2011 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды өткізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық әкімдігінің 2011 жылғы 30 наурыздағы № 63 қаулысы. Ақтөбе облысы Әділет департаментінде 2011 жылдың 13 сәуірде № 3-5-128 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 28 мамырдағы № 84 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық әкімдігінің 2012.05.28 № 84 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегi № 74 «Әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы» Заңының 192023-баптарына, Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2011 жылғы 3 наурыздағы № 1163 «Белгiленген әскери қызмет мерзiмiн өткерген мерзiмдi әскери қызметтегi әскери қызметшiлердi запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2011 жылдың сәуiр-маусымында және қазан-желтоқсанында кезектi мерзiмдi әскери қызметке шақыру туралы» Жарлығына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 11 наурыздағы № 250 «Белгiленген әскери қызмет мерзiмiн өткерген мерзiмдi әскери қызметтегi әскери қызметшiлердi запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2011 жылдың сәуiр-маусымында және қазан-желтоқсанында кезектi мерзiмдi әскери қызметке шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2011 жылғы 3 наурыздағы № 1163 Жарлығын iске асыру туралы» қаулысына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Заңының 31-бабының 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес Ырғыз ауданының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Шақыруды кейiнге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегiзден жиырма жетi жасқа дейiнгi ер азаматтар, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жетi жасқа толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтiң белгiленген мерзiмiн өткермеген азаматтар 2011 жылдың сәуiр-маусымында және қазан-желтоқсанында Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi, Қазақстан Республикасының басқа да әскерлерi мен әскери құрамаларының қатарына мерзiмдi әскери қызметке шақырылсын.
2. Азаматтарды мерзiмдi әскери қызметке шақыру жөніндегі аудандық шақыру комиссиясының құрамы осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3. Селолық округтер әкiмдерi мен меншік нысанына қарамастан аудандық ұйымдардың басшылары өз құзыреттері шегiнде азаматтардың мерзiмдi әскери қызметке шақырылуын уақытылы және ұйымшылдықпен өткiзу мақсатында:
1) әскерге шақыруды кейiнге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегiзден жиырма жетi жасқа дейiнгi ер азаматтардың шақыру учаскесiне толық және уақытылы келуiн;

О проведении призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года
Постановление акимата Иргизского района Актюбинской области от 30 марта 2011 года № 63. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 13 апреля 2011 года за № 3-5-128. Утратило силу постановлением акимата Иргизского района Актюбинской области от 28 мая 2012 года № 84
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Иргизского района Актюбинской области от 28.05.2012 № 84.
В соответствии статьями 192023 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 74 «О воинской обязанности и воинской службе», на основании Указа Президента Республики Казахстан от 3 марта 2011 года № 1163 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы и очередном призыве граждан Республики Казахстан нa срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года», Постановления Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2011 года № 250 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 3 марта 2011 года № 1163 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года», с подпунктом 8 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлений и самоуправлении в Республики Казахстан» акимат Иргизского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Провести призыв на срочную воинскую службу в ряды Вооруженньк сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву.
2. Утвердить состав районной призывной комиссии по призыву граждан на срочную воинскую службу согласно приложения к настоящему постановлению.
3. Акимам сельских округов и руководителям районных организаций вне зависимости формы собственности, в целях своевременного и организованного проведения призыва граждан на срочную воинскую службу обеспечить в пределах своих полномочии:
1) полную и своевременную явку граждан, в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва на призывной участок;

