2012 жылы он жеті жасқа толатын еркек жынысты азаматтарды Мақтаарал ауданының шақыру учаскесіне тіркеуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал ауданы әкімінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы N 41 шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 12 қаңтарда N 14-7-158 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты қаулының күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 16 сәуірдегі N 1885 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты қаулының күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал ауданы әкімдігінің 2012.04.16 N 1885 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 33-бабы 1-тармағының 13-тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының 17-бабына сәйкес ШЕШІМ ЕТЕМІН:
1. 2012 жылы он жеті жасқа толатын еркек жынысты азаматтарды Мақтаарал ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің шақыру учаскесіне тіркеу 2012 жылдың қаңтар-наурызында ұйымдастырылсын және қамтамасыз етілсін.
2. Қала, кент және ауылдық округтердің әкімдері Мақтаарал ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің шақыру учаскесіне тіркеуді өткізу кезеңінде шақырылушыларды хабардар етуді ұйымдастырсын және олардың дер кезінде келуін қамтамасыз етсін.
3. Меншік нысандарына қарамастан кәсіпорын, мекеме, ұйым және оқу орындары басшыларына ұсынылсын:
1) тіркелуге жататын азаматтарды ауданның шақыру учаскесіне шақыру жөнінде хабарлау және шақыру бойынша уақытында келуін қамтамасыз ету;
2) әскерге шақыру жасына дейінгілерді әскери есепке қоюға байланысты міндеттерді орындау үшін қажетті уақытқа жұмыс орны мен атқаратын қызметі сақтала отырып, жұмыстан (оқудан) босату.
4. «Жетісай» Мақтаарал аудандық емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының бас дәрігері мен «Атакент» Мақтаарал аудандық емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының бас дәрігеріне (келісімдері бойынша) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен Қарулы Күштерде, басқа да әскерлер мен құралымдарда әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу ережелерінде айқындалған тәртіппен медициналық комиссиядан өткізу ұсынылсын.
5. Мақтаарал ауданының ішкі істер басқармасының бастығына (келісімі бойынша) 2012 жылдың 1 сәуірінен кейін дәлелді себептерсіз әскери есепке қоюдан жалтарған әскерге шақыру жасына дейінгілерді іздестіруді және ұстауды жүзеге асыру ұсынылсын.

Об организации и обеспечении приписки граждан мужского пола, которым в 2012 году исполняется семнадцать лет, к призывному участку Мактааральского района
Решение акима Мактааральского района Южно-Казахстанской области от 30 декабря 2011 года N 41. Зарегистрировано Управлением юстиции Мактааральского района Южно-Казахстанской области 12 января 2012 года N 14-7-158. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Мактааральского районного акимата Южно-Казахстанской области от 16 апреля 2012 года № 1885
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения -  письмо Мактааральского районного акимата Южно-Казахстанской области от 16.04.2012 № 1885.
В соответствии с подпунктом 13 пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и статьей 17 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе" РЕШИЛ:
1. Организовать и обеспечить проведение приписки граждан мужского пола, которым в 2012 году исполняется семнадцать лет, к призывному участку отдела по делам обороны района Мактаарал с января по март 2012 года.
2. Акимам города, поселка и аульных округов в период проведения приписки на призывной участок отдела по делам обороны района Мактаарал, организовать оповещение и обеспечить своевременное прибытие допризывников.
3. Рекомендовать руководителям предприятий, учреждений, организаций и учебных заведений независимо от форм собственности:
1) оповещать граждан, подлежащих приписке, о вызове их в районный призывной участок и обеспечить своевременное прибытие;
2) освободить от работы (учебы) на время, необходимое для выполнения обязанностей, связанных с постановкой допризывников на воинский учет, с сохранением за ними места работы и занимаемой должности.
4. Рекомендовать главному врачу государственного коммунального казенного предприятия «Мактааральской районной поликлиники «Жетысай» и главному врачу государственного коммунального казенного предприятия «Мактааральской районной поликлиники «Атакент» (по согласованию) провести медицинскую комиссию в порядке, определяемом Правилами проведения военно-врачебной экспертизы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях, утверждаемыми Правительством Республики Казахстан.
5. Рекомендовать начальнику управления внутренних дел Мактааральского района (по согласованию) после 1 апреля 2012 года осуществлять розыск и задержание допризывников, уклоняющихся от постановки на воинский учет.

6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Б.Қалжановқа жүктелсін.
7. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                С.Тұрбеков
КЕЛІСІЛДІ:
Мақтаарал ауданының қорғаныс
істері жөніндегі бөлімінің бастығы
__________________ Аяпов Әкім Серікбайұлы
30 желтоқсан 2011 жыл
Мақтаарал ауданының ішкі істер
басқармасының бастығы
__________________ Адилов Асылхан Қозыкеұлы
30 желтоқсан 2011 жыл
«Жетісай» Мақтаарал аудандық емханасы»
мемлекеттік коммуналдық қазыналық
кәсіпорнының бас дәрігері
___________________ Утеулиева Бағила Құралқызы
30 желтоқсан 2011 жыл
«Атакент» Мақтаарал аудандық емханасы»
мемлекеттік коммуналдық қазыналық
кәсіпорнының бас дәрігері
___________________ Цой Анатолий Григорьевич
30 желтоқсан 2011 жыл

6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района Калжанова Б.
7. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Акима района                               С.Турбеков
СОГЛАСОВАНО:
Начальник отдела по делам
обороны района Мактаарал
_________________ Аяпов Аким Серикбаевич
30 декабря 2011 года
Начальник управления внутренних дел
Мактааральского района
_________________ Адилов Асылхан Козыкеевич
30 декабря 2011 года
Главный врач государственного
коммунального казенного предприятия
«Мактааральской районной поликлиники «Жетысай»
_________________ Утеулиева Багила Кураловна
30 декабря 2011 года
Главный врач государственного
коммунального казенного предприятия
«Мактааральской районной поликлиники «Атакент»
_________________ Цой Анатолий Григорьевич
30 декабря 2011 года