Жекелеген санатағы азаматтардың материалдық-тұрмыстық және әлеуметтік жағдайларын жақсарту жөнінде қосымша шаралар туралы
Қызылорда облысы Жаңақорған ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 14 сәуірдегі N 1077 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаменті Жаңақорған аудандық әділет басқармасында 2011 жылы 28 сәуірде N 10-7-140 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Жаңақорған ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 12 маусымдағы N 73 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Жаңақорған ауданы әкімдігінің 2012.06.12 N 73 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабына, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20-бабына сәйкес және аудандағы жекелеген санаттағы азаматтарға қосымша әлеуметтік қолдау шараларын көрсету мақсатында, Жаңақорған ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Аудандағы жекелеген санаттағы азаматтардың материалдық - тұрмыстық және әлеуметтік жағдайларын жақсарту мақсатында облыстық
және аудандық бюджеттен бөлінген қаражаттың есебінен қосымша әлеуметтік қолдау шаралары жүргізілсін.
2. Аудандағы жекелеген санаттағы азаматтарға қосымша әлеуметтік
қолдау шараларын көрсету Қағидасы қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. "Жаңақорған аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (М. Ауанов) аталған жекелеген санаттағы азаматтарға осы Қағидаға сәйкес материалдық көмектерді төлеуді жүргізсін.
4. Аудан әкімдігінің:
1) 2008 жылғы 20 тамыздағы "Жекелеген санаттағы азаматтарға әлеуметтік төлемдердің кейбір түрлерін төлеудің қағидасын бекіту туралы" N 158 қаулысының (нормативтік-құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылғы 27 тамызда N 10-7-60 болып тіркелген, "Жаңақорған тынысы" газетінің 2008 жылғы 30 тамыздағы N 69 санында ресми жарияланған) N 4 қосымшасымен бекітілген "Жекелеген санаттағы азаматтарға әлеуметтік төлемдер беру қағидасы" мен N 5 қосымшамен бекітілген ""Ұлы Отан Соғысының мүгедектері мен қатысушыларына, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердің екінші рет некеге отырмаған жесірлеріне, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдерімен наградталған адамдарға, Ауған соғысының мүгедектері мен қатысушыларына, Чернобыль апатының зардаптарын жоюға қатысқандар мен мүгедектеріне жергілікті бюджет есебінен әлеуметтік төлемдер беру қағидасының";

О дополнительных мерах по улучшению материальной и социальной помощи отдельным категориям лиц
Постановление Жанакорганского районного акимата Кызылординской области от 14 апреля 2011 года N 1077. Зарегистрировано Управление юстиции Жанакорганского района Кызылординской области 28 апреля 2011 года за N 10-7-140. Утратило силу постановлением Жанакорганского районного акимата Кызылординской области от 12 июня 2012 года N 73
Сноска. Утратило силу постановлением Жанакорганского районного акимата Кызылординской области от 12.06.2012 N 73.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии статьи 31 Закона Республика Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", и статьи 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников Великой Отечественной Войны и лиц, приравненных к ним" а также в целях оказания дополнительных мер социальной помощи отдельным категориям граждан акимат Жанакорганского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Провести меры по социальной поддержке в пределах выделенных
средств из областного и районного бюджета для улучшения материального и социального положения отдельных категории граждан района.
2. Утвердить прилагаемую Правилу по оказанию дополнительных мер по улучшению материальной и социальной помощи отдельным категориям
граждан района.
3. Выплату дополнительной материальной помощи отдельным
категориями граждан указанных в Правиле возлажить на государственное
учреждения "Жанакорганский районный отдел занятости и социальных
программ" (М. Ауанов).
4. Признать утратившую силу;
1) Приложения N 4 "Об утверждении правил некоторых социальных выплат отдельным категориям граждан" и приложения N 5 "Правила социальных выплат Участникам и инвалидам Великой Отечественной, воинам погибших в Великой Отечетственной Войне (погибщие, безвести пропавшие) вдовы погибщих воинов, не вступившие в повторный брак, труженникам тыла награжденных орденами и медальями бывшего Советского Союза за доблестный труд и безупречную военную отвагу, участникам и инвалидам воины в Афганистана, лицам принявшие участие в ликвидации последствии аварий на Чернобыльской атомной электростанции участникам и инвалидам" постановления акимата Жанакорганского района от 20 августа 2008 года за N 158 "Об утверждении правил некоторых социальных выплат отдельным категориям граждан" (зарегистрированного в реестре государственной регистрации нормативно правовых актах 27 августа 2008 года N 10-7-60, опубликованного в газете "Жаңақорған тынысы" от 30 августа 2008 года за N 69);

2) 2008 жылғы 22 қазандағы "Жекелеген санаттағы азаматтарға әлеуметтік төлемдердің кейбір түрлерін төлеудің қағидасын бекіту туралы" N 206 қаулысының (нормативтік-құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылғы 3 қарашада N 10-7-61 болып тіркелген, "Жаңақорған тынысы" газетінің 2008 жылғы 8 қарашадағы N 90 санында ресми жарияланған);
3) 2010 жылғы 15 сәуірдегі "Жекелеген санаттағы азаматтарға әлеуметтік төлемдердің кейбір түрлерін төлеудің қағидасын бекіту туралы" N 673 қаулысының (нормативтік-құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 7 мамырда N 10-7-99 болып тіркелген, "Жаңақорған тынысы" газетінің 2010 жылғы 19 тамыздағы N 10 санында ресми жарияланған) N 6 қосымшасымен бекітілген "Аудандағы тыл ардагерлеріне коммуналдық төлемдерді төлеу қағидасының", N 7 қосымшамен бекітілген "Ұлы Отан соғысындағы жеңістің 65 жылдығы қарсаңында аудандағы ардагерлерге бір жолғы материалдық көмек төлеу қағидасының" күші жойылған деп танылсын.
5. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары Б. Ибрагимовке жүктелсін.
6. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан күннен бастап қолданысқа енеді.
Жаңақорған ауданының әкімі                Б. Еламанов
2011 жылғы 14 сәуірдегі
N 1077 Жаңақорған ауданы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
Аудандағы жекелеген санаттағы азаматтарға қосымша әлеуметтік қолдау шараларын көрсету Қағидасы       1. Жалпы қағида
1. Осы жекелеген санаттағы азаматтарға біржолғы материалдық көмек төлеу қағидасы (әрі қарай - ереже) "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша төмендегі санаттағы азаматтарға әлеуметтік қолдау көрсету мақсатында тиісті бюджеттерден біржолғы материалдық көмек төлеу тәртібін белгілейді:
1) Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектері;
2) Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (хабар-ошарсыз қалған, қайтыс болған) жауынгерлердің қайтадан некеге отырмаған жесірлері;
3) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСРО ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдар;
4) Ауған соғысының қатысушылары мен мүгедектері;
5) 1986-1987 жылдардағы Чернобыль АЭС-індегі апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдар. Семей сынақ полигонындағы ядролық сынақ жұмыстарына тікелей қатысқан, ядролық сынақ жұмыстарына байланысты мүгедектік алған азаматтар.

2) Постановление акимата Жанакорганского района N 206 от 22 октября 2008 года "Об утверждении правил некоторых социальных выплат отдельным категориям граждан" (зарегистрированного в реестре государственной регистрации нормативно правовых актов 3 октября 2008 года N 10-7-61, опубликованного в газете "Жаңақорған тынысы" 8 ноября 2008 года за N 90);
3) Приложения N 6 "Правила выплаты коммунальных услуг для ветеранов тыла" и приложения N 7 "Правила выплаты единовременной материальной помощи ветеранам района к годовщине празднования 65 летия победы в Великой Отечественной Войне" постановления акимата Жанакорганского района N 673 от 15 апреля 2010 года "Об утверждении правил некоторых социальных выплат отдельным категориям граждан" (зарегистрированного в реестре государственной регистрации нормативно правовых актов 7 мая 2010 года за N 10-7-99, опубликованного в газете "Жаңақорған тынысы" 19 августа 2010 года за N 10)
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Жанакорганского района Б. Ибрагимова.
6. Настоящее постановление вводится в действия со дня его первого официального опубликования.
Аким Жанакорганского района                      Б. Еламанов
Утверждена
постановлением акима
Жанакорганского района
от "14" апреля 2011 года N 1077
Правила О дополнительных мерах по улучшению материальной и социальной помощи отдельным категориям граждан района       1. Общие правила
1. Настоящие правила по выплате единовременной материальной помощи отдельным категориям граждан (далее - Правила) по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" определяет порядок выплаты из соответствующих бюджетов единовременной материальной помощи в целях социальной поддержки следующим категориям граждан:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) вдовы воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, не вступившие в повторный брак;
3) лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
4) участники и инвалиды Войны в Афганистане;
5) лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах, принявшие непосредственное участие в испытаниях на Семипалатинском ядерном полигоне и получившие инвалидность вследствие я ядерных испытаний.

2. Бағдарламаның әкімшісі болып аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі табылады.
2. Көмектің төлеу тәртібі және мөлшері
3. Жергілікті бюджеттен бөлінген қаржыдан біржолғы материалдық көмек мынадай мөлшерде тағайындалады:
- Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне - 40 айлық есептік көрсеткіш;
- Ұлы Отан соғысында қаза тапқан(хабар-ошарсыз қалған,қайтыс болған) жауынгерлердің қайтадан некеге отырмаған жесірлеріне - 30 айлық есептік көрсеткіш;
- Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСРО ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға - 30 айлық есептік көрсеткіш;
- Ауған соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне - 30 айлық есептік көрсеткіш;
- 1986-1987 жылдардағы Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысқандарға, Семей сынақ полигонындағы ядролық сынақ жұмыстарына тікелей қатысқан, ядролық сынақ жұмыстарына байланысты мүгедектік алған алған азаматтарға - 30 айлық есептік көрсеткіш.
4. Көмектің мөлшерін қайта қарау жыл сайын республикалық бюджет туралы заңмен бекітілетін айлық есептік көрсеткіштің өзгеруіне байланысты жүргізіледі.
5. Аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі бөлінген қаржы шегінде бір жолғы материалдық көмекті, әлеуметтік төлем алушының жеке шоттарына екінші деңгейдегі банктер арқылы немесе банк операцияларының тиісті түріне Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің лицензиясы бар ұйымдар арқылы аудару жолымен оларға біржолғы материалдық көмек төлеуді мерзімде жүзеге асырады.
3. 9 мамыр - Жеңіс күніне орай біржолғы материалдық көмек төлеуге облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану
6. Біржолғы материалдық көмек төлеу мынадай мөлшерде жүзеге асырылады:
Сауықтыру үшін берілетін біржолғы материалдық көмек:
- Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне - 66000 теңге;
- Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза тапқан жауынгерлердің қайтадан некеге тұрмаған жесірлеріне - 66 000 теңге;
- Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСРО ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға - 25 000 теңге.
- Әлеуметтік қолдау көрсету үшін біржолғы материалдық көмек (коммуналдық төлемдердің орнына):
1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырға дейінгі кезеңде 6 айдан кем емес жұмыс істеген тыл ардагерлеріне 26 527 теңге 50 тиын.
7. Мемлекеттік зейнетақы төлеу Орталығының Жаңақорған аудандық бөлімшелері электронды және қағаз жеткізгіштерде аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне осы Қағиданың 7-тармағында санамаланған, 2011 жылғы 1 сәуірдегі жағдай бойынша Орталық бөлімшелерінен әлеуметтік төлемдер алатын адамдардың тізімдерін жібереді.

2. Администратором программы является районный отдел занятости и социальных программ.
2. Порядок выплаты и размеры помощи
3. Единовременная материальная помощь назначается из местного бюджета в следующих размерах:
- участникам и инвалидам Великой Отечественной войны - 40 месячного расчетного показателя;
- вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак - 30 месячного расчетного показателя;
- лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - 30 месячного расчетного показателя;
- участники и инвалиды Войны в Афганистане - 30 месячного расчетного показателя;
- лицам, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах, принявшие непосредственное участие в испытаниях на Семипалатинском ядерном полигоне и получившие инвалидность вследствие ядерных испытаний - 30 месячного расчетного показателя.
4. Пересмотр размера помощи производится в связи с изменением месячного расчетного показателя, утверждаемого ежегодно законом о республиканском бюджете
5. Районный отдел занятости и социальных программ на основании выделенных средств предусмотренных на эти цели производит выплату единовременной материальной помощи путем перечисления денежных средств на лицевые счета, открытого в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций либо в банках второго уровня имеющих лицензию Национального Банка на проведение соответствующей операции.
3. Использование целевых текущих трансфертов из областного бюджета на выплату единовременной материальной помощи к 9 Мая - Дню Победы
6. Единовременная материальная помощь назначается в следующих размерах:
Единовременная материальная помощь на оздоровление:
- участникам и инвалидам Великой Отечественной войны - 66 000 тенге;
- вдовам воинов, погибших в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак - 66 000 тенге;
- лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за
самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - 25 000 тенге.
Единовременная материальная помощь для оказания социальной поддержки (взамен коммунальных выплат):
- труженикам тыла, проработавшим не менее 6 месяцев в тылу за период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года- 26 527 тенге 50 тиын.
7. Жанакорганский районное отделения Государственного центра по выплате пенсий передают районному отделу занятости и социальных программ на бумажном и электронном носителях списки лиц, перечисленных в пункте 7 настоящей Правила, по состоянию на 1
апреля 2011 года.

8. "Жаңақорған аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі:
ұсынылған тізімдерді ескере отырып, біржолғы материалдық көмекті алушылардың тізімдерін қалыптастырады;
қалыптастырылған тізімдердің негізінде әрбір алушының жеке шоттарына екінші деңгейдегі банктер арқылы немесе банк операцияларының тиісті түріне Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің лицензиясы бар ұйымдар арқылы аудару жолымен оларға біржолғы материалдық көмек төлеуді жүзеге асырады.
9. Көмектердің төленуі тиісті бюджеттерден бөлінген қаржы көлемінде атқарылады.

8. Государственное учреждение "Жанакорганский районный отдел занятости и социальных программ":
формирует списки получателей единовременной материальной помощи для выплаты с учетом представленных списков;
осуществляет выплату единовременной материальной помощи каждому получателю на основании сформированных списков, путем перечисления средств на их лицевые счета, открытые для зачисления пенсий и пособий в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций либо в банках второго уровня имеющих лицензию Национального Банка на проведение соответствующей операции.
9. Выплата помощи осуществляется в пределах выделенных средств из соответствующих бюджетов.