Үй іші қамқорлығындағы мүгедек-балаларды оқыту және тәрбиелеуге әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қостанай облысы Таран ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 6 мамырда № 223 қаулысы. Қостанай облысы Таран ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 24 мамырда № 9-18-138 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Таран ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 15 тамыздағы № 377 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Таран ауданы әкімдігінің 2011.08.15 № 377 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 56-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына сәйкес, ""Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек-балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар рәсімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету Стандартын бекіту" Қостанай облысы әкімдігінің 2008 жылғы 7 ақпандағы № 128 қаулысымен (нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тізіліміндегі тіркеу нөмірі № 3617 тіркелді), "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек-балаларды материалдық қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасын жүзеге асыру мақсатында, Таран ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Тоқсан сайын үй іші қамқорлығындағы мүгедек-балаларды оқыту және тәрбиелеуге (бұдан әрі - әлеуметтік көмек) әлеуметтік көмек, сегіз айлық есеп көрсеткіші көлемінде көрсетілсін.
Әлеуметтік көмек тоқсанның соңғы айының жиырма бесі күніне дейін тағайындалады және төленеді.
2. "Таран ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі” мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – уәкілетті орган) әлеуметтік көмек түрлерін тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті орган болып белгіленсін
3. Мыналар анықталсын:
1) әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы уәкілетті органның шешімі аудандық комиссияның ұсыныстарын ескере отырып қабылданады;
2) әлеуметтік көмек өтініш білдірген тоқсаннан бастап, оқу жылының мерзіміне тағайындалады, мүгедектік мерзімі біткенде, мүгедек-баланың қаза болған айында немесе аудан аумағы шегінен кеткен уақытында тоқтатылады;
3) әлеуметтік көмек мүгедек-баланың интернат үйінде және сауықтыру мектептерінде тұру кезеңінде жүзеге асырылмайды.
4. Әлеуметтік көмек төлемдерінің ақшалай қаражаты, екінші деңгейлі банктер немесе банк операцияларының түрлерін жүргізуге сәйкес лицензиясы бар ұйымдар арқылы, әлеуметтік көмекті алушының банктегі шотына аудару жолымен жүзеге асырылады
5. "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек-балаларды материалдық қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша әлеуметтік көмекті қаржыландыру жүргізілсін.

Об оказании социальной помощи детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому
Постановление акимата Тарановского района Костанайской области от 6 мая 2011 года № 223. Зарегистрировано Управлением юстиции Тарановского района Костанайской области 24 мая 2011 года № 9-18-138. Утратило силу - Постановлением акимата Тарановского района Костанайской области от 15 августа 2011 года № 377
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Тарановского района Костанайской области от 15.08.2011 № 377.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением акимата Коcтанайской области от 7 февраля 2008 года № 128 "Об утверждении Стандарта оказания государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3617), в целях реализации бюджетной программы "Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому", акимат Тарановского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Оказывать ежеквартальную социальную помощь детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому (далее - социальная помощь) в размере восьми месячных расчетных показателей.
Социальная помощь назначается и выплачивается до двадцать пятого числа последнего месяца квартала.
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата Тарановского района" (далее-уполномоченный орган).
3. Определить, что:
1) решение уполномоченного органа о назначении или об отказе в назначении социальной помощи принимается с учетом рекомендации районной комиссии;
2) социальная помощь назначается с квартала обращения на учебный год и прекращается по истечении срока инвалидности, месяца смерти ребенка-инвалида или его выбытия за пределы территории района;
3) выплата социальной помощи не производится в период проживания детей-инвалидов в домах-интернатах или санаторных школах.
4. Выплату социальной помощи осуществлять путем перечисления денежных средств на банковский счет получателя социальной помощи, через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операций.
5. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе "Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому".

6. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі және 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған әрекеттерге таратылады.
Аудан әкімі                                А. Бондаренко
КЕЛІСІЛДІ:
"Таран ауданы әкімдігінің
жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" ММ бастығы
__________________ Л. Өтешева

6. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2011 года.
Аким
Тарановского района                        А. Бондаренко
СОГЛАСОВАН:
Начальник ГУ "Отдел занятости
и социальных программ акимата
Тарановского района"
__________________ Л. Утешева