Тарихи немесе мәдени құндылығы бар теле-, радиобағдарламалар жазбаларын сақтаудың қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2012 жылғы 29 маусымдағы № 92 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 31 шілдеде № 7819 тіркелді
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
«Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 2-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған тарихи немесе мәдени құндылығы бар теле-, радиобағдарламалар жазбаларын сақтаудың қағидалары бекітілсін.
2. «Тарихи немесе мәдени құндылығы бар теле-, радиохабарлар жазбаларын сақтаудың ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрі міндетін атқарушының 2005 жылғы 25 мамырдағы № 138 бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде № 3702 тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің ақпарат және мұрағат комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың орнатылған тәртіпке сәйкес ресми түрде бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат вице-министрі А.О. Қырықбаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми түрде алғашқы жарияланған күнінен кейінгі он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Д. Мыңбай
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2012 жылғы 29 маусымдағы
№ 92 бұйрығымен
бекітілген
Тарихи немесе мәдени құндылығы бар теле-, радиобағдарламалар
жазбаларын сақтаудың қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Тарихи немесе мәдени құндылығы бар теле-, радиобағдарламалар жазбаларын сақтаудың Қағидасы (бұдан әрі - Қағида) Қазақстан Республикасының «Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» Заңының 16-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленді және бұқаралық ақпарат құралдары (теле-, радиохабарлар) арқылы жасалған тарихи немесе мәдени құндылығы бар теле-, радиобағдарламалар жазбаларын сақтаудың тәртібін анықтайды.
2. Тарихи немесе мәдени құндылығы бар теле, радиобағдарламалар жазбаларын (бұдан әрі - жазба) қабылдау, сақтау, сақтауды қамтамасыз ету, есепке алу, пайдалану, Қазақстан Республикасының мұрағаттық іс және құжаттама саласындағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте бұқаралық ақпарат құралдары (теле-, радиоарналар) ұйымының ведомстволық немесе жеке мұрағаты (бұдан әрі - ұйым мұрағаты) құрылады.

Об утверждении Правил хранения записей теле-, радиопрограмм, имеющих историческую или культурную ценность
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 29 июня 2012 года № 92. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 июля 2012 года № 7819
В целях реализации пункта 2 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О средствах массовой информации» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила хранения записей теле-, радиопрограмм, имеющих историческую или культурную ценность.
2. Признать утратившим силу приказ исполняющего обязанности Министра культуры, информации и спорта Республики Казахстан от 25 мая 2005 года № 138 «Об утверждении Правил хранения записей теле-, радиопередач, имеющих историческую или культурную ценность» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3702).
3. Комитету информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование приказа в средствах массовой информации;
3) размещение настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра культуры и информации Кырыкбаева А.О.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Д. Мынбай
Утверждены
приказом Министра культуры
и информации Республики Казахстан
от 29 июня 2012 года № 92
Правила
хранения записей теле-, радиопрограмм,
имеющих историческую или культурную ценность
1. Общие положения
1. Правила хранения записей теле-, радиопрограмм, имеющих историческую или культурную ценность (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 16 Закона Республики Казахстан «О средствах массовой информации» и определяют порядок хранения записей теле-, радиопрограмм, созданных средством массовой информации (теле-, радиоканалом) и имеющих историческую или культурную ценность.
2. Для приема, хранения, обеспечения сохранности, учета и дальнейшего использования записей теле-, радиопрограмм, имеющих историческую или культурную ценность (далее – записи), средством массовой информации (теле-, радиоканалом) создается ведомственный или частный архив (далее – архив организации).

3. Бұқаралық ақпарат құралдары (теле-, радиоарналар) жазуларды Қазақстан Республикасының мұрағаттық іс және құжаттама саласындағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте мемлекеттік мұрағатта тұрақты сақтауға жібереді.
4. Ұйым мұрағатының паспорты жыл сайын жасалады және одан әрі Ұлттық мұрағат қоры және оны толықтыру көздері құжаттарының құрамы мен мазмұны туралы деректер Жинағына мәліметтерді енгізу үшін үш жылда бір рет тиісті мемлекеттік мұрағатқа тапсырылады. Мәліметтерді Жинаққа енгізу «Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген.
2. Жазбаларды сақтау тәртібі
1-Параграф. Жазбаларды сақтауға қабылдау тәртібі
5. Жазбалар ұйым мұрағатына мынадай:
1) осы ұйымның немесе оның құқық мирасқорларының қызметінде пайда болған іс жүргізуі өндірісі аяқталған жазбалар;
2) осы ұйымда әзірленген немесе басқа ұйымнан келіп түскен әртүрлі ақпарат тасығыштағы теле-, радиобағдарламалар жазуларының түпнұсқалары және көшірмелері түрінде келіп түседі.
6. Жазулар тұрақты сақтауға қоса тіркелетін ілеспе хатпен жіберіледі, оған қоса:
1) киноқұжаттар үшін - аннотациялар, монтаждық парақтар, аяқталған туындыға рұқсат беретін куәліктер, техникалық күйінің актілері, жарық және түрлі-түсті паспорттардың жазбалары;
2) фоноқұжаттар және бейнеқұжаттар үшін - техникалық күйінің актілері, сөйлеген сөздердің мәтіндері, грампластинка каталогтары, сөз сөйлейтіндердің тізімі, кештердің, концерттердің, рецензиялардың, мақалалардың бағдарламалары, қолданылатын фоноқұжаттарға және бейне құжаттарға тікелей қатысты басқа да құжаттар кіреді;
3) мұрағат ісі және құжаттама саласындағы нормативті-құқықтық актілерге сәйкес жүзеге асырылатын, құжаттардың құндылық сараптамасының қорытындысы.
7. Жазбаларды сақтауға қабылдау кезінде ұйым мұрағатының қызметкері құжаттарды тапсыруды жүзеге асыратын тұлғаның қатысуымен:
1) құжаттардың жинақтылығын;
2) құжаттардың физикалық сақталуын;
3) осы Қағиданың 6-тармақта көзделген талаптарға сәйкес, қоса берілетін мәтіндік ілеспелі құжаттаманың жинақтылығын тексереді.
8. Қабылданған теле-, радио хабарлар жазбалары, осы Қағиданың 1-қосымшадағы нысан бойынша журналда есепке алуға жатады.
2-Параграф. Жазбалардың істер тізімдемесін жасаудың тәртібі
9. Сараптау комиссиясымен тарихи немесе мәдени құндылығы бар деп танылған жазбалар осы Қағиданың 23, және 4-қосымшадағы нысандар бойынша тізімдемеге енгізілуге және де өзге нормативтік құқықтық акттермен Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тұрақты сақтауға жатады.
10. Киноқұжаттар мен бейнеқұжаттар:

3. Средства массовой информации (теле-, радиоканалы) передают записи на постоянное хранение в государственные архивы.
4. Паспорт архива организации составляется ежегодно и один раз в три года передается в соответствующий государственный архив для дальнейшего внесения сведений в Свод данных о составе и содержании документов Национального архивного фонда и источниках его пополнения, ведение которого предусмотрено Законом Республики Казахстан «О Национальном архивном фонде и архивах».
2. Порядок хранение записей
Параграф 1. Порядок приема записей на хранение
5. Записи поступают в архив организации в виде:
1) законченных производством аудиовизуальных записей, образованных в деятельности данной организации или ее правопреемников;
2) оригиналов и копий аудиовизуальных записей на различных носителях информации, изготовленные в данной организации или поступившие из другой организации.
6. Записи передаются на постоянное хранение с сопроводительным письмом, к которому прилагаются:
1) для кинодокументов – аннотации, монтажные листы, разрешительные удостоверения к законченным произведениям, акты технического состояния, записи световых и цветовых паспортов;
2) для фонодокументов и видеодокументов – акты технического состояния, тексты выступлений, каталоги грампластинок, списки выступающих, программы вечеров, концертов, рецензии, статьи и другие документы, имеющие непосредственное значение к принимаемым фонодокументам и видеодокументам;
3) результаты экспертизы ценности записей, осуществляемой в соответствии с нормативными правовыми актами в области архивного дела и документации.
7. При приеме записей на хранение работник архива организации, в присутствии лица, осуществляющего передачу, проверяет:
1) комплектность записей;
2) физическую сохранность записей;
3) комплектность состава прилагаемой текстовой сопроводительной документации, предусмотренная в пункте 6 настоящих Правил.
8. Принятая запись подлежит учету в журнале учета поступления и выбытия записей теле-, радиопрограмм, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Параграф 2. Порядок составления описи записей
9. Записи подлежат внесению в описи по формам согласно приложениям 23 и 4 к настоящим Правилам и постоянному хранению в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.
10. Кинодокументы и видеодокументы систематизируются:

1) түрлеріне қарай - фильмдер, арнайы шығарылымдар, киножурналдар, жеке кино- және телесюжеттер;
2) фильмдердің, арнайы шығарылымдардың, киножурналдардың шығу жылдарына қарай; жеке кино- және телесюжеттердің өндірістік нөмірлері бойынша;
3) есепке алу бірліктеріне (толықтыру);
4) түсті (түрлі-түсті, ақ-қара);
5) үлдірдің форматы (8 миллиметр (бұдан әрі - мм), 16 мм, 35 мм, 70 мм және басқа) бойынша жүйеленеді.
11. Үнқұжаттар, ақпаратты дыбыстық жазу түрлерi – фонографиялық, граммофонды, оптикалық, магниттiк, лазерлiк болып жүйеленедi. Белгiлi бiр жазба түрiнiң үнқұжатына жеке тiзiмдеме құрастырылады. Үнқұжаттың iшкi түрлерi сақтау бiрлiктерiне және толықтырулары бойынша орналастырылады.
12. Тұрақты сақталатын жазулардың iстер тiзiмдемесiнiң осы Қағиданың 5-қосымшаға сәйкес титулдық парағы, мазмұны, алғысөзi, қысқартылған сөздер тiзiмi мен қорытынды жазбасы болады.
3–Параграф. Құжаттардың сақталуын ұйымдастыру тәртiбi
13. Ұйымның мұрағатындағы жазулардың сақталуын қамтамасыз ету үшiн мынадай:
1) материалдық-техникалық базаны (құжаттардың сақтау ғимараты және үй-жайлары, құралдары, жабдықтар, құжаттарды көшiрiп алу және зақымданғандарын қалпына келтiру құралдары және басқада жабдықтар) құру мен дамытуды көздейтiн жазулардың сақталуын ұйымдастыру жөнiндегi;
2) құжаттарды уақытша сақтаудың нормативтiк шарттары мен параметрлерiн (сақтаудың температуралық-ылғалдылық, жарық, санитарлық-гигиеналық, күзету режимдерi) құру мен тұрақты сақтау жөнiндегi;
3) алдын алу сипатындағы (құжаттардың физикалық-химиялық сақталуын қамтамасыз ету, мұрағат қоймаларынан құжаттардың берiлуiн регламенттеу, құжаттардың бар-жоғын және жай-күйiн тексерудi жүргiзу, аса бағалы құжаттарды табу, сақтандыру қорын және пайдалану қорын құру) шаралар жүзеге асырылады.
14. Сақтауды ұйымдастыру жөнiндегi шаралар жүйесi жазулардың сақталуын және ұйымның мұрағатына құжаттар келiп түскен кезде, оларды сақтау және тиiстi мемлекеттiк мұрағатқа тұрақты сақтауға тапсыру кезiнде олардың физикалық жай-күйiн бақылауды қамтамасыз етедi. Сақтауды ұйымдастыру және сақтауға тиiстi жағдайлар жасау кезiнде құжаттардың көрiнiстi құрам ерекшелiгiн және олардың материалдық тасығыштарының ерекшелiктерiн ескеру керек.
15. Сақталудағы құжаттардың көлемi мен құрамына сәйкес ұйым мұрағатына мұрағат құжаттарын сақтауға арнайы салынған немесе ыңғайластырылған жеке ғимарат немесе әкiмшiлiк ғимараттың бiр бөлiгi берiледi.
