2011 жылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 7 ақпандағы № 53 қаулысы. Қостанай облысы Арқалық қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 21 ақпанда № 9-3-143 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 7-бабының 5) тармақшасына, 20-бабының 5-тармағына сәйкес және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 "Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" қаулысымен бекітілген қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және қаржыландыру ережесінің 678-тармақтарының негізінде Арқалық қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2011 жылы қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздардың еңбек ақысы мөлшерінің, ұйымдардың, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі мен нақты жағдайлары тізбесі бекітілсін.
2. Қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздарға еңбек ақы төлеу қолданыстағы заңнамаға сәйкес нақты атқарылған жұмыстар үшін қала бюджетінің қаржысынан жүргізілсін.
3. Мыналар белгіленсін:
1) әлеуметтік қамсыздандыру мемлекеттік қорына әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік салық қалалық бюджеттен өтеледі және жұмыс берушілердің есеп шоттарына аударылады;
2) екінші деңгейдегі банкінің еңбек ақыны есепке қою және төлеу жөніндегі қызметіне комиссиялық сыйақысын төлеу шығындары жұмысберушілердің есеп шоттарына қалалық бюджеттен өтеледі.
4. Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру "Арқалық қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен және тізбеде белгіленген ұйымдар арасында қолданыстағы заңнамаға сәйкес қоғамдық жұмыстарды орындауға жасалған шартта көрсетілген жағдайлар бойынша жүргізілсін.
5. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бюджеттік бағдарламалар әкімгерлері тізбеде белгіленген ұйымдар еңбек ақы төлеген және қызмет көрсеткен кезде қоғамдық жұмыстардың түрлері мен көлемін есепке алсын.
6. Қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Н. Шалдыбаевқа жүктелсін.
7. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қаласының әкімі                    Т. Төлеубаев
Әкімдіктің
2011 жылғы 7 ақпандағы
№ 53 қаулысымен бекітілген
2011 жылы қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздардың
еңбек ақысы мөлшерінің, ұйымдардың, қоғамдық жұмыстардың
түрлері, көлемі мен нақты жағдайлары тізбесі.
Ұйымдардың атауы
Қоғамдық жұмыстардың
атауы
Қоғамдық
жұмыстардың
көлемі,
сағатпен
1
Қостанай облысы
Арқалық қаласы
әкімдігінің
"Арқалық жылу
энергетикалық
компаниясы"
мемлекеттік
коммуналдық
кәсіпорны

Об организации общественных работ на 2011 год
Постановление акимата города Аркалыка Костанайской области от 7 февраля 2011 года № 53. Зарегистрировано Управлением юстиции города Аркалыка Костанайской области 21 февраля 2011 года № 9-3-143
В соответствии с подпунктом 5) статьи 7пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" и на основании статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктов 678 Правил организации и финансирования общественных работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" акимат города Аркалыка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень организаций, виды, объемы и конкретные условия общественных работ, размеры оплаты труда безработных, участвующих в общественных работах в 2011 году.
2. Оплату труда для безработных, участвующих в общественных работах производить из средств бюджета города за фактически выполненные работы в соответствии с действующим законодательством.
3. Определить что:
1) социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования и социальный налог возмещаются из городского бюджета и перечисляются на расчетные счета работодателей;
2) расходы на оплату комиссионных вознаграждений за услуги банка второго уровня по зачислению и выплате заработной платы возмещаются из городского бюджета на расчетные счета работодателей.
4. Организацию общественных работ производить на условиях, указанных в договоре на выполнение общественных работ, заключенном в соответствии с действующим законодательством между государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ акимата города Аркалыка" и организациями, определенными в перечне.
5. Администраторам бюджетных программ жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог учитывать виды и объемы общественных работ при оплате работ и услуг, оказываемых организациями, определенными в перечне.
6. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя Акима города Шалдыбаева Н.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Аркалыка                       Т. Тулеубаев
Утвержден
постановлением акимата
от 7 февраля 2011 года № 53
Перечень организаций, виды, объемы и конкретные условия
общественных работ, размеры оплаты труда, безработных,
участвующих в общественных работах в 2011 году.
Наименование
организаций
Виды общественных
работ
Объемы
общественных
работ, в часах
1
Государственное
коммунальное
предприятие
"Аркалыкская
тепло-
энергетическая
компания" акимата
города Аркалыка
Костанайской
области

1) су өткізу
желілерінің
құдықтарын лайдан,
қоқыстан тазартуға
қатысу;
2) техникалық
тұздарды түсіруге
және тасымалдауға
қатысу, ұяларды
тазарту;
3) қазандықтарды
бұзып қаптағаннан
кейін кірпіштерді
сұрыптап, сылақтан
тазартуға қатысу;
4) жылу-электр
орталығының, су
тазарту құралдарының,
канализациялық сорғы
станциялары
аудандарының шөбін,
түбірлерді, қамысты
шабу, қардан тазарту;
5) темір-бетон
қоршаулардың әктеуіне
қатысу;

1) участие в очистке
колодцев
водопроводных сетей
от ила и мусора;
2) участие в
разгрузке и
транспортировке
технической соли,
очистке ячеек;
3) участие в очистке
кирпичей от раствора
с сортировкой после
разбора обмуровки
котлов;
4) уборка снега,
скашивание трав,
бурьяна, камыша на
территории теплоэлектро
централи,
водоочистных
сооружений,
канализационно-
насосных станций;
5) участие в
известковой окраске
железобетонных
ограждений;

6) су тазарту
құралдарын тазартуға
қатысу.
10048
10352
1984
2808
672
7640
2
Қостанай облысы
Арқалық қаласы
әкімдігінің
"Шаруашылық-А"
мемлекеттік
коммуналдық
кәсіпорны
аумақты тазарту.
8160
3
Қостанай облысы
Арқалық қаласы
әкімдігінің
"Іскер"
мемлекеттік
коммуналдық
кәсіпорны
1) Қайырбеков 48, 52,
80, Шақшақ-Жәнібек
75, 77, 87, 89, 105,
Әуелбеков 11/1, Абай
56, 78, 92, 104,
Маясова 19, 28,
Байтұрсынов 5, 20,
26, 28 көшелері үй
астыларындағы қоқысты
жинау;
2) № 1, 2, 3, 4
учаскелер алдындағы
аумақты тазарту
(асфальт жолдарын,
ауладағы
тротуарларды),
үйлердің
кіреберістерін
қардан, батпақтан,
саздан күрекпен
тазарту, қураған
ағаштарды кесу,
аумақтағы түбірлерді
шабу, ағаштарды
ағарту, балалар
алаңын тазарту.
17272
48000
4
Қостанай облысы
Арқалық қаласы
әкімдігінің
"Арқалық қалалық
теледидары мен
радиосы"
мемлекеттік
коммуналдық
кәсіпорны
аумақты тазарту.
2016
5
Қостанай облысы
Арқалық қаласы
әкімдігінің
"Арқалықтың
азық-түлік
компаниясы"
шаруашылық жүргізу
құқығындағы
мемлекеттік
коммуналдық
кәсіпорны
аумақты тазарту.
2448
6
Қостанай облысы
Арқалық қаласы
әкімдігінің "Дене
тәрбиесі және
спорт бөлімінің
"Жігер" стадионы"
мемлекеттік
коммуналдық
қазыналық
кәсіпорны
мұз айдынын, жасанды
футбол алаңын
тазартуға қатысу.
2928
7
Қостанай облысы
Арқалық қаласы
әкімдігінің
"Тазарту"
мемлекеттік
коммуналдық
кәсіпорны
1) аялдамаларды,
тротуарларды және
асфальт-бетон
жамылғыларды қардан
тазарту;
2) № 2, № 5, № 6
шағын аудандағы,
көшелердегі, Даңқ
аллеясын, қалалық
саябақтың артындағы
су қоймасы жағалауын,
қалалық саябақ
бойындағы қоқыстарды
үнемі тазарту;
3) шөптерді шабу,
асфальт-бетон
жамалғыларды
батпақтан тазарту;
4) шұңқырларды қазу
және ағаш отырғызу,
жасыл алқаптарға
күтім жасау;
5) Аңғар ауылындағы
көшелерді тазарту,
қурайларды шабу;
6) Аңғар ауылында
ағаш, клумбалар
отырғызуға қатысу,
жасыл алқаптарға
күтім жасау;
7) Көктау ауылындағы
көшелерді тазарту,
қурайларды шабу,
үйінділерді жоюға
көмек көрсету;
8) Көктау ауылында
ағаш, клумбалар
отырғызуға қатысу;
9) Қайынды,
Қызыл-жұлдыз
ауылдарындағы
көшелерді тазарту,
қурайларды шабу,
үйінділерді жоюға
көмек көрсету;
10) Қайынды,
Қызыл-жұлдыз
ауылдарында ағаш
отырғызуға,
құдықтарды тазартуға,
жөндеуге қатысу;
11) Матросов
ауылындағы көшелерді
тазарту, қурайларды
шабу;
12) Матросов
ауылындағы құдықтарды
тазартуға, жөндеуге
қатысу;
13) Восточное
ауылындағы көшелерді
тазарту, қурайларды шабу;
14) Восточное
ауылында ағаш,
клумбалар отырғызуға
қатысу, жасыл
алқаптарға күтім
жасау;
15) Молодежный
ауылында көшелерді
тазарту, үйінділерді
жоюға көмек көрсету;
16) Жаңақала ауылында
көшелерді тазарту,
үйінділерді жоюға
көмек көрсету;

6) участие в очистке
оборудования
водоочистительных
сооружений;
10048
10352
1984
2808
672
7640
2
Государственное
коммунальное
казенное
предприятие
"Шаруашылык – А"
акимата города
Аркалыка
уборка территории.
8160
3
Государственное
коммунальное
предприятие
"Iскер" акимата
города Аркалыка
1) уборка мусора из
подвалов по улицам:
Каирбекова 48, 52,
80, Шакшак-Жанибека
75, 77, 87, 89, 105,
Ауельбекова 11\1,
Абая 56, 78, 92,
104, Маясовой 19,
28, Байтурсынова 5,
20, 26, 28;
2) уборка
преддомовой
территории на
участках 1, 2, 3, 4
(очистка
асфальтированных
дорожек, тротуаров
перед домами) от
снега, грязи, глины,
вырезка сухостоя,
выкос бурьяна по
всей территории,
побелка деревьев,
уборка детских
площадок.
17272
48000
4
Государственное
коммунальное
предприятие
"Аркалыкское
городское
телевидение и
радио" акимата
города Аркалыка
уборка территории.
2016
5
Государственное
коммунальное
предприятие на
праве
хозяйственного
ведения
"Аркалыкская
продовольственная
компания" акимата
города Аркалыка
уборка территории.
2448
6
Государственное
коммунальное
казенное
предприятие
"Стадион Жигер"
отдела физической
культуры и
спорта" акимата
города Аркалыка
участие в расчистке
ледового катка,
футбольного поля с
искусственным
покрытием.
2928
7
Государственное
коммунальное
предприятие "Тазарту" акимата
города Аркалыка
1) уборка снега на
остановках,
тротуарах и очистка
асфальтобетонного
покрытия вдоль
бордюр от снега;
2) ежедневная уборка
мусора в
микрорайонах № 2,
№ 5, № 6, улиц, в
аллее Славы, на
набережной за
городским парком, в
городском парке;
3) скашивание травы,
очистка
асфальтобетонного
покрытия вдоль
бордюр от грязи;
4) выкапывание ям и
посадка деревьев,
уход за зелеными
насаждениями;
5) уборка улиц,
скашивание бурьяна в
селе Ангарское;
6) участие в посадке
деревьев, разбивке
клумб и уходе за
зелеными
насаждениями в
сквере в селе
Ангарское;
7) уборка улиц,
вырубка бурьяна,
помощь при
ликвидации свалок в
селе Коктау;
8) участие в посадке
деревьев, разбивке
клумб в селе Коктау;
9) уборка улиц,
помощь при
ликвидации свалок,
вырубка бурьяна в
селах Каинды,
Кызыл-жулдыз;
10) участие в
очистке, ремонте
колодцев, посадке
деревьев в селах
Каинды, Кызыл-
жулдыз;
11) уборка улиц,
вырубка бурьяна в
селе Матросова;
12) участие в
очистке, ремонте
колодцев в селе
Матросова;
13) уборка улиц,
вырубка бурьяна в
селе Восточное;
14) участие в
посадке деревьев,
разбивке клумб,
уходе за зелеными
насаждениями в селе
Восточное;
15) уборка улиц,
помощь при
ликвидации свалок в
селе Молодежное;
16) уборка улиц,
помощь при
ликвидации свалок в
селе Жанакала;

1) жұмыс уақытының ұзақтығы аптасына 40
сағаттан аспауға тиіс;
2) заңнамаға сәйкес еңбек қорғау мен
жағдайларды қамтамасыз етсін, әрбір
жұмыссызбен қауіпсіздік техникасы жайында
нұсқау өткізу;
3) қолданыстағы заңнамаға сәйкес уақытша
еңбекке жарамсыздығы бойынша әлеуметтік
жәрдемақы төлеуді қамтамасыз етсін;
4) Қазақстан Республикасының Еңбек
кодексіне сәйкес жұмыс беруші мен жұмыскер
арасындағы барлық еңбек қатынастары
сақталсын;
5) зейнетақымен қамсыздандыру және
сақтандыру туралы заңнама сақталсын.
Ең төменгі
жалақының
1,5 мөлшері
1) жұмыс уақытының ұзақтығы аптасына 40
сағаттан аспауға тиіс;
2) заңнамаға сәйкес еңбек қорғау мен
жағдайларды қамтамасыз етсін, әрбір
жұмыссызбен қауіпсіздік техникасы жайында
нұсқау өткізу;
3) қолданыстағы заңнамаға сәйкес уақытша
еңбекке жарамсыздығы бойынша әлеуметтік
жәрдемақы төлеуді қамтамасыз етсін;
4) Қазақстан Республикасының Еңбек
кодексіне сәйкес жұмыс беруші мен жұмыскер
арасындағы барлық еңбек қатынастары
сақталсын;
5) зейнетақымен қамсыздандыру және
сақтандыру туралы заңнама сақталсын.
Ең төменгі
жалақының
1,5 мөлшері
1) жұмыс уақытының ұзақтығы аптасына 40
сағаттан аспауға тиіс;
2) заңнамаға сәйкес еңбек қорғау мен
жағдайларды қамтамасыз етсін, әрбір
жұмыссызбен қауіпсіздік техникасы жайында
нұсқау өткізу;
3) қолданыстағы заңнамаға сәйкес уақытша
еңбекке жарамсыздығы бойынша әлеуметтік
жәрдемақы төлеуді қамтамасыз етсін;
4) Қазақстан Республикасының Еңбек
кодексіне сәйкес жұмыс беруші мен жұмыскер
арасындағы барлық еңбек қатынастары
сақталсын;
5) зейнетақымен қамсыздандыру және
сақтандыру туралы заңнама сақталсын.
Ең төменгі
жалақының
1,5 мөлшері
1) жұмыс уақытының ұзақтығы аптасына 40
сағаттан аспауға тиіс;
2) заңнамаға сәйкес еңбек қорғау мен
жағдайларды қамтамасыз етсін, әрбір
жұмыссызбен қауіпсіздік техникасы жайында
нұсқау өткізу;
3) қолданыстағы заңнамаға сәйкес уақытша
еңбекке жарамсыздығы бойынша әлеуметтік
жәрдемақы төлеуді қамтамасыз етсін;
4) Қазақстан Республикасының Еңбек
кодексіне сәйкес жұмыс беруші мен жұмыскер
арасындағы барлық еңбек қатынастары
сақталсын;
5) зейнетақымен қамсыздандыру және
сақтандыру туралы заңнама сақталсын.
Ең төменгі
жалақының
1,5 мөлшері
1) жұмыс уақытының ұзақтығы аптасына 40
сағаттан аспауға тиіс;
2) заңнамаға сәйкес еңбек қорғау мен
жағдайларды қамтамасыз етсін, әрбір
жұмыссызбен қауіпсіздік техникасы жайында
нұсқау өткізу;
3) қолданыстағы заңнамаға сәйкес уақытша
еңбекке жарамсыздығы бойынша әлеуметтік
жәрдемақы төлеуді қамтамасыз етсін;
4) Қазақстан Республикасының Еңбек
кодексіне сәйкес жұмыс беруші мен жұмыскер
арасындағы барлық еңбек қатынастары
сақталсын;

1) продолжительность рабочего времени не
должна превышать 40 часов в неделю;
2) обеспечить соответствующие
законодательству условия и охрану труда,
провести инструктаж с каждым безработным
по технике безопасности;
3) обеспечить выплату социального пособия
по временной нетрудоспособности в
соответствии с действующим
законодательством;
4) соблюдать все трудовые отношения между
работодателем и работником согласно
Трудовому кодексу Республики Казахстан;
5) соблюдать законодательство о
пенсионном обеспечении и страховании.
1,5
минимальных
размера
заработной
платы
1) продолжительность рабочего времени не
должна превышать 40 часов в неделю;
2) обеспечить соответствующие
законодательству условия и охрану труда,
провести инструктаж с безработными по
технике безопасности;
3) обеспечить выплату социального пособия
по временной нетрудоспособности в
соответствии с действующим
законодательством;
4) соблюдать все трудовые отношения между
работодателем и работником согласно
Трудовому кодексу РК;
5) соблюдать законодательство о
пенсионном обеспечении и страховании.
1,5
минимальных
размера
заработной
платы
1) продолжительность рабочего времени не
должна превышать 40 часов в неделю;
2) обеспечить соответствующие
законодательству условия и охрану труда,
провести инструктаж с безработными по
технике безопасности;
3) обеспечить выплату социального пособия
по временной нетрудоспособности в
соответствии с действующим
законодательством;
4) соблюдать все трудовые отношения между
работодателем и работником согласно
Трудовому кодексу РК;
5) соблюдать законодательство о
пенсионном обеспечении и страховании.
1,5
минимальных
размера
заработной
платы
1) продолжительность рабочего времени не
должна превышать 40 часов в неделю;
2) обеспечить соответствующие
законодательству условия и охрану труда,
провести инструктаж с безработными по
технике безопасности;
3) обеспечить выплату социального пособия
по временной нетрудоспособности в
соответствии с действующим
законодательством;
4) соблюдать все трудовые отношения между
работодателем и работником согласно
Трудовому кодексу РК;
5) соблюдать законодательство о
пенсионном обеспечении и страховании.
1,5
минимальных
размера
заработной
платы
1) продолжительность рабочего времени не
должна превышать 40 часов в неделю;
2) обеспечить соответствующие
законодательству условия и охрану труда,
провести инструктаж с безработными по
технике безопасности;
3) обеспечить выплату социального пособия
по временной нетрудоспособности в
соответствии с действующим
законодательством;
4) соблюдать все трудовые отношения между
работодателем и работником согласно
Трудовому кодексу РК;