Әкімдіктің 2007 жылғы 16 сәуірдегі № 158 "Техникалық және кәсіптік, ортадан кейінгі және жоғары білім алатын мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға, әлеуметтік көмектің қосымша түрін көрсету туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2011 жылғы 23 мамырдағы № 229 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 3 маусымда № 3762 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облыстық әкімдігінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 49 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облыстық әкімдігінің 01.02.2017 № 49 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 16-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Техникалық және кәсіптік, ортадан кейінгі және жоғары білім алатын мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға, әлеуметтік көмектің қосымша түрін көрсету туралы" Қостанай облысы әкімдігінің 2007 жылғы 16 сәуірдегі № 158 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3571 болып тіркелген, 2007 жылғы 22 мамырда "Қостанай таңы", "Костанайские новости" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
2-тармақта:
1) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"1) мүгедектер бiлiмі туралы құжатты алғанға дейiн әрбір оқу жылында, бірақ тиісті күнтізбелік жылда бiр реттен аспайтын әлеуметтік көмек алуға өтініш жасай алады. Соңғы оқу жылына әлеуметтік көмек алуға өтініш уақытылы жасалмаса, мүгедектер оның тағайындалуына оқығанына толық көлемде ақы төлеген жағдайда білімі туралы құжатты алған күнінен бастап екі жылдан кешіктірмей өтініш бере алады;";
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"2) әлеуметтік көмек мүгедектердің немесе олардың заңды өкілдерінің оны алуға құқығын растайтын тиісті құжаттармен қоса өтініш берген күнінен бастап тағайындалады және тиісті оқу жылына бір жолғы төлем төленеді;".
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Ш. Бектұрғановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай
облысының әкімі
С. Кулагин
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы әкімдігінің
жұмыспен қамтуды үйлестіру
және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасы" ММ бастығы
_________________ Қ. Тұманова
"Қостанай облысы әкімдігінің
қаржы басқармасы" ММ бастығы
___________ С. Аймұхамбетова
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы"
ММ бастығы
_________________ М. Щеглова

О внесении изменений в постановление акимата от 16 апреля 2007 года № 158 "Об оказании дополнительного вида социальной помощи инвалидам, в том числе детям-инвалидам, приобретающим техническое и профессиональное, послесреднее и высшее образование"
Постановление акимата Костанайской области от 23 мая 2011 года № 229. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 3 июня 2011 года № 3762. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 1 февраля 2017 года № 49
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 01.02.2017 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Костанайской области "Об оказании дополнительного вида социальной помощи инвалидам, в том числе детям-инвалидам, приобретающим техническое и профессиональное, послесреднее и высшее образование" от 16 апреля 2007 года № 158 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3571, опубликовано 22 мая 2007 года в газетах "Қостанай таңы" и "Костанайские новости") следующие изменения:
в пункте 2:
подпункт 1) изложить в новой редакции:
"1) инвалиды могут обращаться за социальной помощью каждый учебный год до получения документа об образовании, но не более одного раза в соответствующем календарном году, а в случае несвоевременного обращения за социальной помощью за последний учебный год, инвалиды могут обратиться за ее назначением не позднее двух лет со дня получения документа об образовании, при условии оплаты за обучение в полном объеме";
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) социальная помощь назначается со дня подачи инвалидами либо их законными представителями заявления с соответствующими документами, подтверждающими право инвалидов на ее получение, и выплачивается единовременно на соответствующий учебный год;".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бектурганова С.Ч.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Костанайской области
С. Кулагин
СОГЛАСОВАНО:
Начальник ГУ "Управление
координации занятости и
социальных программ
акимата Костанайской области"
_________________ К. Туманова
Начальник ГУ "Управление
финансов акимата
Костанайской области"
____________ С. Аймухамбетова
Начальник ГУ "Управление
экономики и бюджетного
планирования акимата
Костанайской области"
_________________ М. Щеглова