"2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қармақшы аудандық мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы кезекті 34 сессиясының N 224 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2011 жылғы 20 шілдедегі N 266 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2011 жылы 03 тамызда N 10-5-163 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2012 жылғы 01 наурыздағы N 41 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2012.03.01 N 41 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1-тармақшасына сәйкес Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. "2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қармақшы аудандық мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы кезекті 34 сессиясының N 224 шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 10-5-154 нөмірімен тіркелген, аудандық "Қармақшы таңы" газетінің 2011 жылғы 26 қаңтардағы N 9-10 сандарында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтағы:
1) тармақшадағы:
"5 052 190" деген сандар "5 162 190" деген сандармен ауыстырылсын;
"630 080" деген сандар "741 671" деген сандармен ауыстырылсын;
"1 793" деген сандар "1 138" деген сандармен ауыстырылсын;
"63 432" деген сандар "62 496" деген сандармен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы:
"5 170 461" деген сандар "5 280 461" деген сандармен ауыстырылсын;
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына4-қосымшасы осы шешімнің 2-қосымшасына6-қосымшасы осы шешімнің  3-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихат
хатшысының уақытша міндетін
атқарушы, аудандық мәслихаттың
кезектен тыс 40-сессия төрағасы                     Н. Барысова
Қармақшы аудандық мәслихатының
2011 жылғы "20" шілдедегі
кезектен тыс 40-сессиясының
N 266 шешіміне 1-қосымша
Қармақшы аудандық мәслихатының
2010 жылғы "22" желтоқсандағы
кезекті 34 сессиясының N 224
шешіміне 1-қосымша
2011 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1.Кірістер

О внесении изменений в решение Кармакшинского районного маслихата от 22 декабря 2010 года N 224 "О районном бюджете на 2011-2013 годы"
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 20 июля 2011 года N 266. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 03 августа 2011 года за N 10-5-163. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 01 марта 2012 года N 41)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 01.03.2012 N 41)
В соответсвии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан Кармакшинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение очередной 34 сессии Кармакшинского районного маслихата от 22 декабря 2010 года N 224 "О районном бюджете на 2011-2013 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 10-5-154, опубликовано в газете "Қармақшы таңы" от 26 янврая 2011 года N 9-10) следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "5 052 190" заменить цифрами "5 162 190";
цифры "630 080" заменить цифрами "741 671";
цифры "1 793" заменить цифрами "1 138";
цифры "63 432" заменить цифрами "62 496";
в подпункте 2):
цифры "5 170 461" заменить цифрами "5 280 461";
приложения 1, 4 и 6 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Временно исполняющий обязанности
Секретаря Кармакшинского
районного маслихата,
Председатель внеочередной
40 сессии Кармакшинского
районного маслихата                                Н. Барысова
Приложение 1
к решению внеочередной 40-сессии сессии
Кармакшинского районного маслихата
от "20" июля 2011 года N 266
Приложение 1
к решению очередной 34 сессии
Кармакшинского районного маслихата
от "22" декабря 2010 года N 224
Районный бюджет на 2011 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

2574
12
Көлік және коммуникация
120935
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
120935
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
120935
Жосалы кенті әкімінің аппараты
120935
""2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қармақшы аудандық мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы кезекті 34 сессиясының N224 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" аудандық мәслихаттың шешіміне
ТҮСІНДІРМЕ ЖАЗБА
"2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қармақшы аудандық мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы кезекті 34 сессиясының N224 шешіміне төмендегі өзгерістер енгізілу ұсынылуда.
Кірістер

2574
12
Транспорт и коммуникации
120 935
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
120 935
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
120 935
Аппарат акима поселка Жосалы
120 935
ПОЯСНИТЕЛЬНАЯ ЗАПИСКА
к решения районного маслихата "О внесении изменений в решение очередной 34 сессии Кармакшинского районного маслихата от 22 декабря 2010 года за N 224 "О районном бюджете на 2011-2013 годы"
Предлагается внести нижеследующие изменения в решение очередной 34 сессии Кармакшинского районного маслихата от 22 декабря 2010 года за N 224 "О районном бюджете на 2011-2013 годы"
Доходы

2011 жылға арналған аудан бюджетінің 6 айда атқарылуының қорытындысымен кірістер жоспарын 110 000 мың теңге көбейту көзделуде.
Шығындар
1. Аудан бюджетінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің ұсыныстары бойынша бюджеттік бағдарламаларға қаралған қаржылардан мемлекеттік сатып алу қорытындысымен және жыл аяғына дейін игерілмейтін 62588 мың теңге қаражаттарды қайта бағыттау ұсынылады. Оның ішінде төмендегі бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларынан азайту жоспарлануда:
Аудандық қаржы бөлімінің "Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві" бюджеттік бағдарламасынан 3271 мың теңге игерілмеуіне байланысты;
Аудандық білім бөлімінің "Жалпы білім беру" бюджеттік бағдарламасынан N121 және N108 мектептердің күрделі жөндеуіне қаралған қаржыдан мемлекеттік сатып алу конкурсының қорытындысымен үнемделген 5031 мың теңге;
Аудандық құрылыс бөлімінің "Сумен жабдықтау жүйесін дамыту" бағдарламасынан Қуаңдария елді мекенінде ауыз сумен қамтамасыз ету жүйелерін қайта жаңғыртудан мемлекеттік сатып алу конкурсының қорытындысымен үнемделген 3725 мың теңге;
Аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі бойынша жыл аяғына игерілмеуіне байланысты "Тұрғын үй көмегі" бюджеттік бағдарламасынан 21980 мың теңге, "18 жасқа дейінгі балалар жәрдемақысы" бюджеттік бағдарламасынан 4700 мың теңге, "Жұмыссыздарды кәсіптік даярлау және қайта даярлау" кіші бағдарламасынан 2495 мың теңге, "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасынан 196 мың теңге, "Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету" бюджеттік бағдарламасынан 1012 мың теңге;
Аудандық ветеринария бөлімінің "Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру" бюджеттік бағдарламасынан 1079 мың теңге;
Аудандық мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің "Мәдени-демалыс жұмысын қолдау" бюджеттік бағдарламасынан аудандық мәдениет үйінің шатырын орналастыруға бөлінген қаржының игерілмеуіне байланысты 17484 мың теңге;
Жосалы кенті әкімінің аппаратының мемлекеттік сатып алу конкурсының қорытындысымен үнемделген "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасынан 215 мың теңге, "Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру" бюджеттік бағдарламасынан 648 мың теңге, "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" бюджеттік бағдарламасынан 36 мың теңге, "Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасынан 357 мың теңге;
Төретам кенті әкімінің аппаратының "Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары" бюджеттік бағдарламасынан 100 мың теңге;
Көмекбаев ауылдық округ әкімінің аппаратының "Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру" бюджеттік бағдарламасынан 25 мың теңге;

