Қызылорда қаласының аумағында заңды тұлғалар мен кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғалардан алынатын жер салығының базалық мөлшерлемесін бекіту туралы
Қызылорда қалалық мәслихатының 2011 жылғы 26 қаңтардағы N 38/3 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2011 жылы 24 ақпанда N 10-1-168 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда қалалық мәслихатының 2011 жылғы 11 сәуірдегі N 42/9 Шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда қалалық мәслихатының 2011.04.11 N 42/9 Шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 99-IV "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 386-бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қызылорда қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Салық кодексінің 386-бабының 1-тармағына сәйкес, Қызылорда қаласының аумағында заңды тұлғалар мен кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғалардың автомобильге май құю станциялары үшін бөлінген басқа санаттағы жерлеріне жақын жатқан елді мекен ретінде сол жерге шекарасы жағынан ең қысқа қашықтықта орналасқан елді мекен болып танылады деп бекітілсін.
2. Салық кодексінің 386-бабының 3-тармағына сәйкес, Қызылорда қаласының аумағында заңды тұлғалар мен кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғалардың автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген басқа санаттағы жерлеріне жақын жатқан елді мекен ретінде сол жерге шекарасы жағынан ең қысқа қашықтықта орналасқан елді мекен болып танылады деп бекітілсін.
3. Салық кодексінің 386-бабының 3-тармағына сәйкес, Қызылорда қаласының аумағында заңды тұлғалар мен кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғалардан алынатын автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге жер салығының базалық ставкасы:
1) 1-санаттағы автотұрақтар (паркингтер) жерлеріне – 10 есеге;
2) 2-санаттағы автотұрақтар (паркингтер) жерлеріне – 8 есеге;
3) 3-санаттағы автотұрақтар (паркингтер) жерлеріне – 6 есеге жоғарылатып бекітілсін.
4. Қызылорда қалалық мәлихатының 2010 жылғы 23 желтоқсанындағы N 37/5 "Қызылорда қаласының аумағында заңды тұлғалар мен кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғалардан алынатын жер салығының базалық мөлшерлемесін бекіту туралы" шешімі жойылды деп танылсын.
5. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың
кезектен тыс XXXVIII
сессиясының төрағасы                    Қ. САҚТАҒАНОВ
Қызылорда қалалық
мәслихатының хатшысы                    И. ҚҰТТЫҚОЖАЕВ
КЕЛІСІЛДІ
Қызылорда қаласы бойынша
салық басқармасы бастығының
міндетін атқарушысы
____________________Қ.Әбдреев

Об утверждении базовых ставок земельного налога с юридических лиц и физических лиц занимающихся предпринимательской деятельностью на территории города Кызылорда
Решение Кызылординского городского маслихата от 26 января 2011 года N 38/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 24 февраля 2011 года за N 10-1-168. Утратило силу - решением Кызылординского городского маслихата от 11 апреля 2011 года N 42/9
Сноска. Утратило силу - решением Кызылординского городского маслихата от 11.04.2011 года N 42/9.
Согласно Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года N 99-ІУ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылординский городской маслихат РЕШИЛ:
1. В соответствии с пунктом 1 статьи 386 Налогового кодекса, близлежащим населенным пунктом на земли других категорий, выделенные под автозаправочные станции юридических лиц и физических лиц занимающихся предпринимательской деятельностью на территории города Кызылорда утвердить населенный пункт расположенный границей на самом коротком расстоянии к этим землям.
2. В соответствии с пунктом 3 статьи 386 Налогового кодекса, близлежащим населенным пунктом на земли других категорий, выделенные под автостоянки (паркинги) юридических лиц и физических лиц занимающихся предпринимательской деятельностью на территории города Кызылорда утвердить населенный пункт расположенный границей на самом коротком расстоянии к этим землям.
3. В соответствии с пунктом 3 статьи 386 Налогового кодекса, утвердить увеличивая базовые ставки земельного налога на земли выделенные под автостоянки (паркинги) юридических лиц и физических лиц занимающихся предпринимательской деятельностью на территории города Кызылорда:
1) на земли автостоянок (паркингов) 1-категории - в 10 раз;
2) на земли автостоянок (паркингов) 2-категории - в 8 раз;
3) на земли автостоянок (паркингов) 3-категории - 6 раз.
4. Признать отмененным решение Кызылординского городского маслихата от 23 декабря 2010 года "0б утверждении базовых ставок земельного налога с юридических лиц и физических лиц занимающихся предпринимательской деятельностью на территории города Кызылорда".
5. Настоящее решение вступает в силу по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликавания.
Председатель
внеочередной XXXVIII сессии
городского маслихата                      К. САКТАГАНОВ
Секретарь Кызылординского
городского маслихата                      И. КУТТЫКОЖАЕВ
СОГЛАСОВАНО
И.О. начальника налогового
управления по городу Кызылорда
_____________К. Абдреев

"26" қаңтар 2011 жыл

"26" января 2011 год