Банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушыларының, сақтандыру холдингтерінің, жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушыларының, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның есеп беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 97 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 2 мамырда № 7607 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 27 тамыздағы № 229 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 229 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы» 1995 жылғы 31 тамыздағы, «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 1997 жылғы 20 маусымдағы, «Сақтандыру қызметі туралы» 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің БасқармасыҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушыларының, сақтандыру холдингтерінің, жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушыларының, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның есеп беру қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулының көшірмесіне сәйкес нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                   Г. Марченко
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
Төраға __________ Ә.А.Смайылов
2012 жылғы 2 сәуір
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 97 қаулысымен
бекітілген
Банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің,
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушыларының,
сақтандыру холдингтерінің, жинақтаушы зейнетақы қорының ірі
қатысушыларының, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның есеп беру қағидалары
Осы Банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушыларының, сақтандыру холдингтерінің, жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушыларының, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның есеп беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы» 1995 жылғы 31 тамыздағы (бұдан әрі - Банктер туралы заң), «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 1997 жылғы 20 маусымдағы (бұдан әрі - Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заң), «Сақтандыру қызметі туралы» 2000 жылғы 18 желтоқсандағы (бұдан әрі - Сақтандыру қызметі туралы заң), «Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы» 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленген және банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушыларының, сақтандыру холдингтерінің, жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушыларының, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның (бұдан әрі – қаржы ұйымының ірі қатысушылары, банк холдингтері, сақтандыру холдингтері) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитетіне (бұдан әрі – уәкілетті орган) есеп беру нысандарын және тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил представления отчетности крупными участниками банков, банковскими холдингами, крупными участниками страховой (перестраховочной) организации, страховыми холдингами, крупными участниками накопительного пенсионного фонда, организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами
Постановление Правления Национального банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 97. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 мая 2012 года № 7607. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 229
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 229 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 31 августа 1995 года «О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан», от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан», от 18 декабря 2000 года «О страховой деятельности» Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности крупными участниками банков, банковскими холдингами, крупными участниками страховой (перестраховочной) организации, страховыми холдингами, крупными участниками накопительного пенсионного фонда, организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами.
2. Признать утратившими силу нормативные правовые акты согласно  приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка                        Марченко
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по статистике
Председатель _______ Смаилов А.А.
2 апреля 2012 года
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 97
Правила представления отчетности крупными участниками банков,
банковскими холдингами, крупными участниками страховой
(перестраховочной) организации, страховыми холдингами, крупными
участниками накопительного пенсионного фонда, организации,
осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами
Настоящие Правила представления отчетности крупными участниками банков, банковскими холдингами, крупными участниками страховой (перестраховочной) организации, страховыми холдингами, крупными участниками накопительного пенсионного фонда, организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 31 августа 1995 года «О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан» (далее - Закон о банках), от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан» (далее - Закон о пенсионном обеспечении), от 18 декабря 2000 года «О страховой деятельности» (далее - Закон о страховой деятельности), от 4 июля 2003 года «О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций» и устанавливают формы и порядок представления в Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган) отчетности крупными участниками банков, банковскими холдингами, крупными участниками страховой (перестраховочной) организации, страховыми холдингами, крупными участниками накопительного пенсионного фонда, организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами (далее - крупные участники финансовой организации, банковские холдинги, страховые холдинги).

1. Бір мезгілде басқа банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, жинақтаушы зейнетақы қорының, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның ірі қатысушысы болып табылатын қаржы ұйымы ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің есептілігі уәкілетті органға Қағидаларда көзделген нысандарға сәйкес қағаз тасымалдауышта ұсынылады.
2. Жеке тұлға болып табылатын қаржы ұйымының ірі қатысушысы уәкілетті органға:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес қаржы ұйымының қабылдайтын шешімдеріне қаржы ұйымының ірі қатысушысының ықпалды жүзеге асыруы туралы ақпаратты;
2) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес оған тиесілі жарғылық капиталдарындағы қатысу үлестерін (акцияларын) көрсете отырып, ұйымдардағы қаржы ұйымының ірі қатысушысының лауазымдары туралы ақпаратты;
3) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес жеке тұлға болып табылатын қаржы ұйымының ірі қатысушысына тиесілі ұйымдардың жарғылық капиталдарындағы қатысу үлестері (акциялары), сондай-ақ оларды сатып алу көздері туралы ақпаратты;
4) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес қаржы ұйымының ірі қатысушысының жақын туыстары, ері және ерінің (зайыбының) жақын туыстары, сондай-ақ осы тұлғалар бақылайтын ұйымдар туралы ақпаратты;
5) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес қаржы ұйымының ірі қатысушысының кірістері мен мүлігі туралы мәліметтерді ұсынады.
Қаржы ұйымының ірі қатысушысы - бір мезгілде екі және одан да көп қаржы ұйымдарының ірі қатысушысы болып табылатын жеке тұлға уәкілетті органға өзі ірі қатысушысы болып табылатын барлық қаржы ұйымдары бойынша мәліметтерді ескере отырып жасалған, талап етілген кезеңдегі есептілікті бір данада ұсынады.
3. Заңды тұлға болып табылатын қаржы ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі ұсынатын түсіндірме жазбада көрсетілген ақпарат уәкілетті органға мынадай нысандар бойынша беріледі:
1) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес қаржы ұйымының ірі қатысушысының (банк холдингінің, сақтандыру холдингінің) қызмет түрлерінің сипаттамасы;
2) Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес қаржы ұйымының ірі қатысушысы, (банк холдингі, сақтандыру холдингі) қатысушы (акционері) болып табылатын ұйымдар туралы ақпарат;
3) Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес қаржы ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингінің ірі қатысушы (акционері) болып ұйымдар туралы ақпарат, сондай-ақ үлестес тұлғалар туралы, ірі қатысушыларына бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы, қаржы ұйымының ірі қатысушысын бақылайтын тұлғаның еншілес және тәуелді ұйымдары туралы мәліметтер.
Заңды тұлға болып табылатын банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, сақтандыру холдингі, банк холдингі уәкілетті органға Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес үлестес тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есепті ұсынады.
Жинақтаушы зейнетақы қорының немесе зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан да көп пайызын иеленген (дауыс беруге мүмкіндігі бар) заңды тұлға болып табылатын жинақтаушы зейнетақы қорының немесе зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның ірі қатысушысы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес уәкілетті органға осы үлестес тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есепті ұсынады.
Сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі уәкілетті органға:

1. Отчетность крупного участника финансовой организации, банковского холдинга, страхового холдинга, являющегося одновременно крупным участником другого банка, страховой (перестраховочной) организации, накопительного пенсионного фонда, организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, представляется в уполномоченный орган на бумажном носителе в соответствии с формами, предусмотренными Правилами.
2. Крупный участник финансовой организации, являющийся физическим лицом, представляет в уполномоченный орган:
1) информацию об осуществлении крупным участником финансовой организации влияния на принимаемые финансовой организацией решения в соответствии с приложением 1 к Правилам;
2) информацию о занимаемых крупным участником финансовой организации должностях в организациях с указанием принадлежащих ему долей участия в уставных капиталах (акций) в соответствии с приложением 2 к Правилам;
3) информацию о принадлежащих крупному участнику финансовой организации, являющемуся физическим лицом, долях участия в уставных капиталах (акций) организаций, а также источниках их приобретения в соответствии с приложением 3 к Правилам;
4) информацию о близких родственниках, супруге и близких родственниках супруга (супруги) крупного участника финансовой организации, а также организациях, контролируемых данными лицами, в соответствии с приложением 4 к Правилам;
5) сведения о доходах и имуществе крупного участника финансовой организации в соответствии с приложением 5 к Правилам.
Крупный участник финансовой организации - физическое лицо, являющийся одновременно крупным участником двух и более финансовых организаций, представляет в уполномоченный орган отчетность за требуемый период в одном экземпляре, составленную с учетом сведений по всем финансовым организациям, в которых он является крупным участником.
3. Информация, отраженная в пояснительной записке, представляемой крупным участником финансовой организации, являющимся юридическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом, представляется в уполномоченный орган по следующим формам:
1) описание видов деятельности крупного участника финансовой организации (банковского холдинга, страхового холдинга) в соответствии с приложением 6 к Правилам;
2) информация об организациях, в которых крупный участник финансовой организации (банковский холдинг, страховой холдинг) является участником (акционером), в соответствии с приложением 7 к Правилам;
3) информация об организациях, являющихся крупными участниками (акционерами) крупного участника финансовой организации, банковского холдинга, страхового холдинга, а также сведения об аффилиированных лицах, о лицах, осуществляющих контроль над крупным участником, о дочерних и зависимых организациях лица, контролирующего крупного участника финансовой организации, в соответствии с приложением 8 к Правилам.
Крупный участник банка, страховой (перестраховочной) организации, являющийся юридическим лицом, страховой холдинг, банковский холдинг представляют в уполномоченный орган отчет о сделках с аффилиированными лицами в соответствии с приложением 9 к Правилам.
Крупный участник накопительного пенсионного фонда или организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций накопительного пенсионного фонда или организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами представляет в уполномоченный орган отчет о сделках с аффилиированными лицами в соответствии с приложением 9 к Правилам.
Страховой холдинг, входящий в состав страховой группы, представляет в уполномоченный орган:

1) Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес есепті күнгі жағдай бойынша сақтандыру тобының меншікті капиталынан он және одан да көп пайызын құрайтын үшінші тұлғалар (тұлғалар тобының) алдындағы қолданыстағы сақтандыру тобының барлық міндеттемелері туралы мәліметтерді;
2) Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы сақтандыру тобының топ ішілік мәмілелерін ұсынады.
4. Қаржы ұйымы ірі қатысушысының (банк холдингінің, сақтандыру холдингінің) қаржылық есептілігіне есеп саясаты қоса беріледі.
5. Шоғырландырылған қаржылық есептілікпен шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау әдісінің толық сипаттамасы, шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау бойынша тиісінше ресімделген жұмыс кестелері, ақпаратты толық ашу үшін қажетті (ұйымның бірінші басшысымен және бас бухгалтерімен қол қойылған, сондай-ақ мөрімен бекітілген) қаржы ұйымының ірі қатысушысының (банк холдингінің, сақтандыру холдингінің) шоғырландырылған қаржылық есептілігіне енгізілген заңды тұлға болып табылатын қаржы ұйымының ірі қатысушысының (банк холдингінің, сақтандыру холдингінің) еншілес және тәуелді ұйымдарының қаржылық есептілігіндегі баптардың талдамалары қоса беріледі.
6. Қазақстан Республикасының резиденті емес банк холдингі, сақтандыру холдингі уәкілетті органға мемлекеттік немесе орыс тілдерінде шоғырландырылған және бар болған жағдайда шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есептілікті және аудиторлық ұйыммен расталмаған оның түсіндірме жазбасын ұсынады.
7. Қаржы ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі немесе сақтандыру холдингі уәкілетті органға осындай есептілікті не ақпаратты талап етілген кезеңде ұсынған жағдайда, Банктер туралы заңның 54-1, Сақтандыру қызметі туралы заңның 74-1, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 49-2-баптарында көзделген есептілікті не ақпаратты уәкілетті органға ұсыну талап етілмейді.
Аталған есептіліктің не ақпараттың ұсынылуын растау үшін қаржы ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі немесе сақтандыру холдингі талап етілген кезеңде есептілікті не ақпаратты берген хаттың (хаттардың) деректемелерін көрсете отырып, уәкілетті органға жазбаша түрде хабарлайды.
8. Заңды тұлға болып табылатын қаржы ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі немесе сақтандыру холдингі өздерінің басшы қызметкерлерінің құрамы өзгерген жағдайда уәкілетті органға растайтын құжаттарды қоса бере отырып, Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес заңды тұлға – қаржы ұйымының ірі қатысушысының, банк холдингі немесе сақтандыру холдингінің басшы қызметкерлерінің мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтерді ұсынады.

