Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 12-қыркүйектегі ""Қылмыстық қудалау органдарының қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштерді, хабарламаларды және өзге де ақпаратты қарауы туралы" № 2-3С нысанды есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" № 84 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының 2011 жылғы 14 желтоқсандағы № 137 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 24 қаңтарда № 7394 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 қазандағы № 111 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2014.10.08 № 111 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қылмыстар, оқиғалар жөніндегі тіркелген өтініштер, хабарламалар және өзге де ақпараттар, олардың қаралу нәтижелері және солар бойынша қабылданған шешімдер туралы есептілікті одан әрі жетілдіру мақсатында, «Прокуратура туралы» Қазақстан Республикасы Заңы 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 12-қыркүйектегі ««Қылмыстық қудалау органдарының қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштерді, хабарламаларды және өзге де ақпаратты қарауы туралы» № 2-3С нысанды есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде № 7233 санымен тіркелген және 2011 жылғы 22 қарашада «Егемен Қазақстан» газетінде (№ 554-556) жарияланған) № 84 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың 1-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жазылсын;
осы бұйрықпен бекітілген «Қылмыстық қудалау органдарының қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштерді, хабарламаларды және өзге де ақпаратты қарауы туралы» № 2-3С нысанды есептің құрылуы жөніндегі Нұсқаулықта:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«18. Есеп А, Б, В және Г кестелерінен тұрады.»;
58 тармақтан кейін мынадай редакциялардағы 59-66 тармақтармен толықтырылсын:
«59. Есептің «Өзіне өзі қол жұмсау және оны жасау әрекеті» Г кестесі қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштер, хабарламалар және өзге де ақпарат тіркелген өзіне өзі қол жұмсаған және (немесе) сол әрекетті жасаған адамдардың саны туралы мәліметтерді қамтиды.
60. Жолдарда жыныстық белгісі бойынша шектеумен, соның ішінде кәмелетке толмағандарды 12 жасқа дейін, 12 жастан 18 жасқа дейін, отбасының құрамы және материалдық-әлеуметтік құрамы, азаматтығы бойынша және әскери қызметшілерді бөле отырып белгілеумен өзіне өзі қол жұмсаған және (немесе) сол әрекетті жасаған адамдардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.

О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 12 сентября 2011 года № 84 "Об утверждении отчета формы № 2-ЗС "О рассмотрении заявлений, сообщений и иной информации о преступлениях, происшествиях органами уголовного преследования" и Инструкции по его составлению"
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 14 декабря 2011 года № 137. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 января 2012 года № 7394. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Ресублики Казахстан от 8 октября 2014 года № 111
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 08.10.2014 № 111 (вводится в действие с 01.01.2015).
В целях дальнейшего совершенствования отчетности о зарегистрированных заявлениях, сообщениях и иных информациях о преступлениях, происшествиях, результатах их рассмотрения и принятых по ним решений, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 12 сентября 2011 года № 84 "Об утверждении отчета формы № 2-ЗС "О рассмотрении заявлений, сообщений и иной информации о преступлениях, происшествиях органами уголовного преследования" и Инструкции по его составлению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7233, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 22 ноября 2011 года № 371-372 и от 6 декабря 2011 года № 391-392) следующие изменения и дополнения:
приложение 1 к приказу изложить согласно приложению к настоящему приказу;
в Инструкции по составлению отчета формы № 2-ЗС "О рассмотрении заявлений, сообщений и иной информации о преступлениях, происшествиях органами уголовного преследования", утвержденной указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Отчет состоит из таблиц А, Б, В и Г.";
после пункта 58 дополнить пунктами 59-66 следующих редакций:
"59. Таблица Г "Суицид и попытка его совершения" отчета содержит сведения о количестве лиц, совершивших суицид и (или) его попытку, по которым зарегистрированы заявления, сообщения и иная информация о преступлениях, происшествиях.
60. В строках отражаются сведения о количестве лиц, совершивших суицид и (или) его попытку с разграничением по гражданству, половому, возрастному признакам, в том числе с выделением несовершеннолетних, по составу и материально-социальному обеспечению семьи и военнослужащих.

61. Баған көрсеткіштері АЕҚ ЗС-1 және ЗС-2 деректемелеріне сәйкес келуі қажет.
62. 1 – 6 бағандар мас емес, алкогольдік жағдайда, есірткілік, улы заттарға мас күйінде өзіне өзі қол жұмсаған және (немесе) сол әрекетті жасаған адамдардың саны туралы мәліметтерді қамтиды. 1-баған 2, 3, 4, 5 және 6 бағандардың сомасына тең болуы қажет.
63. 7 - 24 бағандарда өзіне өзі қол жұмсау мінез-құлқына жол салушы факторлар атап көрсетілген. 7-баған 8 – 24 бағандардың сомасына тең болуы қажет.
64. 25 – 40 бағандарда өзіне өзі қол жұмсау және (немесе) сол әрекетті жасау тәсілдері көрсетілген. 25-баған 26 – 34, 40 бағандардың сомасына тең болуы қажет. Бұл ретте, 34 баған 35 – 39 бағандардың сомасына тең болуы қажет.
65. 41 – 49 бағандар өзіне өзі қол жұмсау және (немесе) сол әрекетті жасау орны туралы мәліметті көрсетеді. 41-баған 42 – 49 бағандардың сомасына тең болуы қажет.
66. Осы кестені Комитет № ЗС-1, ЗС-2 нысандарымен АЕҚ негізінде қалыптастырады.».
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін;
2) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдансын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2011 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 137 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2011 жылғы 12 қыркүйектегі
№ 84 бұйрығына 1-қосымша
Нысан
№ 2-3С есеп "Қылмыстық қудалау органдарының қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштерді, хабарламаларды және өзге де ақпаратты қарауы туралы"
А кестесі
ҚР
ҚК тарулары
ҚР ҚК бабы
Есептік жылдың басындағы қылмыстар, оқиғалар туралы қаралмаған өтініштер мен хабарламалардың қалдығы
Бір дерек бойынша есептік кезеңде тіркелген қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштердің, хабарламардың,және өзге де ақпараттардың,соның ішінде ӨАЕК-нда бұрын тіркелгендерге қоса берілгендердің саны
Басқа қылмыстық қудалау органдарынан келіп түскен қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштер, хабарламалар және өзге де ақпараттар саны
Есептен жасырынған қылмыстар туралы өтініштердің, хабарламалардың және өзге ақпараттардың анықталған барлық саны
с.і.4-бағаннан прокурор анықтаған есептен жасырынған өтініштер, хабарламалар және өзге де ақпараттар
Расталмады
ҚР ҚІЖК 185-бабы 1-бөлігінің тәртібінде қабылданған шешімдер
с.і. есептік жылдың соңындағы қалдықтан (6-бағаннан)
Номенклатуралық іске шығарылды
Әкімшілік іс жүргізу қозғалды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Қорытынды:
1
Өзге де ақпараттар
2
ХХХХХХХХХХХХХХ
ХХХХХХХХХХХХХ
1-тарау
онша ауыр емес
3
ауырлығы орташа
4
ауыр
5
ерекше ауыр
6
Адам өлтіру(96-б.)
7
соның ішінде азаматтардың жоғалу деректері бойынша
8
Абайсызда кісі өлтіру(101-б.)
9
с.і.жазатайым оқиға нәтижесінде адамның қаза болу деректері бойынша
10
Өзін-өзі өлтіруге дейін жеткізу (102-б)
11
с.і. өзін-өзі өлтіру деректері бойынша
12
Денсаулыққа қасақана ауыр зиян келтіру (1 03-б)
13
Денсаулыққа қасақана орташа ауырлықтағы зиян келтіру (104-б)
14
Қауіпті жағдайда қалдыру (119-б)
15
с.і. зорлап өлтірудің белгілері анықталмаған адамдардың мәйіттерін табу деректері бойынша
16
2-тарау
Зорлау(120-б.)
17
Жеке адамға қарсы өзге де қылмыстар
18
Кәмелетке толмаған адамды қылмыстық іске тарту (131-б.)
