Қылмыстық-атқару инспекциясының пробация қызметінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 19 наурыздағы № 157 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 23 сәуірде № 7592 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 15 тамыздағы № 511 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2014.08.15 № 511 (01.01.2015 ж. бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексінің 182-бабын іске асыру мақсатында, Қазақстан Республикасының «Ішкі істер органдары туралы» Заңының 6-бабы 2-тармағының 4) тармақшасын басшылыққа алып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қылмыстық-атқару инспекциясының пробация қызметінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі қағидасы бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті (Б.М.Бердалин):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның алдағы уақытта ресми жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсінде орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Облыстар, Астана қаласы, Алматы қаласы және Алматы облысы бойынша қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің бастықтары қылмыстық-атқару инспекцияларының қызметкерлерімен осы Қағиданы зерделенуін ұйымдастырсын және талаптарын орындауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары генерал-майор А.Ж.Күреңбековке және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитетіне (Б.М.Бердалин) жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-лейтенанты                 Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2012 жылғы 19 наурыздағы
№ 157 бұйрығымен
бекiтiлген
Қылмыстық-атқару инспекциясының пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қылмыстық-атқару инспекциясының пробация қызметінің жұмысын ұйымдастыру қағидасы (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасы Қылмыстық-атқару кодексінің (бұдан әрі – Қазақстан Республикасы ҚАК) 182-бабын іске асыру мақсатында әзірленді және қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің жұмысын ұйымдастыру мен олардың шартты түрде сотталған адамдарға пробациялық бақылауды жүзеге асыру тәртібін айқындайды.
2. Пробациялық бақылауды жүзеге асыру заңды күшіне енген сот үкіміне, қаулысына, анықтамасына сәйкес жүргiзiледi.

Об утверждении Правил организации деятельности службы пробации уголовно-исполнительной инспекции
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 марта 2012 года № 157. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 апреля 2012 года № 7592. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 августа 2014 года № 511
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 15.08.2014 № 511 (вводится в действие с 01.01.2015).
В целях реализации статьи 182 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан, руководствуясь подпунктом 4) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан «Об органах внутренних дел Республики Казахстан», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации деятельности службы пробации уголовно-исполнительной инспекции.
2. Комитету уголовно-исполнительной системы (Бердалин Б.М.) Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее официальное опубликование;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Начальникам Департаментов уголовно-исполнительной системы по областям и города Астаны, города Алматы и Алматинской области организовать изучение и обеспечить исполнение требований настоящих Правил сотрудниками уголовно-исполнительных инспекций.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора Куренбекова А.Ж. и Комитет уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Бердалин Б.М.).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-лейтенант полиции                  К. Касымов
Утверждены
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 марта 2012 года № 157
Правила
организации деятельности службы пробации
уголовно-исполнительной инспекции
1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации деятельности службы пробации уголовно-исполнительной инспекции (далее – Правила) разработаны в целях реализации статьи 182 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан (далее – УИК РК) и определяют порядок организации деятельности службы пробации уголовно-исполнительной инспекции и осуществления ими пробационного контроля за условно осужденными.
2. Осуществление пробационного контроля производится согласно приговору, постановлению, определению суда, вступившего в законную силу.

3. Сынақ мерзімі кезеңіндегі әлеуметтік-құқықтық көмек көрсетумен соттармен шартты түрде сотталғандарға жүктелген міндеттерін және олардың тәртібін орындау үшін пробациялық бақылауды, сондай-ақ тұрғылықты жері бойынша қылмыстық-атқару инспекциясының пробация қызметімен (бұдан әрі – Пробация қызметі) есепке алу жүзеге асырады.
Шартты түрде сотталғандарға әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету тәртібі Қазақстан Республикасы ҚАК-нің 182-бабының 6-тармағына сәйкес анықталады.
4. Пробациялық бақылаудың мақсаты заң немесе сот белгілеген міндеттердің орындалуын бақылау арқылы әлеуметтік әділдікті қалпына келтіру, сотталғандарды түзеу, қылмыстық әрекетті қайта жасауды болдырмау, шартты түрде сотталғандардың жалпыға танылған әлеуметтік, моральдық және құқықтық нормаларды сақтауы болып табылады.
5. Аумақтық Пробация қызметтері:
1) прокуратура бөліністерімен, жергілікті әскери басқару органдарымен, жергілікті атқарушы органдармен, соттармен және қоғамдық бірлестіктермен, сотталғандар оқитын немесе жұмыс iстейтiн кәсiпорындардың, мекемелердің және ұйымдардың әкімшілігімен өзара іс-қимыл жасасуды жүзеге асырады;
2) сотқа:
iздестіру жариялау және бұлтартпау шарасын таңдау мәселесін қоя отырып, бақылаудан жасырынған сотталғандарға қатысты сынақ мерзімін ұзарту, күшейтілген пробациялық бақылау белгілеу, шартты түрде соттаудың күшiн жою туралы;
шартты түрде соттаудың күшін жою және соттылықты алып тастау туралы;
керi күшi бар қылмыстық заңның, сондай-ақ рақымшылық жасау актiсiнiң жариялануы салдарынан жазадан босату немесе жазасын жеңілдету туралы мәселелерді шешу үшін ұсыным енгізеді;
3) сот үкімі келіп түскен күннен бастап бір тәулік мерзімде (демалыс және мейрам күндерін есептемегенде) сотталғандардың деректерін ақпараттық деректер базасына енгізіп, оларды есепке алуды жүзеге асырады, тұрғылықты жері өзгерген жағдайда оларды уақтылы түзетуді жүргізеді;
4) ішкі істер органдарының (бұдан әрі – ІІО) қолданыстағы автоматтандырылған ақпараттық-іздеу жүйелері және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің (бұдан әрі – ҚСжАЕК) ақпараттық жүйелері бойынша сотталған адамдарды тексеруді жүзеге асырады;
5) тоқсанына кемінде бір рет (қалада және аудандық орталықта кемінде айына бір рет) тұрғылықты және жұмыс орны бойынша сотталғандармен профилактикалық жұмыс (әкімшілік құқық бұзушылықтар мен қылмысқа, сондай-ақ жазаны өтеу жағдайларын бұзуға жол бермеу туралы әңгімелесулер өткізу) жүргiзеді;
6) тоқсан сайын орындауға келіп түскен үкiмдер бойынша сотпен салыстыра тексеру жұмысын жүргізеді, ол туралы осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада салыстыра тексеру актiсін жасайды;

3. Пробационный контроль за исполнением возложенных судом на условно осужденных обязанностей и их поведением с оказанием содействия в получении социально-правовой помощи в период испытательного срока осуществляется службой пробации уголовно-исполнительной инспекции (далее – Служба пробации) по месту жительства.
Порядок оказания социально-правовой помощи условно осужденным определяется в соответствии с пунктом 6 статьи 182 УИК РК.
4. Целью пробационного контроля является восстановление социальной справедливости, исправление осужденных, предотвращение повторного совершения преступного деяния, соблюдение условно осужденными общепринятых социальных, моральных и правовых норм, путем контролирования исполнения обязанностей, установленных законом или судом.
5. Территориальные Службы пробации:
1) осуществляют взаимодействие с подразделениями прокуратуры, местными органами военного управления, местными исполнительными органами, судами и общественными объединениями, с администрацией предприятий, учреждений и организаций, в которых обучаются или работают осужденные;
2) вносят представления в суд для решения следующих вопросов:
о продлении испытательного срока и установлении усиленного пробационного контроля, отмене условного осуждения в отношении осужденных скрывшихся от контроля с постановкой вопроса об объявлении розыска и избрании меры пресечения;
об отмене условного осуждения и снятия судимости;
об освобождении от наказания или смягчении наказания вследствие издания уголовного закона, имеющего обратную силу, а также акта об амнистии;
3) со дня поступления приговора суда в суточный срок (без учета выходных и праздничных дней) осуществляют постановку на учет осужденных с занесением их данных в информационную базу данных, в случае изменения места жительства своевременно производят их корректировку;
4) осуществляют проверку осужденных лиц по функционирующим автоматизированным информационно-поисковым системам органов внутренних дел (далее – ОВД) и информационным системам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – КПСиСУ);
5) не реже одного раза в квартал (в городе и в районном центре не реже одного раза в месяц) проводят профилактическую работу по месту жительства и работы (проведение бесед о недопущении: административных правонарушений и уголовных преступлений, а также нарушений условий отбывания наказаний) с осужденными;
6) ежеквартально проводят сверку с судом по поступившим на исполнение приговорам, о чем по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам составляются акты сверок в двух экземплярах;

7) сотталғандар туралы қойылған хабарламалар бойынша тоқсан сайын ҚСжАЕК-ның аумақтық басқармасымен салыстыра тексеру жүргізеді, ол туралы осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада салыстыра тексеру актiсін жасайды;
8) іздестірудегі адамдардың тізімдері бойынша жедел-іздестіру бөліністерімен ай сайын салыстыра тексеру жүргізеді, ол туралы осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада салыстыра тексеру актісін жасайды;
9) есепке алынған және шығарылған күзет карточкалары бойынша көші-қон полициясы бөліністерімен тоқсан сайын салыстыра тексеру жүргізеді, ол туралы осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада салыстыра тексеру актісін жасайды;
10) учаскелік полиция және кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі инспекторлардың хабардар болуын арттыру үшін Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдардың тізімдерін ай сайын қоғамдық қауіпсіздік бөліністеріне жолдайды;
11) Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерге заңсыз шығу фактілерінің жолын кесу мақсатында есепте тұрған және есептен шығарылған қоғамнан оқшаулаумен байланысты емес жазаға сотталғандардың, сондай-ақ шетел азаматтарының тізімдерін ай сайын көші-қон полициясы бөліністеріне жолдайды;
12) орналасқан жері белгiсiз, есепте тұрған адамдарды iздестіру бойынша бастапқы iс-шараларды жүргiзедi;
13) бақылау істерінің сақталуына дербес жауап береді;
14) сотталғандарды есептен шығарады;
15) құжаттармен мынадай операциялар:
кіріс және шығыс хат-хабарлар құжаттарын тіркеуді;
құжаттардың орындалуын бақылауды;
құжаттарды жедел сақтау мен пайдалануды;
құжаттарды ведомстволық мұрағатқа сақтауға беруді жүргізеді;
16) мөрлер мен мөртабандары болады, олар сейфтерде немесе мөрленетін өртке төзімді металл шкафтарда сақталады.
6. Пробация қызметі:
шартты түрде сотталғандарды есепке алуды;
соттармен шартты түрде сотталғандарға жүктелген міндеттерін орындау және тұрғылықты жері бойынша олардың тәртібін бақылауды;
шартты түрде сотталғандарды есептен алуды жүзеге асырады.
2. Шартты түрде сотталғандарды Пробация қызметінің
есебіне қою тәртібі
7. Пробация қызметі үкімді тіркеу кезінде:
1) үкімнің көшірмесін қосымшаларымен бірге келіп түскен күні кiрiс құжаттарының журналына тiркейдi, содан кейін сотталған адамның деректерін нөмірленген, бауланған және мөрмен мөрленген шартты түрде сотталғандарды есепке алу журналына осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша енгiзедi. Шартты түрде сотталғандардың және түзеу мекемелерінен келген адамдардың тұрғылықты жерінің өзгеруіне байланысты басқа пробация қызметтерінен келіп түскен бақылау істері де осындай тәртіппен тiркеледi.
Үкімнің көшірмелерінде жазаны орындауға кедергі келтіретін түсініссіздіктер, қателер анықталған жағдайда, сотталғандарды есепке алу журналына тіркеместен үкім дереу сотқа қайтарылады;

7) ежеквартально проводят сверку с территориальным Управлением КПСиСУ по выставленным извещениям об осужденных, о чем по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам составляются акты сверок в двух экземплярах;
8) ежемесячно проводят сверку с оперативно-розыскными подразделениями по спискам лиц, находящихся в розыске, о чем по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам составляется акт сверки в двух экземплярах;
9) ежемесячно проводят сверку с подразделениями миграционной полиции по выставленным и снятым с учета сторожевым карточкам, о чем по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам составляется акт сверки в двух экземплярах;
10) ежемесячно в подразделения общественной безопасности направляют списки лиц, состоящих на учете Службы пробации, для повышения информированности участковых инспекторов полиции и по делам несовершеннолетних;
11) ежемесячно с целью пресечения фактов незаконного выезда за пределы Республики Казахстан лиц, осужденных к наказаниям без изоляции от общества, в том числе иностранных лиц, в подразделения миграционной полиции направляют списки состоящих и снятых с учета;
12) проводят первоначальные мероприятия по розыску лиц, состоящих на учете, местонахождения которых неизвестно;
13) несут персональную ответственность за сохранность контрольных дел;
14) снимают с учета осужденных;
15) проводят следующие операции с документами:
регистрацию документов входящей и исходящей корреспонденции;
контроль исполнения документов;
оперативное хранение и использование документов;
передачу документов на хранение в ведомственный архив;
16) имеют в наличии печати и штампы, которые хранятся в сейфах или опечатываемых несгораемых металлических шкафах.
6. Службы пробации осуществляют:
учет условно осужденных:
контроль за исполнением возложенных судом на условно осужденных обязанностей и за их поведением по месту жительства;
снятие с учета условно осужденных.
2. Порядок постановки условно осужденных на учет
Службой пробации
7. При регистрации приговора Служба пробации:
1) регистрирует в день поступления копию приговора вместе с приложениями к ней в журнале входящих документов, а затем вносит данные осужденного в пронумерованный, прошнурованный и опечатанный печатью журнал учета условно осужденных по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам. В таком же порядке регистрируются контрольные дела, поступившие из других Служб пробации, в связи с изменением места жительства условно осужденных и прибывших из исправительных учреждений.
В случае обнаружения в копиях приговора неясностей, ошибок, препятствующих их исполнению, приговор немедленно, без регистрации в журнале учета условно осужденных, возвращается в суд;

2) шартты түрде сотталғанды есепке қойған сәттен бастап бір тәулік мерзімде:
үкімді шығарған сотқа немесе сотталғанды босатқан түзеу мекемесіне сот шешімінің орындауға қабылданғандығы туралы хабарламаны осы Қағидаға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жолдайды;
осы Қағидаға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бақылау-мерзімдік карточка толтырады, оны Пробация қызметінің тиісті картотекасына салады;
осы Қағидаға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шартты түрде сотталғанды тіркеу есебінен шығаруды бақылау және тұрғылықты жерін өзгертуі туралы Пробация қызметін ақпараттандыру үшін күзет карточкасын толтырады және көші-қон полициясы бөліністеріне тапсырады, екінші данасы картотекаға салынады;
осы Қағидаға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу парағын және осы Қағидаға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бақылау ісін бастайды.
8. Бақылау ісінің және бақылау-мерзімдік карточканың реттік нөмірлері шартты түрде сотталғандарды есепке алу журналына тіркеген үкімнің нөміріне сәйкес болуы керек.
9. Шартты түрде сотталғанның бақылау ісі екі бөлімнен тұрады:
бірінші бөлімге есепке қою үшiн негiз болатын құжаттар (үкім, ұйғарым, қаулы, заңды күшіне енгендігі туралы анықтама), хабарламалардың көшірмелері, тіркеу парағы және істі зерделеу бойынша тексерушіге белгі қоюға арналған жеке парақ тігіледі;
екінші бөлімге жазаның орындалу процессін ұйымдастыруға және жүзеге асыруға қатысты сипаттамалық құжаттар тігіледі. Барлық құжаттар хронологиялық ретпен тігіліп, нөмірленіп, тізімдемеге енгізілуі тиіс.
10. Сотталғанды есепке қойғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде Пробация қызметі Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2843 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының 2004 жылғы 29 сәуірдегі № 23 бұйрығымен (бұдан әрі – Қазақстан Республикасы БП бұйрығы) бекітілген Арнайы есепке алудың жекелеген түрлерін жүргізу мен пайдалану қағидасына 5-қосымшаға сәйкес сотталған туралы хабарлама толтырады, ал басқа облыстың соты соттаған адамдарға Қазақстан Республикасы БП бұйрығына 1-қосымшаға сәйкес толтырылған әліпбилік есепке алу карточкасының (бұдан әрі – 1-Н) бір данасы және сотталған туралы бір хабарлама толтырылады, олар ілеспе хатпен қоса ҚСжАЕК-ның аумақтық басқармасына жолданады, ілеспе хаттың екінші данасы істің бірінші бөліміне тігіледі.
11. Сотталған жазадан босатылған жағдайда немесе оған қатысты үкім өзгергенде, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген басқа да негіздемелер бойынша есептен шығарылғанда, Пробация қызметі тиісті құжатты қабылдағаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде ҚСжАЕК-ның аумақтық басқармасына сотталғанды есептен шығару негіздемесі немесе оған қатысты үкімнің өзгергендігі туралы толық мәліметтер көрсетілген сотталған туралы хабарламаны жолдайды. Хабарламаның көшірмесі хронологиялық ретпен істің екінші бөліміне тігіледі.

2) в суточный срок с момента постановки на учет условно осужденного:
направляет в суд, вынесший приговор или исправительное учреждение, из которого освобожден осужденный, извещение о принятии судебного решения к исполнению по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
заполняет контрольно-сроковую карточку по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, которую помещают в соответствующую картотеку Службы пробации;
заполняет и передает сторожевую карточку в подразделения миграционной полиции для контроля за снятием условно осужденного с регистрационного учета и информирования Службы пробации, об изменении места жительства условно осужденного по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам, второй экземпляр помещается в картотеку;
заводит регистрационный лист по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам и контрольное дело по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
8. Порядковые номера контрольного дела и контрольно-сроковой карточки должны соответствовать номеру приговора, зарегистрированного в журнале учета условно осужденных.
9. Контрольное дело условно осужденного состоит из двух частей:
в первой части подшиваются материалы, служащие основанием для постановки на учет (приговор, определение, постановление, справка о вступлении в законную силу), копии извещений, сообщений, регистрационный лист и отдельный лист для отметок проверяющих по изучению дела;
во второй части - характеризирующие материалы, относящиеся к организации и осуществлению процесса исполнения наказания. Все документы должны быть подшиты в хронологическом порядке, пронумерованы и занесены в опись.
10. В течение 5 рабочих дней после постановки на учет осужденного, Служба пробации заполняет извещение об осужденном согласно приложению 5 к Правилам ведения и использования отдельных видов специальных учетов, утвержденным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 апреля 2004 года № 23, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2843 (далее - приказ ГП РК), а на лиц, осужденных судами другой области - первый экземпляр алфавитной учетной карточки (далее - Ф-1), согласно приложению 1 к приказу ГП РК и одно извещение об осужденном, которые направляются сопроводительным письмом в территориальное Управление КПСиСУ, второй экземпляр сопроводительного письма подшивается в первой части дела.
11. В случае освобождения от наказания осужденного или изменения приговора в отношении него, а также при снятии с учета по другим основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан, Служба пробации в течении 5 рабочих дней после получения соответствующего документа направляет в территориальное Управление КПСиСУ извещение об осужденном с указанием полных сведений об основании снятия осужденного с учета или изменения приговора в отношении него. Копия извещения подшивается во второй части дела в хронологическом порядке.

12. Егер сотталған он сегіз жастан жиырма жеті жасқа дейін әскери қызметін өтемесе және мерзімді әскери қызметке шақырылатын болса, Пробация қызметі осы Қағидаға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оны есепке қою туралы жергілікті әскери басқару органына хабарлама жолдайды.
3. Шартты түрде сотталғандардың жүріс-тұрысын
пробациялық бақылауды жүзеге асыру тәртібі
13. Сынақ мерзiмi iшiнде шартты түрде сотталғандардың жүріс-тұрысын бақылауды, олардың тұрғылықты жері, жұмыс және оқу орны бойынша Пробация қызметі жүзеге асырады.
14. Пробация қызметі пробациялық бақылауда жүрген шартты түрде сотталғанды есепке қою кезінде:
1) оған қатысты пробациялық бақылаудың жүзеге асырылу және тоқтатылу тәртібін түсіндіреді, сондай-ақ тіркеу үшін Пробация қызметіне келу күнін белгілейді;
2) сот жүктеген міндеттерді орындау, сондай-ақ оларды орындамағаны үшін жауапкершілікке тарту тәртібін түсіндіреді.
Бұдан кейін, осы Қағидаға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шартты түрде сотталғаннан қолхат алынады, ол шартты түрде сотталғанның бақылау ісіне тігіледі.
15. Шартты түрде сотталған:
1) Пробация қызметі алдында өзiнiң жүріс-тұрысы туралы есеп береді;
2) сот жүктеген міндеттерді орындайды;
3) Пробация қызметіне тіркелу үшін айына екі рет, күшейтілген пробациялық бақылау кезінде айына төрт рет, сондай-ақ шақыру бойынша келеді;
4) қаладан немесе ауданнан тыс жерге шығуды жоспарлағаны жөнінде Пробация қызметіне хабарлайды;
5) тұрғылықты жерін Пробация қызметінің рұқсатымен, яғни өзінің хабардар етуімен ауыстырады;
6) Пробация қызметі қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіпте шағымданады.
16. Пробация қызметінің қызметкері әлеуметтік-құқықтық көмек көрсетуден басқа, сот жүктеген міндеттерді шартты түрде сотталғанның қалай орындайтынын бақылайды.
17. Шартты түрде сотталған пробациялық бақылаудан жалтарған жағдайда, Пробация қызметі оның орналасқан жерiн және жалтару себептерiн анықтау бойынша бастапқы іс-шараларды жүргiзедi.
18. Шартты түрде сотталған әскери немесе балама азаматтық қызметке шақырылған немесе түскен жағдайда, Пробация қызметі жергілікті әскери басқару органына немесе шартты түрде сотталғанның қызмет орнына қызмет атқару кезінде оның жүріс-тұрысына одан әрі бақылауды жүзеге асыру үшін сот үкiмiнiң көшiрмесiн жолдайды. Егер шартты түрде сотталғанның өтеп жатқан қызметінің аяқталуына орай оның сынақ мерзiмi аяқталмаса, әскери бөлімнің қолбасшылығы оның кеткен орны бойынша Пробация қызметіне қызмет мерзімі аяқталғаны жөнінде хабарлама және сот үкiмiнiң көшiрмесiн жолдайтыны ілеспе хатта көрсетіледі.

12. В случае, если осужденный в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет не проходил и подлежит призыву на срочную воинскую службу, Служба пробации направляет в местный орган военного управления сообщение о постановке его на учет по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
3. Порядок осуществления пробационного контроля
за поведением условно осужденных
13. Контроль за поведением условно осужденных в течение испытательного срока осуществляется Службой пробации по месту жительства, работы и учебы осужденных.
14. Служба пробации при постановке на учет условно осужденного, находящегося под пробационным контролем, разъясняет:
1) порядок осуществления и прекращения в отношении него пробационного контроля, а также устанавливает дни явки в Службу пробации для регистрации;
2) порядок исполнения возложенных судом обязанностей, а также привлечения к ответственности за их неисполнение.
После этого, от условно осужденного отбирается подписка по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам, которая подшивается в контрольное дело условно осужденного.
15. Условно осужденные:
1) отчитываются перед Службой пробации о своем поведении;
2) выполняют возложенные судом обязанности;
3) являются два раза, а при усиленном пробационном контроле четыре раза в месяц для регистрации, а также по вызову в Службу пробации;
4) уведомляют Службу пробации о планируемом выезде за пределы города или района;
5) меняют место жительство с разрешения, то есть при личном уведомлении Службы пробации.
6) обжалуют действие (бездействия) сотрудников Службы пробации в порядке, установленном Законами Республики Казахстан.
16. Кроме оказания социально-правовой помощи сотрудник Службы пробации контролирует, как условно осужденный выполняет возложенные судом обязанности.
17. В случае уклонения условно осужденного от пробационного контроля, Служба пробации проводит первоначальные мероприятия по установлению его местонахождения и причин уклонения.
18. В случае призыва или поступления условно осужденных на воинскую или альтернативную гражданскую службу, Служба пробации направляет в местный орган военного управления или по месту службы условно осужденных копию приговора суда для осуществления дальнейшего контроля за его поведением при прохождении службы. В сопроводительном письме указывается о том, что если по окончании службы условно осужденного испытательный срок не истек, то командование воинской части должно направить сообщение об окончании срока службы и копию приговора суда в Службу пробации по месту его убытия.

19. Шартты түрде сотталғанға қосымша жаза ретінде қоғамдық жұмыстарға тарту және белгiлi бір лауазымды атқару немесе белгiлi бiр қызметпен айналысу құқығынан айыру тағайындалған кезде Пробация қызметі жазаның әрбір түрінің талаптарына сәйкес iс-шараларды толық көлемде жүзеге асырады.
20. Сынақ мерзiмi мен пробациялық бақылау кезінде шартты түрде сотталғандардың жүріс-тұрысын бақылау мақсатында Пробация қызметі:
1) шартты түрде сотталғандармен кемінде айына бір рет профилактикалық әңгімелесулер жүргізеді;
2) сотталғандар тарапынан қоғамдық тәртіпке, имандылыққа, кәмелетке толмағандардың құқықтарына, жеке тұлғаға қол сұғатын, отбасылық-тұрмыстық қарым-қатынастар саласында әкiмшiлiк құқық бұзушылық және қайта қылмыс жасауды болдырмау жөнінде шаралар қабылдайды;
3) ай сайын сотталғанды ішкі істер органдарының қолда бар есептері, сондай-ақ аумақтық ҚСжАЕК есептері бойынша өзіне сол үшiн әкiмшiлiк жаза қолданылған, қоғамдық тәртiп пен имандылыққа, кәмелетке толмағандардың құқықтарына, жеке тұлғаға қол сұғатын, сондай-ақ отбасылық-тұрмыстық қарым-қатынастар саласында әкiмшiлiк құқық бұзушылық жасағанына, тұрғылықты жерін ауыстырғанына, жаңа қылмыстар жасағанына немесе қылмыстық жауапкершілікке тартылғанына тексеріс жүргізеді;
4) сотталғандардың жүріс-тұрысына және оларға сот жүктеген міндеттердің сақталуына қатысты құқық қорғау және өзге де органдармен, мекемелермен шартты түрде ақпаратпен алмасуды, бірлескен профилактикалық іс-шаралар жүргізуді тұрақты негізде жүзеге асырады.
21. Пробация қызметі тиісінше бақылауды, сондай-ақ сотталған адамдардың орналасқан жері туралы ақпарат алуды қамтамасыз ету үшін электрондық бақылау құралдарын қолданады.
22. Пробация қызметінің бастығы немесе оны алмастыратын адам сотталғанға сот белгілеген шектеулерге сәйкес, оның жеке басын сипаттайтын мәліметтердің негізінде, сондай-ақ тиісті құралдарды орнатудың техникалық мүмкіндігін негізге алып, сотталғанды жеке есепке қойған кезде, сонымен қатар бұдан әрі жазаны өтеу кезінде оған электрондық бақылау құралдарын қолдану туралы шешім қабылдайды.
23. Сотталғанға электрондық бақылау құралдарын қолдану туралы шешім осы Қағидаға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаулымен ресімделеді, ол шартты түрде сотталғанға және онымен бірге тұратын адамдарға жарияланады, бұл ретте шартты түрде сотталғанға құралды бұзған жағдайдағы жауапкершілігі түсіндіріледі. Электрондық бақылау құралдарын қолдануға жауапты Пробация қызметінің қызметкері қаулыны шығарған сәттен бастап, үш жұмыс күні ішінде қажетті құрал-жабдықты орнатуды жүзеге асырады, шартты түрде сотталғанға электрондық бақылау құралдарын пайдаланудың ерекшеліктерін түсіндіреді, осы Қағидаға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оларды пайдалану жаднамасын қол қойдырып береді.

19. При назначении условно осужденному в качестве дополнительного наказания о привлечении к общественным работам, лишении права занимать определенную должность или заниматься определенной деятельностью, Служба пробации в полном объеме осуществляет мероприятия в соответствии с требованиями к каждому виду наказания.
20. В целях контроля за поведением условно осужденных в период испытательного срока и пробационного контроля Служба пробации:
1) не реже одного раза в месяц проводит профилактическую беседу с условно осужденными;
2) принимает меры к недопущению и предотвращению со стороны осужденных случаев административного правонарушения, посягающего на общественный порядок, нравственность, права несовершеннолетних, на личность, в сфере семейно-бытовых отношений и повторных преступлений;
3) ежемесячно проверяет осужденных по существующим учетам органов внутренних дел, а также по учетам территориальных управлений КПСиСУ на предмет совершения осужденным административного правонарушения, посягающего на общественный порядок и нравственность, права несовершеннолетних, на личность, а также в сфере семейно-бытовых отношений, за которое на него было наложено административное взыскание, смены места жительства, совершения новых преступлений или привлечения к уголовной ответственности;
4) на постоянной основе осуществляет обмен с правоохранительными и иными органами и учреждениями информацией, касающейся поведения условно осужденных и соблюдения ими возложенных судом обязанностей, проведения совместных профилактических мероприятий.
21. Для обеспечения надлежащего контроля, и получения информации о месте нахождении осужденных лиц Службой пробации используются электронные средства слежения.
22. Начальник Службы пробации либо лицо, его замещающее, в соответствии с ограничениями, установленными осужденному судом, на основании сведений, характеризующих его личность, а также исходя из технической возможности установки соответствующего оборудования, принимает решение о применении к нему электронных средств слежения при постановке осужденного на персональный учет, а также в дальнейшем при исполнении наказания.
23. Решение о применении к осужденному электронных средств слежения оформляется постановлением по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам, которое объявляется условно осужденному и лицам, проживающим совместно с ним, при этом разъясняется ответственность условно осужденного за порчу оборудования. Сотрудник Службы пробации, ответственный за использование электронных средств слежения, в течение трех рабочих дней с момента вынесения постановления осуществляет установку необходимого оборудования, разъясняет условно осужденному особенности эксплуатации электронных средств слежения, вручает ему памятку по их эксплуатации под роспись по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.

24. Сот белгілеген шектеулердің сақталуын қадағалауды жүзеге асыру мақсатында Пробация қызметі электрондық бақылау құралдарын тікелей шартты түрде сотталғанға оның тұрғылықты немесе орналасқан жері бойынша орнатады.
25. Электрондық бақылау құралдарын пайдалануға жауапты Пробация қызметінің қызметкері:
1) шартты түрде сотталғандарға белгіленген шектеулерді сақтау туралы мониторинг пультінің деректерін қолдану арқылы ақпарат жинауды жүзеге асырады;
2) электрондық бақылау құралдарын бұзу, рұқсатсыз шешу, сот белгілеген шектеулерді бұзу фактілері туралы ақпарат алған кезде, Пробация қызметінің бастығына немесе оны алмастыратын адамға баянатпен баяндайды және осы Қағидаға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заң бұзушылықтарды есепке алу журналына тиісті белгі қояды.
Электрондық бақылау құралдарының тоқтап қалуы мен бұзылуының барлық анықталған фактілері туралы тез арада Пробация қызметінің бастығына немесе оны алмастыратын адамға баянатпен баяндайды, осы Қағидаға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оларды қадағалау мен бақылау құралдарының ақауларын есепке алу журналында көрсетеді.
26. Электрондық бақылау құралдарының бұзылған жағдайда оның себебін анықтау және оларды орнына келтіру бойынша шаралар қабылдайды.
27. Шартты түрде сотталғанға қатысты электрондық бақылау құралдарын техникалық себептер бойынша бұдан әрі қолдану мүмкін болмаған жағдайда немесе сот белгілеген шектеулер өзгерген кезде Пробация қызметінің бастығы немесе оны алмастыратын адам осы Қағидаға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша негізделген тиісті қаулы қабылдай отырып, электрондық бақылау құралдарын қолдануды тоқтатады немесе оларды қолдану тәртібін және қолданылатын техникалық құралдардың жиынтығын өзгертеді. Электрондық бақылау құралдарын пайдалануға жауапты Пробация қызметінің қызметкері қаулы шығарған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде қажетті құралды алып тастауды (ауыстыруды) жүзеге асырады.
28. Егер шартты түрде сотталған бұзу фактісін теріске шығарған жағдайда, Пробация қызметі электрондық бақылау құралдары арқылы алынған заң бұзушылыққа жол берілген факті туралы мәліметті зерделеу арқылы тексеріс жүргізеді.
29. Шартты түрде сотталған электрондық бақылау құралдарын бұзған (жарамсыз еткен) жағдайда осы Қағидаға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша акт жасалады.
Бұзу және жарамсыз ету себебін анықтау үшін Пробация қызметі электрондық бақылау құралдарын облыстық Қылмыстық-атқару жүйесі департаментінің техникалық қызмет бөліміне жолдайды.
30. Шартты түрде сотталғанның бақылау iсiнің екінші бөліміне онымен жүргiзілген профилактикалық әңгімелесулер туралы анықтамалар және шартты түрде сотталғанның жүріс-тұрысына қатысты барлық материалдар, сондай-ақ шартты түрде сотталғанның түсiнiктемелерi мен басқа да құжаттар қоса тіркеледі.

24. Устройства электронных средств слежения устанавливаются Службой пробации непосредственно на условно осужденного, по месту его жительства или пребывания, в целях осуществления контроля за соблюдением ограничений установленных судом.
25. Сотрудник Службы пробации, ответственный за использование электронных средств слежения:
1) осуществляет сбор информации с использованием данных пульта мониторинга о соблюдении условно осужденным установленных ограничений;
2) при получении информации о фактах повреждения, несанкционированного съема электронных средств слежения, нарушений ограничений, установленных судом, докладывает рапортом начальнику Службы пробации либо лицу, его замещающему, и производит соответствующие отметки в журнале учета нарушений по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам.
Незамедлительно докладывает рапортом начальнику Службы пробации либо лицу, его замещающему обо всех зафиксированных фактах отказов и сбоев в работе электронных средств слежения, отражает их в журнале учета неисправностей электронных средств слежения и контроля по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам.
26. В случае сбоя в работе электронных средств слежения принимает меры по установлению его причин и их устранению.
27. В случае невозможности дальнейшего использования в отношении условно осужденного электронных средств слежения по техническим причинам либо при изменении судом установленных ограничений, начальник Службы пробации либо лицо, его замещающее отменяет использование электронных средств слежения либо изменяет порядок их использования и набор применяемых технических средств, приняв соответствующее мотивированное постановление по форме согласно  приложению 17 к настоящим Правилам. Сотрудник Службы пробации, ответственный за использование электронных средств слежения, в течение трех рабочих дней с момента вынесения постановления осуществляет снятие (замену) необходимого оборудования.
28. В случаях, если условно осужденный отрицает факт нарушения, Служба пробации проводит проверку путем изучения сведений о факте допущенного нарушения, полученных при помощи электронных средств слежения.
29. В случае повреждения (порчи) условно осужденным электронных средств слежения составляется акт по форме согласно приложению 18 к настоящим Правилам.
Для определения причины повреждения и порчи, электронные средства слежения Службой пробации направляются в отдел технической службы Департамента уголовно-исполнительной системы области.
30. Ко второй части контрольного дела условно осужденного приобщаются справки о проведении с ним профилактических бесед и все материалы, касающиеся поведения условно осужденного, а также объяснения условно осужденного и другие документы.

31. Егер шартты түрде сотталған адам сынақ мерзiмi және пробациялық бақылау аяқталғанға дейiн өзiнiң жүріс-тұрысымен түзелгенiн дәлелдесе, онда белгiленген сынақ мерзiмiнiң кемiнде жартысы өткен кезде Пробация қызметі осы Қағидаға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сотқа ұсыным енгізеді.
Ұсынымда шартты түрде сотталғанның жеке басын, оның жүріс-тұрысын сипаттайтын деректер баяндалады және шартты түрде соттаудың күшін жою мен сотталған адамнан соттылықты алып тастау жөнінде мәселе қойылады.
32. Егер шартты түрде сотталған адам өзіне сол үшiн әкiмшiлiк жаза қолданылған, қоғамдық тәртiп пен имандылыққа, кәмелетке толмағандардың құқықтарына, жеке тұлғаға қол сұғатын және отбасылық-тұрмыстық қарым-қатынастар саласында әкiмшiлiк құқық бұзушылық жасаған, электрондық бақылау құралдарын қасақана бүлдірген, сонымен қатар дәлелсіз себептермен тіркелуге келмеген, Пробация қызметінің рұқсатынсыз тұрғылықты жерін ауыстырған, сондай-ақ оған сот жүктеген міндеттерді орындамаған жағдайда Пробация қызметі осы Қағидаға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сотқа сынақ мерзімін ұзарту және күшейтілген пробациялық бақылау тағайындау туралы ұсыным енгізеді.
Бұдан басқа, осы тармақта көрсетілген заң бұзушылықтарға қайта жол берген, бақылауды жүзеге асыратын орган қызметкерлерінің заңды талаптарын орындаудан бас тартқан, сол секілді оларды қорлаған не оларға қатысты күш қолданамын деп қорқытқан жағдайда, осы Қағидаға 20-қосымшаға сәйкес шартты түрде сотталғанға шартты түрде соттаудың күші жойылуы мүмкін болатыны туралы жазбаша ескерту шығарады.
33. Шартты түрде сотталған сынақ мерзімі ішінде осы Қағиданың 32-тармағында көрсетілген заң бұзушылықтарды қайта жасаған, шартты түрде сотталғанның жүріс-тұрысына бақылауды жүзеге асыратын орган қызметкерлерінің заңды талаптарын орындаудан бас тартқан, сол секілді оларды қорлаған не оларға қатысты күш қолданамын деп қорқытқан, не болмаса шартты түрде сотталған бақылаудан жасырынған жағдайда, осы Қағидаға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сотқа шартты жазаның күшін жою туралы ұсыным жолданады.
34. Ұсынымға сотталғанның жұмыс орнынан, оқу орнынан және тұрғылықты жерiнен берілген мiнездеме, Пробация қызметі қызметкерiнiң шартты түрде сотталғанның жүріс-тұрысы, оның тұрмыс салты жөніндегі баянаты, шартты түрде сотталғанның түсiнiктемелерi және басқа да құжаттар қоса тіркеледі.
35. Пробация қызметіне тіркелуге келмеген күннен бастап күнтізбелік он бес күннен астам уақыт iшiнде тұрғылықты жері анықталмаған шартты түрде сотталған пробациялық бақылаудан жасырынған деп танылады.
Көрсетілген мерзім өткеннен кейін Пробация қызметі бастапқы iздестіру іс-шараларын жүргiзедi.

31. Если до истечения испытательного срока и пробационного контроля условно осужденный своим поведением доказал свое исправление, то по истечении не менее половины установленного испытательного срока, Служба пробации вносит в суд представление по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам.
В представлении излагаются данные, характеризующие личность условно осужденного, его поведение и ставится вопрос об отмене условного осуждения и о снятии с осужденного судимости.
32. В случае совершения условно осужденным административного правонарушения, посягающего на общественный порядок и нравственность, права несовершеннолетних, на личность и в сфере семейно-бытовых отношений, за которое на него было наложено административное взыскание, умышленную порчу электронных средств слежения, а также в случае неявки для регистрации без уважительной причины, смены места жительства без разрешения Службы пробации, а также в случае неисполнения возложенных на осужденного судом обязанностей, Службой пробации по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам вносится в суд представление о продлении испытательного срока и установлении усиленного пробационного контроля.
Кроме того, согласно приложению 20 к настоящим Правилам выносит условно осужденному письменное предупреждение о возможности отмены условного осуждения в случае повторного допущения нарушений, указанных в настоящем пункте, неповиновения законному требованию, а равно оскорбления либо угрозы совершения насильственных действий в отношении сотрудников органа, осуществляющего контроль.
33. В случае повторного совершения условно осужденным в течение испытательного срока нарушений, указанных в пункте 32 настоящих Правил, неповиновения законному требованию, а равно оскорбления либо угрозы совершения насильственных действий в отношении сотрудников органа, осуществляющего контроль за поведением условно осужденного, либо если условно осужденный скрылся от контроля, в суд направляется представление об отмене условного наказания по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам.
34. К представлению прилагаются характеристика с места работы, учебы и жительства, рапорт сотрудника Службы пробации о поведении условно осужденного, его образе жизни, объяснения условно осужденного и другие документы.
35. Скрывающимся от пробационного контроля признается условно осужденный, местонахождение которого не установлено в течение более пятнадцати календарных дней с момента неявки для регистрации в Службу пробации.
По истечении указанного срока, Служба пробации проводит первоначальные розыскные мероприятия.

36. Егер шартты түрде сотталған бақылаудан жасырынған жағдайда, Пробация қызметі сотқа іздестіру жариялау және бұлтартпау шарасын қолдану туралы тиісті ұсыным жолдайды.
37. Сынақ мерзімі сот шартты түрде сотталғанды іздестіруге жариялау туралы қаулы шығарған сәттен бастап тоқтатылады және соттың шешімімен қайта басталады.
38. Сынақ мерзiмi және пробациялық бақылау мерзімі сот үкiмi заңды күшiне енген сәттен бастап есептеледi.
39. Сотқа барлық құжаттар екі данада дайындалады.
4. Кәмелетке толмаған сотталғандарға
пробациялық бақылаудың тәртібі
40. Пробация қызметінің қызметкерлері:
1) кәмелетке толмағандар тарапынан қылмыстар мен басқа да құқық бұзушылықтарды ескерту бойынша жеке профилактикалық жұмыстарды жүзеге асырады;
2) кәмелетке толмағандардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғауды қамтамасыз етеді;
3) кәмелетке толмағандардың заңға бағынушылық мінез-құлқын қалыптастыру бойынша жұмыс жүргізеді;
4) олардың тарапынан құқық бұзушылықтардың алдын алу және қылмыстарды ескерту мақсатында кәмелетке толмағандар арасында құқық бұзушылықтарды ескерту бойынша мемлекеттік органдармен, қоғамдық бірлестіктермен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасасады;
5) есепке қою кезінде:
кәмелетке толмағандарға ата-аналарының немесе оларды алмастыратын адамдардың қатысуымен профилактикалық сипатта алғашқы әңгімелесулер жүргізеді;
жазаны өтеуді кейінге қалдырудың шарттарын және тәртібін түсіндіреді;
оның сауалнамалық деректерін, жақын туыстары және кәмелетке толмағандарға ықпал ете алатын адамдар туралы мәліметтерді, сондай-ақ оның жүріс-тұрысын бақылауды жүзеге асыру үшін маңызы бар басқа да мәселелерді анықтайды.
Кәмелетке толмағанмен әңгімелесу жүргізгеннен кейін осы Қағидаға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша одан қолхат алады, жүргізілген әңгімелесу нәтижесі жөнінде анықтама толтырады, ол кәмелетке толмағандардың бақылау iсiне тiгiледi. Қолхатта және әңгімелесу-анықтамасында кәмелетке толмағанның және оның жақын туысының немесе әңгімелесу жүргізу кезінде қатысқан адамның қолы қойылуы тиіс;
6) кәмелетке толмағанды есепке қойған күні бір тәулік ішінде қорғаншылық және қамқоршылық органдарына, есепте тұрғанның жұмыс немесе оқу орнының әкімшілігіне, сондай-ақ жергілікті әскери басқару органына (әскерге шақырылатын жастағы жасөспірімдерге қатысты) осы Қағидаға 2111-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша оны есепке қою туралы хабарлама жолданады;
7) іздестіруде жүрген кәмелетке толмағандар ұсталған кезде, сұрау жүргізу және сотталғанның жаза өтеуден жалтаруына мүмкіндік туғызған себептер мен жағдайларды анықтау үшін тез арада ата-анасы немесе оларды алмастыратын адамдар шақыртылады.

36. В случае, если условно осужденный скрылся от контроля, Служба пробации направляет в суд соответствующее представление об объявлении в розыск и избрании меры пресечения.
37. Испытательный срок прерывается с момента вынесения судом постановления об объявлении условно осужденного в розыск и возобновляется по решению суда.
38. Испытательный срок и срок пробационного контроля исчисляется с момента вступления приговора суда в законную силу.
39. Документы в суд готовятся в двух экземплярах.
4. Порядок организации пробационного контроля
за несовершеннолетними осужденными
40. Сотрудники Службы пробации:
1) осуществляют индивидуальную профилактику по предупреждению преступлений и иных правонарушений со стороны несовершеннолетних;
2) обеспечивают защиту прав и законных интересов несовершеннолетних;
3) проводят работу по формированию законопослушного поведения несовершеннолетних;
4) в целях профилактики правонарушений и предупреждения преступлений с их стороны взаимодействуют с государственными органами, общественными объединениями и организациями по предупреждению правонарушений среди несовершеннолетних;
5) при постановке на учет:
проводят первоначальную беседу профилактического характера с несовершеннолетним в присутствии родителей или лиц, их заменяющих;
разъясняют порядок и условия отсрочки исполнения наказания;
уточняют его анкетные данные, сведения о близких родственниках и лицах, которые могут оказывать влияние на несовершеннолетнего, а также другие вопросы, имеющие значение для осуществления контроля за его поведением.
После проведенной беседы от несовершеннолетнего отбирается подписка по форме согласно приложению 12 к настоящей Инструкции, о результатах беседы составляется справка, которые подшиваются в контрольное дело несовершеннолетнего. В подписке и справке-беседе должны быть подписи несовершеннолетнего и его близкого родственника или лица присутствовавшего при беседе;
6) в день регистрации несовершеннолетнего в суточный срок направляют в органы опеки и попечительства, администрацию по месту учебы или работы подучетного, а также в местный орган военного управления (в отношении подростках призывного возраста) сообщения о постановке его на учет по форме согласно приложениям 21, 11 к настоящей Инструкции;
7) при задержании несовершеннолетнего находившегося в розыске, незамедлительно вызывают родителей или лиц, их заменяющих, для проведения опроса и установления причин и условий, способствовавших уклонению от отбывания наказания.

41. Кәмелетке толмағандар арасында қылмыстарды, құқық бұзушылықтарды ескерту мақсатында мынадай іс-шараларды жүзеге асырады:
1) ай сайын кәмелетке толмағанның мекенжайына, оқу немесе жұмыс орнына барады, ата-анасын немесе оларды алмастыратын адамдардың қатысуымен онымен профилактикалық сипатта әңгімелесу жүргізеді;
2) сотталғандар жол берген қандай да бір құқық бұзушылықпен байланысты мән-жайларды анықтау үшін кәмелетке толмағанның ата-анасын немесе оларды алмастыратын адамдарды, сондай-ақ осы мәселеге қатысты басқа да адамдарды шақырады және олардан, сондай-ақ кәмелетке толмағаннан түсініктеме талап етеді;
3) егер ата-аналары кәмелетке толмаған тарапынан қандай да бір құқық бұзушылық жасауға мүмкіндік туғызған жағдайда, Пробация қызметі ІІО-ға, қорғаншылық және қамқоршылық органдарға мәлімет үшін хабарлама жолдайды, хабарламаның көшірмесін сотталғанның бақылау ісіне тігеді;
4) кәсіпорындардың, мекемелердің, ұйымдардың, меншік нысанына қарамастан білім беру ұйымдарының лауазымды тұлғаларынан кәмелетке толмағандар туралы мәліметтерді, сондай-ақ бақылау ісіне қоса тігу үшін қажетті ақпараттарды сұратады.
42. Сотталған 18 жасқа толған кезде ересектердің санатына ауыстырылады.
5. Шартты түрде сотталғандарды Пробация қызметінің есебінен
шығарудың тәртібі
43. Сынақ мерзімі өткен соң шартты түрде сотталғанның жүріс–тұрысына пробациялық бақылау тоқтатылады және ол Пробация қызметінің есебінен алынады.
44. Сотталғанды Пробация қызметінің есебінен шығаруды растайтын негізгі құжаттар:
1) шартты түрде соттаудың күшін жою туралы соттың ұйғарымы, қаулысы;
2) өндiрiстегі істі тоқтатуға байланысты үкімнің күшін жою туралы соттың ұйғарымы, қаулысы;
3) рақымшылық немесе кешiрiм жасау актiлерiне сәйкес олардың орындалуы жүктелген құзыретті органдардың құжаттары;
4) жаңа қылмыс жасаған сотталғанға қатысты заңды күшіне енген өкіммен қоса сот үкімнің көшiрмесi;
5) сотталғанның қайтыс болғаны туралы аумақтық әділет органының анықтамасы;
6) сотталғанның бақылау істерінің жаңа тұрғылықты жері бойынша алынғаны және Пробация қызметіне есепке қойылғаны туралы хабарлама;
7) сотталғанның келгені және есепке қойылғаны жөнінде әскери бөлімнің хабарламасы болып табылады.
45. Сотталғанды есептен шығару күні осы Қағидаға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ІІО бөліністеріне, көші-қон полициясына, сондай-ақ осы Қағидаға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шынайы әскери қызметке шақырылуға жататын адамға қатысты жергілікті әскери басқару органына хабарлама жолданады.
46. Сотталғанды есептен шығару күнi мен негiзi жөнінде сотталғандарды есепке алу журналында және бақылау iсінде белгi жасалады. Есептен шығарылған сотталғандардың бақылау істері мұрағатқа тапсырылады.

41. В целях предупреждения преступлений, правонарушений среди несовершеннолетних Служба пробации осуществляет следующие мероприятия:
1) ежемесячно посещает по месту жительства, учебы или работы несовершеннолетнего и в присутствии родителей или лиц, их заменяющих проводят с ними беседы профилактического характера;
2) вызывает родителей несовершеннолетнего или лиц их заменяющих, а также приглашает иных лиц для выяснения обстоятельств, связанных с какими-либо правонарушениями, допущенными осужденными и требует от них, а также от несовершеннолетнего объяснения;
3) в случае, если родители способствовали совершению каких-либо правонарушений со стороны несовершеннолетнего, Служба пробации для сведения направляет в ОВД и органы опеки и попечительства сообщение, копию сообщения подшивает в контрольное дело осужденного;
4) запрашивает от должностных лиц предприятий, учреждений, организаций, независимо от форм собственности, учебных заведений сведения о несовершеннолетнем, а также необходимую информацию для приобщения к контрольному делу.
42. По достижению 18-летнего возраста, осужденный переводится в категорию взрослых.
5. Порядок снятия условно осужденных с учета Службы пробации
43. По истечении испытательного срока пробационный контроль за поведением условно осужденного прекращается и он снимается с учета Службы пробации.
44. Документами, подтверждающими наличие оснований для снятия осужденного с учета Службы пробации являются:
1) определения, постановления судов об отмене условного осуждения;
2) определения, постановления судов об отмене приговора в связи с прекращением дела производством;
3) документы компетентных органов, на которых в соответствии с актом об амнистии или помилования возложено их исполнение;
4) приговор суда с распоряжением о вступлении его в законную силу в отношении осужденного за совершение нового преступления;
5) справка территориального органа юстиции о смерти осужденного;
6) сообщение о получении контрольного дела и постановке осужденного на учет в Службу пробации по новому месту жительства;
7) сообщение из воинской части о прибытии осужденного и постановке на учет.
45. В день снятия с учета осужденного по форме согласно приложению 22 к настоящим Правилам, направляется сообщение в подразделения ОВД, миграционной полиции, а также, в местный орган военного управления в отношении лица подлежащего призыву на действительную военную службу по форме согласно приложению 23 к настоящим Правилам.
46. О дате и основании снятия осужденного с учета делаются отметки в журнале учета осужденных и в контрольном деле осужденных. Контрольные дела осужденных, снятых с учета списываются в архив.

2. _______________________________________________________ қатысуымен
(тегі, аты-жөні, тұрғылықты жері)
сотталған _______________________________________________ бекітілген
(тегі, аты-жөні, тұрғылықты жері)
_____________________________________________________________________
(электрондық бақылау құралының атауы көрсетіледі)
электрондық бақылау құралындағы ақаудың себебін қарап,
анықтадым:
_____________________________________________________________________
(электрондық бақылау құралындағы ақаудың себебі көрсетіледі,
_____________________________________________________________________
сотталғанның кінәлі дәрежесі)
Баяндалғанның негізінде,
қаулы еттім:
Электрондық бақылау құралдары сотталғанның кінәсіне (басқа
себептер бойынша) байланысты жарамсыз болған, осыған байланысты____
(қажетсізін сызу керек)
____________________________________________________________________
(сотталғанның кінәсі анықталған жағдайда, азаматтық тәртіпте
_____________________________________________________________________
сотталған келтірген залалды өтеу үшін сотқа материалдар жолданады,
_____________________________________________________________________
ақаулар анық болмаған кезде құрал сараптамаға жолданады)
___________________________________________________________ ұсынамын.
_________________________
(органның атауы)
__________________________ бастығы (аға инспекторы, инспекторы)
_________________________                  ______________
(атағы, тегі, аты-жөні)                       (қолы)
20__ жылғы «___» __________
М.О.
Актімен таныстым: __________ _________________________________
(қолы)       (сотталғанның тегі, аты-жөні)
Куәгерлер: 1. ________________________________________________
(тегі, аты-жөні)
2. ________________________________________________
(тегі, аты-жөні)
20__жылғы «____» ____________
Қылмыстық-атқару инспекциясы
пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
19-қосымша
_____________________________
(соттың атауы)
ҰСЫНЫМ
Мен,___________________________________________________________
(аумақтық органның атауы, лауазымы, атағы, тегі, аты-жөні)
_____________________________________________________________________
20_ жылғы «___»_____________ ________________________________________
(соттың атауы)
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы ҚК-нің ______________ бабы ___________ бойынша
____________________________________________________________________
(жаза мерзімі және түрі)
___________________________________________________________ сотталып,
2012 жылғы «___»_______ бастап қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебіне алынған сотталған ________________________________
(тегі, аты-жөні)
________________________________________________ материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫМ:
____________________________________________________________________
(шешілетін мәселеге және сотталғанның санатына байланысты: ұсыным
____________________________________________________________________
шығарған кезеңдегі жазаның өтелген және өтелмеген мерзімі,
____________________________________________________________________
сотталғанды сипаттайтын мәліметтер, оның мінез-құлқы, еңбекке деген
____________________________________________________________________
көзқарасы, оған сот жүктеген міндеттерді орындауы, бала тәрбиелеу
____________________________________________________________________
мен оған қарау міндеттері, қашан және қандай жазаны өтеу тәртібін
____________________________________________________________________
бұзғаны, қоғамдық тәртіптің, алып келулер, ескертулер
____________________________________________________________________ қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің ескертуді қашан
____________________________________________________________________
шығарғаны, сотталғанның денсаулық жағдайы туралы, сонымен қатар
____________________________________________________________________
тұрғылықты жері белгісіз тұлғаларға, қылмыстық-атқару инспекциясы
____________________________________________________________________
пробация қызметінің бақылауынан және жазаны өтеуден жалтару
____________________________________________________________________
мақсатында бой тасалаған және бастапқы іздестіру іс-шараларының
____________________________________________________________________
нәтижелері көрсетіледі)
Баяндалғанды ескере отырып және Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің _____________________________________ басшылыққа алып,
(Қазақстан Республикасы ҚК-нің бабы көрсетіледі)
________________________________________________________________ соты
(соттың атауы)
шартты түрде сотталған ______________________________________ қатысты
(аты-жөні)
_____________________________________________________________________
(мерзімінен бұрын босату,
_____________________________________________________________________
шартты сотталудың күшін жою немесе соттылығын алып тастау,
_____________________________________________________________________
сынақ мерзімін ұзарту немесе пробациялық бақылауды күшейту,
_____________________________________________________________________
іздестіру жариялау және бұлтартпау шарасын қолдану,
__________________________________________________ мәселені шешу үшін
іздестіруді тоқтату және т.б.
материалдарды сотқа жолдау мақсатқа сай деп ұйғарамын.
Қосымша ___________ парақта.
М.О.
_________________________
(органның атауы)
_________________________ бастығы (аға инспекторы, инспекторы)
_________________________                   ______________
(атағы, тегі, аты-жөні)                         (қолы)
20__ жылғы «___» __________
Қылмыстық-атқару инспекциясы
пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
20-қосымша
Шартты түрде соттаудың күшін жою туралы
ЕСКЕРТУ
Мен, _______________________________________________ қылмыстық-атқару
(жергілікті органның атауы)
инспекциясы пробация қызметінің _____________________________________
(лауазымы, тегі, аты-жөні)
_____________________________________________________________________
20___жылғы «___»___________ қылмыстық-атқару инспекциясының пробация
қызметіне ___________________________________________________________
(сотталғанның сот жүктеген міндеттерді орындаудан бас тартуының нақты
_____________________________________________________________________
фактілері, қашан, қандай қоғамдық тәртіпке қол сұғатын заң бұзушылыққа жол бергені, ол үшiн
__________________________________________________ жол бергені үшін,
оған салынған әкiмшiлiк жаза көрсетіледі)
сотталған ________________________________________________ шақырттым.
(тегі, аты-жөні)

2. __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, место жительства)
Рассмотрев причину неисправности электронных средств слежения установленного на осужденного ______________________________________,
(фамилия, имя, отчество)
_____________________________________________________________________
(указываются наименование электронных средств слежения)
Установил:
____________________________________________________________________
(указываются причины неисправности, электронных средств слежения,
степень виновности осужденного)
____________________________________________________________________
На основании изложенного,
Постановил:
Электронные средства слежения пришли в неисправность по вине (по другим причинам не зависящим от) осужденного в связи с чем, полагаю
(ненужное зачеркнуть)
_____________________________________________________________________
(в случае установления вины осужденного, материалы направляются в суд
для взыскания ущерба с
_____________________________________________________________________
осужденного в гражданском порядке, в случае отсутствия явных
повреждений прибор направляется на
_______________________________________________
экспертизу).
Начальник (ст. инспектор, инспектор) _______________________________
(наименование органа)
______________________________________ _____________________________
(звание, Ф.И.О.)                      (подпись)
«____»____________20____г.
М.П.
С актом ознакомлены: __________ _____________________________________
(подпись)   (инициалы, фамилия осужденного(ой)
Понятые: 1. _________________________________________________________
(фамилия и инициалы)
2. ________________________________________________
(фамилия и инициалы)
«____»____________20____г.
Приложение 19
к Правилам организации
деятельности службы пробации
уголовно-исполнительной
инспекции
Форма
__________________________
(наименование суда) __________________________
Представление
Я, __________________________________________________________________
(должность, звание, фамилия, имя и отчество)
_____________________________________________________________________
(наименование территориального органа)
рассмотрев материалы ________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, год и место
рождения)
осужденного(ой) «__»_________ 20__ г. _______________________________
(наименования суда)
по ст. УК РК _____________________ состоящий(ей) на учете в службе
(срок вид наказания)
пробации уголовно-исполнительной инспекции с «__» _______ 20__ г.
Установил:
_____________________________________________________________________
в зависимости от решаемого вопроса и категории осужденного(ой) указывается: отбытый и не отбытый
_____________________________________________________________________
срок наказания на момент вынесения представления, излагаются сведения, характеризующие личность
_____________________________________________________________________
осужденного(ой), его поведение, отношение его(ей) к труду, выполнению обязанностей и запретов,
_____________________________________________________________________
возложенных судом обязанностей, когда и какие допущены нарушения посягающие на общественный
_____________________________________________________________________
порядок, приводы, задержания когда вынесено предупреждение службой пробации уголовно-исполнительной
_____________________________________________________________________
инспекции, о состоянии здоровья осужденного(ой),
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
а в отношении лица, местонахождение которого(ой) не известно, указывается о том, что он (она)
_____________________________________________________________________
скрылся (лась) с целью уклонения от контроля службы пробации уголовно-исполнительной инспекции,
_____________________________________________________________________
а также результаты первоначальных розыскных мероприятий)
Учитывая изложенное и руководствуясь ________________________________
(указать статью УК РК)
Уголовного кодекса Республики Казахстан, полагаю целесообразным направить материалы на условно осужденного(ую)_____________________в
(фамилия и инициалы)
______________________ суд для решения вопроса _____________________
(наименование суда)
___________________________________________________________________
(о досрочном освобождении, об отмене
___________________________________________________________________
условного осуждения и снятия судимости, о продлении испытательного срока и установлении
____________________________________________________________________
усиленного пробационного контроля,
____________________________________________________________________
об объявлении в розыск и избрании меры пресечения,
____________________________________________________________________
о прекращении розыска и т.д.
____________________________________________________________________
Приложение на _____ листах.
М.П.
Начальник (старший инспектор, инспектор)
______________________________________
(наименование органа)
______________________________________ __________________
(звание, Ф.И.О.)                (подпись)
«__» ________________ 20__ г.
Приложение 20
к Правилам организации
деятельности службы пробации
уголовно-исполнительной
инспекции
Форма
Предупреждение
об отмене условного осуждения
Мною, _________________________________________________________
(должность, наименование территориального органа)
Службы пробации уголовно-исполнительной инспекции
_______________________________________ «____» ______ 20___ г.
(фамилия и инициалы)
вызван(а) в службу пробации уголовно-исполнительной инспекции осужденный(ая) ______________________________________________________
(Ф.И.О.)
который(ая) допустил(а) _____________________________________________
(указываются конкретные факты уклонения осужденного (ой)
_____________________________________________________________________
от исполнения возложенных судом обязанностей, когда, какое допущено
_____________________________________________________________________
нарушение, посягающее на общественный порядок, за которое было наложено административное взыскание)

Баяндалғанның негізінде және Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 64-бабын және Қылмыстық-атқару кодексінің 184-бабын басшылыққа алып, сотталған ________________________, егер шартты түрде сотталған адам өзіне сол үшiн әкiмшiлiк жаза қолданылған, қоғамдық тәртiп пен имандылыққа, кәмелетке толмағандардың құқықтарына, жеке тұлғаға қол сұғатын және отбасылық-тұрмыстық қарым-қатынастар саласында әкiмшiлiк құқық бұзушылық жасаған, электрондық бақылау құралдарын қасақана бүлдірген, дәлелсіз себептермен тіркелуге келмеген, қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің рұқсатынсыз тұрғылықты жерін ауыстырған жағдайда, оған сот жүктеген міндеттерді орындамаған, заңды талапқа бағынбаған, сол сияқты шартты түрде сотталған адамның жүріс-тұрысына бақылауды жүзеге асыратын орган қызметкерлерін қорлаған не оларға қатысты зорлық-зомбылық іс-әрекеттер жасаймын деп қорқытқан жағдайда не егер де ол бақылаудан жасырынса, оған қатысты шартты түрде соттаудың күші жойылуы мүмкін екендігі туралы ескертілді.
_________________________
(органның атауы)
__________________________ бастығы (аға инспекторы, инспекторы)
_________________________                         ______________
(атағы, тегі, аты-жөні)                               (қолы)
20__ жылғы «___» __________
Осы ескерту маған жарияланды       _____________________________
(сотталғанның қолы)
20__ жылғы «___»__________
Қылмыстық-атқару инспекциясы
пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
21-қосымша
____________________________________________
(ІІО немесе қамқорлық жасау органының атауы)
бастығы ___________________________________
(тегі, аты жөні)
ХАБАРЛАМА
Сізге осы мекенжай ____________________________________________
бойынша 20__жылғы «___» ______ Қазақстан Республикасы ҚК-нің ________
бабымен _____________________________________________________________
(жаза түрі және мерзімі, сотталған туралы қосымша мәліметтер,
_____________________________________________________________________
сот жүктеген міндеттер, бұрынғы соттылығы және т.б.)
кәмелетке толмаған сотталған ___________________________ тұратындығын
(тегі, аты-жөні)
хабарлаймыз.
Баяндалғанды ескере отырып, кәмелетке толмаған ________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты-жөні)
жүріс-тұрысы және онымен өткізілген тәрбие жұмысы жөнінде қылмыстық-атқару инспекциясын хабарлауыңызды сұраймын.
________________________
(органның атауы)
________________________ бастығы (аға инспекторы, инспекторы)
________________________                         ______________
(атағы, тегі, аты-жөні)                               (қолы)
20__ жылғы «___» __________
Қылмыстық-атқару инспекциясы
пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
22-қосымша
____________________________________
_____________________________ бастығы
_____________________________________
(тегі, аты жөні)
ХАБАРЛАМА
Азамат(ша) ____________________________________________________
(тегі, аты-жөні және туған жері)
_____________________________________________________________________
(тұрғылықты жері)
20__ жылғы «___» ______________ _____________________________________
(соттың атауы)
Қазақстан Республикасы ҚК-нің ________ бабымен ______________________
_________________________________________ сотталған, қылмыстық-атқару
(жаза түрі)
инспекциясы пробация қызметінің есебінен ____________________________
_____________________________________________________________________
(есептен шығару негіздемесі)
байланысты шығарылды.
________________________
(органның атауы)
________________________ бастығы (аға инспекторы, инспекторы)
________________________                               ______________
(атағы, тегі, аты-жөні)                                     (қолы)
20__ жылғы «___» __________
Қылмыстық-атқару инспекциясы
пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
23-қосымша
жергілікті әскери басқару органы
__________________________________
(ЖӘБО атауы)
__________________________________
ХАБАРЛАМА
Осы мекенжайда ________________________________________________
____________________________________________________________ тұратын,
әскери есепке алынған _______________________________________________
(тегі, аты-жөні)
19___ жылғы «___»___________ туылған, 20___жылғы «___» ______________ __________________________________________________________ байланысты
(есептен шығару негізі көрсетіледі)
қылмыстық-атқару жүйесі инспекциясы пробация қызметінің есебінен шығарылды.
_______________________
(органның атауы)
________________________ бастығы (аға инспекторы, инспекторы)
________________________                               ______________
(атағы, тегі, аты-жөні)                                     (қолы)
20__ жылғы «___» __________

В связи с изложенным и руководствуясь статьей 64 Уголовного кодекса и статьей 184 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан, осужденный(ая) __________________________ предупрежден(а) о том, что в случае повторного совершения им административного правонарушения, посягающего на общественный порядок и нравственность, права несовершеннолетних, на личность и в сфере семейно-бытовых отношений, за которое на него было наложено административное взыскание, умышленную порчу электронных средств слежения, неявки для регистрации без уважительной причины, смены места жительства без разрешения службы пробации уголовно-исполнительной инспекции, неисполнения возложенных на него судом обязанностей, неповиновения законному требованию, а равно оскорбления либо угрозы совершения насильственных действий в отношении сотрудников органа, осуществляющего контроль за его поведением, либо если он скрылся от контроля, ему (ей) может быть отменено условное осуждение.
Начальник (старший инспектор, инспектор)
______________________________________
(наименование органа)
______________________________________ __________________
(звание, Ф.И.О.)               (подпись)
«__» ________________ 20__ г.
Настоящее предупреждение мне объявлено
___________________________________ «__» ____________ 20__
(подпись осужденного(ой))
Приложение 21
к Правилам организации
деятельности службы пробации
уголовно-исполнительной
инспекции
Форма
Начальнику _________________________________
(наименование органа опеки и попечительства)
__________________________________
(фамилия и инициалы)
СООБЩЕНИЕ
Ставим Вас в известность, что по адресу _______________________ проживает несовершеннолетний(яя) ____________________________________
(фамилия, имя и отчество)
который(ая) «___»________ 20___ г. осужден(а) по ст. __________ УК РК
____________________________________________________________________
(вид наказания и срок, дополнительные сведения об осужденном(ой),
____________________________________________________________________
возложенные судом обязанности, прежние судимости и т.д.)
Учитывая изложенное, прошу Вас информировать уголовно-исполнительную инспекцию о поведении несовершеннолетнего(ей)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество)
и о проведенной с ним (ней) воспитательной работы.
Начальник (старший инспектор, инспектор)
______________________________________
(наименование органа)
______________________________________ __________________
(звание, Ф.И.О.)                (подпись)
«___» ________________ 20____ г.
Приложение 22
к Правилам организации
деятельности службы пробации
уголовно-исполнительной
инспекции
Форма
Начальнику ______________________
_________________________________
_________________________________
Ф.И.О.
СООБЩЕНИЕ
Гр-н(ка) ______________________________________________________
(Ф.И.О., год и место рождения)
проживающий(ая) по адресу ___________________________________________
осужденный(ая) «____»______ 20__ г. _________________________________
(наименование суда)
_____________________________________________________________________
(вид наказания)
по ст. УК РК «__»_____ 20__ г. снят(а) с учета в службы пробации
уголовно-исполнительной инспекций в связи с
____________________________________________________________________
(основание снятия с учета)
Начальник (старший инспектор, инспектор)
______________________________________
(наименование органа)
______________________________________ __________________
(звание, Ф.И.О.)                 (подпись)
«___» ________________ 20__ г.
Приложение 23
к Правилам организации
деятельности службы пробации
уголовно-исполнительной
инспекции
Форма
Местный орган военного управления
________________________________
_________________________________
(наименование МОВУ)
СООБЩЕНИЕ
Состоящий на воинском учете __________________________________
(фамилия, имя, отчество)
«___»________ 19__ г.р., проживающий по адресу ______________________
_____________________________, «___»___________20__ г. снят с учета
службы пробации уголовно-исполнительной инспекции в связи с
____________________________________________________________________
(указать основание снятия с учета)
Начальник (старший инспектор, инспектор)
______________________________________
(наименование органа)
______________________________________ __________________
(звание, Ф.И.О.)               (подпись)
«__» ____________ 20__ г.