Қарағанды қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының IV шақырылған LIX сессиясының 2011 жылғы 12 желтоқсандағы N 612 шешімі. Қарағанды қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 27 желтоқсанда N 8-1-145 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің бітуіне байланысты қолдануы тоқтатылды (Қарағанды қалалық мәслихатының 2013 жылғы 7 наурыздағы № 2-34/147 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің бітуіне байланысты қолдануы тоқтатылды (Қарағанды қалалық мәслихатының 07.03.2013 N 2-34/147 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қаланың 2012 - 2014 жылдарға арналған, оның ішінде 2012 жылға арналған бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 38 411 682 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 19 802 098 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 178 710 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдері бойынша – 1 183 106 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 17 247 768 мың теңге;
2) шығындар – 40 174 176 мың теңге;
3) алынып тасталды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2012.11.12 N 101 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 126 700 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – 1 889 194 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 889 194 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 500 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 850 000 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 239 194 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 2012.01.24 N 16 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2012.04.16 N 27 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.06.18 N 59 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.08.20 N 79 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі);
2012.11.12 N 101 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі);
2012.12.12 N 110 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 52 бабының 1 тармағына сәйкес, Қарағанды облыстық мәслихатының 2011 жылғы 29 қарашадағы ХLI сессиясының "2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" N 464 шешімімен Қарағанды қаласының бюджетіне аударымдардың нормативтері келесі мөлшерде бекітілген:
жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша – 50 пайыз.

О бюджете города Караганды на 2012-2014 годы
Решение LIX сессии IV созыва Карагандинского городского маслихата от 12 декабря 2011 года N 612. Зарегистрировано Управлением юстиции города Караганды 27 декабря 2011 года N 8-1-145. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Карагандинского городского маслихата от 7 марта 2013 года № 2-34/147)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Карагандинского городского маслихата от 07.03.2013 № 2-34/147).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы - 38 411 682 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 19 802 098 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 178 710 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 183 106 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 17 247 768 тысяч тенге;
2) затраты – 40 174 176 тысяч тенге;
3) исключен решением Карагандинского городского маслихата от 12.11.2012 N 101 (вводится в действие с 01.01.2012);
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 126 700 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – 1 889 194 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 1 889 194 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 500 000 тысяч тенге;
погашение займов – 850 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 239 194 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 24.01.2012 N 16 (вводится в действие с 01.01.2012); с изменениями, внесенными решениями Карагандинского городского маслихата от 16.04.2012 N 27 (вводится в действие с 01.01.2012); от 18.06.2012 N 59 (вводится в действие с 01.01.2012); от 20.08.2012 N 79 (вводится в действие с 01.01.2012); от 12.11.2012 N 101 (вводится в действие с 01.01.2012); от 12.12.2012 N 110 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Согласно пункту 1 статьи 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, решением XLI сессии Карагандинского областного маслихата от 29 ноября 2011 года № 464 "Об областном бюджете на 2012-2014 годы" утверждены нормативы отчислений в бюджет города Караганды в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
по социальному налогу – 50 процентов.

3. 2012 жылға арналған қала бюджеті түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен 2 031 218 мың теңге сомасындағы субвенциялар көзделгені ескерілсін.
4. 2012 жылға арналған қала бюджетінің түсімдері мен шығындарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік несиелері 4 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
5. 2012 жылға арналған Қарағанды қаласының Қазыбек би атындағы ауданының және Октябрь ауданының бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Қарағанды қаласы әкімдігінің 2012 жылға арналған резерві 392 577 мың теңге сомасында бекітілсін.

3. Учесть, что в составе поступлений бюджета города на 2012 год, предусмотрены субвенции из областного бюджета в сумме 2 031 218 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений и расходов бюджета города на 2012 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета согласно приложению 4.
5. Утвердить бюджетные программы района имени Казыбек би и Октябрьского района города Караганды на 2012 год согласно приложению 5.
6. Утвердить резерв акимата города Караганды на 2012 год в сумме 392 577 тысяч тенге.

7. 2012 жылға арналған қала бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2012 жылға арналған қала бюджетін атқару процесінде жалақы төлеуге кететін шығындардың секвестрлеуге жатпайтыны белгіленсін.
9. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
IV шақырылған Қарағанды
қалалық мәслихатының LIX сессия
төрағасы                                   В. Крючков
Қарағанды қалалық
мәслихатының хатшысы                       Қ. Оспанов
Қарағанды қалалық мәслихатының
2011 жылғы 12 желтоқсандағы LIX сессиясының
N 612 шешіміне
1 қосымша
Қарағанды қаласының 2012 жылға арналған бюджеті

7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2012 год, согласно приложению 6.
8. Установить, что в процессе исполнения бюджета города на 2012 год не подлежат секвестру расходы на выплату заработной платы.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель
LIX сессии IV созыва
Карагандинского
городского маслихата                       В. Крючков
Секретарь Карагандинского
городского маслихата                       К. Оспанов
Приложение 1
к решению LIX сессии
Карагандинского городского маслихата
от 12 декабря 2011 года № 612
Бюджет города Караганды на 2012 год

3216
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
190818
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
432849
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
432849
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34884
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
40680
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
556
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
127670
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
229059
05
Денсаулық сақтау
10814
2
Халықтың денсаулығын қорғау
10814
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
10814
014
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011-2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шаралар өткізу"
10814
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
2311629
2
Әлеуметтiк көмек
2195276
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2041158
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
195353
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
56893
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
153987
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
846338
008
Ішкі әскерлер мен мерзімді қызметтегі әскери қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
3954
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4529
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
28257
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
196673
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
14622
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
499846
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

3216
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
190818
9
Прочие услуги в области образования
432849
464
Отдел образования района (города областного значения)
432849
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
34884
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
40680
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
556
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
127670
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
229059
05
Здравоохранение
10814
2
Охрана здоровья населения
10814
464
Отдел образования района (города областного значения)
10814
014
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы за счет трансфертов из республиканского бюджета
10814
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2311629
2
Социальная помощь
2195276
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2041158
002
Программа занятости
195353
005
Государственная адресная социальная помощь
56893
006
Оказание жилищной помощи
153987
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
846338
008
Социальная поддержка военнослужащих внутренних войск и срочной службы
3954
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4529
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
28257
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
196673
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
14622
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
499846
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения

Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 2012.12.12 N 110 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
16716550
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
5018864
Нысаналы даму трансферттері
10197686
Бюджеттік кредиттер
1500000
Ағымдағы нысаналы трансферттер
5018864
оның ішінде:
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011-2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шаралар өткізу"
10814
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайтуға
211461
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға
3216
Негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға
15236
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне
127670
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға
561147
Арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге
21093
Тұрғын үй көмегіне
20917
"Жұмыспен қамту-2020" бағдарламасын іске асыруға
113672
оның ішінде:
- жалақыны ішінара субсидиялауға
22620
- халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызмет етуін қамтамасыз ету
40706
- қоныс аударуға субсидиялар беруге
252
- жастар тәжірибесіне
50094
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
1762
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
132256
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуден өткізуге
1255060
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
2544560
Нысаналы даму трансферттері
10197686
оның ішінде:
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуына
660567
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға
2192257
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға
2296574
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға
1946960
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
719000
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамытуға
1216643
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға
1165685
Бюджеттік кредиттер
1500000
оның ішінде:
Тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға
1500000
Қарағанды қалалық мәслихатының
2011 жылғы 12 желтоқсандағы LIX сессиясының
N 612 шешіміне
5 қосымша
Қарағанды қаласының Қазыбек би атындағы және Октябрь аудандарының 2012 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары

Сноска. Приложение 4 в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 12.12.2012 N 110 (вводится в действие с 01.01.2012).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Всего
16716550
в том числе:
Целевые текущие трансферты
5018864
Целевые трансферты на развитие
10197686
Бюджетные кредиты
1500000
Целевые текущие трансферты
5018864
в том числе:
На реализацию мероприятий в рамках Государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы за счет трансфертов из республиканского бюджета
10814
На увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
211461
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы"
3216
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
15236
На ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
127670
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
561147
На введение стандартов специальных социальных услуг
21093
На оказание жилищной помощи
20917
На реализацию мероприятий Программы занятости 2020
113672
в том числе:
- частичное субсидирование заработной платы
22620
- обеспечение деятельности центров занятости населения
40706
- предоставление субсидий на переезд
252
- молодежная практика
50094
На проведение противоэпизоотических мероприятий
1762
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
132256
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города)
1255060
На жилищно-коммунальное хозяйство
2544560
Целевые трансферты на развитие
10197686
в том числе:
На строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020
660567
На проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2192257
На развитие системы водоснабжения
2296574
На развитие теплоэнергетической системы
1946960
На развитие транспортной инфраструктуры
719000
На развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"
1216643
На проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
1165685
Бюджетные кредиты
1500000
в том числе:
На строительство и (или) приобретение жилья
1500000
Приложение 5
к решению LIX сессии
Карагандинского городского маслихата
от 12 декабря 2011 года № 612
Бюджетные программы района имени Казыбек би и Октябрьского района города Караганды на 2012 год