Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 29 наурыздағы № 83 қаулысы. Қостанай облысы Денисов ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 26 сәуірде № 9-8-173 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Денисов ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 5 қыркүйектегі № 247 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Денисов ауданы әкімдігінің 2011.09.05 № 247 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағы 1-3) тармақшасына, 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20 бабына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Заңының 5 бабы 11) тармақшасына, 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 257 "2011-2013 жылдарға арналған Денисов ауданының бюджеті туралы" Денисов ауданы мәслихатының шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 9-8-167 болып тіркелген) сәйкес, "Жергілікті өкілетті органдарының шешімі бойынша мұқтаж болған азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламаны іске асыру мақсатында Денисов ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.Көрсетілсін:
1) қосымша ай сайынғы әлеуметтік көмек:
- Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне төрт айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
- Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға, 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 68 бабына сәйкес, 1,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) біржолғы әлеуметтік көмек:
туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратындарға, арнайы туберкулезге қарсы медициналық мекемеден шығырылғындарға қосымша тамақтандыруына табысын есептемей он айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
табиғи және техногендік сипатының төтенше жағдай (өрт, су басу) пайда болған нәтижесінде зардап шеккен отбасыларға (азаматтарға) жетпіс айлық есептік көрсеткіштен көп емес нақты зиян бойынша, табыстарды есептемегенде, төтенше жағдайды енгізу үшін негіздеме болған жағдайдың нәтижесінде зардап шеккендерден басқа.
кәмелетке толмаған балаларды жерлеуге тұрмысы төмен отбасыларға он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
жұмыссыздардың жерлеуіне, жиырма айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, жан басына шаққандағы орташа табыс орта күнкөрістің ең аз мөлшерінен төмен болғанда Жерлеуге әлеуметтік көмек отбасының мүшелеріне, немесе өлген кезінде жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органда ресми жұмыссыз ретінде тіркелген жағдайда қайтыс болған жұмыссыздардың жерлеген тұлғаға біржолғы әлеуметтік көмек тағайындалады және төленеді;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне "Жеңіс күні" мемлекеттік мерекесіне бес мың теңге мөлшерінде, Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға екі мың теңге мөлшерінде;
халықтың әлеуметтік қорғалған қабаттарына жататын ең төменгі күнкөріс деңгейден төмен табыстарымен және техникалық, кәсіптік, орта білімнен және жоғары білімді алуына байланысты мемлекеттік білім гранттарының иелерін, мемлекеттік бюджеттің қаржылары үшін төлемдердің басқа түрлерінің алушыларын қоспағанда шығыстарды өтеу үшін жергілікті бюджеттің қаржыларына оқытылатын жасөспірімдерге оқудың жылдық құны мөлшерінде;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан
Постановление акимата Денисовского района Костанайской области от 29 марта 2011 года № 83. Зарегистрировано Управлением юстиции Денисовского района Костанайской области 26 апреля 2011 года № 9-8-173. Утратило силу - Постановлением акимата Денисовского района Костанайской области от 5 сентября 2011 года № 247
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Денисовского района Костанайской области от 05.09.2011 № 247.
В соответствии с подпунктом 1-3) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", подпункта 11) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан", решением Денисовского районного маслихата от 22 декабря 2010 года № 257 "О бюджете Денисовского района на 2011-2013 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-8-167), в целях реализации бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов", акимат Денисовского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Оказывать:
1) дополнительную ежемесячную социальную помощь:
участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в размере четырех месячных расчетных показателей,
лицам, приравненным к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, согласно статьям 68 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" в размере полутора месячных расчетных показателей
2) единовременную социальную помощь:
больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации на дополнительное питание без учета доходов в размере десяти месячных расчетных показателей;
единовременную социальную помощь семьям (гражданам), нуждающимся в социальной помощи в результате ущерба причиненного пожаром, либо затоплением в размере фактического ущерба, но не более семидесяти месячных расчетных показателей, кроме лиц, пострадавших в результате обстоятельств, послуживших основанием для введения чрезвычайного положения;
на погребение несовершеннолетних детей из малообеспеченных семей в размере пятнадцатикратного месячного расчетного показателя;
единовременную социальную помощь на погребение умерших безработных, в семье которых среднедушевой доход ниже прожиточного минимума, в размере двадцати месячных расчетных показателей. Социальная помощь на погребение назначается и выплачивается членам семьи, либо лицу, осуществившему погребение умерших безработных, которые на момент смерти были официально зарегистрированы в качестве безработных в уполномоченном органе по вопросам занятости;
к государственному празднику "День Победы" участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в размере пяти тысяч тенге, лицам, приравненным к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в размере двух тысяч тенге;
молодежи, относящейся к социально защищаемым слоям населения, с доходами ниже прожиточного минимума и обучающимся за счет средств местного бюджета для возмещения расходов, связанных с получением технического и профессионального, после среднего или высшего образования за исключением лиц, являющихся обладателями государственных образовательных грантов, получателями иных видов выплат из государственного бюджета направленных на оплату обучения в организациях образования. Помощь оказывается в размере стоимости годового обучения.

2. Әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті органы ретінде "Денисов ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (одан әрі – уәкілетті орган) анықталсын.
3. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті құжаттарды тапсырған күнінен он бес күнтізбелік күн ішінде әлеуметтік көмек тағайындаудан бас тарту немесе тағайындау туралы шешім уәкілетті органмен қабылданады.
Әлеуметтік көмекті тағайындаудан бас тартуының негізі болып табылады:
Құжаттардың толық бермеуінен;
Осы қаулының 1 тармақшасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсетілетін азаматтар санаттарына сәйкес келмеуі.
4. Әлеуметтік көмекті төлеу әлеуметтік көмекті алушының жеке шотына, екінші деңгейдегі банктері арқылы немесе сәйкес банктік операциялардың түрлеріне лицензиясы бар ұйымдар ақша қаржыларын аудару жолымен жүзеге асырылады.
Әлеуметтік көмекті төлеу уәкілетті органмен тағайындалады ай сайын айдың ен соңғы күніне дейін.
5. Әлеуметтік көмектің қаржыландыруы "Жергілікті өкілетті органдарының шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың кейбір санаттарына берілетін әлеуметтік көмек" атты бюджеттік бағдарлама бойынша сәйкес қаржы жылына бюджетпен көзделген сомалары шегінде жасалады.
6. Осы қаулымен көзделген әлеуметтік көмекті тағайындау үшін құжаттардың тізбесі қосымшаға сәйкес анықталсын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Денисов ауданы әкімінің орынбасары М.Т. Мұратбековке жүктелсін.
8. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 1 қаңтарынан бастап орын алған қатынастарға таратылады.
Денисов
ауданының әкімі                            В. Ионенко
Әкімдіктің
2011 жылғы 29 наурыздағы
№ 83 қаулысына қосымша
Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті
құжаттардың тізімі
1. 1 тармақ 2) тармақшасының алтыншы азат жолында көрсетілген әлеуметтік көмектен басқа, әлеуметтік көмекті тағайындау үшін құжаттар болып табылады:
1) банктік шотын көрсетуімен тұлғаның өтініші;
2) өтініш берушінің жеке басын куәләндыратын құжаттың көшірмесі;
3) алушының тұрғылықты жерін растайтын құжат;
4) салық төлеушінің тіркеу куәлігінің көшірмесі.
2. Ай сайынғы әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қосымша келесі құжаттар ұсынылады:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары және мүгедектері:
Ұлы Отан соғысының қатысушысы немесе мүгедегі куәлігінің көшірмесі;
2) оларға теңестірілген тұлғаларға:
әлеуметтік көмекті алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесі;

2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Денисовского района" (далее - уполномоченный орган).
3. Решение о назначении или отказе в назначении социальной помощи принимается уполномоченным органом в срок не более пятнадцати календарных дней со дня предоставления необходимых для оказания социальной помощи документов. Основанием для отказа в назначении социальной помощи является:
предоставление неполного пакета документов;
несоответствие категориям граждан, которым оказывается помощь в соответствии с пунктом 1 настоящего постановления.
4. Выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на банковский счет получателя социальной помощи, через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операций.
Выплата социальной помощи производится уполномоченным органом ежемесячно до последнего дня месяца.
5. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" в пределах сумм, предусмотренных бюджетом на соответствующий финансовый год.
6. Определить перечень документов для назначения социальной помощи, предусмотренных настоящим постановлением, согласно приложению.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Денисовского района Муратбекова М.Т.
8. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2011 года.
Аким
Денисовского района                        В. Ионенко
Приложение
к постановлению акимата
от 29 марта 2011 года
№ 83
Перечень необходимых документов для назначения
социальной помощи
1. Документами для назначения социальной помощи кроме социальной помощи указанной в пятом абзаце подпункта 2) пункта 1 являются:
1) заявление лица, с указанием лицевого счета;
2) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
3) документ, подтверждающий место жительства заявителя;
4) копия свидетельства регистрации налогоплательщика;
2. Дополнительно для назначения ежемесячной социальной помощи представляются следующие документы:
1) инвалидам и участникам Великой Отечественной войны:
копия удостоверения участника или инвалида Великой Отечественной войны;
2) приравненным к ним лицам:
копия документа, подтверждающего социальный статус получателя социальной помощи;

3. Біржолғы әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қосымша:
1) мамандырылған туберкулезге қарсы  медициналық ұйымнан  шығырылған, туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратындарға, қосымша тамақтануына:
тиісті медициналық мекемеден аурудың емделуде екендігін растайтын анықтама;
баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі (кәмелетке толмаған балалар үшін);
2) әлеуметтік көмекке мұқтаж отбасыларға (азаматтарға)өрт немесе су басудан келтірілген зиян нәтижесінде:
көзделген төлем енгізуге жағдайды растайтын тиісті органнан құжат;
келтірілген шығынның соммасын растайтын құжаттар;
3) аз қамтылған отбасылардың кәмелетке толмаған қайтыс болған  балаларын жерлеуге:
қайтыс болу туралы куәліктің көшірмесі немесе қайтыс болу туралы анықтама;
отбасының табыстары туралы мәліметтерді растайтын құжаттар;
егер жерлеу қайтыс болғанның отбасы мүшелерімен жүргізілсе, өтініш беруші туыстық қатынастарды растайтын құжаттың көшірмесін ұсынады;
Егер жерлеу қайтыс болғаның отбасы мүшелерімен жүзеге асырылмаса, өтініш беруші ритуалдық қызметтен жерлеуді жүзеге асырғанын растайтын құжаттың көшірмесін ұсынады.
4) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөрістен төмен табыстары бар отбасылардың қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге:
қайтыс болуы туралы куәлігінің көшірмесі;
жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органнан қайтыс болғанның жұмыссыз ретінде тіркелуі туралы кұжат;
отбасының табыстары туралы мәліметтерді растайтын кұжаттар;
егер жерлеу қайтыс болғанның отбасы  мүшелерімен жүргізілсе, өтініш беруші туыстық қатынастарды растайтын құжаттың көшірмесін ұсынады;
егер жерлеу қайтыс болғанның отбасы мүшелерімен жүзеге асырылмаса,өтініш беруші ритуалдық қызметтен жерлеуді жүзеге асырғанын растайтын кұжаттың көнірмесін ұсынады.
5) "Жеңіс күніне" мемлекеттік мерекесіне:
егер осы азамат уәкілетті органда есепке тұрмаған жағдайда алушының әлеуметтік статусын растайтын құжат;
6) техникалық және кәсіптік білім,ортадан кейінгі білім, жоғары білім алуымен байланысты шығындарды өтеу үшін, ен төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар және жергілікті бюджет қаражаты есебінен оқитың, халықтың әлеуметтік қорғалатын жіктеріне жататын отбасылар жастарына:
тиісті оқу орнымен берілген, оқу төлемінің мөлшерін және оқу орнын растайтын құжат;
өтініш жасаған тоқсанның алдындағы табыстары туралы мәліметтерді растайтын құжаттар;
оқу төлемнің растайтын құжат, төлем жасалғаннан кейін беріледі.

3. Дополнительно для назначения единовременной социальной помощи:
1) больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации на дополнительное питание:
справка из соответствующего медицинского учреждения, подтверждающая нахождение больного на лечении;
копия свидетельства о рождении ребенка (для несовершеннолетних детей);
2) семьям (гражданам), нуждающимся в социальной помощи в результате ущерба причиненного пожаром, либо затоплением:
документ из соответствующего органа, подтверждающий событие, влекущее предусмотренную выплату;
документы, подтверждающие сумму причиненного ущерба;
3) на погребение умерших несовершеннолетних детей из малообеспеченных семей:
копия свидетельства о смерти или справка о смерти;
документы, подтверждающие сведения о доходах семьи;
если погребение осуществлено членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа, подтверждающего родственные отношения;
если погребение осуществлено не членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа из ритуальной службы, подтверждающей осуществление погребения;
4) на погребение умерших безработных, в семье которых среднедушевой доход ниже прожиточного минимума:
копия свидетельства о смерти;
документ из уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации умершего в качестве безработного;
документы, подтверждающие сведения о доходах семьи;
если погребение осуществлено членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа, подтверждающего родственные отношения;
если погребение осуществлено не членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа из ритуальной службы, подтверждающей осуществление погребения;
7) к государственному празднику "День Победы":
документ, подтверждающий социальный статус получателя, в случае если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе;
8) молодежи, относящейся к социально-защищаемым слоям населения, с доходами ниже прожиточного минимума и обучающейся за счет средств местного бюджета, для возмещения расходов, связанных с получением технического, профессионального, послесреднего и высшего образования:
документ, подтверждающий место учебы и размер оплаты обучения за учебный год, выданный соответствующим учебным заведением;
документы, подтверждающие сведения о доходах за квартал, предшествующий кварталу обращения;
документ, подтверждающий оплату за обучение, предоставляется после совершения оплаты.