2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 434 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 9 қаңтарда № 3384 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облыстық мәслихатының 2013 жылғы 18 шілдедегі № 07-01-02/387 хаты).
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облыстық мәслихатының 18.07.2013 № 07-01-02/387 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджеттік кодексінің 8-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 24 қарашадағы № 496 "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 желтоқсандағы № 1428 "2012 – 2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" қаулысына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2012 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 104 962 317,1 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша - 27 527 033 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 3 831 513,5 мың теңге;
трансферттер түсімдері
бойынша - 73 601 407,6 мың теңге;
2) шығындар - 104 516 761,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 5 594 340 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 7 211 021 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1 616 681 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын
операциялар бойынша сальдо - 1 040 967 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу - 1 040 967 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - - 6 189 751,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын
қаржыландыру - 6 189 751,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2012.01.25 № 13; 2012.04.18 № 20; 2012.07.27 № 44; 2012.10.17 № 66; 2012.11.21 № 72 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2012 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу аудандардың және Ақтөбе қаласының бюджеттеріне мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша: Ақтөбе қаласына - 22 пайыз, Мұғалжарға - 54 пайыз, Темірге - 71 пайыз, Хромтауға - 26 пайыз және қалған аудандарға 100 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша: Ақтөбе қаласына - 22 пайыз, Мұғалжарға - 54 пайыз, Темірге - 71 пайыз, Хромтауға - 26 пайыз және қалған аудандарға 100 пайыздан;

Об областном бюджете на 2012-2014 годы
Решение маслихата Актюбинской области от 7 декабря 2011 года № 434. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 9 января 2012 года № 3384. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Актюбинской области от 18 июля 2013 года № 07-01-02/387).
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Актюбинской области от 18.07.2013 № 07-01-02/387).
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Законом Республики Казахстан от 24 ноября 2011 года № 496 "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 2011 года № 1428 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе, на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы - 104 962 317,1 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям - 27 527 033 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 3 831 513,5 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 73 601 407,6 тысяч тенге;
2) затраты - 104 516 761,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное
кредитование - 5 594 340 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 7 211 021 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1 616 681 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с
финансовыми активами - 1 040 967 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов- 1 040 967 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - - 6 189 751,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
бюджета - 6 189 751,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 25.01.2012 № 13; от 18.04.2012 № 20; от 27.07.2012 № 44; от 17.10.2012 № 66; от 21.11.2012 № 72 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Установить на 2012 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов и города Актобе в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты: по городу Актобе - 22 процента, Мугалжарскому - 54 процентов, Темирскому - 71 процент, Хромтаускому - 26 процент и остальным районам по 100 процентов;
2) по социальному налогу: по городу Актобе - 22 процента, Мугалжарскому - 54 процентов, Темирскому - 71 процент, Хромтаускому - 26 процент и остальным районам по 100 процентов;

3) төлем көзінде кірістерге салынбайтын жеке табыс салығы бойынша, қызметін бір жолғы талондар бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер Ақтөбе қаласы және аудандар бюджеттеріне толығымен есептеледі.
3. Облыстық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы;
облыстық маңызы бар ақылы мемлекеттік автомобиль жолдары бойынша жүргені үшін алынатын алым;
облыстық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының бойында сыртқы (көрнекі) жарнама орналастырғаны үшін төленетін төлемдер;
жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем;
орманды пайдаланғаны үшін төлем;
жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғат аймақтарды пайдаланғаны үшін төленетін төлемдер;
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
облыстық әкімдіктің шешімі бойынша құрылған мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындардың таза кірістерінің бөлігінің түсімдері;
облыстық коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакетіне есептелетін дивиденттер;
облыстық коммуналдық меншіктегі заңды тұлғалардың қатысу үлесінен кірістер;
облыстық коммуналдық меншіктің мүлігін жалға беруден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
уақытша бос қалған бюджеттік ақшаны депозиттерге орналастырудан алынатын сыйақылар;
облыстық коммуналдық меншіктен түсетін басқа да кірістер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшалар түсімдері;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салынатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
облыстық бюджетке түсетін салыққа жатпайтын басқа түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, яғни, облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түскен ақшалар;
облыстық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, облыстық коммуналдық меншіктегі мемлекеттік қаржылық активтерін сатудан, облыстардың жергілікті атқарушы органдарының қарыздарынан түсетін түсімдер.
4. Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5-бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.

