Аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 34/202 "2011 - 2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бейнеу аудандық мәслихатының 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 36/217 шешімі. Бейнеу ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 07 ақпанда № 11-3-112 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» және 2010 жылғы 29 қарашадағы «2011 - 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» заңдарына, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2011 жылғы 28 қаңтардағы № 30/367 «Облыстық мәслихаттың 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 29/331 «2011 - 2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 3 ақпандағы № 2096 реттік санымен тіркелген) шешіміне сәйкес аудандық мәслихат ШЕШЕДІ:
1. Аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 34/202 «2011 - 2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2010 жылғы 29 желтоқсандағы № 11-3-106 реттік санымен тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. 2011 - 2013 жылдарға арналған аудандық бюджет 123 қосымшаларға сәйкес, 2011 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) Кірістер – 4909046 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2389846 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 29780 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 8168 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2481252 мың теңге;
2) Шығындар – 4990131 мың теңге;
3) Таза бюджеттік кредит беру – 160582 мың теңге;
4) Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) Бюджет тапшылығы (профицит) – -172124 мың теңге;
6) Бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 172124 мың теңге;
қарыздар түсімі – 69543 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге».
Шешім мынадай мазмұндағы 2 - 1 және 2 - 2 тармақтармен толықтырылсын:
«2 - 1. Жоғары тұрған бюджеттерден төмендегідей ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері бөлінгені қаперге алынсын:
мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыруға – 29252 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 12291 мың теңге;
білім беру мемлекеттік мекемелерін лингафондық және мультимедиалық кабинеттермен жабдықтауға – 22164 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата - аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп - ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдерінен – 8165 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 5467 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс шараларды жүргізуге – 21498 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларына – 12762 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата "О районном бюджете на 2011 - 2013 годы" от 13 декабря 2010 года
Решение Бейнеуского районного маслихата от 31 января 2011 года № 36/217. Зарегистрировано Управлением юстиции Бейнеуского района 07 февраля 2011 года № 11-3-112
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законами Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года и «О республиканском бюджете на 2011 - 2013 годы» от 29 ноября 2010 года № 357 - IV, решением Мангистауского областного маслихата от 28 января 2011 года № 30/367 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 13 декабря 2010 года № 29/331 «Об областном бюджете на 2011 - 2013 годы» (в государственном реестре регистрации нормативно - правовых актов зарегистрирован от 3 февраля 2011 года номером № 2096) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 13 декабря 2010 года № 34/202 «О районном бюджете на 2011 - 2013 годы» (в государственном реестре регистрации нормативно - прававых актов зарегистрирован от 29 декабря 2010 года номером № 11-3-106) следующие изменения и дополнения:
Пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2011 - 2013 годы согласно приложениям 123, на 2011 год в следующем объеме:
1) Доходы – 4909046 тыс. тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2389846 тыс. тенге;
неналоговым поступлениям – 29780 тыс.тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8168 тыс. тенге;
поступлениям трансфертов – 2481252 тыс. тенге;
2) Затраты – 4990131 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 160582 тыс.тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -172124 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 172124 тыс. тенге;
поступлениям по долгам – 69543 тыс. тенге;
погашение долгов – 0 теңге».
Дополнить решение пунктами 2 - 1 и 2 - 2 следующего содержания;
«2 - 1. Принять к сведению выделение нижеперечисленных целевых трансфертов на развитие и текущих целевых трансфертов из вышестоящего бюджета на:
реализацию государственного заказа в дошкольных организациях – 29252 тыс.тенге;
оснащение учебными оборудованиями кабинетов физики, химии, биологии в средне и общеобразовательных государственных учреждениях -12291 тыс. тенге;
оснащение государственных учреждений образования лингафонными и мультимедийными кабинетами – 22164 тыс. тенге;
ежемесячные денежные выплаты на содержание детей сирот и опекунам детей оставшихся без попечения родителей – 8165 тыс. тенге;
обеспечение оборудованием и программными обеспечениями детей- инвалидов обучающихся на дому - 5467 тыс. тенге;
мероприятия против эпизоотий - 21498 тыс. тенге;
меры социальной поддержки специалистов социальной сферы в сельских населенных пунктах - 12762 тыс. тенге;

«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға – 6240 мың теңге;
Ақжігіт - Тәжен су құбырымен қоса 50 текше метр резервуар құрылысын аяқтау жұмыстарына – 19027 мың теңге;
Боранқұл селосында ұзындығы 4,5 шақырым су құбыры құрылысына – 58247 мың теңге;
Бейнеу селосында су тазарту қондырғысы құрылысының жобалық - сметалық құжаттарын жасақтауға – 15000 мың теңге;
Бейнеу селосында селоішілік су құбыры құрылысының жобалық - сметалық құжаттарын жасақтауға – 20000 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына – 96500 мың теңге;
инженерлік коммуниациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыру жұмыстарына – 110000 мың теңге;
Бейнеу селосындағы канализация - тазарту имаратын кеңейту және қайта жарақтандыру жұмыстарына – 748849 мың теңге;

поддержка индивидуальных предпринимателей в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020» - 6240 тыс.тенге;
завершение строительных работ водопровода Акжигит - Тажен и резервуара на 50 м3 - 19027 тыс. тенге;
строительство водопровода в селе Боранкуль протяженностью 4,5 км - 58247 тыс тенге;
проектно - строительные документы строительство водоочистительного сооружения в селе Бейнеу - 15000 тыс тенге;
проектно - строительные документы строительство внутрисельских водопроводов в селе Бейнеу - 20000 тыс тенге;
строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда - 96500 тенге;
коммуникационной инфраструктуры - 110000 тыс тенге;
расширение и реконструкцию канализацоинно - очистительных сооружений в селе Бейнеу - 748849 тыс тенге;

2 - 2. Таза бюджеттік кредит беру бойынша - 69543 мың теңге бюджеттік кредит бөлінгені қаперге алынсын, оның ішінде ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер – 69543 мың теңге».
3 тармақ алынып тасталсын.
Көрсетілген шешімнің 148 қосымшалары осы шешімнің 123 қосымшаларынасәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Сессия төрағасы                         С.Хибасов
Аудандық мәслихат
хатшысының м.а.                         Ө.Шығанбайұлы
«КЕЛІСІЛДІ»
«Бейнеу аудандық экономика және қаржы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы М.Нысанбаев
31 қаңтар 2011жыл
2011 жылғы 31 қаңтардағы
№ 36/217 шешімге 1 қосымша
2011 жылға арналған аудандық бюджет
Сан Сын Ішк Сын Ерек Атауы Сомасы, мың теңге
1 2 3
1.КІРІСТЕР

2 - 2. Принять к сведению, что выделено 69543 тыс. тенге бюджетного кредита- по чистому бюджетному кредитованию, в том числе на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы в сельских населенных пунктах бюджетные кредиты-69543 тыс. тенге».
Исключить пункт 3.
Приложения 148 указанного решения изложить в новой редакции в соответствий с приложениями 123 настоящего решения.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
И.о. секретаря
районного маслихата                     Ө.Шығанбайұлы
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник Бейнеуского районного
отдела экономики и финансов
М.Нысанбаев
31 января 2011жыл
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 31 января 2011 года № 36/217
Бюджет района на 2011 год
Кат
Кл
Пдк
Спк
Наименование
Сумма, тыс.тенге
1
2
3
1.ДОХОДЫ

13 506,0
002
Ақпараттық жүйелер құру
899,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
25 961,0
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
3 022,0
011
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
180 092,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
8 165,0
020
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
5 467,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
238 700,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
238 700,0
06
Әлеуметтік көмек және
әлеуметтік
қамсыздандыру
310 316,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
288 131,0
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
65 682,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29 467,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
95 493,0
006
Тұрғын үй көмегі
20 455,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
48 247,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 270,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
2 536,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
22 856,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
2 125,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
22 185,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 710,0
012
Ақпараттық жүйелер құру
899,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 576,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 218 950,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 169 640,0
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы
100 100,0
004
Инженерлік коммуникациялық  инфрақұрылымды дамыту және жайластыру

13 506,0
002
Создание информационных систем
899,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
25 961,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
3 022,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогичес-кой консультативной помощи населению
180 092,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8 165,0
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся  на дому
5 467,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
238 700,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
238 700,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
310 316,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
288 131,0
002
Программа занятости
65 682,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29 467,0
005
Государственная адресная социальная помощь
95 493,0
006
Жилищная помощь
20 455,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решением местных представительных органов
48 247,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 270,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 536,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
22 856,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 125,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
22 185,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
18 710,0
012
Создание информационных систем
899,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 576,0
07
Коммунальное хозяйство
1 218 950,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 169 640,0
003
Строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
100 100,0
004
Развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

23 460,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
23 460,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлау және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
12 561,0
002
Ақпараттық жүйелер құру
899,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
10 000,0
12
Көлік және коммуникациялар
144 675,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
144 675,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 500,0
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
143 175,0
13
Басқалар
44 925,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
12 623,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 032,0
002
Ақпараттық жүйелер құру
899,0
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
3 692,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 062,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 163,0
020
Ақпараттық жүйелер құру
899,0
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
0,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
6 240,0
022
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
6 240,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
15 000,0
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оған сараптама жүргізу
10 000,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
5 000,0
15
Трансферттер
8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
8
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
8
3. ТАЗА  БЮДЖЕТТІК  КРЕДИТТЕУ
160 582
Бюджеттік кредиттер
160 582
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше
қорғалатын табиғи
аумақтар, қоршаған ортаны  және жануарлар дүниесін қорғау, жер
қатынастары
160 582

23 460,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
23 460,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
12 561,0
002
Создание информационных систем
899,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
10 000,0
12
Транспорт и коммуникации
144 675,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
144 675,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 500,0
008
Ремонт и содержание автомобильных дорог
районного значения, улиц городов и населенных
пунктов в рамках реализации стратегии
региональной занятости и переподготовки кадров
143 175,0
13
Прочие
44 925,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
12 623,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
8 032,0
002
Создание информационных систем
899,0
003
Поддержка предпринимательской деятельности
3 692,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 062,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
10 163,0
020
Создание информационных систем
899,0
002
Изъятие земельных участков государственности надобности, в том числе изъятие путем покупки и в связи с этим лишение право на недвижимость
0,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
6 240,0
022
Поддержка частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
6 240,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
15 000,0
008
Разработка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы
10 000,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
5 000,0
15
Трансферты
8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
8
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
8
3. ЧИСТОЕ БЮДЖЕТНОЕ КРЕДИТОВАНИЕ
160 582
Бюджетные кредиты
160 582
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
160 582

019
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру

019
Финансирование социальных проектов в поселках,
аулах (селах), аульных (сельских) округах в
рамках реализации стратегии региональной
занятости и переподготовки кадров