"Магистральдық және станциялық жолдарға кірме жолдарды жалғастыруға рұқсат беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2007 жылғы 29 тамыздағы № 227-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012 жылғы 27 ақпандағы № 31-НҚ Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 14 мамырда № 7647 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012 жылғы 15 тамыздағы № 208-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012.08.15 № 208-НҚ (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
«Темір жол көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 57-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Магистральдық және станциялық жолдарға кірме жолдарды жалғастыруға рұқсат беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2007 жылғы 29 тамыздағы № 227-НҚ бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4979 тіркелген, «Заң газеті» газетінде 2007 жылғы 16 қарашада № 176 (1379) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Магистральдық және станциялық жолдарға кірме жолдарды жалғастыруға рұқсат беру ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Өтініш беруші магистральдық және станциялық жолдарға кірме жолдарды жалғастыруға рұқсат алу үшін уәкілетті органға осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша магистральдық және станциялық жолдарға кірме жолдарды жалғастыруға рұқсат беруге арналған өтінішті және мыналар:
1) жер учаскесіне меншік құқығын белгілеуші және сәйкестендіру құжатының;
2) жүктің тегі мен көлемін көрсете отырып, жоспарланып отырған жылдық жүк айналымы туралы мәліметтердің;
3) қауіпті жүктерді тасымалдауға арналған кірме жолды салу (реконструкциялау) кезінде - халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы және қоршаған ортаны қорғау саласында мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың жазбаша келісімінің;
4) кірме жолдың жалғасу жерін таңдау актісінің;
5) жобаланып отырған немесе реконструкцияланатын кірме жолды, ал қауіпті жүктерді тасымалдау кезінде - жобаланып отырған және қолда бар темір жолдың эстакадаларын көрсете отырып ситуациялық жоспардың;
6) магистральдық темір жол желісі операторының кірме жолдарды жалғастыруға рұқсат берудің мақсаттылығы туралы қорытындысымен бірге кірме жолдарды жалғастыруға арналған техникалық шарттарының;

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 29 августа 2007 года № 227-ОД "Об утверждении Правил выдачи разрешений на примыкание подъездных путей к магистральным и станционным путям"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 27 февраля 2012 года № 31-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 мая 2012 года № 7647. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 15 августа 2012 года № 208-ОД
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 15.08.2012 № 208-ОД.
В соответствии c пунктом 1 статьи 57 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года «О железнодорожном транспорте» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 29 августа 2007 года № 227-ОД «Об утверждении Правил выдачи разрешений на примыкание подъездных путей к магистральным и станционным путям» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4979, опубликованный в газете «Юридическая газета» 16 ноября 2007 года № 176 (1379)) следующие изменения и дополнения:
в Правилах выдачи разрешений на примыкание подъездных путей к магистральным и станционным путям, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Для получения разрешения на примыкание подъездных путей к магистральным и станционным путям заявитель предоставляет в уполномоченный орган заявление на выдачу разрешений на примыкание подъездных путей к магистральным и станционным путям по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и копии:
1) правоустанавливающего и идентификационного документа на земельный участок;
2) сведений о планируемом годовом грузообороте с указанием рода и объема груза;
3) письменного согласования государственных органов, осуществляющих государственное регулирование в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и в области охраны окружающей среды - при строительстве (реконструкции) подъездного пути, предназначенного для перевозки опасных грузов;
4) акта выбора места примыкания подъездного пути;
5) ситуационного плана с указанием проектируемого или реконструируемого подъездного пути, а при перевозке опасных грузов - эстакады на проектируемом и существующем железнодорожном пути;
6) технических условий оператора магистральной железнодорожной сети на примыкание подъездных путей с заключением о целесообразности выдачи разрешения на примыкание подъездных путей;

7) өтініш берушінің (заңды тұлға, дара кәсіпкер үшін) құрылтай құжаттарының, мемлекеттік тіркелуін (қайта тіркелуін) растайтын құжаттың не нотариус растаған жеке куәліктің (жеке тұлғалар үшін) көшірмелерін ұсынады.»;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Жеке тұлға ұсынған құжаттар тігіледі, нөмірленеді және оның қолымен расталады, ал заңды тұлғаның - тігіледі, нөмірленеді, мөрмен және өтініш берушінің бірінші басшысының не міндеттер жүктеу туралы бұйрықты қоса бере отырып оны алмастыратын тұлғаның қолымен расталады.»;
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
«6-1. Магистральдық және станциялық жолдарға кірме жолдарды жалғастыруға рұқсат беруге арналған өтініш нысанын уәкілетті органның кеңсесі береді, сондай-ақ ол уәкілетті органның www.regulator.kz интернет–ресурсында орналасқан.
Магистральдық және станциялық жолдарға кірме жолдарды жалғастыруға рұқсат алуға қажетті құжаттар пошта арқылы жіберіледі немесе уәкілетті органның кеңсесіне тапсырылады.
Өтініш беруші (өтініш берушінің өкілі) құжаттарды тікелей уәкілетті органның кеңсесіне тапсырған жағдайда, кеңсе қызметкері осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес магистральдық және станциялық жолдарға кірме жолдарды жалғастыруға рұқсат алуға өтінішті қабылдағаны туралы талон береді, онда тіркеу күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, сондай-ақ өтініш берушінің магистральдық және станциялық жолдарға кірме жолдарды жалғастыруға рұқсат алған күні көрсетіледі.
Жазбаша өтінішті тіркеу кезінде өтініштің бірінші парағында мөртабан басылады, онда тіркеу нөмірі мен тіркеу күні көрсетіледі.
Құжаттарды пошта арқылы жіберген жағдайда өтініш беруші уәкілетті органның кеңсесінен ақпарат алады.
Уәкілетті орган магистральдық және станциялық жолдарға кірме жолдарды жалғастыруға рұқсатты өтініш берушіге жеке не оның өкіліне сенімхат арқылы береді немесе пошта арқылы жібереді.»;
мынадай мазмұндағы 6-2-тармақпен толықтырылсын:
«6-2. Уәкілетті орган өтініш берушінің құжаттарын алған кезден бастап ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Осы Ереженің 5-тармағына сәйкес құжаттар толық ұсынылмаған және осы Ереженің 6-тармағында көрсетілген талаптар сақталмаған жағдайда, уәкілетті орган құжаттарды қараусыз екі жұмыс күні ішінде өтініш берушіге қайтарады.»;
10 және 10-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Магистральдық және станциялық жолдарға кірме жолдардың жалғасуына рұқсат беру және магистральдық және станциялық жолдарға кірме жолдардың жалғасуына рұқсат беруден жазбаша дәлелді бас тарту жазбаша нысанда ресімделеді және уәкілетті лауазымды тұлға қол қояды.
Уәкілетті орган магистральдық және станциялық жолдарға кірме жолдардың жалғасуына рұқсат берілгені туралы магистральдық темір жол желісінің операторына бес жұмыс күні ішінде хабарлайды.»;

7) учредительных документов, документов, подтверждающих государственную регистрацию (перерегистрацию) заявителя (для юридического лица, индивидуального предпринимателя) либо копию удостоверения личности, заверенную нотариусом (для физических лиц).»;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
«6. Физическим лицом документы представляются прошитыми, пронумерованными и заверенными его подписью, а юридическим лицом - прошитыми, пронумерованными, заверенными печатью и подписью первого руководителя, либо лицом, его замещающим, с приложением копии подтверждающего документа.»;
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
«6-1. Форма заявления на выдачу разрешений на примыкание подъездных путей к магистральным и станционным путям выдается канцелярией уполномоченного органа, а также размещена на интернет-ресурсе уполномоченного органа www.regulator.kz.
Документы, необходимые для получения разрешения на примыкание подъездных путей к магистральным и станционным путям, отправляются по почте либо сдаются в канцелярию уполномоченного органа.
В случае сдачи документов непосредственно заявителем (представителем заявителя) в канцелярию уполномоченного органа, работником канцелярии выдается заявителю талон о принятии заявления в выдаче разрешений на примыкание подъездных путей к магистральным и станционным путям согласно приложению 2 к настоящим Правилам, в котором указывается дата и время регистрации, фамилия и инициалы лица, принявшего заявление, а также дата получения заявителем выдачи разрешения на примыкание подъездных путей к магистральным и станционным путям.
При регистрации письменного заявления на первом листе заявления ставится штамп, где указывается регистрационный номер и дата регистрации.
В случае направления документов по почте, заявитель получает информацию в канцелярии уполномоченного органа.
Разрешение на примыкание подъездных путей к магистральным и станционным путям выдается уполномоченным органом лично заявителю либо его представителю по доверенности, либо направляется по почте.»;
дополнить пунктом 6-2 следующего содержания:
«6-2.Уполномоченный орган с момента получения документов заявителя проверяет полноту представленных документов. В случае неполного предоставления документов в соответствии с пунктом 5 настоящих Правил и не соблюдения требований, указанных в пункте 6 настоящих Правил, уполномоченный орган в течение двух рабочих дней возвращает заявителю документы без рассмотрения.»;
пункты 10 и 10-1 изложить в следующей редакции:
«10. Разрешение на примыкание подъездных путей к магистральным и станционным путям и письменный мотивированный отказ в выдаче разрешения на примыкание подъездных путей к магистральным и станционным путям оформляются в письменной форме и подписываются уполномоченным должностным лицом.
О выданном разрешении на примыкание подъездных путей к магистральным и станционным путям уполномоченный орган информирует оператора магистральной железнодорожной сети в течение пяти рабочих дней.»;

