2011 жылғы арналған Айыртау ауданындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек беру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 25 наурыздағы N 84 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 14 сәуірде N 13-3-133 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 6 қаңтардағы N 3 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2012.01.06 N 3 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі № 2247 «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» Заңының 20-бабына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі № 39 «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 11-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек берілсін:
1) 400 (Төрт жүз) теңге көлемінде Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға монша және шаштараз орындарына бару үшін ай сайынғы әлеуметтік көмек әр айдың 25-нен кешіктірмей;
2) Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктермен Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға тіс протездеуге әлеуметтік көмек, жылына бір рет тағайындалады, өтініш берген айдың 25-нен кешіктірмей, тіс протездеудің бағасы көлемінде шот-фактураға сәйкес беріледі (қымбат металлдар, металлокерамика, металлопластика протездерінен басқасы);
3) Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 25 шілдедегі «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне әлеуметтік көмек көрсету туралы» № 207 негізінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізбесіне 2008 жылдың 5 қыркүйегінде № 1685 енгізілген), 4 (төрт) айлық есеп көрсеткіші көлемінде Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне коммуналдық қызмет шығындарын өтеу үшін ай сайынғы әлеуметтік көмек әр айдың 25-нен кешіктірмей;
4) емделу бағасы көлемінде жылына бір рет өтініш берген айдың 25-нен кешіктірмей бөлінген қаражат шегінде азаматтардың жекелеген санаттарына санаторлы-курорттық емделуге: Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға, басқа да санатты тұлғаларға, жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестірілген тұлғаларға және барлық санаттағы мүгедектерге, көп балалы аналарға, «Алтын алқа», «Күміс алқа» аспамен марапатталған немесе ертеде «Батыр-ана» атағын алғандарға, сонымен қатар Қазақстан Республикасы алдындағы ерекше еңбектері үшін зейнетақы тағайындалған І және ІІ дәрежелі «Аналық даңқ» орденімен марапатталған тұлғаларға, Кеңес Одағының Батырларына, Социалистік еңбек ерлеріне, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек даңқы ордендерінің иелеріне, 1988-1989 жылдары Чернобыль АЭС зардаптарын жоюшылар қатарындағы тұлғаларға (өз бетімен кеткен), көшіру күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда Қазақстан Республикасына шеттету және қоныс аудару аймағынан көшірілгендерге;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Айыртауского района на 2011 год
Постановление акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 25 марта 2011 года N 84. Зарегистрировано Управлением юстиции Айыртауского района Северо-Казахстанской области 14 апреля 2011 года N 13-3-133. Утратило силу - постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 6 января 2012 года N 3
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 06.01.2012 N 3
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года № 2247 «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», подпунктом 3) пункта 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года № 39 «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан:
1) ежемесячную социальную помощь для посещения бань и парикмахерских участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам приравненным к ним в размере по 400 (четыреста) тенге не позднее 25 числа каждого месяца;
2) социальную помощь на зубопротезирование участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на зубопротезирование, которое осуществляется медицинской организацией, имеющей лицензию на зубопротезирование, оказывается один раз в год, не позднее 25 числа месяца обращения заявителя, согласно предоставленных счетов-фактур в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов, протезов из металлокерамики, металлопластика);
3) ежемесячную социальную помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны для оплаты расходов на коммунальные услуги в размере 4 (четырех) месячных расчетных показателей, на основании постановления акимата Северо-Казахстанской области от 25 июля 2008 года № 207 «Об оказании социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны» (внесено в реестр государственной регистрации нормативных правовых актов № 1685 от 5 сентября 2008 года), не позднее 25 числа каждого месяца;
4) социальную помощь на санаторно-курортное лечение отдельным категориям граждан: участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам приравненным к ним, другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны, инвалидам всех категорий, многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившим ранее звание « Мать-героиня», а также награжденным орденами «Материнской славы» I и II степеней, лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, Героям Советского Союза, Героям Социалистического труда, кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней, лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированным (самостоятельно выехавшим) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии, один раз в год не позднее 25 числа месяца обращения заявителя, в размере стоимости путевки;

5) аудан бюджетінен бөлінген қаражат шегінде жылына бір рет өтініш берген айдың 25-нен кешіктірмей Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға, тыл еңбеккерлеріне, "1941-1945 ж.ж Ұлы Отан соғысы жылдарындағы ерен еңбегі үшін" медалімен марапатталғандарға, Ұлы Отан соғысында ерлері қаза болған әйелдерге, қайта тұрмыс құрмаған әйелдерге, бұрынғы кәмелеттік жасқа толмаған концлагерлердің тұтқындары болғандарға, блокадалы Ленинград тұрғындарына, көп балалы аналарға, «Алтын алқа», «Күміс алқа» аспамен марапатталған немесе ертеде «Батыр-ана» атағын алған, сонымен қатар І және ІІ дәрежелі «Аналық даңқ» орденімен марапатталған тұлғаларға экскурсиялық (әуетур) сапарлар.
2. Анықталсын:
1) Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға монша және шаштараз орындарына бару үшін ай сайынғы әлеуметтік көмек өтініш берген айдан бастап тағайындалады және өтініш иесінің қайтыс болуына немесе Айыртау ауданының аумағынан тыс кетуіне байланысты тоқтатылады. Төлем көрсетілген жағдайлар болған айдан кейінгі айдан бастап тоқтатылады;
2) әлеуметтік төлемдер аудан бюджетінен «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі ұсынған тізімдерге сәйкес, екінші деңгейлі банктер немесе «Қазпошта» акционерлік қоғамы арқылы алушының дербес шотына аудару арқылы жүзеге асырылады.
3. «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының экономика және қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесі «Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек» 451-007-000 бағдарламасы бойынша аудан бюджетінде осы мақсатқа қарастырылған қаражат шегінде мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету бойынша іс-шараларды қаржыландыруды уақытында қамтамасыз етсін.
4. Әлеуметтік көмек 2011 жылға арналған аудан бюджетінен бөлінген қаражат шегінде беріледі.
5. Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 7 маусымдағы № 180 «2010 жылға арналған Айыртау ауданындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек беру туралы» № 180 қаулысының күші жойылғандығы танылсын (тіркеу нөмірі 13-3-120, 2010 жылғы 16 шілдедегі «Айыртау таңы» № 29, 2010 жылғы 16 шілдедегі «Айыртауские зори» № 29 газеттерінде жарияланған).
6. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Р.Р.Тілеубаеваға жүктелсін.
7. Осы қаулы 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап пайда болған құқықтық қатынастарға таралады.

5) на экскурсионные поездки (авиатуры) инвалидам и участникам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, труженикам тыла, награжденным медалью «За доблестный труд в годы Великой Отечественной войны 1941-1945г.г», вдовам воинов, погибших в годы Великой Отечественной войны, не вступившие в повторный брак, бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, жителям блокадного Ленинграда, многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившим ранее звание «Мать-героиня», а также награжденных орденами «Материнской славы» I и II степени», в пределах выделенных средств бюджетом района на 2011 год, один раз в год не позднее 25 числа месяца обращения заявителя.
2. Определить что:
1) ежемесячная социальная помощь для посещения бань и парикмахерских участникам и инвалидам Великой Отечественной войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы Айыртауского района. Выплата прекращается с месяца следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;
2) социальные выплаты из бюджета района осуществляются путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня либо акционерном обществе «Казпочта» согласно спискам, представленным государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области».
3. Государственному учреждению «Отдел экономики и финансов Айыртауского района Северо-Казахстанской области» обеспечить своевременность финансирования мероприятий по оказанию социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов в пределах средств, предусмотренных на эти цели в бюджете района по программе 451-007-000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов».
4. Социальная помощь предоставляется в пределах средств, выделенных из бюджета района на 2011 год.
5. Признать утратившим силу постановление акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 7 июня 2010 года № 180 «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Айыртауского района на 2010 год» (регистрационный номер 13-3-120, опубликованный в газетах «Айыртау таны» от 16 июля 2010 года № 29, «Айыртауские зори» от 16 июля 2010 года № 29).
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Тлеубаеву Р.Р.
7. Данное постановление распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2011 года.

8. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                             Қ.Тоқтасын

8. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким района                              К.Токтасин