Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2011 жылғы 4 қарашадағы № 29/3 шешімі. Ақмола облысы Сандықтау ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 5 желтоқсанда № 1-16-138 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 10 маусымдағы № 80 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 10.06.2013 №  80 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 56 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу» мемлекеттік қызмет Стандартының 11 тармағына сәйкес, Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне:
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жылдық мерекесіне орай он мың теңге мөлшерінде бір жолғы материалдық көмек;
2,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде коммуналдық қызмет шығынына ай сайынғы облыстық бюджеттен бөлінетін трансферттер есебінен төлеу;
2) концлагерлердің тұтқындарына:
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жылдық мерекесіне орай үш мың теңге мөлшерінде бір жолғы материалдық көмек;
1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде коммуналдық қызмет шығынына ай сайынғы облыстық бюджеттен бөлінетін трансферттер есебінен төлеу;
3) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жылдық мерекесіне орай, қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына, қайтыс болған Ұлы Отан соғысы мүгедектерінің әйелдеріне (күйеулеріне), жалпы ауруға шалдығудан мүгедек деп танылып қайтыс болған соғысқа қатысушылардың әйелдеріне (күйеулеріне), бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес басқа мемлекеттің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан – Совет Армиясының, Әскери-Теңіз флотының, Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінің әскери қызметшілеріне, бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы Ішкі істер министрлігінің қатардағы және басқарушы құрамының тұлғаларына (әскери мамандар мен кеңесшілерді қоса есептегенде), 1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан тұлғаларға, Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарынан мүгедек болған тұлғаларға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғаларға, Ұлы Отан соғысы жылдары тылда 1941 жылдың 22 маусымынан алты айдан кем емес жұмыс істеген (қызмет еткендерге) тұлғаларға, Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жылдық мерекесіне орай, жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүріп жатқан Ауғаныстанға жіберілген әскери міндеттілерге бір мың теңге мөлшерінде;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 4 ноября 2011 года № 29/3. Зарегистрировано Управлением юстиции Сандыктауского района Акмолинской области 5 декабря 2011 года № 1-16-138. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 10 июня 2013 года № 80)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 10.06.2013 № 80).
В соответствии со статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 11 Стандарта государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394, Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны:
к годовщине Победы в Великой Отечественной войне единовременная материальная помощь в размере десяти тысяч тенге;
ежемесячно за счет трансфертов, выделяемых из областного бюджета, на возмещение расходов по оплате коммунальных услуг в размере 2,5 месячных расчетных показателей;
2) узникам концлагерей:
к годовщине Победы в Великой Отечественной войне единовременная материальная помощь в размере трех тысяч тенге;
ежемесячно за счет трансфертов, выделяемых из областного бюджета, на возмещение расходов по оплате коммунальных услуг в размере 1 месячного расчетного показателя;
3) семьям погибших военнослужащих, женам (мужьям) умерших инвалидов Великой Отечественной войны, женам (мужьям) умерших участников Великой Отечественной войны, признавшихся инвалидами от общего заболевания, военнослужащим Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лицам рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза Советских Социалистических Республик (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решением правительственных органов бывшего Союза Советских Социалистических Республик принимали участие в боевых действиях на территории других государств, лицам принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах, ставшими инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции, лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года в тылу в годы Великой Отечественной войны, военнообязанным, призванным на учебные сборы и направленным в Афганистан в период ведения боевых действий к годовщине Победы в Великой Отечественной войне единовременная материальная помощь в размере одной тысячи тенге;

4) Ең төменгі зейнетақы алатын зейнеткерлерге Халықаралық қарттар күніне орай екі мың теңге мөлшерінде бір жолғы материалдық көмек;
5) саяси қуғын-сүргінге ұшыраған құрбандарды Еске алу күніне орай бір мың теңге мөлшерінде бір жолғы материалдық көмек;
6) 1, 2, 3 топтағы мүгедектері Мүгедектер күніне орай бір мың теңге мөлшерінде бір жолғы материалдық көмек, 16 жасқа дейінгі мүгедек-балаларға Жаңа жылға бір жолғы 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде емделуге және дәрі-дәрмектерді сатып алуға есептік шоттарына аудару арқылы бір жолғы материалдық көмек;
7) Ұлы Отан соғысы ардагерлеріне, 1, 2, 3 топтағы мүгедектерге, мүгедек-балаларға, онкологиялық ауруымен ауыратындарға, туберкулезбен ауруымен ауыратындарға сонымен қатар (2 адамнан көп емес) жүріп-тұру қиындығы кезінде ілесіп жүрушілерге Ақмола облысы бойынша емделу мекемелеріне жол жүруге 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде есептік шоттарына аудару арқылы;
8) белгілі бір жағдайларға байланысты шұғыл әлеуметтік қолдау қажет ететін отбасыларға (азаматтарға) өтініш бойынша:
табиғаттық және техногендік сипаттағы стихиялық апаттарға байланысты 25 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде есептік шоттарына аудару арқылы;
медициналық операция өткізуімен байланысты 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде есептік шоттарына аудару арқылы;
9) онкологиялық ауруымен ауыратын ауруларға операциялық емдеуден кейінгі кезеңде бір жолғы 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде есептік шоттарына аудару арқылы;
10) ұзақ мерзімді емделуде жатқан туберкулезбен ауыратындарға ай сайын 3 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде есептік шоттарына аудару арқылы;
11) аз қамтылған азаматтарға негізгі тағам өнімдерінің қымбаттауына байланысты ай сайын 0,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде есептік шоттарына аудару арқылы;
12) колледждерде күндізгі бөлімдерде оқитын ауылдық елді мекемелердегі аз қамтылған және көп балалы отбасылардан шыққан студенттерге есептік шоттарына аудару арқылы.
2. Әлеуметтік көмек төлеу және тағайындау үшін қажетті құжаттардың толық тізбесін анықтау:
1) 1 тармақтың 1, 2, 3, 4, 5 тармақшаларындағы, 1 тармақтың 6 тармақшасының 1 абзацындағы көрсетілген санаттар үшін, «Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталығы» Республикалық Мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Ақмола облыстық филиалының Сандықтау аудандық бөлімшесімен ұсынылған тізімінде атын, тегін және әкесінің атын, туған жылын, салық төлеушінің тіркеу нөмірін көрсетілуімен;

4) пенсионерам получающим минимальную пенсию к Международному Дню пожилых людей единовременная материальная помощь в размере двух тысяч тенге;
5) реабилитированным гражданам ко Дню Памяти жертв политических репрессий единовременная материальная помощь в размере одной тысячи тенге;
6) инвалидам 1, 2, 3 группы ко Дню инвалидов единовременная материальная помощь в размере одной тысячи тенге, детям – инвалидам до 16 лет к Новому году единовременная материальная помощь в размере 2 месячных расчетных показателей;
единовременная материальная помощь в размере 5 месячных расчетных показателей на лечение и приобретение медикаментов путем зачисления на лицевые счета;
7) ветеранам Великой Отечественной войны, инвалидам 1, 2, 3 группы детям – инвалидам, онкологическим больным, а также сопровождающим лицам (не более 2 человек), при затруднении в передвижении в размере 2 месячного расчетного показателя за проезд к лечебным учреждениям по Акмолинской области путем зачисления на лицевые счета;
8) семьям (гражданам) в силу определенных обстоятельств, нуждающимся в экстренной социальной поддержке по заявлению:
в связи со стихийными бедствиями природного и техногенного характера в размере 25 месячных расчетных показателей путем зачисления на лицевые счета;
в связи с проведением медицинской операции в размере 10 месячных расчетных показателей путем зачисления на лицевые счета;
9) больным онкологическими заболеваниями на период после операционного лечения единовременно в размере 5 месячных расчетных показателей путем зачисления на лицевые счета;
10) больным туберкулезом, находящимся на длительном лечении ежемесячно в размере 3 месячных расчетных показателей путем зачисления на лицевые счета;
11) малообеспеченным гражданам ежемесячно в размере 0,5 месячных расчетных показателей, в связи с удорожанием цен на основные продукты питания путем зачисления на лицевые счета;
12) студентам из малообеспеченных, многодетных семей из сельской местности, обучающихся на очном отделении в колледжах путем зачисления на лицевые счета.
2. Определить исчерпывающий перечень документов необходимых для назначения и выплаты социальной помощи:
1) для категории, указанной в подпунктах 1, 2, 3, 4, 5, пункта 1 в абзаце 1 подпункта 6 пункта 1 – списки – с указанием имени, фамилии и отчества, года рождения, регистрационного номера налогоплательщика, номера лицевого счета, предоставленные Сандыктауским районным отделением Республиканского Государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий» Акмолинского областного филиала;

2) 1 тармақтың 6 тармақшасының 2 абзацтағы көрсетілген санаттар үшін, осы әлеуметтік көмекке құқығы бар тұлғаның арызы, есеп шотының көшірмесі, жеке басын куәландыратын құжаттың немесе 16 жасқа дейінгі балалардың туу туралы куәлігінің көшірмелері, мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі, азаматтардың тіркелу орнын растайтын құжаттың көшірмесі, дәрі-дәрмектерді сатып алуға мұқтаждық туралы медициналық мекеменің құжатының көшірмесі немесе емделуге медициналық мекеменің жолдамасының көшірмесі;
3) 1 тармақтың 7 тармақшасындағы көрсетілген санаттар үшін, осы әлеуметтік көмекке құқығы бар тұлғаның арызы, есеп шотының көшірмесі, жеке басын куәландыратын құжаттың немесе 16 жасқа дейінгі балалардың туу туралы куәлігінің көшірмелері, мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі, азаматтардың тіркелу орнын растайтын құжаттың көшірмесі, емделуге медициналық мекеменің жолдамасының көшірмесі;
4) 1 тармақтың 8 тармақшасының 1, 2 абзацындағы көрсетілген санаттар үшін, осы әлеуметтік көмекке құқығы бар тұлғаның арызы, есеп шотының көшірмесі, жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, азаматтардың тіркелу орнын растайтын құжаттың көшірмесі, табиғат апатының фактілерін растайтын құжаттың көшірмесі немесе медициналық мекеменің операция өткізуге арналған жолдамасының көшірмесі;
5) 1 тармақтың 9 тармақшасындағы көрсетілген санаттар үшін, осы әлеуметтік көмекке құқығы бар тұлғаның арызы, есеп шотының көшірмесі, жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, азаматтардың тіркелу орнын растайтын құжаттың көшірмесі, ауыру тарихынан үзінді, операция өткізілгенін растайтын факті, немесе мүгедектік туралы анықтама;
6) 1 тармақтың 10 тармақшасындағы көрсетілген санаттар үшін, медициналық мекемемен ұсынылған тізім, жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, есеп шотының көшірмесі, азаматтардың тіркелу орнын растайтын құжаттың көшірмесі;
7) 1 тармақтың 11 тармақшасындағы көрсетілген санаттар үшін, «Сандықтау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінде құрылған тізімінде атын, тегін және әкесінің атын, салық төлеушінің тіркеу нөмірін, есеп шотының нөмірін көрсетілуімен;
8) 1 тармақтың 12 тармақшасындағы көрсетілген санаттар үшін, осы әлеуметтік көмекке құқығы бар тұлғаның арызы, есеп шотының көшірмесі, жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, азаматтардың тіркелу орнын растайтын құжаттың көшірмесі, оқу орнын растайтын анықтамасы, оқу келісім шартының көшірмесі, «Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталығы» Республикалық Мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Сандықтау аудандық бөлімшесімен берілген көп балалы отбасы мәртебесін растайтын анықтама немесе «Сандықтау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінен берілген аз қамтылған отбасы мәртебесін растайтын анықтама.
Құжаттардың көшірмелері мен түпнұсқалары салыстыру үшін беріледі, өтініш берілген күні түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылып беріледі.

2) для категории, указанной в абзаце 2 подпункта 6 пункта 1 – заявление, лица имеющего право на данную социальную помощь, копия расчетного счета, копия документа, удостоверяющего личность, или копия свидетельства о рождении детям до 16 лет, копия справки об инвалидности, копия документа, подтверждающего место регистрации граждан, копия документа медицинского учреждения о нуждаемости в приобретении медикаментов, или копия направления медицинского учреждения на лечение;
3) для категории, указанной в подпункте 7 пункта 1 – заявление, лица имеющего право на данную социальную помощь, копия расчетного счета, копия документа, удостоверяющего личность, или копия свидетельства о рождении детям до 16 лет, копия справки об инвалидности, копия документа, подтверждающего место регистрации граждан, копия направления медицинского учреждения на лечение;
4) для категории, указанной в абзаце 1 подпункта 8 пункта 1 – заявление, лица имеющего право на данную социальную помощь, копия расчетного счета, копия документа, удостоверяющего личность, копия документа, подтверждающего место регистрации граждан, копия документа, подтверждающего факт стихийного бедствия или копия направления медицинского учреждения на проведение операции;
5) для категории, указанной в подпункте 9 пункта 1 – заявление, лица имеющего право на данную социальную помощь, копия расчетного счета, копия документа, удостоверяющего личность, копия документа, подтверждающего место регистрации граждан, выписка из истории болезни, подтверждающая факт проведения операции, или копия справки об инвалидности;
6) для категории, указанной в подпункте 10 пункта 1, список, предоставленный медицинским учреждением, копия документа, удостоверяющего личность, копия регистрационного номера налогоплательщика, копия номера лицевого счета, копия документа, подтверждающего место регистрации граждан;
7) для категории, указанной в подпункте 11 пункта 1, список с указанием имени, фамилии и отчества, регистрационного номера налогоплательщика, номера лицевого счета, формируемый в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ Сандыктауского района»;
8) для категории, указанной в подпункте 12 пункта 1, заявление, лица имеющего право на данную социальную помощь, копия расчетного счета, копия документа, удостоверяющего личность, копия документа, подтверждающая место регистрации граждан, справка, подтверждающая место обучение, копия договора на обучение, справка, подтверждающая статус многодетной семьи Сандыктауским районным отделением Республиканского Государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий», или справку, подтверждающую статус малообеспеченной семьи с государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Сандыктауского района»;
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники возвращаются заявителю в день подачи заявления.

3. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық маслихат
сессиясының төрайымы                       Г.Лотц
Аудандық мәслихатының
хатшысы                                    Ш.Сабержанов
«КЕЛІСІЛДІ»
Сандықтау ауданының әкімі                  Қ.Сүйіндіков
«Сандықтау ауданының жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    С.Назарович
«Сандықтау ауданының экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Н.Мурашиди

3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата                        Г.Лотц
Секретарь районного
маслихата                                  Ш.Сабержанов
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Сандыктауского района                 К.Суюндиков
Начальник государственного учреждения
«Отдел занятости и социальных программ
Сандыктауского района»                     С.Назарович
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики
и финансов Сандыктауского района»          Н.Мурашиди