Аршалы аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 21 желтоқсандағы № 34/2 "2011-2013 жылдарға аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2011 жылғы 11 қарашадағы № 42/1 шешімі. Ақмола облысы Аршалы ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 22 қарашада № 1-4-194 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2012 жылғы 29 маусымдағы № 6/4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2012.06.29 № 6/4 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 2 тармағының 2)4) тармақшаларына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін- өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Аршалы аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Аршалы аудандық мәслихаттың «2011-2013 жылдарға аудандық бюджет туралы» 2010 жылғы 21 желтоқсандағы № 34/2 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 1-4-180 тіркелген, 2011 жылдың 20 қаңтарында аудандық «Вперед» газетінде, 2011 жылдың 21 қаңтарында аудандық «Аршалы айнасы» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2011 жылға келесі көлемде бекітілсін:
«1) кірістер - 1 974 907,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша -431 090 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша-15 827,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 60 462,6 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша -1 467 527,6 мың теңге;
2) шығындар - 2 246 552,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 27 775 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 29 377 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу -1602 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 7 700 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 7 700 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - -307 120 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаражаттандыру – 307 120 мың теңге»;
2 тармақтың 2 тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
«2) салықтық емес түсімдер, оның ішінде:
мемлекеттік меншіктегі мүліктерді жалға беруден түсетін түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландыратын, сонымен қатар Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен, мұнай секторы ұйымдарынан түскен түсімнен басқа, қаржыланатын және ұсталатын (шығындар сметасы) мемлекеттік мекемелер салатын өндіріп алулар, санкциялар, өсімдер, айыппұлдар;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекеттік бюджеттен қаржыланатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) іске асыруынан түскен түсімдер;»
4 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:

О внесении изменений в решение Аршалынского районного маслихата от 21 декабря 2010 года № 34/2 "О районном бюджете на 2011-2013 годы"
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 11 ноября 2011 года № 42/1. Зарегистрировано Управлением юстиции Аршалынского района Акмолинской области 22 ноября 2011 года № 1-4-194. Утратило силу - решением Аршалынского района Акмолинской области от 29 июня 2012 года № 6/4
Сноска. Утратило силу - решением Аршалынского района Акмолинской области от 29.06.2012 № 6/4.
В соответствии с подпунктами 2)4) пункта 2 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аршалынского районного маслихата «О районном бюджете на 2011–2013 годы» от 21 декабря 2010 года № 34/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-4-180, опубликовано 20 января 2011 года в районной газете «Вперед», 21 января 2011 года в районной газете «Аршалы айнасы») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 974 907,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 431 090 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 827,4 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 60 462,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 467 527,6 тысяч тенге;
затраты – 2 246 552,6 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 27 775 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 29 377 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1602 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 7 700 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 7 700 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 307 120 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 307 120 тысяч тенге »;
подпункт 2) пункта 2 изложить в новой редакции:
«2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафов, пени, санкции, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;»
пункт 4 изложить в новой редакции:

«4. Республикалық бюджеттен 2011 жылға аудандық бюджетте мақсаттық трансферттер 76 827,9 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін»;
5 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«5. Аудандық бюджетте 2011 жылға республикалық бюджеттен білім саласына мақсаттық трансферттер 86 843,3 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) мақсаттық ағымды трансферттер 48 124,9 мың теңге, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жабдықтауға – 8 192 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерін құруға – 5 411,9 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырыстарын жүзеге асыруға - 24 078 мың теңге;
ата-ананың қамқорлығынсыз қалған жетім бала (жетім балаларды) және баланың (балалардың) қамқоршысына (қамқоршылықтарға) ай сайын ақшалай қаражат төлеуге - 10 443 мың теңге;
2) білім нысандары құрылысына және қайта құруды дамуға мақсаттық трансферттер 38 718,4 мың теңге сомасында, соның ішінде:
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек Жолы ауылдық округінің Жібек жолы ауылындағы Степной көшесіндегі мемлекеттік тілде білім беретін 600 оқушылық орынды мектеп құрылысына - 38 718,4 мың теңге»;
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«6. Аудандық бюджетте 2011 жылға мақсаттық трансферттер 80 940 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) мақсатты ағымдағы трансферттер 12 355 мың теңге сомасында, соның ішінде:
мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету бойынша шараларды іске асыру үшін – 4 300 мың теңге;
эпизоотияға қарсы шараларды өткізуге – 8 055 мың теңге;
2) дамуға арналған мақсатты трансферттер 68 585 мың теңге, соның ішінде:
Аршалы кентінің суқұбырлары желілерін қайта құруға – 68 585 мың теңге»;
7 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«7. Аудандық бюджетте 2011 жылға ауылдық елді мекендегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік несиелер 24 035 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін;
2011 жылдың аудандық бюджетінде ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға 2010 жылда республикалық бюджеттен бөлінген 1 602 мың теңге сомасында несиелерді өтеу қарастырылғаны ескерілсін»;
2011 жылдың аудандық бюджетінде ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға 2010 жылда берілген 1 780,4 мың теңге сомасында бюджеттік кредитті республикалық бюджетке қайтару қарастырылғаны ескерілсін.»;

«4. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год из республиканского бюджета предусмотрены целевые трансферты в сумме 76 827,9 тысяч тенге»;
пункт 5 изложить в новой редакции:
«5. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на образование в сумме 86 843,3 тысячи тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 48 124,9 тысяч тенге, в том числе:
8192 тысячи тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
5411,9 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
24078 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа дошкольных организаций образования;
10443 тысячи тенге — на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей;
2) целевые трансферты на развитие на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 38 718,4 тысячи тенге, в том числе:
38 718,4 тысячи тенге - строительство школы на 600 ученических мест с государственным языком обучения по улице Степной в ауле Жибек Жолы аульного округа Жибек Жолы Аршалынского района Акмолинской области»;
пункт 6 изложить в новой редакции:
«6. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые трансферты в сумме 80 940 тысяч тенге, в том числе;
1) целевые текущие трансферты в сумме 12 355 тысяч тенге, в том числе:
4300 тысяч тенге - для реализации мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
8055 тысяч тенге — на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 68 585 тысяч тенге, в том числе:
68 585 тысяч тенге - на реконструкцию водопроводных сетей поселка Аршалы»;
пункт 7 изложить в новой редакции:
«7. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 24 035 тысяч тенге;
Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено погашение кредитов, выделенных из республиканского бюджета в 2010 году на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 1 602 тысячи тенге»;
Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрен возврат в республиканский бюджет бюджетных кредитов выданных в 2010 году для реализации мер социальной поддержки специалистам в сумме 1 780,4 тысячи тенге»;

8 тармақтың 1) тармақшасы және бірінші абзац жаңа редакцияда баяндалсын:
«8. 2011 жылға облыстық бюджеттен мақсаттық трансферттер 338 245,3 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) мақсаттық ағымдағы трансферттер 216 669,3 мың теңге сомасында, соның ішінде:
Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен мүгедектеріне коммуналдық қызмет шығындарына әлеуметтік көмек көрсету үшін – 359,1 мың теңге;
ауылдық мекендегі жағдайы төмен отбасынан және көп балалы отбасынан шыққан студенттердің колледждегі оқу төлемі үшін – 1060 мың теңге;
Анар станциясының су құбырларының жүйесін күрделі жөндеуден өткізуге – 91 268,7 мың теңге;
Анар станциясының бала бақшасын күрделі жөндеуден өткізуге – 49 106,8 мың теңге;
Ижев селосындағы орта мектепті күрделі жөндеуден өткізуге – 26 022,7 мың теңге;
Арнасай ауылындағы Вячеслав орта мектебін күрделі жөндеуден өткізуге – 22 033 мың теңге;
Жалтыркөл селосының, Қостомар селосының бас жоспарын және егжей- тегжейлі жоспарлау жобасын дайындауға және түзетулер енгізуге – 5000 мың теңге;
Жібек жолы ауылының көше-жол жүйелерін жөндеуге және жобалық сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 1 950 мың теңге;
Жалтыркөл селосының көше-жол жүйелерін жөндеуге және жобалық сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 1 200 мың теңге;
Қостомар селосының көше-жол жүйелерін жөндеуге және жобалық сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 965 мың теңге;
«Аршалы ауданы Ижев селосы бала бақшасының күрделі жөндеуі» жобасы бойынша жобалық-сметалық құжат әзірлеуге және мемлекеттік сараптама жасауға – 1 250 мың теңге;
Жібек жолы ауылының 600 орынды мектебін ұстауға – 16 454 мың теңге;
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға – 7 700 мың теңге.
Бюджеттік бағдарлама әкімшілері бойынша көрсетілген трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады»;
9 тармақ шығарылып тасталсын.
Аршалы аудандық мәслихаттың «2011-2013 жылдарға аудандық бюджет туралы» 2010 жылғы 21 желтоқсандағы № 34/2 шешімінің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

абзац первый и подпункт 1) пункта 8 изложить в новой редакции:
«8. Учесть, что на 2011 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме 338 245,3 тысячи тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 216 669,3 тысячи тенге, в том числе:
359,1 тысяча тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
1060 тысяч тенге — на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей и многодетных семей сельской местности;
91 268,7 тысяч тенге - на капитальный ремонт водопроводных сетей на станции Анар;
49 106,8 тысяч тенге - на капитальный ремонт детского сада на станции Анар;
26 022,7 тысяч тенге - на капитальный ремонт школы в селе Ижевское;
22 033 тысячи тенге - на капитальный ремонт Вячеславской средней школы в ауле Арнасай;
5 000 тысяч тенге - на разработку и корректировку генеральных планов и проектов детальной планировки аула Жалтырколь, села Костомар;
1 950 тысяч тенге - на ремонт автомобильных дорог и разработку проектно-сметной документации в ауле Жибек жолы;
1 200 тысяч тенге - на ремонт автомобильных дорог и разработку проектно-сметной документации села Жалтырколь;
965 тысяч тенге - на ремонт автомобильных дорог и разработку проектно-сметной документации села Костомар;
1 250 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы по проекту «Капитальный ремонт детского сада в селе Ижевское Аршалынского района;
16 454 тысячи тенге - на содержание школы на 600 мест ауле Жибек жолы;
7 700 тысяч тенге – на увеличение уставного капитала юридических лиц.
Распределение указанных сумм трансфертов по администраторам бюджетных программ определяется постановлением акимата района»;
пункт 9 исключить.
приложения 15 к решению Аршалынского районного маслихата «О районном бюджете на 2011-2013 годы» от 21 декабря 2010 года № 34/2 изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.