Облыстар, Алматы және Астана қалалары халыққа қызмет көрсету орталықтарының азаматтық қызметшiлерiн аттестациядан өткiзу шарттарын және ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрінің 2011 жылғы 10 қарашадағы № 341 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 8 желтоқсанда № 7332 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 26 ақпандағы № 81 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 2012.02.26 № 81 (қол қойылған күннен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексiнiң 233-бабына сәйкес, азаматтық қызметшiлердiң кәсiби және бiлiктiлiк дайындығы деңгейiн, iскерлiк қасиетiн айқындау мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған облыстар, Алматы және Астана қалалары халыққа қызмет көрсету орталықтарының азаматтық қызметшiлерiн аттестациядан өткiзу шарттары және ережесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі Мемлекеттік қызметтерді бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті (Б.Ш. Әбішев):
1. осы бұйрықтың заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуді;
2. осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат вице-министрі С.С.Сарсеновке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасы
Байланыс және ақпарат министрінің
2011 жылғы 10 қарашадағы № 341
бұйрығымен бекітілген
Облыстардың, Астана және Алматы қалалары халыққа қызмет көрсету орталықтарының азаматтық қызметшiлерiн аттестаттаудан өткізу шарттары мен ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы, Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының халыққа қызмет көрсету орталықтарының азаматтық қызметшiлерiн аттестаттаудан өткізу шарттары мен ережесі (бұдан әрі – Ереже) Қазақстан Республикасы Еңбек кодексiнiң 233-бабына сәйкес әзiрлендi және Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің (бұдан әрі – Комитет) "Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының халыққа қызмет көрсету орталықтары" республикалық мемлекеттік мекемелерінің (бұдан әрі – мекеме) азаматтық қызметшiлерiн (бұдан әрi – қызметшiлер) аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарын айқындайды.

Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих центров обслуживания населения областей, городов Алматы и Астаны
Приказ Министра связи и информации Республики Казахстан от 10 ноября 2011 года № 341. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 декабря 2011 года № 7332. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 20 февраля 2012 года № 81
Сноска. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 20.02.2012 № 81.
В соответствии со статьей 233 Трудового кодекса Республики Казахстан, в целях определения уровня профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств гражданских служащих, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения и условия аттестации гражданских служащих центров обслуживания населения областей, городов Алматы и Астаны.
2. Комитету по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства связи и информации Республики Казахстан (Абишев Б.Ш.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа его официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра связи и информации Республики Казахстан Сарсенова С.С.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Жумагалиев
Утверждены
приказом Министра связи и информации
Республики Казахстан
от 10 ноября 2011 года № 341
Правила
проведения и условия аттестации гражданских служащих центров
обслуживания населения областей, городов Алматы и Астаны
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения и условия аттестации гражданских служащих центров обслуживания населения областей, городов Алматы и Астаны (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 233 Трудового кодекса Республики Казахстан и определяют порядок проведения и условий аттестации гражданских служащих (далее - служащие) республиканских государственных учреждений "Центры обслуживания населения областей, городов Алматы и Астаны" (далее - учреждение) Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства связи и информации Республики Казахстан (далее - Комитет).

2. Қызметшiлердi аттестаттау – олардың кәсіби және бiлiктiлiк даярлығының, iскерлiк қасиеттерiнiң деңгейiн айқындау жөнiндегі кезеңімен жүзеге асырылатын рәсiм.
3. Аттестаттау кезiнде бағалаудың негiзгi өлшемдерi, тестілеу мен әңгімелесудің нәтижесі бойынша анықталған қызметшiлердiң өздерiне жүктелген мiндеттердi орындау қабiлетi болып табылады.
4. Қызметшiлер аттестаттаудан, азаматтық қызметте болған әрбiр кезектi үш жыл өткен сайын, бiрақ осы лауазымға орналасқан күннен бастап кемiнде алты ай өткеннен кейiн өтедi.
Бұл ретте, аттестаттау аталған мерзiм басталған күннен бастап алты айдан кешіктірілмей өткiзiледі.
Бала күтiмi бойынша демалыстағы қызметшiлер қызметке шыққаннан кейiн алты айдан кейiн аттестатталады.
Қызметшілерді, өздерінің өтініші бойынша аттестаттау аталған мерзімдер өткенге дейін өткізіледі.
5. Аттестаттау екi кезеңнен тұрады:
1) Комитет бекіткен сұрақтар бойынша компьютерлiк тест тапсыру. Қызметшілердің тест тапсыруы, Комитеттің Ахуал орталығынан қашықтан өткізіледі;
2) аттестаттау комиссиясы өткізетін қызметшімен әңгімелесу.
6. Аттестаттау өткізуге дайындықты, мекеме басшысының тапсырмасы бойынша сол мекеменің кадр қызметi ұйымдастырады және оған келесі iс-шаралар қамтылады:
1) аттестаттаудан өтуге жататын қызметшілерге құжаттар дайындау;
2) аттестаттау өткiзудiң кестесiн әзiрлеу;
3) аттестаттау комиссияларының құрамын айқындау;
4) аттестаттау өткiзудiң мақсаты мен тәртiбi туралы түсiндiрме жұмыстарын ұйымдастыру.
7. Кадр қызметi осы Ереженің 4-тармағына сәйкес алты ай iшiнде бiр рет аттестаттауға жататын қызметшiлердi айқындайды.
8. Мекеменің басшысы кадр қызметiнiң ұсынуымен бұйрық шығарады, сол бұйрықпен аттестаттауға жататын қызметшілердің тiзiмi, аттестаттау өткiзу кестесi мен аттестаттау комиссиясы құрамы бекiтiледi.
9. Кадр қызметi аттестаттау өткiзу мерзiмi туралы, оны өткiзудiң басталуына кемiнде бiр ай қалғанда қызметшiлердi жазбаша хабардар етедi.
10. Қызметшiнiң тiкелей басшысы қызметтiк мiнездемеге қол қойып, оны кадр қызметiне жолдайды.
11. Қызметтiк мiнездеме аттестатталатын қызметшiнiң кәсiби, жеке басының қасиеттерi мен қызметтiк iс-әрекетi нәтижелерiнiң негiзделген, шынайы бағасын қамтуға тиiс.
12. Кадр қызметi аттестаттау комиссиясының отырысына дейiн кемiнде бір апта бұрын қызметшiнi оған берiлген қызметтiк мiнездемемен таныстырады.
13. Қызметшi өзiне берiлген қызметтiк мiнездемемен келiспеген жағдайда, ол туралы Комитеттің кадр қызметiне шағым келтіре алады.
14. Аттестаттауға жататын азаматтық қызметшiге кадр қызметi осы Ереженің қосымшасына сәйкес нысан бойынша аттестаттау парағын (бұдан әрі – аттестаттау парағы) ресiмдейдi.

2. Аттестация служащих - периодически осуществляемая процедура по определению уровня их профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств.
3. Основными критериями оценки при аттестации являются результаты тестирования и собеседования, по итогам которых выявляется способность служащих выполнять возложенные на них обязанности.
4. Служащие проходят аттестацию по истечении каждых последующих трех лет пребывания на гражданской службе, но не ранее шести месяцев со дня занятия данной должности.
При этом аттестация проводится не позднее шести месяцев со дня наступления указанного срока.
Служащие, находящиеся в отпуске по уходу за детьми, аттестуются не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на службу.
Аттестация служащих, по их заявлению, проводится до истечения указанных сроков.
5. Аттестация состоит из двух этапов:
1) сдача компьютерного теста, по вопросам, утвержденным Комитетом.
Сдача тестирования служащих проводится дистанционно с Ситуационного центра Комитета;
2) собеседование со служащим, проводимое аттестационной комиссией.
6. Подготовка к проведению аттестации организуется кадровой службой учреждения по поручению его руководителя, и включает следующие мероприятия:
1) подготовку документов на служащих, подлежащих аттестации;
2) разработку графиков проведения аттестации;
3) определение состава аттестационных комиссий;
4) организацию разъяснительной работы о целях и порядке проведения аттестации.
7. Кадровая служба один раз в течение шести месяцев определяет служащих, подлежащих аттестации в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил.
