Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға арналған ауыл шаруашылығы дақылдардың тізімін және субсидиялаудың нормативтерін анықтау туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2011 жылғы 13 мамырдағы № 166 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 13 маусымда № 3372 тіркелді. Қолданылу мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 22 мамырдағы № 07-3/1839 хаты.
Ескерту. Қолданылу мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012.05.22 № 07-3/1839 Хаты.
2011 жылғы көктемгі егіс және күзгі далалық жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдарымен тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын, тыңайтқыштардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын отандық өндірушілер өндірген гербицидтермен өңдеуге жұмсалған шығындарды арзандатуға Қазақстан Респуликасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27 бабы 1 тармағының 5) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысымен бекітілген өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидасының 6 және 66 тармақтарына және сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 1 қосымшаға сәйкес басым ауыл шаруашылығы дақылдарының 2011 жылға арналған тізбесі;
2 қосымшаға сәйкес 2011 жылға арналған көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауарлық материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға субсидия нормативі;
3 қосымшаға сәйкес өндірушілер сатқан тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограммына) арналған нормативі;
4 қосымшаға сәйкес тыңайтқыш жеткiзушiден және (немесе) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограммына) арналған субсидия нормативі;
5 қосымшаға сәйкес гербицид жеткізушілерден сатып алынған гербицидтердің 1 килограммына (литріне) арналған субсидия нормативі белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы
І.Өмірзақов
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі:
КЕЛІСІЛДІ
А. Мамытбеков
Облыс әкімдігінің 2011 жылғы
13 мамырдағы № 166 қаулысына
1 қосымша
2011 жылға арналған басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесі
№ р/н
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
1
Жаздық бидай
2
Күздік бидай
3
Күздік қарабидай
4
Тары
5
Арпа
6
Сұлы
7
Дәнді бұршақты дақылдар
8
Майлы дақылдар
9
Картоп
10
Көкөніс және бақша өнімдері
11
Мал азықтық дақылдары (алдыңғы жылдардағы егілген көпжылдық шөптерден басқа)
12
Сүрлемдік жүгері
13
Жабық топырақтағы көкөністер
Облыс әкімдігінің 2011 жылғы
13 мамырдағы № 166 қаулысына
2 қосымша
2011 жылға арналған көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауарлық материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға субсидия нормативтері
№ р/н
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
1 гектарға арналған субсидиялар нормасы, теңге
1
Дәнді дақылдар және дәнді бұршақты дақылдар (базалық бюджеттік субсидиялар нормасы)

Об установлении перечня сельскохозяйственных культур и нормативов субсидирования на повышение урожайности и качества продукции растениеводства
Постановление акимата Актюбинской области от 13 мая 2011 года № 166. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 13 июня 2011 года № 3372. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо акимата Актюбинской области от 22 мая 2012 года № 07-3/1839).
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо акимата Актюбинской области от 22.05.2012 № 07-3/1839).
В целях поддержки сельскохозяйственных товаропроизводителей области, повышения урожайности и качества продукции растениеводства путем удешевления стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ 2011 года, удешевления стоимости удобрений и затрат на обработку сельскохозяйственных культур гербицидами в соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктами 6 и 66 Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить:
перечень приоритетных сельскохозяйственных культур на 2011 год согласно приложению 1;
нормативы субсидий на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ на 2011 год согласно приложению 2;
нормативы на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, реализованных производителями, согласно приложению 3;
нормативы субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) приобретенных сельхозтоваропроизводителями удобрений у поставщика (или) непосредственно у иностранных производителей удобрений согласно приложению 4;
нормативы субсидий на 1 килограмм литр приобретенных сельхозтоваропроизводителями гербицидов у отечественных поставщиков гербицидов согласно приложению 5.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления оставляю за собой.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области
И.Умурзаков
СОГЛАСОВАНО
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А.Мамытбеков
Приложение 1
к постановлению акимата области
от 13 мая 2011 года № 166
Перечень приоритетных сельскохозяйственных культур на 2011 год
№ п/п
Наименование приоритетных сельскохозяйственных культур
1
Яровая пшеница
2
Озимая пшеница
3
Озимая рожь
4
Просо
5
Ячмень
6
Овес
7
Зернобобовые
8
Масличные
9
Картофель
10
Овощные и бахчевые
11
Кормовые (за исключением многолетних трав посева прошлых лет)
12
Кукуруза на силос
13
Овощи закрытого грунта
Приложение 2
к постановлению акимата области
от 13 мая 2011 года № 166
Нормативы субсидий на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ на 2011 год
№ п/п
Наименование приоритетных сельскохозяйственных культур
Норматив субсидий на 1 гектар, тенге
1
Зерновые и зернобобовые (базовая норма бюджетных субсидий)