"2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2010 жылғы 28 желтоқсандағы N 27/2-IV шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2011 жылғы 24 наурыздағы N 29/3-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бесқарағай ауданындағы Әділет басқармасында 2011 жылғы 31 наурызда N 5-7-94 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 38/7-IV шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2011.12.21 N 38/7-IV шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» № 148-II Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының «2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 26/310-IV шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 11 наурыздағы № 27/336-IV (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2011 жылғы 17 наурызда 2543 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес, Бесқарағай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» 2010 жылғы 28 желтоқсандағы № 27/2-IV (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5-7-88 нөмірімен тіркелген, 2011 жылғы 19, 22 қаңтардағы «Бесқарағай тынысы» газетінің № 6, 7 сандарында жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2011-2013 жылдарға арналған Бесқарағай аудандық бюджет 1 қосымшаға сәйкес тиісінше, соның ішінде 2011 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 1792147,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 216802,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 250,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 33440,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1541655,0 мың теңге;
2) шығындар – 1802735,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік несие беру – 7715,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 8012,0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 297,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -18303,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 18303,9 мың теңге.
2011 жылға арналған аудандық бюджеттегі облыстық бюджеттен мақсатты ағымды трансферттер мынандай көлемде қарастырылуы ескертілсін, соның ішінде:

О внесении изменений и дополнений в решение от 28 декабря 2010 года № 27/2-IV "О районном бюджете на 2011-2013 годы"
Решение Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 марта 2011 года N 29/3-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Бескарагайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 31 марта 2011 года за N 5-7-94. Утратило силу решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2011 года N 38/7-IV
Сноска. Утратило силу решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.12.2011 N 38/7-IV.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 11 марта 2011 года № 27/336-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 24 декабря 2010 года № 26/310-IV «Об областном бюджете на 2011-2013 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2543 от 17 марта 2011 года), Бескарагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение «О районном бюджете на 2011-2013 годы» от 28 декабря 2010 года № 27/2-IV (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5-7-88, опубликовано в газете «Бескарағай тынысы» 19, 22 января 2011 года, за № 6-7) следующие изменения и дополнения:
Утвердить районный бюджет Бескарагайского района на 2011-2013 годы согласно приложению 1, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 1792147,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 216802,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 250,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 33440,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1541655,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1802735,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7715,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8012,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 297,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -18303,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18303,9 тысяч тенге»;
Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:

азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысқа қатысушыларға және мүгедектерге теңестірілген тұлғаларға, қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына) - 720,0 мың теңге;
жоғарғы оқу орындарындағы төмен қамтамасыз етілген отбасылардың балаларын оқыту үшін (оқытудың бағасы, стипендия, жатақханада тұру) - 3415,0 мың теңге;
«Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр-ана» атағын алған және 1,2 дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір жолғы материалдық көмек көрсетуге – 2410,0 мың теңге;
көрсетілген шешім келесі мазмұнда 2-1, 2-2, 2-3, 2-4, 2-5 тармақтарымен толықтырылсын:
2-1. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мақсатты ағымды трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
электрондық оқулықтар сатып алуға 1500,0 мың теңге;
«Ауылдың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі» марафон- эстафетасын өткізуге – 2222,0 мың теңге.
2-2. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мақсатты ағымды трансферттердің азаюы қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
облыстың алдында сіңірген еңбегі үшін зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге 48,0 мың теңге.
2-3. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мақсатты ағымды трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 708,0 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 51,0 мың теңге;
2-4. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мақсатты ағымды трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға – 6322,0 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 3718,0 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарын құруға – 5890,0 мың теңге.
2-5. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте сомалардың түсуі қарастырылғаны ескерілсін:
ауылдарда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу шеңберінде инженерлі-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға республикалық бюджеттен мақсатты трансферттерді дамытуға - 14000,0 мың теңге.
көрсетілген шешімге 3-1 тармақтарын келесі мағыналарын толықтыру:
3-1. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте 287,7 мың теңге мақсатты трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
2.Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                                К. ТАСТЕМБЕКОВА
Бесқарағай аудандық
мәслихатының хатшысы                                 Ж. МАРАЛОВ
Бесқарағай аудандық мәслихатының
2011 жылғы 24 наурыздағы
№ 29/3-IV шешіміне 1 қосымша
Бесқарағай аудандық мәслихатының
2010 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 27/2-IV шешіміне 1 қосымша
2011 жылға арналған аудандық бюджет
санат
Сынып
ішкі
сынып
ерек
шелік
А Т А У Ы
Сома
(мың теңге)

на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих) в сумме 720,0 тысяч тенге;
для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии) в сумме 3415,0 тысяч тенге;
на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» 1, 2 степени в сумме 2410,0 тысяч тенге»;
дополнить указанное решение пунктами 2-1, 2-2, 2-3, 2-4, 2-5 следующего содержания:
2-1. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
на приобретение электронных учебников в сумме 1500,0 тысяч тенге;
на проведение марафона-эстафеты «Расцвет села – расцвет Казахстана» в сумме 2222,0 тысяч тенге»;
2-2. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено уменьшение целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью в сумме 48,0 тысяч тенге.
2-3. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 708,0 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 51,0 тысяч тенге;
2-4. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 6322,0 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 3718,0 тысяч тенге;
на создание центров занятости в сумме 5890,0 тысяч тенге.
2-5. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм:
целевого трансферта на развитие из республиканского бюджета на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках содействия развитию предпринимательства на селе в сумме 14000,0 тысяч тенге.»
дополнить указанное решение пунктом 3-1 следующего содержания:
3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в сумме 287,7 тысяч тенге.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                           К. ТАСТЕМБЕКОВА
Секретарь Бескарагайского
районного маслихата                               Ж. МАРАЛОВ
Приложение 1 к решению
Бескарагайского районного маслихата
от 24 марта 2011 года № 29/3-IV
Приложение 1 к решению
Бескарагайского районного маслихата
от 28 декабря 2010 года № 27/2-IV
Районный бюджет на 2011 год
Кате
гория
Класс
Под
класс
Специ
фика
Наименование доходов
Сумма
(тысяч тенге)