Ауданның 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2011 жылғы 13 желтоқсандағы № 4С 39-1 шешімі. Ақмола облысы Егіндікөл ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 5 қаңтарда № 1-8-118 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2013 жылғы 18 сәуірдегі № 44 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 18.04.2013 № 44 хатымен).
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1) тармағының 1) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабы 2) тармағына сәйкес Егіндікөл аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ауданның 2012 – 2014 жылдарға арналған бюджеті 123 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға арналған келесі көлемінде бекітілсін:
1) түсімдер – 984339,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 96493 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2115,5 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 885731,2 мың теңге;
2) шығындар – 1022474,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 8045 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9958 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1913 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – -4778 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1003 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 5781 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -41401,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 41401,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2637,6 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 44039,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2012.12.10 № 5С10-1 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Келесі көздердің есебінен аудан бюджетінің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіптік қызмет жүргізгені үшін алымдар;
мемлекеттік баж;
2) салықтық емес түсімдер:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсiмдер;

О бюджете района на 2012-2014 годы
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 13 декабря 2011 года № 4С 39-1. Зарегистрировано Управлением юстиции Егиндыкольского района Акмолинской области 5 января 2012 года № 1-8-118. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 18 апреля 2013 года № 44)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 18.04.2013 № 44).
В соответствии с пунктом 2) статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» Егиндыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2012-2014 годы согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 984339,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 96493 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2115,5 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 885731,2 тысяч тенге;
2) затраты – 1022474,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8045 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9958 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1913 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 4778 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1003 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 5781 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -41401,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 41401,5 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 2637,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 44039,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 10.12.2012 № 5С10-1 (вводится в действие с 01.01.2012)
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина;
2) неналоговых поступлений:
доходы от аренды имущества, находящейся в государственной собственности;
штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;

3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
жерді сату;
4) трансферттерден түсімдер, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер;
дамытуға арналған нысаналы трансферттер;
субвенциялар.
3. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен 2012 жылға 617486 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, 4 қосымшаға сәйкес.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомасы аудан әкім қаулысымен анықталып бөлінеді.
5. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, 5 қосымшаға сәйкес.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомасы аудан әкімдігінің қаулысымен анықталып бөлінеді.
6. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарыздар сомасын өтеу, 2010 және 2011 жылдар республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуді іске асыру 1959 мың теңге сомасында бөлінгені ескерілсін.
6-1. Есептесе, 2012 жылға аудан бюджетінде заңнамамен белгіленген тәртіптер бюджеттік бос қаражаттар қалдықтары пайдаланды, 2012 жылғы 1 қаңтарға құралған 44039,1 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2012.03.30 № 5С 2-3 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Жергілікті атқарушы органның 2012 жылға арналған резерві 1000 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Қазақстан Республикасының заңдарына, мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде қызмет істейтін білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет саласы қызметкерлерінің қызметтік жалақылары мен тарифтік ставкаларына осы қызмет түрлерімен қалалық жерлерде айналысатын мамандардың қызметтік жалақылары мен тарифтік ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылату белгіленсін.
9. 2012 жылға арналған аудан бюджетінің шығыс бөлігінің құрамында Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, ауылдық (селолық) жерлерде тұратын және жұмыс істейтін аудандық білім беру, әлеуметтік қамту, мәдениет салаларының мамандарына отын сатып алу үшін 6300 теңге сомасында әлеуметтік көмек көрсету шығындары қарастырылған.
10. 2012 жылға арналған аудан бюджетінің атқарылу процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Ауыл (село), ауылдық (селолық) округтердің 2012 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Е.Исаченко
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Р.Муллаянов
КЕЛІСІЛДІ
Егіндікөл ауданының әкімі                  Б.Сұлтанов
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2011 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 4С 39-1 шешіміне
1 қосымша
Ауданның 2012 жылға арналған бюджеті

3) поступлений от продажи основного капитала:
продажа земли;
4) поступлений трансфертов, в том числе:
целевых текущих трансфертов;
целевых трансфертов на развитие;
субвенций.
3. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрена из областного бюджета субвенция на 2012 год в сумме 617486 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета, согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется постановлением акимата района.
5. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется постановлением акимата района.
6. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены суммы погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета в 2010 и 2011 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 1959 тысяч тенге.
6-1. Учесть, что в бюджете района на 2012 год в установленном законодательством порядке использованы свободные остатки бюджетных средств, образовавшихся на 1 января 2012 года в сумме 44039,1 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 30.03.2012 № 5С 2-3 (вводится в действие с 1 января 2012 года)
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 1000 тысяча тенге.
8. Установить, согласно законодательству Республики Казахстан, специалистам образования, социального обеспечения, культуры, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с районным маслихатом.
9. В составе расходов бюджета района на 2012 год предусмотрены, согласно законодательству Республики Казахстан, расходы на оказание социальной помощи по приобретению топлива в сумме 6300 тенге специалистам районных организаций образования, здравоохранения, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельской местности.
10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2012 год, согласно приложению 6.
11. Утвердить бюджетные программы аулов (сел), аульных (сельских) округов на 2012 год, согласно приложению 7.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        Е.Исаченко
Секретарь
районного маслихата                        Р.Муллаянов
СОГЛАСОВАНО
Аким Егиндыкольского района                Б.Султанов
Приложение 1 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 13 декабря
2011 года № 4С39-1
Бюджет района на 2012 год

2 518
жастар тәжiрибесi
1 045
халыққа жұмыспен қамту орталықтарының қызметiн қамтамасыз ету
9 438
Ауданның білім беру бөлімі
15 874,1
Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған Мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға, оның ішінде:
4 894
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия және биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға
4 094
үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге
800
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражаттарын төлеуге
4 239,1
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға
5 311
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
1 430
Егіндікөл селосы әкімінің аппараты
400
"Өңiрлердi дамыту" Бағдарламасы шеңберiнде өңірлердiң экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шаралардың iске асыруына ауылдық (селолық ) округтерiнiң жайғасу мәселелерiн шешуiне
400
Алакөл селолық округі әкімінің аппараты
230
"Өңiрлердi дамыту" Бағдарламасы шеңберiнде өңірлердiң экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шаралардың iске асыруына ауылдық (селолық ) округтерiнiң жайғасу мәселелерiн шешуiне
230
Ұзынкөл селолық округі әкімінің аппараты
230
"Өңiрлердi дамыту" Бағдарламасы шеңберiнде өңірлердiң экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шаралардың iске асыруына ауылдық (селолық ) округтерiнiң жайғасу мәселелерiн шешуiне
230
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
204 108
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс бөлімі
204 108
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
204108
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2011 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 4С39-1 шешіміне
5 қосымша
2012 жылға арналған облыс бюджеттерiнен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2012.12.10 № 5С10-1 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
Барлығы
28 958,1
Ағымдағы нысаналы трансферттер
28 958,1
оның iшiнде:
Ауданның білім беру бөлімі
26 053,5
Бiлiм беру нысандарының күрделi жөндеуіне
26 053,5
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
579,6
Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және мүгедектерiне коммуналдық қызметтер көрсетуге арналған шығыстарды төлеу үшiн әлеуметтiк көмек көрсетуге

2 518
молодежная практика
1 045
обеспечение деятельности центров занятости населения
9 438
Отдел образования района
15 874,1
На реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, в том числе:
4 894
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии и биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
4 094
обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
800
На ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 239,1
На увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
5 311
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 430
Аппарат акима села Егиндыколь
400
На решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
400
Аппарат акима Алакольского сельского округа
230
На решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
230
Аппарат акима Узынкольского сельского округа
230
На решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
230
Целевые трансферты на развитие
204 108
в том числе:
Отдел строительства района
204 108
На развитие системы водоснабжения и водоотведения
204108
Приложение 5 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 13 декабря
2011 года № 4С39-1
Целевые трансферты из областного
бюджета на 2012 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 10.12.2012 № 5С10-1 (вводится в действие с 01.01.2012)
Наименование
Сумма
Всего
28 958,1
Целевые текущие трансферты
28 958,1
в том числе:
Отдел образования района
26 053,5
На капитальный ремонт объектов образования
26 053,5
Отдел занятости и социальных программ района
579,6
На оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги