Әкімдіктің 2007 жылғы 16 сәуірдегі № 158 "Техникалық және кәсіптік, ортадан кейінгі және жоғары білім алатын мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға әлеуметтік көмектің қосымша түрін көрсету туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2011 жылғы 1 желтоқсандағы № 522 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 11 қаңтарда № 3791 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облыстық әкімдігінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 49 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облыстық әкімдігінің 01.02.2017 № 49 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 16-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Техникалық және кәсіптік, ортадан кейінгі және жоғары білім алатын мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға әлеуметтік көмектің қосымша түрін көрсету туралы" Қостанай облысы әкімдігінің 2007 жылғы 16 сәуірдегі № 158 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3571 болып тіркелген, 2007 жылғы 22 мамырда "Қостанай таңы" және "Костанайские новости" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2-тармақта:
5) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"5) егер:
әлеуметтік көмек алуға өтініш білдіргенге дейін мүгедек оқу үшін төлемді толық көлемде өзінің жеке қаражатынан жүргізген болса, әлеуметтік көмек білім беру ұйымында тиісті оқу жылына арналған оқудың нақты құнының мөлшерінде көрсетіледі;
әлеуметтік көмекті тағайындау үшін өтініш білдіргенге дейін мүгедек оқу үшін төлемді өзінің жеке қаражатынан ішінара жүргізген болса, әлеуметтік көмек білім беру ұйымында тиісті оқу жылына арналған оқудың нақты құнының мөлшерінде көрсетіледі, бірақ нысаналы бағыты бойынша әлеуметтік көмектің білім беру ұйымында оқудың толық құның төлеу үшін жетіспейтін бөлігі ғана пайдаланылады";
мынадай мазмұндағы 7) тармақшасымен толықтырылсын:
"7) әлеуметтік көмек көрсетуден бас тартады, егер:
осы тармақтың 5) тармақшасында көрсетілген жағдайларды қоспағанда әлеуметтік көмек нысаналы бағытта пайдаланылмаса;
әлеуметтік көмек тағайындау үшін талап етілетін барлық құжаттар ұсынылмаса. Өтініш беруші көрсетілген кедергілерді жойған кезде, өтініш жалпы негіздерде қаралады.";

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата от 16 апреля 2007 года № 158 "Об оказании дополнительного вида социальной помощи инвалидам, в том числе детям-инвалидам, приобретающим техническое и профессиональное, послесреднее и высшее образование"
Постановление акимата Костанайской области от 1 декабря 2011 года № 522. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 11 января 2012 года № 3791. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 1 февраля 2017 года № 49
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 01.02.2017 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Костанайской области "Об оказании дополнительного вида социальной помощи инвалидам, в том числе детям-инвалидам, приобретающим техническое и профессиональное, послесреднее и высшее образование" от 16 апреля 2007 года № 158 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3571, опубликовано 22 мая 2007 года в газетах "Қостанай таңы" и "Костанайские новости") следующие изменения и дополнения:
в пункте 2:
подпункт 5) изложить в новой редакции:
"5) в случаях, если:
оплата за обучение была произведена инвалидом в полном объеме из собственных средств до обращения за социальной помощью, социальная помощь оказывается в размере фактической стоимости обучения на соответствующий учебный год в организации образования,;
оплата за обучение была произведена инвалидом из собственных средств частично до обращения за назначением социальной помощи, социальная помощь оказывается в размере фактической стоимости обучения на соответствующий учебный год в организации образования, но по целевому назначению используется лишь часть социальной помощи, недостающая для оплаты полной стоимости обучения в организации образования;";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) в предоставлении социальной помощи отказывается в случаях, если:
социальная помощь использовалась не по целевому назначению, за исключением случаев, указанных в подпункте 5) настоящего пункта;
не представлены все документы, требуемые для назначения социальной помощи. При устранении заявителем указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях.";

мынадай мазмұндағы 2-1-тармағымен толықтырылсын:
"2-1. Қосымша әлеуметтік көмекті алу үшін мүгедектер мынадай құжаттарды ұсынады:
1) өтініш;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін – туу туралы куәліктің көшірмесі;
3) тұтынушының тұрғылықты жері бойынша тіркеуді растайтын құжат;
4) мүгедектік туралы анықтама;
5) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді;
6) тұтынушының салық төлеуші куәлігі (бар болса жеке идентификациялық нөмірі);
7) мынадай мәліметтері бар, тиісті оқу орны берген құжат:
тұтынушының бірінші техникалық және кәсіптік, ортадан кейінгі, жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімді алуы туралы;
мемлекеттік білім грантының жоқтығы туралы;
оқу түрі туралы;
курсын және мамандықтың атауын көрсете отырып, оқу орны туралы;
тиісті оқу жылына оқу төлемінің мөлшері туралы;
8) техникалық және кәсіптік, ортадан кейінгі немесе жоғары білім алу үшін жергілікті бюджет қаражаты есебінен тұтынушыға төлемдердің өзге түрлерінің жоқтығын растайтын, тұтынушының тұрғылықты жері бойынша тұрғындарды әлеуметтік қорғау саласында уәкілетті орган берген құжат;
9) тұтынушының банктік шотының болуын растайтын құжат;
10) тұтынушының заңды өкілі өтініш жасаған кезде:
заңды өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
заңды өкілінің өкілеттіктерін растайтын құжат қоса беріледі.
11) егер мүгедекпен, әлеуметтік көмек тағайындалуына өтініш жасағанға дейін, оқуға төлем ішінара немесе толық өзінің қаражатынан жасалса, тиісті оқу орнынан жүргізілген төлемді растайтын құжат ұсынылады.
Салыстыру үшін құжаттар көшірмелері мен түпнұсқаларда ұсынылады, одан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берген күні өтініш берушіге қайтарылады.";
3-тармақта:
2) тармақшасы алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 4) тармақшасымен толықтырылсын:
"4) бюджеттік қаражаттың мақсатты пайдалануына бақылау жүргізілсін".
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Ш. Бектұрғановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай
облысының әкімі
С. Кулагин

дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Для получения дополнительной социальной помощи инвалиды представляют следующие документы:
1) заявление;
2) документ, удостоверяющий личность потребителя, а для несовершеннолетних детей-инвалидов - копию свидетельства о рождении;
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства потребителя;
4) справка об инвалидности;
5) выписка из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
6) свидетельство налогоплательщика потребителя (а при наличии индивидуальный идентификационный номер);
7) документ, выданный соответствующим учебным заведением, содержащий сведения:
о получении потребителем первого технического и профессионального, послесреднего, высшего или послевузовского образования;
об отсутствии государственного образовательного гранта;
о форме обучения;
о месте учебы, с указанием курса и наименования специальности;
о размере оплаты обучения за соответствующий учебный год;
8) документ, выданный уполномоченным органом в сфере социальной защиты населения по месту жительства потребителя, подтверждающий отсутствие иных видов выплат потребителю за счет средств местного бюджета для получения технического и профессионального, послесреднего или высшего образования;
9) документ, подтверждающий наличие банковского счета потребителя;
10) при обращении законного представителя потребителя, прилагаются:
документ, удостоверяющий личность законного представителя;
документ, подтверждающий полномочия законного представителя;
11) в случае, если до обращения за назначением социальной помощи инвалидом из собственных средств была произведена частичная или полная оплата за обучение, представляется документ из соответствующего учебного заведения, подтверждающий произведенную оплату.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в день подачи заявления.";
в пункте 3:
подпункт 2) исключить;
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) осуществлять контроль за целевым использованием бюджетных средств.".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бектурганова С.Ч.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Костанайской области
С. Кулагин
СОГЛАСОВАНО:
Начальник ГУ "Управление
координации занятости и
социальных программ акимата
Костанайской области
__________________ К. Туманова
Начальник ГУ "Управление
финансов акимата Костанайской
области
_____________ С. Аймухамбетова