Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 27 сәуірдегі № 140 қаулысы. Қостанай облысы Қарасу ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 23 мамырда № 9-13-130 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 29 тамыздағы № 172 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы әкімдігінің 29.08.2013 № 172 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 16-бабына, "Кем-тар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі Заңының 16-бабына және "Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету туралы" бюджеттік бағдарламаны іске асыру мақсатында Қарасу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Аудандық бюджеттен әлеуметтік төлемдердің мынадай түрлерінің көрсетілуі қамтамасыз етілсін:
тиісті жылға республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген бес есе айлық есептік көрсеткіш мөлшерін үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларға ай сайынғы әлеуметтік көмек.
2. "Қарасу ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі әлеуметтік көмекті тағайындау мен төлеу жөніндегі уәкілетті органы болып белгіленсін.
3. Мыналар белгіленсін:
1) әлеуметтік көмек, оқу кезеңіне әлеуметтік көмекті тағайындау туралы уәкілетті органның шешімі қабылдаған сәттен бастап, ай сайын төленеді;
2) әлеуметтік көмек мүгедек балалардың интернат-үйлерінде немесе санаториялық мектептерінде тұрып жатқан кезеңінде төленбейді;
3) әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы уәкілетті органның шешімі әлеуметтік көмек көрсету бойынша аудандық комиссияның ұсынысын ескере отырып қабылданады;
4) әлеуметтік көмек төлемі екінші деңгейдегі банктер немесе банктік операциялардың сәйкестік түрлеріне лицензиясы бар ұйымдар арқылы әлеуметтік көмек алушының ағымдағы шотына ақшалай аудару жолымен, айдың 25 күніне дейін жүзеге асырылады.
4. "Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету туралы" бюджеттік бағдарлама бойынша әлеуметтік көмектің қаржыландырылуы жүргізілсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарасу ауданы әкімі орынбасарының міндетін атқарушысы Б.Б. Уәлиевке жүктелсін.

О материальном обеспечении детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
Постановление акимата Карасуского района Костанайской области от 27 апреля 2011 года № 140. Зарегистрировано Управлением юстиции Карасуского района Костанайской области 23 мая 2011 года № 9-13-130. Утратило силу постановлением акимата Карасуского района Костанайской области от 29 августа 2013 года № 172
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карасуского района Костанайской области от 29.08.2013 № 172 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" и в целях реализации бюджетной программы "Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому" акимат Карасуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Обеспечить оказание следующего вида социальной выплаты из районного бюджета:
ежемесячная социальная помощь детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому, в размере пятикратной величины месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год.
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Карасуского района".
3. Установить, что:
1) социальная помощь выплачивается ежемесячно с момента принятия решения уполномоченным органом о назначении социальной помощи на учебный период;
2) выплата социальной помощи не производится в период проживания детей-инвалидов в домах-интернатах или санаторных школах;
3) решение уполномоченного органа, о назначении или об отказе в назначении социальной помощи, принимается с учетом рекомендации районной комиссии по оказанию социальной помощи;
4) выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на текущий счет получателя социальной помощи, через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операций до 25 числа месяца.
4. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе "Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому".
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на исполняющего обязанности заместителя акима Карасуского района Уалиева Б.Б.

6. Осы қаулы оны алғаш ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Қарасу
ауданының әкімі                            А. Сейфуллин
КЕЛІСІЛДІ:
"Қарасу ауданының
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
____________________ А. Ерменова

6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2011 года.
Аким
Карасуского района                         А. Сейфуллин
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел занятости и
социальных программ
Карасуского района"
___________ А. Ерменова