19
Кәмелетке толмағандарды саудаға салу (133-б.)
20
3-тарау
Балаларын немесе еңбекке жарамсыз ата-анасын асырауға арналған қаражатты төлеуден әдейі жалтару (136-б.)
21
Отбасына және кәмелетке толмағандарға қарсы өзге де қылмыстар
22
4-тарау

61. Показатели граф должны соответствовать реквизитам ИУД ЗС-1 и ЗС-2.
62. Графы 1 - 6 содержат сведения о лицах, совершивших суицид и (или) его попытку в трезвом состоянии, в состоянии алкогольного, наркотического, токсикоманического опьянения, иного болезненного состояния психики. Графа 1 должна быть равна сумме граф 2, 3, 4, 5 и 6.
63. В графах 7 - 24 перечислены факторы, предшествовавшие суицидальному поведению. Графа 7 должна быть равна сумме граф 8 - 24.
64. В графах 25 - 40 указаны способы совершения суицида и (или) его попытки. Графа 25 должна быть равна сумме граф 26 - 34, 40. При этом, графа 34 должна быть равна сумме граф 35 - 39.
65. Графы 41 - 49 отражают сведения о месте совершения суицида и (или) его попытку. Графа 41 должна быть равна сумме граф 42 - 49.
66. Данная таблица формируется Комитетом на основании ИУД форм ЗС-1, ЗС-2.".
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) для государственной регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       А. Даулбаев
Приложение к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 14 декабря 2011 года № 137
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 12 сентября 2011 года № 84
Форма
Отчет № 2-ЗС "О рассмотрении заявлений, сообщений и иной
информации о преступлениях, происшествиях органами уголовного
преследования"
Таблица А
Г
л
а
в
ы
У
К
РК
Статья УК РК
Остаток
нерас-
смотрен-
ных
заявлений,
сообщений
и иной
информа-
ции о
преступ-
лениях,
происшес-
твиях на
начало
отчетного
года
Количество
зарегистри-
рованных в
отчетном
периоде
заявлений,
сообщений и
иной
информации
о
преступле-
ниях,
происшест-
виях в том
числе и
приобщенные
к ранее
зарегистри-
рованным в
КУЗИ по
одному
факту
Количест-
во
заявлений,
сообщений
и иной
информа-
ции о
преступ-
лениях,
происшес-
твиях
поступив-
ших из
других
органов
уголовно-
го
преследо-
вания (из
гр.2)
Всего
выявле-
но
укрытых
от
учета
заявле-
ний,
сообще-
ний и
иной
инфор-
мации о
прес-
тупле-
ниях
в т.ч.
выяв-
лено
укры-
тых от
учета
заяв-
лений,
сооб-
щений
и иной
инфор-
мации
проку-
рорами
из
гр.4
Не
подтверди-
лась
Приня-
то
реше-
ний в
поряд-
ке ч.1
ст.185
УПК РК
Спи-
са-
но в
но-
менк-
лату-
рное
дело
Воз-
беж-
дено
ад-
ми-
нис-
тра-
тив-
ное
про-
из-
вод-
ство
1
2
3
4
5
6
7
8
ИТОГО:
1
ИНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
2
хххххххххххх
небольшой тяжести
3
средней тяжести
4
Г
л
а
в
а
1
тяжкая
5
особо тяжкая
6
Убийство (ст.96)
7
в том числе по
фактам
исчезновения
граждан
8
Причинение смерти
по неосторожности
(ст.101)
9
в т.ч.по фактам
смерти человека в
результате
несчастного случая
10
Доведение до
самоубийства
(ст.102)
11
в том числе по
фактам
самоубийства
12
Умышленное
причинение тяжкого
вреда здоровью
(ст.103)
13
Умышленное
причинение средней
тяжести вреда
здоровью (ст.104)
14
Оставление в
опасности (ст.119)
15
в том числе по
фактам обнаружения
трупов людей без
видимых признаков
насильственной
смерти
16
Изнасилование
(ст.120)
17
Иные преступления
против личности
18
Г
л
а
в
а
2
Вовлечение
несовершеннолетних
в преступную
деятельность
(ст.131)
19
Торговля
несовершеннолетним
(ст.133)
20
Злостное уклонение
от уплаты средств
на содер. детей
или
нетрудоспособных
родителей (ст.136)
21
Иные преступления
против семьи и
несовершеннолетних
22
Г
л
а
в
а
3

Қинау (141-1-б.)
23
Тұрғын үйге қол сұғылмаушылықты бұзу (145-б.)
24
Адамның және азаматтың конститутциялық құқықтары мен бостандықтарына қарсы өзге де қылмыстар
25
Басқыншылық соғысты тұтандыруға насихат жүргізу және жария түрде шақыру(157-б.)
26
5-тарау
Жаппай қырып-жою қаруын өндіру немесе тарату(158-б.)
27
Әлеуметтік, ұлттық, рулық,нәсілдік немесе діни арыздықты қоздыру (164-б.)
28
Бейбітшілік пен адамзат қауіпсіздігіне қарсы өзге де қылмыстар
29
Шпионаж (166-б.)
30
Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп құлатуға немесе өзгертуге не оның аумақтық тұтастығын күшпен бұзуға шақыру(170-б.)
31
6-тарау
Диверсия (171-б.)
32
Жұмылдыруға шақырудан жалтару (174-б.)
33
Мемлекеттің конституциялық қарсы өзге де қылмыстар
34
Ұрлық (175-б.)
35
соның ішінде пломбыларды бұзу немесе қирату іздерін табу деректері бойынша
36
Сеніп тапсырылған бөтен мүлікті иеленіп алу немесе ысырап ету (176-б.)
37
Алаяқтық (177-б.)
38
с.і. қызмет бабын пайдалану жолымен (177-б, 2-б, "в"-т.)
39
Тонау (178-б.)
40
Қарақшылық (179-б.)
41
Қорқытып алушылық (181-б.)
42
Алдау немесе сенімге қиянат жасау жолымен мүліктік залал келтіру (182-б.)
43
Көрінеу қылмыстық жолмен табылған мүлікті сатып алу немесе сату (183-б.)
44
с.і автокөлік агрегаттарының (двигательдерінің)нөмірлерін бөлу деректері бойынша
45
Автомобильді немесе өзге көлік құралдарын ұрлау мақсатынсыз заңсыз иелену(185-б.)
46
Бөтен адамның мүлкін қасақана жою немесе бүлдіру (187-б.)
47
7-тарау
с.і. өрт деректері бойынша
48
Бөтен адамның мүлкін абайсызда жою немесе бүлдіру (188-б.)
49
Меншікке қарсы өзге де қылмыстар
50
Заңсыз кәсіпкерлік (190-б.)
51
Заңсыз банктік қызмет(191-б.)
52
Жалған кәсіпкерлік (192-б.)
53
Заңсыз жолмен алынған ақша қаражатын немесе өзге мүлікті заңдастыру (193-б.)
54
Несиені заңсыз алу және мақсатсыз пайдалану (194-б.)
55
Тауарлық белгіні заңсыз пайдалану (199-б.)
56
Жалған ақша немесе бағалы қағаздар жасау немесе сату (206-б.)
57
Акцизделетін тауарларды акциздік алым маркасымен таңбалаудың тәртібі мен ережелерін бұзу, акциздік алым маркасын қолдан жасау және пайдалану (208-б.)
58
Экономикалық контрабанда (209-б.)
59
Кеден төлемдерімен алымдарын төлеуден жалтару (214-б.)
60
Бухгалтерлік есеп ережелерін бұзу (218-б.)
61
Азаматтың салық төлеуден жалтаруы (221-б.)
62
Ұйымдарға салынатын салықты төлеуден жалтару (222-б.)
63
8-тарау
Заңсыз сыйақы алу (224-б.)
64
9-тарау
Экономикалық қызмет саласындағы өзге де қылмыстар
65
Коммерциялық және өзге ұйымдардағы қызмет мүдделеріне қарсы қылмыстар
66
Терроризм (233-б.)
67
Ұйымдасқан қылмыстық топты немесе қылмыстық қауымдастықты (қылмыстық ұйымды) құру және оны басқару, қылмыстық қоғамдастыққа қатысу(235-б.)
68
Бандитизм (237-б)
69
Әуе немесе су көлігін не жылжымалы темір жол составын айдап әкету, сол сияқты қолға түсіру(239-б.)
70
Терроризм актісі туралы көрінеу жалған хабарлау (242-б.)
71
Айналыстан алынған заттардың немесе айналысы шектелген заттардың контрабандасы (250-б.)
72
Қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш заттарды және жару құрылғыларын заңсыз сатып алу, беру, өткізу, сақтау, тасымалдау немесе алып жүру (251-б.)
73
Қаруды, оқ-дәріні, жарылғыш заттар мен жару құрылғыларын ұрлау не қорқытып алу (255-б.)
74
Өрт қауіпсіздігі ережелерін бұзу (256-б.)
75
Бұзақылық (257-б.)
76
10-тарау
Тағылық (258-б.)
77
Қоғамдық қауіпсіздікке және қоғамдық тәртіпке қарсы қылмыстар
78
Есірткі заттарды немесе жүйкеге әсер ететін заттарды заңсыз дайындау, иемденіп алу сатып алу, сақтау, тасымалдау, жөнелту немесе сату (259-б.)
79
Есірткі заттарды немесе жүйкеге әсер ететін заттарды ұрлау не қорқытып алу (260-б.)
80
Есірткі заттарды немесе жүйкеге әсер ететін заттарды тұтыну үшін притондарды ұйымдастыру немесе ұстау (264-б.)
81
11-тарау
Санитарлық-эпидемиологиялық ережелерді бұзу (267-б.)
82
Халықтың денсаулығына және адамгершілікке қарсы қылмыстар
83
Шаруашылық және өзге де қызметке қойылатын экологиялық талаптардың бұзылуы (277-б.)
84
Ықтимал экологиялық қауіпті химиялық, радиоактивті және биологиялық заттарды өндіру мен пайдалану кезінде экологиялық талаптардың бұзылуы (278-б.)
85
Ветеринарлық ережелерді және өсімдіктердің аурулары мен зиянкестеріне қарсы күресу үшін белгіленген ережелердің бұзылуы (280-б.)
86
Суларды ластау, бітеу және сарқу (281-б.)
87
Атмосфераны ластау (282-б.)
88
Теңіз аясын ластау (283-б.)
89
Жерді бүлдіру (285-б.)
90
Жер қойнауын қорғау және пайдалану ережелерін бұзу (286-б.)
91
Су жануарлары мен өсімдіктерін заңсыз алу (287-б.)
92
Заңсыз аңшылық (288-б.)
93
Жануарлар дүниесін қорғау ережелерін бұзу (289-б.)
94
Жануарлар мен өсімдіктердің сирек кездесетін және құрып кету қауіпті төнген түрлерімен заңсыз іс-әрекеттер (290-б.)
95
Ағаштар мен бұталарды заңсыз кесу (291-б)
96
Ормандарды жою немесе зақымдау (292-б.)
97
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимінің бұзылуы (293-б.)
98
12-тарау
Экологиялық ластау зардаптарын жою жөнінде шара қолданбау (294-б.)
99
Өзге де экологиялық қылмыстар

Пытки (ст.141-1)
23
Нарушение
неприкосновенности
жилища (ст.145)
24
Г
л
а
в
а
4
Иные преступления
против
конституционных и
иных прав и свобод
человека и
гражданина
25
Пропаганда и
публичные призывы
к развязыванию
агрессивной войны
(ст.157)
26
Производство или
распространение
оружия массового
поражения (ст.158)
27
Возбуждение
социальной,
национальной,
родовой, расовой
или религиозной
вражды (ст.164)
28
Г
л
а
в
а
5
Иные преступления
против мира и
безопасности
человека
29
Шпионаж (ст.166)
30
Призывы к
насильственному
свержению или
изменению
конституционного
строя либо
насильственному
нарушению единства
территории
Республики
Казахстан (ст.170)
31
Диверсия (ст.171)
32
Уклонение от
призыва по
мобилизации
(ст.174)
33
Г
л
а
в
а
6
Иные преступления
против основ
конституционного
строя и
безопасности
государства
34
Кража (ст.175)
35
в том числе по
фактам обнаружения
следов взлома или
нарушения пломб
36
Присвоение или
растрата
вверенного чужого
имущества (ст.176)
37
Мошенничество
(ст.177)
38
в том числе с
использованием
служебного
положения (ст.177
ч.2 п."в")
39
Грабеж (ст.178)
40
Разбой (ст.179)
41
Вымогательство
(ст.181)
42
Причинение
имущественного
ущерба путем
обмана или
злоупотребления
доверием (ст.182)
43
Приобретение или
сбыт имущества,
заведомо добытого
преступным путем
(ст.183)
44
в т.ч.по фактам
перебития номеров
агрегатов
(двигателей)
автомобилей
45
Неправомерное
завладение
автомобилем или
иным транспортным
средством без цели
хищения (ст.185 )
46
Умышленное
уничтожение или
повреждение чужого
имущества (ст.187)
47
в том числе по
фактам пожаров
48
Неосторожное
уничтожение или
повреждение чужого
имущества (ст.188 )
49
Г
л
а
в
а
7
Иные преступления
против
собственности
50
Незаконное
предприниматель-
ство (ст.190)
51
Незаконная
банковская
деятельность
(ст.191)
52
Лжепредпринима-
тельство (ст.192)
53
Легализация
денежных средств
или иного
имущества,
приобретенного
незаконным путем
(ст.193)
54
Незаконное
получение и
нецелевое
использование
кредита (ст.194)
55
Незаконное
использование
товарного знака
(ст.199)
56
Изготовление или
сбыт поддельных
денег или ценных
бумаг (ст.206)
57
Нарушение порядка
и правил
маркировки
подакцизных
товаров марками
акцизного сбора,
подделка и
использование
марок акцизного
сбора (ст.208)
58
Экономическая
контрабанда
(ст.209)
59
Уклонение от
уплаты таможенных
платежей и сборов
(ст.214)
60
Нарушение правил
бухгалтерского
учета (ст.218)
61
Уклонение
гражданина от
уплаты налога
(ст.221)
62
Уклонение от
уплаты налогов с
организаций
(ст.222)
63
Получение
незаконного
вознаграждения
(ст.224)
64
Иные преступления
в сфере
экономической
деятельности
65
Г
л
а
в
а
8
Преступления
против интересов
службы в
коммерческих и
иных организаций
66
Г
л
а
в
а
9
Терроризм (ст.233)
67
Создание и
руководство
организованной
преступной группой
или преступным
сообществом
(преступной
организацией),
участие в
преступном
сообществе
(ст.235)
68
Бандитизм (ст.237)
69
Угон, а равно
захват воздушного
или водного судна
либо
железнодорожного
подвижного состава
(ст.239)
70
Заведомо ложное
сообщение об акте
терроризма
(ст.242)
71
Контрабанда
изъятых из
обращения
предметов или
предметов,
обращение которых
ограничено
(ст.250)
72
Незаконное
приобретение,
передача, сбыт,
хранение,
перевозка и
ношение оружия,
боеприпасов,
взрывчатых веществ
и взрывных
устройств (ст.251)
73
Хищение либо
вымогательство
оружия,
боеприпасов,
взрывчатых веществ
и взрывных
устройств (ст.255)
74
Нарушение правил
пожарной
безопасности
(ст.256)
75
Хулиганство
(ст.257)
76
Вандализм (ст.258)
77
Иные преступления
против
общественной
безопасности и
общественного
порядка
78
Г
л
а
в
а
10
Незаконные
изготовление,
приобретение,
хранение,
перевозка,
пересылка либо
сбыт наркотических
средств или
психотропных
веществ (ст.259)
79
Хищение либо
вымогательство
наркотических
средств или
психотропных
веществ (ст.260)
80
Организация или
содержание
притонов для
потребления
наркотических
средств или
психотропных
веществ (ст.264)
81
Нарушение
санитарно-
эпидемиологических
правил (ст.267)
82
Иные преступления
против здоровья
населения и
нравственности
83
Г
л
а
в
а
11
Нарушение
экологических
требований к
хозяйственной и
иной деятельности
(ст.277)
84
Нарушение
экологических
требований при
производстве и
использовании
экологически
потенциально
опасных
химических,
радиоактивных и
биологических
веществ (ст.278)
85
Нарушение
ветеринарных
правил и правил,
установленных для
борьбы с болезнями
и вредителями
растений (ст.280)
86
Загрязнение,
засорение и
истощение вод
(ст.281)
87
Загрязнение
атмосферы (ст.282)
88
Загрязнение
морской среды
(ст.283)
89
Порча земли
(ст.285)
90
Нарушение правил
охраны и
использования недр
(ст.286)
91
Незаконная добыча
водных животных и
растений (ст.287)
92
Незаконная охота
(ст.288)
93
Нарушение правил
охраны животного
мира (ст.289)
94
Незаконное
обращение с
редкими и
находящимися под
угрозой
изчезновения
видами животных и
растений (ст.290)
95
Незаконная порубка
деревьев и
кустарников
(ст.291)
96
Уничтожение или
повреждение лесов
(ст.292)
97
Нарушение режима
особо охраняемых
природных
территорий (ст.293)
98
Непринятие мер по
ликвидации
последствий
экологического
загрязнения
(ст.294)
99
Иные экологические
преступления

100
Көлік құралдарын жүргізуші адамдардың жол қозғалысы және көлік құралдарын пайдалану ережелерін бұзуы (296-б.)
101
Көлік құралдарын немесе қатынас жолдарын қасақана жарамсыздыққа келтіру (299-б.)
102
Көліктің қауіпсіз жұмыс істеуін қамтамасыз ететін ережелерді бұзу (300-б.)
103
13-тарау
Ұшудың халықаралық ережелерін бұзу (306-б.)
104
Өзге де көліктегі қылмыстар
105
Қызмет өкілеттігін теріс пайдалану (307-б)
106
Билікті немесе қызметтік өкілеттікті асыра пайдалану (308-б.)
107
Пара алу (311-б.)
108
Пара беру (312-б.)
119
Парақорлыққа делдал болу (313-б.)
110
Қызметтегі әрекетсіздік (315-б.)
111
14-тарау
Салақтық (316-б.)
112
Мемлекеттік қызмет мүдделеріне қарсы өзге де қылмыстар
113
Өкімет өкілін қорлау (320-б.)
114
Өкімет өкіліне қатысты күш қолдану (321-б.)
115
Прокурорлардың қызметіне кедергі жасау және оның заңды талаптарын орындамау (321-1-б.)
116
Қазақстан Республикасының күзетілетін Мемлекеттік шекарасынан әдейі заңсыз өту (330-б.)
117
Шығарып жіберу туралы шешімді орындамау (330-1-б.)
118
Заңсыз көші-қонды ұйымдастыру (330-2 б.)
119
Қазақстан Республикасында шетелдік жұмыс күшін тарту және пайдалану ережелерін бірнеше рет бұзу (330-3-б.)
120
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын құқыққа қарсы өзгерту (331-б.)
121
15-тарау
Жиналыстарды, митингілерді, пикеттерді, көше шерулерін және демонстрацияларды ұйымдастыру мен өткізу тәртібін бұзу (334 б.)
122
Басқару тәртібіне қарсы өзге де қылмыстар
123
Сот төрелігін жүзеге асыруға және алдын ала тергеу жүргізуге кедергі жасау (339-б.)
124
Сотты құрметтемеу (342-б.)
125
Жауап беруге мәжбүр ету (347-б.)
126
Бас бостандығынан айыру орнынан, тұтқындаудан немесе қамаудан қашу (358-б.)
127
Бас бостандығынан айыру түріндегі жазасыз өтеуден жалтару (359-б.)
128
Қылмыстық-атқару мекемесі әкімшілігінің талаптарына қасақана бағынбау (360-6.)
129
Сот үкімін, сот шешімін немесе өзге де сот актісін орындамау (362-6.)
130
Сот төрелігіне және жазалардың орындалу тәртібіне қарсы өзге де қылмыстар
131
Бір-бірінің арасында бағыныштылық қатынастары болмаған кезде әскери қызметшілердің арасындағы өзара қарым-қатынастардың жарғылық ережелерін бузу (370-6.)
132
16-тарау
Бөлімді немесе қызмет орнын өз бетімен тастап кету (372-6.)
133
Қашқындық (373-б.)
134
Қарауыл (вахта) қызметін атқарудың жарғылық ережелерін бұзу (377-б.)
135
Ішкі қызмет атқарудың және гарнизонда патруль болудың жарғылық ережелерін бұзу (378-6.)
136
Билікті теріс пайдалану (380-6.)

100
Г
л
а
в
а
12
Нарушение правил
дорожного движения
и эксплуатац.
транспортных
средств лицами,
управляющими
транспортными
средствами
(ст.296)
101
Умышленное
приведение в
негодность
транспортных
средств или путей
сообщения (ст.299)
102
Нарушение правил,
обеспечивающих
безопасную работу
транспорта
(ст.300)
103
Нарушение
международных
правил полетов
(ст.306)
104
Иные транспортные
преступления
105
Г
л
а
в
а
13
Злоупотребление
должностными
полномочиями
(ст.307)
106
Превышение власти
или должностных
полномочий
(ст.308)
107
Получение взятки
(ст.311)
108
Дача взятки
(ст.312)
109
Посреднечество во
взяточничестве
(ст.313)
110
Бездействие по
службе (ст.315)
111
Халатность
(ст.316)
112
Иные преступления
против интересов
государственной
службы
113
Г
л
а
в
а
14
Оскорбление
представителя
власти (ст.320)
114
Применение насилия
в отношении
представителя
власти (ст.321)
115
Воспрепятствование
деятельности
прокурора и
неисполнения его
законных
требований
(ст.321-1)
116
Умышленное
незаконное
пересечение
охраняемой
Государственной
границы Республики
Казхастан (ст.330)
117
Невыполнение
решения о
выдворении
(ст.330-1)
118
Организация
незаконной
миграции
(ст.330-2)
119
Неоднократное
нарушение правил
привлечения и
использования в
Республики
Казахстан
иностранной
рабочей силы
(ст.330-3)
120
Противоправное
изменение
Государственной
границы Республики
Казахстан (ст.331)
121
Нарушение порядка
организации и
проведения
собраний,
митингов, пикетов,
уличных шествий и
демонстраций
(ст.334)
122
Иные преступления
против порядка
управления
123
Г
л
а
в
а
15
Воспрепятствование
осуществлению
правосудия и
производству
предварительного
расследования
(ст.339)
124
Неуважение к суду
(ст.342)
125
Принуждение к даче
показаний (ст.347)
126
Побег из мест
лишения свободы,
из-под ареста или
из-под стражи
(ст.358)
127
Уклонение от
отбывания
наказания в виде
лишения свободы
(ст.359)
128
Злостное
неповиновение
требованиям
администрации
уголовно-исполни-
тельного
учреждения
(ст.360)
129
Неисполнение
приговора суда,
решения суда или
иного судебного
акта (ст.362)
130
Иные преступления
против правосудия
и порядка
исполнения
наказаний
131
Нарушение уставных
правил
взаимоотношений
между
военнослужащими
при отсутствии
между ними
отношений
подчиненности
(ст.370)
132
Г
л
а
в
а
16
Самовольное
оставление части
или места службы
(ст.372)
133
Дезертирство
(ст.373)
134
Нарушение уставных
правил несения
караульной
(вахтенной) службы
(ст.377)
135
Нарушение уставных
правил несения
внутренней службы
или патрулирования
в гарнизоне
(ст.378)
136
Злоупотребление
властью (ст.380)