Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2011 жылғы 26 желтоқсандағы N 253 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2011 жылы 30 желтоқсанда N 4293 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2013 жылғы 30 мамырдағы N 150 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 30.05.2013  N 150 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңдарына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұру үшiн келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, ветеринария және спорт мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес "Жануарға ветеринариялық паспорт беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес "Ветеринариялық анықтаманы беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы әкімдігінің 2012.12.14 N 702 қаулысымен.
2. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау облыс әкімінің орынбасары Б. Жахановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі                    Б. Қуандықов
Қызылорда облысы әкімдігінің
2011 жылғы "26" желтоқсандағы N 253
қаулысына 1-қосымша
"Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы әкімдігінің 2012.12.14 N 702 қаулысымен.
1. Негізгі ұғымдар
Осы "Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға;
2) Орталық – Қызылорда облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы, оның бөлімдері мен бөлімшелері;

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Кызылординского областного акимата от 26 декабря 2011 года N 253. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 30 декабря 2011 года за N 4293. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30 мая 2013 года N 150
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30.05.2013 N 150.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, ветеринарии и спорта, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги "Выдача ветеринарного паспорта на животное" согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) регламент государственной услуги "Выдача ветеринарной справки" согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Кызылординского областного акимата от 14.12.2012 N 702.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Жаханова Б.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области                        Б. Куандыков
"СОГЛАСОВАНО"
Министр связи и информации
Республики Казахстан
_____________ Жумагалиев А.К.
"____" ____________ 2011 года
Приложение 1
к постановлению акимата Кызылординской области
от "26" декабря 2011 года N 253
Регламент государственной услуги "Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства"
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Кызылординского областного акимата от 14.12.2012 N 702.
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – физическое лицо;
2) Центр – филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области, его отделы и отделения;

3) орындаушы – кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімдігі аппаратының маманы;
4) уәкілетті орган – аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты, облыстық маңызы бар қаланың ауыл шаруашылық бөлімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және "Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы N 2318 қаулысымен бекітілген "Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызметінің стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен, сондай-ақ баламалы негізде Орталық арқылы көрсетіледі.
Шалғай орналасқан елді мекендердегі тұрғындардың мемлекеттік қызметтерге қол жетімділігін қамтамасыз ету мақсатында, мемлекеттік қызметтерді мобильді орталықтары арқылы көрсетуге жол беріледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шiлдедегi Заңының 3-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы және "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы 4-тармағының негiзiнде көрсетiледi.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама (қағаз жеткізгіште) (бұдан әрі – анықтама) немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты стандарттың 12-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті орган мен Орталықтан, сонымен қатар Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан, Орталықтың www.con.gov.kz интернет-ресурсынан, call–орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 және  9-тармақтарында көрсетілген.
10. Уәкілетті органмен және Орталықпен қызмет көрсетуден бас тарту негіздері стандарттың 16-тармағында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушымен немесе алушының уәкілетті өкілімен (бұдан әрі - алушы) құжаттар ұсынылған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:

3) исполнитель – специалист аппарата акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа;
4) уполномоченный орган – аппарат акима города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, отдел сельского хозяйства города областного значения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства" (далее – стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года N 2318 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также на альтернативной основе через Центр согласно пункта 1 стандарта.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственной услуги через мобильные Центры.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 3) пункта 1 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи" и пункта 4 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации".
6. Результатом оказываемой государственной услуги является справка о наличии личного подсобного хозяйства на бумажном носителе (далее – справка) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги (далее – отказ).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и Центре, указанных в приложении 12 к стандарту, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды, на интернет-ресурсе Центра www.con.gov.kz, по телефону call-центра 1414.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктами  7 и 9 стандарта.
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги уполномоченным органом и Центром приведены в пункте 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов получателем государственной услуги или уполномоченным представителем получателя (далее – получатель) для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:

1) алушы уәкілетті органға немесе Орталыққа құжаттарды ұсынады;
2) Орталықтың қызметкері құжаттарды қарайды, қолхат береді;
3) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға қайта жолдайды.
Орталықтан уәкілетті органға құжаттарды жолдау фактісі мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін штрих-код сканерінің көмегімен жазылып алынады;
4) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, қолхат береді және құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсынады;
5) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
6) орындаушы құжаттарды қарайды және Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органның өзінің ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), анықтаманы немесе бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына ұсынады;
7) уәкілетті органның басшысы анықтамаға немесе бас тартуға қол қояды және орындаушыға жолдайды;
8) орындаушы анықтаманы немесе бас тартуды тіркейді және Орталыққа жолдайды, бұл ретте Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органның өзінің ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) немесе уәкілетті органға жүгінген жағдайда алушыға береді.
9) Орталық қызметкері уәкілетті органнан келіп түскен құжаттарды тіркейді және штрих-код сканерінің көмегімен белгілейді, алушыға анықтаманы немесе бас тартуды береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы
12. Алушы уәкілетті органға немесе Орталыққа стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
13. Алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) сұранысты қабылдау нөмірі мен күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны және атауы;
4) мемлекеттік қызметтің нәтижелерін беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда);
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі.

1) получатель предоставляет документы в уполномоченный орган или в Центр;
2) работник Центра рассматривает документы, выдает расписку;
3) работник накопительного отдела Центра перенаправляет документы в уполномоченный орган;
Факт отправки документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрих-кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
4) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует документы, выдает расписку и предоставляет документы руководителю уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
6) исполнитель рассматривает документы и фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы), подготавливает и предоставляет справку либо отказ руководителю уполномоченного органа;
7) руководитель уполномоченного органа подписывает и направляет справку либо отказ исполнителю;
8) исполнитель регистрирует и направляет справку либо отказ в Центр, при этом фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) или выдает справку либо отказ получателю в случае обращения в уполномоченный орган;
9) работник Центра регистрирует и фиксирует поступившие документы от уполномоченного органа при помощи сканера штрих-кода, выдает получателю справку либо отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе оказания государственной услуги
12. Получатель предоставляет в уполномоченный орган или Центр документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
13. Получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи результатов государственной услуги;
5) фамилии, имени, (при наличии) отчества работника, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, (при наличии) отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны.

14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі-ҚФБ) қатысады:
1) Орталық қызметкері;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері;
4) уәкілетті органның басшысы;
5) орындаушы.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі мен Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген ҚФБ-дің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы.

14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) работник Центра;
2) работник накопительного отдела Центра;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) исполнитель.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).

16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Уәкілетті органның және Орталықтың басшылары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлғалар болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуде жауапкершілікте болады.

16. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководитель уполномоченного органа и Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

18. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Жеке қосалқы шаруашылықтың
болуы туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
ҚФБ-дің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыс ағыны)
1
Iс-әрекеттердің (барысы,
жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
Орталық қызметкері
3
Iс-әрекеттердің (үдерiстiң,
рәсiмнiң, операцияның)
атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды
қарау
Құжаттарды уәкілетті органға қайта жолдау
Құжаттарды қарау, қолхат беру
Құжаттар-ды қарау
Құжаттар-ды қарау, Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілеу
Анықтамаға немесе бас тартуға қол қою
Анықтаманы немесе бас тартуды тіркеу және Орталыққа жолдау немесе алушыға беру
Келіп түскен құжаттарды тіркеу және штрих-код сканерінің көмегімен белгілеу
4
Аяқталу нысаны (деректер,
құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Қолхат беру
Құжаттарды жолдау айғағын штрих-код сканерінің көмегімен белгілеу
Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
Орындаушыны анықтау
Анықтаманы немесе бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
Анықтаманы немесе бас тартуды орындаушыға жолдау
Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілеу
Алушыға анықтаманы немесе бас тартуды беру
5
Орындалу мерзiмi
20 минуттан аспайды
20 минуттан аспайды
2 жұмыс күні ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталық қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды қарау және қолхат беру
2. Құжаттарды уәкілетті органға қайта жолдау
3. Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
5. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
6. Құжаттарды қарау, анықтаманы дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
9. Анықтаманы тіркеу және алушыға беру
4. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
7. Анықтамаға қол қою және орындаушыға жолдау
8. Анықтаманы тіркеу және Орталыққа жолдау немесе алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталық қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы

18. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок о наличии
личного подсобного хозяйства"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Работник Центра
Работник накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии уполномочен-ного органа
Руководитель уполномо-ченного органа
Исполнитель
Руководитель уполномо-ченного органа
Исполнитель
Работник Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение документов
Перенаправление документов в уполномоченный орган
Регистрация документов, выдача расписки
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов, фиксация в информацион-ной системе Центра
Подписание справки либо отказа
Регистрация и направление справки либо отказа в Центр или выдача получателю
Регистрация и фиксация поступивших документов при помощи сканера шnрих-кода
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядитель-ное решение)
Выдача расписки
Фиксация факта отправки документов при помощи сканера штрих-кода
Предоставление документов руководителю
уполномоченного органа
Определение исполнителя
Подготовка и предоставление справки либо отказа руководителю уполномочен-ного органа
Направление справки либо отказа исполнителю
Фиксация в информационной системе Центра
Выдача получателю справки либо отказа
5
Сроки исполнения
Не более 20 минут
Не более 20 минут
В течение 2 рабочих дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Работник Центра
Работник накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель
уполномоченного органа
Исполнитель
1. Рассмотрение документов, выдача расписки
2. Перенаправление документов в уполномоченный орган
3. Регистрация документов, выдача расписки
5. Рассмотрение документов и определение исполнителя
6. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление справки руководителю
уполномоченного органа
9. Регистрация и выдача справки получателю
4. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
7. Подписание и направление справки исполнителю
8. Регистрация и направление справки в Центр или выдача получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Работник Центра
Работник накопительного отдела
Сотрудник канцелярии
уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель

1. Құжаттарды қарау және қолхат беру
2. Құжаттарды уәкілетті органға қайта жолдау
3. Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
5. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
6. Құжаттарды қарау, бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
9. Бас тартуды тіркеу және алушыға беру
4. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
7. Бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау
8. Бас тартуды тіркеу және Орталыққа жолдау немесе алушыға беру
"Жеке қосалқы шаруашылықтың
болуы туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2011 жылғы "26" желтоқсандағы N 253
қаулысына 2-қосымша
"Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы әкімдігінің 2012.12.14 N 702 қаулысымен.
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) комиссия – мамандарға әлеуметтiк қолдау шараларын көрсету жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру үшiн құрылған тұрақты түрде жұмыс iстейтiн комиссия;
2) орындаушы – міндеттеріне ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұру үшін келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну бойынша құжаттарды ресімдеу кіретін ауылдық аумақтарды дамыту жөніндегі аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) уәкілетті органының маманы;
3) сенім білдірілген өкіл (агент) – Қазақстан Республикасының заңдылығына сәйкес тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін мамандарға несие беру жөніндегі бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша тапсырма шартын жасасатын сенім білдірілген өкіл (агент);
4) тұтынушы – ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спор және ветеринария мамандарына: қалаларда және өзге де елді мекендерде тұрып жатқан және ауылдық елді мекендерде жұмыс істеуге және тұруға тілек білдірген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандықтары бойынша жоғары және жоғарыдан кейінгі білім беру ұйымының түлегі, сондай-ақ көрсетілген білімі бар маман;

1. Рассмотрение документов, выдача расписки
2. Перенаправление документов в уполномоченный орган
3. Регистрация документов, выдача расписки
5. Рассмотрение документов и определение исполнителя
6. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление отказа руководителю
уполномоченного органа
9. Регистрация и выдача отказа получателю
4. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
7. Подписание и направление отказа исполнителю
8. Регистрация и направление отказа в Центр или выдача получателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок о наличии
личного подсобного хозяйства"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 2
к постановлению акимата Кызылординской области
от "26" декабря 2011 года N 253
Регламент государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Кызылординского областного акимата от 14.12.2012 N 702.
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) комиссия – постоянно действующая комиссия, созданная для организации работы по оказанию мер социальной поддержки специалистам;
2) исполнитель – специалист районного (города областного значения) уполномоченного органа по развитию сельских территорий, в обязанности которого входит оформление документов по предоставлению мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты;
3) поверенный (агент) – поверенный (агент), с которым заключается договор поручения по реализации бюджетной программы по кредитованию специалистов для приобретения или строительства жилья в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) потребитель – специалист здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывший для работы и проживания в сельские населенные пункты: выпускник организации высшего и послевузовского, технического и профессионального, послесреднего образования по специальностям здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, а также специалист, имеющий указанное образование, проживающий в городах и иных населенных пунктах и изъявившии желание работать и проживать в сельских населенных пунктах;

5) уәкілетті орган – ауылдық аумақтарды дамыту жөніндегі аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) уәкілетті орган.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 қаңтардағы N 51 қаулысымен бекітілген "Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттiк қызметтің стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабы 8-тармағының және "Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеу және тұру үшiн келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну мөлшерiн және ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 18 ақпандағы N 183 қаулысы негiзiнде көрсетiледi.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi көтерме жәрдемақы және бюджеттiк кредит түрiндегi әлеуметтiк қолдау (бұдан әрі – көтерме жәрдемақы және бюджет кредит) шаралары не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі - бас тарту) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органнан, сонымен қатар Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 және  9-тармақтарында көрсетілген.
10. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген дәйексіз құжаттарды ұсыну фактісі бас тарту үшін негіз болып табылады.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушымен құжаттар ұсынылған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:

