Оңалтуды басқарушының қорытынды есебінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 9 сәуірдегі № 197 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 10 мамырда № 7636 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2014 жылғы 15 мамырдағы № 224 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 15.05.2014 № 224 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңының 10-2-бабының 12) тармақшасын іске асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған оңалтуды басқарушының қорытынды есебінің нысаны бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Оңалтуды басқарушының қорытынды есебінің нысанын және оны келісу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 2 қарашадағы № 373 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4980 болып тіркелген, 2008 жылғы 9 қазанда № 154 (1554) "Заң газеті" газетінде жарияланған);
2) "Оңалтуды басқарушының есебін келісу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 2 қарашадағы № 373 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 12 тамыздағы № 399 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5289 болып тіркелген, 2008 жылғы 15 қазандағы № 10 Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған);
3) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Оңалтуды басқарушының қорытынды есебінің нысанын және оны келісу ережесін бекіту туралы" 2007 жылғы 2 қарашадағы № 373 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 28 желтоқсандағы № 662 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6743 болып тіркелген, 2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 7 Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті (Н.Д.Үсенова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және кейіннен оның заңнамада белгіленген тәртіппен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.

Об утверждении формы заключительного отчета реабилитационного управляющего
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 апреля 2012 года № 197. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 мая 2012 года № 7636. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 2014 года № 224
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра финансов РК от 15.05.2014 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации подпункта 12) статьи 10-2 Закона Республики Казахстан от 21 января 1997 года «О банкротстве», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму заключительного отчета реабилитационного управляющего.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 ноября 2007 года № 373 «Об утверждении формы заключительного отчета реабилитационного управляющего и Правил его согласования»(зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4980, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 9 октября 2008 года, № 154 (1554);
2) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 августа 2008 года № 399 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 ноября 2007 года № 373 «Об утверждении Правил согласования отчета реабилитационного управляющего» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5289, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан от 15 октября 2008 года № 10);
3) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2010 года № 662 «О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 ноября 2007 года № 373 «Об утверждении формы заключительного отчета реабилитационного управляющего и Правил его согласования» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6743, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан от 16 сентября 2011 года № 7).
3. Комитету по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан (Усенова Н.Д.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.

4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 9 сәуірдегі
№ 197 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Оңалтуды басқарушының қорытынды есебі
_______________                                   _________________
(күні)                                          (жасалған орны)
_____________________________________________________________________    (оңалтуды басқарушының тегі, аты, болған жағдайда - әкесінің аты,
(бұдан әрі - Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________(борышкердің ұйымдастыру-құқықтық нысанын көрсете отырып, толық және
қысқаша атауы (құрылтай құжаттарына сәйкес қазақ және орыс
тілдерінде), салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бұдан әрі - СТН),
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН), жеке сәйкестендіру
нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) (бар болғанда)
_____________________________________________________________________             (банкроттың заңды мекенжайы, байланыс телефондары)
1. Борышкер туралы жалпы мәліметтер
1.1. Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы классификаторы бойынша қызметтің түрі, кодын көрсете отырып (борышкердің өндірістік қызметті жүзеге асыру немесе оның жоқтығы туралы ақпаратты көрсете отырып):
_____________________________________________________________________
1.2. Басшының Т.А.Ә.__________________________________________;
СТН (ЖСН) (бар болғанда), байланыс ақпарат
тұрғылықты жері (заңды мекен жайы), телефоны)
1.3. Құрылтайшылардың атауы/Т.А.Ә., СТН, БСН (ЖСН) (бар болғанда), олардың үлестері, байланыс ақпараттары (тұрғылықты жері (заңды мекенжайы), телефон) ________________________________________;
1.4. Жарғылық капиталдың мөлшері (мың теңге) _________________;
1.5. Жарғылық капиталдағы мемлекеттің қатысуы туралы мәліметтер __________________________________________________________________, %
1.6. Борышкердің мүлкінің меншік иесінің қатысуы туралы ақпарат (оған уәкілетті органның), құрылтайшының (қатысушының) және/немесе борышкердің лауазымды тұлғасының (тұлғаларының) басқа да заңды тұлғаларға қатысуы туралы ақпарат, үлесінің мөлшері % (атауы, орналасқан жері, СТН, БСН, (ЖСН) (бар болғанда) қатысу кезеңі) _____;
1.7. Оңалту рәсімін енгізгенге дейінгі 3 жыл бұрынғы қызметкерлердің орташа тізімдік саны (адам) ________________________;
1.8. Мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер: ____________________
(тіркеу (қайта тіркеу) күні,
_____________________________________________________________________
тіркеу нөмірі, орны, тіркеу негізі (қайта құрылған, өзгертілген,
қосылған және басқалар)/қайта тіркеу (жарғылық капитал мөлшерінің
төмендеуі, атауының өзгеруі және басқалар)).

