров) для хранения семян, специальной тары, крытых асфальтированных площадок, прикопочных площадок для плодовых, ягодных культур и винограда, позволяющих размещать партии семян, не допуская их смешения
37
Наличие ведения по каждому сорту сельскохозяйственных растений учета количества и качества, происхождения произведенных, реализованных и использованных в собственном хозяйстве семян (акты посева, приемки и (или) апробации посевов, уборки, оприходования, очистки и подработки, реализации семян, аттестаты на семена, удостоверения о кондиционности семян, журнала учета семян (который должен быть пронумерован, прошит и подписан государственным инспектором по семеноводству областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан)
38
Соблюдение организации хранения материалов учета по семеноводству в течение не менее пяти лет
39
Наличие количества специалистов, предусмотренного штатным расписанием, с соответствующим
образованием (послесреднее или высшее) для квалифицированного выполнения запланированного объема работ, в том числе не менее одного агронома-семеновода
40
Отсутствие карантинных объектов на территории элитно-семеноводческого хозяйства, подтвержденное государственным инспектором по карантину растений Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, при этом карантинные объекты должны отсутствовать на территории элитно-семеноводческого хозяйства также и в период не менее трех лет до момента аттестации
41
Наличие площади пашни для ведения производства элитных семян в соответствии с требованиями, предъявляемыми к их производству (на орошаемых землях – водообоспеченной севооборотной пашни)
Семеноводческие хозяйства
42
Наличие опыта работы по семеноводству - не менее двух лет
43
Наличие площади пашни, достаточной для ведения производства семян первой, второй и третьей репродукций в соответствии с требованиями, предъявляемыми к их производству (на орошаемых землях - водообеспеченной севооборотной пашни)
44
Наличие семеноводческих севооборотов, введенных в соответствии с научно-обоснованными рекомендациями для конкретной почвенно-климатической зоны с учетом особенностей сельскохозяйственного растения, по которому ведется производство семян первой, второй и третьей репродукций
45
Наличие семеноводческих посевов в общей посевной площади - не менее 20 процентов
46
Наличие количества возделываемых культур, по которым ведется семеноводство - не более 3
47
Наличие количества сортов, по каждой культуре, по которым ведется семеноводство в соответствии с предметом аттестации - не более 3
48
Наличие договора с элитно-семеноводческим хозяйством о поставке элитных семян для
производства семян первой, второй и третьей репродукций, на срок не менее трех лет с момента подачи заявления на аттестацию
49
Наличие договора с физическим или юридическим лицом, осуществляющим научно исследовательские работы в области селекции сельскохозяйственных растений, на научное сопровождение производства семян первой, второй и третьей репродукций
50
Соблюдение рекомендованной для конкретной агроэкологической зоны агротехнологии возделывания сельскохозяйственных растений
51
Соблюдение отсутствия карантинных объектов на территории семеноводческого хозяйства, подтвержденное государственным инспектором по карантину растений Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, при этом карантинные объекты должны отсутствовать на территории семеноводческого хозяйства также и в период не менее трех лет до момента аттестации
52
Наличие не менее одного агронома-семеновода
53
Наличие плана сортообновления по культурам и сортам
54
Наличие схем по выращиванию сортовых семян первой, второй и третьей репродукций
55
Наличие исходного семенного материала в ассортименте и объемах, необходимых для производства планируемого количества семян первой, второй и третьей репродукций
56
Наличие на праве собственности, лизинга или имущественного найма либо в доверительном управлении сельскохозяйственной техники, включая семяочистительную технику и технику для протравливания семян, для обеспечения всего комплекса работ по производству планируемого объема семян первой, второй и третьей репродукций
57
Наличие на праве собственности, лизинга или имущественного найма либо в доверительном управлении специализированных токов, емкостей (складских помещений и (или) хранилищ силосного типа и (или) бункеров) для хранения семян, специальной тары, крытых асфальтированных площадок, прикопочных площадок для плодовых, ягодных культур и винограда, позволяющих размещать партии семян, не допуская их смешения
58
Наличие ведения по каждому сорту сельскохозяйственных растений учета количества и качества, происхождения произведенных, реализованных и использованных в собственном хозяйстве семян (акты посева, приемки и (или) апробации посевов, уборки, оприходования, очистки и подработки, реализации семян, аттестаты на семена, свидетельства на семена, удостоверения о кондиционности семян, журнала учета семян (который должен быть пронумерован, прошит и подписан государственным инспектором по семеноводству районной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан)
59
Соблюдение обеспечения сохранности материалов учета по семеноводству в течение не менее трех лет
Реализаторы семян
60
Наличие количества специалистов, предусмотренного штатным расписанием, с соответствующим образованием (послесреднее или высшее) для квалифицированного выполнения запланированного объема работ, в том числе не менее одного агронома-семеновода
61
Наличие ежегодного договора с производителями семян о поставке семян сельскохозяйственных растений для последующей реализации (в случае приобретения семян у зарубежных поставщиков (по импорту) - с поставщиками семян)
62
Наличие на праве собственности, лизинга или имущественного найма либо в доверительном управлении емкостей (складских помещений и (или) хранилищ силосного типа и (или) бункеров для хранения семян, специальной тары, крытых асфальтированных площадок, прикопочных площадок для плодовых, ягодных культур и винограда, позволяющей размещать партии семян, не допуская их смешения
63
Наличие на праве собственности, лизинга или имущественного найма либо специализированной техники для обеспечения всего комплекса работ по подработке, хранению и реализации семян сельскохозяйственных растений
64
Наличие ведения по каждой партии семян сельскохозяйственных растений учета количества и качества, происхождения реализуемых семян, документирования семян, журнала учета семян, который должен быть пронумерован, прошит и подписан государственным инспектором по семеноводству областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
65
Соблюдение обеспечения сохранности материалов по хранению и реализации семян в течение не менее трех лет
66

Қазақстан Республикасы қорғалатын өсімдіктер сорттарының мемлекеттік тізіліміне енгізілген ауыл шаруашылығы өсімдіктері сорттарының тұқымдарын сатқан жағдайда «Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі Заңына сәйкес патент иесі (лицензиар) тұқым өткізушіге (лицензиатқа) селекциялық жетістікті уақытша пайдалану құқығын беретін лицензиялық шарттың болуы
67
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторы растаған карантиндік объектілердің болмауы туралы
Тексеруді тұқым шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспектор
___________________________________________ _____________ жүргізді
(тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)     (қолы)
Мөр орны
Талаптардың бұзылуы анықталған жағдайда жасалған нұсқаманың
нөмірі мен күні көрсетіледі
(№_____ 20___ жылғы «__» ____________)
Тексерудің қорытындысымен таныстым
(келісемін/келіспеймін) __________________________________ __________
(тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)  (қолы)
«___» _______________ 20____ жыл
Тексерілген субъект тексерудің қорытындысы бойынша __________________
(субъектінің атауы)
келесі субъектілер санатына ауыстырылады («+» белгісімен белгілеп қою):
жоғарғы дәрежедегі тәуекел
орта дәрежедегі тәуекел
аз дәрежедегі тәуекел
Органның лауазымды тұлғалары:
_________   ___________________________________________ _______
(лауазымы)  (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты) (қолы)
_________   ___________________________________________ _______
(лауазымы)  (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты) (қолы)
Органның басшысы:
_________   ___________________________________________ _______
(лауазымы)  (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты) (қолы)
Ескертпе: * - ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі, БСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің м.а.
2011 жылғы 1 қыркүйектегі № 18-03/496
және Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрінің м.а.
2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 312
бірлескен бұйрығына
3-қосымша
нысан
Пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдік және фумигациялық
тәсілдерімен қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыратын
субъектілер үшін тексеру парағы

Наличие при реализации семян сортов сельскохозяйственных растений, включенных в Государственный реестр Республики Казахстан охраняемых сортов растений, лицензионного договора, по которому патентообладатель (лицензиар) представляет реализатору (лицензиату) право временно использовать селекционное достижение в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июля 1999 года «Об охране селекционных достижений»
67
Отсутствие карантинных объектов, подтвержденное государственным инспектором по карантину растений Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Проверку проводил государственный инспектор по семеноводству
__________________________________________           __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличий))            (подпись)
Место печати
В случае выявления нарушений требований указываются номер и
дата составления предписания
(№ _________ от «___» ____________ 20 ___ года)
С результатом проверки ознакомлен
(согласен/не согласен) ____________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличий)) (подпись)
«___» _______________ 20 ___ год
По итогам проверки проверяемый субъект ______________________________
(наименование субъекта)
переводится в категорию субъектов (отметить знаком "+"):
высокой степени риска
средней степени риска
незначительной степени риска
Должностные лица органа:
_____________________ ____________________________________ __________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличий))  (подпись)
_____________________ ____________________________________ __________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличий))  (подпись)
Руководитель органа:
_____________________ ____________________________________ __________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличий))  (подпись)
Примечание: * - ИИН - Индивидуальный идентификационный номер,
БИН – бизнес-идентификационный номер.
Приложение 3
к Совместному приказу
и.о. Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 1 сентября 2011 года № 18-03/496
и и.о. Министра экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
от 16 сентября 2011 года № 312

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 28.01.2014 № 8/72 және ҚР Өңірлік даму министрінің 10.02.2014 № 29/НҚ бірлескен бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Органның атауы ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт _____________________________________
(№, күні)
Субъектінің атауы ___________________________________________________
ЖСН (БСН)* __________________________________________________________
Субъектінің орналасқан мекен-жайы ___________________________________
_____________________________________________________________________
Талаптардың тізімі
Қойылатын талаптарға сәйкес келеді
Қойылатын талаптарға сәйкес келмейді
1
Пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдік және фумигациялық тәсілмен қолдану қызметіне лицензиясы бар
2
Мемлекеттік тіркеуден өткен және Қазақстан Республикасы аумағында қолдануға рұқсат етілген, пестицидтердің (улы химикаттардың) тізіміне енгізілген пестицидтерді (улы химикаттарды) пайдалану
3
Жеке меншіктік немесе басқа да заңдық негіздегі арнаулы техникалар мен құрал жабдықтардың болуы
4
Дайындаушы-зауытпен берілген фумигациялық және аэрозольдік тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолданатын жабдықтар мен арнайы техникасына паспорттарының болуы
5
Пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану регламенттеріне (шығын мөлшеріне, өңдеулердің тәсілі мен еселігіне, шектеулігіне) сәйкес пайдалану
6
Пайдаланылмаған пестицидтердің (улы химикаттардың), оларды уақытша сақтау үшін тек қана арнайы арналған орындарының болуы
7
Пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі жұмыстарды жүргізу кезінде жеке қорғану құралдарының болуы
8
Пестицидтермен (улы химикаттармен) жұмыс істеу орындарын пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі жұмыстарды жүргізу кезіндегі қауіпсіздік шаралары туралы көрнекті оқу құралдарымен, нұсқаулықтармен, жадынамамен жабдықтау
9
Тиісті білімі (басшылар үшін - жоғары техникалық немесе агрономиялық білім, мамандар үшін - жоғары немесе орта арнаулы (техникалық немесе агрономиялық білім), мамандығы бойынша практикалық жұмыс тәжірибесі (басшылар үшін - 2 жылдан кем емес, мамандар үшін - 1 жылдан кем емес) бар техникалық басшылардың (2 адамнан кем емес) және мамандардың (2 адамнан кем емес) бiлiктi құрамының болуы
10
Тігілген және нөмірленген пестицидтермен (улы химикаттармен) жұмыс істеуді тіркеу журналының болуы
Тексеруді өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор
___________________________________________    _____________ жүргізді
(тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)      (қолы)
Мөр орны
Талаптардың бұзылуы анықталған жағдайда жасалған нұсқаманың
нөмірі мен күні көрсетіледі
(№ _____ 20 ____ жылғы «____» ______________)
Тексерудің қорытындысымен таныстым
(келісемін/келіспеймін) __________________________________ __________
(тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)   (қолы)
«___» _______________ 20____ жыл
Тексерілген субъект тексерудің қорытындысы бойынша __________________
(субъектінің атауы)
келесі субъектілер санатына ауыстырылады («+» белгісімен белгілеп қою):
жоғарғы дәрежедегі тәуекел
орта дәрежедегі тәуекел
аз дәрежедегі тәуекел
Органның лауазымды тұлғалары:
__________  __________________________________________      _______
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)      (қолы)
__________  __________________________________________       ______
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)      (қолы)
Органның басшысы:
__________  __________________________________________       ______
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)       (қолы)
Ескертпе: * - ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі, БСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі.
2-нысан
Пестицидтерді (улы химикаттарды) (аэрозольдік және фумигациялық
тәсілдерін қоспағанда) авиациялық және жер үсті тәсілімен
қолдану қызметін жүзеге асыратын субъектілер үшін тексеру
парағы
Органның атауы ______________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт _____________________________________
(№, күні)
Субъектінің атауы ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
ЖСН (БСН)* __________________________________________________________
Субъектінің орналасқан мекен-жайы ___________________________________
_____________________________________________________________________
Талаптардың тізімі
Қойылатын талаптарға сәйкес келеді
Қойылатын талаптарға сәйкес келмейді
1
Мемлекеттік тіркеуден өткен және Қазақстан Республикасы аумағында қолдануға рұқсат етілген, пестицидтердің (улы химикаттардың) тізіміне енгізілген пестицидтерді (улы химикаттарды) пайдалану
2
Дайындаушы-зауытпен берілген пестицидтерді (улы химикаттарды) қолданатын жабдықтар мен арнайы техникасына паспорттарының болуы
3
Пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану регламенттеріне (шығын мөлшеріне, өңдеулердің тәсілі мен еселігіне, шектеулігіне) сәйкес пайдалану
4

Сноска. Приложение 3 в редакции совместного приказа Министра сельского хозяйства РК от 28.01.2014 № 8/72 и Министра регионального развития РК от 10.02.2014 № 29/ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма 1
Проверочный лист
для субъектов, осуществляющих деятельность по применению
пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами
Наименование органа _________________________________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта _______________________________________________
ИИН (БИН)* __________________________________________________________
Адрес местонахождения субъекта ______________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует
предъявляемым
требованиям
Не соответствует
предъявляемым
требованиям
1.
Наличие лицензии на осуществление деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами
2.
Использование пестицидов (ядохимикатов), прошедших государственную регистрацию и включенных в список пестицидов (ядохимикатов), разрешенных к применению на территории Республики Казахстан
3.
Наличие специальной техники и оборудования на праве собственности или ином законном основании
4.
Наличие паспортов на специальную технику и оборудование для применения пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами, выданных заводом-изготовителем
5.
Использование пестицидов (ядохимикатов) в соответствии с регламентами применения (нормой расхода, способом и кратностью обработки, ограничениями)
6.
Наличие специально предназначенных мест для временного хранения неиспользованных пестицидов (ядохимикатов)
7.
Наличие средств индивидуальной защиты при проведении работ по применению пестицидов (ядохимикатов)
8.
Оборудование мест работы с пестицидами (ядохимикатами) наглядными пособиями, инструкциями, памятками о мерах безопасности при проведении работ по применению пестицидов (ядохимикатов)
9.
Наличие квалифицированного состава технических руководителей (не менее 2 человек) и специалистов (не менее 2 человек), имеющих соответствующее образование (для руководителей - высшее техническое или агрономическое образование, для специалистов - высшее или среднее специальное (техническое или агрономическое образование)
10.
Наличие прошнурованного и пронумерованного журнала регистрации работы с пестицидами (ядохимикатами)
Проверку проводил государственный инспектор по защите растений
_________________________________________          ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличий))             (подпись)
Место печати
В случае выявления нарушений требований указываются номер и
дата составления предписания
(№ _________ от «___» ____________ 20 ___ года)
С результатом проверки ознакомлен
(согласен/не согласен) ____________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличий)) (подпись)
«___» _______________ 20 ___ год
По итогам проверки проверяемый субъект ______________________________
(наименование субъекта)
переводится в категорию субъектов (отметить знаком «+»):
высокой степени риска
средней степени риска
незначительной степени риска
Должностные лица органа:
_____________________ _____________________________________ _________
(должность)   (фамилия, имя, отчество (при его наличий)) (подпись)
_____________________ _____________________________________ _________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличий)) (подпись)
Руководитель органа:
_____________________ _____________________________________ _________
(должность)   (фамилия, имя, отчество (при его наличий)) (подпись)
Примечание: * - ИИН - Индивидуальный идентификационный номер,
БИН - бизнес-идентификационный номер.
Форма 2
Проверочный лист
для субъектов, осуществляющих деятельность по применению
пестицидов (ядохимикатов) авиационным и наземным способами
(за исключением аэрозольного и фумигационного способов)
Наименование органа _________________________________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта _______________________________________________
ИИН (БИН)* __________________________________________________________
Адрес местонахождения субъекта ______________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует
предъявляемым
требованиям
Не соответствует
предъявляемым
требованиям
1.
Использование пестицидов (ядохимикатов), прошедших государственную регистрацию и включенных в список пестицидов (ядохимикатов), разрешенных к применению на территории Республики Казахстан
2.
Наличие паспортов на специальную технику и оборудование для применения пестицидов (ядохимикатов), выданных заводом-изготовителем
3.
Использование пестицидов (ядохимикатов) в соответствии с регламентами применения (нормой расхода, способом и кратностью обработки, ограничениями)
4.

Пестицидтермен (улы химикаттармен) өсімдіктерді бүркуді жүзеге асыру ерте таңғы және кешкі сағаттарда жер үсті аппаратураларын қолданған кезде желдің жылдамдығы секундына 3 метрден аспауы керек, авиацияны қолданған кезде желдің жылдамдығы секундына 2 метрден аспауы керек
5
Пайдаланылмаған пестицидтердің (улы химикаттардың), оларды уақытша сақтау үшін тек қана арнайы арналған орындарында болуы
6
Пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі жұмыстарды жүргізу кезінде жеке қорғану құралдарының болуы
7
Пестицидтермен (улы химикаттармен) жұмыс істеу орындарын пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі жұмыстарды жүргізу кезіндегі қауіпсіздік шаралары туралы көрнекті оқу құралдарымен, нұсқаулықтармен, жадынамамен жабдықтау
8
Тігілген және нөмірленген пестицидтермен (улы химикаттармен) жұмыс істеуді тіркеу журналының болуы
Тексеруді өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор
___________________________________________   ________ жүргізді
(тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)   (қолы)
Мөр орны
Талаптардың бұзылуы анықталған жағдайда жасалған нұсқаманың нөмірі мен күні көрсетіледі
(№ _____ 20 ____ жылғы «____» ______________)
Тексерудің қорытындысымен таныстым
(келісемін/келіспеймін) __________________________________ __________
(тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)  (қолы)
«____» _______________ 20____ жыл
Тексерілген субъект тексерудің қорытындысы бойынша __________________
(субъектінің атауы)
келесі субъектілер санатына ауыстырылады («+» белгісімен белгілеп қою):
жоғарғы дәрежедегі тәуекел
орта дәрежедегі тәуекел
аз дәрежедегі тәуекел
Органның лауазымды тұлғалары:
__________ ___________________________________________      _______
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)      (қолы)
__________ ___________________________________________      _______
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)      (қолы)
Органның басшысы:
__________ ___________________________________________      _______
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)      (қолы)
Ескертпе: * - ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі, БСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі.
3-нысан
Пестицидтерді (улы химикаттарды) тіркеу және өндірістік сынағы
қызметін жүзеге асыратын субъектілер үшін тексеру парағы
Органның атауы ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт _____________________________________
(№, күні)
Субъектінің атауы ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
ЖСН (БСН)* __________________________________________________________
Субъектінің орналасқан мекен-жайы ___________________________________
_____________________________________________________________________
Талаптардың тізімі
Қойылатын талаптарға сәйкес келеді
Қойылатын талаптарға сәйкес келмейді
1
Пестицидтердің (улы химикаттардың) тіркеу және өндірістік сынақтарын жүргізу үшін тәжірибелік үлгілерінің, эталондық пестицидтердің (улы химикаттардың) және пестицидтердің (улы химикаттардың) әсер етуші заттарының сараптамалық стандарттарының болуы
2
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 қарашадағы № 1396-қаулысымен бекітілген, пестицидтерді (улы химикаттарды) тіркеулік, өндірістік сынақтау және мемлекеттік тіркеу жүргізу Қағидасына 3-қосымшаға сәйкес ауыл шаруашылығы өсімдіктерін өсіретін аудандарда зиянды организмдердің ерекшеліктерін (ұрпақ санын, зияндылығын, резистенттігін, экономикалық әсерін, таралу ареалын) ескере отырып пестицидтердің (улы химикаттардың) тіркеулік сынақтарын, өндiрiстiк сынақтарды дақылға және зиянды организмге қарай бір-төрт топырақтық-климаттық аймақта өткізу
3
Пестицидтердің (улы химикаттардың) тіркеулік және өндірістік сынақтарын өсімдіктерді саласындағы уәкілетті ведомствомен бекітілген пестицидтердің (улы химикаттардың) тіркеулік және өндірістік сынақтарын жүргізу жоспарына сәйкес жүргізу
4
Пестицидтердің (улы химикаттардың) тіркеулік және өндірістік сынақтарын пестицидтердің (улы химикаттардың) қолдану өтініміндегі регламенттерге сәйкес жүзеге асыру
5
Пестицидтердің (улы химикаттардың) тіркеу және өндірістік сынақтарды жүргізу мерзімдерін сақтау
6
Пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі жұмыстарды жүргізу кезінде жеке қорғану құралдарының болуы
Тексеруді өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор
___________________________________________  __________ жүргізді
(тегі, аты әкесінің аты (бар болған кезде))    (қолы)
Мөр орны
Талаптардың бұзылуы анықталған жағдайда жасалған нұсқаманың нөмірі мен күні көрсетіледі
(№ _____ 20 ____ жылғы «____» ______________)
Тексерудің қорытындысымен таныстым
(келісемін/келіспеймін) ________________________________ __________
(тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)   (қолы)
«____» _______________ 20____ жыл
Тексерілген субъект тексерудің қорытындысы бойынша __________________
(субъектінің атауы)
келесі субъектілер санатына ауыстырылады («+» белгісімен белгілеп қою):
жоғарғы дәрежедегі тәуекел
орта дәрежедегі тәуекел
аз дәрежедегі тәуекел
Органның лауазымды тұлғалары:
_________  ___________________________________________      _______
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)      (қолы) _________  ___________________________________________      _______
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)      (қолы) Органның басшысы:
_________  ___________________________________________      _______
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)      (қолы)
Ескертпе: * - ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі, БСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі.
