2012-2014 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011 жылғы 13 желтоқсандағы № 4С-42/4-11 шешімі. Ақмола облысы Ерейментау ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 26 желтоқсанда № 1-9-182 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 16 сәуірдегі № 94 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 16.04.2013 № 94 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75-бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес, Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, 2012-2014 жылдарға арналған, сонымен қатар 2012 жылға арналған аудан бюджеті келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 047 069,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 529 969,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 762,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 18 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 483 337,5 мың теңге;
2) шығындар – 3 083 258,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 11 048,1 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 12 131,1 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 1083 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 1 500 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу – 1 500 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -48 737,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 48 737,2 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2012.12.10 № 5С-9/2-12 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2012 жылда 1 484 319 мың теңге сомасындағы аудан бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі ескерілсін.
3. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде 4 қосымшаға сәйкес, республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде 5 қосымшаға сәйкес, облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде 1 083 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджетке бюджеттік несиелерді өтеу қарастырылғаны есепке алынсын.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2012.12.10 № 5С-9/2-12 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О бюджете района на 2012-2014 годы
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 13 декабря 2011 года № 4С-42/4-11. Зарегистрировано Управлением юстиции Ерейментауского района Акмолинской области 26 декабря 2011 года № 1-9-182. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 16 апреля 2013 года № 94)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 16.04.2013 № 94).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1.Утвердить бюджет района на 2012-2014 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 047 069,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 529 969,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 762,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 483 337,5 тысяч тенге;
2) затраты – 3 083 258,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 048,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 12 131,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1083 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 500 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 500 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -48 737,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 48 737,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 10.12.2012 № 5С-9/2-12 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Учесть на 2012 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района, в сумме 1 484 319 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
4. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
5. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в вышестоящий бюджет в сумме 1 083 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 10.12.2012 № 5С-9/2-12 (вводится в действие с 01.01.2012).

6. 2012 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 2 840 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2012.07.02 № 5С-8/2-12 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-1. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде 2012 жылдың 1 қаңтарында пайда болған 66 929,5 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары белгіленген заңнамалық тәртіпте пайдаланылатыны есепке алынсын.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2012.02.17 № 5С-2/2-12 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2012.04.20 № 5С-4/2-12 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Аудандық мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес, ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамтамасыз етудің, білімнің, мәдениет пен спорттың мамандарына, қызметтің осы түрлерімен айналысатын мамандардың еңбекақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға көтерілген лауазымдық еңбекақылары мен тарифтік ставкалары бекітілсін.
8. 2012 жылға арналған Ерейментау қаласы, ауылдық (селолық) округтер мен ауылдар (селолар) әкімдері аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2012 жылға арналған аудан бюджетін орындаудың барысында секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім Ақмола облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ерейментау аудандық
мәслихатының сессия
төрағасы                                   Н.Кравченко
Ерейментау аудандық
мәслихатының хатшысы                       Қ.Махметов
«КЕЛІСІЛДІ»
Ерейментау ауданының әкімі                 Л.Дүйсенов
«Ерейментау ауданының
экономика және қаржы
бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        А.Хасенов
Ерейментау аудандық мәслихатының
2011 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 4С-42/4-11 шешімімен
бекітілген 1 қосымша
2012 жылға арналған аудан бюджеті

6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 2 840 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 09.10.2012 № 5С-8/2-12 (вводится в действие с 01.01.2012)
6-1. Учесть, что в бюджете района на 2012 год, в установленном законодательством порядке, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2012 года, в сумме 66 929,5 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 17.02.2012 № 5С-2/2-12 (вводится в действие с 1 января 2012 года); в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 20.04.2012 № 5С-4/2-12 (вводится в действие с 1 января 2012 года).
7. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры, спорта, работающим в аульной (сельской) местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованному с районным маслихатом.
8. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов города Ерейментау, аульных (сельских) округов и аулов (сел) на 2012 год, согласно приложения 6.
9. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2012 год, согласно приложению 7.
10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель
сессии Ерейментауского
районного маслихата                        Н.Кравченко
Секретарь Ерейментауского
районного маслихата                        К.Махметов
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Ерейментауского района                Л.Дюсенов
Начальник
Государственного учреждения
«Отдел экономики и финансов
Ерейментауского района»                    А.Хасенов
Приложение 1 утверждено решением
Ерейментауского районного маслихата
от 13 декабря 2011 года № 4С-42/4-11
Бюджет района на 2012 год

14610,0
20
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
5600,0
40
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
50782,8
63
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
287,0
21
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
840,0
64
Бастауыш, негiзгi орта, жалпыға бiрдей орта бiлiм беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгiдегi, арнайы (түзету); жетiм балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердiң, мектеп-интернаттарының мұғалiмдерiне бiлiктiлiк санаты үшiн қосымша ақы мөлшерiн республикалық бюджеттен берiлетiн трансферттер есебiнен ұлғайту
24494,0
67
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
31200,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
100833,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
100833,0
1
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27030,0
2
Еңбекпен қамту бағдарламасы
20997,0
5
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1200,0
6
Тұрғын үй көмегін көрсету
1572,0
7
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
11980,0
10
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
733,0
11
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
342,0
14
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
11070,0
16
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
14000,0
17
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
2760,0
23
Халықтың жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
9149,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
489957,9
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты

14610,0
20
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
5600,0
40
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
50782,8
63
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО " Назарбаев интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
287,0
21
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
840,0
64
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
24494,0
67
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
31200,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
100833,0
451
Отдел занятости и социальных программ (города областного значения)
100833,0
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27030,0
2
Программа занятости
20997,0
5
Государственная адресная социальная помощь
1200,0
6
Оказание жилищной помощи
1572,0
7
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
11980,0
10
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
733,0
11
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
342,0
14
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
11070,0
16
Государственные пособия на детей до 18 лет
14000,0
17
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2760,0
23
Обеспечение деятельности центров занятости населения
9149,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
489957,9
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула(села), аульного(сельского) округа

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
5
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
Ерейментау аудандық мәслихатының
2011 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 4С-42/4-11 шешімімен бекітілген
4 қосымша
2012 жылға арналған республикалық бюджеттен
бөлінген мақсатты трансферттер
Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2012.12.10 № 5С-9/2-12 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы

459
Отдел экономики и финансов района (города
областного значения)
0
5
Погашение долга местного исполнительного
органа перед вышестоящим бюджетом
Приложение 4 утверждено решением
Ерейментауского районного маслихата
от 13 декабря 2011 года № 4С-42/4-11
Целевые трансферты из республиканского
бюджета на 2012 год
Сноска. Приложение 4 в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 10.12.2012 № 5С-9/2-12 (вводится в действие с 01.01.2012)
Наименование
Сумма,
тыс.тенга
Всего

899 988,5
Мақсатты ағымды трансферттер
180 207,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
123 861,5
Негізгі орта және жалпы орта білімнің мемлекеттік
мекемелеріндегі физика, химия, биология
кабинеттерін оқу жабдықтарымен қамтамасыз етуге
8 188,0
Республикалық бюджеттен трансферттердің есебінен
үйлерінде оқитын мүгедек-балаларды
құрал-жабдықтармен, бағдарламалық қамтамасыз етумен
қамтамасыз ету
5 600,0
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналардың
қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға
асыраушыларына (қамқоршыларына) ай сайынғы ақшалай
қаражат төлемдері

899 988,5
Целевые текущие трансферты
180 207,5
Отдел образования района (города областного значения)
123 861,5
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики,
химии, биологии в государственных учреждениях
основного среднего и общего среднего образования
8 188,0
На обеспечение оборудованием, программным
обеспечением детей -инвалидов, обучающихся на дому
5 600,0
На ежемесячные выплаты денежных средств опекунам
(попечителям) на содержание ребенка-сироты
(детей-сирот), и ребенка (детей), оставшихся без
попечения родителей

14 610,0
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі
ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін
қосымша ақы көлемін ұлғайту
25 334,0
Мектепке дейінгі бiлiм беру ұйымдарындағы
мемлекеттiк бiлiм беру тапсырыстарын iске асыруға
45 865,5
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық
елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді
жөндеу
23 977,0
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы
трансферттер есебінен «Назарбаев зияткерлік
мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша
біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге
еңбекақыны арттыру

14 610,0
Увеличение размера доплаты за квалификационную
категорию учителям школ и воспитателям дошкольных
организаций образования
25 334,0
На реализацию государственного образовательного
заказа в дошкольных организациях образования
45 865,5
Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных
пунктов по Программе занятости 2020
23 977,0
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение
квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев
интеллектуальные школы" за счет трансфертов из
республиканского бюджета

278 218,0
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды
жобаландыру, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып
алу
34 663,0
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде
инженерлік инфрақұрылымын дамыту
406 900,0
Ерейментау аудандық мәслихатының
2011 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 4С-42/4-11 шешімімен
бекітілген 5 қосымша
2012 жылға арналған облыстық бюджеттен
бөлінген мақсатты трансферттер
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2012.12.10 № 5С-9/2-12 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы

278 218,0
Проектирование, развитие, обустройство и (или)
приобретение инженерно-коммуникационной
инфраструктуры
34 663,0
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы
"Развитие регионов"
406 900,0
Приложение 5 утверждено решением
Ерейментауского районного маслихата
от 13 декабря 2011 года № 4С-42/4-11
Целевые трансферты из областного бюджета
на 2012 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 10.12.2012 № 5С-9/2-12 (вводится в действие с 01.01.2012)
Наименование
Сумма
Всего