По итогам исполнения за 6 месяцев районного бюджета на 2011 год доходную часть планируется увеличить на 110 000 тыс тенге.
Затраты
1. По предложению администраторов бюджетных программ финансируемых из районного бюджета предлагается перераспределить сэкономленную сумму по итогам государственного закупка и за счет неосвоения до конца года финансовых средств в размере 62588 тыс.тенге. В том числе планируется уменьшение финансовых средств из бюджетных программ нижерепечисленных администраторов бюджетных программ:
По районному отделу финансов за счет неосвоения до конца года из бюджетной программы "Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)" – 3271 тыс.тенге;
По районному отделу образования из бюджетной программы "Общеобразовательное обучение" за счет сэкономленных средств по итогам государственного закупка предусмотренных на капитальные ремонты средних школ N121 и N108 – 5031 тыс.тенге;
По районному отделу строительства из бюджетной программы "Развитие систем водоснабжения" за счет сэкономленных средств по итогам государственного закупка предусмотренных на реконструкцию системы водоснабжения в населенном пункте Куандария Кармакшинского района – 3725 тыс.тенге;
По районному отделу занятости и социальных программ за счет неосвоения до конца года из бюджетной программы "Жилищная помощь" - 21980 тыс.тенге, из бюджетной программы "Государственные пособия на детей до 18 лет" - 4700 тыс.тенге, из бюджетной подпрограммы "Профессиональная подготовка и переподготовка безработных" - 2495 тыс.тенге, из бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 196 тыс.тенге, из бюджетной программы "Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида" - 1012 тыс.тенге;
По районному отделу ветеринарии из бюджетной программы "Организация санитарного убоя больных животных" – 1079 тыс.тенге;
По районному отделу культуры и развития языков из бюджетной программы "Поддержка культурно-досуговой работы" за счет неосвоения до конца года средств предусмотренных на капитальный ремонт по установке крыши здания дома культуры – 17484 тыс.тенге;
По аппарату акима поселка Жосалы за счет сэкономленных средств по итогам государственного закупка из бюджетной программы "Обеспечение санитарии населенных пунктов" - 215 тыс.тенге, из бюджетной программы "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 648 тыс.тенге, из бюджетной программы "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 36 тыс.тенге, из бюджетной программы "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах" - 357 тыс.тенге;
По аппарату акима поселка Торетам из бюджетной программы "Капитальные расходы государственных органов" - 100 тыс.тенге;
По аппарату акима аульного округа Комекбаев из бюджетной программы "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 25 тыс.тенге;

Қуаңдария ауылдық округ әкімінің аппаратының "Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру" бюджеттік бағдарламасынан 202 мың теңге, "Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары" бюджеттік бағдарламасынан 32 мың теңге;
2. 2011 жылға арналған аудан бюджетінің кірістерін 110 000 мың теңгеге көбейту және бюджеттік бағдарламаларға қаралған қаржылардан мемлекеттік сатып алу қорытындысымен және жыл аяғына дейін игерілмейтін 62588 мың теңгені азайту арқылы, барлығы 172588 мың теңге қаражат төмендегі бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің шығындарына бағытталуда.
Аудандық мәслихат аппараты:
112 001 "Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасына – 908 мың теңге;
Аудан әкімінің аппараты:
122 001 "Аудан әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасына аппараттың ағымдағы шығындарына 3781 мың теңге, әкімшілік ғимаратын ағымдағы жөндеуге 18000 мың теңге;
122 003 "Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары" бюджеттік бағдарламасына негізгі құралдарға жататын мүліктер сатып алуға 670 мың теңге қаралды.
Аудандық білім бөлімі:
464 003 "Жалпы білім беру" бюджеттік бағдарламасына N99 мектепке жылу жүйесін жөндеу жұмыстарына 1600 мың теңге қаралды.
Аудандық құрылыс бөлімі:
467 001 "Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасына бөлімнің ағымдағы шығындарына 1393 мың теңге;
467 010 "Ауыл шаруашылығы объектiлерiн дамыту" бюджеттік бағдарламасына Жосалы кентінде типтік жобадағы мал көміндісін салуға 5575 мың теңге;
467 005 "Коммуналдық шаруашылығын дамыту" бюджеттік бағдарламасына Жосалы кентінде қатты тұрмыстық қалдықтар тастайтын арнайы полигон құрылысының мемлекеттік сараптамадан өткізілген жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуге 2500 мың теңге қаралды.
Аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі:
451 002 "Еңбекпен қамту бағдарламасы" бюджеттік бағдарламасына қоғамдық жұмыстарға 4321 мың теңге;
451 004 "Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету" бюджеттік бағдарламасына 194 мың теңге;
451 017 "Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету" бюджеттік бағдарламасына жеке көмекшілер қызметіне 6819 мың теңге;

По аппарату акима аульного округа Куандария из бюджетной программы "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 202 тыс.тенге, из бюджетной программы "Капитальные расходы государственных органов" - 32 тыс.тенге.
2. За счет увеличения доходов на 110000 тыс.тенге районного бюджета на 2011 год и за счет уменьшения расходов, образовавшиеся от сэкономленных сумм по итогам государственного закупка и за счет неосвоения до конца года финансовых средств в размере 62588 тыс.тенге, всего 172588 тыс.тенге предлагается направить на расходы по нижеследующим администраторам бюджетных программ:
Аппарат районного маслихата:
По бюджетной программе 112 001 "Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)" предусмотрено 908 тыс.тенге;
Аппарат акима района:
По бюджетной программе 122 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)" предусмотрено 3781 тыс. тенге на текущие затраты аппарата, на текущий ремонт административного здания 18000 тыс. тенге;
по бюджетной программе 122 003 "Капитальные расходы государственных органов" предусмотрены на приобретение товаров, относящихся к основному средству 670 тыс.тенге.
Районный отдел образования:
По бюджетной программе 464 003 "Общеобразовательное обучение" предусмотрено 1600 тыс. тенге на ремонт отопительной системы школы N 99.
Районный отдел строительства:
По бюджетной программе 467 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства" предусмотрено 1393 тыс. тенге на текущие затраты отдела;
по бюджетной программе 467 010 "Развитие объектов сельского хозяйства" предусмотрено 5575 тыс. тенге на строительство типового проекта скотомогильника в пос.Жосалы;
по бюджетной программе 467 005 "Развитие коммунального хозяйства" предусмотрено 2500 тыс. тенге на проведение государственной экспертизы проектно-сметной документации строительства полигона для выброса твердых бытовых отходов в пос.Жосалы;
Районный отдел занятости и социальных программ:
По бюджетной программе 451 002 "Программа занятости" предусмотрено 4321 тыс. тенге на общественную работу;
по бюджетной программе 451 004 "Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан" предусмотрено 194 тыс. тенге;
по бюджетной программе 451 017 "Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида" предусмотрено 6819 тыс. тенге на услуги индивидуальных помощников;

451 010 "Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасына 414 мың теңге;
451 001 "Жергілікті деңгейде халық үшін әлеумеетік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасына ағымдағы шығындарына 260 мың теңге қаралуда.
Аудандық ішкі саясат бөлімі:
456 002 "Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу" бюджеттік бағдарламасына 3000 мың теңге;
456 003 "Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру" бюджеттік бағдарламасына 1000 мың теңге;
456 005 "Телерадио хабарларын тарату арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасына 1000 мың теңге қаралды.
Аудандық мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі:
455 003 "Мәдени-демалыс жұмысын қолдау" бюджеттік бағдарламасына аудандық мәдениет үйіне музыкалық аппаратура сатып алуға 5321 мың теңге, құрастырмалы сахна мен жарық беру құрылғыларын алуға 5431 мың теңге, "Жыраулар үйі" МҚК-ның іс-сапар шығындарына 100 мың теңге, мәдени мерекелік іс-шараларды ұйымдастыруға 183 мың теңге;
455 001 "Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасына бөлімінің ағымдағы шығындарына 191 мың теңге қаралды.
Аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі:
458 001 "Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасына келісім шарт негізінде маман ұстауға 297 мың теңге, қосалқы бөлшектер сатып алуға 50 мың теңге;
458 021 "Елді мекендерде жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасына Жосалы кентінде 2 көшеге бағдаршам орнатуға 4000 мың теңге қаралды.
Аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі:
468 001 "Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасына ағымдағы шығындарына 608 мың теңге;
468 003 "Ауданның қала құрылысы даму аумағын және елді мекендердің бас жоспарлары схемаларын әзірлеу" бюджеттік бағдарламасына Шобанқазған, Кекірелі елді мекендерінің даму сызбасына 500 мың теңге қаралды.
Аудандық ветеринария бөлімі:

по бюджетной программе 451 010 "Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому" предусмотрено 414 тыс. тенге:
по бюджетной программе 451 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения" предусмотрено 260 тыс. тенге на текущие затраты.
Районный отдел внутренней политики:
По бюджетной программе 456 002 "Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы" предусмотрено 3000 тыс. тенге;
по бюджетной программе 456 003 "Реализация региональных программ в сфере молодежной политики" предусмотрено 1000 тыс. тенге;
по бюджетной программе 456 005 "Услуги по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание" предусмотрено 1000 тыс. тенге.
Районный отдел культуры и развития языков:
По бюджетной программе 455 003 "Поддержка культурно-досуговой работы" предусмотрены на приобретение музыкальной аппаратуры для районного дома культуры 5321 тыс тенге, на преобретение световых оборудований и сборочных сцен 5431 тыс.тенге, на командировочные расходы ГКП "Жыраулар үйі" 100,0 тыс тенге, на проведение празднично-культурных мероприятии – 183 тыс.тенге;
по бюджетной программе 455 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры" предусмотрено 191 тыс. тенге на текущие затраты отдела.
Районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог:
По бюджетной программе 458 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" предусмотрены на содержание специалиста на договорной основе 297 тыс.тенге, 50 тыс. тенге на приобретение запасных частей;
по бюджетной программе 458 021 "Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах" предусмотрено 4000 тыс.тенге для установки светофора на 2 улицы в пос Жосалы.
Районный отдел архитектуры и градостроительства:
По бюджетной программе 468 001 "Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне" предусмотрено 608 тыс. тенге на текущие затраты.
по бюджетной программе 468 003 "Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов" предусмотрено 500 тыс тенге на разработку схем развития территории населенных пунктов Шобанказган, Кекирели.
Районный отдел ветеринарии:

473 001 "Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасына ағымдағы шығындарына 554 мың теңге;
473 007 "Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру" бюджеттік бағдарламасына 500 мың теңге;
473 008 "Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу" бюджеттік бағдарламасына 500 мың теңге қаралды.
Аудандық дене шынықтыру және спорт бөлімі:
465 007 "Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық жарыстарына қатысуы" бюджеттік бағдарламасына 1423 мың теңге қаралды.
Аудандық кәсіпкерлік бөлімі:
469 001 "Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасына келісім шарт негізінде маман ұстауға 297 мың теңге қаралды.
Аудандық ауыл шаруашылығы бөлімі:
462 001 "Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасына келісім шарт негізінде маман ұстауға 297 мың теңге қаралды.
Жосалы кенті әкімінің аппараты:
123 008 "Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру" бюджеттік бағдарламасына 8300 мың теңге;
123 009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасына 5000 мың теңге;
123 011 "Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру" бюджеттік бағдарламасына аяқ су беру шығындарына 6000 мың теңге, көшелерге су себуге 651 мың теңге, көшелерге 8 жерге арка орнатуға 11800 мың теңге, Қорқыт Ата, Аманкелді көшелеріне көмкерме орнатуға 11392 мың теңге, көшедегі бағаналарға жанатын безендіру үлгілерін орнатуға 1000 мың теңге, Жаңа жыл мерекесі шараларын ұйымдастыруға 2240 мың теңге;
123 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" бюджеттік бағдарламасына ауыз сумен қамтамасыз ету жүйелерін ағымдағы жөндеуге 5000 мың теңге;
123 013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасына Өміров, Әуезов көшелеріне орташа жөндеу жұмыстарына 36300 мың теңге;
123 001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасына ағымдағы шығындарына 310 мың теңге;
123 022 "Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары" бюджеттік бағдарламасына 2000 мың теңге қаралды.
Төретам кенті әкімінің аппараты:

По бюджетной программе 473 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии" предусмотрено 554 тыс тенге на текущие затраты отдела;
по бюджетной программе 473 007 "Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек" предусмотрено 500 тыс тенге;
по бюджетной программе 473 008 " Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения" предусмотрено 500 тыс тенге.
Районный отдел физической культуры и спорта:
По бюджетной программе 465 007 " Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях" предусмотрено 1423 тыс.тенге.
Районный отдел предпринимательства:
По бюджетной программе 469 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности" предусмотрено на содержание специалиста на договорной основе 297 тыс.тенге.
Районный отдел сельского хозяйства:
По бюджетной программе 462 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства" предусмотрено на содержание специалиста на договорной основе 297 тыс.тенге.
Аппарат акима кента Жосалы:
По бюджетной программе 123 008 "Освещение улиц населенных пунктов" предусмотрено 8300 тыс. тенге;
по бюджетной программе 123 009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов" предусмотрено 5000 тыс. тенге;
по бюджетной программе 123 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" предусмотрено на расходы поливных вод 6000 тыс.тенге, на поливы улиц 651 тыс тенге, на установку 8 арки 11800 тыс тенге, на установку бардюр по улице Коркыт ата, Амангельды 11392 тыс тенге, на оформление орнаментов на столбах улиц 1000 тыс тенге, на организацию новогодных мероприятий 2240 тыс тенге;
по бюджетной программе 123 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" предусмотрено 5000 тыс. тенге на текущие ремонты системы водоснабжения;
по бюджетной программе 123 013 " Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах" предусмотрено на средний ремонт улиц Умирова, Ауезова 36300 тыс тенге;
по бюджетной программе 123 001 " Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа" предусмотрено на текущие затраты 310 тыс тенге;
по бюджетной программе 123 022 "Капитальные расходы государственных органов" предусмотрено 2000 тыс тенге.
Аппарат акима кента Торетам:

123 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" бюджеттік бағдарламасына ауыз сумен қамтамасыз ету жүйелерін жөндеуге 6174 мың теңге қаралды.
Ақай ауылдық округі әкімінің аппараты:
123 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" бюджеттік бағдарламасына ауыз сумен қамтамасыз ету жүйелерін жөндеуге 2574 мың теңге;
123 001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасына әкімшілік ғимаратының ағымдағы жөндеуіне 400 мың теңге қаралды.
Аудан әкімі аппаратының 122 003 "Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары" бюджеттік бағдарламасына орталықтандырылып компьютер техникаларын сатып алуға 1760 мың теңге қаралды.
Бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің ұсыныстарына сәйкес бір бюджеттік бағдарламадан екінші бюджеттік бағдарламаға ауыстыру ұсынылуда:
Аудандық ветеринария бөлімінің 473 003 "Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары" бюджеттік бағдарламасындағы 1520 мың теңгені 473 001 "Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасына ауыстыру;
Аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің 451 011 "Жәрдемақыларды және басқа да төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу" бюджеттік бағдарламасынан 209 мың теңгені 451 007 "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік төлем" бюджеттік бағдарламасына ауыстыру.

По бюджетной программе 123 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" предусмотрено 6174 тыс. тенге на ремонт системы водоснабжения.
Аппарат акима аульного округа Акай:
По бюджетной программе 123 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" предусмотрено 2574 тыс. тенге на ремонт системы водоснабжения;
по бюджетной программе 123 001 " Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа" предусмотрено на текущий ремонт административного здания 400 тыс тенге;
На аппарат акима района по бюджетной программе 122 003 "Капитальные расходы государственных органов" предусмотрено 1760 тыс тенге для централизованной покупки компьютерной техники.
3. По предложению администраторов бюджетных программ вносится нижеследующие передвижения из одной бюджетной программы в другую бюджетную программу:
По районному отделу ветеринарии из бюджетной программы 473 003 "Капитальные расходы государственных органов" 1520 тыс.тенге переносится в бюджетную программу 473 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии".
По районному отделу занятости и социальных программ из бюджетной программы 451 011 "Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат" 209 тыс.тенге переносится в бюджетную программу 451 007 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов".