2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2011 жылғы 13 желтоқсандағы № 295/46-4 шешімі. Ақмола облысы Целиноград ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 29 желтоқсанда № 1-17-158 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2013 жылғы 4 сәуірдегі № 01-04/20 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 04.04.2013 № 01-04/20 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 330 276,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 587 920 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 27 183,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 70 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 11 645 173,4 мың теңге;
2) шығындар – 12 610 857,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 26 969,2 мың тенге;
4) бюджет (профицит) тапшылығы – - 307 550,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицит пайдалану) – 307 550,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2012.12.05 № 73/10-5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық бюджеттің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер:
жеке табыс салығынан;
әлеуметтік салық;
мүлік салықтары;
жер салығы;
көлік жабдықтарына салық;
акциздер;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркеу үшін алынатын жиын;
қызметтің жеке түрлерімен айналысу үшін лицензиалық жиын;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін алынатын жиын;
механикалық көлік құралдарын және тіркемелерді мемлекеттік тіркеу үшін алынатын жиын;
жылжымайтын мүліктің меншіктік құқығын мемлекеттік тіркеу және онымен байланысты келісімдер үшін алынатын жиын;
мемлекеттік бажынан;
2) салықтық емес түсімдерден:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салынатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа салықтық емес түсімдерден;
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
материалдық емес активтерді және жерді сату;

О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 13 декабря 2011 года № 295/46-4. Зарегистрировано Управлением юстиции Целиноградского района Акмолинской области 29 декабря 2011 года № 1-17-158. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 4 апреля 2013 года № 01-04/20)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 04.04.2013 года № 01-04/20).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 330 276,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 587 920 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 27 183,4 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала –  70 000  тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11 645 173,4 тысяч тенге;
2) затраты  – 12 610 857,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 969,2 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -307 550,3 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 307 550,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 05.12.2012 № 73/10-5 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений: индивидуального подоходного налога;
социального налога;
налога на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
акцизов;
сборов за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц;
сборов за государственную регистрацию механических транспортных средств и прицепов;
сборов за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
государственной пошлины;
2) неналоговых поступлений:
штрафов, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
прочих неналоговых поступлений;
3) поступлений от продажи основного капитала:
продажа земли и нематериальных активов;

4) республикалық және облыстық бюджеттен аудандық бюджетке трансферттердің түсімдерінен, соның ішінде:
ағымдағы мақсаттық трансферттер;
дамуға арналған мақсаттық трансферттер;
субвенциялар.
3. 2012 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берiлетiн субвенция көлемi 1 661 974 мың теңге ескерілсін.
4. 2009 жылы тұрғын үй құрылысына ауданға облыстық бюджеттен бөлінген несиелерді қайтару көлемi 52 205 мың теңге ескерілсін.
4-1. Аудандық бюджетте 1 380,8 мың теңге сомасында 2011 жылда мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бөлінген және 2012 жылы пайдалануға рұқсат берілген, пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2012.09.28 № 59/8-5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-2. Аудандық бюджетте 3,8 мың теңге сомасында мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылардың қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-2 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2012.09.28 № 59/8-5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Селолық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2010 және 2011 жылдары берілген бюджеттік кредиттердің негізгі жабу көлемi 2064 мың теңге ескерілсін.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2012.12.05 № 73/10-5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Аудандық бюджетте ағымдағы мақсатты трансферттерді қарастыру:
республикалық бюджеттен:
12 282 мың теңге - негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдықтарымен жарақтандыруға;
257 604,6 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
15 273 мың теңге - жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;
430 861 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орта жөндеуге;
12 343 мың теңге - эпизиоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
19 416 мың теңге - мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
7 200 мың теңге - үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге;

4) поступлений трансфертов в бюджет района из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
целевых текущих трансфертов;
целевых трансфертов на развитие;
субвенции.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета бюджету района в сумме 1 661 974 тысяч тенге.
4. Учесть возврат кредитов, выделенных из областного бюджета в 2009 году району на строительство жилья в сумме 52 205 тысяч тенге.
4-1. Учесть, что в районном бюджете предусмотрен возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выделенных в 2011 году для реализации мер социальной поддержки специалистов и разрешенных к доиспользованию в 2012 году, в сумме 1 380,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 28.09.2012  № 59/8-5(вводится в действие с 01.01.2012)
4-2. Учесть, что в районном бюджете предусмотрены вознаграждения по бюджетным кредитам, выданым из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов, в сумме 3,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 28.09.2012  № 59/8-5(вводится в действие с 01.01.2012)
5. Учесть погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010 и 2011 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 2064 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 05.12.2012 № 73/10-5 (вводится в действие с 01.01.2012).
6. Предусмотреть в районном бюджете целевые текущие трансферты:
из республиканского бюджета:
12 282 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
257 604,6 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
15 273 тысяч тенге – на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей;
430 861 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения;
12 343 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
19 416 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
7 200 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;

