"2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2010 жылғы 28 желтоқсандағы N 27/2-IV шешімге өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2011 жылғы 14 қарашадағы N 36/1-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бесқарағай ауданындағы Әділет басқармасында 2011 жылғы 22 қарашада N 5-7-104 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 38/7-IV шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2011.12.21 N 38/7-IV шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының «2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 26/310-IV шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 3 қарашадағы № 33/394-IV (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2011 жылғы 4 қарашада № 2558 тіркелген) шешіміне сәйкес, Бесқарағай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. «2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» 2010 жылғы 28 желтоқсандағы № 27/2-IV шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5-7-88 тіркелген, 2011 жылғы 19, 22 қаңтардағы «Бесқарағай тынысы» газетінің № 6, 7 сандарында жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1 тармақта:
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«түсімдер - 1803970,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 245448,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3702,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1342,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1553478,0 мың теңге.»;
2) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«шығындар – 1814558,9 мың теңге.»;
3) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«таза бюджеттік кредит беру – 11043,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 11340,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 297,0 мың теңге.»;
5) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«бюджет тапшылығы (профицит) – -21631,0 мың теңге.»;
6) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 21631,0 мың теңге.»;
2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттердің көбеюі қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға 500,0 мың теңге сома;
2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттердің көбеюі қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:

О внесении изменений в решение от 28 декабря 2010 года N 27/2-IV "О районном бюджете на 2011-2013 годы"
Решение Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14 ноября 2011 года N 36/1-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Бескарагайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 22 ноября 2011 года за N 5-7-104. Утратило силу решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2011 года N 38/7-IV
Сноска. Утратило силу решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.12.2011 N 38/7-IV.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 3 ноября 2011 года № 33/394-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 24 декабря 2010 года № 26/310-IV «Об областном бюджете на 2011-2013 годы (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2558 от 4 ноября 2011 года) Бескарагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение «О районном бюджете на 2011-2013 годы» от 28 декабря 2010 года № 27/2-IV (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-7-88, опубликовано в газете «Бесқарағай тынысы» 19, 22 января 2011 года, за № 6, 7) следующие изменения:
1) в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«поступления – 1803970,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 245448,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3702,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1342,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1553478,0 тысяч тенге.»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«затраты – 1814558,9 тысяч тенге;»;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«чистое бюджетное кредитование – 11043,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 11340,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 297,0 тысяч тенге.»;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«дефицит (профицит) бюджета – -21631,0 тысяч тенге.»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21631,0 тысяч тенге.»;
Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено увеличение целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 500,0 тысяч тенге;
учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено увеличение целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:

азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысына қатысушыларға және Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына) 140,0 мың теңге сома;
жоғарғы оқу орындарындағы төмен қамтамасыз етілген отбасылардың балаларын оқыту үшін (оқытудың бағасы, стипендия, жатақханада тұру) 136,0 мың теңге сома;
2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттердің азаюы қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 1002,0 мың теңге сома;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру үшін 81,0 мың теңге сома;
арнайы әлеуметтік қызметтерді көрсетуді іске асыруға (арнайы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге) 963,0 мың теңге сома;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыларға (қамқоршыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне 2070,0 мың теңге сома;
2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы трансферттердің азаюы қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
ауылда кәсіпкерліктің дамуына ықпал ету шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға 8500,0 мың теңге сома;
«Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай ауданы Қоянбай ауылындағы су құбырын реконструкциялау» жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге 1660,0 мың теңге сома.
2) 2 тармақта:
он бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру – 1316,0 мың теңге»;
он алтыншы абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
«ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей».
Мемлекеттік тілдегі мәтін өзгеріссіз қалады;
он сегізінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 11340,0 мың теңге».
2. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Бесқарағай аудандық мәслихатының хатшысы            Ж. МАРАЛОВ
Бесқарағай аудандық мәслихатының

на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих) в сумме 140,0 тысяч тенге;
на обучение детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии) в сумме 136,0 тысяч тенге;
учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено уменьшение целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 1002,0 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 81,0 тысяч тенге;
на реализацию предоставления специальных социальных услуг (введение стандартов специальных социальных услуг) в сумме 963,0 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 2070,0 тысяч тенге;
учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено уменьшение целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках содействия развитию предпринимательства на селе в сумме 8500,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации по проекту "Реконструкция водопровода в селе Коянбай Бескарагайского района Восточно-Казахстанской области" в сумме 1660,0 тысяч тенге.
2) в пункте 2:
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
«реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов – 1316,0 тысяч тенге»;
абзац шестнадцатый изложить в новой редакции:
«ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей».
Текст на государственном языке остается без изменения;
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
«бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 11340,0 тысяч тенге».
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии,
секретарь Бескарагайского
районного маслихата                                 Ж. МАРАЛОВ
Приложение 1
к проекту решения сессии
Бескарагайского районного маслихата

374
4
Азаматтық хал актілерін тіркегені, азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркегені туралы қайта куәліктер бергені үшін, сондай-ақ туу, неке, некені бұзу, өліу туралы актілердің жазбаларын өзгерту, толықтыру, түзету мен қалпына келтіруге байланысты куәліктерді бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
500
5
Шет елге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттiк баж
63
7
Қазақстан Республикасы азаматтығын алу, Қазақстан Республикасы азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасы азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж
15
8
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
219
9
Аң аулау құқығына рұқсат берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
20
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрыл-ғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
10
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
35
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
79
2
Салықтық емес түсiмдер
3702,9
1
Мемлекеттік меншіктен түсетін кiрiстер
157,9
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
157
4
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
157
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
0,9
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
0,9
2
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
2042
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
2042
2
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
2042
6
Басқа да салықтық емес түсiмдер
1503
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
1503
7
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
13
9
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер

374
4
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского состояния, выдачу гражданам повторных свидетельств о регистрации акта гражданского состояния, а также свидетельств в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записи актов о рождении, браке, расторжении брака, смерти
500
5
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
63
7
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
15
8
Государственная пошлина за регистрацию место жительства
219
9
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты
20
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
10
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз их Республики Казахстан оружия и патронов к нему
35
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста - машиниста
79
2
Неналоговые поступления
3702,9
1
Доходы от государственной собственности
157,9
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
157
4
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
157
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
0,9
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
0,9
2
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
2042
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
2042
2
Поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
2042
6
Прочие неналоговые поступления
1503
1
Прочие неналоговые поступления
1503
7
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
13
9
Другие неналоговые поступления в местный бюджет