4-нысан
Пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтау жөніндегі қызметті
жүзеге асыратын субъектілер үшін тексеру парағы
Органның атауы ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт _____________________________________
(№, күні)
Субъектінің атауы ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
ЖСН (БСН)* __________________________________________________________
Субъектінің орналасқан мекен-жайы ___________________________________
_____________________________________________________________________
Талаптардың тізімі
Қойылатын талаптарға сәйкес келеді
Қойылатын талаптарға сәйкес келмейді
1
Пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтау үшін арнайы қоймалық үй-жайлардың болуы
2
Қоймалық үй-жайларға пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтау үшін санитарлық - эпидимиологиялық қортындысының болуы
3
Нақты пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес, ыдыстардың этикеткасында көрсетілген талаптарды сақтай отырып пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтау
4
Өзінің физико-химиялық қасиеттері (ұшпалылығы, тотықтануына), өрт қауіптілігіне және жарылу қауіптілігіне, реакциялық белсенділігіне, сақтаудың температуралық режимі бойынша қосылмайтын пестицидтерді жеке-жеке сақтау
5
Пестицидтерді (улы химикаттарды) қойманың еденінде араластырып сақтауға жол бермеу
6
Тұғырықтар мен сөрелерді пайдалана отырып пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтау
7
Сақталатын пестицидтердің (улы химикаттардың) ыдыстарының этикеткаларында көрсетілген залалсыздандыру құралдарының қажетті мөлшерінде болуы
8
Тігілген және нөмірленген сақтауға келіп түскен пестицидтерді (улы химикаттарды) есепке алу журналының болуы
Тексеруді өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор
___________________________________________   _________ жүргізді
(тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)    (қолы)
Мөр орны
Талаптардың бұзылуы анықталған жағдайда жасалған нұсқаманың
нөмірі мен күні көрсетіледі
(№ _____ 20 ____ жылғы «____» ______________)
Тексерудің қорытындысымен таныстым
(келісемін/келіспеймін) ________________________________ __________
(тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)  (қолы)
«____» _______________ 20____ жыл
Тексерілген субъект тексерудің қорытындысы бойынша __________________
(субъектінің атауы)
келесі субъектілер санатына ауыстырылады («+» белгісімен белгілеп қою):
жоғарғы дәрежедегі тәуекел
орта дәрежедегі тәуекел
аз дәрежедегі тәуекел
Органның лауазымды тұлғалары:
_________  ___________________________________________      _______
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)      (қолы)
_________  ___________________________________________      _______
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)      (қолы)
Органның басшысы:
_________  ___________________________________________      _______
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)      (қолы)
Ескертпе: * - ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі, БСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі.
5-нысан
Пестицидтерді (улы химикаттарды) тасымалдау жөніндегі қызметті
жүзеге асыратын субъектілер үшін тексеру парағы
Органның атауы ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт _____________________________________
(№, күні)
Субъектінің атауы ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
ЖСН (БСН)* __________________________________________________________
Субъектінің орналасқан мекен-жайы ___________________________________
_____________________________________________________________________
Талаптардың тізімі
Қойылатын талаптарға сәйкес келеді
Қойылатын талаптарға сәйкес келмейді
1

Проведение опрыскивания растений пестицидами (ядохимикатами) в ранние утренние и вечерние часы при скорости ветра не более 3 метров в секунду при применении наземной аппаратуры и не более 2 метров в секунду при применении авиации
5.
Наличие специально предназначенных мест для временного хранения неиспользованных пестицидов (ядохимикатов)
6.
Наличие средств индивидуальной защиты при проведении работ по применению пестицидов (ядохимикатов)
7.
Оборудование мест работы с пестицидами (ядохимикатами) наглядными пособиями, инструкциями, памятками о мерах безопасности при проведении работ по применению пестицидов (ядохимикатов)
8.
Наличие прошнурованного и пронумерованного журнала регистрации работы с пестицидами (ядохимикатами)
Проверку проводил государственный инспектор по защите растений
_____________________________________________      ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличий))        (подпись)
Место печати
В случае выявления нарушений требований указываются номер и
дата составления предписания
(№ _________ от «___» ____________ 20 ___ года)
С результатом проверки ознакомлен
(согласен/не согласен) __________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличий)) (подпись)
«___» _______________ 20 ___ год
По итогам проверки проверяемый субъект ______________________________
(наименование субъекта)
переводится в категорию субъектов (отметить знаком «+»):
высокой степени риска
средней степени риска
незначительной степени риска
Должностные лица органа:
__________________ ________________________________________ _________
(должность)   (фамилия, имя, отчество (при его наличий)) (подпись)
__________________ ________________________________________ _________
(должность)   (фамилия, имя, отчество (при его наличий)) (подпись)
Руководитель органа:
__________________ ________________________________________ _________
(должность)   (фамилия, имя, отчество (при его наличий)) (подпись)
Примечание: * - ИИН - Индивидуальный идентификационный номер,
БИН - бизнес-идентификационный номер.
Форма 3
Проверочный лист
для субъектов, осуществляющих деятельность по проведению
регистрационных и производственных испытаниям пестицидов
(ядохимикатов)
Наименование органа _________________________________________________
_____________________________________________________________________
Акт назначении проверки _____________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта _______________________________________________
ИИН (БИН)* __________________________________________________________
Адрес местонахождения субъекта ______________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует
предъявляемым
требованиям
Не соответствует
предъявляемым
требованиям
1.
Наличие опытных образцов, эталонных пестицидов (ядохимикатов) и аналитических стандартов действующих веществ пестицидов (ядохимикатов) для проведения регистрационных и производственных испытаний пестицидов (ядохимикатов)
2.
Проведение регистрационных испытаний пестицидов (ядохимикатов) в зонах возделывания культур с учетом особенностей вредных организмов (количества поколений, патогенность, резистентность, экономическое значение, ареал распространения) (согласно приложению 3 к Правилам проведения регистрационных, производственных испытаний и государственной регистрации
пестицидов (ядохимикатов), утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2011 года № 1396)
3.
Проведение регистрационных и
производственных испытаний
пестицидов (ядохимикатов) в
соответствии с планами проведения
регистрационных и производственных
испытаний пестицидов (ядохимикатов), утвержденных ведомством уполномоченного органа в области защиты растений
4.
Осуществление регистрационных и
производственных испытаний
пестицидов (ядохимикатов) в
соответствии с заявленными
регламентами применения пестицидов (ядохимикатов)
5.
Соблюдение сроков проведения
регистрационных и производственных испытаний пестицидов (ядохимикатов)
6.
Наличие средств индивидуальной
защиты при проведении работ по
применению пестицидов (ядохимикатов)
Проверку проводил государственный инспектор по защите растений
____________________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличий))    (подпись)
Место печати
В случае выявления нарушений требований указываются номер и
дата составления предписания
(№ _________ от «___» ____________ 20 ___ года)
С результатом проверки ознакомлен
(согласен/не согласен) ____________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличий)) (подпись)
«___» _______________ 20 ___ год
По итогам проверки проверяемый субъект ______________________________
(наименование субъекта)
переводится в категорию субъектов (отметить знаком «+»):
высокой степени риска
средней степени риска
незначительной степени риска
Должностные лица органа:
________________ ____________________________________________ _______
(должность)   (фамилия, имя, отчество (при его наличий)) (подпись)
________________ ___________________________________________ ________
(должность)  (фамилия, имя, отчество (при его наличий))  (подпись)
Руководитель органа:
________________ ___________________________________________ ________
(должность)   (фамилия, имя, отчество (при его наличий)) (подпись)
Примечание: * - ИИН - Индивидуальный идентификационный номер, БИН - бизнес-идентификационный номер.
Форма 4
Проверочный лист
для субъектов, осуществляющих деятельность
по хранению пестицидов (ядохимикатов)
Наименование органа _________________________________________________
_____________________________________________________________________
Акт назначении проверки _____________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта _______________________________________________
ИИН (БИН)* __________________________________________________________
Адрес местонахождения субъекта ______________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует
предъявляемым
требованиям
Не соответствует
предъявляемым
требованиям
1.
Наличие специальных складских помещений для хранения пестицидов (ядохимикатов)
2.
Наличие санитарно-эпидемиологического заключения на складское помещение для хранения пестицидов (ядохимикатов)
3.
Хранение пестицидов
(ядохимикатов) с соблюдением
требований, предусмотренных
тарной этикеткой, рекомендациями по применению конкретных пестицидов (ядохимикатов)
4.
Раздельное хранение пестицидов (ядохимикатов), несовместимых по своим физико-химическим свойствам (летучесть, окисляемость), пожароопасности и взрывоопасности, реакционной
активности, температурным
режимам хранения
5.
Недопущение хранения пестицидов (ядохимикатов) на полу склада навалом
6.
Хранение пестицидов
(ядохимикатов) с использованием поддонов и стеллажей
7.
Наличие необходимого количества дезактивирующих средств, указанных на тарных этикетках хранящихся пестицидов (ядохимикатов)
8.
Наличие прошнурованного и
пронумерованного журнала учета поступающих на хранение пестицидов (ядохимикатов)
Проверку проводил государственный инспектор по защите растений
____________________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличий))      (подпись)
Место печати
В случае выявления нарушений требований указываются номер и
дата составления предписания
(№ _________ от «___» ____________ 20 ___ года)
С результатом проверки ознакомлен
(согласен/не согласен) ____________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличий)) (подпись)
«___» _______________ 20 ___ год
По итогам проверки проверяемый субъект ______________________________
(наименование субъекта)
переводится в категорию субъектов (отметить знаком «+»):
высокой степени риска
средней степени риска
незначительной степени риска
Должностные лица органа:
_____________________ ______________________________________ ________
(должность)  (фамилия, имя, отчество (при его наличий))  (подпись)
_____________________ _____________________________________ _________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличий))  (подпись)
Руководитель органа:
_____________________ _____________________________________ _________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличий))   (подпись)
Примечание: * - ИИН - Индивидуальный идентификационный номер,
БИН - бизнес-идентификационный номер.
Форма 5
Проверочный лист
для субъектов, осуществляющих деятельность по транспортировке
пестицидов (ядохимикатов)
Наименование органа _________________________________________________
_____________________________________________________________________
Акт назначении проверки _____________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта _______________________________________________
ИИН (БИН)* __________________________________________________________
Адрес местонахождения субъекта ______________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует
предъявляемым
требованиям
Не соответствует
предъявляемым
требованиям
1.

Көлік саласындағы уәкілетті органмен берілген 6.1 кластағы қауіпті жүктерді тасымалдау құқығына лицензияның болуы, көлік құралдарын жалдау жағдайында - қауіпті жүктерді тасымалдауға арналған көлік құралдарын жалдау келісім шартының нотариалды куәландырылған көшірмесі
2
Пестицидтерді (улы химикаттарды) тасымалдауға арналған көлік құралдарында арнайы жабдықталмаған және тиісті белгілерінің бар болмауы, қауіпті жүктерді тасымалдау ережесінің талаптарына сәйкес әртүрлі көлік түрлеріне қолданылатын, («Сақ бол -пестицидтер-(улы химикаттар)») тасымалдау кезіндегі қауіпсіздік туралы ақпараттандыру жүйесінің апат карточкаларының бар болуы
3
Көлік кұралдарында тасымалданатын пестицидтерді (улы химикаттарды) бейтараптандыру құралдарының, өрт сөндірушілердің, құм қорының және жүргізуші мен бірге жүруші қызметкерде жеке қорғау құралдарының жабдықталуы
4
Тігілген және нөмірленген тасымалданатын пестицидтерді (улы химикаттарды) есепке алу журналының болуы
Тексеруді өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор
___________________________________________    _________ жүргізді
(тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)     (қолы)
Мөр орны
Талаптардың бұзылуы анықталған жағдайда жасалған нұсқаманың
нөмірі мен күні көрсетіледі
(№ _____ 20 ____ жылғы «____» ______________)
Тексерудің қорытындысымен таныстым
(келісемін/келіспеймін) _________________________________ __________
(тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)  (қолы)
«____» _______________ 20____ жыл
Тексерілген субъект тексерудің қорытындысы бойынша __________________
(субъектінің атауы)
келесі субъектілер санатына ауыстырылады («+» белгісімен белгілеп қою):
жоғарғы дәрежедегі тәуекел
орта дәрежедегі тәуекел
аз дәрежедегі тәуекел
Органның лауазымды тұлғалары:
__________ ___________________________________________      ______
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)      (қолы)
__________ __________________________________________       ______
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)      (қолы)
Органның басшысы:
__________ __________________________________________       ______
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)      (қолы)
Ескертпе: * - ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі, БСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі.
6-нысан
Пестицидтерді (улы химикаттарды) және ыдыстарын залалсыздандыру
жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілер үшін тексеру
парағы
Органның атауы ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт _____________________________________
(№, күні)
Субъектінің атауы ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
ЖСН (БСН)* __________________________________________________________
Субъектінің орналасқан мекен-жайы ___________________________________
_____________________________________________________________________
Талаптардың тізімі
Қойылатын талаптарға сәйкес келеді
Қойылатын талаптарға сәйкес келмейді
1
Пестицидтерді (улы химикаттарды), олардың бос ыдыстарын сақтау үшін арнайы қоймалардың (көмбелердің) болуы
2
Пестицидтерді (улы химикаттарды) жеткізушілермен (өндірушілер, импортаушылар, сатушылар) әзірленетін және ұсынылатын, пестицидтерді (улы химикаттарды) және олардың бос ыдыстарын залалсыздандыру әдістемелері мен технологияларының болуы
3
Бүтінділікті қамтамасыз ететін және қоршаған ортаны пестицидтермен (улы химикаттармен) ластандыру мүмкіндігі жоқ қажеттілігі бойынша әрі қарай қолдануға жарамсыз болып қалған бірінші класты қауіптілікті пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтау
4
Қауіптілігі екінші классқа жататын пестицидтерді (улы химикаттарды) арнаулы қабаттары бар, полимерден жасалынған көп қабатты ыдысқа пестицидтің (улы химикаттың) ерекшелігіне байланысты) салу
5
Ыдыстары бұзылған пестицидтерді (улы химикаттарды) нормативтік құжаттардың талаптарына сәйкес келетін, бір тұтастығы бұзылмаған ыдыстарға қайтадан салу
6
Пестицидтердің (улы химикаттардың) қағаз немесе ағаш ыдыстарын жағу арқылы құрту үшін, заңға сәйкес экологиялық және елдің санитарлық-эпидемиологиялық жағдайын қадағалайтын мемлекеттік орган белгілеп берген жерде, жағылатын қосылымдардың улы емес (қауіпсіз) заттарға дейін ыдырауын қамтамасыз ететін, жоғары температуралы құрылғылардың болуы
7
Пестицидтердің (улы химикаттардың) ыдыстарын өртеу барысында бөлінетін газ және күл түріндегі ластағыштарға жүйелі бақылау мен мониторингтің болуы
8
Тиым салынған, қолдануға жарамсыз болып қалған пестицидтерді (улы химикаттарды) және олардың бос ыдыстарын арту, тасу және түсіру жұмыстарының механизациялануы
9
Залалсыздандыруға (утилизациялауға, жоюға) жататын пестицидтерді (улы химикаттарды) тиісті жағдайы бар бір орталықта сақтауға арналған қоймаға бөтен адамдарды кіргізбеу
10
Мекеменің атауы, залалсыздандырылатын пестицидтің аты, мөлшері, залалсыздандыру тәсілі мен орны, жұмысты жүргізуге жауапты тұлғаның фамилиясы көрсетілген, әрі қарай қолдануға жарамсыз болып қалған пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру (утилизациялау, жою) актісінің болуы
11
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыруға қатысушы жұмыскерлердің жеке қорғау құралдарының болуы
Тексеруді өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор
__________________________________________      _______ жүргізді
(тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)     (қолы)
Мөр орны
Талаптардың бұзылуы анықталған жағдайда жасалған нұсқаманың нөмірі мен күні көрсетіледі
(№ _____ 20 ____ жылғы «____» ______________)
Тексерудің қорытындысымен таныстым
(келісемін/келіспеймін) ________________________________ __________
(тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)  (қолы)
«____» _______________ 20____ жыл
Тексерілген субъект тексерудің қорытындысы бойынша __________________
(субъектінің атауы)
келесі субъектілер санатына ауыстырылады («+» белгісімен белгілеп қою):
жоғарғы дәрежедегі тәуекел
орта дәрежедегі тәуекел
аз дәрежедегі тәуекел
Органның лауазымды тұлғалары:
__________ __________________________________________       _______
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)      (қолы)
__________ __________________________________________       _______
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)      (қолы)
Органның басшысы:
__________ __________________________________________       _______
(лауазымы) (тегі, аты (бар болған кезде) әкесінің аты)      (қолы)
Ескертпе: * - ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі, БСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі.

Наличие лицензии на право перевозки опасных грузов класса 6.1 (пестицидов (ядохимикатов), выданной уполномоченным органом в области транспорта, в случае аренды транспортного средства – нотариально заверенная копия договора аренды транспортного средства для перевозки опасных грузов
2.
Транспортировка пестицидов (ядохимикатов) в специально оборудованных и имеющих соответствующую маркировку транспортных средствах, в соответствии с требованиями правил транспортировки опасных грузов, действующих на различных видах транспорта, включая наличие аварийных карточек системы информации об опасности при транспортировке («Осторожно – пестициды (ядохимикаты)»)
3.
Комплектация транспортного средства, предназначенного для перевозки пестицидов (ядохимикатов), средствами нейтрализации перевозимого пестицида, огнетушителями, запасом песка, а также средствами индивидуальной защиты водителя и сопровождающего персонала
4.
Наличие прошнурованного и пронумерованного журнала учета транспортируемых пестицидов (ядохимикатов)
Проверку проводил государственный инспектор по защите растений
____________________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличий))      (подпись)
Место печати
В случае выявления нарушений требований указываются номер и
дата составления предписания
(№ _________ от «___» ____________ 20 ___ года)
С результатом проверки ознакомлен
(согласен/не согласен) ____________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличий)) (подпись)
«___» _______________ 20 ___ год
По итогам проверки проверяемый субъект ______________________________
(наименование субъекта)
переводится в категорию субъектов (отметить знаком «+»):
высокой степени риска
средней степени риска
незначительной степени риска
Должностные лица органа:
_____________________ ______________________________________ ________
(должность)  (фамилия, имя, отчество (при его наличий))  (подпись)
_____________________ _____________________________________ _________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличий))  (подпись)
Руководитель органа:
_____________________ _____________________________________ _________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличий))   (подпись)
Примечание: * - ИИН - Индивидуальный идентификационный номер, БИН - бизнес-идентификационный номер.
Форма 6
Проверочный лист
для субъектов, осуществляющих деятельность по обезвреживанию
пестицидов (ядохимикатов) и тары из-под них
Наименование органа _________________________________________________
_____________________________________________________________________
Акт назначении проверки _____________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта _______________________________________________
ИИН (БИН)* __________________________________________________________
Адрес местонахождения субъекта ______________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует
предъявляемым
требованиям
Не соответствует
предъявляемым
требованиям
1.
Наличие специальных хранилищ (могильников) для обезвреживания пестицидов (ядохимикатов) и тары из-под них
2.
Наличие методов и технологий обезвреживания пестицидов (ядохимикатов) и тары из-под них, разработанных и предоставляемых поставщиками (производителями, импортерами, продавцами) пестицидов (ядохимикатов)
3.
Хранение пестицидов (ядохимикатов) первого класса опасности, пришедших в негодность к дальнейшему
использованию по назначению, в емкостях, обеспечивающих герметичность и исключающих возможность загрязнения пестицидами (ядохимикатами) окружающей среды
4.
Упаковка пестицидов (ядохимикатов) второго класса опасности при необходимости в многослойную тару из полимерных материалов со специальными вкладышами (в зависимости от специфики пестицида (ядохимиката)
5.
Переупаковка пестицидов (ядохимикатов) с нарушенной целостностью упаковки в тару, соответствующую требованиям нормативных документов
6.
Наличие высокотемпературных установок, обеспечивающих распад сжигаемых соединений до нетоксичных (неопасных) веществ в местах, определенных в соответствии с законодательством государственными органами экологического контроля и санитарно-эпидемиологического благополучия населения для уничтожения бумажной или деревянной тары из-под пестицидов (ядохимикатов) путем сжигания
7.
Наличие регулярного контроля и мониторинга выбросов газообразных загрязнителей и золы при сжигании тары из-под пестицидов (ядохимикатов)
8.
Наличие средств механизации для загрузки, перевозки и выгрузки запрещенных, пришедших в негодность пестицидов (ядохимикатов) и тары из-под них
9.
Исключение доступа посторонних лиц на склады, имеющие соответствующие условия для централизованного хранения пестицидов (ядохимикатов), подлежащих обезвреживанию (утилизации, уничтожению)
10.
Наличие акта обезвреживания (утилизации, уничтожения) пестицидов (ядохимикатов), пришедших в негодность к дальнейшему использованию, в котором указывается наименование организации, название обезвреженного пестицида, его количество, место и способ обезвреживания, фамилия лица, ответственного за проведение работ
11.
Наличие средств индивидуальной защиты у работников, участвующих в обезвреживании пестицидов (ядохимикатов)
Проверку проводил государственный инспектор по защите растений
____________________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличий))      (подпись)
Место печати
В случае выявления нарушений требований указываются номер и
дата составления предписания
(№ _________ от «___» ____________ 20 ___ года)
С результатом проверки ознакомлен
(согласен/не согласен) ____________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличий)) (подпись)
«___» _______________ 20 ___ год
По итогам проверки проверяемый субъект ______________________________
(наименование субъекта)
переводится в категорию субъектов (отметить знаком «+»):
высокой степени риска
средней степени риска
незначительной степени риска
Должностные лица органа:
_____________________ ______________________________________ ________
(должность)  (фамилия, имя, отчество (при его наличий))  (подпись)
_____________________ _____________________________________ _________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличий))  (подпись)
Руководитель органа:
_____________________ _____________________________________ _________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличий))   (подпись)
Примечание: * - ИИН - Индивидуальный идентификационный номер,
БИН - бизнес-идентификационный номер.