Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның мемлекеттік экологиялық бақылау бөлімшелері мемлекеттік қызметшілерінің санаттарын мемлекеттік экологиялық бақылауды жүзеге асыратын лауазымды адамдарға жатқызу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2012 жылғы 24 ақпандағы № 41-ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 16 наурызда № 7467 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 10 наурыздағы № 74 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 10.03.2022 № 74 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 116-бабының 1-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның мемлекеттік экологиялық бақылау бөлімшелері мемлекеттік қызметшілерінің санаттарын мемлекеттік экологиялық бақылауды жүзеге асыратын лауазымды адамдарға жатқызу қағидалары бекітілсін.
2. Әкімшілік-кадрлық жұмыс департаменті осы бұйрықты Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің назарына жеткізсін.
3. Экологиялық реттеу және бақылау комитеті осы бұйрықты аумақтық органдардың назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Н. Қаппаров
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 41-ө бұйрығымен бекітілген
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның мемлекеттік экологиялық бақылау бөлімшелері мемлекеттік қызметшілерінің санаттарын мемлекеттік экологиялық бақылауды жүзеге асыратын лауазымды адамдарға жатқызу қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 05.02.2016 № 38 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның мемлекеттік экологиялық бақылау бөлімшелері мемлекеттік қызметшілерінің санаттарын мемлекеттік экологиялық бақылауды жүзеге асыратын лауазымды адамдарға жатқызу қағидалары, (бұдан әрі – Қағидалар), Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 116-бабына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізіліміне сәйкес әзірленген және мемлекеттік экологиялық бақылау бөлімшелері мемлекеттік қызметшілерінің санаттарын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің (бұдан әрі - Комитет) және оның аумақтық органдарының лауазымды адамдарына жатқызу тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил отнесения категорий государственных служащих подразделений государственного экологического контроля уполномоченного органа в области охраны окружающей среды к должностным лицам, осуществляющим государственный экологический контроль
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 41-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 марта 2012 года № 7467. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 10 марта 2022 года № 74.
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 10.03.2022 № 74 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 116 Экологического кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила отнесения категорий государственных служащих подразделений государственного экологического контроля уполномоченного органа в области охраны окружающей среды к должностным лицам, осуществляющим государственный экологический контроль.
2. Департаменту административно-кадровой работы довести настоящий приказ до Комитета экологического регулирования и контроля.
3. Комитету экологического регулирования и контроля довести настоящий приказ до территориальных органов.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Н. Каппаров
Утверждены приказом
Министра охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 41-ө
Правила отнесения категорий государственных служащих
подразделений государственного экологического контроля
уполномоченного органа в области охраны окружающей среды
к должностным лицам, осуществляющим государственный
экологический контроль
Сноска. Правила в редакции приказа Министра энергетики РК от 05.02.2016 № 38 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила отнесения категорий государственных служащих подразделений государственного экологического контроля уполномоченного органа в области охраны окружающей среды к должностным лицам, осуществляющим государственный экологический контроль, (далее - Правила), разработаны в соответствии со статьей 116 Экологического кодекса Республики Казахстан, а также согласно Реестру должностей политических и административных государственных служащих, утвержденному Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150, и определяют порядок отнесения категорий государственных служащих подразделений государственного экологического контроля к должностным лицам Комитета экологического регулирования и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан (далее – Комитет) и его территориальных органов.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.02.2017 № 72 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Комитеттің және оның аумақтық органдарының лауазымды адамдарының санаттарына жатқызу мемлекеттік экологиялық бақылауды жүзеге асыратын лауазымды адам тағайындалған кезде анықталады.
2. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның мемлекеттік экологиялық бақылау бөлімшелері мемлекеттік қызметшілерінің санаттарын жатқызу тәртібі
3. Мемлекеттік экологиялық бақылауды жүзеге асыратын лауазымды адамдарға мыналар жатады:
Комитет төрағасының орынбасары болып табылатын Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік экологиялық инспекторы;
Комитеттің мемлекеттік экологиялық бақылау басқармасының басшысы болып табылатын Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік экологиялық инспекторының орынбасары;
Комитеттің мемлекеттік экологиялық бақылау басқармасының бас сарапшылары болып табылатын Қазақстан Республикасының аға мемлекеттік экологиялық инспекторлары;
Комитеттің мемлекеттік метрологиялық-талдамалық бақылау басқармасының басшысы және бас сарапшылары болып табылатын Қазақстан Республикасының аға мемлекеттік экологиялық инспекторлары;
Комитеттің мемлекеттік экологиялық бақылау басқармасының сарапшылары болып табылатын Қазақстан Республикасының мемлекеттік экологиялық инспекторлары;
Комитеттің мемлекеттік метрологиялық-талдамалық бақылау басқармасының сарапшылары болып табылатын Қазақстан Республикасының мемлекеттік экологиялық инспекторлары;
Комитеттің аумақтық органдары басшыларының орынбасарлары болып табылатын облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) Бас мемлекеттік экологиялық инспекторлары;
Комитеттің аумақтық органдарының мемлекеттік экологиялық бақылау бөлімдерінің басшылары болып табылатын облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) аға мемлекеттік экологиялық инспекторлары;
Комитеттің аумақтық органдарының зертханалық-талдамалық бақылау бөлімдерінің басшылары болып табылатын облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) аға мемлекеттік экологиялық инспекторлары;
Комитеттің аумақтық органдарының мемлекеттік экологиялық бақылау бөлімдерінің бас мамандары болып табылатын облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) мемлекеттік экологиялық инспекторлары;
Комитеттің аумақтық органдарының зертханалық-талдамалық бақылау бөлімдерінің бас мамандары болып табылатын облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) мемлекеттік экологиялық инспекторлары;
Комитеттің аумақтық органдарының мемлекеттік экологиялық бақылау бөлімдерінің жетекші мамандары болып табылатын облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) мемлекеттік экологиялық инспекторлары;
Комитеттің аумақтық органдарының зертханалық-талдамалық бақылау бөлімдерінің жетекші мамандары болып табылатын облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) мемлекеттік экологиялық инспекторлары.

Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.02.2017 № 72 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Отнесение категорий должностных лиц Комитета и его территориальных органов определяется при назначении должностных лиц, осуществляющих государственный экологический контроль.
2. Порядок отнесения категорий государственных служащих подразделений государственного экологического контроля уполномоченного органа в области охраны окружающей среды
3. К должностным лицам, осуществляющим государственный экологический контроль, относятся:
Главный государственный экологический инспектор Республики Казахстан, являющийся заместителем председателя Комитета;
заместитель Главного государственного экологического инспектора Республики Казахстан, являющийся руководителем управления государственного экологического контроля Комитета;
старшие государственные экологические инспекторы Республики Казахстан, являющиеся главными экспертами управления государственного экологического контроля Комитета;
старшие государственные экологические инспекторы Республики Казахстан, являющиеся руководителем и главными экспертами управления государственного метролого-аналитического контроля Комитета;
государственные экологические инспекторы Республики Казахстан, являющиеся экспертами управления государственного экологического контроля Комитета;
государственные экологические инспекторы Республики Казахстан, являющиеся экспертами управления государственного метролого-аналитического контроля Комитета;
главные государственные экологические инспекторы областей (городов республиканского значения, столицы), являющиеся заместителями руководителей территориальных органов Комитета;
старшие государственные экологические инспекторы областей (городов республиканского значения, столицы), являющиеся руководителями отделов государственного экологического контроля территориальных органов Комитета;
старшие государственные экологические инспекторы областей (городов республиканского значения, столицы), являющиеся руководителями отделов лабораторно-аналитического контроля территориальных органов Комитета;
государственные экологические инспекторы областей (городов республиканского значения, столицы), являющиеся главными специалистами отделов государственного экологического контроля территориальных органов Комитета;
государственные экологические инспекторы областей (городов республиканского значения, столицы), являющиеся главными специалистами отделов лабораторно-аналитического контроля территориальных органов Комитета;
государственные экологические инспекторы областей (городов республиканского значения, столицы), являющиеся ведущими специалистами отделов государственного экологического контроля территориальных органов Комитета;
государственные экологические инспекторы областей (городов республиканского значения, столицы), являющиеся ведущими специалистами отделов лабораторно-аналитического контроля территориальных органов Комитета.