8. Руководитель учреждения по представлению кадровой службы издает приказ, которым утверждаются список служащих, подлежащих аттестации график проведения аттестации и состав аттестационной комиссии.
9. Кадровая служба письменно уведомляет служащих о сроках проведения аттестации не позднее месяца до начала ее проведения.
10. Непосредственный руководитель служащего подписывает служебную характеристику и направляет ее в кадровую службу.
11. Служебная характеристика содержит обоснованную, объективную оценку профессиональных, личностных качеств и результатов служебной деятельности служащего.
12. Кадровая служба ознакамливает служащего с представленной на него служебной характеристикой в срок не позднее, чем за неделю до заседания аттестационной комиссии.
13. В случае несогласия с представленной на него служебной характеристикой, служащий может обжаловать о своем несогласии в кадровую службу Комитета.
14. Кадровая служба оформляет аттестационный лист на гражданского служащего, подлежащего аттестации (далее - аттестационный лист) по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.

15. Кадр қызметі қызметтiк мiнездеме мен аттестаттау парағын аттестаттау комиссиясына жолдайды.
16. Аттестаттау комиссиясы кадр қызметiнiң ұсынымы бойынша мекеме басшысының бұйрығымен құрылады және ол комиссия мүшелерi мен хатшысынан тұрады. Аттестаттау комиссиясы мүшелерiнiң iшiнен төраға тағайындалады. Аттестаттау комиссиясының төрағасы оның қызметiне басшылық етедi, оның отырыстарына төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, жалпы бақылауды жүзеге асырады және оның қызметi мен қабылдайтын шешiмдерiне жауапты болады.
17. Аттестаттау комиссиясының төрағасы мен оның мүшелері, аттестаттауға жататын қызметшілер сияқты лауазымда немесе одан да жоғары лауазымда болады.
18. Аттестаттау комиссиясының құрамына мекемелердің түрлi бөлiмшелерiнiң, оның iшiнде кадр және заң қызметтерiнiң басшылары кіргізіледі.
Аттестаттау комиссиясының құрамына Комитеттің келісімі бойынша Комитеттің өкілі енгізілуі мүмкін.
Аттестаттау комиссиясының болмаған мүшелерiнің орнын алмастыруға жол берiлмейдi.
Аттестаттау комиссиясының хатшысы кадр қызметінің басшысы айқындайтын кадр қызметiнiң өкiлi болып табылады.
Аттестаттау комиссиясының хатшысы комиссия отырысына тиiстi материалдарды, сондай-ақ осы Ереженің 15-тармағында көрсетілген құжаттарды дайындайды және аттестаттау өткеннен кейiн хаттама ресiмдейдi. Хатшы техникалық қызметті жүзеге асырады және аттестаттау комиссиясының қызметiнің жұмыс істеуін қамтамасыз етедi, әрi дауыс беруге қатыспайды.
19. Комитет төрағасының бұйрығымен Комитет тағайындайтын мекеме басшыларын, сондай-ақ мекеме филиалдарының басшыларын аттестаттаудан өткізу үшін аттестаттау комиссиясы құрылады және аттестаттау жалпы негізде өткізіледі.
20. Құрамының кемiнде үштен екiсi қатысқан аттестаттау комиссиясының отырысы заңды деп есептеледi.
21. Аттестаттау комиссиясының шешiмi ашық дауыс беру арқылы қабылданады. Дауыстар тең түскен жағдайда, аттестаттау комиссиясы төрағасының даусы шешушi болып табылады.
22. Ерекше пiкiр болған жағдайда, комиссия мүшелерi оны жазбаша түрде келтіреді және хаттамаға қосымша береді.
4. Аттестаттау өткiзу тәртібі мен шарттары
23. Аттестаттау қызметшiнiң болуымен өткiзіледi.
Қызметші аттестаттау комиссиясының отырысында дәлелдi себептермен болмаған жағдайда (еңбекке уақытша жарамсыздық, демалыста болуы, кәмелетке толмаған баланың ауруы, жақын туысының қайтыс болуы, іссапарда болуы), оны аттестаттау мәселесi ол жұмысқа шыққан күннен бастап бір айдан кешіктірілмейтін мерзімге ауыстырылады.
24. Тестілеу, осы Ереженің 5-тармағы 1) тармақшасына сәйкес өткізіледі.

15. Кадровая служба направляет служебную характеристику и аттестационный лист в аттестационную комиссию.
16. Аттестационная комиссия создается приказом руководителя учреждений по представлению кадровой службой и состоит из членов и секретаря комиссии. Из числа членов аттестационной комиссии назначается председатель. Председатель аттестационной комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на ее заседаниях, планирует ее работу, осуществляет общий контроль и отвечает за деятельность и принимаемые ею решения.
17. Председатель аттестационной комиссии и ее члены занимают такую же или более высокую должность, чем служащие, подлежащие аттестации.
18. В состав аттестационной комиссии включаются руководители различных подразделений, в том числе кадровой и юридической служб учреждений.
В состав аттестационной комиссии по согласованию с Комитетом может быть включен представитель Комитета.
Замещение отсутствующих членов аттестационной комиссии не допускается.
Секретарем аттестационной комиссии является представитель кадровой службы, который определяется руководителем кадровой службы.
Секретарь аттестационной комиссии подготавливает материалы к заседанию комиссии, а также документы, указанные в пункте 15 настоящих Правил и после проведения аттестации оформляет протокол в произвольной форме. Секретарь осуществляет техническое обслуживание и обеспечивает функционирование аттестационной комиссии и не принимает участие в голосовании.
19. Аттестационная комиссия для проведения аттестации руководителей, назначаемых Комитетом, а также руководителей филиалов учреждения создается приказом председателя Комитета и аттестация проводится на общих основаниях.
20. Заседание аттестационной комиссии считается правомочным, если на нем присутствовали не менее двух третей ее состава.
21. Решение аттестационной комиссии принимается открытым голосованием. При равенстве голосов голос председателя аттестационной комиссии является решающим.
22. При наличии особого мнения члены аттестационной комиссии могут изложить его в письменном виде и прилагают к протоколу.
2. Порядок проведения и условия аттестации
23. Аттестация проводится в присутствии служащего.
В случае неявки служащего на заседание комиссии по уважительным причинам (временная нетрудоспособность, нахождение в отпуске, болезнь несовершеннолетнего ребенка, смерть близкого родственника, нахождение в командировке), рассмотрение вопроса его аттестации переносится на срок не позднее одного месяца со дня его выхода на работу.
24. Тестирование проводится в соответствии с подпунктом 1) пункта 5 настоящих Правил.

25. Тестілеу барысында өзінің мазмұны және көлемі бойынша әртүрлі тестілер қолданылады.
26. Тестінің құрамында жауаптарының біреуі дұрыс болатын кемінде үш нұсқа болады.
27. Тестiлеу, қызметшінің өзінің қалауы бойынша мемлекеттiк немесе орыс тiлiнде өткізілуі мүмкін.
28. Тест өтердің алдында қызметші тестiлеуден өту жөнiнде егжей-тегжейлi нұсқау алады.
Тестiлеуден өту кезiнде қызметшілерге анықтамалықтарды, және арнайы әдебиетті, сондай-ақ қандай да бiр жазбаларды пайдалануына жол берiлмейдi.
Қызметші осы тармақтың екінші бөлігінде көрсетiлген талаптарды бұзған жағдайда, аттестаттау комиссиясы оны тестiлеуден шеттетеді.
29. Тестiлеудiң дұрыс жауаптарын есептеу пайдаланылатын компьютерлiк бағдарламаның көмегiмен өздiгiнен жүргiзiледi. Тестiлеу нәтижелерi принтерде екi данада басылады және қызметкерге жеке қол қойдыру жолымен танысу үшін ұсынылады.
Тестiлеу нәтижелерi бар қағаздың бiр данасы қызметкерге тапсырылады, екiншiсi аттестациялық комиссияға берiледi.
30. Егер дұрыс жауаптар саны, лауазымдардың осы санаты үшiн Комитет белгiлейтін шектi мәннен (бұдан әрi – шектi мән) төмен болмаса, қызметші тестілеуден өтті деп саналады.
31. Тестілеуден өту кезінде шекті мәннен төмен баға алған жағдайда қызметші бір айдан кешіктірілмейтін мерзімде тестілеуден қайта өтеді.
32. Егер тестілеуді қайта өту кезінде қызметші тағы да шекті мәннен төмен баға алса, аттестаттау комиссиясы келесі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) қайта аттестаттауға жатады;
2) атқаратын лауазымына сай емес.
33. Аттестаттау комиссиясының атқаратын лауазымына сай еместігі туралы шешім қабылдауы, аттестаттаудың теріс нәтижесі болып табылады.
34. Осы Ереженің 5-тармағы 2) тармақшасына сәйкес, аттестаттаудың екінші кезеңіне тестілеуді табысты өткен қызметшілерге жол беріледі.
35. Әңгімелесу барысында аттестаттау комиссиясы ұсынылған материалдарды зерделейді және қызметшіге сұрақтар қояды.
Қызметшіге қойылатын сұрақтар кәсіби және біліктілік даярлығы, іскерлік қасиеттері мәселелеріндегі оның құзыреттілігінің деңгейін анықтауға бағытталуы тиіс.
36. Ұсынылған материалдарды зерделеу және қызметшімен әңгімелесу нәтижесі бойынша аттестаттау комиссиясы келесі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сай;
2) қайта әңгімелесуге жатады;
3) атқаратын лауазымына сай емес.
Оң шешім шығарған жағдайда аттестаттау комиссиясы қызметшінің тиісті біліктілік санатын (дәрежесін) белгілейді (растайды), не болмаса оны белгілеу үшін негіз жоқтығын айтады.

25. В ходе тестирования используются тесты различные по своему содержанию и объему.
26. Тесты содержат не менее трех вариантов ответа с одним правильным.
27. Тестирование может проводиться на государственном или русском языках по выбору самого служащего.
28. Перед началом тестирования служащий получает подробный инструктаж по прохождению тестирования.
При прохождении тестирования служащим не допускается использование справочной, и специальной литературы, а также какие-либо записи.
В случае нарушения служащим требований, указанных в части второй настоящего пункта аттестационная комиссия отстраняет его от тестирования.
29. Подсчет правильных ответов тестирования производится автоматически, при помощи используемой компьютерной программы.
Результаты тестирования распечатываются на принтере в двух экземплярах и предоставляются служащему, подлежащему аттестации для ознакомления путем проставления личной подписи.
Один экземпляр листа с результатами тестирования вручается служащему, второй - передается аттестационной комиссии.
30. Служащий считается прошедшим тестирование, если количество правильных ответов составляет не ниже пороговых значений, устанавливаемых Комитетом для данной категории должностей (далее - пороговые значения).
31. В случае получения при прохождении тестирования оценки ниже пороговых значений, служащий повторно проходит тестирование в срок не позднее одного месяца.
32. Если при повторном прохождении тестирования служащим вновь получена оценка ниже пороговых значений, аттестационная комиссия принимает одно из следующих решений:
1) подлежит повторной аттестации;
2) не соответствует занимаемой должности.
33. Принятие аттестационной комиссией решения о несоответствии занимаемой должности является отрицательным результатом аттестации.
34. Ко второму этапу аттестации в соответствии с подпунктом 2) пункта 5 настоящих Правил, допускаются служащие успешно прошедшие тестирование.
35. В ходе собеседования аттестационная комиссия изучает представленные материалы и задает вопросы служащему.
Вопросы, задаваемые служащему, должны быть направлены на выявление уровня его компетентности в вопросах профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств.
36. По результатам изучения представленных материалов и собеседования со служащим аттестационная комиссия принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) подлежит повторному собеседованию;
3) не соответствует занимаемой должности.
При вынесении положительного решения аттестационная комиссия устанавливает (подтверждает) соответствующую квалификационную категорию (разряд) служащего, либо отмечает об отсутствии оснований для ее установления.

37. Қайта әңгімелесу, осы Ережеде айқындалған тәртіпте, бастапқы аттестаттау өткізілген күннен бастап бір айдан кейін өткізіледі.
Аттестаттау комиссиясы қайта әңгімелесуді өткізе отырып, келесі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сай;
2) атқаратын лауазымына сай емес.
38. Аттестаттау комиссиясының шешiмдерi, оның отырысына қатысқан аттестаттау комиссиясының мүшелерi мен хатшысы қол қойған хаттамамен ресiмделедi.
39. Қызметші аттестаттау комиссиясының шешiмiмен таныстырылады.
40. Аттестаттау комиссиясының шешiмдерiн мекеменің басшысы екі апталық мерзiмде бекiтедi.
41. Аттестаттау комиссиясының бекiтiлген шешiмдерi қызметшiнiң аттестаттау парағы мен қызметтік тізіміне енгiзiледi.
42. Қызметшiнiң аттестаттау парағы мен қызметтiк мiнездемесі жеке iсiнде сақталады.
43. Аттестаттау комиссиясының шешiмiмен келіспеген жағдайда қызметші оған сот тәртібінде шағым келтіре алады.
44. Осы Ережені бұзушылық анықталған жағдайларда мекеме басшысы бұйрықтың күшін жояды және қайта аттестаттауды тағайындайды.
Бұл жағдайда қайта аттестаттау осы Ереженің талаптарына сәйкес өткізіледі.
Облыстардың, Астана және Алматы
қалаларының халыққа қызмет
көрсету орталықтарының азаматтық
қызметшiлерiн аттестаттаудан өткізу
қағидалары мен шарттарына қосымша
нысан
Аттестаттауға жататын азаматтық қызметшіге аттестаттау парағы
Аттестаттау түрі: кезекті – (____); қайта өту – (____).
(қажеттісі Х белгісімен белгіленсін)
1. Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі__________________
2. Туылған күні "___" _____________ 19___ж.
3. Білімі, біліктілігін арттыруы, қайта даярлаудан өтуі туралы мәліметтер (қашан және қандай оқу орындарын бітірген, білімі бойынша мамандығы мен біліктілігі, біліктілігін арттыруы, қайта даярлаудан өтуі туралы құжаттар, ғылыми дәрежесі, ғылыми шені, олардың берілген күні)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Атқаратын лауазымы мен тағайындалған күні, біліктілік санаты (разряды)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Жалпы еңбек стажы _________________________________________
6. Мемлекеттік және азаматтық қызметші лауазымдарындағы жалпы жұмыс стажы ________________________________________________________
7. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің келтірген ескертпелері мен ұсыныстары:_________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

37. Повторное собеседование проводится через месяц со дня проведения первоначальной аттестации в порядке, определенном настоящими Правилами.
Аттестационная комиссия, проведя повторное собеседование, принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) не соответствует занимаемой должности.
38. Решения аттестационной комиссии оформляются протоколом в произвольной форме, который подписывается членами аттестационной комиссии, присутствовавшими на ее заседании и секретарем аттестационной комиссии.
39. Служащий ознакамливается с решением аттестационной комиссии.
40. Решения аттестационной комиссии в двухнедельный срок утверждаются руководителем учреждения.
41. Утвержденные решения аттестационной комиссии заносятся в аттестационный лист и послужной список служащего.
42. Аттестационный лист служащего и служебная характеристика хранятся в личном деле.
43. В случае несогласия с решением аттестационной комиссии служащий может обжаловать его в судебном порядке.
44. В случаях обнаружения нарушений настоящих Правил, руководитель учреждения отменяет приказ и назначает повторную аттестацию.
В этом случае, повторная аттестация проводится в соответствии с требованиями настоящих Правил.
Приложение к Правилам
проведения и условиям аттестации
гражданских служащих Центров
обслуживания населения областей,
городов Астаны и Алматы
форма
Аттестационный лист
на гражданского служащего, подлежащего аттестации
Вид аттестации: очередная - |____|; повторная - |____|
(нужное отметить знаком Х)
1. Фамилия, имя, отчество (при наличии) _______________________
2. Дата рождения "___"_________ 19___г.
3. Сведения об образовании, о повышении квалификации, переподготовке (когда и какое учебное заведение окончил, специальность и квалификация по образованию, документы о повышении квалификации, переподготовке, ученая степень, ученое звание, дата их присвоения)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Занимаемая должность и дата назначения, квалификационная  категория (разряд)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Общий трудовой стаж - ____________________________________
6. Общий стаж работы на должностях государственного и гражданского служащего _____________________________________________
7. Замечания и предложения, высказанные членами аттестационной комиссии:____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

8. Аттестаттаудан өтушінің пікірі:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Азаматтық қызметшінің қызметін аттестаттаудан өтушінің қызметтік мінездемесіне сәйкес оның тікелей басшысының бағалауы ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Отырыста аттестаттау комиссиясының ________ мүшесі болды.
11. Азаматтық қызметшінің қызметін, аттестаттау комиссиясының әрбір мүшесі толтыратын қосымша берілген бағалау парағына сәйкес дауыс беру нәтижесі бойынша бағалау:
1) атқаратын лауазымына сай (дауыстар саны)_________________________
____________________________________________________________________
2) қайта аттестаттауға жатады (дауыстар саны) _______________;*
3) атқаратын лауазымына сай емес ____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
12. Біліктілік санаты (разряды):
1) _________________________(жазбаша) біліктілік санатына (разрядына)
сәйкес _______________________________________________(дауыстар саны)
(әрбір біліктілік санаты (разряды) бойынша жекелеп)
2) біліктілік санатын (разрядын) белгілеу үшін негіздер жоқ (дауыстар саны)_____________________________________________________________
Қорытынды бағалау: __________________________________________________
_____________________________________________________________________
- (сандық белгілеуімен біліктілік санаты (разряды) ____________________________________________________________________
- (жазбаша көрсетіледі)
13. Аттестаттау комиссиясының ұсынымдары (олар бойынша берілетін уәждерін көрсете отырып) ____________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Ескертпелер _____________________________________________________
____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы:___________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы:____________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының мүшелері:___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
4. Аттестаттау өткізілген күні "___" _____________ 20___ж.
Аттестаттау қорытындысы бойынша ұйым басшысының шешімі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Аттестаттау парағымен танысты: _______________________________
(азаматтық қызметшінің қолы және күні)
Ұйымның мөрін қою үшін орын
* 2) қайта аттестаттау өткізген кезде баға қойылмайды

8. Мнение аттестуемого: ______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Оценка деятельности гражданского служащего непосредственным руководителем согласно служебной характеристике аттестуемого ________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. На заседании присутствовало ______ членов аттестационной комиссии.
11. Оценка деятельности гражданского служащего по результатам голосования согласно прилагаемому оценочному листу, заполняемому каждым членом аттестационной комиссии:
1) соответствует занимаемой должности (количество голосов) ____
____________________________________________________________________;
2) подлежит повторной аттестации (количество голосов) ______;*
3) не соответствует занимаемой должности (количество голосов)
____________________________________________________________
12. Квалификационная категория (разряд):
1) соответствует __________________(прописью) квалификационной категории (разряду) (количество голосов) ___________________________
_____________________________________________________________________
(по каждой квалификационной категории (разряду) отдельно)
2) отсутствуют основания для установления квалификационной категории (разряда) (количество голосов) _________________________.
Итоговая оценка ______________________________________________
_____________________________________________________________________
(квалификационная категория (разряд) с цифровым обозначением
____________________________________________________________________
указывается прописью)
13. Рекомендации аттестационной комиссии (с указанием мотивов, по которым они даются)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Примечания _______________________________________________
_____________________________________________________________________
Председатель аттестационной комиссии: ________________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии: ___________________________
(подпись)
Члены аттестационной комиссии: ____________________________
(подпись)
____________________________
(подпись)
____________________________
(подпись)
____________________________
(подпись)
Дата проведения аттестации "___" __________ 20___г.
Решение руководителя организации по итогам аттестации
____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
С аттестационным листом ознакомился: _________________________
(подпись гражданского служащего и дата)
Место для печати
организации
* оценка 2) при проведении повторной аттестации не выставляется