16. Әкiмшiлiк ғимаратты салу немесе қайта жаңарту кезiнде ұйым мұрағаты үшiн арнайы үй-жайлар көзделуi мүмкiн. Арнайы үй-жай болмаған кезде мұрағат үшiн ұйымның әкiмшiлiк ғимаратында ыңғайластырылған үй-жайлар бөлiнедi.
Әкiмшiлiк ғимараттағы ыңғайластырылған үй-жайларда ұйымның мұрағатын орналастыру олардың жарамдылығын (өртке төзiмдiлiгi, ұзақ мерзiмдiлiгi, конструкциясының берiктiгi, техникалық жағдайы, жылыту және ауа тазарту жүйесiнiң болуы) анықтайтын сараптамадан кейiн ғана жүргiзiледi.

1) по видам - фильмы, спецвыпуски, киножурналы, отдельные кино- и телесюжеты;
2) по годам выпуска фильмов, спецвыпусков, киножурналов; производственным номерам отдельных кино- и телесюжетов;
3) единицам учета (комплектам);
4) цветности (цветные, черно-белые);
5) формату пленки (8 миллиметр (далее - мм), 16 мм, 35 мм, 70 мм и другие).
11. Фонодокументы систематизируются по видам записи звуковой информации – фонографическая, граммофонная, оптическая, магнитная, лазерная. На фонодокументы определенного вида записи составляется отдельная опись. Внутри видов фонодокументы располагаются по единицам учета и комплектам.
12. Опись хранения записей имеет титульный лист описи документов постоянного хранения, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, содержание (оглавление), предисловие, список сокращенных слов и итоговую запись.
Параграф 3. Порядок организации сохранности записей
13. Для обеспечения сохранности записей в архиве организации осуществляется меры:
1) по организации хранения записей, предусматривающие создание и развитие материально-технической базы (здание и помещения, средства хранения документов, оборудование, средства копирования и восстановления поврежденных записей и другое оборудование);
2) по созданию и соблюдению нормативных условий и параметров постоянного хранения записей (температурно-влажностный, световой, санитарно-гигиенический, охранный режимы хранения);
3) превентивного характера (обеспечение физико-химической сохранности записей, регламентация выдачи записей из архивохранилищ, проведение проверки наличия и состояния записей, выявление особо ценных записей, создание страхового фонда и фонда пользования).
14. Система мер по организации хранения записей должна обеспечивать сохранность записей и контроль их физического состояния при поступлении в архив, при их хранении и передаче на постоянное хранение в соответствующий государственный архив. При организации хранения и создании соответствующих условий хранения следует учитывать специфику видового состава записей и особенности их материальных носителей.
15. В соответствии с объемом и составом хранящихся записей архиву организации предоставляется отдельное здание или часть административного здания организации, специально построенное или приспособленное для хранения архивных документов.
16. Специальные помещения для архива организации могут предусматриваться при строительстве или реконструкции административного здания организации. При отсутствии специального помещения для архива выделяются приспособленные помещения в административном здании организации.
Размещение архива организации в приспособленных помещениях в административном здании производится только после экспертизы, устанавливающей их пригодность (огнестойкость, долговечность, прочность конструкции, техническое состояние, наличие отопительных и вентиляционных систем).

17. Ұйым мұрағаты үшiн мынадай ғимараттарды:
1) құжаттарды сақтауға арналған мұрағат қоймаларын;
2) зерттеушiлердiң жұмыс iстеуiне арналған бөлменi (оқу залын);
3) мұрағат қызметкерлерiнiң жұмыс бөлмелерiн;
4) алмалы-салмалы электрондық тасымалдауыштардың, серверлiк және коммуникациялық жабдықтардың автоматтандырылған кiтапханасына арналған бөлмелерiн ұсыну көзделедi.
18. Қызметкерлер мен зерттеушiлерге арналған жұмыс бөлмелерi және зерттеушiлердiң жұмыс iстеуiне арналған үй-жайлар (оқу залы) мұрағат қоймаларынан жеке орналастырылады.
19. Жұмыс бөлмелерiнен қалқалары жоқ мұрағат қоймалары арнайы орнатылған қалқалармен бөлiнедi. Бөгде адамдар мұрағат қоймасына басшының рұқсатымен және ұйым мұрағаты қызметкерiнiң қатысуымен ғана кiргiзiледi.
20. Мұрағат қоймалары химиялық заттарды немесе тамақ өнiмдерiн сақтауға немесе қолдануға байланысты зертханалық, өндiрiстiк және қойма үй-жайларынан қашықта орналастырылады.
21. Мұрағат қоймалары өрт жағынан қауiпсiз және су басудан кепiлдендiрiлген болуы тиiс. Олардың iшiнде газ, су құбыры, кәрiз және басқа да магистральдық құбыржолдар болмауы тиiс.
22. Мұрағат үй-жайларының сыртқы есiктерiне металл парақ қағылады және берiк ысырмалары болады. Жұмыс уақытында мұрағат қоймаларын кiлттеп жабылады. Жұмыстан тыс уақытта мұрағаттың барлық үй-жайларына мөр басылады немесе пломбыланылады. Мөр (пломба) кiлттермен бiрге ұйым бойынша кезекшiге, күзетшiге немесе iшкi ведомстволық қағидаларында белгiленген орынға тапсырылады.
Ұйым мұрағатынан құжаттарды ғимараттан тысқары жерге алып шығу ұйым басшысы белгiлеген тәртiппен ұйымның арнайы рұқсаттамалар бойынша ғана жүзеге асырылады.
23. Ұйым мұрағатының үй-жайлары күзет дабылдарымен жабдықталады. Орналасуы сырттан кiруге мүмкiндiк беретiн терезелерге металл торлар орнатылады.
24. Мұрағат қоймаларындағы электр өткiзгiш жасырын болуы тиiс, штепсельдiк розеткалар герметикалық қолдануда ғана пайдаланылады. Жалпы және әр қабаттағы ажыратқыштар мұрағат қоймаларының үй-жайларынан тысқары орналастырылады.
25. Ұйым мұрағатының өрт сөндiру жүйесi мен құралдарында жазулар үшiн қауiпсiз бейтарап заттар қолданылады.
26. Мұрағат қоймаларында отты, қыздыру құралдарын қолдануға, сырт киiмдермен, дымқыл және лас аяқ киiммен кiруге, тамақ өнiмдерiн сақтау мен пайдалануға, темекi шегуге жол берілмейді.
4–Параграф. Iстердi орналастыру және сақтау тәртiбi
27. Киноқұжаттарда қорғану ракордтары болады. Бастапқы ракордтың ұзындығы 3 м құрайды, ракордтың соңғы ұзындығы - 1,5-2 м құрайды. Бастапқы және соңғы ракордтарға шифрлеу белгiсi қойылады. Сыртқы қабатта киноқұжаттарды фотографиялық өзекшелер рулонға оралған болуы тиiс. Орам бағыты – басынан соңына дейiн. Орам тығыз болуы тиiс, рулон шеттерiндегi iлгерi орам да.

17. Для архива организации предусматривается предоставление следующих помещений:
1) архивохранилища для хранения записей;
2) комната для работы исследователей (читальный зал);
3) рабочие комнаты для работников архива;
4) комнаты для автоматизированной библиотеки съемных электронных носителей, серверного и коммуникационного оборудования.
18. Рабочие комнаты для работников и помещения для работы исследователей (читальный зал) изолируются от архивохранилищ.
19. Архивохранилища, не имеющие перегородок от рабочих комнат, изолируется специально установленными перегородками. Посторонние лица допускаются в архивохранилища только с разрешения руководителя и в присутствии работника архива организации.
20. Архивохранилища располагаются в отдалении от лабораторных, производственных и складских помещений, связанных с хранением или применением химических веществ или пищевых продуктов.
21. Архивохранилища должны быть безопасными в пожарном отношении и гарантированы от затопления. В них не должно быть газовых, водопроводных, канализационных и других магистральных трубопроводов.
22. Наружные двери помещений архива организации обиваются металлическим листом и имеют прочные засовы. Архивохранилища в рабочее время закрываются на ключ. В нерабочее время все помещения архива опечатываются или пломбируются. Печать (пломбир) вместе с ключами сдают на хранение дежурному по организации, охране или установленными внутриведомственными правилами.
Вынос записей из архива организации за пределы здания осуществляется только по специальным пропускам организации.
23. Помещения архива организации оборудуются охранной сигнализацией. На окна, расположение которых позволяет доступ извне, устанавливают металлические решетки.
24. Электропроводка в архивохранилищах должна быть скрытой, штепсельные розетки используются только в герметичном исполнении. Общие и поэтажные рубильники располагают вне помещений архивохранилищ.
25. В системах и средствах пожаротушения помещений архива организации применяют нейтральные, безопасные для записей вещества.
26. В архивохранилищах не допускается применение огня, нагревательных приборов, курение, пребывание в верхней одежде, мокрой и грязной обуви, хранение и использование пищевых продуктов.
Параграф 4. Порядок расстановки и хранения записей
27. Кинодокументы имеют защитные ракорды. Длина начального ракорда составляет 3 метра, длина конечного ракорда – 1,5-2 метра. На начальные и конечные ракорды наносится шифровка. Кинодокументы наматываются в рулон на сердечники фотографическим слоем наружу. Направление намотки – с конца на начало. Намотка должна быть плотной, без выступающих витков на торцах рулона.

28. Магниттiк таспадағы үнқұжаттар жазбалардың дәл көшiрмесiн алу жылдамдығына байланысты түсi әртүрлi ракордтармен ресiмделедi. Бастапқы ракордқа жұмыс жүргiзбейтiн жағынан шифрлеу белгiсi қойылады. Сыртқа құжатты жұмысшы қабатпен өзекшеге оралған болуы тиiс. Сондай рулондағы iлгерi орамдардың биiктiгi 0,05 мм шамасынан артық болуы тиiстi емес. Үнқұжаттардағы орам бағыттары осындай болу керек, дәл көшiрмесiн алуда магнитофондағы жазылған рулон сағаттық тiлiне қарсы айналатын.
29. Теле-, радиобағдарламалар жазу құжаттары сақтауындағы әрбiр бiрлiк шығаруға арналған жеке герметикалықсыз орамаға ылғал мен шаңның ену мүмкiншiлiктерiнен, жарық сәулелердiң тиюлерiнен, механикалы зақым келудiң қорғанышынан орнығады. Олардың iшiндегi жазулардың еркiн ауысуларына кедергi болуы тиiстi. Буып-түйiлген материалдардың салғырт болуы химиялық, хлорлы, азотты асырамау, оларға буып-түйетiн материалды құжаттардың зақымдануы немесе био зақымдануы мүмкiн. Буып-түйiлген материалдардың жоғарғы сапалығы жазулардың зақымдануына немесе жабысуына әкелiп соқтырмауы тиiс. Орама алғашқы және екiншi болып бөлiнедi. Алғашқы ораманың қолданылуы тек зиянды газды қоспалардың жоғары концентрация шарттарында ауа тазартуы жоқ болуы және шаң бойынша пайдалы.
30. Киноқұжаттар жiңiшке қағаздан немесе полиэтиленнен көп қабатты пакетке, полиэтилентерефталата және металл қорапқа тиiстi буып-түйiлген болуы керек. Пакет мөлшерiн рулон мөлшерiне тиiстi талапқа сай болады.
31. Үнқұжаттарда магниттiк таспада полиэтилен қабыршақтан пакетке тиiстi iшiне салынған және - қорапты немесе полиэтилендiк қапқа орналастырылған (контейнер) этикеткаларға арналған ойықтармен болады.
32. Бейнефонограмманы тиiстi сақталу арнайы зауыттық берiк полимерлiк материалдан оралады.
33. Дискiлiк тасығыштағы теле-, радиобағдарламалар жазу құжаттары зауыттық орамаға салынады, ал содан соң қорап ыдысқа орналастырылады.
5–Параграф. Құжаттарды сақтау режимiн қамтамасыз ету тәртiбi
34. Ұйым мұрағатында құжаттардың сақтау бүлiнуден сақтауды қамтамасыз ететiн және қоршаған ортаның зиянды ықпалынан қорғау жағдайында жүзеге асырылады.
Жазуларды, iстердi қорғау мына талаптарды орындауды:
1) жарық режимiн сақтау;
2) температуралық-ылғалдылық режимiн сақтау;
3) санитарлық-гигиеналық режимiн сақтау есебiнен қамтамасыз етiледi.
35. Ауа тазартқыш жүйелермен жабдықталған мұрағат қоймаларында құжаттарды сақтау үшiн мынадай оңтайлы температуралық-ылғалдық режимдер белгiленедi.
1) ақ-қара үлгiдегi құжаттар үшiн - температура + 150 С, ауаның салыстырмалы ылғалдылығы 40-55 %;

28. Фонодокументы на магнитной ленте оформляются ракордами разного цвета в зависимости от скорости воспроизведения записи. На начальный ракорд с нерабочей стороны наносится шифровка. Документ наматывается на сердечник рабочим слоем наружу. Высота выступающих витков в рулоне не должна превышать 0,05 мм. Направление намотки фонодокумента должно быть таким, чтобы при воспроизведении на магнитофонах сматываемый рулон вращался против часовой стрелки.
29. Каждая единица записи теле-, радиопрограмм помещается в индивидуальную негерметичную упаковку для исключения возможности проникновения влаги и пыли, попадания световых лучей, защиты от механических повреждений. Упаковка должна препятствовать свободному перемещению записей внутри нее. Упаковочные материалы должны быть химически инертны, не содержать хлора, азота, препятствовать появлению биоповреждений. Поверхность упаковочных материалов не должна вызывать повреждений записей или прилипания к ним.
30. Кинодокументы упаковываются в обертку из тонкой бумаги или в многослойный пакет из полиэтилена, полиэтилентерефталата и в металлическую коробку. Размер пакета соответствует размеру рулона.
31. Фотодокументы на пленке, фотобумаге, стеклянных фотопластинах упаковываются в конверты из черной светонепроницаемой бескислотной бумаги.
Фонодокументы на магнитной ленте вкладываются в пакет из полиэтиленовой пленки и в заводскую коробку или помещаются в полиэтиленовый футляр (контейнер) с вырезами для этикеток.
32. Видеофонограммы хранятся в специальной заводской упаковке из прочного полимерного материала.
33. Записи теле-, радиопрограмм на дисковых носителях укладываются в заводскую упаковку, а затем помещаются в коробочную тару.
Параграф 5. Порядок обеспечения режима хранения записей
34. Хранение записей в архиве организации осуществляется в условиях, обеспечивающих их защиту от повреждений и вредных воздействий окружающей среды.
Защита записей обеспечивается за счет соблюдения (поддержки):
1) светового режима хранения;
2) температурно-влажностного режима хранения;
3) санитарно-гигиенического режима хранения.
35. В архивохранилищах, оборудованных системами кондиционирования воздуха, поддерживается следующий температурно-влажностный режим:
1) для записей на черно-белых пленочных носителях информации – температура +15оС, относительная влажность воздуха 40-55 %;

2) түрлi түстi үлгiдегi құжаттар үшiн - температура +2 - +50 С, ауаның салыстырмалы ылғалдылығы 40-55 %;
3) магниттiк таспадағы және дисктiк тасмалдауыштағы құжаттар үшiн - температура +8–ден +180 С-ге дейiн, ауаның салыстырмалы ылғалдылығы - 45-65 %;
36. Климаты реттелмейтiн мұрағат қоймаларында ұйымның ғимаратын ұтымды жылыту, мұрағат қоймаларындағы ауаны желдету және ылғалдандыру (құрғату) негiзiнде климаттық жағдайларды оңтайландыру жөнiндегi тиiстi iс-шаралар жүзеге асырылады.
37. Мұрағат қоймаларындағы температуралық-ылғалдылық режимi тиiстi бақылау-өлшеу приборларының көрсеткiштерi негiзiнде ауаның температурасы мен салыстырмалы ылғалдылығы параметрлерiн үнемi өлшеп тұру жолымен бақыланады: желдетiлетiн үй-жайларда аптасына екi рет, климаты реттелмейтiн үй-жайларда аптасына үш рет өлшенедi.
38. Бақылау-өлшеу аспаптары (термометрлер, психометрлер, гигрометрлер) басты өткелде стеллаждарда жылытқыш және желдеткiш жүйелерден аулақ орналастырылады. Аспаптар көрсеткiштерi тiркеу журналдарына жазылады, журналдың нысанын ұйым анықтайды.
Мұрағат қоймаларындағы температуралық және ылғалдылық көрсеткiштердiң ауытқуына жол берiлмейдi.
39. Ұйым мұрағатының барлық үй-жайлары зең, жәндiктер, кемiргiштер пайда болу, шаң жиналу мүмкiндiгiне жол бермейтiн жағдайда күтiп ұсталады.
40. Мұрағат қоймаларында санитарлық-биологиялық қауiптi, желдетiлмейтiн аймақтардың пайда болуын болдырмайтын ауа айналымы қамтамасыз етiледi.
41. Жылдың жылы уақытында ашылатын терезелер, сондай-ақ мұрағат қоймаларының қабырғаларындағы, төбелердегi, едендерiндегi желдету тесiктерiн және желдету жүйелерiнiң сыртқы тесiктерiн диаметрi 0,5 мм аспайтын торлармен қорғау керек.
42. Мұрағат қоймаларында жүйелi түрде дымқыл тазалық жүргiзiп тұру қажет. Жылына кем дегенде бiр рет стеллаждарды, шкафтарды, жазуларды алғашқы қорғау құралдарын шаңсыздандыру қажет. Бұл ретте едендер, терезе алды тақтайлары, стеллаждардың төменгi жақтары формалиннiң екi пайыздық ерiтiндiсiмен тазаланады.
43. Жазулар мен мұрағат қоймаларына жылына екi рет (жылыту мерзiмi басталған және аяқталған кездi) жәндiктер мен өңездi саңырауқұлақтарды уақтылы анықтау үшiн тексеру жүргiзiледi.
Биологиялық зиянкестер табылған жағдайда жедел залалсыздандыру және дәрiлеу шаралары жүргiзiледi.
