2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 41/2-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шемонаиха аудандық әділет басқармасында 2011 жылғы 29 желтоқсанда N 5-19-160 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шемонаиха аудандық мәслихатының 2013 жылғы 14 қаңтардағы N 14 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шемонаиха аудандық мәслихатының 2013.01.14 N 14 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 7375-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына, «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 08 желтоқсандағы № 34/397–IV шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2011 жылғы 21 желтоқсанда № 2560 тіркелген) сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 2 974 960,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 1 110 405 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 7 272 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 510 мың теңге;
трансферттер түсімі - 1 840 773,3 мың теңге;
2) шығындар – 3 065 214,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 14 271 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 14 539 мың теңге:
бюджеттік кредиттерді өтеу - 268 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 3660 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 3660 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 108 184,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 108 184,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздан түскен түсімдер – 14072 мың теңге;
қарызды өтеу - 268 мың теңге;
пайдаланылатын бюджет қаражаттарының қалдықтары – 94380,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012.12.10 № 7/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ауданның бюджетіне 2012 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы, бiржолғы талондармен еңбек жасайтын жеке тұлғалардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзiнен ұсталынбайтын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтерінің 100 пайызға орындалуы қабылдансын.

О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2011 года N 41/2-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Шемонаихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 29 декабря 2011 года за N 5-19-160. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Шемонаихинского районного маслихата от 14 января 2013 года № 14)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Шемонаихинского районного маслихата от 14.01.2013 № 14).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 08 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 21 декабря 2011 года за № 2560) Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 974 960,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 110 405 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 272 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 510 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 840 773,3 тысяч тенге;
2) затраты – 3 065 214,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 271 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 14 539 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 268 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3660 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 3660 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -108 184,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 108 184,9 тысяч тенге, том числе:
поступление займов – 14072 тысяч тенге;
погашение займов - 268 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 94380,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата от 10.12.2012 № 7/2-V (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Принять к исполнению на 2012 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты в размере 100 процентов.

3. Аудандық бюджеттен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері тиісті жылға арналған жылдық сандардың шегінде, міндеттемелер мен төлемдер бойынша бюджеттік бағдарламалардың бекітілген жоспарларын заңнамамен белгіленген мерзіміне сәйкес ауданның қаржы бөліміне ұсынсын.
4. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке 835 613 мың теңге сомада берілген субвенция көлемі 2012 жылға арналған аудандық бюджетте ескерілсін.
5. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабының 2, 3-тармақтарына сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс iстейтiн бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, калалық жағдайларда қызметтің осы түрлерімен шұғылданатын азаматтық қызметшілердің айлықақылары және ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық айлықақылары мен тарифтік ставкалары бюджет қаражаты есебінен жиырма бес пайызға көбейтіліп төленсін.
Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандарының тізбесін жергілікті өкілетті органдарының келісімі бойынша жергілікті атқарушы органдары айқындайды.
6. 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап ауылдық (селолық) жерлерде тұратын және жұмыс iстейтiн бiлiм беру, денсаулық сақтау, мәдениет және спорт, әлеуметтiк қамсыздандыру қызметкерлерiне отын сатып алуға арналған шығындар бойынша ақшалай өтемақы белгiленсiн.
7. 2012 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 12 500 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012.11.21 № 6/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 4-қосымшаға сәйкес 2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
9. Аудандық (қалалық) мәслихаттардың тексеру комиссияларын таратуға және «Облыстың тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесін құруға байланысты 2 160 мың теңге сомада облыстық бюджетке трансферттерді қайтару 2012 жылға арналған аудандық бюджетте көзделсін.
10. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмекке арналған ағымдағы нысаналы трансферттер 25 161 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
1) 15 537 мың теңге - азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысқандарға, ҰОС мүгедектеріне, ҰОС қатысқандарға және ҰОС мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, қаза тапқан жауынгерлердің отбасыларына);
2) 120 мың теңге - Ауғанстанда қаза тапқандардың отбасыларына материалдық көмек көрсетуге;

3. Администраторам бюджетных программ, финансируемых из районного бюджета, в установленные законодательством сроки, представить в районный отдел финансов утвержденные планы финансирования бюджетных программ по обязательствам и платежам в пределах годовых назначений на соответствующий год.
4. Учесть в районном бюджете на 2012 год объем субвенции, переданной из областного бюджета в бюджет района, в сумме 835 613 тысяч тенге.
5. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим образования, социального обеспечения, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся с этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
6. Установить с 1 января 2012 года денежные компенсации работникам образования, здравоохранения, культуры и спорта, социального обеспечения, проживающим и работающим в аульной (сельской) местности, по расходам за приобретение топлива.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 12 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата от 21.11.2012 № 6/2-V (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год возврат трансфертов в областной бюджет в связи с упразднением ревизионных комиссий районных (городских) маслихатов и созданием государственного учреждения «Ревизионная комиссия области» в сумме 2 160 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из областного бюджета на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан в сумме 25 161 тысяч тенге, в том числе:
1) 15 537 тысяч тенге - на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих);
2) 120 тысяч тенге - на оказание материальной помощи семьям, погибших в Афганистане;

3) 96 мың теңге - Қазақстан Республикасына еңбегі сіңген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге;
4) 256 мың теңге - облысқа еңбегі сіңген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге;
5) 3 408 мың теңге - табысы аз отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға (оқу ақысы, стипендиялар, жатақханада тұру);
6) 1 570 мың теңге – «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен наградталған немесе бұрын «Ардақты ана» атағын алған және 1, 2 - дәрежелі «Ана даңқы» орденімен наградталған көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге;
7) 650 мың теңге - бірге тұрып жатқан төрт және оданда көп кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012.04.09 № 3/5-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.07.12 № 4/5-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.09.21 № 5/5-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.21 № 6/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен трансферттердің түсімі мынадай көлемдерде көзделсін:
1) 2 378 мың теңге – «Ауылдың өркендеуі - Қазақстанның өркендеуі» эстафета-марафонын өткізуге;
2) 7 040 мың теңге – Красная Шемонаиха ауылында су құбырлары желісін салуға арналған жобалау-сметалық құжаттарды әзірлеуге;
3) 7 377 мың теңге – Рулиха ауылында су құбырлары желісін салуға арналған жобалау-сметалық құжаттарды әзірлеуге;
4) 25 000 мың теңге Камышинка ауылында жолға орташа жөндеу жұмыстарын жүргізуге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012.09.21 № 5/5-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен (Жол картасы) өңірлік жобаларды іске асыруға арналған нысаналы трансферттердің түсімі мынадай көлемдерде көзделсін:
1) 74 337,0 мың теңге – оның ішінде: 49 775,0 мың теңге – Шемонаиха - Сугатовка а/ж, 24562,0 мың теңге - «А.С. Иванов атындағы Выдриха мектеп-балабақша кешені» ММ шатырын күрделі жөндеуге.
13. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ауылдарды (селоларды) абаттандыру бойынша іс-шараларға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер келесі көлемдерде көзделсін:
1) 29 979 мың теңге - елді мекендерді абаттандыруға, соның ішінде елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға – 7 398 мың теңге, елді мекендерді абаттандыруға – 10 489 мың теңге, ауылдық елді мекендердегі автомобиль жолдарының қызмет етуін қамтамасыз етуге -12 092 мың теңге.

3) 96 тысяч тенге - на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан;
4) 256 тысяч тенге - на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью;
5) 3 408 тысяч тенге - для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии);
6) 1 570 тысяч тенге - на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күмiс алқа» или получившие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» 1, 2 степени;
7) 650 тысяч тенге - на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Шемонаихинского районного маслихата от 09.04.2012 № 3/5-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 12.07.2012 № 4/5-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 21.09.2012 № 5/5-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 21.11.2012 № 6/2-V (вводится в действие с 01.01.2012).
11. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 2 378 тысяч тенге - на проведение марафона-эстафеты «Расцвет села – расцвет Казахстана»;
2) 7 040 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей в селе Красная Шемонаиха;
3) 7 377 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей в селе Рулиха;
4) 25 000 тысяч тенге - на средний ремонт дороги в селе Камышинка.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата от 21.09.2012 № 5/5-V (вводится в действие с 01.01.2012).
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из областного бюджета на реализацию региональных проектов (Дорожная карта) в следующих размерах:
1) 74 337,0 тысяч тенге – в том числе: 49 775,0 тысяч тенге на средний ремонт автодороги Шемонаиха - Сугатовка, 24 562,0 тысяч тенге на капитальный ремонт кровли ГУ «Выдрихинский комплекс школа - детский сад имени А. С. Иванова».
13. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из областного бюджета на мероприятия по благоустройству аулов (сел) в следующих размерах:
1) 29 979 тысяч тенге - на благоустройство населенных пунктов, в том числе на освещение улиц населенных пунктов - 7 398 тысяч тенге, благоустройство населенных пунктов - 10 489 тысяч тенге, на обеспечение функционирования автомобильных дорог в сельских населенных пунктах – 12092 тысяч тенге.

Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012.04.09 № 3/5-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13-1. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте Шемонаиха ауданы бюджетінің шығындарын қайтаруға облыстық бюджеті қаражаты есебінен 450000 мың теңге сомасымен трансферттер көзделсін.
Ескерту. Шешім 13-1 тармақпен толықтырылды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012.02.01 № 2/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13-2. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде «Первомайский к. суалғы имараттар кешенін қайта жаңарту жобасын түзету» жобасына сорғы станциясының және су резервуарларының құрылысын аяқтауға 2011 жылы облыстық бюджеттен бөлінген пайдалануға (толық пайдалануға) рұқсат етілген нысаналы даму трансферттері олардың мақсатты пайдалануын сақтай отырып, 500 мың теңге сомасында қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 13-2 тармақпен толықтырылды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012.04.09 № 3/5-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) 11 744,0 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
2) 15 912 мың теңге - мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға, оның ішінде 14 072 мың теңге - бюджеттік кредиттер; 1 840,0 мың теңге - көтерме жәрдемақы төлемі;
3) 1 701,0 мың теңге – арнайы әлеуметтік қызмет көрсету стандарттарын енгізуге;
4) 41 799 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру мекемелеріндегі мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
5) 18 852,3 мың теңге - Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға, оның ішінде: негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік ұйымдарындағы физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға - 8 188,0 мың теңге, үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге - 10 664,3 мың теңге;
6) 18 454,0 мың теңге - жетім баланы (жетім балаларды) және ата – аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп - ұстауға асыраушыларына ай сайынғы қаражат төлеуге;
7) 22 195,0 мың теңге – мектеп мұғалімдеріне және білім беру ұйымдарының мектепке дейінгі тәрбиешілеріне біліктілік санаттары үшін қосымша төлем көлемін ұлғайтуға;
8) 1 102,0 мың теңге - «Назарбаев Зияткерлік мектептері» дербес білім беру ұйымдарының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға;

Сноска. Пункт 13 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата от 09.04.2012 № 3/5-V (вводится в действие с 01.01.2012).
13-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год за счет средств областного бюджета трансферты на возмещение потерь бюджету Шемонаихинского района в сумме 450 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением Шемонаихинского районного маслихата от 01.02.2012 № 2/2-V (вводится в действие с 01.01.2012).
13-2. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год, разрешенные к использованию (доиспользованию) целевые трансферты на развитие, выделенные из областного бюджета в 2011 году, с соблюдением их целевого назначения на завершение строительства насосной станции и резервуаров воды к проекту «Корректировка проекта реконструкции комплекса водозаборных сооружений в п. Первомайский» в сумме 500 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-2 в соответствии с решением Шемонаихинского районного маслихата от 09.04.2012 № 3/5-V (водится в действие с 01.01.2012).
14. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 11 744,0 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) 15 912 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов, в том числе 14 072,0 тысяч тенге – бюджетные кредиты; 1 840,0 тысяч тенге – выплата подъемного пособия;
3) 1 701,0 тысяч тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг;
4) 41 799 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
5) 18 852,3 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, в том числе: оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 8 188,0 тысяч тенге, обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 10 664,3 тысяч тенге;
6) 18 454,0 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
7) 22 195,0 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
8) 1 102,0 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам автономной организации образования «Назарбаев интеллектуальные школы»;

9) 3 860,0 мың теңге – «Аймақтарды дамыту» бағдарламасы аясында аймақтардың экономикалық дамуына жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтерді жайластыру мәселелерін шешуге;
10) 20 353,0 мың теңге, оның ішінде: еңбек ақыны жартылай субсидиялауға - 5 655,0 мың теңге, жұмыспен қамту орталықтарын құруға -10 096,0 мың теңге; жастар тәжірибесіне - 3 717,0 мың теңге, Жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасы аясында жартылай жұмыспен қамтылған жалдамалы жұмысшылардың біліктілігін арттыру және қайта даярлаудан өткізуге - 885 мың теңге.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012.04.09 № 3/5-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.07.12 № 4/5-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.09.21 № 5/5-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.10 № 7/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
14-1. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджет есебінен Жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасы аясында ауылдық елді мекендерді дамытуға, коммуналдық-инженерлік, инженерлік-көлік инфрақұрылымның объектілерін жөндеуге және ауылдық елді мекендерді абаттандыруға нысаналы ағымдағы трансферттер 58 139 мың теңге сомасында қарастырылсын, соның ішінде:
1) 18 514 мың теңге - ауылдық елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
2) 39 625 мың теңге - ауылдық елді мекендердегі автомобиль жолдарының қызмет етуін қамтамасыз етуге.
Ескерту. Шешім 14-1 тармақпен толықтырылды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012.04.09 № 3/5-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2012.07.12 № 4/5-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
14-2. Алынып тасталды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012.12.10 № 7/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14-3. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджет есебінен мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға нысаналы даму трансферттер 187 373 мың теңге сомасында қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 14-3 тармақпен толықтырылды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012.04.09 № 3/5-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14-3-тармақ жаңа редакцияда - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012.11.21 № 6/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. Аудандық бюджет шығыстарында төмендегi бағдарламалар бойынша шығындар көзделді:
1) 5-қосымшаға сәйкес қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге 124 258 мың теңге сомасында;

9) 3 860,0 тысяч тенге – на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»;
10) 20353,0 тысяч тенге, в том числе на: частичное субсидирование заработной платы – 5 655,0 тысяч тенге, создание центров занятости - 10 096,0 тысяч тенге; молодежная практика – 3 717,0 тысяч тенге, на переподготовку и повышение квалификации частично занятых наемных работников в рамках Программы занятости 2020 - 885 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями Шемонаихинского районного маслихата от 09.04.2012 № 3/5-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 12.07.2012 № 4/5-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 21.09.2012 № 5/5-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 10.12.2012 № 7/2-V (вводится в действие с 01.01.2012).
14-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости - 2020 за счет средств республиканского бюджета на ремонт объектов коммунально-инженерной, инженерно-транспортной инфраструктуры и благоустройство сельских населенных пунктов в сумме 58 139 тысяч тенге, в том числе:
1) 18 514 тысяч тенге – на освещение улиц сельских населенных пунктов;
2) 39625 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог в сельских населенных пунктах.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением Шемонаихинского районного маслихата от 09.04.2012 № 3/5-V (вводится в действие с 01.01.2012); в редакции от 12.07.2012 № 4/5-V(вводится в действие с 01.01.2012).
14-2. Исключен решением Шемонаихинского районного маслихата от 10.12.2012 № 7/2-V (вводится в действие с 01.01.2012).
14-3. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты на развитие за счет средств республиканского бюджета на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 187 373 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-3 в соответствии с решением Шемонаихинского районного маслихата от 09.04.2012 № 3/5-V (вводится в действие с 01.01.2012).
Пункт 14-3 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата от 21.11.2012 № 6/2-V (вводится в действие с 01.01.2012).
15. В расходах районного бюджета предусмотрены затраты по программам:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа в сумме 124 258 тысяч тенге, согласно приложению 5;

2) 6-қосымшаға сәйкес мемлекеттік органдардың күрделі шығыстарына арналған шығындар 3 140 мың теңге сомасында;
3) 7-қосымшаға сәйкес ауылдық жерлерде оқушыларды мектепке дейiн алып баруды және керi алып келудi ұйымдастыруға 751 мың теңге сомасында;
4) 8-қосымшаға сәйкес елді мекендерде көшелерді жарықтандыруға 35 525,2 мың теңге сомасында;
5) 9-қосымшаға сәйкес елді мекендердің санитарлық жағдайын қамтамасыз етуге 8 118 мың теңге сомасында;
6) 10-қосымшаға сәйкес жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеуге 890 мың теңге сомасында;
7) 11-қосымшаға сәйкес қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтің автокөлік жолдарын қамтамасыз етуге 88 576 мың теңге сомасында;
8) 12-қосымшаға сәйкес елді мекендерді көркейтуге және көгаландыруға 53 149 мың теңге сомасында;
9) 13-қосымшаға сәйкес «Аймақтарды дамыту» бағдарламасы аясында аймақтардың экономикалық дамуына жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтерді жайластыру мәселелерін шешуге 3860,0 мың теңге сомасында;
14) 14-қосымшаға сәйкес Жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге және абаттандыруға 58 139 мың теңге сомасында.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012.02.01 № 2/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.04.09 № 3/5-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.07.12 № 4/5-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.12 № 6/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

2) затраты на капитальные расходы государственных органов в сумме 3 140 тысяч тенге, согласно приложению 6;
3) на организации подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности в сумме 751 тысяч тенге, согласно приложению 7;
4) на освещение улиц населенных пунктов в сумме 35 525,2 тысяч тенге, согласно приложению 8;
5) на обеспечение санитарии населенных пунктов в сумме 8 118 тысяч тенге, согласно приложению 9;
6) на содержание мест захоронений и погребение безродных в сумме 890 тысяч тенге, согласно приложению 10;
7) на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах(селах), аульных (сельских) округах в сумме 88 576 тысяч тенге, согласно приложению 11;
8) на благоустройство и озеленение населенных пунктов в сумме  53 149 тысяч тенге, согласно приложению 12;
9) на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» в сумме 3 860,0 тысяч тенге, согласно приложению 13.
14) на ремонт и благоустройство объектов в рамках сельских населенных пунктов по Программе занятости - 2020 в сумме 58 139 тысяч тенге, согласно приложению 14.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями Шемонаихинского районного маслихата от 01.02.2012 № 2/2-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 09.04.2012 № 3/5-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 12.07.2012  № 4/5-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 21.11.2012  № 6/2-V (вводится в действие с 01.01.2012).

16. Осы шешiм 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы                             Е. Айтмұхамед
Шемонаиха аудандық
мәслихатының хатшысы                       Ә. Баяндинов
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 41/2-IV шешiмiне 1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012.12.10 № 7/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санат
Сома
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Кiрiстер атауы
I. КІРІСТЕР

16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        Е. Айтмухамед
Секретарь Шемонаихинского
районного маслихата                        А. Баяндинов
Приложение 1
к решению Шемонаихинского
районного маслихата
от 21 декабря 2011 года № 41/2-IV
Районный бюджет на 2012 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата от 10.12.2012 № 7/2-V (вводится в действие с 01.01.2012).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование доходов
1. ДОХОДЫ

475
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
41799
2
Бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беру
1507506
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл  (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
751
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
751
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
1506755
003
Жалпы бiлiм беретін оқыту
1409741
006
Балаларға  қосымша білім беру
74192
063
Республикалық бюджеттен  берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1102
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған  ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
21720
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
161712,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
161712,3
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14315
002
Ақпараттық жүйелер құру
678
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
16400
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1900
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына  ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
18454
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
10664,3
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
99301
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
168709
2
Әлеуметтiк көмек
139209
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
139209
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
35782
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5298
005
Мемлекеттiк атаулы  әлеуметтiк көмек

475
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
41799
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1507506
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
751
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
751
464
Отдел образования района (города областного значения)
1506755
003
Общеобразовательное обучение
1409741
006
Дополнительное образование для детей
74192
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
1102
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
21720
9
Прочие услуги в области образования
161712,3
464
Отдел образования района (города областного значения)
161712,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14315
002
Создание информационных систем
678
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
16400
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1900
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
18454
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
10664,3
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
99301
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
168709
2
Социальная помощь
139209
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
139209
002
Программа занятости
35782
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5298
005
Государственная адресная социальная помощь

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
268
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
268
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 41/2-IV шешiмiне 4 қосымша
2012 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердiң орындалуы
барысында секвестрге жатпайтын жергiлiктi бюджеттiк
бағдарламалардың тiзбесi
Атауы
Бiлiм беру
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
Жалпы бiлiм беретін оқыту
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 41/2-IV шешiмiне 5 қосымша
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттiң, ауыл
(село), ауылдық (селолық) округтiң әкiмiнің қызметiн қамтамасыз
ету жөніндегі қызметтерге арналған шығындар сомасын үлестіру

452
Отдел финансов района (города областного значения)
268
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
268
Приложение 4
к решению Шемонаихинского
районного маслихата
от 21 декабря 2011 года № 41/2-IV
Перечень районных бюджетных программ,
не подлежащих секвестру в процессе исполнения
районного бюджета на 2012 год
Наименование
Образование
Отдел образования района (города областного значения)
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению Шемонаихинского
районного маслихата
от 21 декабря 2011 года № 41/2-IV
Распределение сумм на услуги по обеспечению деятельности акима
района в городе, города районного значения, поселка, аула
(села), аульного (сельского) округа