2012-2014 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2011 жылғы 20 желтоқсандағы N 39-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 18 қаңтарда N 13-4-134 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы мәслихаты аппаратының 2016 жылғы 17 ақпандағы N 03-02-13/28 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы мәслихаты аппаратының 17.02.2016 N 03-02-13/28 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексі 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 6-бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Сәйкесінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес 2012-2014 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджет бекітілсін, соның ішінде 2012 жылға мына көлемде:
1) кірістер – 2 082 718 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 235 260 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 192 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 15 342 мың теңге;
трансферттердің түсуі – 1 817 924 мың теңге, оның ішінде;
облыстық бюджеттен берілетін субвенция – 1 403 437 мың теңге;
2) шығындар – 2 072 590,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26 976,3 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 29 144,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді жабу – 2 168 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 16000 мың теңге, сонымен қатар:
қаржылық активтер сатып алу - 16000 мың теңге;
мемлекетке қаржылық активтерді сатудан түскен түсім - 0 мың теңге
5) бюджет тапшылығы – -32 848,6 мың тенге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 32 848,6 мың тенге:
қарыздар түсімі – 29 124 мың тенге;
қарыздарды өтеу – 2 168 мың тенге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 5 892,6 мың тенге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2012.12.06 N 7-1 Шешімімен (2012.01.01 бастап күшіне енеді).
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
жеке табыс салығы 100 пайыз көлемде;
әлеуметтік салық 100 пайыз көлемде;
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
мемлекеттік баж.

О бюджете Акжарского района на 2012-2014 годы
Решение маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2011 года N 39-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 18 января 2012 года N 13-4-134. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 17 февраля 2016 года N 03-02-13/28)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 17.02.2016 N 03-02-13/28).
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Акжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Акжарского района на 2012-2014 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 082 718 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 235 260 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 14 192 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 15 342 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 817 924 тысяч тенге, в том числе;
субвенция, передаваемая из областного бюджета – 1 403 437 тысяч тенге;
2) затраты – 2 072 590,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 976,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 29 144,3 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов –2 168 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 16000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 16000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства –0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 32 848,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 32 848,6 тысяч тенге в том числе:
поступление займов - 29 124 тысяч тенге;
погашение займов - 2 168 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 5 892,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 06.12.2012 N 7-1 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2012 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога в размере 100 %;
социального налога в размере 100 %;
налог на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налог на игорный бизнес;
государственная пошлина;

3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
аудан әкімдігінің меншігі болып табылатын коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түскен кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсемдер;
жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджет кірістері мыналар есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер.
5. 9-қосымшаға сәйкес 2012 жылға жергілікті бюджеттерді атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
6. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесі мөлшердегі нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) Дәуіт селосына су тарату желісін қайта жаңартуға – 35 660 мың теңге;
2) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 11 764 мың теңге;
3) мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру үшін – 5 928 мың теңге;
4) білім беретін мектепке дейінгі мекемелерге мемлекеттік білім беру тапсырысын орындауға – 18 900 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген 2011-2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы білім беруді дамытудың мемлекттік бағдарламасын іске асыруға – 11 587,5 мың теңге, сонымен қатар;
Жалпы орта және негізгі орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің биология, химия және физика кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға – 8 188 мың теңге;
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды бағдарламалық қамсыздандыруға, жабдықпен қамтамасыз етуге – 3 399,5 мың теңге;
6) республикалық бюджеттен трансферттер ретінде жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай төлемдерге – 8 000 мың теңге;
7) Біліктілік категориясы үшін қосымша төлемдер көлемін арттыруға – 12 042 мың теңге, сонымен қатар;
617 мың теңге - Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;
11 425 мың теңге - Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности, являющихся собственностью акимата района;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
прочие неналоговые поступления в местный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет:
поступлений от продажи основного капитала.
5. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2012 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 9.
6. Учесть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 35 660 тысяч тенге – на реконструкцию разводящих сетей водопровода в селе Дауит;
2) 11 764 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
3) 5 928 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов;
4) 18 900 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
5) 11 587,5 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118, в том числе:
8 188 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
3 399,5 тысяч тенге - на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
6) 8 000 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета;
7) 12 042 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, в том числе;
617 тысячи тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета;
11 425 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, за счет трансфертов из республиканского бюджета;

8) "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербестік білім ұйымында оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға – 718 мың теңге;
9) 2020 жұмыспен қамту бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға – 30 776 мың теңге, сонымен қатар:
Ағымдағы мақсаттық трансферттер – барлығы 30 776 мың теңге, сонымен қатар:
Жалақыны бөлшектеп қаржыландыруға – 8 059 мың теңге;
Көшіп келуге субсидия ұсынуға – 812 мың теңге;
Жұмыспен қамту орталығын құруға – 9 640 мың теңге;
Жастар тәжірибесіне – 12 265 мың теңге;
10) "Өңірлердің дамуы" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикасының дамуын қолдау бойынша іс – шараларды ауылдық (селолық) округтерде іске асыру сұрақтарын шешуге – 2 440 мың теңге;
11) Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту (немесе) сатып алу – 69 175 мың теңге;
12) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2012.12.06 N 7-1 Шешімімен;
13) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 316 қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру - 20 292,5 мың теңге;
14) Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу - 17 720 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2012.04.16 N 3-1; өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2012.08.08 N 5-2; 2012.12.06 N 7-1 Шешімдерімен (2012.01.01 бастап күшіне енеді)
7. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген келесі бюджеттік кредиттер ескерілсін:
мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыруға – 29 124 мың теңге.
7-1. көрсетілген шешімге 10-қосымшаға сәйкес аудандық бюджет қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары және республикалық және облыстық бюджеттерден берілген нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2012.04.16 N 3-1 Шешімімен (2012.01.01 бастап күшіне енеді)
8. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінген келесі көлемдегі нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) Ақжар ауданы Талшық а. бұрынғы 18 пәтерлік 2 қабатты тұрғын үй құрылысын 60 орындық балабақша етіп қайта жөндеуге – 99 037 мың теңге;
2) білім беру нысандарындағы ағаш жабындарды (құрылымдарды) өңдеу бойынша қызметтерге, өрт сөндіру құралдарын алуға, өртке қарсы дабыл қондырғыларын орнатуға – 500 мың теңге;

8) 718 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы";
9) 30 776 тысяч тенге – на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020, в том числе:
текущие целевые трансферты – всего 30 776 тысяч тенге, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы – 8 059 тысяч тенге;
предоставление субсидий на переезд – 812 тысяч тенге;
создание центров занятости – 9 640 тысяч тенге;
молодежная практика – 12 265 тысяч тенге;
10) 2 440 тысяч тенге – на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов";
11) 69 175 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020;
12) - исключен решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 06.12.2012 N 7-1;
13) 20 292,5 тысяч тенге – на ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020 утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 316;
14) 17 720 тысяч тенге – на ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2012 N 3-1; с изменениями, внесенными решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 08.08.2012 N 5-2; 06.12.2012 N 7-1 (вводится в действие с 01.01.2012)
7. Учесть в районном бюджете на 2012 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 29 124 тыс. тенге;
7-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2011 году, согласно приложению 10 к указанному решению.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2012 N 3-1 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Учесть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 99 037 тысяч тенге – на реконструкцию бывшего 18-ти квартирного 2-х этажного жилого дома под здание детского сада на 60 мест в селе Талшик Акжарского района;
2) 500 тысяч тенге - на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования;

3) білім беру мекемелеріне бейне бақылау қондырғыларын орнатуға және сатып алуға – 299 мың теңге;
4) Ақжар ауданы оқушыларын тасу үшін "Газель" автокөлігін сатып алуға – 2 661 мың теңге;
5) Ақжар аудан Май селолық орта мектебіне күрделі жөндеу жұмыстары үшін – 13 056 мың теңге;
6) Тууды ынталандыру бағдарламасы бойынша " Ұрпақ қоры " бағдарламасы шеңберінде төленетін әлеуметтік көмекке – 37 279 мың теңге;
7) Дәуіт селосы су тарату желісін қайта жаңартуға – 2 533 мың теңге;
8) елді мекендердің жер-шаруашылық қондырғылары – 2 457 мың теңге;
9) елді мекендер шекараларын бекітуге – 2 413 мың теңге;
10) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2012.11.08 N 6-1 Шешімімен (2012.01.01 бастап күшіне енеді);
11) ветеринарлық станциялардың жарғылық капиталын қалыптастыруға – 8 000 мың теңге;
12) ID-Phone қосуға - 261 мың теңге;
13) Білім беру ұйымдарына оқу құралдарын сатып алуға - 988 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2012.03.12 N 2-2; 2012.04.16 N 3-1; 2012.08.08 N 5-2; 2012.11.08 N 6-1 Шешімдерімен (2012.01.01 бастап күшіне енеді)
9. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке алынған 2 131 мың теңге сомасындағы бюджет көлемі ескерілсін.
10. - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2012.11.08 N 6-1 Шешімімен (2012.01.01 бастап күшіне енеді);
11. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақысын толық мөлшерде төлеу қамтамасыз етілсін.

3) 299 тысяч тенге – на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;
4) 2 661 тысяч тенге –на приобретение автомашины "Газель" для подвоза учащихся Акжарского района;
5) 13 056 тысяч тенге - на капитальный ремонт Майской средней школы Акжарского района;
6) 37 279 тысяч тенге - на выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости "Фонд поколений";
7) 2 533 тысяч тенге – на реконструкцию разводящих сетей водопровода в селе Дауит;
8) 2 457 тысяч тенге - земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов;
9) 2 413 тысяч тенге - установление границ населенных пунктов;
10) - исключен решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 08.11.2012 N 6-1 (вводится в действие с 01.01.2012);
11) 8 000 тысяч тенге – на формирование уставного капитала ветеринарных станций;
12) 261 тысяча тенге – на подключение ID-Phone;
13) 988 тысяч тенге – на приобретение учебных пособий организациям образования
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 12.03.2012 N 2-2; от 16.04.2012 N 3-1; от 08.08.2012 N 5-2; 08.11.2012 N 6-1 (вводится в действие с 01.01.2012)
9. Учесть объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет в сумме 2 131 тысяч тенге.
10. - исключен решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 08.11.2012 N 6-1 (вводится в действие с 01.01.2012);
11. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.

12. Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт салаларындағы азаматтық қызметшілерге қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақысы және ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақысы мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайыздан кем емес көтерілуі белгілесін.
13. 2012 жылға арналған аудандар бюджеттерінің шығыстарында селолық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет салалары мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсетуге төлемдер белгіленсін.

12. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности.
13. Установить в расходах бюджетов районов выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива.