2011 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында кезекті әскери қызметке шақыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 01 сәуірдегі N 115 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Тарбағатай аудандық әділет басқармасында 2011 жылғы 22 сәуірде N 5-16-112 тіркелді. Күші жойылды - ШҚО Тарбағатай ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 24 қаңтардағы N 10 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ШҚО Тарбағатай ауданы әкімдігінің 2012.01.24 N 10 қаулысымен.
«Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2011 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 3 наурыздағы № 1163 Жарлығын, «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2011 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылдың 3 наурыздағы № 1163 Жарлығын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылдың 11 наурыздағы № 250 қаулысын іске асыру мақсатында «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74 Заңы 19 бабының 3 тармағын, 20 бабының 1 тармағын, 21 бабының 1 тармағын23 бабын, 44 бабының 12 тармақтарын, «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 31 бабы 1 тармағының 8 тармақшасын басшылыққа алып, Тарбағатай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Тарбағатай ауданының Қорғаныс iстерi жөнiндегi бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi шақыру кезiнде он сегіз жасқа толған, әскери қызметке шақырылуын кейiнге қалдыру құқығы жоқ, сол сияқты жиырма жеті жасқа дейiнгi шақыруды кейiнге қалдыруға құқығы жоқ ер азаматтарды 2011 жылғы сәуiр-маусым және қазан–желтоқсан айлары кезеңде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң қатарына әскери қызметке шақыруды жүзеге асырсын.
2. Шақыруға арналған аудандық комиссияның құрамы 1-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
3. «Тарбағатай аудандық № 1 медициналық бірлестігі» мемлекеттiк қазыналық коммуналдық кәсiпорынының директоры (Итбаев Д. - келiсiм бойынша) «Тарбағатай ауданының Қорғаныс iстерi жөнiндегi бөлiмi» мемлекеттiк мекемесiнiң қарамағына:
1) 2011 жылғы сәуiр-маусым және қазан–желтоқсан айлары кезеңде шақырушыларды медициналық куәләндыру жүргiзу үшiн маман дәрiгерлердi және медбикелердi 2-қосымшаға сәйкес бөлсiн;

Об очередном призыве на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре месяцах 2011 года
Постановление акимата Тарбагатайского района Восточно-Казахстанской области от 01 апреля 2011 года N 115. Зарегистрировано Управлением юстиции Тарбагатайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 22 апреля 2011 года за N 5-16-112. Утратило силу - постановлением акимата Тарбагатайского района ВКО от 24 января 2012 года N 10
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Тарбагатайского района ВКО от 24.01.2012 N 10.
В реализацию Указа Президента Республики Казахстан от 3 марта 2011 года № 1163 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года» и постановления Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2011 года № 250 «О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 3 марта 2011 года № 1163 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года», в соответствии с пунктом 3 статьи 19, с пунктом 1 статьи 20, с пунктом 1 статьи 21, статьей 23, с пунктами 1,  2 статьи 44 Закона Республики Казахстан от 08 июля 2005 года № 74 «О воинской обязанности и воинской службе», подпунктом 8 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» Тарбагатайский районный акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Государственному учреждению «Отдел по делам обороны Тарбагатайского района» в период в апреле-июне и в октябре-декабре месяцах 2011 года осуществить призыв на срочную военную службу в Вооруженные Силы Республики Казахстан граждан мужского пола, которым ко дню призыва исполняется восемнадцать лет, и не имеющих права на отсрочку от призыва на срочную военную службу, а также лиц до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку от призыва.
2. Утвердить состав районной комиссии по призыву согласно приложению 1.
3. Директору КГКП «Медицинское объединение № 1 Тарбагатайского района» (Итбаев Д. - по согласованию) в распоряжение государственного учреждения «Отдел по делам обороны Тарбагатайского района»:
1) выделить врачей специалистов и медицинских сестер для проведения медицинского освидетельствования призывников в период в апреле-июне и в октябре–декабре месяцах 2011 года согласно приложению 2;

2) 2011 жылғы сәуiр-маусым және қазан–желтоқсан айлары кезеңде «Тарбағатай ауданының Қорғаныс iстерi жөнiндегi бөлiмi» мемлекеттiк мекемесiне әскерге шақырушылар жасына толған диспансерлiк есепте тұрған адамдардың тiзiмiн, сол сияқты ауыратын шақырушылардың жеке карталарын (Ф.025у) жеткiзсiн;
3) шақыру кезiнде стационарлық емделуде жатқан әскерге шақырушылар туралы мәлiмет үш күннiң iшiнде «Тарбағатай ауданының Қорғаныс iстерi жөнiндегi бөлiмi» мемлекеттiк мекемесiне хабарлансын;
4) әскерге шақырылушыларды әскери бөлімдерге аттандыру күні соңғы тексеруден өткізуге кезекші дәрігер тағайындасын.
4. «Тарбағатай ауданының iшкi iстер бөлiмi» мемлекеттiк мекеме бастығы (Сейлханов Е. - келiсiм бойынша):
1) шақыру кезiнде шақыру пунктiнде қоғамдық тәртiптi сақтау үшiн полиция нарядын бөлсiн;
2) әскери мiндеттiлiк атқарудан бас тартушы адамдарды iздестiру және шақыру пунктіне жеткізсiн;
3) жетi күндiк мерзiм iшiнде «Тарбағатай ауданының Қорғаныс iстерi жөнiндегi бөлiмi» мемлекеттiк мекемесiне анықтама немесе алдын ала тергеу жүргiзiлiп жатқан әскерге шақырушылар туралы хабарлансын.
5. Мемлекеттiк орган және меншiк түрiне қарамастан ұйым басшылары әскерге шақырушыларды iс сапардан (еңбек демалысынан) шақырып алу, оларға хабарлауды ұйымдастыру және шақыру қосынына дер кезiнде келуiн қамтамасыз етуге тиiс.
6. Ауылдық округ әкiмдерi «Тарбағатай ауданының Қорғаныс iстерi жөнiндегi бөлiмi» мемлекеттiк мекемесiнiң келiсiмi бойынша шақырушыларға шақыру учаскесіне шақырылуы туралы хабарлауды және осы шақыру бойынша дер кезiнде келуiн қамтамасыз етсiн.
7. «Тарбағатай ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі (Қ. Мауадинов) 2011 жылдың аудандық бюджетінде осы iс шараларды өткiзу үшiн белгіленген мөлшерде қаржыландыруды уақытында өткізсін.
8. «Тарбағатай ауданының Қорғаныс iстерi жөнiндегi бөлiмi» мемлекеттiк мекеме бастығы (А. Қарабиев) аудан әкiмiне 2011 жылдың 25 маусымында және 2011 жылдың 25 желтоқсанында шақыру қорытындылары бойынша ақпарат берсiн.
9. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары С. Әзімхановқа жүктеледі.
10. Қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкiмi                              М. Сапарғалиев
Келісілді:
Аудандық қорғаныс iстерi
жөнiндегi бөлiмiнiң бастығы             А. Қарабиев
31.03.2011 жыл
Аудандық iшкi iстер
бөлiмiнiң бастығы                       Е. Сейлханов
31.03.2011 жыл
Тарбағатай аудандық
№ 1 медициналық
бірлестіктің директоры                 Д. Итбаев
31.03.2011 жыл
Тарбағатай ауданы әкiмдiгiнiң

2) в период в апреле-июне и в октябре-декабре месяцах 2011 года предоставить в государственное учреждение «Отдел по делам обороны Тарбагатайского района» список лиц призывного возраста, состоящих на диспансерном учете, а также индивидуальные карты (Ф.025у) на больных призывников;
3) сообщить в государственное учреждение «Отдел по делам обороны Тарбагатайского района» в период призыва в трехдневный срок о призывниках, находящихся на стационарном лечении;
4) назначить дежурного врача для контрольного осмотра призывников в день отправки в воинские части.
4. Начальнику государственного учреждения «Отдел внутренних дел Тарбагатайского района» (Сейлханов Е. - по согласованию):
1) выделить на весь период проведения призыва наряд полиции для обеспечения общественного порядка на призывном пункте;
2) производить розыск и доставку на призывной пункт лиц, уклоняющихся от выполнения воинской обязанности;
3) сообщить в государственное учреждение «Отдел по делам обороны Тарбагатайского района» в семидневный срок о призывниках, в отношении которых ведется дознание или предварительное следствие.
5. Руководители государственных органов и организаций, независимо от форм собственности, обязаны отозвать призывников из командировок (отпусков), организовать их оповещение и обеспечить своевременное прибытие на призывной пункт.
6. Акимам сельских округов по согласованию с государственным учреждением «Отдел по делам обороны Тарбагатайского района» обеспечить оповещение призывников о вызове их на призывной пункт и своевременное прибытие лиц по этому вызову.
7. Государственному учреждению «Аппарат акима Тарбагатайского района» (Мауадинов К.) провести своевременное финансирование для проведения этих мероприятий в размерах, определенных бюджетом района на 2011 год.
8. Начальнику государственного учреждения «Отдел по делам обороны Тарбагатайского района» (Карабиев А.) предоставить информацию о результатах призыва акиму района к 25 июня 2011 года и 25 декабря 2011 года.
9. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Азимханова С.Ш.
10. Постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                               М. Сапаргалиев
Согласовано:
Начальник ГУ «Отдел
по делам обороны
Тарбагатайского района»                  А. Карабиев
31.03.2011 год
Начальник ГУ «Отдел
внутренних дел
Тарбагатайского района»                 Е. Сейлханов
31.03.2011 год
Директор КГКП
«Медицинское объединение № 1
Тарбагатайского района»                 Д. Итбаев
31.03.2011 год
Приложение № 1
к постановлению акимата
Тарбагатайского района № 115

2011 жылғы 01 сәуірдегі
№ 115 қаулысына
1-қосымша
2011 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында кезекті
әскери қызметке шақыру комиссиясының құрамы
1. Қарабиев Абдрахман Жұмашұлы
комиссия төрағасы, Аудандық қорғаныс iстерi жөнiндегi бөлiмінің бастығы (келісім бойынша)
2. Тайшөгелов Айдос Жанабайұлы
комиссия төрағасының орынбасары, Аудандық ішкі саясат бөлімінің бастығы
3. Байжуманов Ескал Майданұлы
Аудандық iшкi iстер бөлiмiнiң бастығының орынбасары (келісім бойынша)
4. Жақсылыков Гайдар Камзаұлы
№ 1 медициналық бірлестігінің директорының орынбасары, әскерге шақыру комиссиясының төрағасы (келісім бойынша)
5. Нұрғалиева Күлімхан Жексенбайқызы
комиссия хатшысы (келісім бойынша)
Аппарат басшысы                               Қ. Мауадинов
Тарбағатай ауданы әкiмдiгiнiң

от 01 апреля 2011 года
Состав районной комиссии по призыву на срочную воинскую службу
в апреле-июне и октябре-декабре месяцах 2011 года
1. Карабиев Абдрахман Жумашевич
председатель призывной комиссии,  начальник отдела по делам обороны  Тарбагатайского района (по согласованию)
2. Тайшогелов Айдос Жанабайевич
заместитель председателя призывной комиссии, начальник отдела внутренней политики Тарбагатайского района
3. Байжуманов Ескал Майданович
член комиссии, заместитель начальника районного отдела внутренних дел (по согласованию)
4. Жаксылыков Гайдар Хамзаевич
заместитель директора медицинского  объединения № 1, председатель призывной комиссии (по согласованию)
5. Нургалиева Кулимхан Жексенбаевна
секретарь призывной комиссии (по согласованию)
Руководитель аппарата                       К. Мауадинов
Приложение № 2
к постановлению акимата
Тарбагатайского района № 115