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его официального опубликования.
Министр                                  Б. Жамишев
Утверждена
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 апреля 2012 года № 197
Форма
Заключительный отчет
реабилитационного управляющего
___________                                    ______________________
(дата)                                        (место составления)
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, при наличии - отчество (далее - Ф.И.О.)
реабилитационного управляющего)
_____________________________________________________________________
(полное и сокращенное наименование организации, с указанием его
организационно-правовой формы (на казахском и русском языках,
согласно учредительным документам), регистрационный номер
налогоплательщика (далее - РНН), бизнес-идентификационный номер
(далее - БИН) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН)
(при наличии)
_____________________________________________________________________
(юридический адрес банкрота, контактные номера телефонов)
1. Общие сведения о должнике
1.1. Вид деятельности по общему классификатору видов
экономической деятельности, с указанием кода (с указанием сведений об
осуществлении должником производственной деятельности либо отсутствии
таковой): ___________________________________________________________
1.2. Ф.И.О. руководителя ______________________________________
_____________________________________________________________________
РНН (ИИН - при наличии), контактная информация (место жительства
(юридический адрес), телефон)
1.3. Наименование/Ф.И.О. учредителя (-ей), РНН, БИН (ИИН)
(при наличии), размеры доли (-ей), контактная информация
(место жительства(юридический адрес), телефон) _____________________;
1.4. Размер уставного капитала (тысяч тенге) _________________;
1.5. Сведения об участии государства в уставном капитале, %
____________________________________________________________________;
1.6. Сведения об участии собственника имущества должника
(уполномоченного им органа), учредителя (участника) и/или
должностного (уполномоченного им органа), учредителя (участника)
и/или должностного лица (лиц) должника в иных юридических лицах, доля
участия % (наименование, место нахождения, РНН, БИН (ИИН) (при
наличии) период участия);
1.7. Среднесписочная численность работников за период 3 года
до введения процедуры реабилитации (человек) _______________________;
1.8. Сведения о государственной регистрации: _________________
____________________________________________________________________;
(дата регистрации (перерегистрации), регистрационный номер, место,
основание государственной регистрации (вновь созданное,
преобразование, слияние и другое)/перерегистрации (уменьшение размера
уставного капитала, изменение наименования и другое)).

1.9. Салық төлеуші ретінде тіркеу туралы мәліметтер __________;
1.10. Салық тіркеуі туралы мәліметтер (салық салу объектісінің орналасқан жері бойынша) ___________________________________________;
1.11. Санация рәсімі жөніндегі мәліметтер (қатысу шарттары, қабылданған міндеттемелердің мөлшері мен мерзімдері) ______.
2. Ұйымдастыру-құқықтық шаралары
2.1. Оңалту туралы іс бойынша өндірісті қозғау туралы ұйғарым:
20____ жыл "____"_______________       ______________________
(соттың атауы)
Оңалту рәсімін қолдану туралы, оңалту жоспарына өзгертулерді бекіту туралы сот ұйғарымы (ұзарту, бар болған жағдайда):
20______жылы "_____"_______________________________________шығарылды;                                 (соттың атауы)
20____жылы "_____"_______________________________Заңды күшіне енді*.

1.9. Сведения о регистрации в качестве налогоплательщика
____________________________________________________________________
1.10. Сведения о налоговой регистрации (по месту нахождения
налогооблагаемого объекта);
1.11. Сведения по процедуре санации (условия участия, размер
и сроки принятых обязательств).
2. Организационно-правовые мероприятия
2.1. Определение о возбуждении производства по делу о
реабилитации: «__» _______ 20 ___ года; ____________________________
(наименование суда)
Решение суда о применении процедуры реабилитации, определение
об утверждении изменений в план реабилитации (продление, в случае
наличия): «__» _______ 20 ___ года; ________________________________
(наименование суда)
вступило в законную силу «__» _______ 20 ___ года *.

2.2. Кредиторлар жиналысының хаттамасы және (немесе) оңалтуды
басқарушыны тағайындау туралы 20__ жылғы "__"______ №______ бұйрық*.
2.3. Оңалтуды басқарушы қабылдаған бұйрықтар:
1) 20 ____ жылғы "____" _________________*;
2) 20 ____ жылғы "____" _________________*;
3) 20 ____ жылғы "____" _________________*.
2.4. Оңалтуды басқарушымен бұқаралық ақпарат құралдарына жарияланған кредиторлар талаптары өтініштерінің тәртібі және мерзімі, борышкерге қатысты оңалту рәсімін қолдану туралы хабарлама (шыққан нөмірі және газеттің атауы): ___________ 20__ жылғы "___"_________ №_____*.

2.2. Протокол собрания кредиторов и (или) приказ о назначении
реабилитационного управляющего № ____ от «__» _______ 20 ___ года*.
2.3. Приказы, принятые реабилитационным управляющим:
1) от «__» _______ 20 ___ года*;
2) от «__» _______ 20 ___ года*;
3) от «__» _______ 20 ___ года*.
2.4. Объявление о применении в отношении должника процедуры
реабилитации, порядке и сроках заявления требований
кредиторами,опубликованное реабилитационным управляющим в средствах
массовой информации (номер выпуска и наименование газеты):
____________ № ___ от «__» _______ 20 ___ года *.

5. Оңалту рәсімін қолданғанға дейін үш жыл кезеңінде
борышкермен жасалған мәмілелерді талдау
5.1. Алынған ақпаратты талдау, тиісті қорытындыны көрсете отырып оңалту рәсімін қолданғанға дейін үш жыл бұрынғы кезеңде борышкерге қатысты заңсыз іс әрекетке қаржылық диагностиканы жүргізу (борышкердің қаржылық-шаруашылық қызметін талдау, сонымен қатар соңғы үш жылдағы қаржылық есептілік көрсеткіштерінің өзгерген динамикасын зерттеу, осы кезеңде жасалған борышкердің мәмілелерінің шарттарын талдау, (қалыптасқан нарықтық жағдаймен салыстырғандағы жеткізілген (сатып алынған) тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) бағасының көтерілуі немесе төмендеуі, сатып алынған немесе сатылған мүлік бойынша борышкер үшін тиімсіз мерзімдер және (немесе) тәсілдері, сондай-ақ егер олар берешектің балама қысқаруымен шығарылса, борышкердің мүлкінің міндеттемелерін шеттету немесе қиыншылықтар түскен басқа да нысандар)
р/с
Оңалту рәсімін енгізгенге дейін үш жылда борышкермен жасалған мәмілелер
Келісімшарт жасаушы агенттің атауы немесе ТАӘ
Мәмілені жасау фактісін растайтын құжат
Мәміленің фактілерін растайтын құжатты алу негізгі
Мәміледе немесе құжаттарда оны жарамсыз деп тану үшін негіздердің болуы
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
6. Борышкердің мәмілелерін жарамсыз деп тану жөніндегі
қабылданған шаралар туралы ақпарат
р/с
Шарт туралы ақпараттар
Мүлікті қайтару бойынша қабылдаған шаралар
Күні
Заты
Сомасы, мың теңге
Оңалтуды басқарушымен талап/сотқа өтініш жолдау туралы ақпарат (күні, шығыс №, кіммен жіберілді)
Сот актісінің күні және №, соттың атауы
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Мүлікті қайтару бойынша қабылдаған шаралар
Мүлікті қайтару туралы нақты күні
Өндіруге жататын мүліктің құны, мың теңге
Ескерту
Борышкермен талап арызды қарау нәтижесі бойынша сот актісінің қысқаша мазмұны, нормативтік құқықтық актіні көрсету
Сот шешіміне шағымдану (наразылық білдіру) туралы мәліметтер
8
9
10
11
12

5. Анализ сделок, совершенных должником за период
в течение трех лет до применения реабилитационной процедуры
5.1. Анализ полученной информации, проведение финансовой
диагностики неправомерных действий в отношении должника за период в
течение трех лет до применения процедуры реабилитации с указанием
соответствующих выводов (анализ финансово-хозяйственной деятельности
должника, в том числе изучение динамики изменения показателей
финансовой отчетности за три последних года, анализ условий
совершения сделок должника за этот же период (занижение либо
завышение цены на поставляемые (приобретаемые) товары (работы,
услуги) по сравнению со сложившейся рыночной конъюнктурой, заведомо
невыгодные для должника сроки и (или) способы оплаты по
реализованному или приобретенному имуществу, а также любые формы
отчуждения или обременения обязательствами имущества должника, если
они не сопровождаются эквивалентным сокращением задолженности)
п/п
Сделка,
совершенная
должником
за три
года до
введения
процедуры
реабилитации
ФИО или
наименование
контрагента
Документ,
подтверж-
дающий
факт
совершения
сделки
Источник
получения
документа,
подтверждающего
факт сделки
Наличие в
сделке или
документах
основании
для
признания ее
недействи-
тельной
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
6. Информация о принятых мерах по признанию
недействительными сделок должника
№ п/п
Сведения о договоре
Принятые меры по возврату имущества
Дата
Предмет
Сумма,
тысяч тенге
Сведения о направлении
реабилитационным
управляющим
претензий/
исков в суд (дата, №
исх., кем направлен)
Дата и номер
судебного акта,
наименование суда
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Принятые меры по возврату имущества
Дата
фактического
возврата
имущества
Стоимость
имущества,
на которое
обращено
взыскание,
тысяч тенге
Примечание
Краткое содержание
судебного акта по
результатам
рассмотрения
искового заявления
должником, ссылка на
нормативно-правовой
акт
Сведения об
обжаловании
(опротестовании)
решения суда
8
9
10
11
12

7. Қасақана және жалған банкроттық белгілерінің бар болуы,
қабылданған шаралар туралы ақпарат
Қаржы полициясы және басқа да құқық қорғау органдарына материалдарды жолдау:
р/с
Құқық қорғау органдарына өтінішті жолдау күні және №
Құқық қорғау органдарымен қабылданған шаралар
Құқық қорғау органдарының қабылданған шешімі туралы ақпарат
Қасақана (жалған) банкроттық бойынша материалдарды сотқа жолдау күні
Қасақана (жалған) банкроттық фактісі бойынша сот шешімі, нормативтік құқықтық актісін көрсете отырып
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
Қылмыстық істі қозғаудан бас тарту немесе оны тоқтатудың негізі: ____________________________________________________________
Активтерді шығару негізі және себептері (мүлік меншік иесінің немесе уәкілетті органның және т.б. шешімі):
_____________________________________________________________________

7. Информация о наличии признаков преднамеренного
и ложного банкротства, принятых мерах
Направление материалов в органы финансовой полиции и другие
правоохранительные органы:
п/п
№ и дата
направления
заявления в
правоохрани-
тельные органы
Меры принятые
правоохрани-
тельными
органами
Сведения об
обжаловании
решений
правоохрани-
тельных
органов
Дата
направления
в суд
материалов
по
преднаме-
ренному
(ложному)
банкротству
Решение суда
по факту
предна-
меренного
(ложного)
банкротства,
ссылка на
нормативно-
правовой акт
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Основания отказа в возбуждении уголовного дела либо его
прекращении: _______________________________________________________.
Причины и основания вывода активов (решения собственников
имущества или уполномоченных органов и так далее): _________________.

8. Қорытынды ереже
Оңалту жоспарын орындаудың қорытындысы: _______________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Есеп ________ парақта дайындалды, нөмірленген және тігілген.
Қосымша: _______ парақта.
Оңалтуды басқарушы      (р/р)      Т.А.Ә.
Бас бухгалтер        (р/р)         Т.А.Ә.
Мөр орны
Ескертпе:
Қорытынды есепке оңалту рәсімі енгізілген сәттегі және аяқталған күніндегі жағдай бойынша қаржылық есептілік "Жария мүдделі ұйымдардың (қаржылық ұйымдарынан басқа) жариялауы үшін жылдық қаржылық есептіліктің тізбесі мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 20 тамыздағы № 422 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6452 тіркелген) бекітілген нысандар бойынша қоса беріледі.
* - растайтын құжаттардың көшірмесі қосымша.
Борышкерге қатысты оңалту рәсімінің мақсатына қол жеткізілген жағдайда 1, 2, 4 және 8-бөлімдер толтыруға жатады.

8. Заключительное положение
Итоги исполнения плана реабилитации: _________________________
____________________________________________________________________
Отчет составлен на ___ листах, пронумеровано и
прошнуровано.________ страниц
Приложение: на _____________ листах.
Реабилитационный управляющий (п/п)                     Ф.И.О.
Главный бухгалтер (п/п)                                Ф.И.О.
Место печати
Примечание:
К заключительному отчету прилагается финансовая отчетность по
формам, утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан
от 20 августа 2010 года № 422 «Об утверждении перечня и форм годовой
финансовой отчетности для публикации организациями публичного
интереса (кроме финансовых организаций)» (зарегистрированного в
Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №
6452), по состоянию на момент введения в процедуру реабилитации и на
дату завершения процедуры реабилитации.
* - с приложением копий подтверждающих документов.
В случае если цель реабилитационной процедуры в отношении
должника достигнута, заполнению подлежат разделы 1, 2, 4 и 8.