Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 232 "Байланыс статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2011 жылғы 28 қыркүйектегі № 275 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 26 қазанда № 7282 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 25 қазандағы № 293 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының 2012.10.25 № 293 Бұйрығымен (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қолданушылардың назарына!
Бұйрықтың қоолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
Мемлекеттік статистиканы оңтайландыру және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық көрсеткіштерінің қайталануын болдырмау мақсатында, сонымен қатар "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1."Байланыс статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 232 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6494 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 34-қосымшалары осы бұйрықтың 12-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға                        Ә. Смайылов
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2011 жылғы 28 қыркүйектегі № 275 бұйрығына 1-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 232 бұйрығына 3-қосымша
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Приложение 3 к приказу исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010 года № 232
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010 года № 232 "Об утверждении статистических форм и общегосударственных статистических наблюдений по статистике связи и инструкций по их заполнению"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 28 сентября 2011 года № 275. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 октября 2011 года № 7282. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 25 октября 2012 года № 293
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 25.10.2012 № 293 (вводится в действие с 01.01.2013).
В целях оптимизации государственной статистики, и исключения дублирования показателей в статистических формах общегосударственных статистических наблюдений, а также в соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010 года № 232 «Об утверждении статистических форм и общегосударственных статистических наблюдений по статистике связи и инструкций по их заполнению» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6494) следующие изменения:
приложение 34 к указанному приказу изложить в редакции согласно приложению 12 к настоящему приказу.
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель                               А. Смаилов
«СОГЛАСОВАН»
Министр связи и информации
Республики Казахстан
_______________ А. Жумагалиев
23 сентября 2011 года
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной статистики
Приложение 1
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 28 сентября 2011 года № 275
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 232 бұйрығына 3-қосымша
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Приложение 3
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 232
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на
сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час
(нужное обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8

8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйексіз деректерді беру Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады және әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, представление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0891104
Код статистической формы 0891104
Байланыс қызметтері туралы есеп
Отчет об услугах связи
2–байланыс
2-связь
Есепті кезең  _ _ _ _ жыл
Отчетный пери |_|_|_|_| год
Жылдық
Годовая
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі - ЭҚЖЖ) 61 - байланыс кодына сәйкес негізгі немесе қосалқы қызмет түрлеріне ие заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық немесе оқшауланған бөлімшелері және жеке кәсіпкерлер тапсырады.
Представляется юридическими лицами и (или) их структурными и обособленными подразделениями и индивидуальными предпринимателями, имеющими основной или вторичный виды еятельности согласно коду Общего классификатора видов экономической деятельности (далее - ОКЭД) 61 – связь.
Тапсыру мерзімі – 31 наурызда
Срок представления – 31 марта.
БСН коды  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН   |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код ИНН   |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
1. Байланыс қызметтерінің көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объеме услуг связи, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Халық
Население
Басқа топтар
Другие группы
барлығы
всего
оның ішінде - ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
барлығы
всего
оның ішінде - ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
А
Б
1
2
3
4
1
Байланыс қызметтерінің көлемі
Объем услуг связи
2. Байланыс операторлары үшін трафикті (интерконнект) өткізу қызметінің көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объемах услуг по пропуску трафика (интерконнект) для операторов связи, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Өткізу трафигінің түрлері
Виды пропуска трафика
жергілікті
местный
ішкі аймақтықвнутризоновый
қалааралық
междугород ный
халықар алық
междунар одный
транзит тік
транзитный
А
Б
1
2
3
4
5
1
Байланыс операторлары үшін трафикті өткізу бойынша қызметтердің көлемі (интерконнект)
Объем услуг по пропуску трафика (интерконнект) для операторов связи

8-40
40
сағат-
тан
артық
более
40
часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйексіз деректерді беру Қазақстан
Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп
соғады және әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, представление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются
административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии
с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0891104
Код статистической формы 0891104
Байланыс қызметтері туралы есеп
Отчет об услугах связи
2–байланыс
2-связь
Есепті кезең _ _ _ _ жыл
Отчетный пери |_|_|_|_| год
Жылдық
Годовая
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі - ЭҚЖЖ)
61 - байланыс кодына сәйкес негізгі немесе қосалқы қызмет түрлеріне ие
заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық немесе оқшауланған
бөлімшелері және жеке кәсіпкерлер тапсырады.
Представляется юридическими лицами и (или) их структурными и обособленными
подразделениями и индивидуальными предпринимателями, имеющими основной или
вторичный виды еятельности согласно коду Общего классификатора видов экономической
деятельности (далее - ОКЭД) 61 – связь.
Тапсыру мерзімі – 31 наурызда
Срок представления – 31 марта.
БСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код ИНН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
1. Байланыс қызметтерінің көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объеме услуг связи, тысяч тенге
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование
показателя
Халық
Население
Басқа топтар
Другие группы
барлығы
всего
оның ішінде -
ауылдық жерлерде
из них - сельская
местность
барлығы
всего
оның ішінде -
ауылдық
жерлерде
из них -
сельская
местность
А
Б
1
2
3
4
1
Байланыс
қызметтерінің
көлемі
Объем услуг связи
2. Байланыс операторлары үшін трафикті (интерконнект) өткізу қызметінің көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объемах услуг по пропуску трафика (интерконнект) для операторов связи, тысяч тенге
Жол коды
Код
строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Өткізу трафигінің түрлері
Виды пропуска трафика
жергілікті
местный
ішкі
аймақтық
внутризо-
новый
қалааралық
междуго-
родный
халықар алық
между-
народный
транзит тік
транзитный
А
Б
1
2
3
4
5
1
Байланыс
операторлары үшін
трафикті өткізу
бойынша қызметтердің
көлемі
(интерконнект)
Объем услуг по пропуску
трафика (интерконнект)
для операторов связи

11. Қалааралық телефон байланысының шақырулары бойынша ақпаратты көрсетіңіз, бірлік
Укажите информацию по вызовам междугородной телефонной связи, единиц
Жол коды
Код стро ки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде - ауылдық жерлерде
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Сөйлесумен аяқталған автоматтандырылған қалааралық телефон байланысы бойынша шыққан шақырулар саны
Количество исходящих вызовов по автоматической междугородной телефонной связи, закончившихся разговорами
2
республика ішінде
внутри республики
3
ТМД елдері
страны СНГ
4
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
12. Трафикті өткізу қызметі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың минут
Укажите информацию об услугах по пропуску трафика, тысяч минут
Жол коды
Код стро ки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Өткізу трафигінің түрлері
Виды пропуска трафика
жергілікті
местный
аймақішілік
внутризоновый
қалааралықмеждугородный
халықаралықмеждународный
транзиттік
транзитный
А
Б
1
2
3
4
5
1
Трафикті өткізу бойынша қызметтер
Услуги по пропуску трафика
13. Байланыстың тіркелген телефон желісінің трафигі бойынша ақпаратты көрсетіңіз, мың минут
Укажите информацию по трафику фиксированной телефонной сети связи, тысяч минут
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Трафик түрлері
Виды трафика
кіріс
входящий
шығыс
исходящий
транзиттік
транзитный
А
Б
1
2
3
1
Жергілікті тіркелген телефон трафигі (уақытты құндық есептеу жүйесі барысында)
Местный фиксированный телефонный трафик (при системе повременного учета стоимости)
Х
2
Жылжымалы ұялы байланыс желісіндегі тіркелген байланыс желісінің трафигі
Трафик сетей фиксированной связи на сети сотовой подвижной связи
Х
3
Қалааралық (ішкі аймақтықты қоса) телефон трафигі
Междугородный (включая внутризоновый) телефонный трафик
4
Халықаралық телефон трафигі
Международный телефонный трафик
5
ТМД елдері
страны СНГ
6
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
14. Жылжымалы ұялы байланыс трафигі бойынша ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию по трафику сотовой подвижной связи
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Жылжымылы ұялы байланыстың шығыс трафигі, мың минут
Исходящий трафик сотовой подвижной связи, тысяч минут
2
Ішкі желілік трафик (бір желідегі жылжымалы ұялы байланыс абоненттері арасында), мың минут
Внутрисетевой трафик (между абонентами одной сети сотовой подвижной связи), тысяч минут
3
Әртүрлі желідегі жылжымалы ұялы байланыс абоненттері арасындағы шығыс трафигі, мың минут
Исходящий трафик между абонентами разных сетей сотовой подвижной связи, тысяч минут
4
Жылжымалы ұялы байланыс абоненттерінің халықаралық шығыс трафигі, мың минут
Исходящий международный трафик абонентов сотовой подвижной связи, тысяч минут
5
Өз абоненттерінің халықаралық роуминг трафиктерінің көлемі (шетелдегі жылжымалы ұялы байланысы ұлттық желілерінің абоненттері), мың минут
Объем трафика международного роуминга своих абонентов (абонентов национальных сетей сотовой подвижной связи, находящихся за рубежом), тысяч минут
6
Жылжымылы ұялы байланыс абоненттерінің тіркелген желіге шығыс трафигі, мың минут
Исходящий трафик абонентов сотовой подвижной связи к фиксированной сети, тысяч минут
7
Жылжымалы ұялы байланыс абоненттерінің халықаралық кіріс трафигі, мың минут
Входящий международный трафик абонентов сотовой подвижной связи, тысяч минут
8
Басқа елдердің жылжымалы ұялы байланысы желілеріндегі абоненттердің халықаралық роуминг трафигі, мың минут
Трафик международного роуминга абонентов сетей сотовой подвижной связи других стран, тысяч минут
9
Жылжымалы ұялы байланыс желілеріндегі қысқа шығыс хабарламаларының (SMS) жалпы саны, мың бірлік
Общее количество исходящих коротких сообщений (SMS) в сетях сотовой подвижной связи, тысяч единиц
10
Жылжымалы ұялы байланыс желілеріндегі шығыс мультимедия хабарламаларының (MMS) жалпы саны, мың бірлік
Общее количество исходящих мультимедиа сообщений (MMS) в сетях сотовой подвижной связи, тысяч единиц
11
Роумингтік келісімі бар елдер саны, бірлікКоличество стран, с которыми имеется роуминговое соглашение, единиц

11. Қалааралық телефон байланысының шақырулары бойынша ақпаратты көрсетіңіз, бірлік
Укажите информацию по вызовам междугородной телефонной связи, единиц
Жол
коды
Код
стро ки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде - ауылдық
жерлерде
Из них - сельская
местность
А
Б
1
2
1
Сөйлесумен аяқталған
автоматтандырылған
қалааралық телефон байланысы
бойынша шыққан шақырулар
саны
Количество исходящих вызовов по
автоматической междугородной
телефонной связи, закончившихся
разговорами
2
республика ішінде
внутри республики
3
ТМД елдері
страны СНГ
4
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
12. Трафикті өткізу қызметі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың минут
Укажите информацию об услугах по пропуску трафика, тысяч минут
Жол
коды
Код
стро ки
Көрсеткіштің
атауы
Наименование
показателя
Өткізу трафигінің түрлері
Виды пропуска трафика
жергілікті
местный
аймақішілік
внутризоновый
қалааралықмеждугородный
халықа-
ралықмеждуна-
родный
транзиттік
транзитный
А
Б
1
2
3
4
5
1
Трафикті өткізу
бойынша
қызметтер
Услуги по
пропуску трафика
13. Байланыстың тіркелген телефон желісінің трафигі бойынша ақпаратты көрсетіңіз, мың минут
Укажите информацию по трафику фиксированной телефонной сети связи, тысяч минут
Жол коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Трафик түрлері
Виды трафика
кіріс
входящий
шығыс
исходящий
транзиттік
транзитный
А
Б
1
2
3
1
Жергілікті тіркелген
телефон трафигі (уақытты
құндық есептеу жүйесі
барысында)
Местный фиксированный
телефонный трафик (при
системе повременного учета
стоимости)
Х
2
Жылжымалы ұялы байланыс
желісіндегі тіркелген
байланыс желісінің
трафигі
Трафик сетей фиксированной
связи на сети сотовой
подвижной связи
Х
3
Қалааралық (ішкі
аймақтықты қоса) телефон
трафигі
Междугородный (включая
внутризоновый) телефонный
трафик
4
Халықаралық телефон
трафигі
Международный телефонный
трафик
5
ТМД елдері
страны СНГ
6
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
14. Жылжымалы ұялы байланыс трафигі бойынша ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию по трафику сотовой подвижной связи
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Жылжымылы ұялы байланыстың шығыс трафигі, мың
минут
Исходящий трафик сотовой подвижной связи, тысяч минут
2
Ішкі желілік трафик (бір желідегі жылжымалы ұялы
байланыс абоненттері арасында), мың минут
Внутрисетевой трафик (между абонентами одной сети
сотовой подвижной связи), тысяч минут
3
Әртүрлі желідегі жылжымалы ұялы байланыс
абоненттері арасындағы шығыс трафигі, мың минут
Исходящий трафик между абонентами разных сетей сотовой
подвижной связи, тысяч минут
4
Жылжымалы ұялы байланыс абоненттерінің
халықаралық шығыс трафигі, мың минут
Исходящий международный трафик абонентов сотовой
подвижной связи, тысяч минут
5
Өз абоненттерінің халықаралық роуминг
трафиктерінің көлемі (шетелдегі жылжымалы ұялы
байланысы ұлттық желілерінің абоненттері), мың
минут
Объем трафика международного роуминга своих абонентов
(абонентов национальных сетей сотовой подвижной связи,
находящихся за рубежом), тысяч минут
6
Жылжымылы ұялы байланыс абоненттерінің тіркелген
желіге шығыс трафигі, мың минут
Исходящий трафик абонентов сотовой подвижной связи к
фиксированной сети, тысяч минут
7
Жылжымалы ұялы байланыс абоненттерінің
халықаралық кіріс трафигі, мың минут
Входящий международный трафик абонентов сотовой
подвижной связи, тысяч минут
8
Басқа елдердің жылжымалы ұялы байланысы
желілеріндегі абоненттердің халықаралық роуминг
трафигі, мың минут
Трафик международного роуминга абонентов сетей сотовой
подвижной связи других стран, тысяч минут
9
Жылжымалы ұялы байланыс желілеріндегі қысқа шығыс
хабарламаларының (SMS) жалпы саны, мың бірлік
Общее количество исходящих коротких сообщений (SMS) в
сетях сотовой подвижной связи, тысяч единиц
10
Жылжымалы ұялы байланыс желілеріндегі шығыс
мультимедия хабарламаларының (MMS) жалпы саны,
мың бірлік
Общее количество исходящих мультимедиа сообщений (MMS) в
сетях сотовой подвижной связи, тысяч единиц
11
Роумингтік келісімі бар елдер саны, бірлік
количество стран, с которыми имеется роуминговое
соглашение, единиц

18. Интернет желісіндегі трафик туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о трафике в сети Интернет
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде - ауылдық жерлерде
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Нөмірді терумен тіркелген Интернет трафигі, мың минут
Трафик фиксированного Интернета с набором номера, тысяч минут
2
Тіркелген кең жолақты Интернет трафигі, Мбит/с
Трафик фиксированного широкополосного Интернета, Мбит/с
3
сыртқы трафик
внешний трафик
4
Ұтқыр Интернет трафигі, Мбит/с
Трафик мобильного Интернета, Мбит/с
5
Интернетті өткізудің халықаралық жолағы, Мбит/с
Международная полоса пропускания Интернета, Мбит/с
х
6
шығыс
исходящие
х
7
кіріс
входящие
х
19. Кабельді теледидар жүйелері мен абоненттерінің саны туралы ақпаратты көрсетіңіз, бірлік
Укажите информацию о количестве систем и абонентах кабельного телевидения, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіште рдің атауы
Наименование показателей
Халық
Население
Басқа топтар
Другие группы
барлығы
всего
оның ішінде - ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
барлығы
всего
оның ішінде - ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
А
Б
1
2
3
4
1
Кабельді теледидар жүйелерінің саны
Количество систем кабельного телевидения
2
Кабельді теледидар абоненттерінің саны
Число абонентов кабельного телевидения
3
оның ішінде – интерактивті (сұрау салу бойынша бағдарламала рды алу)
из них – интерактивного (получение программ по запросу)
20. Аумақтың жылжымалы ұялы байланыс желісімен және сандық эфирлі телехабарлармен қамтылғаны туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию об охвате территории сетью подвижной сотовой связи и эфирным цифровым телевещанием
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде - ауылдық жерлерде
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Жылжымалы ұялы байланыс желісімен аумақтың қамтылу пайызы
Процент охвата территории сетью подвижной сотовой связи
2
Эфирлі сандық телехабарлармен аумақтардың қамтылу пайызы
Процент охвата территории эфирным цифровым телевещанием
21. Қосалқы қызмет түрлері бойынша өндірілген өнім (жұмыс, қызмет) көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объеме произведенной продукции (работ, услуг) по вторичным видам деятельности, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Қызмет түрінің атауы
Наименование вида деятельности
ЭҚЖЖ коды
Код ОКЭД
Кезең ішінде
За период
А
Б
В
1
1
Барлығы
Всего
Атауы Мекенжайы ____________________
Наименование _________________ Адрес _______________________
__________________________________ Тел.: __________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _______________ Тел.______________
Басшы (Т.А.Ә. қолы)
Руководитель ________________________(Ф.И.О., подпись) _________ М.О.
Бас бухгалтер (Т.А.Ә. қолы)
Главный бухгалтер _________________(Ф.И.О., подпись)_____________М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2011 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 275 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушының 2010 жылғы
24 тамыздағы № 232 бұйрығына
4-қосымша
"Байланыс қызметтері туралы есеп" жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 0891104, индексі 2–байланыс, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық

18. Интернет желісіндегі трафик туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о трафике в сети Интернет
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде -
ауылдық жерлерде
Из них - сельская
местность
А
Б
1
2
1
Нөмірді терумен тіркелген Интернет
трафигі, мың минут
Трафик фиксированного Интернета с
набором номера, тысяч минут
2
Тіркелген кең жолақты Интернет
трафигі, Мбит/с
Трафик фиксированного широкополосного
Интернета, Мбит/с
3
сыртқы трафик
внешний трафик
4
Ұтқыр Интернет трафигі, Мбит/с
Трафик мобильного Интернета, Мбит/с
5
Интернетті өткізудің халықаралық
жолағы, Мбит/с
Международная полоса пропускания
Интернета, Мбит/с
х
6
шығыс
исходящие
х
7
кіріс
входящие
х
19. Кабельді теледидар жүйелері мен абоненттерінің саны туралы ақпаратты көрсетіңіз, бірлік
Укажите информацию о количестве систем и абонентах кабельного телевидения, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіште рдің атауы
Наименование показателей
Халық
Население
Басқа топтар
Другие группы
барлығы
всего
оның ішінде -
ауылдық
жерлерде
из них -
сельская
местность
барлығы
всего
оның ішінде -
ауылдық
жерлерде
из них -
сельская
местность
А
Б
1
2
3
4
1
Кабельді теледидар
жүйелерінің саны
Количество систем
кабельного телевидения
2
Кабельді теледидар
абоненттерінің саны
Число абонентов
кабельного телевидения
3
оның ішінде –
интерактивті (сұрау
салу бойынша
бағдарламала рды алу)
из них – интерактивного
(получение программ по
запросу)
20. Аумақтың жылжымалы ұялы байланыс желісімен және сандық эфирлі телехабарлармен қамтылғаны туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию об охвате территории сетью подвижной сотовой связи и эфирным цифровым телевещанием
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде -
ауылдық жерлерде
Из них - сельская
местность
А
Б
1
2
1
Жылжымалы ұялы байланыс
желісімен аумақтың қамтылу
пайызы
Процент охвата территории сетью
подвижной сотовой связи
2
Эфирлі сандық телехабарлармен
аумақтардың қамтылу пайызы
Процент охвата территории эфирным
цифровым телевещанием
21. Қосалқы қызмет түрлері бойынша өндірілген өнім (жұмыс, қызмет) көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объеме произведенной продукции (работ, услуг) по вторичным видам деятельности, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Қызмет түрінің атауы
Наименование вида деятельности
ЭҚЖЖ коды
Код ОКЭД
Кезең ішінде
За период
А
Б
В
1
1
Барлығы
Всего
Атауы                       Мекенжайы
Наименование _________________ Адрес _______________________
_________________ Тел.: _______________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _______________ Тел.______________
Басшы                             (Т.А.Ә. қолы)
Руководитель ________________________(Ф.И.О., подпись) _________ М.О.
Бас бухгалтер                   (Т.А.Ә. қолы)
Главный бухгалтер _________________(Ф.И.О., подпись)_____________М.П.
Приложение 2
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 28 сентября 2011 года № 275
Приложение 4
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 232
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет об услугах связи" (код 0891104,
индекс 2 - связь, периодичность годовая)

1. Бұл Нұсқаулық "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Байланыс қызметтері туралы есеп" жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 0891104, индексі 2–байланыс, кезеңділігі жылдық) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) абонент – бұл байланыс қызметін көрсетуге, сондай мақсаттар үшін абоненттік желі, абоненттік нөмір және (немесе) сәйкестендіру кодын бөлумен шарт жасалған жеке немесе заңды тұлғалар;
2) деректерді беру – есептеу құралдарымен кейінгі өңдеу немесе өңдеуден кейінгі қос белгілер түрінде ұсынылған деректерді тапсыруды электр байланысымен қамтамасыз ететін электр байланысының түрі;
3) жергілікті телефон байланысы – бұл Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан бір елді мекендегі абоненттер арасындағы телефондық байланыс;
4) интерконнект – ол операторлардың арасындағы желіаралық байланыс. Интерконнект ставкалары бір оператордың өзге операторға абоненттің өз желісінен тыс сөйлесудің әр минуты үшін төлеген сомасын анықтайды. Қосалқы төлем болмағандықтан желілер ішіндегі қоңырау шалудың тарифі әдетте аз болады.
5) Интернет – ТСР / IP хаттамалары арқылы өзара байланысатын компьютер желілерін біріктіретін ғаламдық компьютер желісі;
6) қалааралық телефон байланысы – жергілікті телефон байланысын қоспағандағы Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан байланыс қызметтерін пайдаланушылар арасындағы телефон байланысы;
7) қосалқы қызмет түрі - негізгіден басқа үшінші тұлғалар үшін өнімді (жұмыс, қызмет көрсетуді) өндіру мақсатында жүзеге асырылатын қызмет түрі;
8) негізгі қызмет түрі – қосылған құны кәсіпорын жүзеге асыратын кез келген қызмет түрінің қосылған құнынан асып кететін қызмет түрі;
9) пакетті радиобайланыстың жалпы қызметі (GPRS) – 3G (W-CDMA) ауысу кезеңі сияқты операторлармен қолданылатын, 2,5G жылжымалы байланыстың стандарты;
10) радиобайланыс, радио- және теледидар тарату – радио және теледидар бағдарламаларын эфирде көрсету, телефон-телеграфтық хабарламалар, сандық ақпараттар үшін радиоарналарды ұсыну;
11) сымсыз қосымшалар хаттамасы (WAP) – электр байланыс саласында анағұрлым жетілдірілген қызметтерді көрсетуге мүмкіндік беретін және ұтқыр телефон арқылы Интернет желісі беттеріне қатынауға мүмкіндік беретін сымсыз байланыс үшін хаттама;
12) телеграфтық байланыс – жеделхаттарды, фотожеделхаттарды жіберу және жеткізу, абоненттік телеграф арқылы сөйлесулерді қамтамасыз ету, деректерді (түрлі объектілер - кәсіпорындар, мекемелер, электронды есептеу машиналары арасындағы жедел ақпараттық айырбас) жіберу, газет беттерін табыстау;

1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах связи" (код 0891104, индекс 2 - связь, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) абонент - это физическое или юридическое лицо, с которым заключен договор на оказание услуг связи с выделением для этих целей абонентской линии, абонентского номера и (или) идентификационного кода;
2) передача данных - вид электросвязи, обеспечивающий средствами электросвязи передачу данных, представленных в виде двоичных символов для последующей обработки или после обработки вычислительными средствами;
3) местная телефонная связь - это телефонное соединение между абонентами одного населенного пункта, находящимися на территории Республики Казахстан;
4) интерконнект - это межсетевая связь между операторами. Ставка на интерконнект определяет сумму, которую один оператор платит другому за каждую минуту разговора абонента вне своей сети. Внутри сети тариф на звонки обычно меньше, потому что нет этого дополнительного платежа;
5) Интернет - глобальная компьютерная сеть, объединяющая компьютерные сети, взаимодействующие посредством протоколов ТСР/IP;
6) междугородная телефонная связь - телефонное соединение между пользователями услугами связи, находящимися на территории Республики Казахстан, за исключением местных телефонных соединений;
7) вторичный вид деятельности - вид деятельности, который осуществляется, помимо основного, с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц;
8) основной вид деятельности - вид деятельности, добавленная стоимость которого превышает добавленную стоимость любого другого вида деятельности, осуществляемого предприятием;
9) общая служба пакетной радиосвязи (GPRS) - стандарт подвижной связи 2,5G, который применяется операторами GSM как этап перехода к 3G (W-CDMA);
10) радиосвязь, радио- и телевизионное вещание - передача программ радио и телевидения в эфир, предоставление радиоканалов для передачи телефонно-телеграфных сообщений, цифровой информации;
11) протокол беспроводных приложений (WAP) - протокол для беспроводной связи, который позволяет оказывать более совершенные услуги в области электрической связи и обеспечивает доступ к страницам сети Интернет с мобильного телефона;
12) телеграфная связь - передача и доставка телеграмм, фототелеграмм, обеспечение переговоров по абонентскому телеграфу, передача данных (скоростной обмен информацией между различными объектами - предприятиями, учреждениями, электронно вычислительными машинами), передача газетных полос;

13) телефон байланысы – жергілікті (қалалық және ауылдық), қалааралық және халықаралық телефон сөйлесулерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету, телефон арналары бойынша деректерді тапсыруды ұйымдастыру;
14) транкингтік байланыс – топтық шақыру режимінде қызмет етуші радиобайланыс. Көпшілік байланыс үшін арналарды жиіліктерге бөлу қолданылады. Жиіліктер абоненттерге бекітілмеген: эфирге шыққысы келетін пайдаланушы радиостанциясы бос арнаны іздеп байланысқа шығуға болатын спектрді жаймалай тексереді және оны тапқаннан соң ғана тапсыруды бастайды;
15) трафик - байланыс құралдарына жүктеме жасайтын шақырулар, хабарламалар мен сигналдар ағымы;
16) тіркелген телефон желілері – абоненттің соңғы қондырғыларын жалпы қолданыстағы коммутацияланатын желімен қоса алатын, коммутациялық жүйелер қондырғысына бөлінген порты бар, соның ішінде сымсыз қолжетімділік жүйелерін (әр алуан стандарттардағы жерсеріктік және жер үстіндегі сымсыз жүйелер) және IP-технологиядан жоғары жүйелерді пайдаланатын абоненттік желі.
Тіркелген телефон желісі көрсеткіші абонентке бекітілген, биллингті енгізу үшін қажетті шығатын нөмірлер деректерінен және оларға кіретін трафикке барлық виртуалды нөмірлерді ескере отырып, қолжетімділік технологиясына қарамастан жергілікті телефон байланысы операторының нөмірлеу жоспарындағы желіге қосылған телефон нөмірін есепке алады, мыналарды қамтиды:
негізгі телефондар;
қосарланған телефондар;
сөйлесу кабиналары;
үкіметтік нөмірлер;
қызметтік нөмірлер;
радиоұзартқыштар құралдары бойынша ұсынылатын нөмірлер;
сериялық нөмірлер (ішкі нөмірлерге айналатын, қонақ үй, кеңселердегі және өзге де АТБ-ларға арналған жергілікті телефон байланыстары операторларының бөлінген 6-7 санды нөмірлерін қоса);
нөмірді сақтай отырып брондау;
абоненттік радиоқолжетімділік терминалдары;
жергілікті телефон байланысының нөмірлеу жоспарымен ұтқыр радиоқолжетімділік терминалдары;
SIP-технология бойынша қосылған терминалдар;
ағымдарға қосылған нөмірлер (Е1, PRI/BRI және басқалары);
қолжетімділіктің әр алуан технологияларын пайдалану арқылы қосылған өзге де терминалдар;
17) ұялы байланыс – абоненттің бір ұяшықтан екінші ұяшыққа қозғалуы барысында байланыстың үзілмеуін қамтамасыз ететін және радиотолқындар арқылы көбінесе ауызша сөйлеу түрінде берілетін ақпаратпен екі жақты (көп тарапты) ауысуға арналған, қызмет көрсетілетін аумақты бірнеше ұяшықтарға бөлетін электр байланысының түрі;
18) халықаралық телефон байланысы – Қазақстан Республикасының аумағында және басқа мемлекеттер аумақтарында орналасқан байланыс қызметтерін пайдаланушылар арасындағы телефон байланысы;

13) телефонная связь - обеспечение осуществления местных (городских и сельских), междугородных и международных телефонных разговоров, организация передачи данных по телефонным каналам;
14) транкинговая связь - радиосвязь, функционирующая в режиме группового вызова. Для множественного доступа применяется частотное разделение каналов. Частоты не закреплены за абонентами: радиостанция пользователя, желающего выйти в эфир, сканирует доступный спектр в поисках свободного канала и начинает передачу, лишь обнаружив его;
15) трафик - потоки вызовов, сообщений и сигналов, создающих нагрузку на средства связи;
16) фиксированная телефонная линия - абонентская линия, соединяющая оконечное оборудование абонента с коммутируемой сетью общего пользования, имеющая выделенный порт в оборудовании коммутационной системы, в том числе с использованием систем беспроводного доступа (спутниковые и наземные беспроводные системы различных стандартов) и систем поверх IP-технологий. Показатель фиксированная телефонная линия учитывает закрепленный за абонентом задействованный телефонный номер нумерационного плана оператора местной телефонной связи, вне зависимости от технологии доступа с учетом всех виртуальных номеров, которые необходимы для ведения биллинга исходящего с данных номеров и входящего на них трафика, и включает в себя:
основные телефоны;
спаренные телефоны;
переговорные кабины;
правительственные номера;
служебные номера;
номера, предоставляемые посредством радиоудлинителей;
серийные номера (включая выделенные 6-7 значные номера оператора местной телефонной связи для АТС гостиниц, офисов и прочие, которые преобразуются во внутренние номера);
бронь с сохранением номера;
терминалы абонентского радиодоступа;
терминалы мобильного радиодоступа с нумерационным планом местной телефонной связи;
терминалы, подключенные по SIP-технологии;
номера подключенные в потоках (Е1, PRI/BRI и другие);
прочие терминалы, подключенные с использованием разных технологий доступа;
17) сотовая связь - вид электрической связи, использующий деление обслуживаемой территории на ряд ячеек, обеспечивающий возможность непрерывности связи при перемещении абонента из ячейки в ячейку и предназначенный для двустороннего (многостороннего) обмена информацией преимущественно в виде речи, передаваемой посредством радиоволн;
18) международная телефонная связь - телефонное соединение между пользователями услугами связи, находящимися на территории Республики Казахстан, и пользователями услугами связи на территории другого государства;

19) электр байланысы (телекоммуникация) – сым, радио-, оптикалық немесе басқа электрмагниттік жүйелер бойынша белгілерді, сигналдарды, жазбаша мәтіндерді, бейнелер мен дыбыстарды беру және қабылдау;
20) электрондық почта – екі Интернетке қосылған компьютер арасында мәтіндік хабарламаларды және салынған файлдарды табыстау арнасы. Ақпарат келер алдында есептеу техникаларымен дайындалатын немесе өңделетін "электронды почта жәшіктерінде" аралық жинаумен электр байланысы арналары арқылы ақпаратты жоғары жылдамдықпен табыстау;
21) CDMA 1x (0 баламасы) – пайдаланушыларға CDMA-ға, әдеттегідей, 256 кбит/с-тан аспайтын жұмыстың анағұрлым жоғарғы жылдамдығын қамтамасыз ететін IMT?2000 стандарттар жүйесінің бөлігі;
22) iMode – WAP шегінде WML тілдің орнына пайдаланылатын сымсыз құрылғылар үшін белгілеудің ықшам тілі (CWML) деректерді көрсету үшін пайдаланылатын деректерді сымсыз табыстаудың пакетті құрылғысы;
23) IP-телефония – Интернетті немесе кез-келген басқа IP-желісін халықаралық және қалааралық телефон сөйлесулерін ұйымдастыру және жүргізу және нақты уақыт режимінде факстерді тапсыру құралы ретінде пайдалануға мүмкіндік туғызушы технология.
3. Есептіліктің барлық көрсеткіштері құндық көріністе қосылған құн салығын есепке алусыз, бір ондық белгісімен мың теңгемен көрсетіледі.
Егер құрылымдық және оқшауланған бөлімшелерге заңды тұлға статистикалық нысанды беруді өткізу бойынша өкілеттік берсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсыну керек. Егер құрылымдық бөлімше статистикалық нысанды беруді өткізу бойынша өкілеттіктерді алмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың аумақтарын көрсете отырып, құрылымдық және оқшауланған бөлімшелер бөлінісінде статистикалық нысанды ұсыну керек.
Кәсіпорынның байланыс қызметтерінің негізгі түрі бойынша көрсетілген қызметтер көлеміне құндық көріністе есепті жылы көрсетілген қызметтердің мерзіміне қарамастан халыққа, кәсіпорындарға және ұйымдарға оларға көрсетілген байланыс қызметтерінен түскен қаражат түсімдері қосылады.
Құндық көріністегі халыққа көрсетілген байланыс қызметтерінен түскен табыстардың көлеміне азаматтарға олардың қаражаттары үшін көрсетілген қызметтерден алынған негізгі және қосалқы қызмет түрінен түскен қаражаттардан тұрады.
Байланыс қызметтерінің барлық түрінен қызметтер көлеміне таксофондарға арналған смарткарталарды өткізуден, сондай-ақ:
халықаралық, қалааралық телефон байланыс қызметтерінен;
жергілікті телефон байланысынан;
байланыс арналарын жалға беруден;
деректерді таратудан;
сымсыз байланыстан;
телеграфтық байланыстан;
өзге де қызметтерінен түскен табыстар кіреді.
Қалааралық телефон байланысы қызметінің көлемі алдын ала тапсырыс беру бойынша қалааралық және халықаралық телефондық сөйлесулерді, жедел тариф бойынша сөйлесулер, таксофон арқылы сөйлесулерді, қосымша қызметтерді (сөйлесу пунктіне шақыру туралы абоненттің мекенжайы немесе телефоны бойынша ескертулерді, басқа қаладағы телефон нөмірі туралы анықтамаларды беру, сөйлесулерді басқа мекенжайға жолдау және тағы басқа) ұсыну бойынша қызмет көрсетулерді қосады.
Жергілікті жаппай қолданыстағы қалалық телефон жүйесі байланысының қызмет көрсетулерінің көлемі қалалық (жергілікті) телефондалған аймақ (облыс) арасындағы байланысты орнату және ұстауға қажетті қосу (қайта қосу) және тасымалдау (деректер мен хабарламаларды) бойынша қызмет көрсетулерді қосады. Осы қызмет көрсетулер жеке және ұжымдық телефонды (төлемақыға сәйкес) пайдалануды қарастырады. Сонымен қатар, осыған телефондық аппаратты орналастыру (қайта орналастыру), жөндеу және ауыстыру (телефон нөмірін анықтай алатын немесе нөмірді анықтай алмайтын негізгі және параллельді), абонент нөмірін ауыстыру, байланыстың қалалық телефон байланыс жүйесіне келген ақауларды жөндеу және басқа да қосымша қызметтер бойынша (қарауылшы дабылдаманың қосылуы, қосымша телефон шалулар, жарық дабылдамасы және тағы басқа) қызметтер жатқызылады.
Ұтқыр телефон байланысының қызмет көрсету көлемі тасымалданатын ұтқыр телефон (радиотелефон) бойынша хабарламаларды қабылдау және жіберу жөніндегі қызметтерден тұрады. Мұндай телефондарда жалпы пайдаланудағы телефон жүйелеріне немесе басқа ұтқыр телефондарға ену рұқсаты бар және жалпы пайдаланудағы телефон жүйелеріне, оның ішінде факсимильді байланысқа қарасты барлық функцияларды орындайды.
Ұтқыр байланыс бойынша көрсеткіштер қозғалыстағы абоненттерге өзара және тұрақты телефон желісінің абоненттерімен байланысуға мүмкіндік беретін ұтқыр байланыстың қызмет көрсетулерін ұсынатын операторлармен толтырылады.
Деректерді беру үшін байланыс жүйелерінің қызмет көрсетулерге әртүрлі немесе бірдей схемалы жабдықтары (құрылғылары) бар түпкілікті пунктері арасындағы деректерді тарату бойынша жүйелі қызметтер кіреді. Деректерді тарату (және қабылдау) бойынша қызмет көрсетулер байланыс жүйесінің жалпы қолжетімді, сондай-ақ белгіленген (тұтынушылармен арнайы төленген) арналары арқылы жүзеге асырылады.
Сонымен қоса, жеделхаттарды қабылдау, табыстау бойынша телеграфтың қызмет көрсетулеріне телефаксимильді, телемәтіндік байланыс қызметтері және өзге де телеграфтық қызмет көрсетулер, электрондық пошта қызметтері, яғни ақпарат келер алдында есептеу техникаларымен дайындалатын немесе өңделетін электронды почта жәшіктерінде аралық жинақтаумен байланыс арналары арқылы ақпаратты жоғары жылдамдықпен табыстау жатады.
Өзге де телекоммуникациялық қызметтерге:
телематикалық қызметтері;
IP-телефония;
интеллектуалдық жүйелер;
телекоммуникацияларды басқа байланыс операторлары;
телекоммуникацияларына қосу және қосақтау бойынша қызмет көрсетулермен технологиялық байланысты;
телекоммуникация жүйесіне абоненттік қолжетімділікті ұйымдастыру бойынша қызмет көрсетулер (телекоммуникациялық жабдықтарға, байланыс инфрақұрылымының элементтеріне), техникалық қызмет көрсету және жөндеу қосылады;
сонымен қоса (телекоммуникациялық жабдықтарды, байланыс инфрақұрылымының элементтерін, өзге де жабдықты) құрылғыларды жалға беруді ұсыну;
байланыс операторларына көліктік жүйе арналарына қатынауды табыс ету бойынша қызметтер және байланыс операторларына арналған трафикті енгізу бойынша қызмет көрсетулер жатқызылады.
10-бөлімнің 1-жолында есепті жылдың соңына тіркелген телефон желілерінің саны көрсетіледі (негізгі телефон желісі).
2-жолда есепті жылдың соңына сандық телефон станцияларына қосылған тіркелген телефон желілерінің саны көрсетіледі.
11-бөлімнің 1-жолында есепті жылдың соңына шақырылған абоненттің жауап беруімен аяқталған және сөйлескен болып тарифтелетін аймақішілік, қалааралық және халықаралық шығыс шақырулар саны көрсетіледі.
12-бөлімде ішкі аймақтық, қалааралық, халықаралық, сондай-ақ транзиттік трафикті өткізу мың минутта көрсетіледі.
13-бөлімнің 1-жолында шақырылатын абоненттің ақырғы абоненттік құрылғысы орналасқан жергілікті тариф аймағының ішіндегі тіркелген телефон желісінің тиімді (аяқталған) трафигінен тұратын есепті жылдағы жергілікті телефон трафигінің жиынтық мөлшері көрсетіледі. Бұл бір абонент басқа абонентке қоңырау шалса, аймақ ішіндегі жергілікті тариф бойынша төлей алатын аудан.
2-жолда есепті жылы тіркелген байланыс желісінің пайдаланушыларынан шығатын (төленетін ішкі аймақтық қалааралық және халықаралық) жылжымалы байланыс желісінің кіріс трафигі минуттарының жалпы саны көрсетіледі.
3-жолда есепті жылы минуттағы ел ішіндегі тіркелген және жылжымалы байланыс абоненттеріне тіркелген байланыс абоненттерінің трафигін қоса, тіркелген телефон байланысының тиімді (аяқталған) аймақішілік және қалааралық шығыс ақылы трафигі көрсетіледі. Егер де шақырылатын абонент шақырып тұрған абоненттің жергілікті телефон аймағынан тыс орналасқан болса, сөйлесу қалааралық болып есептеледі.
4-жолда халықаралық телефон трафигінің нақты бекітілген (аяқталған) жиынтық мөлшері және есепті жылы минуттағы халықаралық телефон трафигін өткізу (кіріс) қызметі көрсетіледі.
5-жолда есепті жылы осы елден шығатын тыс елге бағытталған тиімді (аяқталған) шығыс халықаралық трафигі көрсетіледі.
6-жолда есепті жылы басқа ел ішіне бағытталған елдерден келетін тиімді (аяқталған) халықаралық трафик көрсетіледі.
14-бөлімнің 1-жолында есепті жылы ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттері (жылжымалы, сондай-ақ тіркелген байланыс абоненттері сияқты) шығыс трафигінің көлемі көрсетіледі.
2-жолда есепті жылы ұялы жылжымалы байланыстың бір желісі абоненттері арасында шығыс трафигінің көлемі көрсетіледі.
3-жолда есепті жылы ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттерінің басқа да ұялы жылжымалы байланыстың желілеріне шығыс трафигінің көлемі көрсетіледі.
4-жолда есепті жылы елден тыс бағытталған ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттерінің шығыс трафигі көрсетіледі.
5-жолда есепті жылы шетелде болған кезеңінде ұялы жылжымалы байланыстың ұлттық желісі абоненттерімен құрылған трафиктің (шығыс және кіріс) көлемі көрсетіледі.
6-жолда есепті жылы тіркелген байланыс желісі пайдаланушылармен ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттерінің шығыс трафигінің көлемі көрсетіледі.
7-жолда есепті жылы шетелден ұялы жылжымалы байланыс және тіркелген байланыс желісінен ұялы жылжымалы байланыс желісінің халықаралық шығыс трафигі көрсетіледі.
8-жолда есепті жылы басқа елдердің ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттерінің олардың осы елде орналасқан кезеңінде шығыс және кіріс трафигінің көлемі көрсетіледі.
9-жолда есепті жылы ұлттық және халықаралық бағытта жөнелтілген SMS (Short Message Service) саны көрсетіледі.
10-жолда есепті жылы ұлттық және халықаралық бағытта жөнелтілген MMS (Multimedia messaging service) саны көрсетіледі.

19) электрическая связь (телекоммуникация) - передача или прием знаков, сигналов, голосовой информации, письменного текста, изображений, звуков по проводной, радио-, оптической и другим электромагнитным системам;
20) электронная почта - канал передачи текстовых сообщений и вложенных файлов между двумя подключенными к Интернету компьютерами. Высокоскоростная передача информации, подготовленной или обрабатываемой на входе средствами вычислительной техники, по каналам электрической связи с промежуточным накоплением в "электронных почтовых ящиках";
21) CDMA 1x (Версия 0) - часть системы стандартов IMT-2000, обеспечивает пользователям CDMA более высокую скорость работы, но не превышающую 256 кбит/с;
22) iMode - пакетное средство беспроводной передачи данных, использующее для отображения данных компактный язык разметки для беспроводных устройств (CWML) вместо языка WML, используемого в рамках WAP;
23) IP-телефония - технология, позволяющая использовать Интернет или любую другую IP-сеть в качестве средства организации и ведения международных и междугородных телефонных разговоров и передачи факсов в режиме реального времени.
3. Все показатели в стоимостном выражении приводятся без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге с одним десятичным знаком.
В случае, если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае, если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
В объем оказанных услуг по основному и вторичному видам деятельности предприятий связи в стоимостном выражении включаются поступления средств от населения, предприятий и организаций за оказанные услуги связи в отчетном периоде, независимо от срока оплаты оказанных услуг.
В объем услуг связи населению в стоимостном выражении включаются поступления средств от услуг по основному и вторичному виду деятельности, получаемые только за предоставляемые услуги гражданам за счет их средств.
В объем услуг от всех видов деятельности связи включаются доходы, полученные за реализацию смарткарт для таксофонов, а также предоставление услуг по:
международной, междугородной телефонной связи;
местной телефонной связи;
аренде каналов связи;
передаче данных;
беспроводной связи;
телеграфной связи;
прочим услугам связи.
Объем услуг междугородной телефонной связи включает услуги по предоставлению междугородных и международных телефонных разговоров по предварительному заказу, переговоров по срочному тарифу, переговоров с помощью таксофона, дополнительные услуги (уведомление по адресу или телефону абонента о приглашении на переговорный пункт, о выдаче справок о номере телефона в другом городе, по переадресованию переговоров и так далее).
Объем услуг местной телефонной сети связи общего пользования включает услуги по подключению (переключению) и передаче (данных и сообщений), необходимых для установления и поддержания связи между городскими (местными) телефонизированными зонами (областями). Данные услуги предусматривают как индивидуальное, так и коллективное пользование телефонами (с соответствующей оплатой). Сюда относятся также услуги по установке (переустановке), ремонту и замене телефонных аппаратов (основных, параллельных, с определением номера или без него), замене номера абонента, по ремонту повреждений в городской телефонной сети связи и прочие дополнительные услуги (подключение охранной сигнализации, дополнительного звонка, световой сигнализации и так далее).
Объем услуг мобильной телефонной связи включает услуги по передаче и приему сообщений по мобильным телефонам (радиотелефонам), представляющие собой переносные трубки. Такие телефоны имеют доступ к телефонным сетям общего пользования или другим мобильным телефонам и выполняют все функции, присущие телефонной сети общего пользования, в том числе факсимильной связи.
Показатели по мобильной связи заполняются операторами, предоставляющими услуги мобильной связи, обеспечивающей подвижным абонентам возможность связи между собой и со стационарными абонентами телефонной сети.
Объем услуг сети связи для передачи данных включает сетевые услуги по передаче данных между конечными пунктами (абонентами), располагающими оборудованием (приборами) с одинаковыми или разными схемами. Услуги по передаче (и приему) данных могут осуществляться как через общедоступные, так и через определенные (специально оплаченные потребителями) каналы сети связи.
Также в объем услуг связи для передачи данных включаются услуги телеграфа по приему, по доставке телеграмм, услуги телефаксимильной, телетекстовой связи и услуг телеграфа прочих, услуги электронной почты, то есть услуги по высокоскоростной передаче информации (данных), подготовленной или обрабатываемой на входе средствами вычислительной техники, по каналам связи с промежуточным накоплением в электронных почтовых ящиках.
Объем услуг телекоммуникационных прочих включает:
услуги телематических служб;
IP-телефонии;
интеллектуальных сетей;
услуги, технологически связанные с предоставлением услуг телекоммуникаций по подключению и присоединению к сети телекоммуникаций других операторов связи;
услуги по организации абонентского доступа к сети телекоммуникаций;
услуги по предоставлению арендованных линий;
услуги по техническому обслуживанию и ремонту (телекоммуникационного оборудования, элементов инфраструктуры сети, прочего оборудования);
услуги по предоставлению оборудования в аренду (телекоммуникационного оборудования, элементов инфраструктуры сети, прочего оборудования);
услуги по предоставлению доступа к каналам транспортной сети операторам связи.
В строке 1 раздела 10 указывается на конец отчетного года количество фиксированных телефонных линий (основная телефонная линия).
В строке 2 указывается на конец отчетного года количество фиксированных телефонных линий, подключенных к цифровым телефонным станциям.
В строке 1 раздела 11 указывается на конец отчетного года количество внутризоновых, междугородных и международных исходящих вызовов, закончившихся ответом вызываемого абонента и тарифицируемых как состоявшиеся разговоры.
В разделе 12 указывается пропуск внутризонового, междугороднего, международного, а также транзитного трафика, в тысячах минут.
В строке 1 раздела 13 указывается местный фиксированный телефонный трафик, который состоит из фактического (завершенного) трафика по фиксированной телефонной линии, обмен которыми произошел в районе взимания местного трафика, в котором находится вызываемая станция. Это район, в котором один абонент может звонить другому, производя оплату по местному тарифу.
В строке 2 указывается общее количество минут входящего трафика сетей подвижной связи, исходящего (платного внутризонового междугородного и международного) от пользователей сетей фиксированной связи за отчетный год.
В строке 3 указывается эффективный (завершенный) внутризоновый и междугородный исходящий трафик фиксированной телефонной связи, включая трафик от абонентов фиксированной связи к абонентам фиксированной и подвижной связи внутри страны в минутах за отчетный год. Разговор считается междугородным, когда вызываемый абонент находится вне местной тарифной зоны вызывающего абонента.
В строке 4 указывается суммарная величина фактического (завершенного) фиксированного международного телефонного трафика и услуг пропуска (входящего) международного телефонного трафика в минутах за отчетный год.
В строке 5 указывается эффективный (завершенный) исходящий международный трафик с назначением вне страны, исходящий из данной страны за отчетный год.
В строке 6 указывается эффективный (завершенный) входящий международный трафик из других стран за отчетный год с назначением внутри страны.
В строке 1 в разделе 14 указывается объем исходящего трафика абонентов сетей сотовой подвижной связи (как к абонентам подвижной, так и фиксированной связи) за отчетный год.
В строке 2 указывается объем исходящего трафика между абонентами одной сети сотовой подвижной связи за отчетный год.
В строке 3 указывается объем исходящего трафика абонентов сетей сотовой подвижной связи на другие сети сотовой подвижной связи за отчетный год.
В строке 4 указывается объем исходящего трафика абонентов сетей сотовой подвижной связи с назначением вне страны за отчетный год.
В строке 5 указывается объем трафика (исходящего и входящего) созданного абонентами национальных сетей сотовой подвижной связи в период их пребывания за границей за отчетный год.
В строке 6 указывается объем исходящего трафика абонентов сетей сотовой подвижной связи с пользователями сетей фиксированной связи за отчетный год.
В строке 7 указывается входящий международный трафик сетей сотовой подвижной связи с сетей фиксированной связи и сотовой подвижной связи из-за рубежа за отчетный год.
В строке 8 указывается объем исходящего и входящего трафика абонентов сетей сотовой подвижной связи других стран в период, когда они находились в данной стране за отчетный год.
В строке 9 указывается количество отправленных SMS (Short Message Service), как в национальном, так и в международном направлениях - за отчетный год.
В строке 10 указывается количество отправленных MMS (Multimedia messaging service), как в национальном, так и в международном направлениях - за отчетный год.

11-жолда роуминг туралы келісімі бар елдердің жалпы саны көрсетіледі (2–байланыс статистикалық нысаны бойынша есепке елдердің тізбесін қосымша ұсыну қажет).
15-бөлімнің 1-бағанының 1-жолында есепті жылдың соңына сандық сондай-ақ, аналогтық барлық стандарттардың ұялы жылжымалы байланыс операторлары абоненттерінің саны көрсетіледі.
Есеп жылжымалы байланыс операторларымен жасалған шарттар саны бойынша, GSM стандаттары үшін абоненттер есебі SIM – карталар саны бойынша жүргізіледі (соңғы жыл ішінде бір рет болсын байланысты пайдаланғандар).
2-жолдың 1-бағанында алдын ала төлеу карточкаларын пайдаланатын жылжымалы ұялы байланыс абоненттерінің жалпы саны көрсетіледі. Бұл абоненттер тіркелген ай сайынғы абоненттік төлемді енгізудің орнына пайдаланушы уақыт пакеттерін сатып алуды жөн көреді.
3-жолда сандық ұялы байланыстың (GSM, DAMPS, CDMA: IS-95, IMT-MC-450) алдың ала төлеуін және кейінгі төлемдерін пайдаланатын абоненттер саны қосылуы тиіс.
4-жолда 256 кбит/с кем емес (мысалы, GPRS, CDMA 1x (0 баламасы) және тағы басқасы) төмен жылдамдықпен деректерді табыстауға (мысалы, Интернетке) қолжетімділігі бар жылжымалы ұялы байланыс абоненттерінің саны көрсетіледі. Деректерді табыстаудың бұл технологиялары WAP және i-mode қызметтерін қамтамасыз етеді. Әдеттегідей, мұндай қызметтер 2,5G қызметтері деп аталады, алайда CDMA 1x (0 баламасы) жағдайында олар ITM – 2000 МС-ге жататын 3G қызметтерінің бөлігі болуы мүмкін. Мұндай қызметтер келесіден тұрады: пакетті радио байланыстың жалпы қызметі (GPRS), сымсыз қосымшалар хаттамасы (WAP), iMode, CDMA 1x (0 баламасы).
Егер абонент соңғы 3 айдың ішінде биллингтік жүйелер деректер талдауында сипатталатын деректерді табыстаған немесе алған болса, онда абонент деректерді табыстау қызметтерінің пайдаланушысы болып табылады.
5-жолда кең жолақты табыстау (мұнда бір немесе екі бағыттарда 256 кбит/с тең немесе одан асатын жылдамдықтар белгіленеді) жылдамдықтарымен деректерді табыстауға (мысалы, Интернет арқылы) қолжетімділігі бар ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттерінің саны көрсетіледі; WCDMA, HSDPA, CDMA2000 1xEV-DO, CDMA 2000 1xEV-DV және тағы басқаларына. Мұндай қызметтер, әдеттегідей, 3G немесе 3,5G қызметтер деп аталады және олар келесілерден тұрады:
кең жолақты CDMA (W-CDMA) – қазіргі уақытта 384 кбит/с–қа дейін жылдамдықпен пакеттердің коммутациясымен деректерді табыстауды, ал іске толық енгізуде 2 Мбит/с–қа дейін жүзеге асыруға мүмкіндік беретін CDMA базасында IMT-2000 3G жылжымалы байланыс желісінің технологиясы.
WCDMA-ға желі бойынша төмен деректерді табыстау барысында жылдамдықты 8–10 Мбит/с-қа дейін арттыруға мүмкіндік беретін бәсеңдетілген арнада (HSDPA) жоғары жылдамдықты табыстау пакетіне қолжетімділік. Шамасы 5 Мбит/с-қа дейін көтерілу желісінде жылдамдықты қамтамасыз ететін жоғарғы арнаға (HSDPA) жоғары жылдамдықты табыстау пакетіне қолжетімділікпен толықтырады.

В строке 11 указывается общее количество стран, с которыми имеется соглашение о роуминге (дополнительно необходимо представить перечень стран к отчету по статистической форме 2-связь).
В строке 1 графы 1 раздела 15 указывается количество абонентов операторов сотовой подвижной связи всех стандартов, как цифровых, так и аналоговых на конец отчетного года.
Учет ведется по числу заключенных договоров с операторами подвижной связи, причем для стандарта GSM учет абонентов ведется по числу SIM-карт (которые пользовались связью хотя бы один раз в течении последнего года).
В строке 2 графы 1 указывается общее число абонентов подвижной сотовой связи, использующих карточки предоплаты. Эти абоненты вместо внесения фиксированной ежемесячной абонентской платы предпочитают покупать пакеты пользовательского времени. Следует включать лишь активных использующих абонентов, применяющих эту систему.
В строке 3 графы 1 указывается количество абонентов цифровых сотовых систем (GSM/D/AMPS, TDMA, CDMA), использующих как предоплату, так и последующую оплату.
В разделе 15.1 указывается число абонентов подвижной сотовой связи, имеющих доступ к передаче данных (Интернету) с низкой скоростью менее 256 кбит/с (GPRS, CDMA 1x (Версия 0)). Эти технологии передачи данных обеспечивают услуги WAP и i-mode. Такие услуги называются услугами 2,5G, хотя в случае CDMA 1x (Версия 0) они могут быть также частью услуг 3G, относящихся к ITM - 2000 МС). Они включают: общую службу пакетной радиосвязи (GPRS), протокол беспроводных приложений (WAP), iMode, CDMA 1x (Версия 0).
Абонент считается пользователем услуг передачи данных, если он хотя бы раз в течение последних 3 месяцев пользовался данной услугой, что отражается в анализе данных биллинговых систем.
В разделе 15.2 указывается число абонентов сотовых подвижных сетей, имеющих доступ к передаче данных (Интернету) со скоростями широкополосной передачи (здесь определяются как скорости, превышающие или равные 256 кбит/с в одном или обоих направлениях); WCDMA, HSDPA, CDMA 2000 1xEV-DO, CDMA 2000 1xEV-DV. Такие услуги называют услугами 3G или 3,5G и они включают:
широкополосный CDMA (W-CDMA) - технология сети подвижной связи IMT-2000 3G на базе CDMA, которая в настоящее время позволяет осуществлять передачу данных с коммутацией пакетов со скоростью до 384 кбит/с, а при полном введении в действие - до 2 Мбит/с;
доступ при высокоскоростной пакетной передаче в нисходящем канале (HSDPA), позволяющий W-CDMA повысить скорость при передаче данных на линии вниз до 8-10 Мбит/с. Дополняется доступом при высокоскоростной пакетной передаче в восходящем канале (HSUPA), который обеспечивает скорости на линии вверх около 5 Мбит/с;

CDMA2000 1xEV-DO (Evolution, Data Optimised) – CDMA базасында IMT-2000 3G жылжымалы байланыс желісінің технологиясы, бұл 4,9 Мбит/с-қа дейін жылдамдықпен пакеттер коммутацисы мен деректерді табыстауды жүзеге асыруға мүмкіндік береді.
Абонент соңғы 3 ай ішінде бір рет болсын кең жолақты жоғары жылдамдықты деректерді табыстау қызметін пайдаланса, онда ол пайдаланушы болып саналады, бұл биллингтік жүйе деректерінің талдауында көрсетіледі. Егер абонент соңғы 3 ай ішінде ең болмаса бір рет төмен – және орта жылдамдықты, сондай-ақ кең жолақты жоғары жылдамдықты деректер беру қолжетімділігі қызметін пайдаланса, оны кең жолақты жоғары жылдамдықты деректер беру қызметін пайдаланушы абонент деп санау қажет.
16-бөлімнің 1-жолында есепті жылдың соңына ішкі және халықаралық, шығыс және кіріс жеделхаттар көрсетіледі.
17-бөлімнің 1-жолында нөмірді терумен қолжетімділікті, тіркелген кең жолақты Интернет абоненттерінің жалпы санын, кабельді модемдерді және цифрлық абоненттер желісін (ЦАЖ) пайдаланатын Интернет абоненттерінің санын, кең жолақты Интернет және жалғанған желілер бойынша Интернеттің басқа да абоненттерін қоса тіркелеген қатынаумен Интернеттің барлық абоненттерінің саны көрсетіледі. Бұл жүйеге ұзақ уақыт кезеңінде пайдаланған тек белсенді абоненттер қосылады.
2-жолда нөмірді терумен Интернет абоненттерінің саны көрсетіледі. Нөмірді теру Интернетке модем және телефон желісі арқылы қосылуды білдіреді. Бұл үшін модемнің Интернетке қолжетімділігі қажет болған жағдайда белгілі телефон нөмірін теру керек.
3-жолда бір немесе екі бағытта 256 кбит/с немесе одан да жоғары жылдамдықпен жалпы пайдаланудағы Интернетке жоғары жылдамдықты қолжетімділік үшін (ТСР/IP қосылуы) төлейтін кең жолақты Интернет абоненттерінің жалпы саны көрсетіледі. Осы көрсеткішке кабельді модем, сандық абоненттік желілер, үйге, ғимаратқа талшықты-оптикалық қосу және тағы басқа кең жолақты байланыстың тіркелген абоненттер желілері кіреді. Бұл жалпы сандар төлеу әдiсіне тәуелсiз анықталады. Жылжымалы ұялы байланыс арқылы деректердi беруге қолжетімділігі бар абоненттер кірмейді.
4-жолда кабельді теледидар желілеріне қосылған модемдерді пайдаланатын Интернет абоненттері көрсетіледі. Қолжетімділік жылдамдығы бір немесе екі бағытта 256 кбит/с немесе жоғары құрау керек.
5-жолда ЦАЖ технологиясын пайдаланатын Интернет абоненттері көрсетіледі. ЦАЖ технологиясы ақпараттың кәдімгі мыс телефон желісі бойынша үйлерге және шағын кәсіпорындарға кең жолақты табыстауын қамтамасыз етуге мүмкіндік береді. Қатынау жылдамдығы бір немесе бірнеше бағыттарда 256 кбит/с немесе жоғары құрау керек.
6-жолда жалға алынған Интернет желілеріндегі абоненттер көрсетіледі.

CDMA 2000 1xEV-DO (Evolution, Data Optimised) - технология сети подвижной связи IMT-2000 3G на базе CDMA, которая позволяет осуществлять передачу данных с коммутацией пакетов со скоростью до 4,9 Мбит/с.
Абонент считается пользователем услуг передачи данных со скоростями широкополосной передачи, если он хотя бы раз в течение последних 3 месяцев пользовался данной услугой, что отражается в анализе данных биллинговых систем. Если абонент пользовался услугами доступа к низко-, среднескоростной и широкополосной высокоскоростной передаче данных хотя бы раз в течение последних 3 месяцев, учитывают его как абонента пользовавшегося услугами широкополосной высокоскоростной передачи данных.
В строке 1 раздела 16 указываются телеграммы внутренние и международные, исходящие и входящие на конец отчетного года.
В строке 1 раздела 17 указывается число всех абонентов Интернета с фиксированным доступом, включая доступ с набором номера, общее число абонентов фиксированного широкополосного Интернета, число абонентов Интернета, использующих кабельные модемы и цифровые абонентские линии (ЦАЛ), других абонентов широкополосного Интернета и Интернета по арендованным линиям. Включаются лишь активные абоненты, которые пользовались этой системой на протяжении достаточного периода времени.
В строке 2 указывается число абонентов Интернета с набором номера. Набор номера означает подключение к Интернету через модем и телефонную линию. Для этого требуется, чтобы модем в случае необходимости доступа в Интернет набирал определенный номер телефона.
В строке 3 указывается общее число абонентов широкополосного Интернета, которые платят за высокоскоростной доступ в Интернет общего пользования (TCP/IP подключение) со скоростью 256 кбит/с или выше в одном или обоих направлениях. Этот показатель включает кабельный модем, цифровую абонентскую линию, волоконно-оптическое подключение к дому, зданию и другие абонентные фиксированные линии широкополосной связи. Это общее число определяется независимо от способа оплаты. В него не включаются абоненты, которые имеют доступ к передаче данных через сети подвижной сотовой связи (Интернету).
В строке 4 указываются абоненты Интернета, использующие модемы, подсоединенные к кабельным телевизионным сетям. Скорость доступа должна составлять 256 кбит/с или выше в одном или обоих направлениях.
В строке 5 указываются абоненты Интернета, использующие технологию ЦАЛ. Технология ЦАЛ позволяет обеспечивать широкополосную передачу информации в дома и небольшие предприятия по обычным медным телефонным линиям. Скорость доступа должна составлять 256 кбит/с или выше в одном или обоих направлениях.
В строке 6 указываются абоненты арендованных линий Интернета.

7-жолда Интернетке тіркелген кең жолақты қатынаудың (ЦАЖ, кабельді модем және жалға алынған желілерден басқа) басқа да технологияларын пайдаланатын Интернет абоненттері көрсетіледі. Оларға спутникті кең жолақты Интернет, пайдаланушыға оптикалық кабельді жеткізумен Интернетке қатынау, ЛВС Ethernet, тіркелген сымсыз қатынау, сымсыз жергілікті желі, WiMAX және сол сияқты технологиялар жатады. Қатынау жылдамдығы бір немесе бірнеше бағыттарда 256 кбит/с немесе одан жоғары құрау керек. Бұл санға уақытша кең жолақты қатынау (мысалы, PWLAN қатынаудың нүктелері арасындағы роуминг) және жылжымалы ұялы байланыс желісі арқылы Интернетке қатынаудың пайдаланушылары кірмейді.
18-бөлімнің 1-жолында Интернетке қолжетімділікті алу үшін жалпы пайдаланыстағы коммутациялық телефон желілерінде нөмірді терумен байланысты сеанстарда қолданылған минуттардың жалпы саны көрсетіледі.
2-жолда сыртқы және iшкi қорлардың тіркелген Интернет трафигінің көлемінің жалпы саны Мбит/с көрсетіледі.
3-жолда сыртқы қорлардың тіркелген Интернет трафигінің жалпы көлемі Мбит/с көрсетіледі.
4-жолда ұтқыр Интернеттің трафигі көрсетіледі.
5-жолда Интернеттің секундына Мбит/с мегабайттағы өткізудің халықаралық жолағы көрсетіледі. Асимметриялық көлем жағдайында (демек кіретін көлем шығатын көлемнен көбірек) кіріс көлемі туралы деректер ұсынылады. Бұл көрсеткiш халықаралық өткiзу қабiлетін қамтамасыз ететiн интернеттердегi барлық алмасулардың көлемдерiнiң сомасы сияқты өлшенедi.
6-жолда Интернеттің секундына мегабиттағы халықаралық өткізу қабілетінің жалпы шығыс көлемі көрсетіледі. Бұл көрсеткіш халықаралық өткiзу жолағымен қамтамасыз етiлетiн барлық алмасу көлемдерінің интернеттегi жиыны сияқты өлшенедi.
7-жолда Интернеттің секундына мегабиттағы халықаралық өткізу қабілетінің жалпы кіріс көлемі көрсетіледі. Бұл көрсеткіш халықаралық өткiзу жолағымен қамтамасыз етiлетiн барлық алмасу көлемдерінің интернеттегi жиыны сияқты өлшенедi.
19-бөлімнің 1-жолында есепті жылдың соңына қызмет көрсетілетін абоненттер санына қарамастан кабельді телевизия жүйелерінің саны көрсетіледі. Көрсеткішке жер бетіндегі жүйелердің көп арналы кабельді теледидар саны кіреді: кабельді (мыс немесе оптоталшықты кабель бойынша жеткізумен) және бірнеше үйлердегі бірнеше отбасына қызмет көрсететін ұжымдық спутниктік антенна құрылғыларынан тұрады. Мұнда сондай-ақ байланыстың сымсыз арналары бойынша дабылды бөлу жүйесі қосылады.
2-жолда есепті жылдың соңына тіркелген байланыс желісінің (коаксиальді немесе оптоталшықты кабель) көмегімен жеткізілетін көп арналы теледидар пайдаланушыларының саны көрсетіледі.
3-жолда есепті жылдың соңына тапсырыс бойынша телебағдарламаларды алатын интерактивті теледидар абоненттерінің саны көрсетіледі.
20-бөлімнің 1-жолында жылжымалы ұялы байланыспен тұтастай қамтылған аумақтың пайыздық үлесі көрсетіледі. Бұл көрсеткіш жылжымалы ұялы байланыс дабылымен қамтылған аумақты жалпы аумаққа бөлу жолымен есептелінеді.
2-жолда жалпы сандық эфирлі телехабарлармен қамтылған аумақтың үлестік пайызы көрсетіледі. Бұл көрсеткіш сандық эфирлі телехабарлармен қамтылған аумақты жалпы аумаққа бөлу жолымен есептелінеді.
21-бөлімнің "Көрсеткіштің атауы" бағанында ЭҚЖЖ-нің Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасына сәйкес 5 таңба бөлінісінде қызметтің қосалқы түрлерінің атаулары, ал "ЭҚЖЖ-нің коды" бағынында - 5-таңбаға дейін ЭҚЖЖ сәйкес саланың коды көрсетіледі.
Ескерту: Х – бұл айқындама толтыруға жатпайды.

В строке 7 указываются абоненты Интернета, использующие другие технологии фиксированного широкополосного доступа в Интернет (помимо ЦАЛ, кабельного модема и арендованных линий). К ним относятся такие технологии, как спутниковый широкополосный Интернет, доступ в Интернет с доведением оптического кабеля до пользователя, локальная вычислительная сеть Ethernet, фиксированный беспроводной доступ, беспроводная локальная сеть, WiMAX и так далее. Скорость доступа должна составлять 256 кбит/с или выше в одном или обоих направлениях. В это число не входят пользователи временного широкополосного доступа (роуминг между точками доступа PWLAN) и доступа в Интернет через сети подвижной сотовой связи.
В строке 1 раздела 18 указывается общее количество минут, использованных на сеансы связи с набором номера в коммутируемой телефонной сети общего пользования для получения доступа в Интернет.
В строке 2 указывается общее количество объема фиксированного трафика Интернета, как на внешние, так и на внутренние ресурсы, в Мбит/с.
В строке 3 указывается общее количество объема фиксированного трафика Интернета на внешние ресурсы, в Мбит/с.
В строке 4 указывается трафик мобильного Интернета.
В строке 5 указывается общий объем международной пропускной способности Интернета в мегабитах в секунду (Мбит/с). В случае асимметричного объема (то есть входящий объем больше исходящего), представить данные о входящем объеме. Этот показатель измеряется как сумма объемов всех обменов в Интернете, обеспечиваемых международной пропускной способностью.
В строке 6 указывается общий исходящий объем международной пропускной способности Интернета в мегабитах в секунду. Этот показатель измеряется как сумма объемов всех обменов в Интернете, обеспечиваемых международной полосой пропускания.
В строке 7 указывается общий входящий объем международной пропускной способности Интернета в мегабитах в секунду. Этот показатель измеряется как сумма объемов всех обменов в Интернете, обеспечиваемых международной полосой пропускания.
В строке 1 в разделе 19 учитывается количество систем кабельного телевидения на конец отчетного года независимо от числа абонентов, обслуживаемых ими. Показатель включает количество наземных систем многоканального кабельного телевидения: кабельного (с доставкой по медному или оптоволоконному кабелю) и коллективные спутниковые антенные установки, обслуживающие несколько семей в разных домах. Включаются также системы с распределением сигнала по беспроводным каналам связи.
В строке 2 указывается количество пользователей многоканального телевидения, доставляемого с помощью фиксированных линий связи (коаксиального или оптоволоконного кабеля) на конец отчетного года.
В строке 3 указывается количество абонентов интерактивного телевидения, получающих телепрограммы по запросу на конец отчетного года.
В строке 1 в разделе 20 указывается процентная доля территории, охваченной в целом подвижной сотовой связью. Этот показатель рассчитывается путем деления территории, охваченной сигналом подвижной сотовой связи, на общую площадь территории.
В строке 2 указывается процентная доля территории, охваченной в целом эфирным цифровым телевещанием. Этот показатель рассчитывается путем деления территории, охваченной эфирным цифровым телевещанием, на общую площадь территории.
В разделе 21 в графе "наименование показателя" указываются наименования вторичных видов деятельности в соответствии с Номенклатурой видов экономической деятельности ОКЭД в разрезе 5-ти знаков, а в графе "код ОКЭД" - код отрасли согласно ОКЭД до 5-ти знаков.
Примечание: Х - данная позиция не подлежит заполнению.

4. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1-бөлім. Байланыс қызметтерінің көлемі - барлығы
2-баған әрбір жолдар үшін 1 бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3 бағаннан
1-жолдың 1-бағаны = 3, 4-бөлімдерінің 1-бағанының 1-жолдың + 5 бөлімнің 1-бағанының 1, 7 – 10-жолдарының + 6-бөлімнің 1-бағанының 1, 8-жолының + 7-бөлімнің 1-бағанының 1, 5-жолының + 8-бөлімнің 1-бағанының 1-3 жолдарының + 9-бөлімнің 1-бағанының 1-жолы1-жолдың 2-бағаны = 3, 4-бөлімдерінің 2-бағанының 1-жолдың + 5-бөлімнің 2-бағанының 1, 7 – 10-жолдарының + 6-бөлімнің 2-бағанының 1, 8-жолының + 7-бөлімнің 2-бағанының 1, 5-жолының + 8-бөлімнің 2-бағанының 1-3-жолдарының + 9-бөлімнің 2-бағанының 1-жолы
1-жолдың 3-бағаны = 2-бөлімнің 1-жолының 1-5-бағандарының + 3, 4-бөлімдерінің 3-бағанының 1-жолдың + 5-бөлімнің 3-бағанының 1, 7 - 10-жолдарының + 6-бөлімнің 3-бағанының 1, 8-жолының + 7-бөлімнің 3-бағанының 1, 5, 9-жолының + 8-бөлімнің 3-бағанының 1-3-жолдарының + 9-бөлімнің 3-бағанының 1-жолы
1-жолдың 4-бағаны 3, 4-бөлімдерінің 4-бағанының 1-жолдың + 5-бөлімнің 4-бағанының 1, 7 – 10-жолдарының + 6-бөлімнің 4-бағанының 1, 8-жолының + 7-бөлімнің 4-бағанының 1, 5, 9-жолының + 8-бөлімнің 4-бағанының 1-3 жолдарының + 9-бөлімнің 4-бағанының 1-жолы
2) 3-бөлім. Қалааралық және халықаралық телефон байланысы желілерінің қызметтер көлемі
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
1-жол = әрбір бағандар үшін 2 – 4-жолдардың
3) 4-бөлім. Жалпы пайдаланатын жергілікті телефон байланысы желілерінің қызметтер көлемі
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
1-жол   барлық бағандар бойынша 2 – 5-жолдардың
4) 5-бөлім. Ұтқыр телефон байланысы қызметтерінің көлемі
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
1-жол = әрбір бағандар үшін 2 – 6-жолдардың
5) 6-бөлім. Телекоммуникациялық желілер бойынша деректерді беру жөніндегі қызметтер көлемі
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
1-жол = 2 жол + әрбір бағандар үшін 6, 7-жолдардың
2-жол = әрбір бағандар үшін 3 – 5-жолдардың
8-жол = 9-жол + әрбір бағандар үшін 13, 14-жолдардың
9-жол = әрбір бағандар үшін 10 – 12-жолдардың
6) 7-бөлім. Интернеттің телекоммуникациялық қызметтерінің көлемі
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан.
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
1-жол = әрбір бағандар үшін 2 – 4-жолдардың
5-жол = әрбір бағандар үшін 6 – 8-жолдардың
9-жол = 3, 4-бағандар бойынша 10, 11-жолдардың
7) 8-бөлім.Бағдарламаларды тарату бойынша қызметтердің көлемі
2-баған   әрбір жолдар үшін 1-бағаннан

4. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1. Объем услуг связи
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 графа 1 = строк 1 графы 1 разделов 3, 4 + строк 1, 7-10 графы 1 раздела 5 + строк 1, 8 графы 1 раздела 6 + строк 1, 5 графы 1 раздела 7 + строк 1-3 графы 1 раздела 8 + строка 1 графы 1 раздела 9
Строка 1 графа 2 = строк 1 графы 2 разделов 3, 4 + строк 1, 7-10 графы 2 раздела 5 + строк 1, 8 графы 2 раздела 6 + строк 1, 5 графы 2 раздела 7 + строк 1-3 графы 2 раздела 8 + строка 1 графы 2 раздела 9
Строка 1 графа 3 = строка 1 граф 1 – 5 раздела 2 + строк 1 графы 3 разделов 3, 4 + строк 1, 7-10 графы 3 раздела 5 + строк 1, 8 графы 3 раздела 6 + строк 1, 5, 9 графы 3 раздела 7 + строк 1-3 графы 3 раздела 8 + строка 1 графы 3 раздела 9
Строка 1 графа 4 = строк 1 графы 4 разделов 3, 4 + строк 1, 7-10 графы 4 раздела 5 + строк 1, 8 графы 4 раздела 6 + строк 1, 5, 9 графы 4 раздела 7 + строк 1-3 графы 4 раздела 8 + строка 1 графы 4 раздела 9
2) Раздел 3. Объем услуг междугородной и международной сети связи
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 = строк 2 - 4 для каждой графы
3) Раздел 4. Объем услуг местной телефонной сети связи общего пользования
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 >  строк 2 - 5 для каждой графы
4) Раздел 5. Объем услуг мобильной телефонной связи
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 = строк 2 – 6 для каждой графы
5) Раздел 6. Объем услуг по передаче данных по сетям телекоммуникационным
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 = строк 2, 6, 7 для каждой графы
Строка 2 = строк 3 - 5 для каждой графы
Строка 8 = строк 9, 13, 14 для каждой графы
Строка 9 = строк 10 - 12 для каждой графы
6) Раздел 7. Объем телекоммуникационных услуг Интернет
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 = строк 2 - 4 для каждой графы
Строка 5 = строк 6 - 8 для каждой графы
Строка 9 = строк 10, 11 по графам 3, 4
7) Раздел 8. Объем услуг по распространению программ
Графа 2 < графы 1 для каждой строки

4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
8) 9-бөлім. Өзге де телекоммуникациялық қызметтер көлемі
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
1-жол = 2 – 6-жолдары + барлық бағандар бойынша 10-жолдар
6-жол = барлық бағандар бойынша 7 – 9-жолдардың
9) 10-бөлім. Тіркелген телефон желілерінің саны
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
2-жол барлық бағандар бойынша 1-жолдан
10) 11-бөлім. Қалааралық телефон байланысының шақырулары бойынша ақпарат
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
1-жол = барлық бағандар бойынша 2 – 4-жолдардың
11) 13-бөлім. Байланыстың тіркелген телефон желісінің трафигі
1-жол әрбір бағандар үшін 2-жолдан
4-жол = әрбір бағандар үшін 5 – 6-жолдардың
12) 15-бөлім. Ұтқыр байланыс абоненттерінің саны
2-жолдың 1-бағаны 1-бағаны бойынша 1-жолдан
3-жол әрбір бағандар үшін 1-жолдан
15.1-бөлім 1-бағаны 1-баған бойынша 1-жолдан
15.2-бөлім 1-бағаны 1-баған бойынша 1-жолдан
13) 16-бөлім. Жөнелтілген телеграммалар саны
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
1-жол = әрбір бағандар үшін 2 – 4-жолдар
14) 17-бөлім. Тіркелген интернет абоненттері туралы ақпарат
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
1-жол = әрбір бағандар үшін 2, 3-жолдар
3-жол = әрбір бағандар үшін 4-7-жолдар
15) 18-бөлім. Интернет желілеріндегі трафиктер туралы ақпарат
2-баған   әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
3-жол   барлық бағандар бойынша 2 жолдан
5-жол = әрбір бағандар үшін 6, 7-жолдар
16) 19-бөлім. Кабельді теледидар жүйесі мен абоненттер саны            2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
3-жол барлық бағандар бойынша 2-жолдан
17) 20-бөлім. Аумақтың жылжымалы ұялы байланыс желісімен және сандық эфирлі телехабарлармен қамтылуы
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
18) 22-бөлім. Қосалқы қызмет түрлері бойынша өндірілген өнім (жұмыс, қызмет) көлемі туралы ақпарат
1-жол = барлық жолдардың

Графа 4 < графы 3 для каждой строки
8) Раздел 9. Объем прочих телекоммуникационных услуг
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 = строк 2 - 6 + строка 10 для каждой графы
Строка 6 = строк 7 - 9 для каждой графы
9) Раздел 10. Число фиксированных телефонных линий
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 2 < строки 1 для каждой графы
10) Раздел 11. Информация по вызовам междугородной телефонной связи
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Строка 1 = строк 2 - 4 для каждой графы
11) Раздел 13. Трафик фиксированной телефонной сети связи
Строка 4 = строк 5-6 для каждой графы
12) Раздел 15. Число абонентов мобильной связи
Строка 2 графа 1 < строки 1 для каждой графы
Строка 3 < строки 1 для каждой графы
раздел 15.1 графа 1 < строки 1 по графе 1
раздел 15.2 графа 1 < строки 1 по графе 1
13) Раздел 16. Количество отправленных телеграмм
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 = строк 2 - 4 для каждой графы
14) Раздел 17. Информация об абонентах фиксированного Интернета
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 = строк 2 - 3 для каждой графы
Строка 3 = строк 4 - 7 для каждой графы
15) Раздел 18. Информация о трафике в сети Интернет
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Строка 3 < строки 2 для каждой графы
Строка 5 = строк 6, 7 по графе 1
16) Раздел 19. Количество систем и абонентов кабельного телевидения
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 3 < строки 2 для каждой графы
17) Раздел 20. Охват территории сетью подвижной сотовой связи и эфирным цифровым телевещанием
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
18) Раздел 21. Объем произведенной продукции (работ, услуг) по вторичным видам деятельности
Строка 1 = всех строк