2012-2014 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2011 жылғы 12 желтоқсандағы N 47/10 шешімі. Қарағанды облысы Теміртау қаласының Әділет басқармасында 2012 жылғы 9 қаңтарда N 8-3-131 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қарағанды облыстық мәслихатының 2011 жылғы 29 қарашадағы ХLІ сессиясының "2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" N 464 шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған қалалық бюджет 12, және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 695 715 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 292 144 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 364 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 47 144 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 337 063 мың теңге;
2) шығындар – 9 986 977 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 227 536 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 227 536 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 56 148 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 60 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 3 852 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 574 946 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профициттін пайдалану) қаржыландыру – 574 946 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 227 536 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 347 410 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2012.03.07 N 2/5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.04.11 N 3/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.06.13 N 5/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.08.17 N 7/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.11.08 N 9/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.12.11 N 10/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. 2012 жылға республикалық және облыстық бюджеттерден алынған 1 337 063 мың теңге сомасындағы нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін:
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге 862 мың теңге сомасында;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 908 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға 187 483 мың теңге сомасында;

О городском бюджете на 2012-2014 годы
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 12 декабря 2011 года N 47/10. Зарегистрировано Управлением юстиции города Темиртау Карагандинской области 9 января 2012 года N 8-3-131
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением XLI сессии Карагандинского областного маслихата от 29 ноября 2011 года N 464 "Об областном бюджете на 2012-2014 годы", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 695 715 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 292 144 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 19 364 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 47 144 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 337 063 тысяч тенге;
2) затраты – 9 986 977 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 227 536 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 227 536 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 56 148 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 60 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 3 852 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 574 946 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 574 946 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 227 536 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 347 410 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 07.03.2012 N 2/5 (вводится в действие с 01.01.2012); от 11.04.2012 N 3/4 (вводится в действие с 01.01.2012); от 13.06.2012 N 5/4 (вводится в действие с 01.01.2012); от 17.08.2012 N 7/4 (вводится в действие с 01.01.2012); от 08.11.2012 N 9/4 (вводится в действие с 01.01.2012); от 11.12.2012 N 10/4 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Учесть, что полученные целевые текущие трансферты из республиканского и областного бюджетов на 2012 год в сумме 1 337 063 тысяч тенге предусмотрены:
на введение стандартов специальных социальных услуг в сумме 862 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 908 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 187 483 тысяч тенге;

мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға 76 415 мың теңге сомасында;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 3 809 мың теңге сомасында;
"Назарбаев зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға 1 153 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына (қамқоршыларына) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері 51 716 мың теңге сомасында;
әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 495 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға 35 417 мың теңге сомасында, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялау – 2 824 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету – 19 153 мың теңге;
көшуге субсидиялар беру – 6 760 мың теңге;
жастар практикасын ұйымдастыру – 6 680 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға 226 083 мың теңге сомасында;
моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге 707 102 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011-2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде іс-шаралар өткізуге 3 510 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 42 110 мың теңге сомасында.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2012.04.11 N 3/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.06.13 N 5/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.08.17 N 7/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.11.08 N 9/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.12.11 N 10/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2-1. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте 47 697 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 2-1 тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2012.03.07 N 2/5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2-2. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкін жөндеу жүргізуге алынған бюджеттік кредиттер бойынша сыйақыларды төлеуге 92 мың теңге сомасында қаражат көзделсін.

на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 76 415 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 3 809 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в сумме 1 153 тысяч тенге;
на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 51 716 тысяч тенге;
на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям в сумме 495 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий Программы занятости 2020 в сумме 35 417 тысяч тенге, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы – 2 824 тысяч тенге;
обеспечение деятельности центра занятости населения – 19 153 тысяч тенге;
предоставление субсидий на переезд – 6 760 тысяч тенге;
организация молодежной практики – 6 680 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 226 083 тысяч тенге;
на решение вопросов обустройства моногородов в сумме 707 102 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы в сумме 3 510 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 42 110 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 11.04.2012 N 3/4 (вводится в действие с 01.01.2012); от 13.06.2012 N 5/4 (вводится в действие с 01.01.2012); от 17.08.2012 N 7/4 (вводится в действие с 01.01.2012); от 08.11.2012 N 9/4 (вводится в действие с 01.01.2012); от 11.12.2012 N 10/4 (вводится в действие с 01.01.2012).
2-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 47 697 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 07.03.2012 N 2/5 (вводится в действие с 01.01.2012).
2-2. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год на выплату вознаграждений по бюджетным кредитам, полученным на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума в сумме 92 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 2-2 тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2012.11.08 N 9/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
3. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкіне жөндеу жүргізуге алынған 227 536 мың теңге сомасындағы бюджеттік кредиттер көзделсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2012.11.08 N 9/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
4. 2012 жылға облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 2 119 227 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
5. 2012 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында халыққа тұрғын үй көмегін төлеуге – 6 892 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2012.11.08 N 9/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
6. 2012 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында "Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша – 110 866 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне газбен қамтамасыз ету және тұтыну қызметтеріне ақы төлеу үшін материалдық көмек көрсетуге – 1 467 мың теңге;
2) азаматтардың жекелеген топтарына қалалық қоғамдық көліктерде жүруге (таксиден басқа) әлеуметтік көмек көрсетуге – 61 589 мың теңге, оның ішінде жеңілдікпен жол жүру билеттері түрінде:
1, 2, 3 топтағы мүгедектерге;
"Теміртау қаласының туберкулезге қарсы диспансері" мемлекеттік мекемесінің анықтамасы бойынша амбулаториялық емделу кезеңіне туберкулезбен ауыратын адамдарға;
ай сайынғы ақшалай өтемақы түрінде:
жалпы білім беретін мекемелерде оқымайтын 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға;
екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер және олардың одақтастары құрған концлагерь, гетто және басқа да еріксіз ұстау орындарының кәмелеттік жасқа толмаған бұрынғы тұтқындарына;
Ленинград қаласында қоршау кезінде, қаланың кәсіпорындарында, мекемелерінде және ұйымдарында жұмыс істеген азаматтарға және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталғандарға;
қайтыс болған жауынгер - интернационалистердің отбасыларына (арнайы мемлекеттік жәрдемақы алушыларға);
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған), хабар-ошарсыз жоғалған жауынгерлердің қайта некеге тұрмаған жесірлеріне;
1986-1989 жылдары Чернобыль атом электр стансасындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға;
басқа мемлекеттердің аумағында ұрыс қимылдарына қатысушыларға;
төрт немесе одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға (оның ішінде оқу орнын бітіргенге дейін кәмелеттік жасқа толған жоғарғы және орта оқу орындарында оқитын балалары бар);
білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында білім алушылар мен тәрбиеленушілерге жеңілдікпен жол жүруге азаматтардың келесі санаттарына ай сайынғы ақшалай өтемақы түрінде әлеуметтік көмек көрсетуге:
жетім балаларға;
ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
төрт және одан көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар (оның ішінде жоғары және орта оқу орындарында оқитын кәмелеттік жасқа толған балалар, оқу орнын бітіретін уақытқа дейін) көпбалалы аналардың балаларына;
асыраушысынан айырылуына байланысты жәрдемақы алатын балаларға;
мүгедек балаларға;
"Теміртау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жәрдемақы тағайындау жөнінде өтініш жасаған мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылардың балаларына;

Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 08.11.2012 N 9/4 (вводится в действие с 01.01.2012).
3. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год полученные бюджетные кредиты на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума в сумме 227 536 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 08.11.2012 N 9/4 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Учесть, что объем бюджетных изъятий в областной бюджет на 2012 год установлен в сумме 2 119 227 тысяч тенге.
5. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2012 год предусмотрены средства на выплату жилищной помощи населению – 6 892 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 08.11.2012 N 9/4 (вводится в действие с 01.01.2012).
6. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2012 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 110 866 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны для оплаты за эксплуатационные услуги и услуги газоснабжения – 1 467 тысяч тенге;
2) на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан на проезд в городском общественном транспорте (кроме такси) – 61 589 тысяч тенге, в том числе в виде льготного проездного билета:
инвалидам 1, 2, 3 групп;
лицам, больным туберкулезом, на период амбулаторного лечения по справкам государственного учреждения "Противотуберкулезный диспансер города Темиртау";
в виде ежемесячной денежной компенсации:
детям-инвалидам до 16 лет не обучающимся в общеобразовательных учреждениях;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
семьям погибших воинов–интернационалистов (получатели специального государственного пособия);
вдовам воинов, погибших (умерших), пропавших без вести в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак;
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1989 годах;
участникам боевых действий на территории других государств;
многодетным матерям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей (в том числе детей, обучающихся в высших и средних учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений);
на оказание социальной помощи обучающимся и воспитанникам всех организаций образования очной формы обучения в виде ежемесячной денежной компенсации следующим категориям:
детям–сиротам;
детям, оставшихся без попечения родителей;
детям многодетных матерей, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей (в том числе детей, обучающихся в высших и средних учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений);
детям, получающим пособие по случаю потери кормильца;

3) Жеңіс күні қарсаңында материалдық көмек көрсетуге – 16 769 мың теңге келесі топтағы азаматтарға:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
Ұлы Отан соғысы кезiнде майдандағы армия құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Совет Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк әскерлерi мен органдарының ерiктi жалдама құрамаларының адамдары, яки сол кездерде қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлiмдерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептелген қалаларда болған адамдарға;
қоршаудағы кезеңiнде Ленинград қаласының кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен әрi "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтарға;
екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердiң, геттолардың және басқа да ерiксiз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына;
басқа мемлекеттердiң аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысушыларға;
1986-1989 жылдары Чернобыль атом электр стансасындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға;
Чернобыль атом электр стансасындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жою кезiнде қаза тапқан адамдардың отбасыларына;
Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттердегі ұрыс қимылдары кезінде алынған жарақат, контузия, мертігу, ауруға шалдығу әсерінен қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшілердің отбасыларына;
қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және оларға теңестірілген мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде мертігу және басқа себептер (құқыққа қайшы келетіндерінен басқа) нәтижесінде мүгедек деп танылған азаматтардың екінші некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне);
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердiң ата-аналары және екiншi рет некеге тұрмаған жесiрлерiне;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда қажырлы еңбек еткені үшін және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының медальдарымен және ордендерімен наградталған адамдарға;

3) на оказание материальной помощи ко Дню Победы – 16 769 тысяч тенге следующим категориям граждан:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
лицам вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик, занимавшим штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившимся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии;
гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
участникам боевых действий на территории других государств;
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1989 годах;
семьям лиц, погибших при ликвидации последствии катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения;
семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия;
женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак;
родителям и не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;

1941 жылғы 22 маусым мен 1945 жылғы 9 мамыр аралығында алты айдан кем емес жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда аянбай еңбек еткені үшін және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының медальдарымен және ордендерімен наградталмаған адамдарға;
4) негізгі азық-түлік өнімдері бағасының өсуіне байланысты 2012 жыл ішінде жәрдемақының тағайындалуына өтініш білдірген мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға материалдық көмек көрсетуге – 3 201 мың теңге сомасында;
5) Қарттар күні қарсаңында материалдық көмек көрсетуге – 1 946 мың теңге 2012 жылы 75 жасқа және одан үлкен жасқа толатын азаматтардың келесі топтарына:
Қазақстан Республикасының "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңында аталған адамдарға;
барлық топтағы мүгедектерге;
"Алтын алқамен", "Күміс алқамен" марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған, сондай-ақ бірінші және екінші дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға;
6) Мүгедектер күні қарсаңында материалдық көмек көрсетуге азаматтардың келесі топтарына – 16 149 мың теңге:
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға;
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алатын барлық топтағы мүгедектерге;
мүгедек-балаларға;
7) спутниктік телекөрсетілімге қосуға арналған жабдықты сатып алу және орнатуға азаматтардың келесі топтарына – 903 мың теңге:
зейнеткерлер саны арасынан тұрғын үй көмегін алушыларға;
мүгедектер мен толық емес отбасылар саны арасынан 18 жасқа дейінгі балалары бар мемлекеттік жәрдемақы алатын отбасыларға;
8) қозғалыста қиындық көретін мүгедектерді көлікпен тасымалдау бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты көрсетуге – 8 492 мың теңге, оның ішінде:
кресло-арбалар көмегімен қозғалатын 1, 2-топ мүгедектері;
тірек-қозғағыш аппараты бұзылған 1, 2-топ мүгедектері;
зағиптың 1-топ мүгедектері;
Қарағанды қаласы мен Теміртау қаласындағы гемодиализ бөліміне барып жүрген 1-топ мүгедектері;
9) зағип мүгедектерді компьютерлік сауаттылыққа оқыту бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты көрсетуге – 350 мың теңге.
10) алынып тасталды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2012.08.17 N 7/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2012.03.07 N 2/5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.04.11 N 3/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.08.17 N 7/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.11.08 N 9/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.

лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
детям-инвалидам;
детям получателей государственной адресной социальной помощи, обратившихся в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Темиртау" за назначением пособия;
4) на оказание материальной помощи в связи с увеличением цен на основные продукты питания получателям государственной адресной социальной помощи, обратившимся за назначением пособия в течение 2012 года – 3 201 тысяч тенге;
5) на оказание материальной помощи ко Дню пожилых людей – 1 946 тысяч тенге следующим категориям граждан, кому в 2012 году исполняется 75 лет и старше:
лицам, перечисленным в Законе Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним";
инвалидам всех групп;
многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", а также награжденным орденами "Материнская слава" первой и второй степени;
6) на оказание материальной помощи ко Дню инвалидов – 16 149 тысяч тенге следующим категориям граждан:
получателям государственных социальных пособий;
специальных государственных пособий по инвалидности всех групп;
детям-инвалидам;
7) на приобретение и установку оборудования для подключения к спутниковому телевидению – 903 тысяч тенге следующим категориям граждан:
получателям жилищной помощи из числа пенсионеров;
получателям государственного пособия семьям, имеющим детей до 18 лет, из числа инвалидов и неполных семей;
8) на оказание государственного социального заказа по перевозке инвалидов, имеющих затруднения в передвижении – 8 492 тысяч тенге, в том числе:
инвалиды 1, 2 группы, передвигающиеся с помощью инвалидной коляски;
инвалиды 1, 2 группы с нарушением опорно-двигательного аппарата;
инвалиды 1 группы по зрению;
инвалиды 1 группы, посещающие отделение гемодиализа в городах Караганды и Темиртау;
9) на оказание государственного социального заказа по обучению компьютерной грамотности инвалидов по зрению 1, 2, 3 группы - 350 тысяч тенге.
10) исключен решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 17.08.2012 N 7/4 (вводится в действие с 01.01.2012).
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 07.03.2012 N 2/5 (вводится в действие с 01.01.2012); от 11.04.2012 N 3/4 (вводится в действие с 01.01.2012); от 17.08.2012 N 7/4 (вводится в действие с 01.01.2012); от 08.11.2012 N 9/4 (вводится в действие с 01.01.2012).

7. 2012 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында "Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау" бағдарламасы бойынша – 23 248 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2012.03.07 N 2/5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.04.11 N 3/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.11.08 N 9/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
8. Теміртау қаласының жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві 1 347 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2012.03.07 N 2/5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.04.11 N 3/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.08.17 N 7/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.11.08 N 9/4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
9. 2012 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Ақтау кентінің Ақтау кенті әкімінің аппараты және қалалық бюджеттік бағдарламалардың басқа әкімшілері арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2012 год по программе "Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов" - 23 248 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 07.03.2012 N 2/5 (вводится в действие с 01.01.2012); от 11.04.2012 N 3/4 (вводится в действие с 01.01.2012); от 08.11.2012 N 9/4 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2012 год в сумме 1 347 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 07.03.2012 N 2/5 (вводится в действие с 01.01.2012); от 11.04.2012 N 3/4 (вводится в действие с 01.01.2012); от 17.08.2012 N 7/4 (вводится в действие с 01.01.2012); от 08.11.2012 N 9/4 (вводится в действие с 01.01.2012).
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2012 год согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень бюджетных программ поселка Актау, финансируемых через аппарат акима поселка Актау и других администраторов городских бюджетных программ согласно приложению 5.

11. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы                            В. Дмитриев
Мәслихат хатшысы                           А. Аркатов
КЕЛІСІЛДІ
"Теміртау қаласының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Б. Қонақаева
2011 жылғы 12 желтоқсан
Теміртау қалалық мәслихатының
2011 жылғы 12 желтоқсандағы
47 сессиясының N 47/10 шешіміне
1-қосымша
2012 жылға арналған қалалық бюджет

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        В. Дмитриев
Секретарь маслихата                        А. Аркатов
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики и бюджетного
планирования города Темиртау"              Б. Кунакаева
12 декабря 2011 года
Приложение 1
к решению 47 сессии Темиртауского
городского маслихата
от 12 декабря 2011 года N 47/10
Городской бюджет на 2012 год

940902
003
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
124097
025
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
8069
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
808736
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
2689354
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
2689354
004
Жалпы білім беру
2432723
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
187132
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1153
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
68346
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
22577
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
22577
007
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
22577
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
64466
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
64466
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
12750
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
51716
05
Денсаулық сақтау
3510
2
Халықтың денсаулығын қорғау
3510
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
3510
024
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011-2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шаралар өткізу"
3510
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
435925
2
Әлеуметтiк көмек
403221
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

940902
003
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
124097
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
8069
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
808736
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
2689354
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
2689354
004
Общеобразовательное обучение
2432723
005
Дополнительное образование для детей и юношества
187132
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
1153
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы- интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
68346
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
22577
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
22577
007
Организация профессионального обучения
22577
9
Прочие услуги в области образования
64466
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
64466
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
12750
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
51716
05
Здравоохранение
3510
2
Охрана здоровья населения
3510
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
3510
024
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы за счет трансфертов из республиканского бюджета
3510
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
435925
2
Социальная помощь
403221
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

43560
025
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
520
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
43040
02
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
280717
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
280717
004
Жалпы білім беру
242852
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
32004
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
5861
09
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
985
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
985
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
985
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
13456
02
Әлеуметтiк көмек
13411
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
13411
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
5575
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
32
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
2400
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1606
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
68
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
522
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
890
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
2318
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
45
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
45
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
55658
02
Коммуналдық шаруашылық
19000

43560
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
520
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
43040
02
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
280717
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
280717
004
Общеобразовательное обучение
242852
005
Дополнительное образование для детей и юношества
32004
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы- интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
5861
09
Прочие услуги в области образования
985
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
985
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
985
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
13456
02
Социальная помощь
13411
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
13411
002
Программа занятости
5575
005
Государственная адресная социальная помощь
32
006
Оказание жилищной помощи
2400
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1606
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
68
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
522
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
890
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2318
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
45
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
45
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
55658
02
Коммунальное хозяйство
19000