Риддер қаласында және оның қала айналысында иттер мен мысықтарды ұстау Ережелерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2011 жылғы 30 қыркүйектегі N 36/7-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Риддер қалалық әділет басқармасында 2011 жылғы 25 қазанда № 5-4-154 тіркелді. Күші жойылды - Риддер қалалық мәслихатының 2012 жылғы 23 мамырдағы N 4/2-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Риддер қалалық мәслихатының 2012.05.23 N 4/2-V шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы «Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы» Кодексiнiң 3 бабының 2 тармағына және 311-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 8) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі «Ветеринария туралы» Заңының 10 бабына сәйкес Риддер қалалық мәслихаты ШЕШТI:
1. Риддер қаласында және оның қала айналысында иттер мен мысықтарды ұстау Ережелері қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Қалалық мәслихаттың 2007 жылғы 23 қазандағы № 3/6-IV «Риддер қаласында және оның қала айналысында жануарларды ұстау Ережелері туралы» шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2007 жылғы 22 қарашадағы № 5-4-73 тіркелген, «Лениногорская правда» газетінде 2007 жылғы 30 қарашадағы № 48 жарияланған).
3. Осы шешiм алғаш ресми жарияланған күннен кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Кезекті сессияның төрағасы                 В. Бондаренко
Қалалық мәслихат хатшысы                   А. Ермаков
2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 36/7-IV
қалалық мәслихатының шешіміне
қосымша
Риддер қаласында және оның қала айналысында
иттер мен мысықтарды ұстау Ережелері
1. Жалпы ережелер
1. Осы Риддер қаласында және оның қала айналысында иттер мен мысықтарды ұстау Ережелерi (бұдан әрi – Ережелер) Қазақстан Республикасының «Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы» Кодексiнiң 3 бабының 2 тармағына және 311-бабына, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 8) тармақшасына, Қазақстан Республикасының «Ветеринария туралы» Заңының 10 бабының сәйкес әзiрлендi.
2. Осы Ережелер Риддер қаласының жеке немесе басқа меншігінде иттер мен мысықтары бар барлық жеке және заңды тұлғалармен орындау үшін міндетті болып табылады.
2. Иттер мен мысықтарды ұстау және серуендету тәртiбi

Об утверждении Правил содержания собак и кошек в городе Риддере и его пригородах
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 30 сентября 2011 года N 36/7-IV. Зарегистрировано управлением юстиции города Риддера Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 25 октября 2011 года за N 5-4-154. Утратило силу - решением Риддерского городского маслихата от 23 мая 2012 года N 4/2-V
Сноска. Утратило силу - решением Риддерского городского маслихата от 23.05.2012 N 4/2-V.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 2 статьи 3 и статьей 311 Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года «Об административных правонарушениях», подпунктом 8) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 10 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года «О ветеринарии» Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила содержания собак и кошек в городе Риддере и его пригородах согласно приложению.
2. Признать утратившим силу решение городского маслихата от 23 октября 2007 года № 3/6-IV «О Правилах содержания животных в городе Риддере и его пригородах» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-4-73 от 22 ноября 2007 года, опубликовано в газете «Лениногорская правда» № 48 от 30 ноября 2007 года).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель очередной сессии              В. Бондаренко
Секретарь городского маслихата             А. Ермаков
Приложение
к решению городского маслихата
от 30 сентября 2011 года № 36/7-IV
Правила содержания собак и кошек
в городе Риддере и его пригородах
1. Общие положения
1. Настоящие Правила содержания собак и кошек в городе Риддере и его пригородах (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 3 и статьей 311 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», подпунктом 8) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 10 Закона Республики Казахстан «О ветеринарии».
2. Настоящие Правила являются обязательными для исполнения всеми физическими и юридическими лицами в городе Риддере, имеющими в собственности или ином владении собак и кошек.
2. Порядок содержания и выгула собак и кошек

3. Иттер мен мысықтарды ұстау санитарлық-гигиеналық, ветеринарлық-санитарлық талаптар мен осы Ережелердің талаптарын сақтаған жағдайда рұқсат етiледi:
бiр жанұя тұратын тұрғын-жайда;
бiрнеше жанұялар тұратын пәтерде, өзінің тұрғын үй алаңында (пәтерде тұратындардың барлығының жазбаша келiсiмiмен);
кәсiпорындардың, ұйымдардың, мекемелердiң, бағбандық және саяжайлық бiрлестiктердiң аумағында, демалыс базаларында иттердi байлаулы немесе арнаулы вольерлерде, тәуліктің түнгi уақытында мазалау, тыныштықты бұзу және айналасындағылар үшiн қауiп төндiру мүмкiндiктерiн болдырмайтын жағдайларда ұстау. Аумаққа кiреберiсте тиiстi жазу жазылған ескерту кестесiн қамтамасыз ету қажет.
4. Барлық иттер мен мысықтар оларды иелерi сатып алған сәттен бастап екi айлық жасынан тiркеуге және вакцинациялауға жатады. Иттер мен мысықтарды тiркеу кезiнде иесiне өз өкілеттігі аясында ветеринария саласындағы мемлекеттiк саясатты жүзеге асыратын тиiстi уәкiлеттi мемлекеттiк органмен ветеринарлық төлқұжат бередi.
5. Иттер мен мысықтарды көпшiлiк пайдаланатын орындарда (асханаларда, дәлiздерде, баспалдақтар алаңдарында, жертөлелерде, шатырлар астында, лоджияларда, балкондарда және басқа да қосалқы үй-жайларда), үй жанындағы аумақтарда (жеке тұрғын үй қоры үйлерiнiң жанындағы аумақтардан басқа), қонақүйлерде ұстауға жол берілмейді.
6. Иттер мен мысықтарды олардың терiсiн және етiн пайдалану мақсатында өсiруге және аулауға жол берілмейді.
7. Иттердi таластыруға және басқа да жануарларға қатысты қатыгез iс-шаралар ұйымдастыру мен өткiзуге жол берілмейді.
8. Пәтер иелерiнiң кооперативтерiне, тұрғын үй кооперативтерiне, үй-жай иелерiнiң кооперативтерiне, кондоминиумдарға:
1) жертөлелерге, шатырлар астына және басқа да қосалқы үй-жайларға кiретiн есiктердi онда иттер мен мысықтардың кiрiп кетуiне жол бермейтiндей жабық күйiнде ұстау;
2) жануарларды аулаумен айналысатын ұйымдарға өзiнiң аумағында бұралқы иттер мен мысықтардың бары туралы хабарлау ұсынылады.
9. Қоғамдық орындарда (көшелерде, аулалық аумақтарда, саябақтарда, скверлерде және басқа орындарда) қарғыбаусыз және тұмылдырықсыз, иесiз жүрген иттер, иесi байлап кеткендерден басқасы, қараусыз деп есептеледi және тиiстi ұйымдардың аулауына жатады.
10. Қараусыз иттер мен мысықтарды аулауды жергiлiктi атқарушы органмен, онда аулаудың шарттары реттелетiн келісімшарт жасасқан тиiстi ұйымдармен жүзеге асырылады.
11. Иттерді серуендетуге жол беріледі:
1) айналасындағыларға мазасыздық және кедергi тудырмай, аумақтың санитарлық жағдайын сақтаған жағдайда тұмылдырықпен және қысқа бауда;

3. Содержание собак и кошек разрешается при условии соблюдения санитарно-гигиенических, ветеринарно-санитарных требований и настоящих Правил:
в жилых помещениях, занятых одной семьей;
в квартире, занятой несколькими семьями, на своей жилой площади (с письменного согласия всех проживающих в квартире);
на территориях предприятий, организаций, учреждений, садоводческих и дачных товариществ, базах отдыха, собак на привязи или в вольерах и в условиях, исключающих возможность причинения беспокойства, нарушения тишины в ночное время суток и создания опасности для окружающих. При входе на территорию необходимо обеспечить предупреждающую табличку с соответствующей надписью.
4. Все собаки и кошки с момента приобретения их владельцами подлежат регистрации и вакцинации с двухмесячного возраста. При регистрации собак и кошек владельцу выдается ветеринарный паспорт соответствующим уполномоченным государственным органом, осуществляющим в пределах своих полномочий реализацию государственной политики в области ветеринарии.
5. Не допускается содержание собак и кошек в местах общего пользования (кухни, коридоры, лестничные площадки, подвалы, чердаки, лоджии, балконы и другие подсобные помещения), на придомовых территориях (кроме придомовых территорий домов индивидуального жилого фонда), в гостиницах.
6. Не допускается разведение и отлов собак и кошек с целью использования их шкур и мяса.
7. Не допускается организация и проведение собачьих боев и других мероприятий, допускающих жестокость по отношению к животным.
8. Кооперативам собственников квартир, жилищным кооперативам, кооперативам собственников помещений, кондоминиумам рекомендуется:
1) содержать входы в подвалы, на чердаки и в другие подсобные помещения в закрытом состоянии, исключающие проникновение туда собак и кошек;
2) сообщать организациям, занимающимся отловом животных, о наличии на своей территории бездомных собак и кошек.
9. Собаки, находящиеся в общественных местах (улицах, дворовых территориях, парках, скверах и прочих местах) без ошейников и намордников, без сопровождающих лиц, кроме оставленных владельцами на привязи, считаются безнадзорными и подлежат отлову соответствующими организациями.
10. Отлов безнадзорных собак и кошек осуществляется соответствующими организациями, заключившими договор с местным исполнительным органом, в котором регламентируются условия отлова.
11. Выгул собак допускается:
1) в наморднике и на коротком поводке при соблюдении санитарного состояния территорий, не создавая беспокойства и помех окружающим;

2) қоршалған аумақтарда, жаттықтыру алаңдарында және осы мақсаттар үшiн қарастырылған орындарда қарғыбаусыз және тұмылдырықсыз.
12. Иттердi серуендетуге жол берілмейді:
1) балалар аулалық және спорттық алаңдарда, қалалық жағажайларда, мектепке дейiнгi балалар және оқу орындарының, емдеу мекемелерiнiң аумақтарында, саябақтарда және тұрғындарының жаппай демалатын басқа орындарында;
2) халық көп жиналатын орындарда және қоғамдық iс-шаралар өтетiн жерлерде адамдарды құтқару бойынша, сондай-ақ қылмыстықпен күрес және қоғамдық тәртiптi сақтау бойынша жұмыстарды орындайтын қызметтiк иттердi және көзi нашар көретiн адамдар үшiн жетектеушi иттердi қоспағанда.
3. Қорытынды ережелер
13. Риддер қаласында және оның қала айналысында иттер мен мысықтарды ұстау Ережелерінің сақталуын бақылауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкiлеттi мемлекеттiк органдар жүзеге асырады.
14. Осы Ережелердiң талаптарын бұзғаны үшiн кiнәлi тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершiлiкке тартылады.
Қалалық мәслихаттың хатшысы                А. Ермаков

2) без поводка и намордника на огороженных территориях, дрессировочных площадках и в предусмотренных для этих целей местах.
12. Не допускается выгул собак:
1) на детских дворовых и спортивных площадках, городских пляжах, территориях детских дошкольных и учебных заведений, лечебных учреждений, парках и в других местах массового отдыха граждан;
2) в местах скопления народа и в местах проведения общественных мероприятий, за исключением служебных собак, выполняющих работу по спасению людей, а также по борьбе с преступностью и охране общественного порядка, и собак-поводырей для людей со слабым зрением.
3. Заключительные положения
13. Контроль за соблюдением настоящих Правил содержания собак и кошек в городе Риддере и его пригородах осуществляют государственные органы, уполномоченные на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
14. За нарушение требований настоящих Правил виновные лица несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Секретарь городского маслихата             А. Ермаков