"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою" мемлекеттік қызметінің регламентін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2011 жылғы 19 қазандағы № А-9/386 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 30 қарашада № 3410 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № А-13/613 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 14.12.2012 № А-13/613 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген «Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою» мемлекеттік қызметінің регламенті бекітілсін.
2. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                С.Дьяченко
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Байланыс және ақпарат министрі             А.Жұмағалиев
Ақмола облысы әкімдігінің
2011 жылғы 19 қазандағы
№ А-9/386 қаулысымен
бекітілген
«Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе
жеке тұрғын үй қорынан жергілікті орган жалдаған
тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және
кезекке қою» мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы – халықтың әлеуметтік жағынан қорғалатын табысы аз азаматтары, сондай-ақ мемлекеттік қызметшілер, бюджеттік ұйымдардың қызметкерлері, әскери қызметшілер және сайланбалы мемлекеттік қызмет атқаратын тұлғалар;
2) уәкілетті орган – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі;
3) тұрғын үй комиссиясы – тұрғын үй беру кезегін белгілейтін және есепке алу бойынша ұсынымдық сипаттағы шешімін шығаратын ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның консультациялық-кеңесші органы.
2. Жалпы ережелер

Об утверждении регламента государственной услуги "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местном исполнительным органом в частном жилищном фонде"
Постановление акимата Акмолинской области от 19 октября 2011 года № А-9/386. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 30 ноября 2011 года № 3410. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 14 декабря 2012 года № А-13/613
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 14.12.2012 № А-13/613 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде».
2. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области                               С.Дьяченко
«СОГЛАСОВАНО»
Министр связи и информации
Республики Казахстан                       А.Жумагалиев
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской области
от 19 октября 2011 года
№ А-9/386
Регламент государственной услуги
«Постановка на учет и очередность граждан,
нуждающихся в жилище из государственного
жилищного фонда или жилище, арендованном
местным исполнительным органом в частном
жилищном фонде»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - малоимущие социально защищаемые слои населения, а также государственные служащие, работники бюджетных организаций, военнослужащие и лица, занимающие государственные выборные должности;
2) уполномоченный орган – отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения);
3) жилищная комиссия – консультативно-совещательный орган местного исполнительного органа района (города областного значения), который выносит решение рекомендательного характера по постановке на учет и определению очередности предоставления жилища.
2. Общие положения

2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабындағы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. «Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою» мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық), ал Орталықтар болмаған жағдайда, уәкілетті органдар арқылы көрсетіледі, олардың тізбесі осы Регламенттің 1-інші және  2-қосымшаларында көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттiк қызмет «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Заңының 67686970717273 және 74-баптарының, «Жергiлiктi атқарушы органдардың қарамағындағы мемлекеттiк тұрғын үй қорынан үй-жай беру, жалдау және пайдаланудың тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 2 қыркүйектегi № 1292 қаулысының, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысының, «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органында мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою" мемлекеттiк қызмет көрсету стандартын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 8 ақпандағы № 76 қаулысының негiзiнде жүзеге асырылады.
7. Тұтынушыға кезек нөмiрiн көрсетiп қағаз тасығышта еркін түрде есепке қою туралы (бұдан әрі – хабарлама) немесе негiздi себептердi көрсетiп есепке қоюдан бас тарту туралы жазбаша жауап беру мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету
тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және барысы туралы ақпаратты осы Регламенттің 1 және 2-қосымшаларында мекенжайлары мен жұмыс кестесі көрсетілген Орталықтардан немесе уәкілетті органдардан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап (тіркелген сәттен, талон, қолхат алған сәттен бастап) 30 күнтізбелік күннен аспайды;
мемлекеттік қызмет алу үшін Орталыққа қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезекте күтуге рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт 30 минутты, уәкілетті органға тапсырған кезде 15 минутты құрайды;
Орталықтан мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алған кезде кезекте күтуге рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт 30 минутты, уәкілетті органнан алған кезде 15 минутты құрайды.

2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде» (далее – государственная услуга) оказывается через Центры обслуживания населения (далее – Центр), а при отсутствии Центров уполномоченными органами, перечень которых указан в приложении 1 и 2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статей 67686970717273 и 74 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», постановления Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 1999 года № 1292 «О порядке предоставления, найма и эксплуатации жилищ из государственного жилищного фонда, находящегося в ведении местных исполнительных органов», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2010 года № 76 «Об утверждении стандарта оказания государственной услуги «Постановка на учет граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде в местном исполнительном органе района (города областного значения), города республиканского значения, столицы».
7. Результатом оказания государственной услуги является выдача письменного ответа потребителю о постановке на учет с указанием номера очереди (далее – уведомление) или об отказе в постановке с указанием обоснованных причин на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о порядке и ходе оказания государственной услуги можно получить в Центрах или уполномоченных органах, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
9. Сроки оказания государственной услуги:
срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов (с момента регистрации, получения талона, расписки), не превышает 30 календарных дней;
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов в Центр для получения государственной услуги составляет 30 минут, в уполномоченный орган - 15 минут;
максимально допустимое время ожидания в очереди при получении результата оказания государственной услуги в Центре составляет 30 минут, в уполномоченном органе - 15 минут.

10. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту үшiн осы Регламенттің 14-тармағында көзделген құжаттардың ресімделуінде кемшіліктерді анықтау, құжаттар пакетін толық ұсынбау және құжаттарды тиісінше ресімдемеу, сондай-ақ егер азаматтың соңғы бес жылдың ішінде өз тұрғын үй жағдайларын қасақана нашарлатуы салдарынан мынадай жолдармен мұқтажға айналғаны негiз болып табылады:
1) тұрғын үй-жайын ауыстыру;
2) оның Қазақстан Республикасының белгiлi бiр елдi мекенiнде орналасуына қарамастан, өзiне меншiк құқығымен тиесiлi, тұру үшiн жарамды тұрғын үйдi, жергiлiктi атқарушы орган тұрғын үйдi осы Заңның  98-1-бабына сәйкес сатып алғаннан басқа жағдайларда, иелiгiнен шығаруы;
3) тұрғын үйдiң өз кiнәсiнен бұзылуы немесе бүлiнуi;
4) тұрған кезiнде оның мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үй немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үй берiлуiне мұқтаж болмаған кезде тұрғын үйiнен кетуi;
5) жұбайынан, кәмелетке толмаған және еңбекке жарамсыз балаларынан, сондай-ақ еңбекке жарамсыз ата-аналарынан басқа адамдарды тұрғызу.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтінім келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген сәтке дейінгі кезеңдері:
1) тұтынушы Орталыққа немесе уәкілетті органға қажетті құжаттар пакетімен өтініш береді;
2) Орталық құжаттарды қабылдауды, осы Регламенттің 14-тармағына сәйкестігін тексеруді, тіркеуді жүзеге асырады және құжаттарды уәкілетті органға береді.
3) уәкілетті орган Орталықтан немесе уәкілетті органға өтінішті берген кезде тұтынушы ұсынған өтінішті тіркеуді, қарауды жүзеге асырады, дәлелді бас тарту дайындайды немесе тұрғын үй комиссиясының қарауына құжаттарды жолдайды.
4) тұрғын үй комиссиясы құжаттарды қарауды жүзеге асырады және есепке қою немесе есепке қоюдан бас тарту туралы ұсынымдарды хаттамалық шешім нысанында шығарады және шешімді уәкілетті органға жолдайды.
5) уәкілетті орган жергілікті атқарушы органның қаулы жобасын дайындайды және қол қою үшін аудан (облыстық маңызы бар қала) әкіміне жолдайды.
6) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі жергілікті атқарушы органның шешім жобасына қол қояды.
7) уәкілетті орган хабарламаны ресімдейді немесе дәлелді бас тарту дайындайды, Орталыққа мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін жолдайды немесе тұтынушыға уәкілетті органға өтінішті тапсырған жағдайда береді.
8) Орталық тұтынушыға хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды береді.

10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является представление неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 14 настоящего Регламента, и ненадлежащее оформление документов, а также, если гражданин стал нуждающимся в результате преднамеренного ухудшения своих жилищных условий в течение последних пяти лет путем:
1) обмена жилого помещения;
2) отчуждения пригодного для проживания жилища, принадлежавшего ему на праве собственности, независимо от того, в том же или другом населенном пункте Республики Казахстан оно находилось, кроме случаев, когда жилище приобретено местным исполнительным органом в соответствии со статьей 98-1 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях»;
3) разрушения или порчи жилища по его вине;
4) выезда из жилища, при проживании в котором он не был нуждающимся в предоставлении жилища из государственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
5) вселения других лиц, кроме супруга, несовершеннолетних и нетрудоспособных детей, а также нетрудоспособных родителей.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление вместе с необходимым пакетом документов в Центр или уполномоченный орган;
2) Центр осуществляет прием документов, проверку на соответствие пункту 14 настоящего Регламента, регистрацию и передает документы в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган осуществляет регистрацию, рассмотрение представленного заявления из Центра или от потребителя при подаче заявления в уполномоченный орган, подготавливает мотивированный отказ или направляет документы на рассмотрение жилищной комиссии;
4) жилищная комиссия осуществляет рассмотрение документов и выносит рекомендации в форме протокольного решения о постановке на учет либо отказе в постановке и направляет решение в уполномоченный орган;
5) уполномоченный орган подготавливает проект постановления местного исполнительного органа и вносит на подписание акиму района (города областного значения);
6) аким района (города областного значения) подписывает проект решения местного исполнительного органа;
7) уполномоченный орган оформляет уведомление либо подготавливает мотивированный отказ, направляет результат оказания государственной услуги в Центр или выдает потребителю в случае подачи заявления в уполномоченный орган;
8) Центр выдает потребителю уведомление или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

12. Орталықта және уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Орталық инспекторы құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, ол осы Регламенттің 14-тармағына сәйкес құжаттардың толықтығын тексередi, журналға тiркейдi және құжаттарды жинақтау бөлiмiнiң инспекторына бередi.
Орталықтағы жинақтау бөлiмiнiң инспекторы құжаттарды жинауды, тiзiлiм жасауды және уәкiлеттi органға жөнелтудi жүзеге асырады.
Құжаттарды тапсырған кезде өтiнiш берушiге:
құжаттарды қабылдау күнi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру күнi, уақыты мен орны;
өтiнiштi қабылдаған инспектордың тегi, аты және әкесiнiң аты көрсетiлген тиiстi құжаттарды қабылдау туралы қолхат берiледi.
Қоса берiлген құжаттармен бiрге өтiнiштердi тiзбесi осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетiлген тиiстi уәкiлеттi органға және керi жеткiзудi орталық осы өтiнiштердi қабылдаған күнi кемiнде 2 рет курьерлiк байланыс арқылы жүзеге асырады.
Уәкiлеттi органда құжаттарды қабылдауды осы Регламенттің 14-тармағында белгiленген талаптарды сақтаумен өтініш берушінің тұрғылықты жерi бойынша уәкiлеттi органның мамандары қабылдайды.
Құжаттар дұрыс ұсынылған жағдайда уәкiлеттi органның қызметкерi қабылданған өтiнiштi есепке алу журналына тiркейдi және мыналар:
құжаттарды қабылдау күнi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру күнi, уақыты мен орны;
өтiнiштi қабылдаған маманның тегi, аты және әкесiнiң аты көрсетiлген тиiстi құжаттарды қабылдау туралы қолхат бередi.
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) атқарушы орган белгiлейтiн нысан бойынша есепке қою туралы 5-қосымшаға сәйкес өтiнiш;
2) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi аумақтық органының анықтамасын (өтiнiш берушiде және онымен ұдайы тұратын отбасы мүшелерiнде меншiк құқығында оларға тиесiлi тұрғын үйдiң жоқтығы туралы);
3) әлеуметтiк қорғау органының өтiнiш берушiнiң (отбасының) әлеуметтiк қорғалатын азаматтарға жататынын растайтын анықтамасын, не мемлекеттiк қызметшiнiң, бюджеттiк ұйым қызметкерiнiң, әскери қызметшiнiң жұмыс (қызмет) орнынан анықтамасын;
4) азаматтарды тiркеу кiтабының көшiрмесiн және құжатты салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасын тапсырады. Қажет болған кезде өтініш беруші жергілікті атқарушы органдардың басқа адамдарды отбасының мүшесі деп тану туралы анықтамасын тапсырады.
Қажет болған кезде өтiнiш берушi, сондай-ақ отбасында қосымша тұрғын бөлмеге құқық беретiн ауыр сырқат түрiмен ауыратын адам бары туралы мемлекеттiк денсаулық сақтау мекемесiнiң анықтамасын тапсырады.

12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов осуществляется инспектором центра, который проверяет полноту документов на соответствие пункту 14 настоящего Регламента, регистрирует в журнале и передает документы инспектору накопительного отдела.
Инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составление реестра и отправку в уполномоченный орган.
При сдаче документов заявителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
даты приема документов
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени и отчества инспектора принявшего заявление.
Доставка заявлений с прилагаемыми документами и обратно в соответствующий уполномоченный орган, перечень которых указан в приложении 2 к настоящему Регламенту, осуществляется центром посредством курьерской связи не менее 2-х раз в день приема данных заявлений.
Прием документов в уполномоченном органе осуществляется специалистами уполномоченного органа по месту проживания заявителя с соблюдением требований, установленных пунктом 14 настоящего Регламента.
При правильности представленных документов, сотрудник уполномоченного органа регистрирует принятое заявление в журнале учета заявлений и выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
даты приема документов;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества специалиста принявшего заявление.
14. Для получения государственной услуги необходимо представление следующих документов:
1) заявление о постановке на учет согласно приложению 5;
2) справка территориального органа Министерства юстиции Республики Казахстан (об отсутствии у заявителя и постоянно проживающих с ним членов семьи жилища, принадлежащего им на праве собственности);
3) справка органа социальной защиты, подтверждающая принадлежность заявителя (семьи) к социально защищаемым гражданам, либо справка с места работы (службы) государственного служащего, работника бюджетной организации, военнослужащего;
4) копия книги регистрации граждан и оригинал для сверки документа. При необходимости заявитель представляет справку местных исполнительных органов о признании других лиц членами семьи.
В случае наличия в семье страдающего тяжелой формой заболевания, заявитель представляет справку государственного учреждения здравоохранения, предоставляющую право на дополнительную жилую комнату.

15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) іске қосылған:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтағы жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның басшылығы;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
5) уәкілетті органның кеңсесі;
6) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі;
7) тұрғын үй комиссиясы.
16. Әрбір ҚФБ әрбір әкімшілік іс-қимылдың (рәсімнің) орындалу мерзімін мәтін-кесте сипатында көрсеткен әкімшілік іс-қимылдары (рәсімдері) дәйектілігінің сипаттамасы мен өзара іс-қимылы осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-қимылдардың қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты бейнелейтін сызбалар осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
18. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі есепке алу немесе жазбаша түрде бас тарту туралы хабарлама түрінде беріледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Уәкілетті органның басшысы және Орталықтың басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға жауапты.
«Мемлекеттік тұрғын үй
қорынан тұрғын үйге
немесе жеке тұрғын үй
қорынан жергілікті орган
жалдаған тұрғын үйге мұқтаж
азаматтарды есепке алу және
кезекке қою» мемлекеттік
қызметінің регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс
телефоны
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ
Көкшетау қаласы,
Әуезов көшесі, 189 «а»

15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) руководство уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
5) канцелярия уполномоченного органа;
6) аким района (города областного значения);
7) жилищная комиссия.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.
18. Результат оказания государственной услуги предоставляется в виде уведомления о постановке на учет или отказе в произвольной форме.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
19. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги
«Постановка на учет и
очередность граждан,
нуждающихся в жилище
из государственного
жилищного фонда или
жилище, арендованном
местным исполнительным
органом в частном
жилищном фонде»
Перечень Центров обслуживания населения
по оказанию государственной услуги
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
город Кокшетау,
улица Ауезова, 189 «а»

Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-47
2-22-05
2-22-07
«Ақмола облысы Жақсы ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ филиалы
Жақсы ауданы,
Жақсы селосы,
Ленин көшесі, 8
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-35
2-17-10
«Ақмола облысы Жарқайың ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ филиалы
Жарқайың ауданы,
Державинск қаласы,
Ғабдуллин көшесі, 104
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-48
9-00-35
«Ақмола облысы Зеренді ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ филиалы
Зеренді ауданы,
Зеренді селосы,
Мира көшесі, 52
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-32
22-9-43
20-0-74
«Ақмола облысы Қорғалжын ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ филиалы
Қорғалжын ауданы,
Қорғалжын селосы,
Абай көшесі, 43
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-37
2-23-71
2-20-36
«Ақмола облысы Сандықтау ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ филиалы
Сандықтау ауданы,
Балкашино селосы,
Ленин көшесі, 119
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-40
9-26-66
«Ақмола облысы Целиноград ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ филиалы
Целиноград ауданы,
Ақмол селосы,
Гагарин көшесі, 15
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-51
3-12-30
«Ақмола облысы Шортанды ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ филиалы
Шортанды ауданы,
Шортанды кенті,
Безымянная көшесі, 1
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-31
2-17-97
«Ақмола облысы Көкшетау қаласының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ филиалы
Көкшетау қаласы,
Біржан сал көшесі, 42

Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-47
2-22-05
2-22-07
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Жаксынского района
Жаксынский район,
село Жаксы,
улица Ленина, 8
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-35
2-17-10
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Жаркаинского района
Жаркаинский район,
город Державинск,
улица Габдуллина, 104
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-48
9-00-35
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Зерендинского района
Зерендинский район,
село Зеренда,
улица Мира, 52
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-32
22-9-43
20-0-74
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Коргалжынского района
Коргалжынский район,
село Коргалжын,
улица Абая, 43
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-37
2-23-71
2-20-36
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Сандыктауского района
Сандыктауский район,
село Балкашино,
улица Ленина, 119
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-40
9-26-66
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Целиноградского района
Целиноградский район,
село Акмол,
улица Гагарина, 15
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-51
3-12-30
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Шортандинского района
Шортандинский район,
поселок Шортанды,
улица Безымянная, 1
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-31
2-17-97
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
города Кокшетау
город Кокшетау,
улица Биржан Сал, 42

Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-2
25-00-67
«Ақмола облысы Красный яр ауылының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ филиалы
Көкшетау қаласы
Красный яр селосы,
Ленин көшесі, 47 «а»
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-2
40-43-27
«Ақмола облысы Степногорск қаласының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ филиалы
Степногорск қаласы

Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-2
25-00-67
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
села Красный яр
город Кокшетау
село Красный яр,
улица Ленина, 47 «а»
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-2
40-43-27
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
города Степногорск
город Степногорск

4-шағын ауданы, 7 - ғимарат
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-45
6-52-03
6-47-05
6-18-67
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ – Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру жөніндегі комитетінің «Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
«Мемлекеттік тұрғын үй
қорынан тұрғын үйге
немесе жеке тұрғын
үй қорынан жергілікті
орган жалдаған тұрғын
үйге мұқтаж азаматтарды
есепке алу және кезекке
қою» мемлекеттік
қызметінің регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі
уәкілетті органдардың тізбесі
Уәкілетті органның атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс
телефоны
«Ақкөл ауданының жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақкөл ауданы,
Ақкөл қаласы,
Нұрмағамбетов көшесі,
94

микрорайон 4, 7 - здание
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-45
6-52-03
6-47-05
6-18-67
Расшифровка аббревиатур:
РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области» - Республиканское государственное учреждение «Центр обслуживания населения Акмолинской» области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства связи и информации Республики Казахстан
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги
«Постановка на учет и
очередность граждан,
нуждающихся в жилище
из государственного
жилищного фонда или
жилище, арендованном
местным исполнительным
органом в частном
жилищном фонде»
Перечень уполномоченных органов
по оказанию государственной услуги
Наименование
Уполномоченных органов
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное
учреждение «Отдел пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищно-коммунального хозяйства
Аккольского района»
Аккольский район,
город Акколь,
улица Нурмагамбетова,
94

Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-38
2-24-10
«Аршалы ауданының жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Аршалы ауданы,
Аршалы кенті,
Тәшенов көшесі, 47
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-44
2-25-85
«Астрахан ауданының жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Астрахан ауданы,
Астраханка селосы,
Әл-Фараби көшесі, 50

Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-38
2-24-10
Государственное
учреждение «Отдел пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищно-коммунального хозяйства
Аршалынского района»
Аршалынский район,
поселок Аршалы,
улица Ташенова, 47
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-44
2-25-85
Государственное
учреждение «Отдел пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищно-коммунального хозяйства
Астраханского района»
Астраханский район, село Астраханка,
улица Аль-Фараби, 50

Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-41
2-30-37
«Атбасар ауданының жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Атбасар ауданы,
Атбасар қаласы,
Уәлиханов көшесі, 9
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-43
2-49-03
4-16-35
«Бұланды ауданының жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бұланды ауданы,
Макинск қаласы,
Некрасов көшесі, 19
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-46
2-17-57
«Бурабай ауданының жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бурабай ауданы,
Щучье қаласы,
Набережная көшесі, 73
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-36
4-47-24
«Егіндікөл ауданының жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Егіндікөл ауданы,
Егіндікөл селосы,
Победа көшесі, 6
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-42
2-19-20
«Еңбекшілдер ауданының жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Еңбекшілдер ауданы, Степняк қаласы,
Сыздықов көшесі, 2 А
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-39
2-21-18
2-20-11
«Ерейментау ауданының жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ерейментау ауданы,
Ерейментау қаласы,
А. Құнанбаев көшесі,
121
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-33
3-30-32
2-27-62
«Есіл ауданының жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Есіл ауданы,
Есіл қаласы,
Д. Қонаев көшесі, 15
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-47
2-16-83
«Жақсы ауданының жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жақсы ауданы,
Жақсы селосы,
Ленин көшесі, 32
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі

Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-41
2-30-37
Государственное
учреждение «Отдел пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищно-коммунального хозяйства Атбасарского района»
Атбасарский район,
город Атбасар,
улица Валиханова, 9
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-43
2-49-03
4-16-35
Государственное
учреждение «Отдел пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищно-коммунального хозяйства
Буландынского района»
Буландынский район,
город Макинск,
улица Некрасова, 19
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-46
2-17-57
Государственное
учреждение «Отдел пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищно-коммунального хозяйства
Бурабайского района"
Бурабайский район,
город Щучинск,
улица Набережная, 73
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-36
4-47-24
Государственное
учреждение «Отдел пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищно-коммунального хозяйства
Егиндыкольского района»
Егиндыкольский район,
село Егиндыколь,
улица Победы, 6
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-42
2-19-20
Государственное
учреждение «Отдел пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищно-коммунального хозяйства
Енбекшильдерского
района»
Енбекшильдер
ский
район, город Степняк,
улица Сыздыкова, 2 А
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-39
2-21-18
2-20-11
Государственное
учреждение «Отдел пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищно-коммунального хозяйства Ерейментауского района»
Ерейментауский район,
город Ерейментау,
улица А.Кунанбаева,
121
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-33
3-30-32
2-27-62
Государственное
учреждение «Отдел пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищно-коммунального хозяйства
Есильского района»
Есильский район,
город Есиль,
улица Д. Конаева, 15
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-47
2-16-83
Государственное
учреждение «Отдел пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищно-коммунального хозяйства
Жаксынского района»
Жаксынский район,
село Жаксы,
улица Ленина, 32
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье

8-716-35
22-3-62
«Жарқайың ауданының жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жарқайың ауданы,
Державинск қаласы,
Ленин көшесі, 34
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-48
9-21-24
9-24-01
«Зеренді ауданының жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Зеренді ауданы,
Зеренді селосы,
Мира көшесі, 58
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-32
21-4-72
21-0-63
«Қорғалжын ауданының жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қорғалжын ауданы,
Қорғалжын селосы,
Болғанбаев көшесі, 9
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-37
2-23-34
«Сандықтау ауданының жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Сандықтау ауданы,
Балкашино селосы,
Абылайхан көшесі, 117
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-40
9-11-25
9-28-21
«Целиноград ауданының жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Целиноград ауданы, Ақмол селосы,
Гагарин көшесі, 14
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-51

8-716-35
22-3-62
Государственное
учреждение «Отдел пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищно-коммунального хозяйства
Жаркаинского района»
Жаркаинский район,
город Державинск,
улица Ленина, 34
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-48
9-21-24
9-24-01
Государственное
учреждение «Отдел пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищно-коммунального хозяйства
Зерендинского района»
Зерендинский район,
село Зеренда,
улица Мира, 58
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-32
21-4-72
21-0-63
Государственное
учреждение «Отдел пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищно-коммунального хозяйства
Коргалжынского района»
Коргалжынский район,
село Коргалжын,
улица Болганбаева, 9
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-37
2-23-34
Государственное
учреждение «Отдел пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищно-коммунального хозяйства
Сандыктауского района»
Сандыктауский район,
село Балкашино,
улица Абылайхана, 117
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-40
9-11-25
9-28-21
Государственное
учреждение «Отдел пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищно-коммунального хозяйства
Целиноградского района»
Целиноградский
район, село Акмол,
улица Гагарина, 14
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-51

25-11-13
25-51-36
«Степногорск қаласының жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Степногорск қаласы,
4-шағын ауданы,
1-ғимарат
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері-сенбі мен жексенбі
8-716-45
6-75-73
«Мемлекеттік тұрғын үй
қорынан тұрғын үйге
немесе жеке тұрғын үй
қорынан жергілікті орган
жалдаған тұрғын үйге
мұқтаж азаматтарды
есепке алу және кезекке
қою» мемлекеттік
қызметінің регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің)
дәйектілігінің сипаттамасы және өзара іс-қимылы 1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылдары
Іс-қимылдың
(жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинайды
Тізілім жасайды және құжаттарды жібереді
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-
әкімшілік шешім)
Журналда тіркеу, өтініш иесіне қолхат беру және құжаттарды жинақтау бөліміне тапсыру
Жинақтау бөліміне құжаттарды жинау
Құжаттарды уәкілетті органға жіберу
Орындалу мерзімі
30 минут
Күніне 3 рет
Өтініштерді қабылдау күні 2 реттен кем емес
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылдары
Іс-қимылдың
(жұмыс барысының, ағынының) №
7
8
9
ҚФБ атауы
Тұрғын үй комиссиясы
Жауапты орындаушы
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушының тұрғын үй қатынастары туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі бойынша құжаттарды қарау
Жергілікті атқарушы органның қаулы жобасын дайындайды
Жергілікті атқарушы органның қаулы жобасына қол қою
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-
өкімшілік шешім)
Есепке қою немесе есепке қоюдан бас тарту туралы ұсынымдарды хаттамалық шешім нысанында шығару және шешімді уәкілетті органға жіберу
Жергілікті атқарушы органның қаулы жобасына қол қою үшін аудан (облыстық маңызы бар қала) әкіміне ұсыну
Жергілікті атқарушы органның қаулы жобасын уәкілетті органға тапсыру
Орындалу мерзімі
15 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
Келесі іс-қимылдың нөмірі
8
9
10
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылдары
Іс-қимылдың
(жұмыс барысының, ағынының) №
10
11
12
13
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның кеңсесі
Орталық инспекторы
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды ресімдеу
Хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қою
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
Тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды беру
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімшілік шешім)
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды уәкілетті органның басшылығына қол қою үшін тапсыру
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды тіркеу үшін кеңсеге тапсыру
Тұтынушыға немесе Орталыққа хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды беру
Тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды беру туралы қолхат
Орындалу мерзімі
4 күнтізбелік күн
1 сағат
Бір күннің ішінде
Бір күннің ішінде
Келесі іс-қимылдың нөмірі
11
12
13
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
ҚФБ 1-тобы Орталық инспекторы
ҚФБ 2-тобы Жауапты орындаушы
ҚФБ 3-тобы Уәкілет
ті органның басшылы
ғы
ҚФБ 4-тобы Тұрғын үй комиссиясы
ҚФБ 5-тобы Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі
ҚФБ 6-тобы Уәкілетті органның кеңсесі
№ 1 іс-қимыл Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 2 іс-қимыл Орталықтардан немесе тұтынушылардан өтініштер
ді қабылдау, өтінішті тіркеу, уәкілетті органның басшылығы
на жолдау
№ 3 іс-қимыл Орындау үшін жауапты орындау
шыны
белгілеу, бұрыш
тама қою
№ 4 іс-қимыл Құжаттарды тексеру, тұрғын үй комиссиясының қарауына құжаттарды жолдау
№ 5 іс-қимыл Тұтынушы
ның тұрғын үй қаты
настары туралы Қазақстан Республи
касы заңнама
сының талапта
рына сәйкестігі бойынша құжаттарды қарау. Есепке қою туралы ұсыным шығару және шешімді уәкілетті органға жолдау
№ 6 іс-қимыл Жергілікті атқарушы органның қаулы жобасын дайындау
№ 7 іс-қимыл Жергілікті атқарушы органның қаулы жобасына қол қою
№ 8 іс-қимыл Хабарламаны ресімдеу
№ 9 іс-қимыл Хабарламаға қол қою
№ 10 іс-қимыл Хабарламаны тіркеу, тұтынушыға және Орталыққа тапсыру
№ 11 іс-қимыл
Орталықта тұтынушыға хабарламаны беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
ҚФБ 1-тобы Орталық инспекто
ры
ҚФБ 2-тобы Жауапты орындаушы
ҚФБ 3-тобы Уәкілет
ті органның басшылы
ғы
ҚФБ 4-тобы Тұрғын үй комиссиясы
ҚФБ 5-тобы Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі
ҚФБ 6-тобы Уәкілет
ті органның кеңсесі
№ 1 іс-қимыл Құжаттар
ды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттар
ды уәкілетті органға жолдау
№ 2 іс-қимыл Орталықтардан немесе тұтынушы
лардан өтініштер
ді қабылдау, өтінішті тіркеу, уәкілетті органның басшылығы
на жолдау
№ 3 іс-қимыл Орындау үшін жауапты орындау
шыны
белгілеу, бұрыш
тама қою
№ 4 іс-қимыл Құжаттарды тексеру, тұрғын үй комиссиясының қарауына құжаттарды жолдау
№ 5 іс-қимыл Тұтынушы
ның тұрғын үй қаты
настары туралы Қазақстан Республикасы заңна
масының талапта
рына сәйкестігі бойынша құжаттарды қарау. Есепке қою туралы ұсыным шығару және шешімді уәкілетті органға жолдау
№ 6 іс-қимыл жергілікті атқарушы органның қаулы жобасын дайындау
№ 7 іс-қимыл жергілік
ті атқарушы органның қаулы жобасына қол қою
№ 8 іс-қимыл дәлелді бас тартуды ресімдеу
№ 9 іс-қимыл дәлелді бас тартуға қол қою
№ 10 іс-қимыл дәлелді бас тартуды тіркеу, тұтынушыға және Орталық
қа жолдау
№ 11 іс-қимыл
Орталықта тұтынушы
ға дәлелді бас тартуды беру
«Мемлекеттік тұрғын үй
қорынан тұрғын үйге
немесе жеке тұрғын үй
қорынан жергілікті орган
жалдаған тұрғын үйге мұқтаж
азаматтарды есепке алу және
кезекке қою» мемлекеттік
қызметінің регламентіне
4-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың қисынды дәйектілігі
арасындағы өзара байланысты бейнелейтін сызбалар
(қағаз нұсқасынан қараңыз)
«Мемлекеттік тұрғын үй
қорынан тұрғын үйге
немесе жеке тұрғын үй
қорынан жергілікті орган
жалдаған тұрғын үйге
мұқтаж азаматтарды есепке
алу және кезекке қою»
мемлекеттік қызметінің
регламентіне 5-қосымша
Есепке және қою туралы өтініш
____________________________
(ауданның облыстық маңызы бар
қаланың жергілікті атқарушы органы)
____________________________
____________________________
мекен-жайы бойынша тұратын:
____________________________
____________________________
Өтініш
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаждар есебіне мені және отбасым мүшелерін қоюыңызды сұраймын.
Өзім туралы хабарлаймын________________________________________
(тұрғын үйге мұқтаждар санаты)
_______________________________________________________
______________________________________________________________тұрамын
Отбасы ____________адамнан тұрады:

25-11-13
25-51-36
Государственное
учреждение «Отдел пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищно-коммунального хозяйства
города Степногорск»
город Степногорск,
4 микрорайон,
здание 1
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-45
6-75-73
Приложение 3 к Регламенту
государственной услуги
«Постановка на учет
и очередность граждан,
нуждающихся в жилище
из государственного
жилищного фонда или
жилище, арендованном
местным исполнительным
органом в частном
жилищном фонде»
Описание
последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела
Инспектор
накопитель
ного
отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале, выдача
расписки заявителю и
передача документов в
накопительный отдел
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в
уполномочен
ный
орган
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее
2-х раз в
день приема заявлений
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель
Руководство
уполномоченного органа
Ответствен
ный исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с
корреспонден
цией
Проверка документов, оформление мотивированного отказа или направление документов на рассмотрение в жилищную комиссию
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции, передача
документов на исполнение
ответственному исполнителю
Передача мотивированного отказа на подписание руководству или передача документов в жилищную комиссию
Сроки исполнения
30 минут
1 час
7 календарных дней
Номер следующего
действия
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Жилищная комиссия
Ответственный исполнитель
Аким района (города областного значения)
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Рассмотрение документов на предмет соответствия потребителя требованиям законодатель
ства Республики Казахстан о жилищных отношениях
Подготавливает проект постановления местного исполнительного органа
Подписание проекта постанов
ления местного исполнитель
ного органа
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Вынесение рекомендации в форме протокольного решения о постановке на учет либо отказе в постановке и направление решение в уполномочен
ный орган
Внесение проекта постановления местного исполнительного органа акиму района (города областного значения) на подпись
Передача проекта постановле
ния местного исполнитель
ного органа в уполно
моченный орган
Сроки исполнения
15 календарных дней
1 календарный день
1 календарный день
Номер следующего
действия
8
9
10
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
10
11
12
13
Наименование СФЕ
Ответствен
ный исполнитель
Руководство
уполномочен
ного органа
Канцелярия уполномочен
ного органа
Инспектор Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Оформление уведомления или мотивирован
ного отказа.
Подписание уведомления или мотивирован
ного отказа
Регистрация уведомления или мотивирован
ного отказа
Выдача уведомле
ния или мотивиро
ванного отказа потребителю
Форма завершения
(данные, документ,
организаци
онно-распо
рядительное
решение)
Передача уведомления или мотивированного отказа руководству уполномочен
ного органа на подписание
Передача уведомления или мотивирован
ного отказа в канцелярию на регистрацию
Выдача уведомления или мотивирован
ного отказа потребителю или передача в Центр
Расписка о выдаче
уведомления или мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
4 календарных дней
1 час
В течение дня
В течение дня
Номер следующего
действия
11
12
13
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 СФЕ
Ответственный исполнитель
Группа 3 СФЕ
Руковод
ство
уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ Жилищная комиссия
Группа 5 СФЕ аким района (города областного значения)
Группа 6 СФЕ
Канцеля
рия
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием
докумен
тов,
выдача расписки,регистрациязаявления,направление
доку
ментов в
уполномо
ченный
орган
Действие № 2
Прием заявления
из Центров или от потребителей,регистрация,направление
заявления
уковод
ству
уполномо
ченного
органа
Действие № 3
Определе
ние
ответст
венного исполни
теля для
исполнен
я,наложе
ие
резолю
ции
Действие № 4
Проверка документов, направление документов на рассмотрение в жилищную комиссию
Действие № 5 Рассмотрение документов на предмет соответствия потребителя требованиям законодательства Республики Казахстан о жилищных отношениях. Вынесение рекомендации о постановке на учет и направление решения в уполномоченный орган
Действие № 6
Подготов
ка
проекта
постанов
ления
местного
исполни
тельного
органа
Дейст
вие № 7
Подпи
сание
проекта
постано
вления
мест
ного
испол
нитель
ного
органа
Действие № 8 Оформле
ние
уведом
ления.
Действие № 9
Подпи
сание
уведом
ления
Действие № 10 Регистра
ция
уведом
ления и
передача
потреби
телю или
в Центр
Действие № 11
Выдача уведомле
ния
потреби
телю
в Центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 СФЕ
Ответственный исполни
тель
Группа 3 СФЕ
Руковод
ство
уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ Жилищная комиссия
Группа 5 СФЕ аким района (города облас
тного значе
ния)
Группа 6 СФЕ
Канцеля
рия
уполномо
ченного органа
Действие № 1
Прием
докумен
тов,
выдача расписки,
регистра
ция
заявления
, напра
вление
докумен
тов в
уполномо
ченный
орган
Действие № 2
Прием заявления
из Центров или от потребите
лей,
регистра
ция,
направ
ление
заявления
руковод
ству
уполномо
ченного
органа
Действие № 3
Определение
ответст
венного исполни
теля для
исполне
ния,на
ложение
резолю
ции
Действие № 4
Проверка документов, направ
ление документов на рас
смотрение в жилищную комиссию
Действие № 5 Рассмотре
ние документов на предмет соответ
ствия потребителя требованиям законода
тельства Республики Казахстан о жилищных отношениях. Вынесение рекомендации о постановке на учет и направление решения в уполномоченный орган
Действие № 6
Подготовка проекта постанов
ления местного исполни
тельного органа
Дейст
вие № 7 Подписание проекта постановления местно
го исполнитель
ного органа
Действие
№ 8 Оформление мотивиро
ванного отказа
Действие № 9
Подписа
ние мотивированного отказа
Действие № 10 Регистра
ция мотивиро
ванного отказа и передача потреби
телю или в Центр
Действие № 11
Выдача мотивиро
ванного отказа потреби
телю
в Центре
Приложение 4 к Регламенту
государственной услуги
«Постановка на учет и
очередность граждан,
нуждающихся в жилище
из государственного
жилищного фонда или
жилище, арендованном
местным исполнительным
органом в частном
жилищном фонде»
Схемы, отражающие взаимосвязь между
логической последовательностью
административных действий
(См. бумажный вариант)
Приложение 5 к Регламенту
государственной услуги
«Постановка на учет и
очередность граждан,
нуждающихся в жилище
из государственного
жилищного фонда или
жилище, арендованном
местным исполнительным
органом в частном
жилищном фонде»
Заявление о постановке на учет и очередность
_______________________________
(местный исполнительный орган района,
города областного значения)
_______________________________
от ____________________________
проживающего по адресу:
_____________________________
______________________________
Заявление
Прошу поставить меня и членов моей семьи на учет нуждающихся в предоставлении жилья из государственного жилищного фонда
О себе сообщаю_______________________________________________
(категория нуждающихся в жилье)
Проживаю в _______________________________________________________
__________________________________________________________________
Семья состоит из ____________человек:

1. ________________________ _________________________ ______________
(отбасы мүшесінің Т.А.Ә., туыстығы, туу жылы, қашаннан бері тұрады)
2. ________________________ _________________________ ______________
(отбасы мүшесінің Т.А.Ә., туыстығы, туу жылы, қашаннан бері тұрады)
3. ________________________ __________________________ _____________
(отбасы мүшесінің Т.А.Ә., туыстығы, туу жылы, қашаннан бері тұрады)
4. ________________________ _________________________ ______________
(отбасы мүшесінің Т.А.Ә., туыстығы, туу жылы, қашаннан бері тұрады)
5. ________________________ _________________________ ______________
(отбасы мүшесінің Т.А.Ә., туыстығы, туу жылы, қашаннан бері тұрады)
Өтінішке қоса бердім:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Өтініш берушінің қолы__________ «__» _____________________________

1. ________________________ _________________________ ______________
(ФИО члена семьи, родство, год рождения, с какого времени проживает)
2. ________________________ _________________________ ______________
(ФИО члена семьи, родство, год рождения, с какого времени проживает)
3. ________________________ __________________________ _____________
(ФИО члена семьи, родство, год рождения, с какого времени проживает)
4.________________________ _________________________ ______________
(ФИО члена семьи, родство, год рождения, с какого времени проживает)
5. ________________________ _________________________ ______________
(ФИО члена семьи, родство, год рождения, с какого времени проживает)
К заявлению прилагаю:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Подпись заявителя__________ «__» ______________________________