5) уполномоченный орган – районный (города областного значения) уполномоченный орган по развитию сельских территорий.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 января 2011 года N 51 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом согласно пункта 1 стандарта.
4. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании пункта 8 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и постановления Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2009 года N 183 "Об утверждении размеров и Правил предоставления мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты".
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются меры социальной поддержки в виде подъемного пособия и бюджетного кредита (далее – меры социальной поддержки) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (далее – отказ).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, указанном в приложении 1 к стандарту, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.kz, интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктами 7 и 9 стандарта.
10. Основанием для отказа является факт предоставления недостоверных документов, указанных в пункте 11 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов потребителем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:

1) тұтынушы уәкілетті органға құжаттарды ұсынады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, қолхат береді және құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсынады;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
4) орындаушы құжаттардың растығын тексереді, құжаттарды комиссияға жолдайды немесе бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына ұсынады;
5) комиссия құжаттарды қарайды және аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне әлеуметтік қолдау ұсыну жөнінде ұсыныс береді;
6) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы қабылдайды және уәкілетті органға жолдайды;
7) уәкілетті органның басшысы орындаушыға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулыны жолдайды немесе бас тартуға қол қояды және орындаушыға жолдайды;
8) орындаушы уәкілетті орган, сенім білдірілген өкіл (агент) және тұтынушы арасында әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну жөнінде келісім жасалуды ресімдейді немесе әлеуметтік қолдау шаралары туралы келісімді не бас тартуды тіркейді және тұтынушыға береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұтынушы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн уәкілетті органға стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
13. Тұтынушыға мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын қолхат беріледі және онда оның әлеуметтік қолдау шараларын алатын күні көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) орындаушы;
4) комиссия;
5) аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі;
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі мен Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген ҚФБ-дің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуде жауапкершілікте болады.

1) потребитель предоставляет документы в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует документы, выдает расписку и предоставляет документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
4) исполнитель проверяет достоверность документов, направляет документы в комиссию или подготавливает и предоставляет отказ руководителю уполномоченного органа;
5) комиссия рассматривает документы и рекомендует акимату района (города областного значения) о предоставлении мер социальной поддержки;
6) акимат района (города областного значения) принимает и направляет постановление о предоставлении мер социальной поддержки в уполномоченный орган;
7) руководитель уполномоченного органа направляет постановление о предоставлении мер социальной поддержки либо подписывает и направляет отказ исполнителю;
8) исполнитель подготавливает и оформляет заключение соглашения о предоставлении мер социальной поддержки между уполномоченным органом, поверенным (агентом) и потребителем либо регистрирует и выдает отказ или соглашение о предоставлении мер социальной поддержки потребителю.
4. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в уполномоченный орган документы, указанные в пункте 11 стандарта.
13. Потребителю выдается расписка, подтверждающая, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги и указывается дата получения им мер социальной поддержки.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) исполнитель;
4) комиссия;
5) акимат района (города областного значения).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
16. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

18. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге
және тұруға келген денсаулық сақтау,
бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру,
мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына
әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-дің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы.
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Іс-әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті орган басшысы
Орындаушы
Комиссия
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі
Уәкілетті орган басшысы
Орындаушы
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операцияның, рәсімінің) атауы
және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
Құжаттарды қарау
Құжаттардың растығын тексеру
Құжаттарды зерттеу
Әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы қабылдау
Орындаушыға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулыны жолдау немесе бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау
Әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы келісімді дайындау және ресімдеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру - өкімдік шешiм)
Құжаттарды уәкілетті орган басшысына ұсыну
Орындаушыны анықтау
Құжаттарды комиссияға жолдау немесе бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну жөнінде ұсыныс беру
Әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулыны уәкілетті органға жолдау
Әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы келісімді немесе бас тартуды тіркеу және алушыға беру
Орындалу мерзімі
10 минуттан аспайды
Көтерме жәрдемақы күнтізбелік 39 күн ішінде төленеді;
Келісім жасасу рәсімі күнтізбелік 32 күн ішінде жүзеге асырылады;
Бюджеттік несие әлеуметтік қолдау көрсету шаралары жөнінде келісім жасалғаннан кейін 30 жұмыс күні ішінде ұсынылады;
Бас тарту 3 жұмыс күні ішінде беріледі;
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
Комиссия
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі
1. Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
3. Құжаттарды қарау
5. Құжаттардың растығын тексеру
7. Құжаттарды қарау
9. Әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы қабылдау

18. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры, спорта и
ветеринарии, прибывшим для работы и
проживания в сельские населенные пункты"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
Комиссия
Акимат района (города областного значения)
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация документов, выдача расписки
Рассмотрение документов
Проверка достоверности документов
Рассмотрение документов
Принятие постановления о предоставлении мер социальной поддержки
Направление постановления о предоставлении мер социальной поддержки либо подписание и направление отказа исполнителю
Подготовка и оформление заключения соглашения о предоставлении мер социальной поддержки
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предостав-ление документов руководителю уполномо-ченного органа
Определение исполнителя
Направление документов в комиссию или подготовка и предоставление отказа руководителю уполномоченного органа
Рекомендация акимату района (города областного значения) о предоставлении мер социальной поддержки
Направление постановления о предоставлении мер социальной поддержки в уполномоченный орган
Регистрация и выдача отказа либо соглашения о предоставлении мер социальной поддержки потребителю
5
Срок исполнения
Не более 10 минут
В течение 39 календарных дней выплачивается подъемное пособие;
в течение 32 календарных дней осуществляется процедура заключения соглашения о предоставлении мер социальной поддержки;
в течение 30 рабочих дней после заключения соглашения о предоставлении мер социальной поддержки предоставляется бюджетный кредит;
в течение 3 рабочих дней выдается отказ
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
Комиссия
Акимат района (города областного значения)
1. Регистрация документов, выдача расписки
3. Рассмотрение документов
5. Проверка достоверности документов
7. Рассмотрение документов
9. Принятие постановления о предоставлении мер социальной поддержки

2. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
4. Орындаушыны анықтау
6. Құжаттарды комиссияға ұсыну
8. Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігіне әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну жөнінде ұсыныс беру
10. Әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулыны уәкілетті органға жолдау
11. Әлеуметтік қолдау көрсету шараларын ұсыну туралы қаулыны орындаушыға жолдау
12. Әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы келісімді дайындау және ресімдеу
13. Әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы келісімді тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті орган басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
3. Құжаттарды қарау
5. Құжаттардың растығын тексеру
2. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
4. Орындаушыны анықтау
6. Бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
7. Бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау
8. Бас тартуды тіркеу және тұтынушыға беру
"Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге
және тұруға келген денсаулық сақтау,
бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру,
мәдениет, спорт және ветеринария
мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2011 жылғы "26" желтоқсандағы N 253
қаулысына 3-қосымша
"Жануарға ветеринариялық паспорт беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы әкімдігінің 2012.12.14 N 702 қаулысымен.
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жануарға ветеринариялық паспорт беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) орындаушы – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтың жергілікті атқарушы органы бөлімшесінің ветеринариялық дәрігері;
2) тұтынушы – жеке және заңды тұлғалар;
3) уәкілетті орган – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің жергілікті атқарушы органы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және "Асыл тұқымды мал шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 сәуірдегі N 464 қаулысымен бекітілген "Жануарға ветеринариялық паспорт беру" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес әзірленеді.

2. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
4. Определение исполнителя
6. Направление документов в комиссию
8. Рекомендация акимату района (города областного значения) о предоставлении мер социальной поддержки
10. Направление постановления о предоставлении мер социальной поддержки в уполномоченный орган
11. Направление постановления о предоставлении мер социальной поддержки исполнителю
12. Подготовка и оформление заключения соглашения о предоставлении мер социальной поддержки
13. Регистрация и выдача соглашения о предоставлении мер социальной поддержки потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
1. Регистрация документов, выдача расписки
3. Рассмотрение документов
5. Проверка достоверности документов
2. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
4. Определение исполнителя
6. Подготовка и предоставление отказа руководителю уполномоченного органа
7. Подписание и направление отказа исполнителю
8. Регистрация и выдача отказа потребителю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры, спорта и
ветеринарии, прибывшим для работы и
проживания в сельские населенные пункты"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 3
к постановлению акимата Кызылординской области
от "26" декабря 2011 года N 253
Регламент государственной услуги "Выдача ветеринарного паспорта на животное"
Сноска. Приложение 3 в редакции постановления Кызылординского областного акимата от 14.12.2012 N 702.
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Выдача ветеринарного паспорта на животное" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) исполнитель – ветеринарный врач подразделения местного исполнительного органа района (города областного значения), города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, в обязанности которого входит оформление документов по выдаче ветеринарного паспорта на животное;
2) потребитель – физические и юридические лица;
3) уполномоченный орган – местный исполнительный орган района (города областного значения), города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Выдача ветеринарного паспорта на животное" (далее - стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года N 464 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области племенного животноводства и ветеринарии и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745".

3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 10-бабы 1-тармағының 16) тармақшасының, 2-тармағының 20) тармақшасының10-1-бабының 12) тармақшасының және 35-бабы 2-тармағының және "Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы N 2331 қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі - жануарға ветеринариялық паспортты (ветеринариялық паспорттың телнұсқасын (бұдан әрі - телнұсқа), жануарға ветеринариялық паспорттың үзіндісін (бұдан әрі - үзінді)) қағаздағы тасымалдағышта (бұдан әрі – паспорт) беру не жазбаша түрдегі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет стандарттың 8-тармағына сәйкес ақылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органнан, сонымен қатар Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері стандарттың 7,  9-тармақтарында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негізі стандарттың 16-тармағында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушымен құжат ұсынылған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
паспорт алу үшін:
1) тұтынушы орындаушыға құжаттарды ұсынады;
2) орындаушы құжаттарды қарайды, паспортты немесе бас тартуды дайындайды, қол қояды, тіркейді және тұтынушыға немесе оның өкіліне береді;
телнұсқа немесе үзінді алу үшін:
1) тұтынушы уәкілетті органға құжаттарды ұсынады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, талон береді және құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсынады;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
4) орындаушы құжаттарды қарайды, телнұсқаны немесе үзіндіні не бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына ұсынады;
5) уәкілетті органның басшысы телнұсқаға, үзіндіге немесе бас тартуға қол қояды және орындаушыға жолдайды;
6) орындаушы телнұсқаны, үзіндіні немесе бас тартуды тіркейді және тұтынушыға немесе оның өкіліне береді.

3. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом согласно пункту 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 20) пункта 2 статьи 10, подпункта 12) статьи 10-1 и пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" и постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года N 2331 "Об утверждении Правил идентификации сельскохозяйственных животных".
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача ветеринарного паспорта на животное (дубликата ветеринарного паспорта на животное (далее – дубликат), выписки из ветеринарного паспорта на животное (далее - выписка)) на бумажном носителе (далее – паспорт) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде (далее – отказ).
7. Государственная услуга (выдача бланков ветеринарного паспорта на животное) оказывается платно согласно пункта 8 стандарта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, указанном в приложении 1 к стандарту, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктами  7 и 9 стандарта.
10. Основание для отказа в предоставлении государственной услуги приведено в пункте 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов потребителем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
для получения паспорта:
1) потребитель предоставляет документы исполнителю;
2) исполнитель рассматривает документы, подготавливает, подписывает, регистрирует и выдает паспорт либо отказ потребителю либо его представителю;
для получения дубликата или выписки:
1) потребитель предоставляет документы в уполномоченный орган;
2) сотрудник уполномоченного органа регистрирует документы, выдает талон и предоставляет документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и направляет дубликат или выписку либо отказ руководителю уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает и направляет дубликат или выписку либо отказ исполнителю;
6) исполнитель регистрирует и выдает получателю либо его представителю дубликат или выписку либо отказ.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұтынушы уәкілетті органға стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
13. Телнұсқа немесе үзінді алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде тұтынушыға мемлекеттік қызметті алу мерзімі мен орны, құжаттардың қабылданған күні мен уақыты көрсетілген талон беріледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ):
паспорт алу үшін:
1) орындаушы;
телнұсқа немесе үзінді алу үшін:
1) уәкілетті орган қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) орындаушы.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі мен Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген ҚФБ-дің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуде жауапкершілікте болады.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Жануарға ветеринариялық паспорт беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-дің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы (паспорт алу кезінде)
Іс-әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның орындаушысы
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операцияның рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарау, паспортты немесе бас тартуды дайындау және қол қою
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік) шешiм
Паспортты немесе бас тартуды тіркеу және тұтынушыға немесе оның өкіліне беру
Орындалу мерзімі
3 жұмыс күні ішінде (жануарға жеке нөмір берілген сәттен)
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орындаушы
1. Құжаттарды қарау, паспортты дайындау және қол қою

4. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе оказания государственной услуги
12. Потребитель предоставляет в уполномоченный орган или исполнителю документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
13. При сдаче всех необходимых документов для получения дубликата или выписки потребителю выдается талон с указанием даты и времени, срока и места получения потребителем государственной услуги.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
для получения паспорта:
1) исполнитель;
для получения дубликата или выписки:
1) сотрудник уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) исполнитель.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
16. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача ветеринарного паспорта на животное"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ (для получения паспорта)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действий (хода, потока работ)
1
2
Наименование СФЕ
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры; операции) и их описание
Рассмотрение документов, подготовка и подписание паспорта либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация и выдача паспорта либо отказа потребителю или его представителю
5
Срок исполнения
В течение 3 рабочих дней (с момента присвоения животному индивидуального номера)
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Исполнитель
1. Рассмотрение документов, подготовка и подписание паспорта

2. Паспортты тіркеу және алушыға немесе оның өкіліне беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орындаушы
1. Құжаттарды қарау, бас тартуды дайындау және қол қою
2. Бас тартуды тіркеу және алушыға немесе оның өкіліне беру
1-таблица. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс (телнұсқа немесе үзінді беру кезінде)
Іс-әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операцияның рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу және талон беру
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау, телнұсқа не үзінді немесе бас тартуды дайындау
Телнұсқаға не үзіндіге немесе бас тартуға қол қою
Телнұсқаны не үзіндіні немесе бас тартуды тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік) шешiм
Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
Орындаушыны анықтау
Телнұсқаны не үзіндіні немесе бас тартуды уәкілетті органның басшысына жолдау
Телнұсқаны не үзіндіні немесе бас тартуды орындаушыға жолдау
Телнұсқаны не үзіндіні немесе бас тартуды тұтынушыға немесе оның өкіліне беру
Орындалу мерзімі
30 минуттан аспайды
Үзінді беруде - 3 жұмыс күні ішінде (жануарға жеке нөмір берілген сәттен)
Телнұсқа беруде – 10 жұмыс күні ішінде
40 минуттан аспайды
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті органның орындаушысы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
1.Құжаттарды тіркеу және талон беру
3. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
4. 4. Құжаттарды қарау, телнұсқаны немесе үзіндіні дайындау және уәкілетті органның басшысына жолдау
2. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
5. Телнұсқаға немесе үзіндіге қол қою және орындаушыға жолдау
6. Телнұсқаны немесе үзіндіні тіркеу және тұтынушыға немесе оның өкіліне беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті органның орындаушысы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу және талон беру
3. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
4. 4. Құжаттарды қарау, бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына жолдау
2. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
5. Бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау

2. Регистрация и выдача паспорта потребителю или его представителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Исполнитель
1. Рассмотрение документов, подготовка и подписание отказа
2. Регистрация и выдача отказа потребителю или его представителю
Таблица 1. Описание действий СФЕ (для получения дубликата или выписки)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действий
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Сотрудник уполномочен-ного органа
Руководитель уполномочен-
ного органа
Исполнитель
Руководитель уполномочен-
ного органа
Исполни
тель
3
Наименование действий (процесса, процедуры; операции) и их описание
Регистрация документов и выдача талона
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов, подготовка дубликата или выписки либо отказа
Подписание дубликата или выписки либо отказа
Регистрация дубликата или выписки либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предоставлен-ие документов руководителю уполномочен-ного органа
Определение исполнителя
Направление дубликата или выписки либо отказа руководителю уполномочен-ного органа
Направление дубликата или выписки либо отказа исполнителю
Выдача дубликата или выписки либо отказа потребителю либо его представи-телю
5
Срок исполнения
Не более
30 минут
При выдаче выписки – в течение 3 рабочих дней (с момента присвоения животному индивидуального номера);
при выдаче дубликата – в течение
10 рабочих дней
Не более 40 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник уполномоченного
органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
1. Регистрация документов и выдача талона
3. Рассмотрение документов и определение исполнителя
4. Рассмотрение документов, подготовка и направление дубликата или выписки руководителю уполномоченного органа
2. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
5. Подписание и направление дубликата или выписки исполнителю
6. Регистрация и выдача дубликата или выписки потребителю либо его представителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник уполномоченного
органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
1. Регистрация документов и выдача талона
3. Рассмотрение документов и определение исполнителя
4. Рассмотрение документов, подготовка и направление отказа руководителю уполномоченного органа
2. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
5. Подписание и направление отказа исполнителю

6. Бас тартуды тіркеу және тұтынушыға немесе оның өкіліне беру
"Жануарға ветеринариялық паспорт беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2011 жылғы "26" желтоқсандағы N 253
қаулысына 4-қосымша
"Ветеринариялық анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы әкімдігінің 2012.12.14 N 702 қаулысымен.
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Ветеринариялық анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) орындаушы - ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің жергілікті атқарушы органы бөлімшесінің ветеринариялық дәрігері;
2) тұтынушы - жеке және заңды тұлғалар;
3) уәкілетті орган - ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің жергілікті атқарушы органының бөлімшесі
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және "Асыл тұқымды мал шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 сәуірдегі N 464 қаулысымен бекітілген "Ветеринариялық анықтама беру" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес әзірленді (бұдан әрі - стандарт).
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 10-1-бабы 13) тармақшасының, 35-бабы 2-тармағының және 10-бабы 2 тармағының 20-1) тармақшасының негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі ветеринариялық анықтама беру (қағаз тасымалдағышта) (бұдан әрі - анықтама) не жазбаша түрдегі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады (бұдан әрі – бас тарту).
7. Мемлекеттік қызмет стандарттың 8-тармағына сәйкес ақылы көрсетіледі (ветеринариялық анықтаманың бланкілерін беру).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органнан, сонымен қатар Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.

6. Регистрация и выдача отказа потребителю либо его представителю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача ветеринарного паспорта на животное"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 4
к постановлению акимата Кызылординской области
от "26" декабря 2011 года N 253
Регламент государственной услуги "Выдача ветеринарной справки"
Сноска. Приложение 4 в редакции постановления Кызылординского областного акимата от 14.12.2012 N 702.
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Выдача ветеринарной справки" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) исполнитель – ветеринарный врач подразделения местного исполнительного органа района (города областного значения), города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, в обязанности которого входит оформление документов по выдаче ветеринарной справки;
2) потребитель – физические и юридические лица;
3) уполномоченный орган – подразделение местного исполнительного органа района (города областного значения), города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, осуществляющего деятельность в области ветеринарии.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Выдача ветеринарной справки" (далее – стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года N 464 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области племенного животноводства и ветеринарии и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745".
3. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом согласно пункту 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 20-1) пункта 2 статьи 10, подпункта 13) статьи 10-1 и пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии".
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача ветеринарной справки (на бумажном носителе) (далее – справка) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде (далее – отказ).
7. Государственная услуга оказывается платно (выдача бланков ветеринарной справки) согласно пункта 8 стандарта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, указаном в приложении 1 к стандарту, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 және  9-тармақтарында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері стандарттың 16-тармағында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушымен құжаттар ұсынылған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға құжаттарды ұсынады;
2) орындаушы құжаттарды қарайды, анықтаманы немесе бас тартуды дайындайды, қол қояды, тіркейді және тұтынушыға немесе оның өкіліне береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұтынушы уәкілетті органға стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
13. Тұтынушының өтініші жеке және заңды тұлғалардың өтінішін тіркеу журналында тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын уақыты көрсетіліп, тіркеледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірлік (бұдан әрі – ҚФБ) - орындаушы.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі мен Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген ҚФБ-дің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуде жауапкершілікте болады.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Ветеринариялық анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
ҚФБ-дің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы.
Іс-әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
ҚФБ атауы
Орындаушы
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операцияның рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарау, анықтаманы немесе бас тартуды дайындау, қол қою
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік) шешiм
Анықтаманы немесе бас тартуды тіркеу және тұтынушыға немесе оның өкіліне беру
Орындалу мерзімдері
Жүгінген күні ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орындаушы

9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктами  7 и 9 стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги приведены в пункте 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов потребителем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель предоставляет документы в уполномоченный орган;
2) исполнитель рассматривает документы, подготавливает, подписывает, регистрирует и выдает справку либо отказ потребителю или его представителю.
4. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе оказания государственной услуги
12. Потребитель предоставляет в уполномоченный орган документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
13. Обращение потребителя регистрируется исполнителем в журнале учета обращения физических и юридических лиц, в котором указывается дата получения потребителем государственной услуги.
14. В процессе оказания государственной услуги участвует структурно-функциональная единица (далее – СФЕ) – исполнитель.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
16. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача ветеринарной справки"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
1
N действий (хода, потока работ)
1
2
Наименование СФЕ
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры; операции) и их описание
Рассмотрение документов, подготовка, подписание справки либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация и выдача справки либо отказа потребителю или его представителю
5
Срок исполнения
В течение дня обращения
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Исполнитель

1. Құжаттарды қарау, анықтаманы дайындау, қол қою
2. Анықтаманы тіркеу және тұтынушыға немесе оның өкіліне беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орындаушы
1. Құжаттарды қарау, бас тартуды дайындау, қол қою
2. Бас тартуды тіркеу және тұтынушыға немесе оның өкіліне беру
"Ветеринариялық анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы

1. Рассмотрение документов, подготовка, подписание справки
2. Регистрация и выдача справки потребителю или его представителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Исполнитель
1. Рассмотрение документов, подготовка, подписание отказа
2. Регистрация и выдача отказа потребителю или его представителю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача ветеринарной справки"
Схема функционального взаимодействия