1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының Жеңіс күнінің 66 жылдығына орай бір реттік материалдық көмек көрсету туралы
IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының 2011 жылғы 29 сәуірдегі XXXX кезектен тыс сессиясының № 423 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2011 жылғы 06 мамырда № 889 тіркелді
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 20 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан  Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 15 тармақшасына сәйкес және Алматы қаласы әкімінің ұсынысын қарап, IV сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының Жеңіс күніне орай Алматы қаласында тұрақты тұратын және белгіленген тәртіппен тіркелген келесі санаттағы азаматтарға бер реттік материалдық көмек белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне 30000 (отыз мың) теңге мөлшерінде;
2) Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің қайта некеге тұрмаған жесірлеріне 10000 (он мың теңге) мөлшерінде;
3) Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымдануы немесе ауруға шалдығуы салдарының мүгедек болған азаматтарға 20000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде;
4) Ауғанстағы ұрыс қимылдары кезінде қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе жарақат алу салдарынан қайтыс болған, контузия алған, жарымжан болған, науқастанған әскери қызметшілердің отбасыларына қайталап некеге отырмаған зайыбы (жұбайы), ата-анасы 10000(он мың) теңге мөлшерінде.
2. Бір реттік материалдық көмек көрсету Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Алматы қалалық бөлімшесінің «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының» берген мәліметтерінің негізінде жүзеге асырылады.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының қоғамдық келісім мен әлеуметтік мәселелер жөніндегі тұрақты депутатық комиссиясына (Е.Б. Тәжиев) және Алматы қаласы әкімінің бірінші орынбасары М. Мұқашевқа жүктелсін.
4. Осы шешім ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының кезектен тыс
XXXX сессиясының төрағасы               Н. Бейсембина
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы                    Т. Мұқашев

Об оказании единовременной материальной помощи в связи с 66-годовщиной Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов
Решение внеочередной XXXX-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 29 апреля 2011 года N 423. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 6 мая 2011 года за N 889
В соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», с подпунктом 15 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и рассмотрев предложение акима города Алматы, маслихат города Алматы IV-го созыва РЕШИЛ:
1. Установить единовременную материальную помощь ко дню Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов следующим категориям граждан, зарегистрированным в установленном порядке и постоянно проживающим в городе Алматы:
1) инвалидам и участникам Великой Отечественной войны в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге;
2) вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак, в размере 10 000 (десять тысяч) тенге;
3) участникам боевых действий и военнослужащим, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при прохождении воинской службы в Афганистане, в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге;
4) родителям и не вступившим в повторный брак супруге (супругу) военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане, в размере 10 000 (десять тысяч) тенге.
2. Оказание единовременной материальной помощи осуществляется  за счет средств местного бюджета города Алматы на основании списков перечисленных категорий граждан, представляемых Алматинским городским филиалом Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".
3. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную депутатскую комиссию маслихата города Алматы по социальным вопросам и общественному согласию (Е.Б.Тажиев) и первого заместителя акима города Алматы М.Мукашева.
6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
XXXХ-й сессии
маслихата города Алматы
IV-го созыва                              Н.Бейсембина
Секретарь маслихата
города Алматы IV-го созыва                Т. Мукашев