Азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 5 наурыздағы № 237 қаулысы. Қостанай облысы Рудный қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 14 наурызда № 9-2-180 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы аппаратының әкімінің 2011 жылғы 19 қазандағы № 05-07/2703 хатымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы аппаратының әкімінің 2011.10.19 № 05-07/2703 хатымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабы 1-тармағы 1-1)-тармақшасына, "Рудный қаласының 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті туралы" Рудный қалалық мәслихатының 2010 жылғы 23 желтоқсандағы № 392, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде нөмірі 9-2-175 шешіміне сәйкес Рудный қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жергілікті бюджеттен әлеуметтік төлемдердің мынадай түрлері белгіленсін:
1) табысына қарамастан, оперативтік емдеуге арналған нақты шығындар бойынша, бірақ 50 ең төменгі есептік көрсеткіштерден артық емес барлық топтардағы мүгедектерге біржолғы әлеуметтік көмек;
2) өтініш білдіру тоқсанының алдындағы тоқсан үшін жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен (бұдан әрі – ең төменгі күнкөріс деңгейі) төмен тұлғаларға (отбасыларға) тұрмыстық қажеттіліктерге 15 ең төменгі есептік көрсеткіш мөлшеріндегі біржолғы әлеуметтік көмек;
3) аз қамтамасыз етілген отбасыларға кәмелетке толмаған балаларды жерлеуге 15 ең төменгі есептік көрсеткіш мөлшеріндегі біржолғы әлеуметтік көмек. Бала қайтыс болған күнде ата-анасының біреуі немесе баланың басқа заңды өкілі жұмыссыз ретінде "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде (бұдан әрі – жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті орган) тіркелген болса әлеуметтік көмек өтініш иесіне тағайындалады және төленеді;
4) өтініш білдіру тоқсанының алдындағы тоқсан үшін жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен тұлғаларға (отбасыларға) қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге 20 ең төменгі есептік көрсеткіш мөлшеріндегі біржолғы әлеуметтік көмек;
5) Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай 5 мың теңге мөлшердегі біржолғы әлеуметтік көмек;
6) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларына теңестірілген тұлғалардың басқа санаттарына Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай 2 мың теңге мөлшердегі біржолғы әлеуметтік көмек;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан
Постановление акимата города Рудного Костанайской области от 5 марта 2011 года № 237. Зарегистрировано Управлением юстиции города Рудного Костанайской области 14 марта 2011 года № 9-2-180. Утратило силу - письмом аппарата акима Костанайской области от 19 октября 2011 года № 05-07/2703
Сноска. Утратило силу - письмом аппарата акима Костанайской области от 19.10.2011 № 05-07/2703.
В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Рудненского городского маслихата от 23 декабря 2010 года № 392 "О бюджете города Рудного на 2011-2013 годы", номер в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 9-2-175, акимат города Рудного ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить следующие виды социальных выплат из местного бюджета:
1) единовременная социальная помощь инвалидам всех категорий, без учета доходов, на оперативное лечение по фактическим затратам, но не более 50 минимальных расчетных показателей;
2) единовременная социальная помощь лицам (семьям), имеющим среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума по Костанайской области (далее - прожиточный минимум) за квартал, предшествующий кварталу обращения, на бытовые нужды в размере 15 минимальных расчетных показателей;
3) единовременная социальная помощь малообеспеченным семьям на погребение несовершеннолетних детей в размере 15 минимальных расчетных показателей. Социальная помощь назначается и выплачивается заявителю, если один из родителей или иной законный представитель ребенка на день смерти ребенка зарегистрирован в качестве безработного в государственном учреждении "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" (далее - уполномоченный орган по вопросам занятости);
4) единовременная социальная помощь лицам (семьям), имеющим среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума за квартал, предшествующий кварталу обращения, на погребение умерших безработных в размере 20 минимальных расчетных показателей;
5) единовременная социальная помощь ко Дню Победы в Великой Отечественной войне участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 5 тысяч тенге;
6) единовременная социальная помощь ко Дню Победы в Великой Отечественной войне лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны в размере 2 тысяч тенге;

7) мемлекеттік білім беретін гранттар иегерлері, білім ұйымдарында оқу төлеміне бағытталған мемлекеттік бюджеттен басқа төлемдерді алушылар болып табылатын тұлғаларды қоспағанда, жергілікті бюджет қаражаты есебінен техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі немесе жоғары білімнің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарында оқитын, өтініш білдіру тоқсанының алдындағы тоқсан үшін жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардағы жастарға оқудың жылдық құны мөлшеріндегі әлеуметтік көмек. Осы әлеуметтік көмектің төлемі жыл бойы екі бөлікпен жүргізілсін.
8) Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктерге 12 ең төменгі есептік көрсеткіш мөлшеріндегі тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек;
9) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларына теңестірілген тұлғалардың басқа санаттарына тұрмыстық қажеттіліктерге 7,5 ең төменгі есептік көрсеткіш мөлшеріндегі тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек.
2. Әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу, әлеуметтік көмекке өтініш білдірген тұлғалардың (отбасылардың) материалдық жағдайын тексеру жөніндегі уәкілетті орган "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі болып белгіленсін.
3. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес осы қаулымен көзделген әлеуметтік көмекті тағайындау үшін құжаттардың тізбесі белгіленсін.
4. Әлеуметтік көмек:
1) біржолғы - өтініш білдірген айдан, бірақ әлеуметтік көмекті тағайындау үшін негіз болатын жағдайлардың пайда болуынан бұрын емес тағайындалады;
2) тоқсан сайынғы - өтініш білдіру тоқсанының алдындағы тоқсан үшін, бірақ әлеуметтік көмекті тағайындау үшін негіз болатын жағдайлардың пайда болуынан бұрын емес тағайындалады.
5. Қарау үшiн өзге субъектiлерден, лауазымды тұлғалардан ақпарат алу не жергiлiктi жерге барып тексеру талап етiлмейтiн әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімді осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі қалалық консультациялық-кеңесші ведомствоаралық комиссияның ұсыныстарын ескере отырып уәкілетті орган шығарады.
Қарау үшiн өзге субъектiлерден, лауазымды тұлғалардан ақпарат алу не жергiлiктi жерге барып тексеру талап етiлетiн әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімді әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі қалалық консультациялық-кеңесші ведомствоаралық комиссияның ұсыныстарын ескере отырып уәкілетті орган өтiнiш келiп түскен күнiнен бастап күнтiзбелiк отыз күн iшiнде шығарады.

7) социальная помощь молодежи из семей со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума за квартал, предшествующий кварталу обращения, обучающихся за счет средств местного бюджета в организациях образования, реализующих профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего или высшего образования в размере годовой стоимости обучения, за исключением лиц, являющихся обладателями государственных образовательных грантов, получателями иных выплат из государственного бюджета, направленных на оплату обучения в организациях образования. Выплату данной социальной помощи производить двумя долями в течение года.
8) ежеквартальная социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на бытовые нужды в размере 12 минимальных расчетных показателей;
9) ежеквартальная социальная помощь лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны, на бытовые нужды в размере 7,5 минимальных расчетных показателей.
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи, проведению обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью, государственное учреждение "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ".
3. Определить перечень документов для назначения социальной помощи, предусмотренной настоящим постановлением, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
4. Социальная помощь назначается:
1) единовременная - с месяца обращения, но не ранее наступления обстоятельств, служащих основанием для назначения социальной помощи;
2) ежеквартальная - за квартал, предшествующий кварталу обращения, но не ранее наступления обстоятельств, служащих основанием для назначения социальной помощи.
5. Решение о назначении или отказе в назначении социальной помощи, для вынесения которого не требуется получение информации от иных субъектов, должностных лиц либо проверка с выездом на место, выносится уполномоченным органом с учетом рекомендации городской консультативно-совещательной межведомственной комиссии по оказанию социальной помощи в течение пятнадцати календарных дней по форме, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Решение о назначении или отказе в назначении социальной помощи, для вынесения которого требуется получение информации от иных субъектов, должностных лиц либо проверка с выездом на место, выносится уполномоченным органом с учетом рекомендации городской консультативно-совещательной межведомственной комиссии по оказанию социальной помощи в течение тридцати календарных дней со дня подачи заявления.

6. Әлеуметтік көмекті төлеу төлем шоттың негізінде, аумақтық қазынашылық бөлімшесімен Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің операциялардың тиісті түрлеріне берілген лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер немесе ұйымдар арқылы әлеуметтік көмекті алушының жеке шотына ақшалай қаражаттарды аудару жолымен жүзеге асырылады. Төлем шоты уәкілетті органмен аумақтық қазынашылық бөлімшесіне әлеуметтік көмекті тағайындау туралы шешім шығару күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде беріледі.
7. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру жергілікті бюджетте осы мақсаттарға қарастырылған сомалар шегінде "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша жүргізіледі.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау Рудный қаласы әкімінің орынбасары А.А. Ишмұхамбетовке жүктелсін.
9. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап пайда болған іс-әрекеттерге таратылады.
Рудный қаласының әкімі                     Н. Денинг
Әкімдіктің
2011 жылғы 5 наурыздағы
№ 237 қаулысына 1-қосымша
Осы қаулымен көзделген әлеуметтік көмекті тағайындау
үшін құжаттардың тізбесі
1. Әлеуметтік көмектің барлық түрлерін тағайындау үшін:
1) өтініш;
2) өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) салық төлеуші куәлігінің көшірмесі;
4) тұрғылықты жерін растайтын құжат;
5) кәмелетке толмаған баланың заңды өкілі болып табылатын өтініш иесі үшін – аталған мәртебенің бар екендігін растайтын құжаттың көшірмесі;
6) өтініш иесінде ағымдағы шоттың бар болуын растайтын құжаттың көшірмесі.
2. Әлеуметтік көмектің келесі түрлерін тағайындау үшін мыналар қоса беріледі:
1) табысына қарамастан, оперативтік емдеуге барлық топтардағы мүгедектерге біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
мүгедектікті белгілеу туралы медициналық-әлеуметтік сараптама анықтамасының көшірмесі;
емдеуге арналған шығындарын растайтын құжаттар;
2) өтініш білдіру тоқсанының алдындағы тоқсан үшін жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен тұлғаларға (отбасыларға) тұрмыстық қажеттілікке біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
тұлғаның (отбасының) өтініш білдіру тоқсанының алдындағы тоқсан үшін табысы туралы мәліметтер (жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органда тіркелген жұмыссыздар тіркелу фактісін тиісті анықтамамен растайды);
3) аз қамтамасыз етілген отбасыларға кәмелетке толмаған балаларды жерлеуге біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
тұлғаның (отбасының) өтініш білдіру тоқсанның алдындағы тоқсаны үшін табысы туралы мәліметтер (жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органда тіркелген жұмыссыздар тіркелу фактісін тиісті анықтамамен растайды);
қайтыс болуы туралы анықтама;

6. Выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств, на основании счета к оплате, территориальным подразделением казначейства через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, на текущий счет получателя социальной помощи. Счет к оплате предоставляется уполномоченным органом в территориальное подразделение казначейства в течение десяти календарных дней со дня вынесения решения о назначении социальной помощи.
7. Финансирование социальной помощи производится по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" в пределах сумм, предусмотренных на эти цели местным бюджетом.
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Рудного Ишмухамбетова А. А.
9. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия, возникшие с 1 января 2011 года.
Аким города Рудного                        Н. Денинг
Приложение 1
к постановлению акимата
от 5 марта 2011 года № 237
Перечень документов для назначения социальной помощи,
предусмотренной настоящим постановлением
1. Для назначения всех видов социальной помощи:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
3) копия свидетельства налогоплательщика;
4) документ, подтверждающий место жительства;
5) для заявителя, являющегося законным представителем несовершеннолетнего ребенка – копия документа, подтверждающего наличие указанного статуса;
6) копия документа, подтверждающего наличие текущего счета у заявителя.
2. Для назначения следующих видов социальной помощи, прилагаются:
1) для единовременной социальной помощи инвалидам всех категорий, без учета доходов, на оперативное лечение:
копия справки медико-социальной экспертизы об установлении инвалидности;
документы, подтверждающие затраты на лечение;
2) для единовременной социальной помощи лицам (семьям), имеющим среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума за квартал, предшествующий кварталу обращения, на бытовые нужды:
сведения о доходах лица (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения, (безработные, зарегистрированные в уполномоченном органе по вопросам занятости, подтверждают факт регистрации соответствующей справкой);
3) для единовременной социальной помощи малообеспеченным семьям на погребение несовершеннолетних детей:
сведения о доходах лица (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения, (безработные, зарегистрированные в уполномоченном органе по вопросам занятости, подтверждают факт регистрации соответствующей справкой);
справка о смерти;

4) өтініш білдіру тоқсанының алдындағы тоқсан үшін жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен тұлғаларға (отбасыларға) қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
тұлғаның (отбасының) өтініш білдіру тоқсанының алдындағы тоқсан үшін табысы туралы мәліметтер (жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органда тіркелген жұмыссыздар тіркелу фактісін тиісті анықтамамен растайды);
қайтыс болуы туралы анықтама;
жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органнан қайтыс болған адамның жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтама;
5) Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
Ұлы Отан соғысы қатысушысының немесе мүгедегінің мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесі;
6) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларына теңестірілген тұлғалардың басқа санаттарына Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне теңестірілген тұлғаның, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларына теңестірілген тұлғаның мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесі;
7) жергілікті бюджет қаражаты есебінен техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі немесе жоғары білімнің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарында оқитын, өтініш білдіру тоқсанының алдындағы тоқсан үшін жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардағы жастарға әлеуметтік көмек үшін:
өтініш білдіру тоқсанының алдындағы тоқсан үшін тұлғаның (отбасының) табыстары туралы мәліметтері (жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органда тіркелген жұмыссыздар тіркелу фактісін тиісті анықтамамен растайды);
оқу фактісін және құнын растайтын құжаттың көшірмесі;
оқуға төлемін растайтын құжаттың көшірмесі (оқуға төлегеннен кейін беріледі);
8) Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктерге тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
Ұлы Отан соғысы қатысушысының немесе мүгедегінің мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесі;
9) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларына теңестірілген тұлғалардың басқа санаттарына тұрмыстық қажеттіліктерге тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне теңестірілген тұлғалардың, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларына теңестірілген тұлғалардың басқа санаттарының мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесі.

4) для единовременной социальной помощи лицам (семьям), имеющим среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума за квартал, предшествующий кварталу обращения, на погребение умерших безработных:
сведения о доходах лица (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения, (безработные, зарегистрированные в уполномоченном органе по вопросам занятости, подтверждают факт регистрации соответствующей справкой);
справка о смерти;
справка из уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации умершего в качестве безработного;
5) для единовременной социальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне участникам и инвалидам Великой Отечественной войны:
копия документа, подтверждающего статус участника или инвалида Великой Отечественной войны;
6) для единовременной социальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны:
копия документа, подтверждающего статус лица, приравненного по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также других категорий лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны;
7) для социальной помощи молодежи из семей со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума за квартал, предшествующий кварталу обращения, обучающихся за счет средств местного бюджета в организациях образования, реализующих профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего или высшего образования:
сведения о доходах лица (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения, (безработные, зарегистрированные в уполномоченном органе по вопросам занятости, подтверждают факт регистрации соответствующей справкой);
копия документа, подтверждающего факт и стоимость обучения;
копия документа, подтверждающего оплату за обучение (предоставляется после оплаты за обучение);
8) для ежеквартальной социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на бытовые нужды:
копия документа, подтверждающего статус участника или инвалида Великой Отечественной войны;
9) для ежеквартальной социальной помощи лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны, на бытовые нужды:
копия документа, подтверждающего статус лиц, приравненных к участникам или инвалидам Великой Отечественной войны, а также других категорий лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны.

3. Құжаттар көшірмелері салыстыру үшін түпнұсқалармен бірге беріледі. Салыстыру құжаттарды ұсынған күні жүргізіледі, одан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш иесіне қайтарылады.
Әкімдіктің
2011 жылғы 5 наурыздағы
№ 237 қаулысына 2-қосымша
Әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім _____________________________________________________________
(әлеуметтік көмекті тағайындау бойынша уәкілетті органның атауы)
Әлеуметтік көмекті көрсету жөнінде қалалық консультациялық - кеңесші ведомствоаралық комиссияның ұсыныстарын ескере отырып, 2011 жылғы "      "             №        хаттамасы, әлеуметтік көмек _______________________________________________________ тағайындалсын        (өтініш иесінің аты, әкесінің аты, тегі)
____________________________________________________________________                      (әлеуметтік көмектің түрі) _____________________________________________________________________
2011 жылғы "____" ______________ 2011 жылғы "____" ____________ дейін мөлшері
Әлеуметтік көмекті тағайындаудан бас тартылсын _____________________________________________________                            (бас тартудың себебін дәлелдеу) ____________________________________________________________________
Шешімді қабылдау күні 2011 жылғы "______"________________
Бастық _______________________ _____________________                                (аты-жөні)              (қолы)
М.О.
Шешімді дайындаған ___________ _________ _____________                                     (лауазымы) (аты-жөні) (қолы)

3. Копии документов представляются с подлинниками для сверки. Сверка производится в день предъявления документов, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
Приложение 2
к постановлению акимата
от 5 марта 2011 года № 237
Решение о назначении или отказе в назначении социальной помощи
______________________________________________________
(наименование уполномоченного органа по назначению социальной помощи)
С учетом рекомендации городской консультативно-совещательной межведомственной комиссии по оказанию социальной помощи, протокол №______ от "_____"_______________2011 года назначить социальную помощь:________________________________________________________                        (фамилия, имя, отчество заявителя)
____________________________________________________________________                        (вид социальной помощи)
____________________________________________________________________
с "____" ______________2011 года по "____" ____________2011 год
в размере ___________________________________________________________
Отказать в назначении социальной помощи
____________________________________________________________________                   (обосновать причину отказа)
____________________________________________________________________
Дата принятия решения "___"______________2011 года
Начальник _____________________________ __________
(фамилия, инициалы)      (подпись)
М.П.
Решение подготовил _____________ ___________________ ___________                           (должность)  (фамилия, инициалы)  (подпись)