37 145 мың теңге - мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға;
7 839,5 мың теңге - жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасына қатысушыларға мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге;
12 279 мың теңге – халыққа жұмыспен қамту орталығының қызметін қамтамасыз етуге;
7 924 мың теңге - «Өңiрлердi дамыту» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуы мен халықты қоныстандыру жүйесiне жәрдем көрсетуге;
облыстық бюджеттен:
736,4 мың теңге - Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және оның мүгедектеріне коммуналдық шығындарды өтеуден әлеуметтік көмек көрсетуге;
2 716 мың теңге - аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын студенттерінің және көп балалы отбасыларының оқу ақысын төлеуге;
262 981 мың теңге – автомобиль жолдарын жөндеуге және жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге;
35 000 мың теңге - Қосшы ауылын жылумен жабдықтаушы объектілерін жылу беру маусымының аяқталуына;
41 200 мың теңге – Рақымжан Қошқарбаев ауылында № 43 орта мектептің күрделі жөндеуіне;
20 000 мың теңге – Новоишимка селосында № 32 орта мектептің күрделі жөндеуіне;
43 014,7 мың теңге - Астана қаласының жасыл желекті аймағын құру үшін мәжбүрлеп оқшаулаған кезде жер пайдаланушыларға немесе жер телімдерінің иелеріне шығындарды өтеуге;
42 772,2 мың теңге – Ақмол ауылының қазандығының жабдықтарын жөндеуге;
2 316,5 мың теңге - мемлекеттік органдарының күрделі шығыстарына;
116 979 мың тенге – заңнаманың өзгеруіне байланысты төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға.
Ескерту. 6 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2012.09.28 № 59/8-5 (2012.01.01. бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.05 № 73/10-5 (2012.01.01. бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Аудандық бюджетте дамытуға бағытталған мақсаттық трансферттерді қарастыру:
республикалық бюджеттен:
276 178 мың теңге - Қоянды селосында 900 орынды орта мектептің құрылысына;
905 527 мың теңге - Талапкер селосында 900 орынды орта мектептің құрылысына;
684 582 мың теңге - Қараөткел ауылында 1 200 орынды орта мектептің құрылысына;
685 578 мың теңге - Қосшы ауылында 1 200 орынды орта мектептің құрылысына;
238 346 мың теңге – мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауына, құрылысына және (немесе) сатып алуға;
2 337 889 мың тенге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
600 000 мың теңге - Ақмол ауылының қазандығының құрылысына;
100 000 мың теңге – Ақмол ауылында жылумен қамтамасыз ету жүйесін жаңартуға;
облыстық бюджеттен:
4 500 мың теңге – Қажымұқан селосында 140 орынды балабақша құрылысына, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге (байлаулы жобаны қайта қолдану, бұдан әрі - байлаулы ЖҚҚ), мемлекеттік сараптама жүргізуге;
4 500 мың теңге – Тайтөбе селосында 140 орынды балабақша құрылысына, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге (байлаулы ЖҚҚ), мемлекеттік сараптама жүргізуге;

37 145 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
7 839,5 тысяч тенге – на оказание мер государственной поддержки участников Программы занятости 2020;
12 279 тысяч тенге – на обеспечение деятельности центра занятости населения;
7 924 тысяч тенге – на оказания содействия экономическому развитию регионов и системы расселения населения в рамках программы «Развитие регионов;
из областного бюджета:
736,4 тысяч тенге - на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
2 716 тысяч тенге - на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных и многодетных семей;
262 981 тысяч тенге – на ремонт автомобильных дорог и разработку проектно-сметной документации;
35 000 тысяч тенге - на завершение отопительного сезона объектов теплоснабжения аула Косшы;
41 200 тысяч тенге – на капитальный ремонт средней школы № 43 в ауле Ракымжана Кошкарбаева;
20 000 тысяч тенге – на капитальный ремонт средней школы № 32 в селе Новоишимка;
43 014,7 тысяч тенге - на возмещение убытков землепользователям  или собственникам земельных участков при принудительном отчуждении земельных участков для создания зеленой зоны города Астаны;
42 772,2 тысяч тенге – на ремонт котельного оборудования аула Акмол;
2 316,5 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов;
116 979 тысяч тенге – на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 28.09.2012 № 59/8-5 (вводится в действие с 01.01.2012); от 05.12.2012 № 73/10-5 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Предусмотреть в районном бюджете целевые трансферты на развитие:
из республиканского бюджета:
276 178 тысяч тенге – на строительство средней школы на 900 мест в селе Коянды;
905 527 тысяч тенге – на строительство средней школы на 900 мест в селе Талапкер;
684 582 тысяч тенге – на строительство средней школы на 1 200 мест в ауле Караоткель;
685 578 тысяч тенге – на строительство средней школы на 1 200 мест в ауле Косшы;
238 346 тысяч тенге - на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
2 337 889 тысяч тенге - на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно- коммуникационной инфраструктуры;
600 000 тысяч тенге – на строительство котельной в ауле Акмол;
100 000 тысяч тенге – на реконструкцию системы теплоснабжения аула Акмол;
из областного бюджета:
4 500 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации (привязка проекта повторного применения (далее - привязка ППП), проведение государственной экспертизы по проекту строительства детского сада на 140 мест в селе Кажымукан;
4 500 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации (привязка ППП), проведение государственной экспертизы по проекту строительства детского сада на 140 мест в селе Тайтобе;

4 200 мың теңге – Тайтөбе селосында 300 орынды орта мектептің құрылысына, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге (байлаулы ЖҚҚ), мемлекеттік сараптама жүргізуге;
6 000 мың теңге – Қызылжар селосында 300 орынды орта мектептің құрылысының байлаулы ЖҚҚ;
167 185,6 мың тенге – 96 разъездге 140 орынды балабақша құрылысына;
25 000 мың теңге – Софиевка селосында балабақшаны қайта құруға;
7 980 мың теңге - Қараөткел ауылындағы сумен жабдықтау желілерін қайта құру жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы түзетуге, мемлекеттік сараптама өткізуге;
13 000 мың теңге - Қоянды селосындағы сумен жабдықтау желілерін қайта құру жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы түзетуге, мемлекеттік сараптама өткізуге;
297 000 мың теңге – Ақмол ауылындағы жаңа құрылыстың аймағында (1, 2, 3, 4 шағын аудандар) тартылатын сумен жабдықтау және канализация желілерінің құрылысына;
168 304,5 мың теңге – 96 разъездде электрмен жабдықтау жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
13 250 мың теңге – Қаражар селосында электрмен жабдықтау жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
8 150 мың теңге – Қажымұқан селосында электрмен жабдықтау желілерінің құрылыс жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы түзетуге, мемлекеттік сараптама әзірлеуге;
41 360 мың теңге – Максимовка селосында электрмен жабдықтау желілерінің құрылыс жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы түзетуге, мемлекеттік сараптама әзірлеуге;
9 000 мың теңге – Қызыл суат селосындағы сумен жабдықтау желілерін қайта құру жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге, мемлекеттік сараптама өткізуге;
90 000 мың теңге – Максимовка селосында сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға;
108 000 мың теңге – Кабанбай батыр ауылында сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға;
668 223 мың теңге – Оразақ селосының станциясынан бастап Ақмол ауылының үшінші көтеру станциясына дейін магистралдық жүйесін қайта құруға;
135 000 мың теңге - Ақмол ауылындағы жаңа құрылыс ауданында (1, 2, 3, 4 шағын аудандар) сумен жабдықтау және канализация желілерін қайта құруға;
356 188 мың теңге – Қосшы ауылында 280 орынды балабақша құрылысына;
133 885 мың теңге – Қоянды селосында 280 орынды балабақша құрылысына;
354 029 мың теңге - Талапкер селосында 280 орынды балабақша құрылысына;
250 000 мың теңге - 96 разъездге 300 орынды орта мектептің құрылысына;
15 000 мың теңге – Ақмол ауылынан Қараөткел ауылына және Қаражар селосына дейін су ағызғышты қайта құру жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы түзетуге, мемлекеттік сараптама әзірлеуге;

4 200 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации (привязка ППП), проведение государственной экспертизы по проекту строительства средней школы на 300 ученических мест в селе Тайтобе;
6 000 тысяч тенге - привязка ППП по проекту строительства средней школы на 300 ученических мест в селе Кызылжар;
167 185,6 тысяч тенге - на строительство детского сада на 140 мест на разъезде 96;
25 000 тысяч тенге - на реконструкцию детского сада в селе Софиевка;
7 980 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы по проекту реконструкции сетей водоснабжения села Караоткель;
13 000 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы по проекту реконструкции сетей водоснабжения села Коянды;
297 000 тысяч тенге - на строительство разводящих сетей водоснабжения и канализации в районе новой застройки (микрорайоны 1, 2, 3, 4) аула Акмол;
168 304,5 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации по проекту электроснабжения на разъезде 96;
13 250 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации по проекту электроснабжения села Каражар;
8 150 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы по проектам строительства сетей электроснабжения села Кажымукан;
41 360 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы по проектам строительства сетей электроснабжения села Максимовка;
9 000 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы по проекту реконструкции сетей водоснабжения села Кызыл суат;
90 000 тысяч тенге – на реконструкцию системы водоснабжения в селе Максимовка;
108 000 тысяч тенге – на реконструкцию системы водоснабжения в ауле Кабанбай батыра;
668 223 тысяч тенге – на реконструкцию магистральных сетей водовода от станции села Оразак до станции третьего подъема аула Акмол
135 000 тысяч тенге – на реконструкцию систем водоснабжения и канализации в районе новой застройки (микрорайоны 1,2,3, 4) аула Акмол;
356 188 тысяч тенге - на строительство детского сада на 280 мест в ауле Косшы;
133 885 тысяч тенге – на строительство детского сада на 280 мест в селе Коянды;
354 029 тысяч тенге – на строительство детского сада на 280 мест в селе Талапкер;
250 000 тысяч тенге – на строительство средней школы на 300 мест на разъезде 96;
15 000 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы по проекту реконструкции водовода от аула Акмол до аула Караоткель и села Каражар;

28 531 мың теңге – Ақмол ауылындағы қазандықтың құрылысы жобасы бойынша құжаттамада қарастырылмаған жұмыстарға жобалау-сметалық құжаттаманы түзетуге;
37 000 мың теңге – аудандық ішкі істер бөлімінің ғимаратына электрмен жабдықтау желілерінің құрылысына;
9 749,6 мың тенге – Ақмол ауылында 36 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысына;
8 800 мың теңге – Ақмол ауылының әкімшілік құрылысының ауданында канализация құрылысына;
3 500 мың теңге – Ақмол ауылында әкімшілік ғимаратты құру жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы түзетуге.
Ескерту. 7 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2012.09.28 № 59/8-5 (2012.01.01. бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.05 № 73/10-5 (2012.01.01. бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-1. 2012 жылғы аудандық бюджетте 342 654,9 мың теңге мөлшерінде 2012 жылғы 1 қаңтарға құрылған бюджеттік қаражаттардың еркін қалдықтары, заңнамамен белгіленген тәртіп бойынша ескерілсін, соның ішінде:
4 700 мың теңге - автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
390 мың теңге - «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы бойынша сметалық есептің жиынтығын және дефекті акті жасауға;
3 000 мың теңге - ауданның мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге;
2 718 мың теңге - мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамытуға;
1 300 мың теңге - елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
1 000 мың теңге – ауданның коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға;
1 800 мың теңге – құрылыс маңына жер учаскесі бойынша ұжым жұмысына;
4 814 мың теңге – өткен қаржы жылының кредиторлық қарызды өтеуге;
3 369 мың теңге - ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыруға;
500 мың теңге – автоматтандырылған бағдарламалық жүйелердің байланыс каналдарын орнатуға және қамтамасыз етуге;
319 063,9 мың теңге - 2012 жылы олардың нысаналы пайдаланылуын сақтай отырып, пайдалануға (толық пайдалануға) рұқсат берілген, 2011 жылдың ағымында пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінген нысаналы трансферттердің сомасы, соның ішінде:
241 525,1 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға;
26 384,8 мың теңге – мемлекеттік коммуналдық тұрғын-үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алуға;
1 254,2 мың теңге – Қоянды селосында электрмен жабдықтау желілерінің қайта құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы түзетуге, мемлекеттік сараптама өткізуге;

28 531 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на работы, непредусмотренные в документации, по проекту строительства котельной в ауле Акмол;
37 000 тысяч тенге – на строительство систем электроснабжения здания районного отдела внутренних дел;
9 749,6 тысяч тенге – на строительство 36-ти квартирного жилого дома в ауле Акмол;
8 800 тысяч тенге – на строительство канализации в районе административной застройки аула Акмол;
3 500 тысяч тенге – на корректировку проектно-сметной документации по проекту строительства административного здания в ауле Акмол.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 28.09.2012 № 59/8-5 (вводится в действие с 01.01.2012); от 05.12.2012  № 73/10-5(вводится в действие с 01.01.2012).
7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год в установленном законодательством порядке использованы свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2012 года, в сумме 342 654,9 тысяч тенге, в том числе:
4 700 тысяч тенге - на обеспечение функционирования автомобильных дорог;
390 тысяч тенге – на разработку дефектного акта и сводного сметного расчета по программе «Развитие регионов»;
3 000 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района;
2 718 тысяч тенге - на развитие государственного языка и других языков народа Казахстана;
1 300 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов;
1 000 тысяч тенге – на организацию эксплуатации тепловых сетей находящихся в коммунальной собственности района;
1 800 тысяч тенге - на организацию работ по оформлению земельных участков под строительство;
4 814 тысяч тенге - на погашение кредиторской задолженности за истекший финансовый год;
3 369 тысяч тенге - на землеустройство, проводимое при установлении границ аулов (сел), аульных (сельских) округов;
500 тысяч тенге – на установку и содержание каналов связи для автоматизированных информационных систем;
319 063,9 тысяч тенге – на неиспользованные (недоиспользованные) в течение 2011 года суммы целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов, разрешенные к использованию (доиспользованию) в 2012 году, с соблюдением их целевого назначения, в том числе:
241 525,1 тысяч тенге - на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
26 384,8 тысяч тенге - на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
1 254,2 тысяч тенге - на корректировку проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы на строительство сетей электроснабжения села Коянды;

3 246,1 мың теңге – Қараөткел ауылында 1200 орынды орта мектептің құрылысына, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге (байлаулы ЖҚҚ), мемлекеттік сараптама жүргізуге;
3 215 мың теңге – Қосшы ауылында 1200 орынды орта мектептің құрылысына, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге (байлаулы ЖҚҚ) және мемлекеттік сараптама жүргізуге;
2 690 мың теңге – 96 разъездге 140 орынды балабақша құрылысына, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге (байлаулы ЖҚҚ), мемлекеттік сараптама жүргізуге;
9 617,2 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2011 жылы республикалық бюджеттен бөлінген кредитті пайдалануға;
29 750,7 мың теңге – 2011 жылы, республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінген нысаналы трансферттерді қайтаруға;
1 129,2 мың теңге – мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес жеке көмекшілерге еңбекақыны төлеуге.
Ескерту. 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2012.03.19 № 12/2-5 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2012.09.28 № 59/8-5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 16 989 мың теңге мөлшерінде несие қарастырылсын.
9. 2012 жылғы аудандық бюджеттің шығыстар құрамында аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдарда тұратын, аудандық білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт ұйымдарында жұмыс істейтін мамандарға жалақы мен тарифтік ставкаларына 25 пайыз қосымша ақы қарастырылсын.
10. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі , 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Ауылдық (селолық) округтердің әкім аппараттарының әкімшілері жөніндегі бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық
мәслихатының сессия төрағасы               Д.Қамзебаев
Целиноград аудандық
мәслихатының хатшысы                       Б.Мәжіренов
Келісілді
Целиноград ауданының әкімі                 М.Жүнісов
«Целиноград ауданының экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығының
міндетін атқарушы                          В.Скрипко
Целиноград аудандық мәслихатының
2011 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 295/46-4 шешіміне 1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет

3 246,1 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации (привязка ППП), проведение государственной экспертизы по проекту строительства средней школы на 1200 ученических мест в ауле Караоткель;
3 215 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации (привязка ППП), проведение государственной экспертизы по проекту строительства средней школы на 1200 ученических мест в ауле Косшы;
2 690 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации (привязка ППП), проведение государственной экспертизы по проекту строительства детского сада на 140 мест на разъезде 96;
9 617,2 тысяч тенге – на использование кредита, выделенного в 2011 году из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
29 750,7 тысяч тенге - на возврат целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов, выделенных в 2011 году;
1 129,2 тысяч тенге – на выплату заработной платы индивидуальным помощникам в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 19.03.2012 № 12/2-5 (вводится в действие с 1 января 2012 года); с изменениями, внесенными решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 28.09.2012 № 59/8-5 (вводится в действие с 01.01.2012)
8. Предусмотреть в районном бюджете кредит из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 16 989 тысяч тенге.
9. В составе расходов районного бюджета на 2012 год предусмотреть доплаты в размере 25 процентов от окладов и тарифных ставок специалистам, проживающим и работающим в сельской местности, районных организаций образования, социального обеспечения, культуры и спорта, финансируемых из районного бюджета.
10. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2012 год согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 5.
12. Утвердить перечень бюджетных программ по администраторам аппаратов акимов аульных (сельских) округов согласно приложению 6.
13. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии
Целиноградского
районного маслихата                        Д.Камзебаев
Секретарь Целиноградского
районного маслихата                        Б.Мажренов
Согласовано
Аким Целиноградского района                М.Жунусов
Исполняющая обязанности начальника
государственного учреждения
«Отдел экономики и финансов
Целиноградского района»                    В.Скрипко
Приложение 1 к решению
Целиноградского районного
маслихата от 13 ноября
2011 года № 295/46-4
Районный бюджет на 2012 год

1 769 637,2
003
Жалпы білім беру
1 733 128,2
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-
интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
36 509,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
3 885 212,7
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
40 909,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 489,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
8 947,0
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
15 273,0
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
7 200,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 844 303,7
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
3 844 303,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
107 626,7
2
Әлеуметтiк көмек
91 245,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
91 245,7
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
25 383,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 544,2
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
780,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
8 334,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
827,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
22 239,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
8 383,1
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
11 010,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
12 744,5
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
16 381,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
16 381,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 769 637,2
003
Общеобразовательное обучение
1 733 128,2
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
36 509,0
9
Прочие услуги в области образования
3 885 212,7
464
Отдел образования района (города областного значения)
40 909,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9 489,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для  государственных учреждений образования района (города областного значения)
8 947,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
15 273,0
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся  на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
7 200,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3 844 303,7
037
Строительство и реконструкция объектов образования
3 844 303,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
107 626,7
2
Социальная помощь
91 245,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
91 245,7
002
Программа занятости
25 383,5
005
Государственная адресная социальная помощь
1 544,2
006
Оказание жилищной помощи
780,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
8 334,4
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
827,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
22 239,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
8 383,1
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
11 010,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
12 744,5
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
16 381,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
16 381,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

16 371,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
5 816,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 816,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
5 522,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 522,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
5 033,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 033,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
86 154,9
1
Ауыл шаруашылығы
27 428,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6 403,0
099
Мамандарды әлеуметтік қолдау жөніндегі шараларды іске асыру
6 403,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
5 330,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 916,0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
414,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
15 695,2
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 695,2
6
Жер қатынастары
46 383,7
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
46 383,7
011
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3 369,0
039
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен Астана қаласының жасыл желекті аймағын құру үшін мәжбүрлеп оқшаулаған кезде жер пайдаланушылар немесе жер телімдерінің иелеріне шығындарды өтеуге
43 014,7
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
12 343,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
12 343,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
12 343,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20 210,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20 210,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
10 223,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 223,0
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі

16 371,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
5 816,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
5 816,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
5 522,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
5 522,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
5 033,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне  в сфере физической культуры и спорта
5 033,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
86 154,9
1
Сельское хозяйство
27 428,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6 403,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
6 403,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
5 330,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
4 916,0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
414,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
15 695,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
15 695,2
6
Земельные отношения
46 383,7
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
46 383,7
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских) округов
3 369,0
039
Возмещение убытков землепользователей или собственникам земельных участков при принудительном отчуждении земельных
участков для создания зеленой зоны города Астаны за счет
трансфертов из республиканского бюджета
43 014,7
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного  хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
12 343,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
12 343,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
12 343,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20 210,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20 210,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
10 223,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
10 223,0
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)