1) сведения обо всех обязательствах участников страховой группы перед третьими лицами (группой лиц), составляющих десять и более процентов от собственного капитала страховой группы действующих по состоянию на отчетную дату в соответствии с приложением 10 к Правилам;
2) внутри групповые сделки страховой группы, заключенные в течение отчетного периода, а также действующие по состоянию на отчетную дату в соответствии с приложением 11 к Правилам.
4. К финансовой отчетности крупного участника финансовой организации (банковского холдинга, страхового холдинга) прилагается учетная политика.
5. К консолидированной финансовой отчетности прилагаются подробное описание методов составления консолидированной финансовой отчетности, соответствующим образом оформленные рабочие таблицы по составлению консолидированной финансовой отчетности, необходимые для полного раскрытия информации (подписанные первым руководителем и главным бухгалтером, а также скрепленных печатью организации) расшифровки статей финансовой отчетности дочерних и зависимых организаций крупного участника финансовой организации, являющегося юридическим лицом (банковского холдинга, страхового холдинга), включенных в консолидированную финансовую отчетность крупного участника финансовой организации (банковского холдинга, страхового холдинга).
6. Банковский холдинг, страховой холдинг - нерезиденты Республики Казахстан представляет в уполномоченный орган консолидированную и в случае наличия неконсолидированную годовую финансовую отчетность и пояснительную записку к ней, не заверенные аудиторской организацией, на государственном или русском языках.
7. Представление в уполномоченный орган отчетности либо информации, предусмотренной статьями 54-1 Закона о банках, 74-1 Закона о страховой деятельности, 49-2 Закона о пенсионном обеспечении, не требуется в том случае если крупный участник финансовой организации, банковский холдинг или страховой холдинг представлял в уполномоченный орган данную отчетность либо информацию за требуемый период.
Для подтверждения представления указанных отчетности либо информации крупный участник финансовой организации, банковский холдинг или страховой холдинг уведомляет в письменном виде уполномоченный орган с указанием реквизитов письма (писем), которым (которыми) были представлены отчетность либо информация за требуемый период.
8. Крупный участник финансовой организации, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг или страховой холдинг в случае изменения состава своих руководящих работников представляют в уполномоченный орган сведения о безупречной деловой репутации руководящих работников крупного участника финансовой организации - юридического лица, банковского холдинга или страхового холдинга в соответствии с приложением 12 к Правилам с приложением подтверждающих документов.

9. Қаржы ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі Банктер туралы заңның 17-1-бабының 18-тармағында, Сақтандыру қызметі туралы заңның 26-бабының 18-тармағында, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 36-1-бабының 16-тармағында көзделген жағдайларда уәкілетті органға растайтын құжаттарды қоса бере отырып, Қағидаларға 3131415-қосымшаларға сәйкес ақпарат пен мәліметтерді жібереді.
10. Бір мезгілде банк холдингі және (немесе) сақтандыру холдингі және (немесе) екі және одан да көп қаржы ұйымдарының ірі қатысушысы болып табылатын заңды тұлға уәкілетті органға өзі банк холдингі және (немесе) сақтандыру холдингі және (немесе) ірі қатысушы болып табылатын барлық қаржы ұйымдары бойынша мәліметтерді ескере отырып жасалған, талап етілген кезеңдегі есептілікті не Банктер туралы заңның 54-1, Сақтандыру қызметі туралы заңның 74-1, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 49-2-баптарында көзделген ақпаратты бір данада ұсынады.
11. Қаржы ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі жылдық есепті ұсыну көзделген жағдайда қаржы ұйымының ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің Банктер туралы заңның 54-1, Сақтандыру қызметі туралы заңның 74-1, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 49-2-баптарында көзделген өткен жылдың төртінші тоқсанға есеп беруі талап етілмейді.
Банктердің ірі қатысушыларының,
банк холдингтерінің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы ірі
қатысушыларының, сақтандыру
холдингтерінің, жинақтаушы
зейнетақы қорының ірі
қатысушыларының, зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның есеп беру
қағидаларына 1-қосымша
Қаржы ұйымының ірі қатысушысының қаржы ұйымының қабылдайтын
шешімдеріне ықпалын жүзеге асыру туралы ақпарат
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Тегі, аты, (бар болса - әкесінің аты) _________________________
Есеп беруші тұлға жарғылық капиталында ірі қатысушы болып табылатын қаржы ұйымдарының атауы
____________________________________________________________________
Тұрғылықты жері
____________________________________________________________________
Үй телефоны _____________________ жұмыс ______________________
Қаржы ұйымының ірі қатысушысының қаржы ұйымының қабылдайтын шешімдеріне ықпалын жүзеге асыру туралы ақпарат:
1) басқа тұлғалармен бірлесіп олардың арасында жасалған шарттың күшімен ____________________________________________________________
2) өзге тәсілмен ____________________________________________________________________
оның ішінде осындай ықпалдың мүмкіндігін айқындайтын өкілеттілікті беруді сипаттайтын мазмұны бар (растау құжаттардың қоса беруімен).
Қолы ________________
Күні ________________
Банктердің ірі қатысушыларының,
банк холдингтерінің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы ірі
қатысушыларының, сақтандыру
холдингтерінің, жинақтаушы
зейнетақы қорының ірі
қатысушыларының, зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның есеп беру
қағидаларына 2-қосымша
Қаржы ұйымының ірі қатысушысының тиесілі жарғылық
капиталдарындағы қатысу үлестерін (акцияларын) көрсете отырып,
ұйымдардағы оның лауазымдары туралы ақпарат
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Тегі, аты, (бар болса - әкесінің аты) ________________________
Есеп беруші тұлға жарғылық капиталында ірі қатысушы болып табылатын қаржы ұйымдарының атауы
____________________________________________________________________
Тұрғылықты жері ______________________________________________
Үй телефоны ______________________ жұмыс _____________________
Ұйымның атауы
Лауазымы
Қатысу сомасы/ сатып алынған акциялардың құны (мың теңгемен) қаржы ұйымының атауын көрсетуімен
Қаржы ұйымының ірі қатысушыға тиесілі акциялар санының ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына ара қатынасы немесе оның жарғылық капиталдағы қатысу үлесі (пайызбен)
дербес
бірлесіп
тікелей
жанама
пайыз
ұйымның атауы/жеке тұлғаның тегі, аты, (бар болса - әкесінің аты)
1.
Қолы _________________
Күні _________________
Банктердің ірі қатысушыларының,
банк холдингтерінің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы ірі
қатысушыларының, сақтандыру
холдингтерінің, жинақтаушы
зейнетақы қорының ірі
қатысушыларының, зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның есеп беру
қағидаларына 3-қосымша
Жеке тұлға болып табылатын қаржы ұйымының ірі қатысушысына
тиесілі ұйымның жарғылық капиталындағы қатысу үлестері
(акциялары), сондай-ақ оларды иелену көздері туралы ақпарат
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Тегі, аты, (бар болса - әкесінің аты) ________________________
Есеп беруші тұлға жарғылық капиталында ірі қатысушы болып табылатын қаржы ұйымдарының атауы
____________________________________________________________________
Тұрғылықты жері
____________________________________________________________________
Үй телефоны_______________________ жұмыс _____________________
Жарғылық капиталындағы қатысу үлесі немесе акциялары қаржы ұйымының ірі қатысушысына тиесілі ұйымның атауы
Қаржы ұйымының жарғылық капиталына қатысу сомасы/оның ірі қатысушысына тиесілі акциялардың құны (мың теңгемен)
Акциялар саны
Қаржы ұйымының ірі қатысушыға тиесілі акциялар санының ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына ара қатынасы немесе оның жарғылық капиталдағы қатысу үлесі (пайызбен)
Қаржы ұйымының ірі қатысушысына тиесілі жарғылық капиталындағы қатысу үлестерін немесе акцияларын сатып алуға арналған қаражат көздері
1.
Қолы _________________
Күні _________________
Банктердің ірі қатысушыларының,
банк холдингтерінің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы ірі
қатысушыларының, сақтандыру
холдингтерінің, жинақтаушы
зейнетақы қорының ірі
қатысушыларының, зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның есеп беру
қағидаларына 4-қосымша
Қаржы ұйымының ірі қатысушысының жақын туыстары, ері (зайыбы)
және ерінің (зайыбының) жақын туыстары, сондай-ақ осы тұлғалар
бақылайтын ұйымдар туралы ақпарат
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Тегі, аты, (бар болса - әкесінің аты) _________________________
Есеп беруші тұлға жарғылық капиталында ірі қатысушы болып табылатын қаржы ұйымдарының атауы
____________________________________________________________________
Тұрғылықты жері ______________________________________________
Үй телефоны _____________________ жұмыс ______________________
Қаржы ұйымының ірі қатысушысының жақын туысының, ерінің (зайыбының) немесе ерінің (зайыбының) жақын туысының тегі, аты, (бар болса - әкесінің аты)
Туысу дәрежесі
Жақын туысының, ерінің (зайыбының) немесе ерінің (зайыбының) жақын туысының бақылайтын ұйымының атауы
Ірі қатысушының жақын туысының, ерінің (зайыбының) немесе ерінің (зайыбының) жақын туысының қаржы ұйымындағы лауазымы
Қаржы ұйымының жарғылық капиталындағы қатысу сомасы/ иеленген акциялардың құны (мың теңгемен)
Жақын туысына, еріне (зайыбына) немесе ерінің (зайыбының) жақын туысына тиесілі акциялар санының ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына ара қатынасы немесе оның жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (пайызбен)
дербес
бірлесіп
тікелей
жанама
пайыз
ұйымның атауы /жеке тұлғаның тегі, аты, (бар болса - әкесінің аты)
Ұйымның атауы
Қаржы ұйымының ірі қатысушыға тиесілі акциялар санының ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына ара қатынасы немесе оның жарғылық капиталдағы қатысу үлесі (пайызбен)
1.
Кесте қаржы ұйымының ірі қатысушысының жақын туысы, ері (зайыбы) немесе ерінің (зайыбының) жақын туысы:

9. Крупный участник финансовой организации, банковский холдинг, страховой холдинг в случаях, предусмотренных пунктом 18 статьи 17-1 Закона о банках, пунктом 18 статьи 26 Закона о страховой деятельности, пунктом 16 статьи 36-1 Закона о пенсионном обеспечении, направляют в уполномоченный орган информацию и сведения в соответствии с приложениями 3131415 к Правилам с приложением подтверждающих документов.
10. Юридическое лицо, являющееся одновременно банковским холдингом и (или) страховым холдингом и (или) крупным участником двух и более финансовых организаций, представляет в уполномоченный орган отчетность либо информацию, предусмотренные статьями 54-1 Закона о банках, 74-1 Закона о страховой деятельности, 49-2 Закона о пенсионном обеспечении, за требуемый период в одном экземпляре, составленную с учетом сведений по всем финансовым организациям, в которых оно является банковским холдингом и (или) страховым холдингом и (или) крупным участником.
11. Представление крупными участниками финансовых организаций, банковскими холдингами, страховыми холдингами отчетности, предусмотренной статьями 54-1 Закона о банках, 74-1 Закона о страховой деятельности, 49-2 Закона о пенсионном обеспечении, за четвертый квартал истекшего года не требуется в случае, если предусмотрено представление годовой отчетности.
Приложение 1
к Правилам представления отчетности
крупными участниками банков,
банковскими холдингами, крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации,
страховыми холдингами, крупными
участниками накопительного
пенсионного фонда, организации,
осуществляющие инвестиционное
управление пенсионными активами
Информация об осуществлении крупным участником финансовой
организации влияния на принимаемые финансовой организацией решения
Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, (при наличии - отчество) ________________________
Наименование финансовых организаций, в уставном капитале которых отчитывающееся лицо является крупным участником
_____________________________________________________________________
Место жительства ______________________________________________
Телефон домашний ____________________ рабочий _________________
Информация об осуществлении крупным участником финансовой организации влияния на принимаемые финансовой организацией решения:
1) совместно с другими лицами в силу договора между ними
_____________________________________________________________________
2) иным образом
_____________________________________________________________________
в том числе содержащая описание делегирования полномочий, определяющего возможность такого влияния (с приложением подтверждающих документов).
Подпись ________________
Дата ___________________
Приложение 2
к Правилам представления отчетности
крупными участниками банков,
банковскими холдингами, крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации,
страховыми холдингами, крупными
участниками накопительного
пенсионного фонда, организации,
осуществляющие инвестиционное
управление пенсионными активами
Информация о занимаемых крупным участником финансовой
организации должностях в организациях с указанием
принадлежащих ему долей участия в уставных капиталах (акций)
Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, (при наличии - отчество) ________________________
Наименование финансовых организаций, в уставном капитале которых отчитывающееся лицо является крупным участником
_____________________________________________________________________
Место жительства ______________________________________________
Телефон домашний ____________________ рабочий _________________
Наименование
организации
Занимаемая
должность
Сумма
участия
(стоимость)
приобретенных
акций (в
тысячах
тенге) с
указанием
наименования
организации
Соотношение количества акций, принадлежащих
крупному участнику финансовой организации,
к общему количеству голосующих акции
организации или доля участия в ее уставном
капитале (в процентах)
индивидуально
Совместно
прямо
косвенно
процент
наименование
организации/
фамилия, имя, (при
наличии - отчество)
физического лица
1.
Подпись _________________
Дата ____________________
Приложение 3
к Правилам представления отчетности
крупными участниками банков,
банковскими холдингами, крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации,
страховыми холдингами, крупными
участниками накопительного
пенсионного фонда, организации,
осуществляющие инвестиционное
управление пенсионными активами
Информация о принадлежащих крупному участнику
финансовой организации, являющемуся физическим лицом,
долях участия в уставных капиталах (акций) организаций,
а также источниках их приобретения
Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, (при наличии - отчество) ________________________
Наименование финансовых организаций, в уставном капитале которых отчитывающееся лицо является крупным участником
_____________________________________________________________________
Место жительства ______________________________________________
Телефон домашний _____________________ рабочий ________________
Наименование
организации,
доли участия
в уставном
капитале или
акции которой
принадлежат
крупному
участнику
финансовой
организации
Сумма участия в
уставном
капитале/
стоимость
акций,
принадлежащих
крупному
участнику
финансовой
организации
(в тысячах
тенге)
Количество
акции
Соотношение
количества акций,
принадлежащих
крупному участнику
финансовой
организации, к
общему количеству
голосующих акций
организации или доля
участия в ее
уставном капитале
(в процентах)
Источник средств
для приобретения
принадлежащих
крупному участнику
финансовой
организации долей
участия в уставном
капитале или
акций
1.
Подпись _________________
Дата ____________________
Приложение 4
к Правилам представления отчетности
крупными участниками банков,
банковскими холдингами, крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации,
страховыми холдингами, крупными
участниками накопительного
пенсионного фонда, организации,
осуществляющие инвестиционное
управление пенсионными активами
Информация о близких родственниках, супруге и близких
родственниках супруга (супруги) крупного участника
финансовой организации, а также организациях,
контролируемых данными лицами
Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, (при наличии - отчество) ________________________
Наименование финансовых организаций, в уставном капитале которых отчитывающееся лицо является крупным участником
_____________________________________________________________________
Место жительства ______________________________________________
Телефон домашний _____________________ рабочий ________________
Фамилия, имя, (при
наличии- отчество)
близкого
родственника,
супруга (супруги)
крупного участника
финансовой
организации или
близкого
родственника супруга
(супруги)
Степень
родства
Наименование организации, контролируемой близким
родственником, супругом или близким родственником
супруга (супруги)
Наименование
организации
Соотношение количества
принадлежащих акций к общему
количеству голосующих акций
организации или доля участия в ее
уставном капитале (в процентах)
1.
продолжение таблицы
Занимаемая близким
родственником,
супругом (супругой) крупного участника или
близким родственником
супруга (супруги)
должность в финансовой
организации
Сумма участия
в уставном
капитале/
стоимость
приобретенных
акций
финансовой
организации
(в тысячах
тенге)
Соотношение количества акций, принадлежащих
близкому родственнику, супругу или близкому
родственнику супруга (супруги), к общему
количеству голосующих акций финансовой
организации или доля участия в ее уставном
капитале (в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
косвенно
процент
наименование
организации/
фамилия, имя, (при
наличии - отчество)
физического лица
Таблица заполняется в случаях, если близкий родственник, супруг (супруга) или близкий родственник супруга (супруги) крупного участника финансовой организации:

1) ұйымда лауазымды атқарған және оның жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (акциялары) бар болған жағдайда;
2) ұйымда лауазымды атқарған, бірақ оның жарғылық капиталында қатысу үлесі (акциялары) болмаған жағдайда;
3) ұйымның жарғылық капиталында қатысу үлесі (акциялары) болған, бірақ осы ұйымда лауазымды қызмет атқармаған жағдайда толтырылады.
Қолы _____________________
Күні______________________
Банктердің ірі қатысушыларының,
банк холдингтерінің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы ірі
қатысушыларының, сақтандыру
холдингтерінің, жинақтаушы
зейнетақы қорының ірі
қатысушыларының, зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның есеп беру
қағидаларына 5-қосымша
Қаржы ұйымының ірі қатысушысының кірістері және мүлігі туралы
мәліметтер
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Тегі, аты, (бар болса - әкесінің аты) _________________________
Есеп беруші тұлға жарғылық капиталына ірі қатысушы болып табылатын қаржы ұйымдарының атауы
____________________________________________________________________
Жеке куәлігі (төлқұжат) ______________________________________
(сериясы, нөмірі, кім және қашан берген)
Тұрғылықты жері ______________________________________________
Үй телефоны __________________ жұмыс _________________________
Есепті кезең _________________________________________________
Атауы
Өлшем бірлігі
Өткен есепті кезеңде
Есепті кезеңде
Есепті кезеңдегі өзгеріс
Саны
Сомасы (теңгемен)
Саны
Сомасы (теңгемен)
Саны
Сомасы (теңгемен)
1.
Есепті кезеңде алынған кірістер:
X
X
X
1.1
Жалақы
X
X
X
1.2
Дивидендтер және ұйымдардың жарғылық капиталындағы (акцияларындағы) қатысу үлестерінен кіріс
X
X
X
1.3
Салымдар бойынша сыйақы
X
X
X
1.4
Мүлікті жалға бергеннен түсетін кіріс
X
X
X
1.5
Кәсіпкерлік қызметтен түсетін кіріс
X
X
X
1.6
Мүлікті сатудан түсетін кіріс
X
X
X
1.7
Кірістің басқа түрлері (талдамасымен бірге)
X
X
X
2.
Мүлік:
2.1
Ақша: ұлттық валютада, оның ішінде:
X
X
X
қолма-қол ақшамен
X
X
X
банк шоттарында шетел валютада, оның ішінде:
X
X
X
қолма-қол ақшамен банк шоттарында
X
X
X
X
X
X
2.2
Бағалы қағаздар (эмитенттің атауын көрсете отырып), оның ішінде жай акциялар артықшылықты акциялар облигациялар
2.3
Банктің ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының ұйымдардың (атауын көрсете отырып) дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе олардың, оның ішінде Қазақстан Республикасының резидент еместерінің жарғылық капиталдағы қатысу үлестері (пайызбен)
X
2.4
Жылжымайтын мүлік
2.5
Басқа мүлік (талдамасымен бірге)
Қолы _______________
Күні _______________
Банктердің ірі қатысушыларының,
банк холдингтерінің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы ірі
қатысушыларының, сақтандыру
холдингтерінің, жинақтаушы
зейнетақы қорының ірі
қатысушыларының, зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның есеп беру
қағидаларына 6-қосымша
Қаржы ұйымы ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру
холдингінің қызметі түрлерінің сипаттамасы

1) занимает должность в организации и имеет долю участия в ее уставном капитале (акции);
2) занимает должность в организации, но не имеет доли участия в ее уставном капитале (акций);
3) имеет долю участия в уставном капитале организации (акции), но не занимает должность в данной организации.
Подпись _________________
Дата ____________________
Приложение 5
к Правилам представления отчетности
крупными участниками банков,
банковскими холдингами, крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации,
страховыми холдингами, крупными
участниками накопительного
пенсионного фонда, организации,
осуществляющие инвестиционное
управление пенсионными активами
Сведения о доходах и имуществе крупного участника
финансовой организации
Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, (при наличии - отчество) ________________________
Наименование финансовых организаций, в уставном капитале которых отчитывающееся лицо является крупным участником
_____________________________________________________________________
Удостоверение личности (паспорт) ______________________________
(серия, номер, кем и когда выдан)
Место жительства ______________________________________________
Телефон домашний ___________ рабочий __________________________
Отчетный период _______________________________________________
Наименование
Единица
измерения
За предыдущий
отчетный
период
За отчетный период
Изменения за
отчетный период
Коли-
чество
Сумма
(тенге)
Количество
Сумма
(тенге)
Количество
Сумма
(тенге)
1.
Доходы,
полученные за
отчетный
период:
X
X
X
1.1
Заработная
плата
X
X
X
1.2
Дивиденды и
доход от долей
участия в
уставных
капиталах
(акций)
организаций
X
X
X
1.3
Вознаграждение
по вкладам
X
X
X
1.4
Доход от сдачи
в аренду
имущества
X
X
X
1.5
Доход от
предпринима-
тельской деятельности
X
X
X
1.6
Доход от
реализации
имущества
X
X
X
1.7
Прочие виды
дохода (с
расшифровкой)
X
X
X
2.
Имущество:
2.1
Деньги:
в национальной
валюте, в том
числе:
наличными на
банковских
счетах в
иностранной
валюте, в том
числе:
наличными на
банковских
счетах
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
2.2
Ценные бумаги
(с указанием
наименования
эмитента), в
том числе
простые акции
привилегиро-
ванные акции
облигации
2.3
Соотношение
количества
акций,
принадлежащих
крупному
участнику
финансовой
организации, к
общему
количеству
голосующих
акций
организаций
(указать
наименование)
или доли
участия в их
уставных
капиталах, в
том числе
нерезидентов
Республики
Казахстан (в
процентах)
X
2.4
Недвижимость
2.5
Прочее
имущество (с
расшифровкой)
Подпись _______________
Дата __________________
Приложение 6
к Правилам представления отчетности
крупными участниками банков,
банковскими холдингами, крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации,
страховыми холдингами, крупными
участниками накопительного
пенсионного фонда, организации,
осуществляющие инвестиционное
управление пенсионными активами
Описание видов деятельности крупного участника
финансовой организации, банковского холдинга,
страхового холдинга

1. Есеп беруші ұйым туралы ақпарат:
Қаржы ұйымы ірі қатысушысының (банк холдингінің, сақтандыру холдингінің) атауы
____________________________________________________________________
Есеп беруші тұлға жарғылық капиталында ірі қатысушысы болып табылатын қаржы ұйымының атауы
____________________________________________________________________
Почта мекенжайы ______________________________________________
Орналасқан жері ______________________________________________
Телефон ________________ Факс ________________________________
2. Қомақты операциялардың сипаттамасы (банктің ірі қатысушысының (банк холдингінің, сақтандыру холдингінің) акцияларға орналастырылған активтерді және басқа тұлғалардың жарғылық капиталындағы қатысу үлесін шегергенде жасалу күніндегі меншікті капиталдың он және одан астам пайызын құрайтын операциялар қомақты операциялар болып танылады):
Операцияның түрі
Операцияны жасау мақсаты
Операция жасалған күні
Сомасы (мың теңгемен)
Операция жасалған (кіріс алынған) валютаның түрі
Қарасы агенттің атауы
Қаржылық нәтиже (мың теңгемен)
1.
3. Қаржы ұйымының және қаржы ұйымының тиісті ірі қатысушысының, банк пен банк холдингінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен сақтандыру холдингінің арасындағы банктің ірі қатысушыларына (банк холдингтеріне) банкпен есеп айырысу-кассалық қызмет көрсету операцияларын қоспағандағы операцияларды сипаттау:
Операцияның түрі
Операцияны жасау мақсаты
Операция жасалған күні
Сомасы (мың теңгемен)
Операция жасалған (кіріс алынған) валютаның түрі
Операцияның басқа қатысушыларының атауы
Қаржылық нәтиже (мың теңгемен)
Банктің ірі қатысушысы (банктің атауы)
1.
Банк холдингі (банктің атауы)
1.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
1.
Сақтандыру холдингі (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
1.
Жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушысы (жинақтаушы зейнетақы қорының атауы)
1.
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның ірі қатысушысы (зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның атауы)
1.
4. Қаржы ұйымының ірі қатысушысы (банк холдингі, сақтандыру холдингі) және қаржы ұйымы бірлесіп қатысатын өзге операциялардың сипаттамасы:
Операцияның түрі
Операцияны жасау мақсаты
Операция жасалған күні
Сомасы (мың теңгемен)
Операция жасалған (кіріс алынған) валютаның түрі
Операцияның басқа қатысушыларының атауы
Қаржылық нәтиже (мың теңгемен)
Банктің ірі қатысушысы (банктің атауы)
1.
Банк холдингі (банктің атауы)
1.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
1.
Сақтандыру холдингі (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
1.
Жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушысы (жинақтаушы зейнетақы қорының атауы)
1.
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның ірі қатысушысы (зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның атауы)
1.

1. Информация об отчитывающейся организации:
Наименование крупного участника финансовой организации (банковского холдинга, страхового холдинга)
_____________________________________________________________________
Наименование финансовых организаций, в уставном капитале которых отчитывающееся лицо является крупным участником
_____________________________________________________________________
Почтовый адрес ________________________________________________
Место нахождения ______________________________________________
Телефон __________________ Факс _______________________________
2. Описание значительных операций (значительными признаются операции, составляющие на дату их совершения десять и более процентов собственного капитала крупного участника финансовой организации (банковского холдинга, страхового холдинга) за вычетом активов, размещенных в акции и доли участия в уставном капитале других лиц):
Вид
операции
Цель
совершения
операции
Дата
совершения
операции
Сумма
тысячах
тенге)
Вид валюты, в
которой
совершена
операция
(получен доход)
Наименование
контрагента
Финансовый
результат
(в тысячах
тенге)
1.
3. Описание операций между финансовой организацией и соответствующим крупным участником финансовой организации, между банком и банковским холдингом, за исключением расчетно-кассового обслуживания банком крупных участников банка (банковских холдингов), между страховой (перестраховочной) организацией и страховым холдингом:
Вид
операции
Цель
совершения
операции
Дата
совершения
операции
Сумма
тысячах
тенге)
Вид
валюты, в
которой
совершена
операция
(получен
(доход)
Наимено-
вание
других
участников
операции
Финансовый
результат
(в тысячах
тенге)
Крупный участник банка (наименование банка)
1.
Банковский холдинг (наименование банка)
1.
Крупный участник страховой (перестраховочной) организации (наименование страховой
(перестраховочной) организации)
1.
Страховой холдинг (наименование страховой (перестраховочной)организации)
1.
Крупный участник накопительного пенсионного фонда (наименование накопительного
пенсионного фонда)
1.
Крупный участник организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными
активами (наименование организации, осуществляющей инвестиционное управление
пенсионными активами)
1.
4. Описание иных операций, в которых крупный участник финансовой организации (банковский холдинг, страховой холдинг) и финансовая организация участвуют совместно:
Вид
операции
Цель
совершения
операции
Дата
совершения
операции
Сумма
тысячах
тенге)
Вид валюты,
в которой
совершена
операция
(получен
(доход)
Наименование
других
участников
операции
Финансовый
результат
(в тысячах
тенге)
Крупный участник банка (наименование банка)
1.
Банковский холдинг (наименование банка)
1.
Крупный участник страховой (перестраховочной) организации (наименование страховой
(перестраховочной) организации)
1.
Страховой холдинг (наименование страховой (перестраховочной)организации)
1.
Крупный участник накопительного пенсионного фонда (наименование накопительного
пенсионного фонда)
1.
Крупный участник организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными
активами (наименование организации, осуществляющей инвестиционное управление
пенсионными активами)
1.

5. Қосымша ақпарат:
1) банктің ірі қатысушысының (банк холдингінің, сақтандыру холдингінің) лауазымды тұлғалары туралы ақпарат:
Лауазымды тұлғаның тегі, аты (бар болса - әкесінің аты)
Қаржы ұйымының ірі қатысушысы (банк холдингі, сақтандыру холдингі) болып табылатын ұйымдағы атқаратын қызметі, қаржы ұйымының атауын көрсетуімен
Басқа ұйымдарда атқаратын қызметі, ұйымның атауын көрсетуімен
Қатысу сомасы/ Сатып алынған акциялардың құны (мың теңгемен)
Лауазымды тұлғаға тиесілі акциялардың қаржы ұйымының ірі қатысушысының (банк холдингінің, сақтандыру холдингінің), өзге ұйымның дауыс беруші акцияларының жалпы санына ара қатынасы немесе оның жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (пайызбен)
дербес
бірлесіп
тікелей
жанама
пайыз
ұйымның атауы/жеке тұлғаның тегі, аты, (бар болса - әкесінің аты)
1.
2) қаржы ұйымы (банк холдингі, сақтандыру холдингі) ірі қатысушысының қатысушылары (акционерлері) туралы ақпарат (қаржы ұйымының (банк холдингінің) ірі қатысушысының ірі қатысушылары (ірі акционерлері) болып табылатын ұйымдардан басқа):
Ұйымның атауы/жеке тұлғаның тегі, аты (бар болса - әкесінің аты)
Сатып алу күні
Жарғылық капиталға қатысу сомасы/ Сатып алынған акциялардың құны (мың теңгемен)
Иеленген акциялардың саны
Иеленген акциялар санының қаржы ұйымы ірі қатысушысының (банк холдингінің, сақтандыру холдингінің) дауыс беретін акцияларының жалпы санына ара қатынасы немесе оның жарғылық капиталға қатысу үлесі (пайызбен)
дербес
бірлесіп
тікелей
жанама
пайыз
ұйымның атауы/жеке тұлғаның тегі, аты, (бар болса - әкесінің аты)
1.
3) қаржы ұйымы ірі қатысушысының (банк холдингінің, сақтандыру холдингінің) ұйымдардың жарғылық капиталына қатысу үлестерін сатып алу үшін заемдар алу туралы ақпарат:
Заем берген ұйымның/жеке тұлғаның атауы
Акциялары (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) заем есебінен сатып алынған ұйымның атауы
Заем сомасы (мың теңгемен)
Жарғылық капиталдағы қатысу сомасы /сатып алынған акциялардың құны (мың теңгемен)
Акциялар саны
Қаржы ұйымының ірі қатысушысының (банк холдингінің, сақтандыру холдингінің) сатып алған акциялар санының ұйымның дауыс беретін акциялардың жалпы санына ара қатынасы немесе оның жарғылық капиталға қатысу үлесі (пайызбен)
1.
4) қаржы ұйымының ірі қатысушысы (банк холдингі, сақтандыру холдингі) ірі қатысушы (ірі акционер) болып табылатын ұйымдар тізбесінің өзгеруі туралы ақпарат:
Қаржы ұйымының ірі қатысушысы (банк холдингі, сақтандыру холдингі) ірі қатысушысы (ірі акционері) болып табылатын ұйымның атауы
Жарғылық капиталына қатысу/ акцияларды иелену кезеңі (сатып алу күні және мақсаты, сату күні)
Қаржы ұйымының ірі қатысушысы (банк холдингі, сақтандыру холдингі) иеленген акциялар санының ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына ара қатынасы немесе оның жарғылық капиталға қатысу үлесі (пайызбен)
Мәміле сомасы (мың теңгемен)
Мәміленің қаржылық нәтижесі (мың теңгемен)
1.
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы тұлға)
____________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)          (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)   (қолы)
Орындаушы: ______________________ _________ ___________________
(лауазымы, аты-жөні)     (қолы)    (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы «_____» __________
Мөрдің орны
Банктердің ірі қатысушыларының,
банк холдингтерінің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы ірі
қатысушыларының, сақтандыру
холдингтерінің, жинақтаушы
зейнетақы қорының ірі
қатысушыларының, зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның есеп беру
қағидаларына 7-қосымша
Қаржы ұйымының iрi қатысушысы (банк холдингi, сақтандыру
холдингi) қатысушы (акционер) болып табылатын ұйымдар туралы
ақпарат

5. Дополнительная информация:
1) информация о должностных лицах крупного участника финансовой организации (банковского холдинга, страхового холдинга):
Фамилия,
имя, (при
наличии -
отчество)
должност-
ного лица
Занимаемая
должность в
организации,
являющейся
крупным
участником
финансовой
организации
(банковским
холдингом,
страховым
холдингом) с
указанием
наименования
финансовой
организации
Занимае-
мая
долж-
ность в
иных
органи-
зациях с
указа-
нием
наимено-
вания
органи-
зации
Сумма
участия/
стоимостьприобре-
тенных
акций (в
тысячах
тенге)
Соотношение количества акций,
принадлежащих должностному лицу, к
общему количеству голосующих акций
крупного участника финансовой
организации (банковского холдинга,
страхового холдинга), иной
организации или доля участия в ее
уставном капитале (в процентах)
индивидуально
Совместно
прямо
косвенно
процент
наименование
организации/
фамилия,
имя, (при
наличии -
отчество)
физического
лица
1.
2) информация об участниках (акционерах) крупного участника финансовой организации (банковского холдинга, страхового холдинга) (за исключением организаций, являющихся крупными участниками (крупными акционерами) крупного участника финансовой организации (банковского холдинга, страхового холдинга)):
Наимено-
вание
органи-
зации/
фамилия,
имя, (при
наличии -
отчество)
физичес-
кого лица
Дата
приобретения
Сумма
участия в
уставном
капитале/
стоимость
приобре-
тенных
акций (в
тысячах
тенге)
Количество
принадлежа-
щих акций
Соотношение количества
принадлежащих акций к общему
количеству голосующих акций
крупного участника финансовой
организации (банковского холдинга,
страхового холдинга) или доля
участия в его уставном капитале
(в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
косвенно
процент
наименование
организации/
фамилия,
имя, (при
наличии -
отчество)
физического
лица
1.
3) информация о получении крупным участником финансовой организации (банковским холдингом, страховым холдингом) займов для приобретения долей участия в уставных капиталах (акций) организаций:
Наименование
организации/
физического
лица,
предоставивших
заем
Наименование
организации,
акции (доли
участия в
уставном
капитале)
которой
приобретены за
счет займа
Сумма
займа (в
тысячах
тенге)
Сумма участия
в уставном
капитале/
стоимость
приобретенных
акций
(в тысячах
тенге)
Количество
акций
Соотношение
количества
акций,
приобретенных
крупным
участником
финансовой
организации
(банковским
холдингом,
страховым
холдингом), к
общему
количеству
голосующих акций
организации или
доля участия в
ее уставном
капитале
(в процентах)
1.
4) информация об изменении перечня организаций, в которых крупный участник финансовой организации (банковский холдинг, страховой холдинг) являлся крупным участником (крупным акционером):
Наименование
организации, в
которой крупный
участник
финансовой
организации
(банковский
холдинг,
страховой
холдинг) являлся
крупным
участником
(крупным
акционером)
Период участия в
уставном капитале/
владения акциями
(дата и цель
приобретения, дата
реализации)
Соотношение количества
акций, принадлежавших
крупному участнику
финансовой организации
(банковскому холдингу,
страховому холдингу), к
общему количеству
голосующих акций
организации или доля
участия в ее уставном
капитале (в процентах)
Сумма
сделки
тысячах
тенге)
Финансовый
результат
сделки
(в тысячах
тенге)
1.
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: _________________________ _________ ______________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20 _____ года.
Место для печати
Приложение 7
к Правилам представления отчетности
крупными участниками банков,
банковскими холдингами, крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации,
страховыми холдингами, крупными
участниками накопительного
пенсионного фонда, организации,
осуществляющие инвестиционное
управление пенсионными активами
Информация об организациях, в которых крупный участник
финансовой организации (банковский холдинг, страховой
холдинг) является участником (акционером)

1. Есеп берушi ұйым туралы ақпарат:
Қаржы ұйымы iрi қатысушысының (банк холдингiнiң, сақтандыру холдингiнiң) атауы ________________________________________________
Есеп берушi тұлға жарғылық капиталына iрi қатысушы болып табылатын
қаржы ұйымдарының атауы ___________________________________________
Почта мекенжайы _____________________________________________
Орналасқан жерi _____________________________________________
Телефон_______________________Факс___________________________
2. Қатынастар туралы ақпарат:
1) банктiң iрi қатысушысының (банк холдингiнiң) банкпен:
Банктiң орналастырылған акцияларын (артықшылықты және қаржы ұйымы сатып алғандарды қоспағанда) иелену:
тiкелей______      жанама_________;
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы iрi қатысушысының (сақтандыру холдингiнiң) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен:
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретiн акцияларын иелену (пайызбен):
тiкелей ______      жанама _________
жинақтаушы зейнетақы қорының iрi қатысушысының жинақтаушы зейнетақы қорымен:
жинақтаушы зейнетақы қорының дауыс беретiн акцияларын иелену (пайызбен):
тiкелей ______      жанама _________
зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның ірі қатысушысының зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйыммен:
зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның дауыс беретiн акцияларын иелену (пайызбен):
тiкелей ______      жанама _________
2) банк акцияларымен дауыс беру мүмкiндiгi (банктiң дауыс беретiн акциялары санының жалпы көлемiнен пайызбен):
тiкелей ______      жанама _________
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларымен дауыс беру мүмкiндiгi (пайызбен):
тiкелей _______      жанама _______
жинақтаушы зейнетақы қорының акцияларымен дауыс беру мүмкiндiгi (жинақтаушы зейнетақы қорының дауыс беретiн акцияларының жалпы көлемiнен пайызбен):
тiкелей_______      жанама _________
зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның акцияларымен дауыс беру мүмкiндiгi (зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның дауыс беретiн акцияларының жалпы көлемiнен пайызбен)
тiкелей_______      жанама _________
3) қаржы ұйымы iрi қатысушысының қаржы ұйымының қабылдайтын шешiмдерiне шарт күшiмен не өзге тәсiлмен ықпал ету мүмкiндiгi (растайтын құжаттарды қоса беруiмен)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________

1. Информация об отчитывающейся организации:
Наименование крупного участника финансовой организации (банковского холдинга, страхового холдинга)
_____________________________________________________________________
Наименование финансовых организаций, в уставном капитале которых отчитывающееся лицо является крупным участником
_____________________________________________________________________
Почтовый адрес ________________________________________________
Место нахождения ______________________________________________
Телефон ___________________ Факс ______________________________
2. Информация об отношениях:
1) крупного участника банка (банковского холдинга) с банком:
владение размещенными (за вычетом привилегированных и выкупленных финансовой организацией) акциями банка (в процентах):
прямое ___________ косвенное ___________;
крупного участника страховой (перестраховочной) организации (страхового холдинга) со страховой (перестраховочной) организацией:
владение голосующими акциями страховой (перестраховочной) организации (в процентах):
прямое ___________ косвенное ___________
крупного участника накопительного пенсионного фонда с накопительным пенсионным фондом:
владение голосующими акциями накопительного пенсионного фонда (в процентах):
прямое ___________ косвенное ___________
крупного участника организации, осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами, с организацией, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами:
владение голосующими акциями организации, осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами (в процентах):
прямо ___________ косвенно ___________
2) возможность голосовать акциями банка (в процентах от общего объема голосующих акций банка):
прямо ___________ косвенно ___________
возможность голосовать акциями страховой (перестраховочной)организации (в процентах):
прямо ___________ косвенно ___________
возможность голосовать акциями накопительного пенсионного фонда (в процентах от общего объема голосующих акций накопительного пенсионного фонда):
прямо ___________ косвенно ___________
возможность голосовать акциями организации, осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами (в процентах от общего объема голосующих акций организации, осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами):
прямо ___________ косвенно ___________
3) возможность крупного участника финансовой организации оказывать влияние на принимаемые финансовой организацией решения в силу договора либо иным образом (с приложением подтверждающих документов)
_____________________________________________________________________

4) банк холдингiнiң, сақтандыру холдингiнiң шарт күшiмен не өзге тәсiлмен банкпен, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен қабылданатын шешiмдерiн анықтау немесе бақылау жүргiзу мүмкiндiгi (растайтын құжаттарды қоса беруiмен)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Қаржы ұйымының iрi қатысушысы (банк холдингi, сақтандыру холдингi) қатысушы (акционер) болып табылатын ұйымдар туралы ақпарат:
N
ұйымның атауы
Қатысу сомасы/ Сатып алынған акциялардың құны (мың теңгемен)
Иеленген акциялар саны
Қаржы ұйымының iрi қатысушысы (банк холдингi, сақтандыру холдингi) иеленген акциялар саны мен ұйымның дауыс беретiн акцияларының жалпы санының ара қатынасы немесе оның жарғылық капиталға қатысу үлесi (пайызбен)
дербес
бiрлесiп
тiкелей
жанама
пайыз
ұйымның атауы/жеке тұлғаның тегі, аты, әкесiнiң аты
1.
4. Қаржы ұйымының iрi қатысушысы (банк холдингi, сақтандыру холдингi) iрi қатысушы (iрi акционер) болып табылатын ұйымдардың қызметi түрiнiң немесе түрлерiнiң сипаттамасы (қаржы есептiлiгiн қоса беруiмен)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
5. Қаржы ұйымының iрi қатысушысының (банк холдингiнiң, сақтандыру холдингiнiң) ұйымдардың жарғылық капиталдарына қатысу схемасы (шартты болып табылады, қаржы ұйымының (банк холдингiнiң, сақтандыру холдингiнiң) iрi қатысушысы толық құрылымын ұсынуы тиiс)
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы тұлға)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы: _________________________ _________ ______________________
(лауазымы, аты-жөні)       (қолы)   (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы «_____» __________
Мөрдің орны
Банктердің ірі қатысушыларының,
банк холдингтерінің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы ірі
қатысушыларының, сақтандыру
холдингтерінің, жинақтаушы
зейнетақы қорының ірі
қатысушыларының, зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның есеп беру
қағидаларына 8-қосымша
Қаржы ұйымының банк холдингiнiң, сақтандыру холдингiнiң iрi
қатысушысының iрi қатысушысы (акционерi) болып табылатын
ұйымдар туралы ақпарат, сондай-ақ үлестес тұлғалар, ірі
қатысушыға бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы, қаржы
ұйымының ірі қатысушысын бақылайтын еншілес және тәуелді
ұйымдары жөніндегі мәліметтер

4) возможность банковского холдинга, страхового холдинга определять решения, принимаемые банком, страховой (перестраховочной) организацией, в силу договора либо иным образом или иметь контроль (с приложением подтверждающих документов)
_____________________________________________________________________
3. Информация об организациях, в которых крупный участник финансовой организации (банковский холдинг, страховой холдинг) является участником (акционером):
Наименование
организации
Сумма участия/
стоимость
приобретенных
акций (в тысячах
тенге)
Количество
принадлежащих
акций
Соотношение количества акций,
принадлежащих крупному участнику
финансовой организации (банковскому
холдингу, страховому холдингу), к
общему количеству голосующих акций
организации или доля участия в его
уставном капитале (в процентах)
индивидуально
Совместно
прямо
косвенно
процент
наименование
организации/
фамилия,
имя,
отечество
физического
лица
1.
4. Описание вида или видов деятельности организаций, в которых крупный участник финансовой организации (банковский холдинг, страховой холдинг) является крупным участником (крупным акционером) (с приложением финансовой отчетности)
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
5. Схема участия крупного участника финансовой организации (банковского холдинга, страхового холдинга) в уставных капиталах организаций (является условной, крупному участнику финансовой организации (банковскому холдингу, страховому холдингу) необходимо представить полную структуру)
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее):
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер: ____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: _________________________ _________ ______________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 8
к Правилам представления отчетности
крупными участниками банков,
банковскими холдингами, крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации,
страховыми холдингами, крупными
участниками накопительного
пенсионного фонда, организации,
осуществляющие инвестиционное
управление пенсионными активами
Информация об организациях, являющихся крупными участниками
(акционерами) крупного участника финансовой организации,
банковского холдинга, страхового холдинга, а также сведения об
аффилиированных лицах, о лицах, осуществляющих контроль над
крупным участником, о дочерних и зависимых организациях лица,
контролирующего крупного участника финансовой организации

1. Есеп берушi ұйым туралы ақпарат:
Қаржы ұйымы iрi қатысушысының (банк холдингiнiң, сақтандыру
холдингiнiң) атауы _________________________________________________
Есеп берушi тұлға жарғылық капиталында iрi қатысушы болып табылатын қаржы ұйымдарының атауы __________________________________
Пошталық мекен-жай____________________________________________
Орналасқан жерi_______________________________________________
Телефон______________________Факс_____________________________
2. Қаржы ұйымы iрi қатысушысының (банк холдингiнiң, сақтандыру холдингiнiң) iрi қатысушылары (акционерлерi) болып табылатын ұйымдар туралы ақпарат:
N
Ұйымның атауы
Қатысу сомасы/ сатып алған акцияларының құны (мың теңге
мен)
Тиесілі акциялардың саны
Қаржы ұйымы iрi қатысушының (банк холдингiнiң, сақтандыру холдингiнiң) iрi қатысушысына тиесiлi акциялар санының қаржы ұйымы iрi қатысушысының (банк холдингiнiң, сақтандыру холдингiнiң) дауыс беретiн акцияларының жалпы санына ара қатынасы немесе оның жарғылық капиталына қатысу үлесi (пайызбен)
дербес
бiрлесiп
тiкелей
жанама
пайыз
ұйымның атауы/жеке тұлғаның тегі, аты, әкесiнiң аты
1.
3. Қаржы ұйымы iрi қатысушысының (банк холдингiнiң, сақтандыру холдингiнiң) iрi қатысушысы (акционерi) болып табылатын ұйымдардың қызметi түрiнiң немесе түрлерiнiң сипаттамасы (қаржылық есептiлiктi қоса беруiмен) ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Қаржы ұйымы iрi қатысушысының (банк холдингiнiң, сақтандыру холдингiнiң) iрi қатысушысының аффилиирленген тұлғалары туралы ақпарат (аффилиирлену белгiлерiн көрсете отырып)
_____________________________________________________________________
5. Қаржы ұйымының iрi қатысушысына (банк холдингiне, сақтандыру холдингiне) бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат (бақылау жасаудың негiздеуiн көрсете отырып) _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Қаржы ұйымының iрi қатысушысына (банк холдингiне, сақтандыру холдингiне) бақылау жүргiзетiн тұлғаның еншiлес және тәуелдi ұйымдары туралы ақпарат
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы тұлға)
____________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер
____________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы: _________________________ _________ _____________________
(лауазымы, аты-жөні)   (қолы)     (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы «_____» __________
Мөрдің орны
Банктердің ірі қатысушыларының,
банк холдингтерінің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы ірі
қатысушыларының, сақтандыру
холдингтерінің, жинақтаушы
зейнетақы қорының ірі
қатысушыларының, зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның есеп беру
қағидаларына 9-қосымша
Үлестес тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есептер
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Сақтандыру холдингінің ірі қатысушысының атауы,
_______________________________________________________________
Жарғылық капиталында есеп беруші тұлға ірі қатысушы болып табылатын қаржы ұйымының атауы
_______________________________________________________________
Почта мекенжайы ______________________________________________
Орналасқан жері ______________________________________________
Телефон _____________________ Факс ___________________________
Үлестес тұлғаның атауы
Үлестестік белгісі
Операциялар түрі
Валюта түрі
Сома (мың теңгемен)
Шарт жасау күні (талаптарды орындауды бастаған күн)
Шарт қолданысының аяқталу күні (талаптарды орындауды аяқтаған күн)
Жиынтығы

1. Информация об отчитывающейся организации:
Наименование крупного участника финансовой организации (банковского холдинга, страхового холдинга)
_____________________________________________________________________
Наименование финансовых организаций, в уставном капитале которых отчитывающееся лицо является крупным участником
_____________________________________________________________________
Почтовый адрес ________________________________________________
Место нахождения ______________________________________________
Телефон _____________________ Факс ____________________________
2. Информация об организациях, являющихся крупными участниками (акционерами) крупного участника финансовой организации (банковского холдинга, страхового холдинга):
Наименование
организации
Сумма участия/
стоимость
приобретенных
акции (в тысячах
тенге)
Количество
принадлежащих
акций
Соотношение количества акций,
принадлежащих крупному участнику
(акционеру) крупного участника
финансовой организации (банковского
холдинга, страхового холдинга), к
общему количеству голосующих акций
крупного участника финансовой
организации (банковского холдинга,
страхового холдинга) или доля участия
в его уставном капитале (в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
косвенно
процент
наименование
организации/
фамилия, имя,
отчество
физического
лица
1.
3. Описание вида или видов деятельности организаций, являющихся крупными участниками (акционерами) крупного участника финансовой организации (банковского холдинга, страхового холдинга) (с приложением финансовой отчетности)
_____________________________________________________________________
4. Информация об аффилиированных лицах крупного участника финансовой организации (банковского холдинга, страхового холдинга) (с указанием признака аффилиированности)
_____________________________________________________________________
5. Информация о лицах, осуществляющих контроль над крупным участником финансовой организации (банковским холдингом, страховым холдингом) (с указанием основания контроля)
_____________________________________________________________________
6. Информация о дочерних и зависимых организациях лица, контролирующего крупного участника финансовой организации (банковский холдинг, страховой холдинг)
_____________________________________________________________________
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: _________________________ _________ ______________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 9
к Правилам представления отчетности
крупными участниками банков,
банковскими холдингами, крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации,
страховыми холдингами, крупными
участниками накопительного
пенсионного фонда, организации,
осуществляющие инвестиционное
управление пенсионными активами
Отчет о сделках с аффилиированными лицами
Информация об отчитывающемся лице:
Наименование крупного участника финансовой организации, страхового холдинга
_____________________________________________________________________
Наименование финансовых организаций, в уставном капитале которых отчитывающееся лицо является крупным участником
_____________________________________________________________________
Почтовый адрес ________________________________________________
Место нахождения ______________________________________________
Телефон _____________________ Факс ____________________________
Наименование
аффилииро-
ванного лица
Признак
аффилииро-
ванности
Вид
операции
Вид
валюты
Сумма (в
тысячах
тенге)
Дата
заключения
(дата
начала
выполнения
условий)
договора
Дата окончания
действия (дата
окончания
выполнения
условий) договора
Итого

Кестеде үлестес тұлғамен операциялардың әрбір түрі бойынша сомасы есеп беруші тұлғаның меншікті капиталы мөлшерінен жиынтығы 0,001 пайыздан асатын үлестес тұлғалармен бірге есеп беруші тұлғаның барлық мәмілелері туралы мәліметтер көрсетіледі.
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы тұлға)
____________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы: _________________________ _________ _______________
(лауазымы, аты-жөні)       (қолы)  (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы «_____» __________
Мөрдің орны
Банктердің ірі қатысушыларының,
банк холдингтерінің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы ірі
қатысушыларының, сақтандыру
холдингтерінің, жинақтаушы
зейнетақы қорының ірі
қатысушыларының, зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның есеп беру
қағидаларына 10-қосымша
Сақтандыру тобына қатысушылардың есепті күнгі жағдай бойынша
сақтандыру тобының меншікті капиталының он және де одан да көп
пайызын құрайтын үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы
қолданыстағы барлық міндеттемелері туралы есеп
__________________________________________________
(сақтандыру тобының атауы)
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Сақтандыру холдингінің атауы
_______________________________________________________________
Почта мекенжайы ______________________________________________
Орналасқан жері ______________________________________________
Телефон ____________________ Факс ____________________________
Контрагенттің атауы
Операциялар түрі
Валюта түрі
Сома (мың теңгемен)
Шарт жасау күні (талаптарды орындауды бастаған күн)
Шарт қолданысының аяқталу күні (талаптарды орындауды аяқтаған күн)
(1 сақтандыру тобына қатысушылардың атауы)
1
2
n
1 қатысушы міндеттемелерінің жиынтығы
(сақтандыру тобына қатысушылардың атауы …)
1
2
n
қатысушы міндеттемелерінің жиынтығы ….
(n сақтандыру тобына қатысушылардың атауы)
1
2
n
n қатысушы міндеттемелерінің жиынтығы
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға
__________________________________________ __________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты)      қолы
Бас бухгалтер _____________________________________ __________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты)  қолы
Орындаушы _________________________________________ __________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты)    қолы
Есепке қойылған күн 20 _____жылғы «______» _____________
Мөрдiң орны
Банктердің ірі қатысушыларының,
банк холдингтерінің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы ірі
қатысушыларының, сақтандыру
холдингтерінің, жинақтаушы
зейнетақы қорының ірі
қатысушыларының, зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның есеп беру
қағидаларына 11-қосымша
Сақтандыру тобының есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ
есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы топішілік мәмілелері
__________________________________________________
(сақтандыру тобының атауы)
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Сақтандыру холдингінің атауы
_______________________________________________________________
Почта мекенжайы _________________________________________
Орналасқан жері _________________________________________
Телефон _____________________ Факс ______________________
р/р№
Сақтандыру тобына қатысушылардың атауы
Сақтандыру тобының құрамына кіретін қаржы ұйымының атауы
Валюта түрі
Сома (мың теңгемен)
Шарт жасау күні (талаптарды орындауды бастаған күн)
Шарт қолданысының аяқталу күні (талаптарды орындауды аяқтаған күн)
Сақтандыру тобына қатысушыларға (ақша әкетілуіне) қойылатын талаптар
1
1 қатысушы
1.1
1.n
2
2 қатысушы
2.1
2.n
n
n қатысушы
Барлығы талаптар (ақша әкетілуі)
Сақтандыру тобына қатысушыларға (ақша келуіне) міндеттемелері
1
1 қатысушы
1.1
1.n
2
2 қатысушы
2.1
2.2
n
n қатысушы
Барлығы талаптар (ақша келуі)
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға)
__________________________________________ __________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты)       қолы
Бас бухгалтер ____________________________________ __________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты)  қолы
Орындаушы ________________________________________ __________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты)     қолы
Есепке қойылған күн 20 _____жылғы «______» _____________
Мөрдiң орны
Банктердің ірі қатысушыларының,
банк холдингтерінің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы ірі
қатысушыларының, сақтандыру
холдингтерінің, жинақтаушы
зейнетақы қорының ірі
қатысушыларының, зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның есеп беру
қағидаларына 12-қосымша
Қаржы ұйымының iрi қатысушысы - заңды тұлғаның,
банк холдингiнiң немесе сақтандыру холдингiнiң басшы
қызметкерлерiнiң мiнсiз iскерлiк беделi туралы
мәлiметтер

В таблице указываются сведения обо всех сделках отчитывающегося лица с аффилиированными лицами, сумма которых по каждому виду операций с аффилиированным лицом превышает 0,001 процент в совокупности от размера собственного капитала отчитывающегося лица.
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)__________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: _____________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 10
к Правилам представления отчетности
крупными участниками банков,
банковскими холдингами, крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации,
страховыми холдингами, крупными
участниками накопительного
пенсионного фонда, организации,
осуществляющие инвестиционное
управление пенсионными активами
Сведения обо всех обязательствах участников страховой группы
перед третьими лицами (группой лиц), составляющих десять
и более процентов от собственного капитала страховой
группы действующих по состоянию на отчетную дату
__________________________________________________
(наименование страховой группы)
Информация об отчитывающемся лице:
Наименование страхового холдинга
_____________________________________________________________________
Почтовый адрес ________________________________________________
Место нахождения ______________________________________________
Телефон _____________________ Факс ____________________________
Наименование
контрагента
Вид
операции
Вид
валюты
Сумма
(в тысячах
тенге)
Дата
заключения
(дата начала
выполнения
условий)
договора
Дата
окончания действия
(дата окончания
выполнения
условий) договора
(Наименование участника страховой группы 1)
1
2
n
Итого обязательства
участника 1
(Наименование участника страховой группы …)
1
2
n
Итого обязательства
участника ….
(Наименование участника страховой группы n)
1
2
n
Итого обязательства
участника n
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: _________________________ _________ ______________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 11
к Правилам представления отчетности
крупными участниками банков,
банковскими холдингами, крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации,
страховыми холдингами, крупными
участниками накопительного
пенсионного фонда, организации,
осуществляющие инвестиционное
управление пенсионными активами
Внутригрупповые сделки страховой группы, заключенные в течение
отчетного периода, а также действующие по состоянию на отчетную
дату
__________________________________________________
(наименование страховой группы)
Информация об отчитывающемся лице:
Наименование страхового холдинга
_____________________________________________________________________
Почтовый адрес ________________________________________________
Место нахождения ______________________________________________
Телефон _____________________ Факс ____________________________
п/п
Наименование
участника
страховой
группы
Наименование
финансовой
организации
входящей в
страховую
группу
Вид
операции
Сумма (в
тысячах
тенге)
Дата
заключения
(дата
начала
выполнения
условий)
договора
Дата
окончания
действия (дата
окончания
выполнения
условий) договора
Требования (отток средств) к участникам страховой группы
1
Участник 1
1.1
1.n
2
Участник 2
2.1
2.n
n
Участник n
Всего требований
(оттока средств)
Обязательства (приток средств) к участникам страховой группы
1
Участник 1
1.1
1.n
2
Участник 2
2.1
2.2
n
Участник n
Всего обязательств
(притока средств)
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: _________________________ _________ ______________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 12
к Правилам представления отчетности
крупными участниками банков,
банковскими холдингами, крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации,
страховыми холдингами, крупными
участниками накопительного
пенсионного фонда, организации,
осуществляющие инвестиционное
управление пенсионными активами
Сведения о безупречной деловой репутации руководящих
работников крупного участника финансовой организации –
юридического лица, банковского холдинга или страхового холдинга

1. Бiлiмi
Оқу орнының атауы
Түскен күнi - Аяқтаған күнi
Мамандығы
Бiлiм туралы дипломның деректемелерi, бiлiктiлiгi
Оқу орнының орналасқан жерi
2. Соңғы үш жылда бiлiктiлiгiн арттыру семинарларынан, курстардан өту туралы мәлiметтер
Ұйымның атауы
Өткiзiлген күнi және орны
Сертификаттың деректемелерi
3. Еңбек қызметi туралы
Жұмыс кезеңi
Жұмыс орны
Лауазымы
Тәртiптiк шара қолданудың болуы
Жұмыстан шығу, қызметiнен босату себептерi
4. Бар жарияланымдар, ғылыми әзiрленiмдер және басқа да жетiстiктер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Алынбаған немесе өтелмеген соттылығының бар болуы туралы мәлiметтер
Күнi
Сот органының атауы
Сот орналасқан жерi
Жаза салудың түрi
1997 жылғы 16 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексiнiң бабы
Соттың процессуалдық шешiмдi қабылдаған күнi
6. Өзiне қабылдаған мiндеттемелердi (өтелмеген немесе мерзiмi өткен заемдар және басқалар) орындамау фактiлерiнiң болуы туралы мәлiметтер: ________________________________________________________
____________________________________________________________________
(көрсетiлген фактiлер болған жағдайда ұйымның атауы мен мiндеттемелер
сомасы көрсетiлуi тиiс)
7. Қаржы ұйымымен үлестестігiнiң болуы (болмауы): _____________
____________________________________________________________________
(иә/жоқ, үлестестік белгiлерi көрсетiледi)
8. Осы мәселеге қатысы бар басқа ақпарат: ____________________
____________________________________________________________________
Осы ақпарат тексерiлгенiн және шынайы мен толық болып табылатынын растаймын.
Банктiң iрi қатысушысының - заңды тұлғаның, банк холдингiнiң немесе сақтандыру холдингiнiң басшы қызметкерлерi __________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, (бар болса - әкесiнiң аты) баспа әрiптермен, қолы)
Қаржы ұйымы - заңды тұлғаның iрi қатысушысы немесе банк холдингiнiң басшы қызметкерлерiнiң құрамы өзгерген жағдайда қаржы ұйымы - заңды тұлғаның iрi қатысушысы, банк холдингi немесе сақтандыру холдингi растайтын құжаттарды қоса беруiмен басшы қызметкерлердiң мiнсiз iскерлiк беделi туралы мәлiметтердi ұсынады.
Күнi _____________________
Мөрдiң орны
Банктердің ірі қатысушыларының,
банк холдингтерінің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы ірі
қатысушыларының, сақтандыру
холдингтерінің, жинақтаушы
зейнетақы қорының ірі
қатысушыларының, зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның есеп беру
қағидаларына 13-қосымша
Заңды тұлға болып табылатын қаржы ұйымының ірі қатысушысына
тиесілі банк холдингі, сақтандыру холдингі, ұйымның жарғылық
капиталына (акциясына) қатысу үлесі, оларды сатып алу көздері
туралы ақпарат
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Қаржы ұйымының ірі қатысушысының атауы (банк холдингінің немесе сақтандыру холдингінің)
________________________________________________________________
Жарғылық капиталында есеп беруші тұлға ірі қатысушы болып табылатын қаржы ұйымының атауы
__________________________________________________________
Почта мекенжайы _______________________________________________
Орналасқан жері _______________________________________________
Телефон ____________________ Факс _____________________________
Жарғылық капиталына немесе акцияларға қатысу үлесі қаржы ұйымының ірі қатысушысына тиесілі ұйымның атауы
Жарғылық капиталға қатысу үлесі/ тиесілі акцияларына құны (мың теңгемен)
Акциялардың саны
Қаржы ұйымының ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының ұйымның дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен)
Қаржы ұйымының ірі қатысушысына тиесілі жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе акциясын сатып алуға арналған қаражат көздері
1.
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы тұлға)
______________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы: _______________________ _________ __________________
(лауазымы, аты-жөні)    (қолы)    (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы «_____» __________
Мөрдің орны
Банктердің ірі қатысушыларының,
банк холдингтерінің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы ірі
қатысушыларының, сақтандыру
холдингтерінің, жинақтаушы
зейнетақы қорының ірі
қатысушыларының, зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның есеп беру
қағидаларына 14-қосымша
Заңды тұлға болып табылатын қаржы ұйымының iрi қатысушысына
(банк холдингiне, сақтандыру холдингiне) тиесiлi банк акциялары
санының пайыздық ара қатынасының өзгеруi туралы мәлiметтер

1. Образование
Наименование
учебного
заведения
Дата
поступления -
дата окончания
Специальность
Реквизиты
диплома об
образовании,
квалификация
Место нахождения
учебного заведения
2. Сведения о прохождении семинаров, курсов по повышению квалификации за последние три года
Наименование организации
Дата и место
проведения
Реквизиты сертификата
3. Сведения о трудовой деятельности
Период
работы
Место
работы
Должность
Наличие
дисциплинарных
взысканий
Причины увольнения,
освобождения от
должности
4. Имеющиеся публикации, научные разработки и другие достижения:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Сведения о наличии неснятой или непогашенной судимости
Дата
Наименование
судебного органа
Место
нахождения
суда
Вид
наказания
Статья
Уголовного
кодекса
Республики
Казахстан от
16 июля 1997
года
Дата принятия
процессуального
решения судом
6. Сведения о наличии фактов неисполнения принятых на себя обязательств (непогашенные или просроченные займы и другое):
_____________________________________________________________________
(в случае наличия указанных фактов необходимо указа
наименование организации и сумму обязательств)
7. Наличие (отсутствие) аффилиированности с финансовой организацией:
_____________________________________________________________________
(да/нет, указать признаки аффилиированности)
8. Другая информация, имеющая отношение к данному вопросу:
_____________________________________________________________________
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена и является достоверной и полной.
Руководящие работники крупного участника финансовой организации - юридического лица, банковского холдинга или страхового холдинга
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, (при наличии - отчество) печатными буквами, подпись)
В случае изменения состава руководящих работников крупного участника финансовой организации - юридического лица, банковского холдинга или страхового холдинга крупный участник финансовой организации - юридическое лицо, банковский холдинг или страховой холдинг представляет сведения о безупречной деловой репутации руководящих работников с приложением подтверждающих документов.
Дата ___________
Место для печати
Приложение 13
к Правилам представления отчетности
крупными участниками банков,
банковскими холдингами, крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации,
страховыми холдингами, крупными
участниками накопительного
пенсионного фонда, организации,
осуществляющие инвестиционное
управление пенсионными активами
Информация о принадлежащих крупному участнику финансовой
организации, являющемуся юридическим лицом, банковскому
холдингу, страховому холдингу, долях участия в уставных
капиталах (акций) организаций, а также
источниках их приобретения
Информация об отчитывающемся лице:
Наименование крупного участника финансовой организации (банковского холдинга или страхового холдинга)
_____________________________________________________________________
Наименование финансовых организаций, в уставном капитале которых отчитывающееся лицо является крупным участником
_____________________________________________________________________
Почтовый адрес ________________________________________________
Место нахождения ______________________________________________
Телефон ______________________ Факс ___________________________
Наименование
организации,
доли участия
в уставном
капитале или
акции которой
принадлежат
крупному
участнику
финансовой
организации
Сумма участия
в уставном
капитале/
стоимость
принадлежащих
акций (в
тысячах тенге)
Количество
акций
Соотношение
количества акций,
принадлежащих
крупному участнику
финансовой
организации, к
общему количеству
голосующих акций
организации или
доля участия в ее
уставном капитале
(в процентах)
Источник средств для
приобретения
принадлежащих
крупному участнику
финансовой
организации долей
участия в уставном
капитале или акций
1.
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: _________________________ _________ ______________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 14
к Правилам представления отчетности
крупными участниками банков,
банковскими холдингами, крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации,
страховыми холдингами, крупными
участниками накопительного
пенсионного фонда, организации,
осуществляющие инвестиционное
управление пенсионными активами
Сведения об изменении процентного соотношения количества
акций финансовой организации, принадлежащих крупному участнику
финансовой организации, являющемуся юридическим лицом,
(банковскому холдингу, страховому холдингу)

1. Есеп берушi тұлға туралы ақпарат:
Қаржы ұйымының iрi қатысушысының (банк холдингiнiң немесе сақтандыру холдингiнiң) атауы:_______________________________________
Есеп берушi тұлға жарғылық капиталында iрi қатысушысы болып табылатын қаржы ұйымының атауы _____________________________________
Почта мекенжайы ______________________________________________
Орналасқан жерi ______________________________________________
Телефон__________________________Факс_________________________
Қосымша акциялар сатып алғанға дейiнгi қаржы ұйымының iрi қатысушысына (банк холдингiне, сақтандыру холдингiне) тиесiлi қаржы ұйымы акцияларының саны
Қаржы ұйымының қосымша сатып алынған акциялар санының және пайыздық ара қатынасының өзгеруi туралы мәлiметтер
Қосымша акциялар сатып алғаннан кейiнгi қаржы ұйымының iрi қатысушысына (банк холдингiне, сақтандыру холдингiне) тиесiлi қаржы ұйымы акцияларының саны
Қаржы ұйымына тиесiлi акцияларының саны
Қаржы ұйымының тиесiлi акциялары санының қаржы ұйымының дауыс беретiн акцияларының санына пайыздық ара қатынасы
қарсы агент/ мәмiленiң түрi
Шарттың N және күнi
Акциялар саны
Брокердiң атауы
Қаржы ұйымының 1 акциясының нарықтық құны (мың теңгемен)
Қаржы ұйымының 1 акциясын сатып алу бағасы (мың теңгемен)
Қаржы ұйымының сатып алған акцияларының құны (мың теңгемен)
Қаржы ұйымына тиесiлi акцияларының саны
Қаржы ұйымына тиесiлi қаржы ұйымының акциялары санының қаржы ұйымының дауыс беретiн акцияларының санына пайыздық ара қатынасы
Банк
1.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
1.
Ашық жинақтаушы зейнетақы қоры
1.
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым
1.
2. Қаржы ұйымының iрi қатысушысының (банк холдингiнiң, сақтандыру холдингiнiң) қаржы ұйымының акцияларын сатып алу шарттары және тәртiбi туралы мәлiметтер
________________________________________________________
3. Қаржы ұйымының iрi қатысушысының (банк холдингiнiң, сақтандыру холдингiнiң) оның мiндеттемелерi, бұрын қаржы ұйымының акцияларына орналастырылған активтерiн шегергендегi активтер сомасының шегiнде, сондай-ақ басқа заңды тұлғалардың акцияларына және жарғылық капиталына қатысу үлестерiне орналастырылған активтер сомасы шегiнде қаржы ұйымының акцияларын сатып алу үшiн пайдаланылатын дереккөздердiң және құралдардың сипаттамасы, растайтын құжаттарды қоса беруiмен.______________________________________________________
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы тұлға)
_______________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы: ______________________ _________ ___________________
(лауазымы, аты-жөні)   (қолы)    (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы «_____» __________
Мөрдің орны
Банктердің ірі қатысушыларының,
банк холдингтерінің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы ірі
қатысушыларының, сақтандыру
холдингтерінің, жинақтаушы
зейнетақы қорының ірі
қатысушыларының, зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның есеп беру
қағидаларына 15-қосымша
Жеке тұлға болып табылатын қаржы ұйымының iрi қатысушысына
тиесiлi қаржы ұйымының акциялары санының пайыздық ара
қатынасының өзгеруi туралы мәлiметтер

1. Информация об отчитывающемся лице:
Наименование крупного участника финансовой организации (банковского холдинга или страхового холдинга)
_____________________________________________________________________
Наименование финансовых организаций, в уставном капитале которых отчитывающееся лицо является крупным участником
_____________________________________________________________________
Почтовый адрес ________________________________________________
Место нахождения ______________________________________________
Телефон _______________________ Факс __________________________
Количество
принадлежащих
крупному
участнику
финансовой
организации
(банковскому
холдингу,
страховому
холдингу)
акций
финансовой
организации до
дополнитель-
ного приобре-
тения акций
Сведения об изменении количества и
процентного соотношения дополнительно
приобретенных акций финансовой
организации
Количество принадлежащих
крупному участнику
финансовой организации
(банковскому холдингу,
страховому холдингу)
акций финансовой
организации после
дополнительного
приобретения акций
Коли-
чество
при-
надле-
жащих
акций
финан-
совой
орга-
низа-
ции
Процен-
тное
соотно-
шение
коли-
чества
принад-
лежащих
акций
финан-
совой
органи-
зации к
коли-
честву
голо-
сующих
акций
финан-
совой
органи-
зации
Контр
агент
/вид
сдел-
ки
№ и
дата
дого-
вора
Ко-
ли-
чес-
тво
ак-
ций
Наи-
мено-
вание
бро-
кера
Рыноч-
ная
стои-
мость
1
акции
финан-
совой
орга-
низа-
ции
тыся-
чах
тенге)
Цена
при-
обре-
тения
1
акции
фи-
нан-
совой
орга-
низа-
ции
тыся-
чах
тен-
ге)
Стои-
мость
прио-
бре-
тен-
ных
акций
фи-
нан-
совой
орга-
низа-
ции
ты-
сячах
тен-
ге)
Количество
принадле-
жащих
акций
финансовой
органи-
зации
Процентное
соотношение
количества
принадлежащих
акций
финансовой
организации к
количеству
голосующих
акций
финансовой
организации
Банк
1.
Страховая (перестраховочная) организация
1.
Открытый накопительный пенсионный фонд
1.
Организация, осуществляющая инвестиционное управление пенсионными активами
1.
2. Сведения об условиях и порядке приобретения крупным участником финансовой организации (банковским холдингом, страховым холдингом) акций финансовой организации
_________________________________________________________________
3. Описание источников и средств, используемых для приобретения акций финансовой организации в пределах суммы активов крупного участника финансовой организации (банковского холдинга, страхового холдинга) за вычетом его обязательств, активов, ранее размещенных в акции финансовой организации, а также суммы активов, размещенных в акции и доли участия в уставном капитале других юридических лиц, с приложением подтверждающих документов
_________________________________________________________________
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: _________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 15
к Правилам представления отчетности
крупными участниками банков,
банковскими холдингами, крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации,
страховыми холдингами, крупными
участниками накопительного
пенсионного фонда, организации,
осуществляющие инвестиционное
управление пенсионными активами
Сведения об изменении процентного соотношения количества акций
финансовой организации, принадлежащих крупному участнику
финансовой организации, являющемуся физическим лицом

1. Есеп берушi тұлға туралы ақпарат:
Тегі, аты, (бар болса - әкесiнiң аты) ________________________
Есеп берушi тұлға жарғылық капиталында iрi қатысушысы болып табылатын қаржы ұйымдарының атауы___________________________________
Тұрғылықты жері ______________________________________________
Үй телефоны_______________жұмыс телефоны______________________
Қосымша акциялар сатып алғанға дейiнгi қаржы ұйымының iрi қатысушысына (банк холдингiне, сақтандыру холдингiне) тиесiлi қаржы ұйымы акцияларының саны
Қаржы ұйымының қосымша сатып алынған акциялар санының және пайыздық ара қатынасының өзгеруi туралы мәлiметтер
Қосымша акциялар сатып алғаннан кейiнгi қаржы ұйымының iрi қатысушысына (банк холдингiне, сақтандыру холдингiне) тиесiлi қаржы ұйымы акцияларының саны
Қаржы ұйымына тиесiлi акцияларының саны
Қаржы ұйымының тиесiлi акциялары санының қаржы ұйымының дауыс беретiн акцияларының санына пайыздық ара қатынасы
қарсы агент/ мәмiленiң түрi
Шарттың N және күнi
Акциялар саны
Брокердiң атауы
Қаржы ұйымының 1 акциясының нарықтық құны (мың теңгемен)
Қаржы ұйымының 1 акциясын сатып алу бағасы (мың теңгемен)
Қаржы ұйымының сатып алған акцияларының құны (мың теңгемен)
Қаржы ұйымына тиесiлi акцияларының саны
Қаржы ұйымына тиесiлi қаржы ұйымының акциялары санының қаржы ұйымының дауыс беретiн акцияларының санына пайыздық ара қатынасы
Банк
1.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
1.
Ашық жинақтаушы зейнетақы қоры
1.
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым
1.
2. Қаржы ұйымының iрi қатысушысының қаржы ұйымының акцияларын сатып алу шарттары және тәртiбi туралы мәлiметтер
________________________________________________________
3. Қаржы ұйымының iрi қатысушысына меншiк құқығында тиесiлi мүлiктiң құнынан аспайтын мөлшерде қаржы ұйымының акцияларын сатып алу үшiн қолданылатын дереккөздердiң және қаражаттардың сипаттамасын растайтын құжаттарды қоса бере отырып көрсетедi.
___________________________________________________________
Қолы ___________________
Мөрдің орны ____________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 97 қаулысына
қосымша
Күші жойылды деп танылатын нормативтік құқықтық
актілердің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушыларының, сақтандыру холдингтерінің, жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушыларының, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның есеп беру ережесін бекіту туралы» 2007 жылғы 24 желтоқсандағы № 275 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5114 тіркелген).

1. Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, (при наличии - отчество) _______________________
Наименование финансовых организаций, в уставном капитале которых отчитывающееся лицо является крупным участником
____________________________________________________________________
Место жительства ___________________________________________________
Телефон домашний _______________________ рабочий ___________________
Количество
принадлежащих
крупному
участнику
финансовой
организации
(банковскому
холдингу,
страховому
холдингу)
акций
финансовой
организации до
дополнитель-
ного приобре-
тения акций
Сведения об изменении количества и процентного
соотношения дополнительно приобретенных акций
финансовой организации
Количество
принадлежащих
крупному участнику
финансовой
организации
(банковскому
холдингу,
страховому
холдингу) акций
финансовой
организации после
дополнительного
приобретения акций
Коли-
чество
при-
надле-
жащих
акций
финан-
совой
орга-
низа-
ции
Процен-
тное
соотно-
шение
коли-
чества
принад-
лежащих
акций
финан-
совой
органи-
зации к
коли-
честву
голо-
сующих
акций
финан-
совой
органи-
зации
Контр
агент
/вид
сдел-
ки
N и
дата
дого-
вора
Коли-
чес
тво
акций
Наиме-
нова-
ние
бро-
кера
Рыноч-
ная
стои-
мость
1
акции
финан-
совой
орга-
низа-
ции
тыся-
чах
тенге)
Цена
при-
обре-
тения
1
акции
финан-
совой
орга-
низа-
ции
тыся-
чах
тенге)
Стои-
мость
при-
обрете-
нных
акций
финан-
совой
органи-
зации
тысячах
тенге)
Количес-
тво
принадле-
жащих
акций
финан-
совой
органи-
зации
Процент-
ное
соотно-
шение
количес-
тва
принад-
лежащих
акций
финансо-
вой
организа-
ции к
количес-
тву
голосую-
щих акций
финансо-
вой
органи-
зации
Банк
1.
Страховая (перестраховочная) организация
1.
Открытый накопительный пенсионный фонд
1.
Организация, осуществляющая инвестиционное управление пенсионными активами
1.
2. Сведения об условиях и порядке приобретения крупным участником финансовой организации акций финансовой организации
____________________________________________________________________
3. Описание источников и средств, используемых для приобретения акций финансовой организации в размере, не превышающем стоимости имущества, принадлежащего крупному участнику финансовой организации на праве собственности, с приложением подтверждающих документов
____________________________________________________________________
Подпись _________________
Дата ____________________
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 97
Перечень нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу
1. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года № 275 «Об утверждении Правил представления отчетности крупными участниками банков, банковскими холдингами, крупными участниками страховой (перестраховочной) организации, страховыми холдингами, крупными участниками накопительного пенсионного фонда» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5114).

2. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушыларының, сақтандыру холдингтерінің, жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушыларының, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның есеп беру ережесін бекіту туралы» 2007 жылғы 24 желтоқсандағы № 275 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2008 жылғы 28 қарашадағы № 199 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5452 тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушыларының, сақтандыру холдингтерінің, жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушыларының, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның есеп беру ережесін бекіту туралы» 2007 жылғы 24 желтоқсандағы № 275 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 136 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6535 тіркелген).
4. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 27 желтоқсандағы № 184 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6766 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағының 2011 жылғы № 7-құжатында жарияланған) қосымшаның 5-тармағы.

2. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 ноября 2008 года № 199 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года № 275 «Об утверждении Правил представления отчетности крупными участниками банков, банковскими холдингами, крупными участниками страховой (перестраховочной) организации, крупными участниками открытого накопительного пенсионного фонда» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5452).
3. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 136 «О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года № 275 «Об утверждении Правил представления отчетности крупными участниками банков, банковскими холдингами, крупными участниками страховой (перестраховочной) организации, крупными участниками открытого накопительного пенсионного фонда» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6535).
4. Пункт 5 приложения к постановлению Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 декабря 2010 года № 184 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан» (зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6766, опубликованному в 2011 году в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 7).