2012-2014 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2011 жылғы 15 желтоқсандағы N 52/355-IV шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 28 желтоқсанда N 14-4-110 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2013 жылғы 30 қаңтардағы № 01-09/14 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 30.01.2013 № 01-09/14 хатымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 47/450-IV "2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2065 тіркелген шешіміне сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Түркістан қаласының 2012-2014 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1-қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 20 621 788 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 1 422 906 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 13 269 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 43 000 мың теңге;
трансферттердің түсiмдерi – 19 142 613 мың теңге;
2) шығындар – 20 717 021 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 12 334 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 13 881 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 547 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -107 567 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 107 567 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 13 881 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 548 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 95 234 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2012.12.06 № 9/54-V (2012 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiлсін) Шешімімен.
2. 2012 жылы облыстық бюджетке қалалық бюджеттен жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2012 жылы облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 8 835 224 мың теңге көлемінде белгіленсін, оның ішінде: білім берудің мектепке дейінгі және орта білім беру ұйымдарын «Өзін-өзі тану» пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге 26 406 мың теңге, білім беру ұйымдарын күрделі жөндеу және материалды-техникалық жарақтандыруға 271 976 мың теңге.

О городском бюджете на 2012-2014 годы
Решение Туркестанского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 15 декабря 2011 года N 52/355-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции города Туркестан Южно-Казахстанской области 28 декабря 2011 года N 14-4-110. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Маслихата города Туркестан Южно-Казахстанской области от 30 января 2013 года № 01-09/14)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Маслихата города Туркестан Южно-Казахстанской области от 30.01.2013 № 01-09/14).
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2011 года № 47/450-IV "Об областном бюджете на 2012-2014 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2065, Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1.  Утвердить городской бюджет города Туркестан на 2012-2014 годы согласно приложений 1, 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 621 788 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 422 906 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 13 269 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 43 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 19 142 613 тысяч тенге;
2) затраты – 20 717 021 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 334 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 13 881 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 547 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -107 567 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 107 567 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 13 881 тысячи тенге;
погашение займов – 1 548 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 95 234 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Туркестанского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 06.12.2012 № 9/54-V (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Установить на 2012 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.
3. Предусмотреть на 2012 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города в 8 835 224 тысяч тенге; из них 26 406 тысяч тенге на обеспечение учебными материалами дошкольных общеобразовательных организациях образования по предмету «Самопознание», на капитальные затраты и материально-техническое обеспечение организации образования в размере 271 976 тысяч тенге.

4. Қала әкімдігінің 2012 жылға арналған резерві 25 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2012 жылға арналған қалалық бюджетінің бюджеттік даму бағдарламаларының бюджеттік инвестициялық жобалар мен бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2012 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

4. Утвердить резерв акимата города на 2012 год в сумме 25 000 тысяч тенге.
5. Утвердить прилагаемый перечень городских бюджетных программ развития на 2012 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2012 год, согласно приложению 5.

7. 2012 жылға арналған қалалық бюджеттің ауыл округтер бойынша жергілікті бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238-бабының 2-тармағына сәйкес, 2012 жылға ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, бюджет қаражаты есебінен қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар 7-қосымшаға белгіленсін.

7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, по сельским округам, согласно приложению 6 из городского бюджета на 2012 год.
8. В соответствии с пунктом 2 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года установить согласно приложению 7 на 2012 год гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы      Е.Тәңірбергенов
Қалалық мәслихат хатшысы                   Ғ.Рысбеков
Түркістан қалалық мәслихатының
2011 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 52/355-ІV шешіміне № 1 қосымша
2012 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-Қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2012.12.06 № 9/54-V (2012 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiлсін) Шешімімен.
Санаты
Атауы
мың теңге
сыныбы
ішкі сыныбы
Кірістер

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии городского маслихата   Е.Танирбергенов
Секретарь городского маслихата             Г.Рысбеков
Приложение 1
к решению Туркестанского городского маслихата
от 15 декабря 2011 года № 52/355-ІV
Городской бюджет на 2012 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Туркестанского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 06.12.2012 № 9/54-V (вводится в действие с 01.01.2012).
Категория
Наименование
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Доходы

208 715
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
2 707
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
639 243
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
7 391 338
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
4 144
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
4 144
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
7 387 194
003
Жалпы білім беру
7 162 372
006
Балаларға қосымша білім беру
97 239
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1 790
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
125 793
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
2 256 121
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
695 316
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 909
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
76 089
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
36 157
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
50 664
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
521 497
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 560 805
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 560 805
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
892 974
2
Әлеуметтiк көмек

208 715
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
2 707
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
639 243
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
7 391 338
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
4 144
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
4 144
464
Отдел образования района (города областного значения)
7 387 194
003
Общеобразовательное обучение
7 162 372
006
Дополнительное образование для детей
97 239
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 790
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
125 793
9
Прочие услуги в области образования
2 256 121
464
Отдел образования района (города областного значения)
695 316
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10 909
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
76 089
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
36 157
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
50 664
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
521 497
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 560 805
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1 560 805
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
892 974
2
Социальная помощь

847 429
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
15 687
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
15 687
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
821 632
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
203 463
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 386
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12 506
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
47 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
26 202
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 105
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
16 480
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
407 706
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
67 747
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
33 037
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
10 110
008
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында білім алушылар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
10 110
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
45 545
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 545
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 237
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 200
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
108
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 642 638
1
Тұрғын үй шаруашылығы
190 565
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
175 565
041
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
175 565
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
15 000
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
15 000
2
Коммуналдық шаруашылық
6 181 660

847 429
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
15 687
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
15 687
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
821 632
002
Программа занятости
203 463
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4 386
005
Государственная адресная социальная помощь
12 506
006
Оказание жилищной помощи
47 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
26 202
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 105
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16 480
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
407 706
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
67 747
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
33 037
464
Отдел образования района (города областного значения)
10 110
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
10 110
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
45 545
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 545
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
41 237
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 200
021
Капитальные расходы государственного органа
108
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 642 638
1
Жилищное хозяйство
190 565
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
175 565
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
175 565
467
Отдел строительства района (города областного значения)
15 000
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
15 000
2
Коммунальное хозяйство
6 181 660

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
004
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарын қолдау
Қарлығаш бала бақшасы
Ақ көгершін бала бақшасы
Бәйтерек бала бақшасы
Көркем бала бақшасы
Аққу бала бақшасы
Бәйшешек бала бақшасы
Шұғыла бала бақшасы
Шаттық бала бақшасы
2
Жалпы бастауыш, жалпы негізгі, жалпы орта бiлiм беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Майдантал орта мектебі
Қаражон орта мектебі
Алтынсарин орта мектебі
Сауран орта мектебі
Бабай Қорған орта мектебі
Абай орта мектебі
Балақаев орта мектебі
Шерт орта мектебі
Айтжанов орта мектебі
Шорнақ орта мектебі
Қызыл Әскер орта мектебі
Амангелді орта мектебі
Қожанова орта мектебі
А. Үсенова орта мектебі
Қызыл Жол орта мектебі
Югнаки орта мектебі
Шыпан орта мектебі
Құмтүйін орта мектебі
Тұран орта мектебі
Қарашық орта мектебі
Қазбекова орта мектебі
Әуезова орта мектебі
Шобанақ орта мектебі
Қосқорған орта мектебі
Ұлығбек орта мектебі
Иқан орта мектебі
Яссави орта мектебі
Достық орта мектебі
Ескі Иқан орта мектебі
Вахидов орта мектебі
Ташанақ орта мектебі
М. Мұса орта мектебі
Шоқтас бастауыш мектебі
Ойық бастауыш мектебі
Игілік бастауыш мектебі
Сырдария бастауыш мектебі
Жалаңтөс бастауыш мектебі
Көксарай бастауыш мектебі
Шойтөбе бастауыш мектебі
№ 5 мектеп-интернат
Сырттай оқыту мектебінің бөлімшелеріне
ОКП Достық
ОКП Шорнақ
ОКП Оранғай
ОКП М.Мұса
ОКП Ұлұғбек
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2
Әлеуметтiк көмек
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
Жүйнек
Қарашық
Оранғай
Иассы
Шаға
Ескі Иқан
Жаңа Иқан
Шорнақ
Бабай Қорған
Сауран
Үшқайық
Жібек Жолы
2
Спорт

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
004
Поддержка организаций дошкольного воспитания и обучения
Детский сад Карлыгаш
Детский сад Ак когершин
Детский сад Байтерек
Детский сад Коркем
Детский сад Акку
Детский сад Байшешек
Детский сад Шугыла
Детский сад Шаттык
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
СШ Майдантал
СШ Каражон
СШ Алтынсарин
СШ Сауран
СШ Бабай Корган
СШ Абай
СШ Балакаев
СШ Шерт
СШ Айтжанов
СШ Шорнак
СШ Кызыл Аскер
СШ Амангелди
СШ Кожанова
СШ А. Усенова
СШ Кызыл Жол
СШ Югнаки
СШ Шыпан
СШ Кумтуйин
СШ Туран
СШ Карашык
СШ Казбекова
СШ Ауезова
СШ Шобанак
СШ Коскорган
СШ Улыгбек
СШ Икан
СШ Яссави
СШ Достык
СШ Ески Икан
СШ Вахидов
СШ Ташанак
СШ М. Муса
НШ Шоктас
НШ Ойык
НШ Игилик
НШ Сырдария
НШ Жалантос
НШ Коксарай
НШ Шойтобе
№ 5 школа-интернат
Отделения заочной школы
ОКП Достык
ОКП Шорнак
ОКП Орангай
ОКП М. Муса
ОКП Улугбек
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2
Социальная помощь
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
Жуйнек
Карашык
Орангай
Иассы
Шага
Ески Икан
Жана Икан
Шорнак
Бабай Корган
Сауран
Ушкайык
Жибек Жолы
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
2
Спорт