3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджеты районов и города Актобе.
3. Установить, что в доход областного бюджета зачисляются:
плата за эмиссии в окружающую среду;
сбор за проезд по платным государственным автомобильным дорогам областного значения;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного значения;
плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
плата за лесные пользования;
плата за использование особоохраняемых природных территорий местного значения;
доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению областного акимата;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в областной коммунальной собственности;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в областной коммунальной собственности;
поступления от аренды имущества областной коммунальной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из областного бюджета;
вознаграждения, полученные от размещения в депозиты временно свободных бюджетных денег;
другие доходы от областной коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
другие неналоговые поступления в областной бюджет;
поступления от продажи основного капитала, то есть, деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
поступления от погашения, выданных из областного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в областной коммунальной собственности, займов местных исполнительных органов областей.
4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.

5. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте Мұғалжар ауданы бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 4 734 097 мың теңге сомасында көзделсін.
6. 2012 жылға арналған облыстық бюджеттен республикалық бюджетке трансферттердiң түсiмдерi мыналарды:
көлік құралдарын мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу жөніндегі функциялар мен өкілеттіктерді - 2 415 мың теңге;
"Арлан" арнайы мақсаттағы бөлімшесін - 52 460 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың:
мемлекеттік сәулет - құрылыстық бақылау және лицензиялау мәселелері жөнінде - 46 694 мың теңге;
педагог қызметкерлердің біліктілігін арттыру мәселелері жөніндегі өкілеттіктерін - 82 938 мың теңге;
халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін ұйымдастыру жөніндегі өкілеттіктерін - 393 536 мың теңге - беруге байланысты көзделсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2012.04.18 № 20 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
7. Қазақстан Республикасының "2012 - 2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес:
2012 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 17 439 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1 618 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 17 439 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
8. Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11-бабына сәйкес 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне тұрғын үйдi күтіп - ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленгені еске және басшылыққа алынсын.
9. Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12-бабына сәйкес 2012 жылға республикалық бюджеттен облыстық бюджетке берілетін субвенция 31 721 533 мың теңге сомасында көзделді.
10. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемі 16 202 355 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Әйтекебиге 1 853 216 мың теңге;
Алғаға 1 483 918 мың теңге;
Байғанинге 647 342 мың теңге;
Ырғызға 1 809 033 мың теңге;
Қарғалыға 1 366 095 мың теңге;
Мәртөкке 2 064 787 мың теңге;
Темірге 399 037 мың теңге;

5. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год объем бюджетных изъятий из бюджета Мугалжарского района в областной бюджет в сумме 4 734 097 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты в республиканский бюджет в связи с передачей:
функций и полномочий по проведению государственного технического осмотра транспортных средств - 2 415 тысяч тенге;
подразделения специального назначения "Арлан" - 52 460 тысяч тенге;
полномочий местных исполнительных органов:
по вопросам государственного архитектурно- строительного контроля и лицензирования - 46 694 тысячи тенге.
по вопросам повышения квалификации педагогических работников - 82 938 тысяч тенге;
по организации деятельности центров обслуживания населения - 393 536 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 18.04.2012 № 20 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012 -2014 годы" установлено:
с 1 января 2012 года:
1) минимальный размер заработной платы - 17 439 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1618 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 17 439 тенге.
8. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" установлен с 1 января 2012 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме срочной службы) и сотрудникам правоохранительных органов.
9. В соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" предусмотрена на 2012 год субвенция, передаваемая из республиканского бюджета в областной бюджет в сумме 31 721 533 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 16 202 355 тысяч тенге, в том числе:
Айтекебийскому - 1 853 216 тысяч тенге;
Алгинскому - 1 483 918 тысяч тенге;
Байганинскому - 647 342 тысячи тенге;
Иргизскому - 1 809 033 тысячи тенге;
Каргалинскому - 1 366 095 тысяч тенге;
Мартукскому - 2 064 787 тысяч тенге;
Темирскому - 399 037 тысяч тенге;

Ойылға 1 760 942 мың теңге;
Қобдаға 2 089 235 мың теңге;
Шалқарға 2 728 750 мың теңге.
11. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға - 92 946 мың теңге;
оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға - 2 428 мың теңге;
жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге - 75 526 мың теңге;
режимдік стратегиялық объектілерге қызмет көрсетуді жүзеге асыратын штат санын ұстауға - 3 271 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге - 487 864 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға - 24 092 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2012.11.21 № 72(2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
тұқым шаруашылығын қолдауға - 69 754 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға - 651 953 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға - 931 306 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 366 349 мың теңге;
азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыруға - 596 065 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге - 8 609 мың теңге;
облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендер көшелерін күрделі және орташа жөндеуге - 1 204 622 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 985 252 мың теңге;
Қазақстан Республикасында Білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 149 043 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге - 211 579 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу- өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға - 100 000 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға - 446 706 мың теңге;
өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беретін ұйымдардың өндірістік оқыту шеберлеріне қосымша ақы белгілеуге - 87 288 мың теңге;

Уилскому - 1 760 942 тысячи тенге;
Хобдинскому - 2 089 235 тысяч тенге;
Шалкарскому - 2 728 750 тысяч тенге.
11. Учесть в областном бюджете на 2012 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
92 946 тысяч тенге - на содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции;
2 428 тысяч тенге - на содержание, материально-техническое оснащение центра временного размещения оралманов и центра адаптации и интеграции оралманов;
75 526 тысяч тенге - на обеспечение безопасности дорожного движения;
3 271 тысяча тенге - на содержание штатной численности, осуществляющей обслуживание режимных стратегических объектов;
487 864 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
24 092 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
исключен решением маслихата Актюбинской области от 21.11.2012 № 72 (вводится в действие с 01.01.2012).
69 754 тысячи тенге - на поддержку семеноводства;
651 953 тысячи тенге - на поддержку племенного животноводства;
931 306 тысяч тенге - на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
366 349 тысяча тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов;
596 065 тысяч тенге - на формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров;
8 609 тысяч тенге - на предоставление специальных социальных услуг;
1 204 622 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц населенных пунктов;
985 252 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
149 043 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы;
211 579 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
100 000 тысяч тенге - на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;
446 706 тысячи тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
87 288 тысяча тенге - на установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования;

"Назарбаев зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға - 15 364 мың теңге;
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге - 3 776 660 мың теңге;
жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық - техникалық жарақтандыруға - 540 995 мың теңге;
тұрғын үй көмегін көрсетуге - 1 212 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді ұйымдастыруға және жүргізуге - 96 720 мың теңге;
моноқалаларды жайластыру мәселелерін шешуге - 96 783 мың теңге;
бас бостандығынан айыру орындарындағы және одан босатылған адамдар арасында АИТВ - инфекциясының профилактикасы бойынша әлеуметтік жобаларды іске асыруға - 2 351 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерінің сомасын бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2012.04.18 № 20; 2012.11.21 № 72 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
12. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай бағыттары бойынша іске асырылатын, нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға – 824 615 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға ықпал ету жөніндегі шараларды іске асыруға ауылдық (селолық) округтерді жайластыру мәселесін шешуге – 39 876 мың теңге;
облыстық бюджетке кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне жөндеу жүргізуге кредит беруге – 500 000 мың теңге;
Аталған сомаларды бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 12 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2012.04.18 № 20; 2012.11.21 № 72 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
13. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен Жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасын іске асыруға 1 015 614 мың теңге қаражат түскені ескерілсін.
Аталған сомаларды бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 13 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2012.04.18 № 20; 2012.11.21 № 72 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
14. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте Ақтөбе қаласы және аудандар бдюжеттеріне, мынадай бағыттары бойынша іске асырылатын, ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері көзделсін:
жылыту кезеңіне дайындауға - 206 713,9 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға - 1 369 366 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2012.01.25 № 13(2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2012.01.25 № 13 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.

15 364 тысяча тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев интеллектуальные школы";
3 776 660 тысячи тенге - на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
540 995 тысячи тенге - на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
1 212 тысяч тенге - на оказание жилищной помощи;
96 720 тысяч тенге - на организацию и проведение идентификации сельскохозяйственных животных;
96 783 тысячи тенге - на решение вопросов обустройства моногородов;
2 351 тысяча тенге - на реализацию социальных проектов по профилактике ВИЧ-инфекции среди лиц, находящихся и освободившихся из мест лишения свободы.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 18.04.2012 № 20; от 21.11.2012 № 72 (вводится в действие с 01.01.2012).
12. Учесть в областном бюджете на 2012 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, реализуемых по следующим направлениям:
на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках программы "Дорожная карта бизнеса-2020" - 824 615 тысяч тенге;
на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономического развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" - 39 876 тысяч тенге;
на кредитование областного бюджета на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума - 500 000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 18.04.2012 № 20; от 21.11.2012 № 72 (вводится в действие с 01.01.2012).
13. Учесть в областном бюджете на 2012 год поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Программы занятости 2020 в общей сумме 1 015 614 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 18.04.2012 № 20; от 21.11.2012 № 72 (вводится в действие с 01.01.2012).
14. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам районов и города Актобе, реализуемых по следующим направлениям:
подготовка к отопительному сезону - 206 713,9 тысячи тенге;
благоустройство населенных пунктов - 1 369 366 тысяч тенге;
исключен решением маслихата Актюбинской области от 25.01.2012 № 13 (вводится в действие с 01.01.2012).
исключен решением маслихата Актюбинской области от 25.01.2012 № 13 (вводится в действие с 01.01.2012).

білім беру объектілерін күрделі жөндеуге - 1 064 236,1 мың теңге;
білім беру ұйымдары үшін автобустар сатып алуға - 14 317,9 мың теңге;
аз қамтылған азаматтарға тұрғын үй көмегіне - 106 000 мың теңге;
жұмыспен қамту бағдарламасына - 67 708 мың теңге;
бір жолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыруға – 51 368 мың теңге;
автомобиль жолдарын (жасанды құрылыстарды) күрделі және орташа жөндеуге - 1 879 336 мың теңге;
білім беру объектiлерiн салуға және реконструкциялауға - 3 087 654 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға - 2 030 333 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға - 779 816 мың теңге;
сумен жабдықтау және су қайтарғыш жүйесін дамытуға - 1 081 228,9 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға - 25 392 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 803 807 мың теңге;
қалаларды және елді мекендерді абаттандыруды дамытуға - 522 518 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға - 964 066 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымын дамытуға - 2 257 107 мың теңге;
ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға - 20 000 мың теңге;
мектепке дейінгі тәрбие беру және оқыту үшін ғимарат сатып алуға - 267 972 мың теңге;
білім беру мекемелеріне жалақы төлеуге - 30 000 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге - 252 179 мың теңге;
коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу және бағалауға - 2 000 мың теңге;
мектепке дейінгі тәрбие беру және оқытуды қамтамасыз етуге - 50 001 мың теңге;
жалпы білім беруге - 147 887 мың теңге;
әлеуметтік қамсыздандыру мекемелерін материалдық-техникалық жарақтандыруға - 2 661 мың теңге;
жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке - 107 728,9 мың теңге;
мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға - 15 456 мың теңге;
мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн сатып алуға - 30 000 мың теңге;
мәдениет объектілерін күрделі жөндеуге - 11 522 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы ауқымында инженерлік инфрақұрылымды дамытуға - 125 003,1 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға - 56 000 мың теңге;
кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттарды дайындауға - 8 115 мың теңге;
елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеуге - 15 628 мың теңге;
шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз етуге - 47 289 мың теңге;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттарды табыс етуге - 9 300 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

капитальный ремонт объектов образования - 1 064 236,1 тысяч тенге;
приобретение автобусов для организаций образования – 14 317,9 тысяч тенге;
жилищная помощь малообеспеченным гражданам - 106 000 тысяч тенге;
программа занятости - 67 708 тысяч тенге;
организация работы по выдаче разовых талонов - 51 368 тысячи тенге;
капитальный и средний ремонт автомобильных дорог (искусственных сооружений) - 1 879 336 тысяч тенге;
строительство и реконструкцию объектов образования – 3 087 654 тысячи тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 2 030 333 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 779 816 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения - 1 081 228,9 тысяч тенге;
развитие объектов культуры - 25 392 тысяч тенге;
развитие коммунального хозяйства - 803 807 тысяч тенге;
развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 522 518 тысяч тенге;
развитие объектов спорта - 964 066 тысяча тенге;
развитие транспортной инфраструктуры - 2 257 107 тысяч тенге;
развитие объектов сельского хозяйства - 20 000 тысяч тенге;
на приобретение зданий для дошкольного воспитания и обучения - 267 972 тысяч тенге;
на выплату заработной платы учреждениям образования - 30 000 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог – 252 179 тысяч тенге;
учет и оценка имущества, поступившего в коммунальную собственность - 2 000 тысячи тенге;
обеспечение дошкольного воспитания и обучения - 50 001 тысяч тенге;
общеобразовательное обучение - 147 887 тысячи тенге;
материально-техническое оснащение организаций социального обеспечения - 2 661 тысяча тенге;
социальная помощь отдельным категориям граждан по решениям местных представительных органов - 107 728,9 тысяч тенге;
организация сохранения государственного жилищного фонда - 15 456 тысяч тенге;
выкуп земельных участков для государственных надобностей - 30 000 тысяч тенге;
капитальный ремонт объектов культуры - 11 522 тысяч тенге;
развитие инженерной инфраструктуры в рамках программы "Развитие регионов" - 125 003,1 тысячи тенге;
развитие теплоэнергетической системы - 56 000 тысяч тенге;
изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов - 8 115 тысячи тенге;
разработка генеральных планов населенных пунктов - 15 628 тысяч тенге
обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов - 47 289 тысяч тенге;
присуждение грантов государственным учреждениям образования района (города областного значения) за высокие показатели работы - 9 300 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата области.

Ескерту. 14 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2012.01.25 № 13; 2012.04.18 № 20; 2012.07.27 № 44; 2012.10.17 № 66; 2012.11.21 № 72 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
15. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві сомасы 164 785 мың теңге болып бекітілсін.
16. 2012 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 25.01.2012 № 13; от 18.04.2012 № 20; от 27.07.2012 № 44; от 17.10.2012 № 66; от 21.11.2012 № 72 (вводится в действие с 01.01.2012).
15. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2012 год в сумме 164 785 тысяч тенге.
16. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.

3 444 049
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
2 425
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
316 808
008
Республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебiнен автомобиль жолдарының қауіпсіздігін қамтамасыз ету
75 526
013
Белгілі тұратын жері және құжаттары жоқ адамдарды орналастыру қызметтері
48 818
014
Әкімшілік тәртіпті тұткындалған адамдарды ұстауды ұйымдастыру
48 133
015
Қызметтік жануаларды ұстауды ұйымдастыру
56 414
019
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен көші-қон полициясының қосымша штаттық санын материалдық-техникалық жарақтандыру және ұстау
92 946
03
1
252
020
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және оралмандарды бейімдеу мен біріктіру орталығын материалдық-техникалық жарақтандыру және ұстау
2 428
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен режимдік стратегиялық объектілерге қызмет көрсетуді жүзеге асыратын штат санын ұстау
3 271
271
Облыстың құрылыс басқармасы
800
003
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
800
04
Бiлiм беру
16 065 429
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
1 411 399
261
Облыстың білім басқармасы
1 411 399
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
985 252
045
Республикалық бюджеттен аудандық бюджеттерге (облыстық маңызы бар қалаларға) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
426 147
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
2 775 411
260
Облыстың туризм, дене тәрбиесі және спорт басқармасы
1 264 732
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
1 264 732
261
Облыстың білім басқармасы
1 510 679
003
Арнайы білім беру оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
851 872
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
541 093
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
102 350
061
Республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

3 444 049
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
2 425
006
Капитальные расходы государственного органа
316 808
008
Обеспечение безопасности дорожного движения за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета
75 526
013
Услуги по размещению лиц, не имеющих определенного места жительства и документов
48 818
014
Организация содержания лиц, арестованных в административном порядке
48 133
015
Организация содержания служебных животных
56 414
019
Содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
92 946
03
1
252
020
Содержание и материально-техническое оснащение центра временного размещения оралманов и центра адаптации и интеграции оралманов за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
2 428
021
Содержание штатной численности, осуществляющей обслуживание режимных стратегических объектов за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
3 271
271
Управление строительства области
800
003
Развитие объектов органов внутренних дел
800
04
Образование
16 065 429
1
Дошкольное воспитание и обучение
1 411 399
261
Управление образования области
1 411 399
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
985 252
045
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
426 147
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
2 775 411
260
Управление туризма, физической культуры и спорта области
1 264 732
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
1 264 732
261
Управление образования области
1 510 679
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
851 872
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
541 093
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
102 350
061
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы"

211 579
042
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
45 643
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
304 087
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын көтеруді қамтамасыз ету
7 733
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 598 114
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5 170 735
007
Республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттер
2 082 004
008
Облыстық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 087 654
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 077
05
Денсаулық сақтау
20 318 562,7
1
Кең бейiндi ауруханалар
134 971
05
1
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
134 971
004
Денсаулық сақтау саласындағы орталық уәкілетті орган сатып алатын медициналық қызметтерді қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
134 971
2
Халықтың денсаулығын қорғау
435 945
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
435 945
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
134 661
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі қызметтер
194 620
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
104 313
012
2011-2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" Мемлекеттік бағдарлама аясында бостандықтан айыру орындарында отырған және босап шыққан тұлғалар арасында АҚТҚ инфекцияларының алдын алуға арналған әлеуметтік жобаларын іске асыру
2 351
3
Мамандандырылған медициналық көмек
5 160 710
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 160 710
009
Туберкулезден, жұқпалы аурулардан, жүйкесінің бұзылуынан және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолдануға байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
2 987 221
019
Туберкулезбен аурыратындарды туберкулез ауруларына қарсы препараттармен қамтамасыз ету
280 723
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
188 686
021
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
28 342
022
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегі транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету

211 579
042
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
45 643
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
304 087
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
7 733
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 598 114
271
Управление строительства области
5 170 735
007
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
2 082 004
008
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
3 087 654
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1 077
05
Здравоохранение
20 318 562,7
1
Больницы широкого профиля
134 971
05
1
253
Управление здравоохранения области
134 971
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения, за исключением медицинских услуг, закупаемых центральным уполномоченным органом в области здравоохранения
134 971
2
Охрана здоровья населения
435 945
253
Управление здравоохранения области
435 945
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
134 661
006
Услуги по охране материнства и детства
194 620
007
Пропаганда здорового образа жизни
104 313
012
Реализация социальных проектов на профилактику ВИЧ-инфекции среди лиц находящихся и освободившихся из мест лишения свободы в рамках Государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы
2 351
3
Специализированная медицинская помощь
5 160 710
253
Управление здравоохранения области
5 160 710
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
2 987 221
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
280 723
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
188 686
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
28 342
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек

2 030 333
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
4 926 665
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
691 863
056
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы шеңберінде аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
78 400
072
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) сатып алуға алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
301 840
07
1
271
074
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
64 000
2
Коммуналдық шаруашылық
6 920 234,8
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 138 785
013
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
112 172
030
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
60 492
033
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
573 392
044
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттер
392 729
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 781 449,8
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық үй-шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 071
004
Елді мекендерді газдандыру
987 007
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 273
008
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне инжернерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға арналған нысаналы трансферттер
87 953
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін дамытуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
1 607 471
012
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін дамытуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері

2 030 333
027
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 926 665
031
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
691 863
056
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020
78 400
072
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020
301 840
07
1
271
074
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Программы занятости 2020
64 000
2
Коммунальное хозяйство
6 920 234,8
271
Управление строительства области
1 138 785
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
112 172
030
Развитие объектов коммунального хозяйства
60 492
033
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
573 392
044
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
392 729
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
5 781 449,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
54 071
004
Газификация населенных пунктов
987 007
005
Капитальные расходы государственного органа
2 273
008
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
87 953
010
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 607 471
012
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения

2 000
9
Басқалар
3 262 993,1
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
130 791
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және оған сараптама жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
90 915
020
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамутуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
39 876
261
Облыстың білім басқармасы
20 000
13
9
261
066
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20 000
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
844 615
007
Индустриялық-инновациялық даму стратегиясын іске асыру
20 000
014
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша проценттік ставкаларды субсидиялау
748 803
015
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
40 812
016
"Бизнестің жол картасы -2020" бағдарламасы шеңберінде бизнесті жүргізуді сервистік қолдау
35 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 000 254
051
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 000 254
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 267 333,1
035
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
1 190 550,1
036
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
76 783
14
Борышқа қызмет көрсету
856,1
1
Борышқа қызмет көрсету
856,1
257
Облыстың қаржы басқармасы
856,1
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
856,1
15
Трансферттер
17 255 929,5
1
Трансферттер
17 255 929,5
257
Облыстың қаржы басқармасы
17 255 929,5
007
Субвенциялар
16 202 355
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
316 091,8
017
Мақсатына сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
59 439,7
15
1
257
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
578 043
029
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

2 000
9
Прочие
3 262 993,1
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
130 791
003
Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
90 915
020
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
39 876
261
Управление образования области
20 000
13
9
261
066
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на решение вопросов обустройства моногородов
20 000
265
Управление предпринимательства и промышленности области
844 615
007
Реализация Стратегии индустриально-инновационного развития
20 000
014
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020 года"
748 803
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020 года"
40 812
016
Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020 года"
35 000
271
Управление строительства области
1 000 254
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса-2020"
1 000 254
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 267 333,1
035
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках программы "Развитие регионов"
1 190 550,1
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на решение вопросов обустройства моногородов
76 783
14
Обслуживание долга
856,1
1
Обслуживание долга
856,1
257
Управление финансов области
856,1
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
856,1
15
Трансферты
17 255 929,5
1
Трансферты
17 255 929,5
257
Управление финансов области
17 255 929,5
007
Субвенции
16 202 355
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
316 091,8
017
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
59 439,7
15
1
257
024
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий
578 043
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения

2 468
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен режимдік стратегиялық объектілерге қызмет көрсетуді жүзеге асыратын штат санын ұстау
3 271
271
Облыстың құрылыс басқармасы
90 000
003
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
90 000
04
Бiлiм беру
12 570 729
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
2 059 835
261
Облыстың білім басқармасы
2 059 835
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
874 191
04
1
261
045
Республикалық бюджеттен аудандық бюджеттерге (облыстық маңызы бар қалаларға) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 185 644
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
3 357 188
260
Облыстың туризм, дене тәрбиесі және спорт басқармасы
1 309 865
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
1 309 865
261
Облыстың білім басқармасы
2 047 323
003
Арнайы білім беру оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
873 910
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
564 138
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
102 425
061
Республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
498 766
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
8 084
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
2 932 448
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
213 470
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерінде мамандар даярлау
213 470
261
Облыстың білім басқармасы
2 718 978
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 264 128
025
Орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 340 229
04
4
261
034
Техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарында оқу-өндірістік шеберханаларды, зертханаларды жаңарты және қайта жабдықтау
25 000
047
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының өндірістік оқыту шеберлеріне өндірістік оқытуды ұйымдастырғаны үшін қосымша ақы белгілеу

2 468
021
Содержание штатной численности, осуществляющей обслуживание режимных стратегических объектов
3 271
271
Управление строительства области
90 000
003
Развитие объектов органов внутренних дел
90 000
04
Образование
12 570 729
1
Дошкольное воспитание и обучение
2 059 835
261
Управление образования области
2 059 835
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
874 191
04
1
261
045
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
1 185 644
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
3 357 188
260
Управление туризма, физической культуры и спорта области
1 309 865
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
1 309 865
261
Управление образования области
2 047 323
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
873 910
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
564 138
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
102 425
061
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы"
498 766
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
8 084
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
2 932 448
253
Управление здравоохранения области
213 470
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
213 470
261
Управление образования области
2 718 978
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
1 264 128
025
Подготовка специалистов в организациях послесреднего образования
1 340 229
04
4
261
034
Обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования
25 000
047
Установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования за счет трансфертов из республиканского бюджета

89 621
5
Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру
557 238
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
64 782
007
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
64 782
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
40 062
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
40 062
261
Облыстың білім басқармасы
452 394
052
Жұмыспен қамту – 2020 бағдарламасын іске асыру шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
452 394
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
3 664 020
261
Облыстың білім басқармасы
802 771
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 643
004
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
20 776
005
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
53 126
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
94 497
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық- педагогикалық консультациялық көмек көрсету
147 072
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектерді оңалту және әлеуметтік бейімдеу
67 939
029
Әдістемелік жұмыс
65 363
033
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
260 999
04
9
261
042
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20 356
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 861 249
007
Республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттер
500 000
008
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар облыстық бюджеттен (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
1 540 095
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
821 154
05
Денсаулық сақтау
18 953 780
1
Кең бейiндi ауруханалар
144 419
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
144 419
004
Денсаулық сақтау саласындағы орталық уәкілетті орган сатып алатын медициналық қызметтерді қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету

89 621
5
Переподготовка и повышение квалификации специалистов
557 238
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
64 782
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров
64 782
253
Управление здравоохранения области
40 062
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
40 062
261
Управление образования области
452 394
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках реализации Программы занятости 2020
452 394
9
Прочие услуги в области образования
3 664 020
261
Управление образования области
802 771
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
72 643
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
20 776
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
53 126
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
94 497
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
147 072
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
67 939
029
Методическая работа
65 363
033
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка -сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
260 999
04
9
261
042
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
20 356
271
Управление строительства области
2 861 249
007
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
500 000
008
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
1 540 095
037
Строительство и реконструкция объектов образования
821 154
05
Здравоохранение
18 953 780
1
Больницы широкого профиля
144 419
253
Управление здравоохранения области
144 419
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения, за исключением медицинских услуг, закупаемых центральным уполномоченным органом в области здравоохранения

242 168
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
334 799
261
Облыстың білім басқармасы
488 951
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
438 270
037
Әлеуметтік сауықтандыру
50 681
2
Әлеуметтiк көмек
47 758
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
47 758
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
47 758
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
73 501
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
73 501
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 501
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 851 759
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 017 500
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
28 500
041
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін тұрғын үй көмегін беруге арналған ағымдағы нысаналы трансферттер
28 500
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 989 000
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
834 000
07
1
271
024
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
380 000
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
1 775 000
2
Коммуналдық шаруашылық
2 834 259
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 834 259
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық ұй-шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 860
004
Елді мекендерді газдандыру
1 797 684
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін дамытуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
385 715
012
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін дамытуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері

242 168
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
334 799
261
Управление образования области
488 951
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
438 270
037
Социальная реабилитация
50 681
2
Социальная помощь
47 758
256
Управление координации занятости и социальных программ области
47 758
003
Социальная поддержка инвалидов
47 758
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
73 501
256
Управление координации занятости и социальных программ области
73 501
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73 501
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 851 759
1
Жилищное хозяйство
3 017 500
256
Управление координации занятости и социальных программ области
28 500
041
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на оказание жилищной помощи
28 500
271
Управление строительства области
2 989 000
014
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
834 000
07
1
271
024
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
380 000
027
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 775 000
2
Коммунальное хозяйство
2 834 259
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 834 259
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
50 860
004
Газификация населенных пунктов
1 797 684
010
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
385 715
012
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения

019
Туберкулезбен аурыратындарды туберкулез ауруларына қарсы препараттармен қамтамасыз ету
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
022
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегі транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары

019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
029
Областные базы спецмедснабжения