«10-1. Егер уәкілетті орган осы Ереженің 9-тармағында белгіленген мерзімде өтініш берушіге рұқсат бермегені не өтініш берушіні рұқсат беруден бас тарту себебі туралы жазбаша хабарламаған жағдайда, онда осы Ережеде белгіленген мерзім өткен күнінен бастап бес жұмыс күнінен кейін өтініш беруші уәкілетті органды кірме жолдарды магистральдық және станциялық жолдарға жалғастыру әрекеттерінің басталуы туралы хабардар етеді.
Уәкілетті орган өтініш берушінің жазбаша хабарламасын алған кезден бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей өтініш берушінің жазбаша хабарламасында көрсетілген күнінен бастап рұқсат береді.»;
осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес 1 және 2-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Темір жол көлігі, азаматтық авиация және порттар саласындағы реттеу департаменті (Г.Қ. Ыбыраева) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы департаменті (Р.Е. Сүлейменова) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін және жарияланғаны туралы мәліметтерді кейіннен Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Заң департаментіне (М.Ш. Мукушева) ұсынсын;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері және «Қазақстан темір жолы» Ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары А.В. Шкарупаға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                     М. Оспанов
КЕЛІСІЛГЕН:                       КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасының         Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрi         Қоршаған ортаны
___________ С. Қайырбекова        қорғау министрi
2012 жылғы 28 наурыз              ___________ Н. Қаппаров
2012 жылғы 9 сәуір
КЕЛІСІЛГЕН:                       КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасының         Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрі  Жер ресурстарын басқару
_____________ А. Жұмағалиев       агенттігінің төрағасы

«10-1. В случае, если уполномоченный орган в установленные пунктом 9 настоящих Правил сроки не выдал заявителю разрешение либо письменно не уведомил заявителя о причине отказа в выдаче разрешения, то по истечении пяти рабочих дней с даты истечения сроков, установленных настоящими Правилами для выдачи разрешения, заявитель письменно уведомляет уполномоченный орган о начале совершения действий по примыканию подъездных путей к магистральным и станционным путям.
Уполномоченный орган не позднее двух рабочих дней с момента получения письменного уведомления заявителя выдает разрешение с даты, указанной заявителем в письменном уведомлении.»;
дополнить приложениями 1 и 2 согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту по регулированию в сфере железнодорожного транспорта, гражданской авиации и портов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Ибраева Г.К.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Сулейменова Р. Е.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации, с последующим представлением в Юридический Департамент Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Мукушева М. Ш.) сведений об опубликовании;
2) довести его до сведения структурных подразделений Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и акционерного общества «Национальная компания «Қазақстан темір жолы».
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Шкарупа А. В.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель                                 М. Оспанов
СОГЛАСОВАН:                      СОГЛАСОВАН:
Министр здравоохранения             Министр охраны окружающей среды
Республики Казахстан                Республики Казахстан
___________________ С. Каирбекова   ________________ Н. Каппаров
март 2012 года                      9 апреля 2012 года
СОГЛАСОВАН:                         СОГЛАСОВАН:
Министр транспорта и коммуникаций      Председатель Агентства
Республики Казахстан                   Республики Казахстан
_____________ А. Жумагалиев            по управлению земельными

2012 жылғы 15 наурыз              _______________ Қ. Отаров
2012 жылғы 24 сәуір
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды
реттеу агенттігі төрағасының
2012 жылғы 27 ақпандағы
№ 31-нқ бұйрығына
1-қосымша
Магистральдық және станциялық
жолдарға кірме жолдарды
жалғастыруға рұқсат беру
ережесіне
1-қосымша
Нысан
____________________________________
(магистральдық және станциялық жолдарға
кірме жолдарды жалғастыруға рұқсат беру
мемлекеттік қызметін көрсететін мемлекеттік
органның толық атауы)
______________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты/заңды
тұлғаның атауы, мекенжайы және телефоны)
Магистральдық және станциялық жолдарға кірме жолдарды
жалғастыруға рұқсат беруге арналған өтініш
_______ жылғы _________ № ___ техникалық шарттарына сәйкес _________
________________________________________________________ станциясында
(мекенжай)
__________________________________________________ үшін магистральдық
(жүктің түрін көрсету)
және станциялық жолдарға кірме жолдарды жалғастыруға рұқсат беруіңізді сұраймын.
Қосымша _________ парақ.
Жеке тұлғаның тегі, аты,   ______  ___________________________
әкесінің аты/заңды         (қолы)  (мөрмен расталған заңды тұлғаның
тұлғаның лауазымы                  бiрiншi басшысының не оны
алмастыратын тұлғаның тегі,
аты, әкесінің аты)
________________________
(өтініш күні)
Ескерту: заңды тұлға кірме жолдарды магистральдық және станциялық жолдарға жалғастыруға рұқсат беруге өтініш ұсынған жағдайда шығыс нөмір мен күнді көрсетеді.
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды
реттеу агенттігі төрағасының
2012 жылғы 27 ақпандағы
№ 31-нқ бұйрығына
2-қосымша
Магистральдық және станциялық
жолдарға кірме жолдарды
жалғастыруға рұқсат беру
ережесіне
2-қосымша
Кірме жолдарды магистральдық және станциялық жолдарға
жалғастыруға рұқсат беруге өтініш қабылдау туралы талон
_____________________________________________________________________
(Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты/заңды тұлғаның лауазымы)
20 ____ ж. «_____» ____________ сағ._____ мин.
Өтінішті қабылдады __________________________________________________
(кеңсе қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты)
Мемлекеттік қызметті алған күні 20 __ ж. «___» ___ сағ.___ мин.

15 марта 2012 года                     ресурсами
_______________ К. Отаров
23 апреля 2012 года
Приложение 1
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан
по регулированию естественных монополий
от 27 февраля 2012 года № 31-ОД
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешений
на примыкание подъездных путей к
магистральным и станционным путям
Форма
____________________________________
(полное наименование государственного
органа, оказывающего
государственную услугу по выдаче
разрешений на примыкание
подъездных путей к магистральным
и станционным путям)
от ________________________________________
(Фамилия, имя, отчество физического лица/
наименование юридического лица,
адрес и телефон)
Заявление
на выдачу разрешений на примыкание подъездных путей
к магистральным и станционным путям
Прошу выдать разрешение на примыкание подъездных путей к
магистральным и стационным путям для ________________________________
(указать род груза)
на станции __________________________________________________________
(адрес)
согласно техническим условиям от _______________ года № _____________
Приложение на ________ листах.
Фамилия, имя, отчество, физического лица/
должность юридического лица __________          _____________________
(подпись)          (Фамилия, имя,
отчество первого
руководителя
юридического лица,
либо лица, его
замещающего
заверенная печатью)
________________________
(дата заявления)
Примечание: В случае предоставления заявления на выдачу
разрешений на примыкание подъездных путей к магистральным и
станционным путям юридическое лицо указывает исходящий номер и дату.
Приложение 2
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан
по регулированию естественных монополий
от 27 февраля 2012 года № 31-ОД
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешений на
примыкание подъездных путей к
магистральным и станционным путям
Талон
о принятии заявления в выдаче разрешений на примыкание
подъездных путей к магистральным и станционным путям
_______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество/физического лица/наименование
юридического лица)
Обращение принял (а)___________________________________________
(Фамилия, имя, отчество работника канцелярии)
«___» ________ 20___ г. час. ___ мин. ___.
Дата получения выдачи разрешения на примыкание подъездных путей
к магистральным и станционным путям «___» ________ 20__г. час. ___
мин.
Должностными лицами канцелярии Агентства Республики Казахстан
по регулированию естественных монополий осуществляется информирование
о ходе рассмотрения жалобы по адресу: город Астана, дом Министерств,