Тарихи немесе мәдени құндылығы
бар теле-, радиобағдарламалар
жазбаларын сақтау Қағидасына
1-қосымша
Нысаны
Теле-, радиобағдарламалар жазбаларының келiп түсуiн
және шығуын есепке алу журналы
№№
р/с
Теле-, радиобағдарламалар
жазбаларының
келiп түскен
немесе шыққан датасы
Теле-, радиобағдарламалар
жазбаларын жiберген немесе
жiберiлген
ұйымның (ұйымның құрылымдық
бөлiмшенiң),
атауы
Теле-, радиобағдарламалар
жазбаларының iлеспе
құжаттаманың құрамы
Келiп түскен
(шыққан) теле-,
радиохабарлар
жазбаларын
жеткiзушi материал атауы
және түрi
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Теле-,
радиобағдарламалар
жазбаларының
келiп түсуi
Теле-, радиобағдарламалар
жазбаларының шыққаны
Ескертпе
Тұрақты
сақтаудағы
Тұрақты
сақтаудағы
Уақытша
сақтаудағы
Есепке
алу бiрлiгiнiң саны
Сақтау
бiрлiгiнiң саны
Есепке
алу бiрлiгiнiң саны
Сақтау бiрлiгiнiң саны
Есепке
алу бiрлiгiнiң саны
Сақтау бiрлiгiнiң саны
6
7
8
9
10
11
12
___________ жылы барлығы ________________________есепке алу бiрлiгi
(цифрмен және жазбаша)
_________________________ сақтау бiрлiгi келiп түстi,
(цифрмен және жазбаша)
____________есепке алу бiрлiгi ______________ сақтау бiрлiгi шықты.
(цифрмен және жазбаша)     (цифрмен және жазбаша)
Қорытынды жылдық жазбаны жасаған               Қолтаңбаның
қызметкер лауазымының атауы __________________ толық жазылуы
(өз қолы)
Мұрағат басшысы _______________________________ Қолтаңбаның
(өз қолы)             толық жазылуы
Уақыты

2) для записей на цветных пленочных носителях информации – температура +2 – +5оС, относительная влажность воздуха 40-55 %;
3) для записей на магнитной ленте и дисковых носителях – температура от +8 – до +18оС, относительная влажность воздуха – 45–65 %.
36. В архивохранилищах с нерегулируемым климатом осуществляются соответствующие мероприятия по оптимизации климатических условий на основе рационального отопления здания организации, проветривания и увлажнения (осушения) воздуха в архивохранилищах.
37. Температурно-влажностный режим в архивохранилищах контролируется путем регулярного измерения параметров температуры и относительной влажности воздуха на основании показаний соответствующих контрольно-измерительных приборов: в кондиционируемых помещениях – два раза в неделю, в помещениях с нерегулируемым климатом – три раза в неделю.
38. Контрольно-измерительные приборы (термометры, психрометры, гигрометры) размещаются в главном проходе на стеллаже, вдали от отопительных и вентиляционных систем. Показания приборов фиксируются в регистрационном журнале, форма которого определяется организацией.
Не допускается резкое колебание температуры и влажности в архивохранилищах.
39. Все помещения архива организации содержатся в условиях, исключающих возможность появления плесени, насекомых, грызунов, пыли.
40. В архивохранилищах обеспечивается циркуляция воздуха, исключающая образование непроветриваемых зон, опасных в санитарно-биологическом отношении.
41. Открывающиеся в теплое время года окна, а также вентиляционные отверстия в стенах, потолках, полах архивохранилищ и наружные отверстия вентиляционных систем следует защищать сетками с диаметром ячеек не более 0,5 мм.
42. В архивохранилищах проводится систематическая влажная уборка. Не реже одного раза в год проводится обеспыливание стеллажей, шкафов, первичных средств хранения записей. При этом полы, плинтусы, подоконники, цокольные части стеллажей обрабатываются двухпроцентным водным раствором формалина.
43. Два раза в год (в начале и по окончании отопительного сезона) записи (выборочно) и архивохранилища подвергаются обследованию для своевременного обнаружения насекомых и плесневых грибов.
При обнаружении биологических вредителей принимаются срочные меры по дезинфекции и дезинсекции помещений.
Приложение 1
к Правилам хранения записей
теле-, радиопрограмм, имеющих историческую
или культурную ценность
Форма
Журнал учета
поступления и выбытия записей теле-, радиопрограмм
п/п
Дата
поступления
или выбытия
записи теле-,
радиопрограмм
Наименование
организации,
(структурного
подразделения
организации),
от куда
поступила или
куда выбыла
запись теле-,
радио-
программы,
основание
поступления
или выбытия
Наименование
записи теле-,
радиопрограммы,
состав
сопроводительной
документации
Наименование
и вид
материального
носителя
поступившей
(выбывшей)
записи теле-,
радио-
программы
Поступление
записи теле-,
радиопрограммы
постоянного
хранения
коли-
чество
единиц
учета
коли-
чество
единиц
хра-
нения
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы
№ п/п
Выбытие записи теле-, радиопрограммы
Примечание
постоянного хранения
временного хранения
количество единиц
учета
количество
единиц
хранения
количество
единиц учета
количество
единиц
хранения
8
9
10
11
12
Итого в _________________ году поступило ______________________
(цифрами и прописью)
единиц учета, _____________________________ единиц хранения,
(цифрами и прописью)
выбыло ___________________ единиц учета, ____________________________
(цифрами и прописью)                   (цифрами и прописью)
единиц хранения.
Наименование должности работника,                         Расшифровка
составившего итоговую годовую запись                      подписи
__________________
(подпись)
Руководитель архива ____________________                  Расшифровка
(подпись)                        подписи
Дата

Формат А3 (297Х420)
Тарихи немесе мәдени құндылығы
бар теле-, радиобағдарламалар
жазбаларын сақтау Қағидасына
2-қосымша
Нысаны
Тұрақты сақталатын бейнеқұжаттардың iстер тiзiмдемесi
Бекiтiлген
Бекiтемiн
Жергiлiктi атқарушы органның
(республикалық мемлекеттiк
мұрағаттың) сараптама тексеру
комиссиясы_____ жылғы ______ №
___хаттамасымен
Ұйым басшысы
лауазымның атауы
________ Қолының толық жазылуы
(жеке қолы)
Күнi
№ ___ Тiзiмдеме
____________________________________________________
(ұйымның ресми атауы көрсетiлген тiзiмдеменiң атауы)
______ жылдар(ға)
Есепке алу бiрлiгiнiң нөмiрi
Сақтау бiрлiгiнiң нөмiрi
Индекс, өндiрiстiк нөмiр
Құжаттың тақырыбы
Авторы
Шығарманы орындаушы
Тiлi
1
2
3
4
5
6
7
кестенiң жалғасы
Жазу, қайта жазу уақыты
бейнежазбаның хронометражы
Жазбаның түрi мен форматы
Сақтау бiрлiгiнiң саны
Iлеспелi құжаттама мәтiнiнiң құрамы
Ескертпе
түпнұсқа
көшiрме
8
9
10
11
12
13
14
Тiзiмдеменiң бұл бөлiмiне _________________ № __ -ден № ___ -ге дейiн
сақтау бiрлiгi енгiзiлдi  (санмен және жазбаша)
оның iшiнде:
арнайы нөмiрлер ________
қалып кеткен нөмiрлер _______ және оларға қатысты iлеспе құжаттаманың мәтiнi.
Тiзiмдеменi құрастырушының
лауазымының атауы            _________ Қолының толық жазылуы
(қолы)
Күнi
Ұйымның орталық сараптама комиссиясы (сараптама комиссиясы)
____жылғы ___ _________
№ ____ хаттамасымен
келiсiлдi
Форматы А4 (210Х297)
Тарихи немесе мәдени құндылығы
бар теле-, радиобағдарламалар
жазбаларын сақтау Қағидасына
3-қосымша
Нысаны
Тұрақты сақталатын киноқұжаттардың iстер тiзiмдемесi
Бекiтiлген
Бекiтемiн
Жергiлiктi атқарушы органның
(республикалық мемлекеттiк
мұрағаттың) сараптама тексеру
комиссиясы______ жылғы ______ №
___ хаттамасымен
Ұйым басшысы
лауазымның атауы
________ Қолының толық жазылуы
(жеке қолы)
Күнi
№ ___ Тiзiмдеме
(ұйымның ресми атауы көрсетiлген тiзiмдеменiң атауы)
______ жылдар(ға)
Есепке алу бiрлiгiнiң нөмiрi
Сақтау бiрлiгiнiң нөмiрi
Индекс, өндiрiстiк нөмiр (ұйымдағы есепке алу нөмiрi)
Құжаттың тақырыбы
Авторы
Түсiрiлiмнiң, дайындықтың уақыты
Вариант (үнсiз, дыбысты, а/б, түрлi-түстi, форматы, тiлi)
Сақтау мерзiмiнiң/ метраждың саны
негатив
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенiң жалғасы
Сақтау мерзiмiнiң/метраждың саны
Iлеспелi құжаттама мәтiнiнiң құрамы
Ескертпе
Дубль-негатив
Фонограмма (негатив)
Магниттiк фонограмма магнитная (негiзгi, бiрiктiрiлген)
Аралық позитив
Позитив
Бекiтiлген роликтер түрлi-түстi төлқұжаттар
9
10
11
12
13
14
15
16
Тiзiмдеменiң бұл бөлiмiне _________________ № __ -ден № ___ -ге дейiн
сақтау бiрлiгi енгiзiлдi  (санмен және жазбаша)
оның iшiнде:
арнайы нөмiрлер ________
қалып кеткен нөмiрлер _______ және оларға қатысты iлеспе құжаттаманың мәтiнi.
Тiзiмдеменi құрастырушының
лауазымының атауы            _________ Қолының толық жазылуы
(қолы)
Күнi
Ұйымның орталық сараптама комиссиясы (сараптама комиссиясы)
____жылғы ___ _________
№ ____ хаттамасымен келiсiлдi
Форматы А4 (210Х297)
Тарихи немесе мәдени құндылығы
бар теле-, радиобағдарламалар
жазбаларын сақтау Қағидасына
4-қосымша
Нысаны
Магниттiк жазбадағы үнқұжаттардың iстер тiзiмдемесi
Бекiтiлген
Бекiтемiн
Жергiлiктi атқарушы органның
(республикалық мемлекеттiк
мұрағаттың) сараптама тексеру
комиссиясы______ жылғы ______
№ ___ хаттамасымен
Ұйым басшысы
лауазымның атауы
________ Қолының толық жазылуы
(жеке қолы)
Күнi
№ ___ Тiзiмдеме
____________________________________________________
(ұйымның ресми атауы көрсетiлген тiзiмдеменiң атауы)
______ жылдар(ға)
Есепке алу бiрлiгiнiң нөмiрi
Сақтау бiрлiгiнiң нөмiрi
Индекс, өндiрiстiк нөмiр
Құжаттың тақырыбы
Авторы
Шығарманы орындаушы
Тiлi
Жазу, қайта жазудың уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенiң жалғасы
Жазу, қайта жазудың жерi
Жазу, қайта жазудың уақыты
бейнежазбаның хронометражы
Жазбаның түрi мен форматы
Сақтау бiрлiгiнiң саны
Iлеспелi құжаттама мәтiнiнiң құрамы
Ескертпе
түпнұсқа
көшiрме
9
10
11
12
13
14
15
16
Тiзiмдеменiң бұл бөлiмiне _________________ № __ -ден № ___ -ге дейiн
сақтау бiрлiгi енгiзiлдi  (санмен және жазбаша)
оның iшiнде:
арнайы нөмiрлер ________
қалып кеткен нөмiрлер _______ және оларға қатысты iлеспе құжаттаманың мәтiнi.
Тiзiмдеменi құрастырушының
лауазымының атауы            _________ Қолының толық жазылуы
(қолы)
Күнi
Ұйымның орталық сараптама комиссиясы (сараптама комиссиясы)
____жылғы ___ _________
№ ____ хаттамасымен келiсiлдi
Тарихи немесе мәдени құндылығы
бар теле-, радиобағдарламалар
жазбаларын сақтау Қағидасына
5-қосымша
Нысаны
Тұрақты сақталатын құжаттар тiзiмдемесiнiң титулдық парағы
___________________________________________________________________
(мемлекеттiк мұрағаттың атауы)1
____________________________________________________________________
(қордың атауы)
________________________________
(орналасқан жерi)
№ _______________________ қор
_______________________ тiзiмдеме
____________________________________________________________________
(тiзiмдеменiң атауы)
Құжаттың алғашқы және соңғы күнi___________
______________________
1 Мемлекеттiк мұрағат толтырады

Формат А3 (297Х420)
Приложение 2
к Правилам хранения записей
теле-, радиопрограмм, имеющих историческую
или культурную ценность
Форма
Опись дел видеодокументов постоянного хранения
Утверждена
Утверждаю
протоколом экспертно-проверочной
комиссии местного исполнительного
органа (республиканского
государственного архива)
от ______ _______ года № ___
Наименование должности
руководителя организации _______
(личная подпись)
Расшифровка подписи
Дата
ОПИСЬ № ___
________________________________________________________
(название описи с официальным наименованием организации)
за ______ год (ы)
Но-
мер
еди-
ницы
учета
Но-
мер
еди-
ницы
хране-
ния
Ин-
декс,
произ-
вод-
ствен-
ный
номер
Заго-
ловок
доку-
мента
Ав-
тор
Испол-
ни-
тель
произ-
веде-
ния
Язык
Дата
запи-
си,
пере-
запи-
си
Хроно-
метраж
видео-
запи-
си
Тип
и
фор-
мат
запи-
си
Коли-
чество
единиц
хране*
ния
Сос-
тав
текс-
товой
соп-
рово-
дите-
льной
доку-
мен-
тации
При-
ме-
ча-
ние
ори-
ги-
нал
ко-
пия
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
В данный раздел описи включено ________________________________
(цифрами и прописью)
единиц хранения с № __ по № ___ в том числе:
литерные номера ________
пропущенные номера _______ и текстовая сопроводительная документация к ним.
Наименование должности
составителя описи _________ Расшифровка подписи
(подпись)
Дата
Согласована
протоколом центральной экспертной комиссии
(экспертная комиссия) организации
от _________ _________ года № ____
Формат А4 (210Х297)
Приложение 3
к Правилам хранения записей
теле-, радиопрограмм, имеющих историческую
или культурную ценность
Форма
Опись дел кинодокументов постоянного хранения
Утверждена
Утверждаю
протоколом экспертно-проверочной
комиссии местного исполнительного
органа (республиканского
государственного архива)
от ______ _______ года № ___
Наименование должности
руководителя организации _______
(личная подпись)
Расшифровка подписи
Дата
ОПИСЬ № ___
________________________________________________________
(название описи с официальным наименованием организации)
за ______ год (ы)
Но-
мер
еди-
ницы
уче-
та
Но-
мер
еди-
ницы
уче-
та
хра-
не-
ния
Ин-
декс,
про-
изво-
дст-
вен-
ный
номер
(уче-
тный
номер
в ор-
гани-
за-
ции)
За-
го-
ло-
вок
до-
ку-
мен-
та
Ав-
тор
Дата
и
мес-
то
съем-
ки,
из-
го-
тов-
ле-
ния
Вари-
ант
(не-
мой,
зву-
ковой,
ч/б,
цв.,
фор-
мат,
язык)
Количество единиц хранения/метраж
Сос-
тав
текс-
товой
соп-
рово-
ди-
тель-
ной
до-
ку-
мен-
тации
При-
ме-
ча-
ние
н
е
г
а
т
и
в
Ду-
бль-
не
га-
тив
Фоно-
грам-
ма
(нега-
тив)
Фоно-
грам-
ма
маг-
нит-
ная
(ос-
нов-
ная,
сов-
ме-
щен-
ная)
Про-
межу-
точ-
ный
пози-
тив
П
о
з
и
т
и
в
Ус-
тано-
воч-
ные
роли-
ки и
цве-
то-
вые
пас-
пор-
та
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
В данный раздел описи включено ________________________________
(цифрами и прописью)
единиц хранения с № __ по № ___ в том числе:
литерные номера ________
пропущенные номера _______ и текстовая сопроводительная документация к ним.
Наименование должности
составителя описи _________ Расшифровка подписи
(подпись)
Дата
Согласована
протоколом центральной экспертной комиссии
(экспертная комиссия) организации
от _________ _________ года № ____
Формат А4 (210Х297)
Приложение 4
к Правилам хранения записей
теле-, радиопрограмм, имеющих историческую
или культурную ценность
Форма
Опись дел фонодокументов магнитной записи
Утверждена
Утверждаю
протоколом экспертно - проверочной
комиссии местного исполнительного
органа (республиканского
государственного архива)
от ______ _______ года № ___
Наименование должности
руководителя организации _______
(личная подпись)
Расшифровка подписи
Дата
ОПИСЬ № ___
________________________________________________________
(название описи с официальным наименованием организации)
за ______ год (ы)
Номер
единицы
учета
Номер
единицы
хранения
Индекс,
производственный
номер
Заголовок
документа
Автор
Исполнитель
произведения
Язык
Дата
записи,
перезаписи
1
2
3
4
5
6
7
8
Продолжение таблицы
Место
записи,
перезаписи
Дата записи,
перезаписи
Хронометраж
видеозаписи
Тип и
формат
записи
Количество
единиц хранения
Состав
текстовой
сопроводительной
документации
Примечание
оригинал
копия
9
10
11
12
13
14
15
16
В данный раздел описи включено ________________________________
(цифрами и прописью)
единиц хранения с № ___ по № ___ в том числе:
литерные номера ________
пропущенные номера _______ и текстовая сопроводительная документация к ним.
Наименование должности
составителя описи _________ Расшифровка подписи
(подпись)
Приложение 5
к Правилам хранения записей
теле-, радиопрограмм, имеющих историческую
или культурную ценность
Форма
Титульный лист описи документов постоянного хранения
_____________________________________________________________________
(название государственного архива)1
_____________________________________________________________________
(название фонда)
_________________________________
(место нахождения)
Фонд № _______________________
ОПИСЬ _______________________
_____________________________________________________________________
(название описи)
Крайние даты документов ___________
_____________________________________________________
1 Заполняется в государственном архиве