2) әскерге шақырылушыларды тасымалдауды селолық округтер әкiмдерi аппараттары өкiлдерiнiң алып баруын;
3) аудандық шақыру комиссиясына қажеттi құжаттарды дайындап, тапсыруды қамтамасыз етсiн.
4. Ырғыз аудандық орталық ауруханасының бас дәрігеріне (Ж.Сүлейменов): медициналық комиссияның жұмысын, мерзiмдi әскери қызметке шақырылушы азаматтардың сапалы куәландырылуын бақылауға алу;
Аудандық қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің медициналық комиссиясын маман дәрiгерлермен, орта дәрiгерлiк қызметшiлермен жасақтау шараларын қабылдау ұсынылсын.
5. Ырғыз ауданы iшкi iстер бөлiмiне (М.Бижанов): әскери қызметке шақырудан бұлтартқан азаматтарды iздеу, облыстық жинақтау пунктiне жiберу кезiнде шақыру пункттерiнде қоғамдық тәртiптiң сақталуын қамтамасыз ету;
Ырғыз ауданы қорғаныс icтеpi жөнiндегi бөлiмінiң аумағында полиция қызметкерiнiң кезекшiлiгiн ұйымдастыру ұсынылсын.
6. Ырғыз аудандық ішкi саясат (Ж.Таңқаев), мәдениет және тiлдердi дамыту (Н.Жүсіп) бөлiмдерi шақыру кезеңiнде әскери қызметке шақырылушы жастармен тәрбиелік іс-шаралар ұйымдастыруға және өткізуге белсенділікпен қатысып, әскери қызметке шақырылушылардың соғыс және еңбек ардагерлерiмен кездесулерін және оларды салтанатты шығарып салу рәсімін ұйымдастырсын.
7. Ырғыз аудандық қаржы бөлiмi (Ә.Аяпберген) 2011 жылға арналған аудандық бюджетпен белгiленген мөлшерде азаматтарды шақыруды ұйымдастыру шараларын қаржыландыруды жүргiзсiн.
8. Ырғыз ауданы қорғаныс icтеpi жөнiндегi бөлiміне (М.Ыбраев) әскери қызметке шақырылушыларды облыстық жинақтау пунктiне жiберу үшін автокөлік ұйымдастыру;
азаматтарды әскери қызметке шақырудың барысы туралы 2011 жылдың 30 маусымына және 20 желтоқсанына аудан әкімдігін хабардар ету ұсынылсын.
9. Аудандық шақыру комиссиясының мүшелерінің, медициналық және техникалық қызметкерлердің міндеттерін атқару уақытында жұмыс орны, қызметі және орташа жалақысы сақталсын.
10. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары А.Шахинге жүктелсiн.
11. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ырғыз ауданының
әкімі                             М.ДУАНБЕКОВ
Ырғыз ауданы әкiмдiгiнiң
2011 жылғы «30» наурыздағы
№ 63 қаулысына қосымша
2011 жылдың сәуiр-маусым және қазан-желтоқсан айларында азаматтарды мерзiмдi әскери қызметке шақыру жөніндегі аудандық шақыру комиссиясының
ҚҰРАМЫ
Ыбраев Манас
Ырғыз ауданы қорғаныс icтepi жөнiндегi бөлiмiнiң бастығы, комиссия төрағасы
Назарбаев Еркін
Ырғыз ауданы iшкi iстер бөлiмi бастығының орынбасары, төраға орынбасары (келiсiм бойынша)
Комиссия мүшелерi:
Айтқұлов Қайрат
Ырғыз ауданы әкімі аппаратының бас маманы
Дербіс Жандос
аудандық орталық аурухананың бас хирургі, медициналық комиссияның төрағасы (келiсiм бойынша)
Жаспанова Жаңыл
аудандық орталық аурухананың мейірбикесі, медициналық комиссия хатшысы (келiсiм бойынша)
Резерв:
Кенжебаев Дулат
Ырғыз ауданы қорғаныс icтepi жөнiндегi бөлiмi бастығының орынбасары
Сәдриев Сәбит
Ырғыз ауданы ішкі істер бөлімінің учаскелік аға инспекторы (келiсiм бойынша)
Комиссия мүшелері
Өтемұратов Айдарбек
аудандық орталық аурухананың хирургі (келiсiм бойынша)
Әлжанова Шынасыл
аудандық орталық аурухананың мейірбикесі (келiсiм бойынша)
Сулейменов Жасулан
Ырғыз ауданы әкімі аппаратының бас маманы (заңгер)
Жаңаберген Қанат
Ырғыз ауданы әкімі аппаратаның жетекші маманы

2) перевозку призывников в сопровождении представителей аппаратов акимов сельских округов;
3) подготовку и предоставление на призывную комиссию необходимых документов.
4. Рекомендовать главному врачу центральной районной больницы (Ж.Сулейменов):
взять под контроль работу медицинской комиссии, качество освидетельствования граждан, призываемых на срочную воинскую службу;
принять меры по укомплектованию районной медицинской комиссии отдела по делам обороны врачами - специалистами, средним медицинским персоналом.
5. Рекомендовать отделу внутренних дел Иргизского района (М.Бижанов):
обеспечить розыск призывников, уклоняющихся от призыва, поддержание общественного порядка на призывном пункте и в период отправки призывников на областной сборный пункт;
организовать на территории отдела по делам обороны дежурство сотрудника полиции.
6. Отделам внутренней политики (Ж.Танкаев), культуры и развития языков (Н.Жусип) Иргизского района в период призыва принять активное участие в организации и проведении воспитательных мероприятий с призывной молодежью, организовать торжественные проводы призывников и их встречи с ветеранами войны и труда.
7. Отделу финансов Иргизского района (А.Аяпберген) произвести финансирование мероприятий по организации призыва граждан в размерах, определенных бюджетом района на 2011 год.
8. Рекомендовать отделу по делам обороны Иргизского района (М.Ибраев):
организовать автотранспорт для отправки призывников на областной сборный пункт;
информировать районный акимат 30 июня и 20 декабря 2011 года о ходе призыва граждан на срочную военную службу.
9. Членам районной призывной комиссии, медицинским и техническим работникам во время исполнения обязанностей сохранить рабочие места, должность и среднюю зарплату.
10. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Шахину А.
11. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким
Иргизского района               М.ДУАНБЕКОВ
Приложение к постановлению
акимата Иргизского района
№ 63 от «30» марта 2011 года
СОСТАВ
районной призывной комиссии по призыву граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года
Ибраев Манас
начальник отдела по делам обороны Иргизского района, председатель комиссии
Назарбаев Еркин
заместитель начальника отдела внутренних дел Иргизского района (по согласованию), заместитель председателя комиссии
Члены комиссии:
Айткулов Кайрат
главный специалист аппараты акима Иргизского района
Дербис Жандос
главный хирург центральной районной больницы, председатель медицинской комиссии (по согласованию)
Жаспанова Жаныл
медсестра центральной районной больницы, секретарь медицинской комиссии (по согласованию).
Резерв:
Кенжебаев Дулат
заместитель начальника отдела по делам обороны Иргизского района, председатель комиссии
Садриев Сабит
старший учасковый отдела внутренних дел Иргизского района (по согласованию), заместитель председателя комиссии
Члены комиссии
Утемуратов Айдарбек
хирург центральной районной больницы (по согласованию)
Алжанова Шынасыл
медсестра центральной районной больницы (по согласованию).
Сулейменов Жасулан
Главный специалист аппарата акима Иргизского района
Жанаберген Канат
Ведущий специалист аппарата акима Иргизского района