Клиринг ұйымдарының есептілікті ұсыну қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 26 наурыздағы № 119 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 21 мамырда № 7673 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 16 тамыздағы № 133 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.08.2019 № 133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген Клиринг ұйымдарының есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2012 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Г. Марченко
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
Төраға Ә.А.Смайылов
2012 жылғы 23 сәуір
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 119 қаулысымен бекітілген
Клиринг ұйымдарының есептілікті ұсыну қағидалары
Осы Клиринг ұйымдарының есептілікті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және клиринг ұйымдары есептілігінің тізбесін, нысандарын, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – уәкілетті орган) ұсыну мерзімдері мен тәртібін белгілейді.
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 03.02.2014 № 7 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Клиринг ұйымы уәкiлеттi органға электронды нысанда:
1) күн сайын, есепті күннен кейінгі күні Астана қаласының уақытымен сағат 12.00-ден кешіктірмей Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілердің нетто-талаптары мен нетто-міндеттемелері туралы есепті;
2) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей:
Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілер туралы есепті;
Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес клирингтік қызмет көрсетуге қабылданған қаржы құралдары туралы есепті;
Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес мәмілелер бойынша өзінің міндеттемелерін жосықсыз орындайтын клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілер туралы есепті ұсынады.

Об утверждении Правил представления отчетности клиринговыми организациями
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 марта 2012 года № 119. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 мая 2012 года № 7673. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 августа 2019 года № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 16.08.2019 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности клиринговыми организациями.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2012 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель
Национального Банка
Г. Марченко
СОГЛАСОВАНО
Агентство Республики Казахстан
по статистике
Председатель
Смаилов А.А.
23 апреля 2012 года
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 119
Правила представления отчетности клиринговыми организациями
Настоящие Правила представления отчетности клиринговыми организациями (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и устанавливают перечень, формы, сроки и порядок представления отчетности клиринговыми организациями в Национальный Банк Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган).
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 03.02.2014 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Клиринговая организация представляет в уполномоченный орган в электронной форме:
1) ежедневно, не позднее 12.00 часов времени города Астаны рабочего дня, следующего за отчетным днем, отчет о нетто-требованиях и нетто-обязательствах субъектов, пользующихся услугами клиринговой организации в соответствии с приложением 1 к Правилам;
2) ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем:
отчет о субъектах, пользующихся услугами клиринговой организации в соответствии с приложением 2 к Правилам;
отчет о финансовых инструментах, принятых на клиринговое обслуживание в соответствии с приложением 3 к Правилам;
отчет о субъектах, пользующихся услугами клиринговой организации, недобросовестно исполняющих свои обязательства по сделкам, в соответствии с приложением 4 к Правилам.

2. Электронды нысанда жасалған есептілік ұсынылып отырған деректердiң құпиялылығын және түзетілмеуін қамтамасыз ететiн криптографиялық қорғау құралдары бар ақпаратты кепілдікпен жеткізудің тасымалдау жүйесін пайдалана отырып, уәкілетті орган көрсеткен мекенжай бойынша жіберіледі.
3. Есептілікке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажет болған жағдайда, клиринг ұйымы пысықталған есептілікті және есептілікке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігінің себептерін көрсете отырып, жазбаша түсіндірмені уәкілетті органға ұсынады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 03.02.2014 № 7 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Уәкілетті орган есептерді қарау кезінде клиринг ұйымынан есептілікте көрсетілген ақпаратты тексеру үшін қажетті мәліметтер мен құжаттарға сұрау салады.
Клиринг ұйымдарының
есептілікті ұсыну
қағидаларына 1-қосымша
Нысан

2. Отчетность, составленная в электронной форме, направляется с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных, по адресу, указанному уполномоченным органом.
3. В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в отчетность, клиринговая организация представляет в уполномоченный орган доработанную отчетность и письменное объяснение с указанием причин необходимости внесения изменений и (или) дополнений в отчетность.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 03.02.2014 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. При рассмотрении отчетов уполномоченный орган запрашивает у клиринговой организации сведения и документы, необходимые для проверки информации, указанной в отчетности.
Приложение 1
к Правилам представления
отчетности клиринговыми организациями

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 03.02.2014 № 7 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілердің
нетто-талаптары мен нетто-міндеттемелері туралы есеп" Есепті кезең: __.__.____ж.
Нысанның индексі: Н1-КҰ
Ақпаратты жинақтау кезеңділігі: күн сайын
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар аясы: клиринг ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі

Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 03.02.2014 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Отчет
о нетто-требованиях и нетто-обязательств субъектов,
пользующихся услугами клиринговой организации
Отчетный период: на __.__.____ г.
Индекс формы: Ф1-КО
Периодичность сбора информации: ежедневная
Круг лиц, представляющих информацию: клиринговые организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики
Казахстан

Нысанды ұсыну мерзімі: есепті күннен кейінгі күннің Астана қаласының уақытымен сағат 12.00-ден кешіктірмей.
теңге
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің атауы
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің коды
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің міндеттемелері
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің талаптары
1
2
3
4
5
1
2
n.
кестенің жалғасы
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің нетто-позициясы
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъекті мәмілелерінің саны
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъекті мәмілелерінің көлемі
Маржа жарналарының сомасы
Қаржы нарығының секторы
6
7
8
9
10
Клиринг ұйымының толық атауы ________________________________________
Орындаушының тегі, аты және, болған кезде, әкесінің аты _____________
Әкімшілік деректерді жинақтауға арналған
"Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілердің
нетто-талаптары мен нетто-міндеттемелері туралы есеп" нысанын
толтыру жөніндегі түсіндіру

Срок представления формы: ежедневно, не позднее 12.00 часов
времени города Астаны рабочего дня, следующего за отчетным днем.
тенге
Наименование субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации
Код субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации
Обязательства субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации
Требования субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации
1
2
3
4
5
1
2
n.
продолжение таблицы
Нетто - позиция субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации
Количество сделок субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации
Объем сделок субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации
Сумма маржевых взносов
Сектор финансового рынка
6
7
8
9
10
Полное наименование клиринговой организации ___________________
Фамилия, имя и при наличии - отчество исполнителя _____________
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных,
"Отчет о нетто-требованиях и нетто-обязательств субъектов,
пользующихся услугами клиринговой организации"

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндіру "Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілердің нетто-талаптары мен нетто-міндеттемелері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 62-5-бабының 8) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды клиринг ұйымы күн сайын жасайды.
4. Есептілікті жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі теңгемен белгіленеді.
5. Есеп нысаны клирингтік қызмет көрсетуге қабылданатын қаржы құралдарымен мәмілелер бойынша ғана ұсынылады.
6. Есеп нысанында есеп нысанын дайындаған орындаушының тегі, аты және, болған кезде, әкесінің аты көрсетіледі.
2. Есеп нысанын толтыру жөніндегі түсіндіру
7. 2-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің коды көрсетіледі.
9. 4-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің міндеттемелері көрсетіледі.
10. 5-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің талаптары көрсетіледі.
11. 6-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің 4 және 5-бағандарда көрсетілген деректердің айырмасы ретінде есептелген нетто-позициясы көрсетіледі.
12. 7-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъекті мәмілелерінің саны көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о нетто-требованиях и нетто-обязательств субъектов, пользующихся услугами клиринговой организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 1) статьи 62-5 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма отчета составляется ежедневно клиринговой организацией.
4. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тенге.
5. Форма отчета представляется только по сделкам с финансовыми инструментами, принимаемыми на клиринговое обслуживание.
6. В форме отчета указывается фамилия, имя и при наличии - отчество исполнителя, подготовившего форму отчета.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
7. В столбце 2 указывается наименование субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации.
8. В столбце 3 указывается код субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации.
9. В столбце 4 указываются обязательства субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации.
10. В столбце 5 указываются требования субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации.
11. В столбце 6 указывается нетто - позиция субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации, рассчитанная как разница данных, указанных в столбцах 4 и 5.
12. В столбце 7 указывается количество сделок субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации

13. 8-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъекті мәмілелерінің көлемі көрсетіледі.
14. 9-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің және оның клиенттерінің маржалық жарналарының сомасы көрсетіледі.
15. 10-бағанда қаржылық құралдары клирингтік қызмет көрсетуге қабылданатын қаржы нарығының секторы көрсетіледі.
Клиринг ұйымдарының
есептілікті ұсыну
қағидаларының 2-қосымшасы
Нысан
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілер туралы
есеп
_____________________________________
(клиринг ұйымының атауы)
20__ жылғы "____" "__________" жағдай бойынша
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің атауы
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің коды
Күні
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъекті мүшесі болып табылатын қор (тауар) биржасының атауы
Қаржы құралдарымен мәмілелер бойынша нарық секторы
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъекті мәртебесін алу
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъекті мәртебесін тоқтата тұру
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъекті мәртебесін жаңарту
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъекті мәртебесінен айыру
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
n.
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_______________________________________________ ____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса – әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер: __________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы:
_________________________________________ _________ _____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса – (қолы) (телефон
әкесінің аты) нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20__ жылғы "_____" _____________.
Мөр орны
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілер туралы есепті толтыруға ескертпе:
Клирингтік қызмет көрсету шарты жасалған қаржы құралдарымен мәмілелер бойынша нарық секторы – бағалы қағаздар нарығын, валюта нарығын, туынды қаржы құралдары нарығын (мерзімді нарық) қамтиды.
Клиринг ұйымдарының
есептілікті ұсыну
қағидаларының 3-қосымшасы
Нысан
Клирингтік қызмет көрсетуге қабылданған қаржы құралдары туралы
есеп
_____________________________________
(клиринг ұйымының атауы)
20__ жылғы "____" "__________" жағдай бойынша
Күні
Қаржы құралының атауы
Қаржы құралының коды/ҰСН/ISIN
Қаржы құралының түрі
Күні
Номинал валютасы
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъекті мүшесі болып табылатын қор (тауар) биржасының атауы
Қаржы нарығының секторы
Қаржы құралын клирингтік қызмет көрсетуге қабылдау
Қаржы құралын клирингтік қызмет көрсетуден шығару
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
n.
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_______________________________________________ ____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса – әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер: __________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы:
_________________________________________ _________ _____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса – (қолы) (телефон
әкесінің аты) нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20__ жылғы "_____" _____________.
Мөр орны
Клиринг ұйымдарының
есептілікті ұсыну
қағидаларының 4-қосымшасы
Нысан
Мәмілелер бойынша өзінің міндеттемелерін жосықсыз орындайтын
клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілер туралы
есеп
___________________________________
(клиринг ұйымының атауы)
20__ жылғы "____" "__________" жағдай бойынша
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің атауы
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің коды
Қаржы нарығының секторы
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің орындалмаған міндеттемесінің көлемі
Клиринг ұйымы қаржы құралдарымен уақтылы орындалмаған мәмілелер бойынша қабылдаған шаралар
1
2
3
4
5
6
1
2
n.
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_______________________________________________ ____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса – әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер: __________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы:
_________________________________________ _________ _____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса – (қолы) (телефон
әкесінің аты) нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20__ жылғы "_____" _____________.
Мөр орны

13. В столбце 8 указывается объем сделок субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации.
14. В столбце 9 указывается сумма маржевых взносов субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации, и его клиентов.
15. В столбце 10 указывается сектор финансового рынка, финансовые инструменты которого принимаются на клиринговое обслуживание.
Приложение 2
к Правилам представления
отчетности клиринговыми организациями
Форма
Отчет о субъектах, пользующихся услугами клиринговой
организации
______________________________________
(наименование клиринговой организации)
по состоянию на "____" "__________" 20__года
Наименование
субъекта,
пользующегося
услугами
клиринговой
организации
Код
субъекта,
пользую-
щегося
услугами
клиринговой
организации
Дата
Получения
статуса
субъекта,
пользую-
щегося
услугами
клиринговой
организации
Приостановления
статуса субъекта,
пользующегося
услугами
клиринговой
организации
1
2
3
4
5
1
2
n.
продолжение таблицы
Дата
Наименование
фондовой
(товарной) биржи,
членом
которой
является субъект,
пользующийся
услугами
клиринговой
организации
Сектор рынка
по сделкам с
финансовыми
инструментами
Возобновления
статуса субъекта,
пользующегося
услугами
клиринговой
организации
Лишения статуса
субъекта,
пользующегося
услугами
клиринговой
организации
6
7
8
9
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее): ____________________________________________ ___________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись)
Главный бухгалтер: __________________________________ ____________
(фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись)
Исполнитель:_____________________________ ____________ ___________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись) _________________
(номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" _____________ 20_____ года.
Место для печати
Примечание к заполнению Отчета о субъектах, пользующихся услугами клиринговой организации:
Сектор рынка по сделкам с финансовыми инструментами, по которым заключен договор клирингового обслуживания – включает в себя рынок ценных бумаг, валютный рынок, рынок производных финансовых инструментов (срочный рынок).
Приложение 3
к Правилам представления
отчетности клиринговыми организациями
Форма
Отчет о финансовых инструментах, принятых на клиринговое
обслуживание
______________________________________
(наименование клиринговой организации)
по состоянию на "____" "__________" 20__года
Дата
Наименование
финансового
инструмента
Код/НИН/ISI№
финансового
инструмента
Вид финансового
инструмента
1
2
3
4
5
1
2
n.
продолжение таблицы
Дата
Валюта
номинала
Наименование
фондовой
(товарной)
биржи, членом
которой является
субъект,
пользующийся
услугами
клиринговой
организации
Сектор
финансового
рынка
Принятия
финансового
инструмента
на клиринговое
обслуживание
Исключения
финансового
инструмента из
клирингового
обслуживания
6
7
8
9
10
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее): ____________________________________________ ___________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись)
Главный бухгалтер: __________________________________ ____________
(фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись)
Исполнитель:________________________________________ ____________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись)
_________________
(номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" _____________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 4
к Правилам представления
отчетности клиринговыми организациями
Форма
Отчет о субъектах, пользующихся услугами
клиринговой организации, недобросовестно исполняющих
свои обязательства по сделкам
______________________________________
(наименование клиринговой организации)
по состоянию на "____" "__________" 20__года
Наименование
субъекта,
пользующегося
услугами
клиринговой
организации
Код
субъекта,
пользующегося
услугами
клиринговой
организации
Сектор
финан-
сового
рынка
Объем
неиспол-
ненного
обязательства
субъекта,
пользующегося
услугами
клиринговой
организации
Меры,
предпринятые
клиринговой
организацией по
неисполненным
своевременно
сделкам с
финансовыми
инструментами
1
2
3
4
5
6
1
2
n.
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее): ____________________________________________ ___________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись)
Главный бухгалтер: __________________________________ ____________
(фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись)
Исполнитель:________________________________________ ____________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись)
________________
(номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" _____________ 20_____ года.
Место для печати