Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша жекелеген санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсетудің қосымша шараларын белгілеу туралы
Қызылорда облысы Қазалы ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 28 қыркүйектегі N 263 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2011 жылы 28 қазанда N 10-4-159 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қазалы ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 10 мамырдағы N 154 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қазалы ауданы әкімдігінің 2012.05.10 N 154 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңына және "2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қазалы аудандық Мәслихатының 2010 жылғы 29 желтоқсандағы ХХХІІ сессиясының N 248 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 10-4-137 нөмірімен тіркелген) сәйкес Қазалы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша тиісті бюджеттен бөлінген қаражаттар шегінде жекелеген санаттағы азаматтарға жылына бір рет әлеуметтік көмек мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердiң екiншi рет некеге тұрмаған зайыбына (жұбайы) - 40 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталған адамдарға - 40 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) 1979-1989 жылдары Ауғанстан соғысына және 1988-1989 жылдары Чернобыль AЭC-сындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушыларға - 30 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2. Әлеуметтік көмектің тағайындалуы және төленуі бюджеттік бағдарлама әкімшісі "Қазалы аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі арқылы жүзеге асырылады.
3. "Қазалы аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Ж. Жалғасбай) заңнамада белгіленген тәртіппен тиісті құжаттардың негізінде бөлінген қаражаттарды әрбір алушының банктік операцияларды жүзеге асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдарда әлеуметтік көмекті алу үшін ашылған жеке шоттарына аударады.

Об установлении дополнительных мер по оказанию социальной помощи отдельным категориям граждан по решениям местных представительных органов
Постановление акимата Казалинского района Кызылординской области от 28 сентября 2011 года N 263. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 28 октября 2011 года за N 10-4-159. Утратило силу - постановлением акимата Казалинского района Кызылординской области от 10 мая 2012 года N 154
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Казалинского района Кызылординской области от 10.05.2012 N 154.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законам Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законам Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года и решением Казалинского районного маслихата от 29 декабря 2010 года N 248 "О районном бюджете на 2011-2013 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 10-4-137) акимат Казалинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить социальную помощь отдельным категориям граждан по решениям местных представительных органов в пределах средств выделенных с соответствующих бюджетов в следующих размерах один раз в год:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак супругам (супруг) воинов погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне – в размере 40 месячных расчетных показателей;
2) лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – в размере 40 месячных расчетных показателей;
3) участникам Афганской войны 1979-1989 годах и ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах – в размере 30 месячных расчетных показателей;
2. Назначение и оплата социальной помощи осуществляется через администратора бюджетной программы государственного учреждения "Казалинский районный отдел занятости и социальных программ".
3. Государственное учреждение "Казалинский районный отдел занятости и социальных программ" (Ж. Жалгасбай) на основании соответствующих документов в порядке установленным законодательством переводит выделенные средства на личные счета каждых получателей в организациях имеющих соответствующую лицензию для осуществления банковских операций.

4. Әлеуметтік көмек Қазақстан Республикасының "Республикалық бюджет туралы" Заңымен бекітілген айлық есептік көрсеткіштің өзгеруіне сәйкес қайта есептеледі.
5. Әлеуметтік көмек оны алушы қайтыс болған жағдайда немесе қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған басқа да негіздерге сәйкес тоқтатылады.
6. "Қазалы аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Ж. Жалғасбай) осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
7. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазалы ауданы әкімінің орынбасары Б. Жолтаевқа жүктелсін.
8. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Аудан әкімінің
міндетін атқарушы                               С. Аманов

4. Социальная помощь перерасчитывается согласно утвержденным Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" изменениям размеров месячного расчетного показателя.
5. Социальная помощь прекращается в случае смерти получателя или согласно основаниям предусмотренным действующим Законодательством Республики Казахстан.
6. Государственному учреждению "Казалинский районный отдел занятости и социальных программ" (Ж. Жалгасбай) принять меры вытекающие из настоящего постановления.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Казалинского района Жолтаеву Б.
8. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима района                                   С. Аманов