2012 жылға арналған халықтың нысаналы топтарын анықтау туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 29 қарашадағы № 668 қаулысы. Қостанай облысы Қостанай ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 23 желтоқсанда № 9-14-164 тіркелді
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 5-бабының 2-тармағына, 7-бабының 2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабының 1-тармағының 13) тармақшасына сәйкес Қостанай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес 2012 жылға арналған Қостанай ауданының әкімшілік аумағында тұратын халықтың нысаналы топтары анықталсын.
2. Қостанай ауданы әкімдігінің "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, "Қостанай ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі халықтың нысаналы топтарына жататын адамдарды жұмысқа орналастыру жөнінде шаралар қарастырсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай ауданы әкімінің орынбасары С. Кульбековке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                А. Ахметжанов
КЕЛІСІЛДІ:
Қостанай ауданы әкімдігінің
"Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_____________________ В. Панин
Әкімдіктің
2011 жылғы 29 қарашадағы
№ 668 қаулысына қосымша
2012 жылға арналған Қостанай ауданының әкімшілік
аумағында тұратын халықтың нысаналы топтары
Ескерту. Қосымшаға өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2012.05.08 № 283 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Табысы аз адамдар.
2. Жиырма бір жасқа дейінгі жастар.
3. Балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата-ананың қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар.
4. Кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар.
5. Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдар бар азаматтар.
6. Зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған).
7. Мүгедектер.
8. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар.
9. Бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар.

Об определении целевых групп населения на 2012 год
Постановление акимата Костанайского района Костанайской области от 29 ноября 2011 года № 668. Зарегистрировано Управлением юстиции Костанайского района Костанайской области 23 декабря 2011 года № 9-14-164
В соответствии с пунктом 2 статьи 5, подпунктом 2) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Костанайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить целевые группы населения, проживающие на административной территории Костанайского района, на 2012 год, согласно приложению.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ" акимата Костанайского района, коммунальному государственному учреждению "Центр занятости акимата Костанайского района" предусмотреть меры по трудоустройству лиц, относящихся к целевым группам населения.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Костанайского района Кульбекова С.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                А. Ахметжанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных программ"
акимата Костанайского района
__________________ В. Панин
Приложение
к постановлению акимата
от 29 ноября 2011 года № 668
Целевые группы населения, проживающие на административной
территории Костанайского района, на 2012 год
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлением акимата Костанайского района Костанайской области от 08.05.2012 № 283 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Малообеспеченные.
2. Молодежь в возрасте до двадцати одного года.
3. Воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет.
4. Одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей.
5. Граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре.
6. Лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту).
7. Инвалиды.
8. Лица, уволенные из рядов Вооруженных сил Республики Казахстан.
9. Лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения.

10. Оралмандар.
11. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілер.
12. Жұмыс беруші–заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші–жеке тұлғаның қызметін тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған адамдар.
13. Ұзақ (он екі айдан аса) жұмыспен қамтылмаған адамдар.
14. Жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген елу жастан асқан адамдар.
15. Алған мамандығы бойынша еңбек өтілі мен тәжірибесі жоқ, 21 жастан 29 жас аралығындағы жұмыспен қамтылмаған жастар.
16. Уәкілетті органның жолдамасы бойынша кәсіби оқуды аяқтаған жұмыссыз адамдар.
17. Кәсіби және техникалық, сондай-ақ орта білімнен кейінгі білім беретін ұйымдардың түлектері.
18. Қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар.

10. Оралманы.
11. Выпускники организаций высшего и послевузовского образования.
12. Лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя юридического лица либо прекращением деятельности работодателя-физического лица, сокращением численности или штата работников.
13. Лица длительно (более двенадцати месяцев) незанятые.
14. Лица старше пятидесяти лет, зарегистрированные в уполномоченном органе по вопросам занятости в качестве безработных.
15. Незанятая молодежь в возрасте от 21 года до 29 лет, не имеющая стажа и опыта работы по полученной профессии.
16. Безработные лица, завершившие профессиональное обучение по направлению уполномоченного органа.
17. Выпускники организаций профессионального и технического, а также послесреднего образования.
18. Лица, состоящие на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции.