"Облыс аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу" мемлекеттік қызметтің регламентін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2011 жылғы 4 тамыздағы № А-7/292 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 12 қыркүйекте № 3402 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 5 наурыздағы № А-3/98 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2012.03.05 № А-3/98 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген «Облыс аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» мемлекеттік қызметінің регламенті бекітілсін.
2. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                      С.Дьяченко
Ақмола облысы әкімдігінің
2011 жылғы 4 тамыздағы
№ А-7/292 қаулысымен бекітілді
«Облыс аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық
ақпарат құралдарын есепке алу» мемлекеттік
қызметін көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Облыс аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) шетелдік бұқаралық ақпарат құралы - тұрақты атауы және ағымдағы нөмiрi бар шетелдік мерзiмдiк баспасөз басылымы (газет, журнал, альманах, бюллетень, олардың қосымшасы); шетелдік теледидар, радио, бейне, кино хроникалық бағдарлама (мерзiмдiк дыбыс-бейне хабарлары мен берiлiмдерiнiң жиынтығы) (бұдан әрі – шетелдік БАҚ);
2) тұтынушы – жеке немесе заңды тұлға
3) уәкілетті орган – «Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабындағы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен немесе Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетіледі (бұдан әрі – Орталық).
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету «Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңындағы 4-4 бабының, «Қазақстан Республикасында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 шілдедегі № 843 қаулысының, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысының, «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы және мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2315 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.

Об утверждении регламента государственной услуги "Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории области"
Постановление акимата Акмолинской области от 4 августа 2011 года № А-7/292. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 12 сентября 2011 года № 3402. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 5 марта 2012 года № А-3/98
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 05.03.2012 № А-3/98 (вводится в действие со дня официального опубликования)
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории области».
2. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области                                     С.Дьяченко
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской области
от 4 августа 2011 года № А-7/292
Регламент государственной услуги
«Учет иностранных средств массовой информации,
распространяемых на территории области»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории области» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) иностранное средство массовой информации — иностранное периодическое печатное издание (газета, журнал, альманах, бюллетень, приложения к ним), имеющее постоянное название и текущий номер; иностранная теле-, радио-, видео-, кинохроникальная программа (совокупность периодических аудиовизуальных сообщений и передач) (далее – иностранное СМИ);
2) потребитель – физическое или юридическое лицо;
3) уполномоченный орган – государственное учреждение «Управление внутренней политики Акмолинской области».
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом или через Центры обслуживания населения (далее - Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 4-4 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О средствах массовой информации», постановления Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2002 года № 843 «Об утверждении Правил учета иностранных средств массовой информации, распространяемых в Республике Казахстан», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315 «О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 и об утверждении стандартов государственных услуг».

7. Облыс аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу жөніндегі анықтама (бұдан әрі - анықтама) беру немесе оны беруден қағаз тасығышта дәлелді түрде бас тарту мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады.
3.Мемлекеттік қызмет көрсету
тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен жайлары мен жұмыс кестелері осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген Орталықтан немесе келесі мекенжай бойынша орналасқан уәкілетті органнан алуға болады: 020000, Көкшетау қаласы, Сәтпаев көшесі, 1б, телефоны: 25-72-19. Жұмыс кестесі: сағат 9-00-ден сағат 18-00-ге дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-00-ге дейін күн сайын. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш білдірген кезде:
Мемлекеттік қызмет осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған күннен бастап 15 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде көрсетіледі;
құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт – 10 минут;
құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт – 10 минут;
2) тұтынушы Орталыққа келген кезде:
құжаттарды уәкілетті органға жолдаған сәттен кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі 15 күнтізбелік күнді құрайды;
құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт – 30 минут;
құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт – 30 минут;
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады:
1) осы Регламенттің 14-тармағында қарастырылған барлық қажетті құжаттардың ұсынылмауы;
2) осы регламенттің 14-тармағында қарастырылған құжаттарда толық емес немесе сенімді емес ақпарат көрсету;
3) шетелдік БАҚ-тың материалдарында Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгертуге, оның тұтастығын бұзуға, мемлекет қауіпсiздiгіне нұқсан келтiруге, соғысқа, әлеуметтік, тектiк-топтық, дiни, нәсілдiк, ұлттық және рулық басымдыққа, қатыгездікке, зорлық-зомбылыққа және порнографияға табынушылыққа үгіттеу немесе насихаттаудың болуы;
4) тұтынушыға қатысты қызметтің осы түрімен айналысуға тыйым салатын сот шешімінің болуы;
5) шетелдік БАҚ өніміне қатысты оның Қазақстан Республикасының аумағында таралуына тыйым салу туралы сот шешімінің болуы;
11. Мемлекеттік қызметті алуға өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы Орталыққа немесе уәкілетті органға өтініш береді;

7. Результатом оказания государственной услуги является выдача справки об учете иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории области (далее - справка) или мотивированный отказ в его выдаче на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в Центре, адрес и график работы которого указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту и в уполномоченном органе по адресу: 020000, город Кокшетау, улица Сатпаева 1б, по телефону: 25-72-19. График работы: с 9-00 часов до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов ежедневно. Выходные дни: суббота и воскресенье.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении потребителя в уполномоченный орган:
сроки предоставления государственной услуги с момента предъявления необходимых документов указанных в пункте 14 настоящего Регламента составляют 15 календарных дней;
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов – не более 10 минут;
максимально допустимое время в очереди при получении документов – не более 10 минут;
2) при обращении потребителя в Центр:
сроки оказания государственной услуги составляют 15 календарных дней с момента отправки документов в уполномоченный орган;
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов – не более 30 минут;
максимально допустимое время в очереди при получении документов – не более 30 минут.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) непредставление всех необходимых документов, предусмотренных в пункте 14 настоящего Регламента;
2) указание неполной или недостоверной информации в документах, предусмотренных пунктом 14 настоящего Регламента;
3) наличие в материалах иностранного СМИ пропаганды или агитации насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, социального, сословного, религиозного, расового, национального и родового превосходства, культа жестокости, насилия и порнографии;
4) наличие решения суда в отношении потребителя, запрещающее ему занятие данным видом деятельности;
5) наличие решения суда в отношении продукции иностранного СМИ о наложении запрета на ее распространение на территории Республики Казахстан.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в Центр или уполномоченный орган;

2) Орталық өтінішті есепке алады және уәкілетті органға береді;
3) уәкілетті орган Орталықтан немесе тұтынушыдан тікелей ұсынылған өтініштің тіркелуін жүзеге асырады, қарастырады, дәлелденген бас тарту әзірлейді немесе анықтама рәсімдейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жолдайды немесе өтініш уәкілетті органға келіп түскен жағдайда тұтынушыға береді;
4) Орталық тұтынушыға анықтама не дәлелді бас тарту жөніндегі мәлімдемені береді.
12. Орталықта және уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір адамды құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Құжаттарды Орталықта қабылдау, «терезелердің» мақсаты және орындалатын қызметтері, сондай-ақ осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген «терезелер» арқылы іске асырылады.
Құжаттарды уәкілетті органда қабылдау уәкілетті органның кеңсесі арқылы іске асырылады.
Уәкілетті органның тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетілген күні көрсетілген құжаттарды есепке алуы, осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттардың қабылдануына дәлел болып табылады.
Құжаттарды Орталыққа тапсырғаннан кейін тұтынушыға тиісті құжаттардың қабылданғандығы туралы қолхат тапсырылады. Қолхатта:
сұранысты қабылдаудың нөмірі мен күні;
сұраныс жасалатын мемлекеттік қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру мерзімі, уақыты және орны;
мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш қабылдаған Орталық инспекторының не уәкілетті орган қызметкерінің тегі, әкесінің аты, аты көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы Орталыққа не уәкілетті органға:
1) Осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес өтініш береді, өтініште:
өтініш берілетін уәкілетті органның атауы;
тұтынушының мәртебесі (жеке кәсіпкер немесе заңды тұлға), оның ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны, атауы (заңды тұлғалар үшін) тегі, аты және әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін), орналасқан жері (тұратын жері);
шетелдік бұқаралық ақпарат құралының таратылу аумағы;
таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралының тілі (тілдері);
таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралының негізгі тақырыптық бағыты;
таратылатын мерзімді баспа басылымының болжалды саны, шетелдік бұқаралық ақпарат құралдары хабарларының ретрансляцияларының көлемі көрсетіледі.
2) жеке тұлға – тұтынушы үшін – кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқықты дәлелдейтін құжаттың көшірмесі;

2) Центр проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган осуществляет регистрацию, рассмотрение представленного заявления из Центра или от потребителя при подаче заявления напрямую, подготавливает мотивированный отказ или оформляет справку, направляет результат оказания государственной услуги в Центр или выдает потребителю в случае подачи заявления в уполномоченный орган;
4) Центр выдает потребителю справку либо мотивированный отказ.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и уполномоченном органе составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в Центре осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра по адресу, указанному в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через канцелярию уполномоченного органа.
Подтверждением принятия уполномоченным органом всех необходимых документов, указанных в пункте 14 настоящего Регламента, служит регистрация документов с указанием даты получения потребителем государственной услуги.
После сдачи документов в Центр, потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
14. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в Центр или уполномоченный орган:
1) заявление согласно приложения 2 к настоящему Регламенту, в котором должны быть указаны:
наименование уполномоченного органа, в который подается заявление;
статус потребителя (индивидуальный предприниматель или юридическое лицо), его организационно-правовая форма, наименование (для юридических лиц), фамилия, имя и отчество (для физических лиц), место нахождения (место жительство);
территория распространения иностранного СМИ;
язык (языки) распространяемого иностранного СМИ;
основная тематическая направленность распространяемого иностранного СМИ;
предполагаемое количество распространяемых экземпляров периодического печатного издания, объем ретрансляции передач иностранных СМИ;
2) для физического лица - потребителя - копия документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью;

3) заңды тұлға (филиал немесе өкілеттілік) – тұтынушы үшін – заңды тұлғаны (филиалды немесе өкілеттілікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу жөніндегі куәлігінің көшірмесі;
4) мемлекеттік қызмет алуға құжат тапсырған тұлғаның жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі қоса беріледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетуге келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі - ҚФБ):
1) Орталықтың инспекторы
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсесі;
4) уәкілетті органның басшылығы;
5) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығы;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері.
16. Әрбір ҚФБ-ның әкімшілік әрекетінің (рәсімінің) атқару мерзімі көрсетілген, бірізділігі мен өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық бірізділігінің өзара байланысын көрсететін сызбалар осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
18. Уәкілетті органның басшысы немесе Орталықтың басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсету үшін жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетудің Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде жүзеге асырылуына жауапты.
«Облыс аумағында
таратылатын шетелдік
бұқаралық ақпарат
құралдарын есепке алу»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі
халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс
телефоны
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 189 «а»
Күн сайын 09.00-ден 20.00-ге дейін, демалыс – жексенбі

3) для юридического лица (филиала или представительства) - потребителя - копия свидетельства о государственной (учетной) регистрации юридического лица (филиала или представительства);
4) оригинал и копия документа, удостоверяющего личность лица, подающего документы для получения государственной услуги.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ)
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) канцелярия уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) начальник структурного подразделения уполномоченного органа;
6) ответственный работник уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги
«Учет иностранных средств
массовой информации,
распространяемых на
территории области»
Перечень Центров обслуживания населения
по оказанию государственной услуги
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
город Кокшетау,
улица Ауезова, 189 «а»
Ежедневно с 9.00 до 20.00 часов, выходной-
воскресенье

8-716-48
9-00-35
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ Зеренді ауданының филиалы
Зеренді ауданы,
Зеренді ауылы,
Әлем көшесі, 52
Күн сайын 09.00-ден 19.00-ге дейін, демалыс – сенбі және жексенбі
8-716-32
22-9-43
20-0-74
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ Қорғалжын ауданының филиалы
Қорғалжын ауданы,
Қорғалжын ауылы, Абай көшесі, 43
Күн сайын 09.00-ден 19.00-ге дейін, демалыс – сенбі және жексенбі
8-716-37
2-23-71
2-20-36
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ Сандықтау ауданының филиалы
Сандықтау ауданы,
Балкашино селосы, Ленин көшесі, 119
Күн сайын 09.00-ден 19.00-ге дейін, демалыс – сенбі және жексенбі
8-716-40
9-26-66
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ Целиноград ауданының филиалы
Целиноград ауданы,
Ақмол селосы, Гагарин көшесі, 15
Күн сайын 09.00-ден 19.00-ге дейін, демалыс – сенбі және жексенбі
8-716-51
3-12-30
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ Шортанды ауданының филиалы
Шортанды ауданы,
Шортанды кенті, Безымянная көшесі, 1
Күн сайын 09.00-ден 19.00-ге дейін, демалыс – сенбі және жексенбі
8-716-31
2-17-97
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ Көкшетау қаласының филиалы
Көкшетау қаласы,Біржан Сал көшесі, 42
Күн сайын 09.00-ден 19.00-ге дейін, демалыс – сенбі және жексенбі

8-716-48
9-00-35
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Зерендинского района
Зерендинский район,
село Зеренда,
улица Мира, 52
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-32
22-9-43
20-0-74
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Коргалжынского района
Коргалжынский район,
село Коргалжын,
улица Абая, 43
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-37
2-23-71
2-20-36
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Сандыктауского района
Сандыктауский район,
село Балкашино,
улица Ленина, 119
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-40
9-26-66
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Целиноградского района
Целиноградский район,
село Акмол,
улица Гагарина, 15
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-51
3-12-30
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Шортандинского района
Шортандинский район,
поселок Шортанды,
улица Безымянная, 1
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-31
2-17-97
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
города Кокшетау
город Кокшетау,
улица Биржан Сал, 42
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье

6-47-05
6-18-67
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ – Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі Халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру және мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау жөніндегі комитетінің «Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
«Облыс аумағында
таратылатын шетелдік
бұқаралық ақпарат
құралдарын есепке алу»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Уәкілетті органның бастығына
___________________________
(уәкілетті органның атауы)
_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
______________________
(жеке/заңды тұлғаның толық атауы)
_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш
_______________________________________________________________Таратушының мәртебесі (жеке кәсіпкер немесе заңды тұлға), оның ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны, атауы (тегі, аты және әкесінің аты))
таратылатын шетел бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қоюыңызды өтінемін
Мекенжайы,телефоны_________________________________________________
Директордың Т.А.Ә__________________________________________________
Р/№
Таратылатын шетел
БАҚ-тары атауларының толық тізімі
Шетелдік бұқара лық ақпарат құралы ның таратылу аумағы
Таратылатын шетелдік БАҚ тілі (тілдері)
Таратыла
тын шетелдік БАҚ-тың тақырып
тық бағыты
Таратылатын мерзімді баспа басылымының болжалды саны, шетел бұқаралық ақпарат құралдары хабарларының ретрансляцияларының көлемі
Қолы                                    Күні
МО
«Облыс аумағында
таратылатын шетелдік
бұқаралық ақпарат
құралдарын есепке алу»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің)
бірізділігінің және өзара әрекеттестігінің сипаттамасы 1- кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үрдістің (жұмыстардың барысының, ағынының) іс-әрекеті
Іс-қимылдың (жұмыстардың барысының, ағынының) нөмірі
1
2
3
ҚФБ-ның атауы
Орталық инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Іс-қимылдың
(үдерістің, рәсімнің, операциялардың) атаулары және
олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинайды
Тізілім жасайды және құжаттарды жолдайды
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-
өкімгерлік құжаттар)
Журналда тіркеу және қолхатты тапсыру
Жинақтау бөліміне құжаттарды жинау
Құжатты уәкілетті органға жолдау
Орындау мерзімдері
15 минут
күніне 3 рет
Күніне екі реттен кем емес
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі үрдісінің (жұмыстардың барысының, ағынының) іс-әрекеті
Іс-қимылдың (жұмыстардың барысының, ағынының) нөмірі
4
5
6
ҚФБ-ның атауы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшылығы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
Іс-қимылдың
(үрдістің, рәсімнің, операциялардың) атаулары және
олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабармен танысу, орындау үшін құрылымдық бөлімшені анықтау
Хат-хабармен танысу, орындау үшін құрылымдық бөлімшені анықтау
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-
өкімгерлік құжаттар)
Құжаттарды қарар қою үшін басшылыққа жолдау
Қарар қою, құрылымдық бөлімшенің бастығына жолдау
Қарар қою, құжаттарды жауапты атқарушыға жолдау
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
1 сағат
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
5
6
7
Іс-қимылдың (жұмыстардың барысының, ағынының) нөмірі
7
8
ҚФБ-ның атауы
Жауапты атқарушы
Уәкілетті органның басшылығы
Іс-қимылдың
(үрдістің, рәсімнің, операциялардың) атаулары және
олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын іске асыру, анықтаманы немесе дәлелді бас тарту туралы мәлімдемені әзірлеу
Анықтамаға немесе дәлелді бас тарту туралы мәлімдемеге қол қою
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-
өкімгерлік құжаттар)
Дәлелді бас тартуды не анықтаманы уәкілетті органның басшылығына қол қоюға беру
Анықтаманы жауапты атқарушыға тапсыру
Орындау мерзімдері
14 күнтізбелік күн ішінде
1 сағат
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
Іс-қимылдың (жұмыстардың барысының, ағынының) нөмірі
9
10
ҚФБ-ның атауы
Жауапты атқарушы
Орталықтың инспекторы
Іс-қимылдың
(үрдістің, рәсімнің, операциялардың) атаулары және
олардың сипаттамасы
Анықтаманы немесе дәлелді бас тарту жөніндегі мәлімдемені тұтынушыға беру немесе Орталыққа тапсыру
Анықтаманы немесе дәлелді бас тарту жөніндегі мәлімдемені тұтынушыға беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-
өкімгерлік құжаттар)
Анықтаманы немесе дәлелді бас тарту жөніндегі мәлімдемені тұтынушыға беру немесе Орталыққа тапсыру жөніндегі қолхат
Анықтаманы немесе дәлелді бас тарту жөніндегі мәлімдемені тұтынушыға беру жөніндегі қолхат
Орындау мерзімдері
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
10
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үрдіс
1-топ
ҚФБ
Орталық инспекторы
2-топ
ҚФБ
Уәкілетті органның кеңсесі
3-топ
ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
3-топ
ҚФБ
Құрылымдық бөлімше
№ 1 іс-қимыл
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 2 іс-қимыл
Орталықтан немесе тұтынушылардан өтінішті қабылдау, тіркеу, өтінішті уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 3 іс-қимыл
құрылымдық бөлімшені анықтау, қарар қою
№ 4 іс-қимыл
Өтінішті қарау, анықтаманы дайындау
№ 5 іс-қимыл
Анықтамаға қол қою
№ 6 іс-қимыл Анықтаманы Орталыққа тапсыру не тұтынушыға беру
№ 7 іс-қимыл
Тұтынушыға анықтаманы Орталықта беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үрдіс
1-топ
ҚФБ
Орталық инспекторы
2-топ
ҚФБ
Уәкілетті органның кеңсесі
3-топ
ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
3-топ
ҚФБ
Құрылымдық бөлімше
№ 1 іс-қимыл
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 2 іс-қимыл
Орталықтан немесе тұтынушылардан өтінішті қабылдау, тіркеу, өтінішті уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 3 іс-қимыл
құрылымдық бөлімшені анықтау, қарар қою
№ 4 іс-қимыл
Өтінішті қарау, дәлелді бас тарту жөніндегі мәлімдемені дайындау
№ 5 іс-қимыл
Бас тарту жөніндегі мәлімдемеге қол қою
№ 6 іс-қимыл
Бас тарту жөніндегі мәлімдемені орталыққа тапсыру не тұтынушыға беру
№ 7 іс-қимыл
Тұтынушыға бас тарту жөніндегі мәлімдемені Орталықта беру
«Облыс аумағында
таратылатын шетелдік
бұқаралық ақпарат
құралдарын есепке алу»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық бірізділігінің
өзара байланысын көрсететін сызбалар
(қағаз нұсқасын қараңыз)

6-47-05
6-18-67
РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области» - Республиканское государственное учреждение «Центр обслуживания населения Акмолинской» области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства связи и информации Республики Казахстан
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги
«Учет иностранных средств
массовой информации,
распространяемых на
территории области»
Начальнику уполномоченного органа
___________________________
(наименование уполномоченного органа)
_______________________________
(фамилия, имя, отчество)
______________________
(полное наименование физического/юридического лица)
_______________________________
(фамилия, имя, отчество)
Заявление
Прошу поставить на учет иностранные средства массовой
информации, распространяемые___________________________________
(Статус распространителя (индивидуальный предприниматель или юридическое лицо), его организационно-правовая форма, наименование (фамилия, имя и отчество))
Адрес, телефон___________________________________________________
Ф.И.О. директора_________________________________________________
п/п
Полный перечень наименований распространяемых иностранных СМИ
Территория распространения иностран
ного СМИ
Язык (языки) распространяемых иностранных СМИ
Тематичес
кая направлен
ность распростра
няемых иностранных СМИ
Предполагаемое количество распростра
няемых экземпляров периодичес
кого печатного издания, объем ретранс
ляции передач иностранных СМИ
Подпись                                          Дата
МП
Приложение 3 к Регламенту
государственной услуги
«Учет иностранных средств
массовой информации,
распространяемых
на территории области»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор накопитель
ного отдела
Инспектор накопитель
ного отдела
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов
Расписывается в журнале и собирает документы
Составляет реестр и направляет документы
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки
Сбор документов в накопительный отдел
Отправка документа в уполномочен
ный орган
Сроки исполнения
15 минут
3 раза в день
Не менее двух раз в день
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномочен
ного органа
Руководство уполномочен
ного органа
Начальник структурного подразделе
ния
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с коррес
понденцией, определение структурного подразделения для исполнения
Ознакомление с коррес
понденцией, определение структурного подразделе
ния для исполнения
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка начальнику структурного подразделения
Наложение резолюции, передача документов
ответствен
ному исполнителю
Сроки исполнения
1 час
1 час
1 час
Номер следующего действия
5
6
7
№ действия
(хода, потока работ)
7
8
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель
Руководство уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Осуществление проверки полноты документов, подготовка справки или мотивированного отказа
Подписание справки либо мотивированного отказа
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача мотивированного отказа либо справки руководству уполномоченного органа на подписание
Передача справки ответственному исполнителю
Сроки исполнения
В течение 14 календарных дней
1 час
Номер следующего действия
8
9
№ действия
(хода, потока работ)
9
10
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель
Инспектор Центра
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация результата оказания государственной услуги и выдача потребителю или передача в Центр
Выдача справки либо мотивированного отказа потребителю
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Расписка о выдаче справки либо мотивированного отказа потребителю или передаче в Центр
Расписка о выдаче справки либо мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
Номер следующего действия
10
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководство уполномоченного
Группа 3 СФЕ
Структурное подразделение
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления из Центра или от потребителей, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 3
Определение структурного подразделения, наложение резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявления, подготовка справки
Действие № 5
Подписание справки
Действие № 6 Регистрация справки и передача в Центр или выдача потребителю
Действие № 7
Выдача справки потребителю в Центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководство уполномоченного
Группа 3 СФЕ
Структурное подразделение
Действие № 1 Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 2. Прием заявления из Центра или потребителей, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 3
Определение структурного подразделения, наложение резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивирован
ного отказа
Действие № 5 Подписание отказа
Действие № 6
Регистрация отказа и передача в Центр или выдача потребителю
Действие № 7 Выдача отказа потребителю в Центре
Приложение 4 к Регламенту
государственной услуги
«Учет иностранных средств
массовой информации,
распространяемых
на территории области»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
(см. бумажный вариант)