"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жеке кәсіпкерлік саласында тексеру парағының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Төрағаның 2011 жылғы 28 наурыздағы № 123 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда Министрінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 75 бірлескен бұйрыққа өзгертулер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2012 жылғы 27 сәуірдегі № 164 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2012 жылғы 2 мамырдағы № 139 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 6 маусымда № 7697 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2016 жылғы 2 қыркүйектегі № 395 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 02.09.2016 № 395 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне энергия үнемдеу және энергия тиiмдiлiгiн арттыру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 13 қаңтардағы Заңының 1-бабы 8 тармағына сәйкес келтіру мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:
1. «Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жеке кәсіпкерлік саласында тексеру парағының нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Төрағаның 2011 жылғы 28 наурыздағы № 123 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда Министрінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 75 бірлескен бұйрыққа (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 6905 тіркелген, 2011 жылғы 8 маусымдағы 180 (26601) «Казахстанская правда», 2011 жылғы 24 маусымдағы № 215-216 (26614) «Егемен Қазақстан» газеттерiнде жарияланған) мынадай өзгертулер мен толықтыру енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жеке кәсіпкерлік саласында тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған:
сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жеке кәсіпкерлік саласында құрылыс объектілері бойынша тексеру парағының нысаны, осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы жеке кәсіпкерлік саласында лицензиялау субъектілері бойынша тексеру парағының нысаны, осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.»;
Көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген, сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жеке кәсіпкерлік саласында тексеру парағының нысаны, осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

О внесении изменений и дополнения в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 28 марта 2011 года № 123 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 75 "Об утверждении формы проверочного листа в сфере частного предпринимательства в области архитектуры, градостроительства и строительства"
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 27 апреля 2012 года № 164 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 2 мая 2012 года № 139. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 июня 2012 года № 7697. Утратил силу приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 сентября 2016 года № 395
Сноска. Утратил силу приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики РК от 02.09.2016 № 395 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях приведения в соответствии с пунктом 8 статьи 1 Закона Республики Казахстан от 13 января 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам энергосбережения и повышения энергоэффективности», ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 28 марта 2011 года № 123 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 31 марта 2011 гола № 75 «Об утверждении формы проверочного листа в сфере частного предпринимательства в области архитектуры, градостроительства и строительства» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6905, опубликованный в «Казахстанской правде» от 8 июня 2011 года, № 180 (26601), «Егемен Қазақстан» от 24 июня 2011 года № 215-216 (26614)), следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об утверждении форм проверочных листов в сфере частного предпринимательства в области архитектуры, градостроительства и строительства»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить:
форму проверочного листа в сфере частного предпринимательства в области архитектуры, градостроительства и строительства по объектам строительства согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
форму проверочного листа в сфере частного предпринимательства в области архитектуры, градостроительства и строительства по субъектам лицензирования согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.»;
форму проверочного листа в сфере частного предпринимательства в области архитектуры, градостроительства и строительства, утвержденного указанным совместным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;

осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 2-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, аттестаттау және аккредиттеу департаментінің директоры (Ғ.Р. Әбдірайымов):
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) мемлекеттік тіркеуден өткен соң осы бірлескен бұйрықты ресми жариялауды;
3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының орынбасары Н.П. Тихонюкке жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғаш ресми жарияланған күнiнен кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы                Қазақстан Республикасы
Құрылыс және тұрғын                   Экономикалық даму
үй-коммуналдық шаруашылық             және сауда министрі
істері агенттігінің төрағасы
С. Нокин _____________                Б. Сағынтаев __________
Қазақстан Республикасы
Құрылыс және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық
істері агенттігі төрағасының
2012 жылғы 27 сәуірдегі
№ 164 және
Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және
сауда министрінің
2012 жылғы 2 мамырдағы
№ 139 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Құрылыс және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық
істері агенттігі төрағасының
2011 жылғы 28 наурыздағы
№ 123 және
Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрі міндетін атқарушының
2011 жылғы 31 наурыздағы
№ 75 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы
жеке кәсіпкерлік саласында құрылыс объектілері бойынша
тексеру парағының нысаны
Тексеруді тағайындаған орган ________________________________________
Тексеру субъектісі __________________________________________________
Тексерілетін объект _________________________________________________
Объектінің орналасқан жері __________________________________________
Тексеру басталған күн _______________________________________________
Тексеру аяқталған күн _______________________________________________
Жүргізілген тексерудің түрі:
жоспарлы тексеру: кешенді, тақырыптық (қажеттінің астын сызыңыз);
Тексеру тексеруді тағайындау туралы 20__ жылғы «_» ___________№ _____
актінің негізінде жүзеге асырылады.
р/с
Бақылау кезеңінде қойылатын талаптар
Иә/Жоқ/Талап етілмейді
Түсініктеме
1
2
3
4
1
Тапсырысшыда (құрылыс салушыда) оның осы жер учаскесіне тиісті құқығын растайтын құжаттары және оның мердігермен (бас мердігермен) шартының болуы
//
2
Мердігерлік ұйымда құрылыс-монтаж жұмыстарының тиісті түрлеріне лицензиялардың болуы
//
3
Бекітілген жобалау-сметалық құжаттаманың болуы
//
4
Сараптаманың оң қорытындысының болуы
//
5
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізуге тиісті рұқсаттың болуы
//
6
Құрылысқа қатысушылардың атқарушылық техникалық құжаттаманы уақтылы рәсімдеуі
//
7
Бұрын бекітілген жобалау шешімдеріне жобаны әзірлеушімен келісілген өзгерістердің болуы (қажет болған кезде сараптама өткізе отырып)
//
8
Қолданылатын құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының, орнатылатын жабдықтың сапасына, тиісті сертификаттардың болуы
//
9
Орындалған (орындалатын) құрылыс-монтаждау жұмыстарының сәйкестігі:
9.1
бекітілген жобалау шешімдеріне
//
9.2
мемлекеттік (мемлекетаралық) нормативтік-техникалық құжаттарға
//
10
Мердігердің (бас мердігердің) құрылыс сапасын жеке өндірістік бақылаудың барлық түрлері мен нысандарын ұйымдастыруы және жүзеге асыруы, оның ішінде:

дополнить приложением 2 согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
2. Департаменту государственного архитектурно-строительного контроля, надзора, лицензирования и аттестации Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства (Абдраймов Г.Р.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего совместного приказа - его официальное опубликование;
3) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Тихонюк Н. П.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства                   Министр экономического
Республики Казахстан по делам            развития и торговли
строительства и жилищно-                 Республики Казахстан
коммунального хозяйства
__________________ С. Нокин              ________ Б. Сагинтаев
Приложение 1
к совместному приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам строительства и
жилищно-коммунального хозяйства
от 27 апреля 2012 года № 164
и Министра экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
от 2 мая 2012 года № 139
Приложение 1
к совместному приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам строительства и
жилищно-коммунального хозяйства
от 28 марта 2011 года № 123
и Министра экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
от 31 марта 2011 года № 75
Форма
Проверочный лист
в сфере частного предпринимательства в области
архитектуры, градостроительства и строительства
по объектам строительства
Орган, назначивший проверку ______________________________________
Субъект проверки _________________________________________________
Проверяемый объект _______________________________________________
Адрес местонахождения объекта ____________________________________
Дата начала проверки _____________________________________________
Дата завершения проверки _________________________________________
Вид проводимой проверки:
плановая: комплексная, тематическая (необходимое подчеркнуть);
Проверка осуществляется на основании Акта о назначении проверки
от «___» ______ 20 ___ года, № ___.
п/п
Требования, предъявляемые
в период контроля
Да/Нет/
Не требуется
Комментарии
1
2
3
4
1
Наличие у заказчика (застройщика)
решения, подтверждающее его
соответствующие права на данный
земельный участок, и договора с
подрядчиком (генподрядчиком)
2
Наличие лицензии у подрядной
(субподрядной) организации на
соответствующие виды
строительно-монтажных работ
3
Наличие утвержденной проектно-сметной
документации
4
Наличие положительного заключения
экспертизы
5
Наличие разрешения на производство
строительно-монтажных работ
6
Своевременное оформление участниками
строительства исполнительной
технической документации
7
Наличие согласованных с разработчиком
проекта изменений к ранее утвержденным
проектным решениям (при необходимости с
проведением экспертизы)
8
Качество применяемых строительных
материалов, изделий и конструкций,
монтируемого оборудования, наличие
соответствующих сертификатов
9
Соответствие выполненных (выполняемых)
строительно-монтажных работ:
9.1
утвержденным проектным решениям
9.2
государственным (межгосударственным)
нормативно-технических документам
10
Организация и осуществление подрядчиком
(генподрядчиком) всех видов и форм
собственного производственного контроля
качества строительства, в том числе:

13.5.2
тұрғын үй-азаматтық және коммуналдық мақсаттағы объектiлердi пайдалануға қабылдау кезiнде – комиссия жұмысы басталуының белгiленген мерзiмiне дейiн күнтiзбелiк отыз күннен кешiктiрмей
//
13.6
Салынған объектіні пайдалануға қабылдау туралы мемлекеттiк қабылдау комиссиясы актісінің белгіленген нысанын сақтау
//
14
Сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарының бұрын берген нұсқамаларын орындау
//
Қазақстан Республикасы
Құрылыс және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық
істері агенттігі төрағасының
2012 жылғы 27 сәуірдегі
№ 164 және
Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және
сауда министрінің
2012 жылғы 2 мамырдағы
№ 139 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Құрылыс және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық
істері агенттігі төрағасының
2011 жылғы 28 наурыздағы
№ 123 және
Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрі міндетін атқарушының
2011 жылғы 31 наурыздағы
№ 75 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы жеке
кәсіпкерлік саласында лицензиялау субъектілері бойынша тексеру
парағы
Тексеруді тағайындаған орган ________________________________________
Тексеру субъектісі __________________________________________________
Субъектінің орналасқан жері _________________________________________
Тексеру басталған күн _______________________________________________
Тексеру аяқталған күн _______________________________________________
Жүргізілген тексерудің түрі:
жоспарлы тексеру: кешенді, тақырыптық (қажеттінің астын сызыңыз);
Тексеру тексеруді тағайындау туралы 20___ жылғы «__» ___ № __ актінің
негізінде жүзеге асырылады.
р/с №
Бақылау кезеңінде қойылатын талаптар
Иә/Жоқ/Талап етілмейді
Түсініктеме
1
2
3
4
Іздестіру қызметі
1.
Іздестіру қызметімен айналысу үшін қойылатын талаптары мыналарды қамтиды:
1.1
жеке тұлға үшін – іздестіру қызметі саласында жоғары кәсіптік білімінің және лицензияланатын қызмет түрлерінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыс бейіні бойынша орындаушы (қызметкер) ретінде кемінде үш жыл еңбек стажының (еңбек қызметі) немесе іздестіру қызметі саласында тиісті орта кәсіптік немесе техникалық және кәсіптік білімінің және лицензияланатын қызмет түрлерінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыс бейіні бойынша орындаушы (қызметкер) ретінде кемінде бес жыл еңбек стажының (еңбек қызметінің) болуы
//
1.2
заңды тұлға үшін – штатында іздестіру қызметі саласында жоғары кәсіптік білімі және лицензияланатын қызмет түрлерінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыс бейіні бойынша кемінде үш жыл еңбек стажы (еңбек қызметі) немесе іздестіру қызметі саласында тиісті орта кәсіптік немесе техникалық және кәсіптік білімінің және лицензияланатын қызмет түрлерінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыс бейіні бойынша кемінде бес жыл еңбек стажы (еңбек қызметі) бар инженерлік-техникалық қызметкерлердің болуы
//
1.3
мыналармен:

13.5.2
при приемке в эксплуатацию объектов
жилищно-гражданского и коммунального
назначения - не позднее чем за тридцать
календарных дней до намеченного срока
начала работы комиссии
13.6
Соблюдение установленной формы акта
государственной приемочной комиссии о
приемке построенного объекта в
эксплуатацию
14
Исполнение ранее выданных органами
архитектурно-строительного контроля и
надзора предписаний
Приложение 2
к совместному приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам строительства и
жилищно-коммунального хозяйства
от 27 апреля 2012 года № 164
и Министра экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
от 2 мая 2012 года № 139
Приложение 2
к совместному приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам строительства и
жилищно-коммунального хозяйства
от 28 марта 2011 года № 123
и Министра экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
от 31 марта 2011 года № 75
Форма
Проверочный лист
в сфере частного предпринимательства в области
архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
по субъектам лицензирования
Орган, назначивший проверку ______________________________________
Субъект проверки _________________________________________________
Адрес местонахождения субъекта проверки __________________________
__________________________________________________________________
Дата начала проверки _____________________________________________
Дата завершения проверки _________________________________________
Вид проводимой проверки:
плановая: комплексная, тематическая (необходимое подчеркнуть);
Проверка осуществляется на основании Акта о назначении проверки
от «___» ______ 20 ___ года, № ___.
№ п/п
Наименование требований
Да/Нет/
Не требуется
Примечание
1
2
3
4
Изыскательская деятельность
1
Требования для занятия изыскательской
деятельностью:
1.1
для физического лица – наличие
соответствующего высшего
профессионального образования в области
изыскательской деятельности и трудового
стажа (трудовой деятельности) не менее
трех лет по профилю работ, входящих в
состав запрашиваемого подвида
лицензируемого вида деятельности, или
соответствующего среднего
профессионального или технического и
профессионального образования в области
изыскательской деятельности, и трудового
стажа (трудовой деятельности) не менее
пяти лет в качестве исполнителя
(работника) по профилю работ, входящих в
состав запрашиваемого подвида
лицензируемого вида деятельности
1.2
для юридического лица – наличие в штате
инженерно-технических работников, имеющих
соответствующее высшее профессиональное
образование в области изыскательской
деятельности и трудовой стаж (трудовая
деятельность) работы не менее трех лет по
профилю работ, входящих в состав
запрашиваемого подвида лицензируемого
вида деятельности, или соответствующее
среднее профессиональное или техническое
и профессиональное образования в области
изыскательской деятельности, и трудовой
стаж (трудовая деятельность) не менее
пяти лет по профилю работ, входящих в
состав запрашиваемого подвида
лицензируемого вида деятельности
1.3
наличие производственной базы на праве
собственности (хозяйственного ведения или
оперативного управления) и/или аренды,
оснащенной: