"Өнеркәсіп статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 18 тамыздағы № 223 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2012 жылғы 28 маусымдағы № 153 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 6 тамызда № 7826 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2013 жылғы 07 тамыздағы № 177 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 07.08.2013 № 177 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Мемлекеттік статистиканы жетілдіру мақсатында, сондай-ақ «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Өнеркәсіп статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 18 тамыздағы № 223 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 6489 болып тіркелген, 2011 жылғы 17 мамырдағы № 200-201 (26603), 2011 жылғы 18 мамырдағы № 202-205 (26607) және 2011 жылғы 19 мамырдағы № 206 (26608) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
13) және 14) тармақшалар мынадай редакцияда мазмұндалсын:
13) «Тауарлық (табиғи) және сұйытылған табиғи газды бөлу туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0291104, индексі 1-ГАЗ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес;
14) «Тауарлық (табиғи) және сұйытылған табиғи газды бөлу туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0291104, индексі 1-ГАЗ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес;
бұйрықтың 111213142122-қосымшалары осы бұйрықтың 123456-қосымшаларына сәйкес редакцияда тиісінше жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн күнтiзбелiк он күн iшiнде бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялауға жіберсін;

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 18 августа 2010 года № 223 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике промышленности и инструкций по их заполнению"
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 28 июня 2012 года № 153. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 августа 2012 года № 7826. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 7 августа 2013 года № 177
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 07.08.2013 № 177 (вводится в действие с 01.01.2014).
В целях совершенствования государственной статистики, а также в соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 18 августа 2010 года № 223 «Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике промышленности и инструкций по их заполнению» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6489, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 15 февраля 2011 года № 54-55 (26475-26476) и 16 февраля 2011 года № 56-57 (26477-26478) следующие изменения:
в пункте 1:
подпункты 13) и 14) изложить в следующей редакции:
«13) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о распределении товарного (природного) и сжиженного природного газа» (код 0291104, индекс 1-ГАЗ, периодичность годовая), согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о распределении товарного (природного) и сжиженного природного газа» (код 0291104, индекс 1-ГАЗ, периодичность годовая), согласно приложению 14 к настоящему приказу;»;
приложения 11, 12, 13, 14, 21, 22 к приказу изложить в редакции согласно приложениям 123456 к настоящему приказу соответственно.
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направить на официальное опубликование в средства массовой информации настоящий приказ в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

3) Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің интернет-ресурсында міндетті түрде жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Стратегиялық даму департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі құрылымдық бөлімшелерінің және аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның
міндетін атқарушы                                Ж. Жарқынбаев
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа
технологиялар министрі
Ә. Исекешев __________________
2012 жылғы 4 шілде
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Мұнай және газ министрі
С. Мыңбаев __________________
2012 жылғы 2 шілде
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін
атқарушының 2012 жылғы 28 маусымдағы
№ 153 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының міндетін
атқарушының 2010 жылғы
18 тамыздағы № 223 бұйрығына
11-қосымша
Приложение 11 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 18 августа 2010 года № 223
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша
статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағаттан
артық
более 40
часов
Аумақтық органына тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді
тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқықбұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
0261104
Код статистической формы
0261104
Су құбыры, кәріз және олардың жеке желілерінің жұмыстары туралы есеп
Отчет о работе водопровода, канализации и их отдельных сетей
1-СК
1-ВК
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Жылдық
Годовая
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің - 36, 37 кодтарына сәйкес негізгі және қосалқы қызмет түрлері «Суды жинау, өңдеу және бөлу», «Кәріз жүйесі» болып табылатын барлық заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері ұсынады.
Представляют все юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, с основным или вторичным видами деятельности «Сбор, обработка и распределение воды», «Канализационная система» согласно кодам Общего классификатора видов экономической деятельности - 36, 37.
Тапсыру мерзімі – есепті жылдан кейінгі 22 ақпан.
Срок представления – 22 февраля после отчетного года.
БСН коды
код БИН

3) обеспечить обязательную публикацию настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике.
3. Департаменту стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике довести настоящий приказ до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
5. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Исполняющий
обязанности председателя                   Ж. Джаркинбаев
«СОГЛАСОВАН»
Министр индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
________________ А. Исекешев
4 июля 2012 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр нефти и газа
Республики Казахстан
________________ С. Мынбаев
2 июля 2012 года
Приложение 1 к приказу исполняющего
обязанности Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 28 июня 2012 года № 153
Мемлекеттік
статистика
органдары
құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется
органами
государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін
атқарушының 2010 жылғы 18 тамыздағы № 223
бұйрығына 11-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық
байқау бойынша
статистикалық
нысан
Статистическая форма
по
общегосударственному
статистическому
наблюдению
Приложение 11 к приказу исполняющего
обязанности Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике от 18 августа 2010 года
№ 223
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на
сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді
тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген
әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является
административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан
«Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
0261104
Код статистической формы
0261104
Су құбыры, кәріз және олардың жеке
желілерінің жұмыстары туралы есеп
1-СК
1-ВК
Отчет о работе водопровода, канализации
и их отдельных сетей
Жылдық
Годовая
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің - 36, 37 кодтарына сәйкес
негізгі және қосалқы қызмет түрлері «Суды жинау, өңдеу және бөлу», «Кәріз жүйесі»
болып табылатын барлық заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және
оқшауланған бөлімшілері ұсынады.
Представляют все юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, с
основным или вторичным видами деятельности «Сбор, обработка и распределение воды»,
«Канализационная система» согласно кодам Общего классификатора видов экономической
деятельности - 36, 37.
Тапсыру мерзімі - есепті жылдан кейінгі 22 ақпан.
Срок представления - 22 февраля после отчетного года.
БСН коды
код БИН

3.2. Елді мекендер бойынша кәріз желілерінің ұзындығын көрсетіңіз, километрмен
Укажите протяженность канализационных сетей по населенным пунктам, в километрах
Жол коды
Код строки
ӘАОЖ бойынша елді мекендер (қала, кент, селолық елді мекен) атауы
Наименование населенных пунктов (город, поселок, сельский населенный пункт) по КАТО
ӘАОЖ коды
Код КАТО
Ұзындығы
Протяженность
А
Б
1
2
Кәріздер
Канализации
4. Сорғы имараттардың қуаты мен санын көрсетіңіз
Укажите мощность и число насосных сооружений
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштер
Показатели
Өлшем бірлігі
Единица измерения
Жыл соңына
На конец года
А
Б
1
2
1
Имараттардың белгіленген өндірістік қуаты:
Установленная производственная мощность сооружений:
2
Сорғы стансалары
Насосные станции:
2.1
І көтерілудегі
I подъема
тәулігіне мың текше метр1
в тыс. куб. метрах в сутки
2.2
ІI көтерілудегі
II подъема
тәулігіне мың текше метр
в тыс. куб. метрах в сутки
2.3
IIІ көтерілудегі
III подъема
тәулігіне мың текше метр
в тыс. куб. метрах в сутки
3
Тазарту имараттары
Очистные сооружения
тәулігіне мың текше метр
в тыс. куб. метрах в сутки
4
Су құбырлары
Водопроводы
тәулігіне мың текше метр
в тыс. куб. метрах в сутки
5
Сорғы стансаларының саны:
Число насосных станций:
5.1
I көтерілудегі
I подъема
бірлік
единиц
5.2
II көтерілудегі
II подъема
бірлік
единиц
5.3
III көтерілудегі
III подъема
бірлік
единиц
6
Тазарту құрылыстарының су құбырлары саны
Число водопроводных очистных сооружений
бірлік
единиц
----------------------
1 Мұнда және бұдан әрі - мың текше метрмен
Здесь и далее - тысяч кубических метров
5. Су құбыры имараттары жұмысының негізгі көрсеткіштерін көрсетіңіз, мың текше метрмен
Укажите основные показатели работы водопроводных сооружений, в тыс. куб. метрах
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштер
Показатели
Есепті жылға
За отчетный год
А
Б
1
1
І көтерілудегі сорғы стансаларымен көтерілген сулар
Поднято воды насосными станциями I подъема
2
оның ішінде жер асты
из нее подземной
3
Желіге берілген су – барлығы
Подано воды в сеть – всего
4
өз сорғыларымен
своими насосами
5
өзі ағатын
самотеком
6
басқа
другое
7
Тазарту имараты арқылы өткен сулар
Пропущено воды через очистные сооружения
8
Тұтынушыларға жіберілген су – барлығы
Отпущено воды потребителям – всего
оның ішінде:
в том числе:
9
халық
население
10
кәсіпорындардың коммуналдық мұқтаждары
коммунальные нужды предприятий
11
өндірістік мұқтаждары
производственные нужды
12
басқалар
другие
13
Меншікті өндірістік мұқтаждықтарға жұмсалғандары
Израсходовано на собственные производственные нужды
14
Ағып кеткен және есепке кірмеген су шығындары
Утечка и неучтенный расход воды
5.1. Бағыттар бойынша су жіберу және шығындарын көрсетіңіз, мың текше метрмен
Укажите отпуск и потери воды по направлениям, в тысячах кубических метрах
Жол коды
Код строки
ӘАОЖ бойынша елді мекендер (қала, кент, селолық елді мекен) атауы
Наименование населенных пунктов (город, поселок, сельский населенный пункт) по КАТО
ӘАОЖ коды
Код КАТО
Жіберілген су, мың текше метрмен
Отпущено воды, в тысячах куб. метрах
Су ысырабы, мың текше метрмен
Потери воды, в тысячах куб. метрах
А
Б
1
2
3

3.2. Елді мекендер бойынша кәріз желілерінің ұзындығын көрсетіңіз, километрмен
Укажите протяженность канализационных сетей по населенным пунктам, в километрах
Жол
коды
Код
строки
ӘАОЖ бойынша елді мекендер
(өңір, елді мекен) атауы
Наименование населенных пунктов
(регион, населенный пункт) по КАТО
ӘАОЖ коды
Код КАТО
Ұзындығы-
Протяженность
А
Б
1
2
Кәріздер
Канализации
4. Сорғы имараттардың қуаты мен санын көрсетіңіз
Укажите мощность и число насосных сооружений
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштер
Показатели
Өлшем бірлігі
Единица измерения
Жыл
соңына
На конец
года
А
Б
1
2
1
Имараттардың белгіленген
өдірістік қуаты:
Установленная производственная
мощность сооружений:
2
Сорғы стансалары
Насосные станции:
2.1
І көтерілудегі
I подъема
тәулігіне мың
текше метр
в тыс. куб. метрах в
сутки
2.2
ІI көтерілудегі
II подъема
тәулігіне мың
текше метр
в тыс. куб. метрах в
сутки
2.3
IIІ көтерілудегі
III подъема
тәулігіне мың
текше метр
в тыс. куб. метрах в
сутки
3
Тазарту имараттары
Очистные сооружения
тәулігіне мың
текше метр
в тыс. куб. метрах в
сутки
4
Су құбырлары
Водопроводы
тәулігіне мың
текше метр
в тыс. куб. метрах в
сутки
5
Сорғы стансаларының саны:
Число насосных станций:
5.1
I көтерілудегі
I подъема
бірлік
единиц
5.2
II көтерілудегі
II подъема
бірлік
единиц
5.3
III көтерілудегі
III подъема
бірлік
единиц
6
Тазарту құрылыстарының су
құбырлары саны
Число водопроводных очистных
сооружений
бірлік
единиц
5. Су құбыры имараттары жұмысының негізгі көрсеткіштерін көрсетіңіз, мың текше метрмен
Укажите основные показатели работы водопроводных сооружений, в тыс. куб. метрах
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштер
Показатели
Есепті жылға
За отчетный год
А
Б
1
1
І көтерілудегі сорғы стансаларымен
көтерілген сулар
Поднято воды насосными станциями I подъема
2
оның ішінде жер асты
из нее подземной
3
Желіге берілген су – барлығы
Подано воды в сеть – всего
4
өз сорғыларымен
своими насосами
5
өзі ағатын
самотеком
6
басқа
другое
7
Тазарту имараты арқылы өткен сулар
Пропущено воды через очистные сооружения
8
Тұтынушыларға жіберілген су – барлығы
Отпущено воды потребителям – всего
оның ішінде:
в том числе:
9
халық
население
10
кәсіпорындардың коммуналдық мұқтаждары
коммунальные нужды предприятий
11
өндірістік мұқтаждары
производственные нужды
12
басқалар
другие
13
Меншікті өндірістік мұқтаждықтарға
жұмсалғандары
Израсходовано на собственные производственные
нужды
14
Ағып кеткен және есепке кірмеген су
шығындары
Утечка и неучтенный расход воды
_____________________
1Мұнда және бұдан әрі - мың текше метрмен
Здесь и далее - тысяч кубических метров
5.1. Бағыттар бойынша су жіберу және шығындарын көрсетіңіз, мың текше метрмен
Укажите отпуск и потери воды по направлениям, в тысячах кубических метрах
Жол
коды
Код
строки
ӘАОЖ бойынша елді
мекендер (өңір, елді
мекен) атауы
Наименование населенных
пунктов (регион, населенный
пункт) по КАТО
ӘАОЖ коды
Код КАТО
Жіберілген
су, мың
текше
метрмен
Отпущено воды,
в тысячах куб.
метрах
Су ысырабы,
мың текше
метрмен
Потери воды,
в тысячах
куб. метрах
А
Б
1
2
3

6. Кәріз имараттарының саны мен қуатын көрсетіңіз
Укажите число и мощность канализационных сооружений
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштер
Показатели
Өлшем бірлігі
Единица измерения
Жыл соңына
На конец года
А
Б
1
2
1
Кәріздік сорғы стансаларының қоятын қуаттылығы
Установочная мощность канализационных насосных станций
тәулігіне мың текше метр
в тыс.куб. метрах в сутки
2
Тазарту имараттарының белгіленген су өткізу мүмкіндігі
Установленная пропускная способность очистных сооружений
тәулігіне мың текше метр
в тыс.куб. метрах в сутки
3
Механикалық тазарту имараттарының белгіленген өткізу мүмкіндігі
Установленная пропускная способность сооружений механической очистки
тәулігіне мың текше метр
в тыс.куб. метрах в сутки
4
Биологиялық тазарту имараттарының белгіленген өткізу мүмкіндігі
Установленная пропускная способность сооружений биологической очистки
тәулігіне мың текше метр
в тыс.куб. метрах в сутки
5
Кәріздік сорғы стансаларының саны
Число канализационных насосных станций
бірлік
единиц
6
Кәріз тазарту құрылыстарының саны
Число канализационных очистных сооружений
бірлік
единиц
7. Кәріз имараттары жұмысының негізгі көрсеткіштерін көрсетіңіз, мың текше метрмен
Укажите основные показатели работы канализационных сооружений, в тысячах куб. метрах
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштер
Показатели
Есепті жылға
За отчетный год
А
В
1
1
Өткізілген ақаба сулар - барлығы
Пропущено сточных вод - всего
2
оның ішінде басқа кәріздерден немесе жеке кәріздер желісінен қабылдағандары
из них принятых от других канализаций или отдельных канализационных сетей
3
Тазарту имараттары арқылы өткізілген ақаба сулар-барлығы
Пропущено сточных вод через очистные сооружения - всего
4
оның ішінде толық биологиялық (физикалық-химиялық) тазартуға
из них на полную биологическую очистку (физико-химическую)
оның ішінде:
из них:
5
қайта тазартуға
с доочисткой
6
нормативке сай тазартылған
нормативно очищенной
7
жеткіліксіз тазартылған
недостаточно очищенной
8
Басқа кәріздерге немесе жеке кәріздер желісіне берілген ақаба сулар
Передано сточных вод другим канализациям или отдельным канализационным сетям
8. Тұтынушылардың берешек сомасын көрсетіңіз, мың теңге
Укажите сумму задолженности потребителей, тыс. теңге
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштер атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде
В том числе
2 айдан 1 жылға дейін
от 2 месяцев до 1 года
1 жылдан 3 жылға дейін
от 1 года до 3 лет
3 жылдан асатын
превышающая 3 года
А
1
2
3
4
1
Жіберілген су үшін тұтынушылардың берешек сомасы - барлығы
Сумма задолженности потребителей за воду - всего
оның ішінде:
в том числе:
2
халықтың
населения
3
кәсіпорындар
предприятия
4
республикалық бюджет есебінен ұсталатын ұйымдар
организаций, содержащиеся за счет республиканского бюджета
5
жергілікті бюджет есебінен ұсталатын ұйымдар
организаций, содержащиеся за счет местного бюджета
6
басқалар
другие
7
Кәріз үшін тұтынушылардың берешек сомасы - барлығы
Сумма задолженности потребителей за канализацию - всего
оның ішінде:
в том числе:
8
халықтың
население
9
кәсіпорындар
предприятия
10
республикалық бюджет есебінен ұсталатын ұйымдар
организаций, содержащиеся за счет республиканского бюджета
11
жергілікті бюджет есебінен ұсталатын ұйымдар
организаций, содержащиеся за счет местного бюджета
12
басқалар
другие
Атауы                                     Мекенжайы
Наименование ____________________         Адрес _____________________
Телефон ___________________
__________________________
Электрондық мекенжайы
Электронный адрес ___________________________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя       ________________ Телефон_________
Басшы                               (Т.Ә.А., қолы)
Руководитель ______________________ (Ф.И.О., подпись) _______________
Бас бухгалтер                       (Т.Ә.А., қолы)
Главный бухгалтер _________________ (Ф.И.О., подпись) _______________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 28 маусымдағы
№ 153 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2010 жылғы 18 тамыздағы
№ 223 бұйрығына
12-қосымша
«Су құбыры, кәріз және олардың жеке желілерінің жұмыстары
туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың
статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық

6. Кәріз имараттарының саны мен қуатын көрсетіңіз
Укажите число и мощность канализационных сооружений
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштер
Показатели
Өлшем бірлігі
Единица измерения
Жыл соңына
На конец года
А
Б
1
2
1
Кәріздік сорғы стансаларының
қоятын қуаттылығы
Установочная мощность
канализационных насосных станций
тәулігіне мың
текше метр
в тыс.куб. метрах
в сутки
2
Тазарту имараттарыныңбелгіленген су өткізу
мүмкіндігі
Установленная пропускная
способность очистных сооружений
тәулігіне мың
текше метр
в тыс. куб. метрах
в сутки
3
Механикалық тазарту
имараттарының белгіленген
өткізу мүмкіндігі
Установленная пропускная
способность сооружений механической
очистки
тәулігіне мың
текше метр
в тыс. куб. метрах
в сутки
4
Биологиялық тазарту
имараттарының белгіленген
өткізу мүмкіндігі
Установленная пропускная
способность сооружений
биологической очистки
тәулігіне мың
текше метр
в тыс. куб. метрах
в сутки
5
Кәріздік сорғы стансаларының
саны
Число канализационных насосных
станций
бірлік
единиц
6
Кәріз тазарту құрылыстарының
саны
Число канализационных очистных
сооружений
бірлік
единиц
7. Кәріз имараттары жұмысының негізгі көрсеткіштерін көрсетіңіз, мың текше метрмен
Укажите основные показатели работы канализационных сооружений, в тысячах куб. метрах
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштер
Показатели
Есепті жылға
За отчетный год
А
В
1
1
Өткізілген ақаба сулар - барлығы
Пропущено сточных вод - всего
2
оның ішінде басқа кәріздерден немесе жеке
кәріздер желісінен қабылдағандары
из них принятых от других канализаций или отдельных
канализационных сетей
3
Тазарту имараттары арқылы өткізілген ақаба
сулар-барлығы
Пропущено сточных вод через очистные сооружения -
всего
4
оның ішінде толық биологиялық (физикалық-
химиялық) тазартуға
из них на полную биологическую очистку
(физико-химическую)
оның ішінде:
из них:
5
қайта тазартуға
с доочисткой
6
нормативке сай тазартылған
нормативно очищенной
7
жеткіліксіз тазартылған
недостаточно очищенной
8
Басқа кәріздерге немесе жеке кәріздер желісіне
берілген ақаба сулар
Передано сточных вод другим канализациям или
отдельным канализационным сетям
8. Тұтынушылардың берешек сомасын көрсетіңіз, мың теңге
Укажите сумму задолженности потребителей, тыс. тенге
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштер атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде
В том числе
2 айдан
1 жылға
дейін
от 2
месяцев до
1 года
1 жылдан
3 жылға
дейін
от 1 года до
3 лет
3 жылдан
асатын
превышающая
3 года
А
1
2
3
4
1
Жіберілген су үшін
тұтынушылардың берешек
сомасы - барлығы
Сумма задолженности
потребителей за воду
-всего
оның ішінде:
в том числе:
2
халықтың
населения
3
кәсіпорындар
предприятия
4
республикалық бюджет
есебінен ұсталатын
ұйымдар
организаций, содержащиеся
за счет республиканского
бюджета
5
жергілікті бюджет
есебінен ұсталатын
ұйымдар
организаций, содержащиеся
за счет местного бюджета
6
басқалар
другие
7
Кәріз үшін
тұтынушылардың берешек
сомасы - барлығы
Сумма задолженности
потребителей за
канализацию - всего
оның ішінде:
в том числе:
8
халықтың
население
9
кәсіпорындар
предприятия
10
республикалық бюджет
есебінен ұсталатын
ұйымдар
организаций, содержащиеся
за счет республиканского
бюджета
11
жергілікті бюджет
есебінен ұсталатын
ұйымдар
организаций, содержащиеся
за счет местного бюджета
12
басқалар
другие
Атауы                            Мекенжайы
Наименование __________________   Адрес _____________________________
Телефон ____________________________
Электрондық мекенжайы
Электронный адрес ___________________________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ________________
Телефон________________________________
Басшы                             (Т.Ә.А., қолы)
Руководитель ____________________ (Ф.И.О., подпись)__________________
Бас бухгалтер                    (Т.Ә.А., қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись)__________________
М.О.
М.П.
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 28 июня 2012 года № 153
Приложение 12
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 18 августа 2010 года № 223
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о работе водопровода, канализации и их отдельных сетей»

(коды 0261104, индексі 1-СК, кезеңділігі жылдық)
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Су құбыры, кәріз және олардың жеке желілерінің жұмыстары туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 0261104, индексі 1-СК, кезеңділігі жылдық) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады.
1) аула ішіндегі желі – көшедегі су құбыры желісіне қосу үшін үй иелігіндегі аумақта салынған құбыр желісі, сондай-ақ үй иеліктерін көшедегі кәріздің желілерге қосу үшін кәріздік құбырлар;
2) бас коллектор – өзінің кәріздік аумағында ақаба суларды жинайтын және оны тазалау имараттарына немесе су қоймаларына бұратын құбыр (немесе арна);
3) жеке су құбыры желісі – бұл су жинайтын және тазартатын имараттары жоқ, су құбыры шаруашылығы; тек басқа ұйымдар, кәсіпорындардың су құбырынан келетін суды бөлетін көшедегі желі;
4) жалға беру (жалдау) – меншік иесінің жалға алушыға (жалдаушыға) рента төлеу шартымен белгіленген уақытқа пайдалану және ерекше иелік ету құқығын беретін, бірақ объектіге меншік құқығын бермейтін келісім. Табиғи және мүлік объектілерінің (жер, кәсіпорындар және тағы басқа), сондай-ақ бастапқы келісімдегі белгілі бір төлемге өзге мүлікті уақытша иелік етуге және пайдалануға ұсыну немесе қабылдау;
5) желіге берілген су – бұл су көзінен алынғанына – I көтерілудегі сорғылармен көтерілгеніне, өз бетінше ағатын сумен келгеніне немесе өнеркәсіптік немесе басқа да су құбыры тарапынан алынғанына қарамастан, нақты желіге жіберілген су;
6) жеке кәріздік желі – өзінің ағытқышы жоқ, ал бірақ ақабалық сұйықтықты басқа кәсіпорындардың кәріздік имараттарына жіберетін желі;
7) кәріз – ол құбырлар мен коллекторлардың (арналардың) суды бұру желісі және өзінің ағытқышы бар, елді мекен аумағынан немесе оның бөлігінен ақаба суды шығаруға арналған имараттар жиынтығы;
8) концессия – концессия шарты бойынша мемлекеттiк меншiк объектiлерiн жақсарту және тиiмдi пайдалану мақсатында уақытша иеленуге және пайдалануға беру, сондай-ақ соңғысына иелену, пайдалану және билік ету құқығын ұсынумен концессионердің қаражаты есебінен немесе онсыз концессионердің қаражаты есебінен міндетті қаржыландырумен және мемлекетке бере отырып, жаңа объектілерді құруға (салуға) құқықтар беру;

(код 0261104, индекс 1-ВК, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республик Казахстан «О государственной статистике» от 19 марта 2010 года и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе водопровода, канализации и их отдельных сетей» (код 0261104, индекс 1-ВК, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) внутридворовая сеть – сеть трубопроводов, уложенных на территории домовладений для их присоединения к уличной водопроводной сети, а также канализационные трубопроводы, предназначенные для присоединения домовладений к уличной канализационной сети;
2) главный коллектор – трубопровод (или канал), собирающий сточные воды со своей канализационной территории и отводящий их на очистные сооружения или в водоем;
3) отдельная водопроводная сеть – это водопроводное хозяйство, не имеющее водозаборных и очистных сооружений, только распределительная уличная сеть, в которую вода поступает от водопровода другой организации, предприятия;
4) аренда – соглашение, по которому собственник передает нанимателю право пользования и исключительного владения, но не право собственности на объект, на определенное время при условии уплаты ренты. Предоставление или принятие во временное владение и пользование различных природных и имущественных объектов (земли, предприятия и так далее), а также иного имущества за определенную плату на договорных началах;
5) подано воды в сеть – это вся фактически поданная в сеть вода, независимо от источника ее получения – поднята ли она насосами I подъема, подана самотеком или получена со стороны от промышленного или другого водопровода;
6) отдельная канализационная сеть – сеть, не имеющая своего выпуска, а передающая сточную жидкость в канализационные сооружения других предприятий;
7) канализация – это совокупность сооружений для отвода сточных вод с территории населенного пункта или части его, располагающая отводящей сетью труб и коллекторов (каналов) и собственным выпуском;
8) концессия – передача по договору концессии объектов государственной собственности во временное владение и пользование в целях улучшения и эффективной эксплуатации, а также прав на создание (строительство) новых объектов за счет средств концессионера с предоставлением последнему права владения, пользования и распоряжения ими либо без такового с обязательным финансированием за счет средств концессионера и передачей государству;

9) кәріздер жүйесіндегі апат – бұл ақаба суды сыртқа шығарумен құбырлардың тесілуі;
10) көшедегі су құбырының желісі – бұл көшелердің, өту жолдары, тұйық көшелердің, жағалаулардың және сол сияқтылар бойын бойлай жүргізілген құбыр желісі;
11) ішкі орам желі – ішкі орамның өту жолдары бойымен жүргізілген құбыр желісі;
12) көшедегі кәріз желісі – құрама коллекторлар ұзындығын қоса, бірақ бас коллекторсыз, елді мекеннің көше бойларына, өту жолдарға, тұйық көшелерге, жағалауларға және басқа елді мекеннің өту жолдарына салынған құбыр желілері;
13) су құбыры – бұл халықты, коммуналдық, сауда, мәдени-тұрмыстық, өнеркәсіптік және басқа да кәсіпорындар мен ұйымдарды сумен қамтуға арналған, су жиналатын имараттың, суды тазартатын имараттың және бөлу желілерінің жиынтығы болып саналады;
14) сутартқыш – бұл су жиналған жерден (сумен қамту көзінен) көшедегі су тарату желісінің бірінші бөлгішіне дейін жүргізілген су құбыры;
15) халықты ауыз сумен қамту жүйесіндегі апат – елді мекенді немесе оның жеке ауданын, көп пәтерлі үйді сумен қамтуды 8 сағаттан артық ұзақтықпен толық немесе ішінара тоқтату болып табылады.
16) су құбырларының тазарту имараттары – суды қайта өңдейтін және әр түрлі қосындылардан тазартатын көп деңгейлі кешен.
17) кәріздік тазарту имараттары – елді мекеннің немесе кәсіпорынның кәріз жүйесіндегі ақаба сулар құрамындағы ластауыштардан тазарту үшін арналған инженерлік имараттар кешені.
Егер елді мекендегі екі не одан көп су құбырлары бір кәсіпорынға біріктірілсе, онда мұндай кәсіпорынның басқармасы елді мекен бойынша бір есепті құруы керек.
Егер су құбырының кәсіпорны сумен бірнеше елді мекенді қамтамасыз ететін болса, онда ол әрбір елді мекен бойынша жеке есеп құрастырады және тұрған жеріндегі статистика органына тапсырады.
Су құбырларын немесе бөлек су құбыры желісін бір кәсіпорыннан басқаға берген кезде есептілік басқаға бергенге дейінгі (кейінгі) нақты жұмыс істеген уақытына жеке жасалады.
Егер елді мекенде екі немесе одан да көп шаруашылық-нәжістік немесе жалпы ағызатын кәріздер бір шаруашылыққа біріксе, онда мұндай біріккен шаруашылықтың басқармасы елді мекен бойынша бір есеп жасайды.
Егер кәріздік шаруашылық, кәріздік желісі есеп беруші кәсіпорынның теңгерімінде тұрған басқа елді мекендердің жеке кәріздік желісінен ақабаны алатын болса, онда ол әрбір елді мекеннің кәріздік шаруашылығына жеке есеп жасайды және барлық есептерді өзінің тұрған жеріндегі статистика органына ұсынады.
Есеп тапсырмайтындар: өнеркәсіп кәсіпорындарынан, құрылыс, көлік және тағы басқа ұйымдардан тек қана техникалық ақаба суларды бұратын кәріз шаруашылығы кәсіпорны (ұйымдары); тек қана атмосфералық ақаба суларды бұратын кәріз кәсіпорындары (нөсер кәріздерінің); бір иеліктегі үйге қызмет көрсететін, ақаба суды одан тыс ағызбайтын қарапайым құрылғыдағы аула кәріздері жатады; бұратын құбырлары жоқ имараттар ақаба суды ағызуға арналған құрылыс кәріз деп саналмайды.

9) авария в системе канализаций – это повреждение труб с выбросом сточных вод на поверхность;
10) уличная водопроводная сеть – это сеть трубопроводов, уложенных вдоль улиц, проездов, переулков, набережных и так далее;
11) внутриквартальная сеть – сеть трубопроводов, уложенных вдоль внутриквартальных проездов;
12) уличная канализационная сеть – трубопроводы, уложенные вдоль улиц, проездов, переулков, набережных и других проездов населенного пункта, включая протяжение сборных коллекторов, но без главных коллекторов;
13) водопровод – это совокупность водозаборных сооружений, очистных сооружений и распределительной сети труб, предназначенных для водоснабжения населения, коммунальных, торговых, культурно-бытовых, промышленных и других предприятий и организаций;
14) водовод – это трубопровод, проложенный от места забора воды (источника водоснабжения) до первых уличных распределительных сетей;
15) авария в системе водоснабжения населения питьевой водой – полное или частичное прекращение водоснабжения населенного пункта или отдельного его района, многоквартирного дома продолжительностью более 8 часов;
16) водопроводные очистные сооружения – многоуровневые комплексы переработки воды и очистки ее от различных примесей;
17) канализационные очистные сооружения – комплекс инженерных сооружений в системе канализации населенного пункта или предприятия, предназначенный для очистки сточных вод от содержащихся в них загрязнений.
Если в населенном пункте два и более водопровода объединены в одно предприятие, то управление таким предприятием должно составить один отчет по населенному пункту.
Если водопроводное предприятие снабжает водой несколько населенных пунктов, то по каждому населенному пункту составляется отдельный отчет и представляют статистическому органу по месту своего нахождения.
При передаче водопроводов или отдельных водопроводных сетей из одних предприятий, отчетность составляется отдельно за фактически проработанное время до (или после) передачи.
Если в населенном пункте две или более раздельных хозяйственно-фекальных или общесплавных канализаций объединены в одно хозяйство, то управление таким объединенным хозяйством должно составить один отчет по населенному пункту.
Если канализационное хозяйство получает стоки из отдельных канализационных сетей других населенных пунктов, сеть которых числится на балансе отчитывающегося предприятия, оно составляет отдельные отчеты на канализационное хозяйство каждого населенного пункта и все отчеты представляет статистическому органу по месту своего нахождения.
Отчет не представляют:
предприятия (организации) канализационного хозяйства, отводящие только технические сточные воды от промышленных предприятий, строительных, транспортных и других организаций;
предприятия канализации, отводящие только атмосферные сточные воды (ливневые канализации);
дворовые канализации простейшего устройства, обслуживающие здания одного домовладения, не имеющие выпуска сточных вод за его пределы;
сооружения для спуска сточных вод, не имеющие отводящих труб, не считаются канализацией.

3. 1 - бөлімде елді мекендердегі (облыс, қала, аудан, елді мекен) су құбырлары және (немесе) кәріздік имараттары бар объектілердің нақты орналасқан орнын көрсету қажет. Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің кодтарын статистика органының қызметкерлері толтырады.
4. 2 - бөлімнің 1 - жолында су құбыры мен кәріз имараттарының саны, 2-жолда - есеп беруші кәсіпорынның теңгірімінде тұрған жеке су құбырының, кәріздік желілерінің саны көрсетіледі.
3-жолда жалға және концессияға берілген су құбырлары мен кәріздік желілері көрсетіледі.
4-жолда жыл соңына су құбыры желісіне орнатылған көшедегі барлық жұмыс істеп тұрған су таратқыштар (будкалар, шүмектер, крандар) көрсетіледі.
5-жолда барлық орталықтандырылған сумен жабдықтау және кәріз жүйесіндегі апаттардың саны көрсетіледі.
6 - жолда желілердегі апаттардың саны бөліп көрсетіледі.
7 - жолда көппәтерлі тұрғын үйлерді орнатылған жалпы үйдің есепке алу құралдарының саны көрсетіледі.
5. 3 - бөлімнің 2, 4, 6 - жолдарында жыл соңына сутартқыштар мен бас коллекторлардың, көшедегі су құбырлары мен кәріз желілерінің, ішкі орамдық және ішкі аулалық желілердің ұзындығы көрсетіледі.
3, 5, 7 - жолдарда сутартқыштар мен бас коллекторлардың, көшедегі су құбырлары мен кәріз желілерінің, ішкі орамдық және ішкі аулалық желілердің ауыстыруды қажет ететіндері көрсетіледі.
Cутартқыштың ұзындығы бір тінге салынған құбырлардың ұзындығымен анықталады. Егер сутартқыш екі не одан көп құбыр желілерінен тұрса, онда әр құбыр желісінің ұзындығын бөлек санау қажет
8 - жолда ауыстырылған су құбырлары мен кәріздік желілерінің ұзындығы көрсетіледі. Жалпы ауыстырылған желілердің 9-жолда - жалпы ауыстырылған сутартқыштар мен бас коллекторлар, 10-жолда көшедегі су құбырлары мен кәріз желілері және ішкі орамдық және ішкі аулалық желілердің алмастырылғандары (11-жолда) бөліп көрсетіледі.
3.1 және 3.2 – ішкі бөлімдерде елді мекендер бойынша су құбырлары мен кәріздік желілерінің ұзындығы көрсетіледі.
6. 4 - бөлімнің 2.1-жолында I көтерулідегі сорғы стансаларының белгіленген өндірістік қуаты көрсетіледі. Ол жыл соңындағы барлық орнатылған сорғылардың жұмыс істеп тұрғанына, болмаса әр түрлі себептермен (жөндеуде, жұмыс режимі) бос тұрғанына қарамастан өнімділіктерін қосумен анықталады. Резервтегі сорғылардың өнімділігі (вакуум сорғыларының, эжекторлардың) бұл көрсеткішке қосылмайды.
2.2, 2.3 - жолдарда II және III көтерілудегі сорғы стансаларының есепті жыл соңындағы барлық орнатылған сорғылардың жұмыс істеп тұрғынына, болмаса әр түрлі себептермен (жөндеуде, жұмыс режимі) бос тұрғанына қарамастан өнімділігін қосумен анықталатын белгіленген өндірістік қуаты көрсетіледі. Әрбір сорғының өнімділігі дайындаушы зауыттың техникалық паспортында көрсетілген деректері бойынша есептеледі. Резервтегі сорғылардың, өрт сорғыларының (арнайы құрылғы ретінде) және қосалқы сорғылардың (вакуум сорғыларының, эжекторлардың) бұл көрсеткішке қосылмайды.
3 - жолда су құбырының тазарту имараттарының белгіленген өндірістік қуаты көрсетіледі. Ол сүзгіленетін кеңістік ауданы және сүзгілеу жылдамдығы туралы деректер негізінде барлық қолда бар сүзгілер мен түйіскен жарық беретіндердің өткізу қабілеттерін қосу жолымен анықталады.
4 - жолда су құбырларының белгіленген өндірістік қуаты көрсетіледі. Ол бір тәулікте желіге жіберілуі мүмкін ең жоғары су көлемімен, су жіберуді шектейтін су құбырының негізгі имараттарының: ұңғымалардың немесе ашық су бас тоғанының, II көтерілудегі сорғы стансаларының, сутартқыштардың өнімділігін есепке ала отырып анықталады.

3. В разделе 1 указывается фактическое местонахождение объекта, имеющего водопроводные и (или) канализационные сооружения в населенных пунктах (область, город, район, населенный пункт). Коды Классификатора административно-территориальных объектов заполняются работниками органа статистики.
4. По строке 1 раздела 2 показывается число водопроводных и канализационных сооружений, по строке 2 - число отдельных водопроводных, канализационных сетей, состоящих на балансе отчитывающегося предприятия.
По строке 3 выделяются водопроводные и канализационные сети, находящиеся в аренде и в концессии.
По строке 4 показываются все действующие на конец года уличные водоразборы (будки, колонки, краны), установленные на водопроводной сети.
По строке 5 - число аварий по всей системе централизованного водоснабжения и канализации.
По строке 6 выделяется количество аварий на сетях.
По строке 7 показывается количество установленных общедомовых  счетчиков в жилых многоквартирных домах.
5. По строкам 2, 4, 6 раздела 3 показывается протяженность водоводов и главных коллекторов, уличной водопроводной и канализационной сети на конец года.
По строкам 3, 5, 7 показывается протяженbt водоводов и главных коллекторов, уличной водопроводной и канализационной сетей, внутриквартальной и внутридворовой сетей, нуждающихся в замене.
Протяжение водовода определяется по длине труб, уложенных в одну нитку. Если водовод состоит из двух и более трубопроводов, считается протяжение каждого трубопровода.
По строке 8 отражается протяжение замененных водопроводных и канализационных сетей. Из общего количества заменных сетей выделяется замена водоводов и главных коллекторов – строка 9, замена уличной  водопроводной и канализационной сетей – строка 10, а также замена внутриквартальной и внутридворовой сетей (строка 11).
В подразделах 3.1 и 3.2 указываются данные о протяженности водопроводных и канализационных сетей по населенным пунктам.
6. По строке 2.1 раздела 4 показывается установленная производственная мощность насосных станций I подъема. Она определяется суммированием производительности всех установленных насосов на конец года, независимо от того, находятся ли они в работе, простое по разным причинам (ремонт, режим работыы). Производительность резервных насосов (вакуум-насосов, эжекторов) в этот показатель не включаются.
По строкам 2.2 и 2.3 показывается установленная производственная мощность всех имеющихся в предприятии (организации) насосных станций II и III подъемов, которая определяется суммированием производительности всех установленных насосов этого типа на конец отчетного года, независимо от того, находятся ли они в работе или в простое по разным причинам (в ремонте, по режиму работы). Производительность каждого насоса учитывается по данным завода-изготовителя, указанным в техническом паспорте. Производительность резервных насосов, пожарных насосов (как специального оборудования) и вспомогательных насосов (вакуум-насосов, эжекторов) в этот показатель не включается.
По строке 3 показывается установленная производственная мощность очистных сооружений водопровода. Она определяется путем суммирования пропускной способности всех имеющихся фильтров и контактных осветителей на основании данных о площади фильтрующей поверхности и скорости фильтрации.
По строке 4 показывается установленная производственная мощность водопровода. Она определяется максимальным количеством воды, которая может быть подана в сеть за сутки, исходя из производительности основных водопроводных сооружений, лимитирующих подачу воды: скважин или открытого водозабора, насосных станций II подъема, водовода.

5.1, 5.2, 5.3 - жолдарда бірінші, екінші және үшінші көтерілудегі сорғы стансаларының саны көрсетіледі.
6 - жолда су құбырларының тазарту имараттардың саны көрсетіледі.
7. 5 - бөлімнің 1 - жолында су өлшеуіш көрсеткіштері негізінде, ал су өлшеуіш болмаған жағдайда, сорғы жұмысының уақыты бойынша және олардың бір сағаттағы белгіленген өнімділігі немесе басқа да ең дәл, есептеу тәсілімен (мысалы, сорғы аумағында орналасқан резервуарлардың көлемі бойынша), сорғы стансаларының техникалық журналдарындағы күнделікті жазулары бойынша анықталады. Өздігінен ағатын су құбырлары мен бөлек су құбыры желілері бойынша бұл көрсеткіш толтырылмайды. Аралас су құбыры бойынша (су алу тәсілі бойынша) шаруашылықтағы бар 1-көтерілудегі сорғымен көтерілген судың тек көлемі ғана көрсетіледі.
3 - жолдың көрсеткіштері су құбырының бөлу желісімен көшедегі жалғасатын жеріндегі су тартқышқа қондырылған суөлшеуіштің техникалық журналдағы күнделікті жазылған деректері бойынша анықталады. Су иірімінде суөлшеуіштер болмаған жағдайда желіге берілген судың көлемі су құбырының түріне байланысты анықталады:
тазартқыш имараттар жабдықталған, механикалық су құбырларында - өз қажетіне жаратқан суды шегергендегі тазартқыш имарат арқылы өткізілген судың көлемі туралы деректер бойынша;
механикалық су құбырында тазартқыш имарат болмаған жағдайда, әдетте I-көтерілудегі сорғымен көтерілген судың көлемі, желіге берілген судың көлеміне тең;
өздігінен ағатын су құбырларында-сумен жабдықтайтын су көзінен шығатын суға орнатылған суөлшеуіш бойынша, немесе тұтынушылардың желісіне қондырылған (егер желіге берілген барлық су сол арқылы өтетін болса) бақылау суөлшеуіші бойынша немесе сутартқыш құбырлардың қиылысуы мен олардағы су ағысының жылдамдығы бойынша.
6 - жолда басқа жақтан алынған су көрсетіледі. Бұл жолда әртүрлі ведомстволарға қарайтын өнеркәсіптік және басқа да су құбырларынан суды (сатып алатын) алатын су құбырлары толтырылады. Басқа жақтан алынған су есепті жыл ішінде өлшеу құралдарының көрсеткіштері негізінде жазылған жабдықтаушы шоттарының деректері бойынша анықталады.
7 - жолдың деректері сол имараттарда орнатылған суөлшеуіш бойынша анықталады. Тазартқыш имаратта суөлшеуіш болмаған жағдайда жіберілген судың көлемі 1-көтерілудегі сорғымен нақты көтерілген судан (егер барлық су осы тазартқыш имараттан өткен болса) өз қажетіне жұмсаған суды алып тастағандағы көлемі бойынша анықталады.
Әр түрлі су құбыры шаруашылықтарындағы су көздеріне байланысты тазартқыш имараттардың құрамы әртүрлі болып келеді: тазартқыш имараттардың толық кешені, тек тұндырғыштар немесе сүзгіштерде болады. Құрамына қарамастан тазартқыш имараттарынан өткізілген су ғана таза су болып саналады. Егер ол тек қана хлорландырудан өткен болса, онда ол су тазартылған болып саналмайды. Су құбыры шаруашылығы (суөлшеуіші болмаған жағдайда) көтерген суынан басқа шеттен алынған (сатып алынған) суды тазартатын болса, онда судың нақты көлемін анықтау үшін 1-көтерудегі сорғы стансасымен нақты көтерілген судың көлемін және шеттен алынған судың көлеміне қосып және одан алынған көлемнен есепті жыл ішінде өз қажетіне пайдаланған су шығынын алып тастауы қажет.

По строкам 5.1, 5.2, 5.3 отражается число насосных станций I, II и III подъемов.
По строке 6 показывается число водопроводных очистных сооружений.
7. Строка 1 раздела 5 определяется по ежедневным записям в технических журналах насосных станций на основе показаний водомеров, а при отсутствии водомеров – по времени работы насосов и их установленной производительности в час или по другим, более точным, методам учета (например, по объему резервуаров, расположенных на территории насосных станций). По самотечным водопроводам и отдельным водопроводным сетям этот показатель не заполняют. По смешанным (по способу забора воды) водопроводам указывают только то количество воды, которое фактически поднято имеющимися в хозяйстве насосами I подъема.
Показатели строки 3 определяются согласно ежедневным записям в технических журналах по данным водомеров, установленных на водоводах в местах их соединения с уличной распределительной сетью водопровода. При отсутствии водомеров на водоворотах количество воды, поданной в сеть, определяется в зависимости от типа водопровода:
в механических водопроводах, оборудованных очистными сооружениями – по данным о количестве пропущенной воды через очистные сооружения за вычетом воды, потребленной на собственные нужды;
при отсутствии очистных сооружений в механических водопроводах количество воды, поданной в сеть, обычно равно количеству поднятой воды насосами I подъема;
в самотечных водопроводах – по водомерам, установленным на выходе воды из источника водоснабжения, или по контрольным водомерам, установленным на сети у потребителей (если через них пропускается вся поданная в сеть), или по сечению труб водовода и скорости течения воды в них.
По строке 6 показывается вода, полученная со стороны. Эту строку заполняют те водопроводы, которые получают (покупают) воду от промышленных и других водопроводов, принадлежащих разным ведомствам. Вода, полученная со стороны, определяется по данным счетов поставщиков, выписанных на основании показаний измерительных приборов за отчетный год.
Данные строки 7 определяются по водомерам, установленным на этих сооружениях. В случае отсутствия водомеров на очистных сооружениях количество пропущенной воды определяется по количеству фактически поднятой насосами 1 подъема (если вся эта вода пропущена через очистные сооружения) и за вычетом воды, потребленной на собственные нужды.
В зависимости от водоисточника в различных водопроводных хозяйствах имеется разный состав очистных сооружений: полный комплекс очистных сооружений, только отстойники или фильтры. Вода считается пропущенной через очистные сооружения независимо от их состава. Вода, прошедшая только хлорирование, не считается пропущенной через очистные сооружения. В том случае, когда водопроводное хозяйство (не имеющее водомеров), кроме поднятой воды очищает также и полученную (покупную) воду со стороны, то для определения количества фактически поднятой воды, насосными станциями 1 подъема и количество полученной воды со стороны и из полученной суммы вычесть расход воды на собственные нужды за отчетный год.

8 - 12 жолдарда халыққа, кәсіпорындардың тұрғын үй-коммуналдық мұқтаждықтарын, өндірістік мұқтаждықтарға, басқа су құбырларына, бөлек су құбырлары желілеріне жіберілген су көрсетіледі. Суөлшеуіштің көрсетуі негізде жазылып, көрсетілген абоненттік шоттар бойынша анықталады, егер суөлшеуіш болмаған жағдайда, тұтынушылардың әртүрлі санаттары үшін жергілікті атқарушы-басқарушы органдары белгілеген су шығынының нормасы бойынша анықталады.
14 - жол желіге берілген су көлемі, барлық тұтынушыларға жіберілген және жеке өндірістік мұқтаждықтарға жұмсалған су көлемі арасындағы айырма ретінде анықталады. Судың ысырап болуы тұтынушыларға суды тасымалдау кезінде, су құбыры желісіндегі құбырлардың жарамсыздығынан, жапқыш арматуралар мен гидранттарды жалғастыру кезінде, сондай-ақ су желісінің аварияға ұшырауынан болады. Судың ескерілмеген шығындарына өрт сөндіру, өрт сөндіруді оқып-үйрену мақсатында суды пайдалану шығындары жатады.
5.1 – ішкі бөлімде елді мекендер бойынша су жіберілуі және ысырабы көрсетіледі.
8. 6 - бөлімнің 1-жолында кәріздік сорғы стансаларына қойылатын қуаты көрсетіледі. Сорғы стансаларын қуаты сорғы жабдықтарының нормативтік-техникалық құжаттамасына сәйкес анықталады.
2 - жолда тазарту имараттарының белгіленген су өткізу қабілеті көрсетіледі. Ол тазарту имараттарының барлық кешені толық жұмыс істеген және ақаба сұйықтықты тазартуға қойылатын белгіленген талаптар сақталған жағдайда тазарту имараттары бір тәулікте өткізе алатын ақаба сұйықтық көлеміне тең.
3 - жолда механикалық тазарту имараттарының белгіленген өткізу қабілеті көрсетіледі.
4 - жолда биологиялық тазарту имараттарының белгіленген белгіленген өткізу қабілеті көрсетіледі.
5 - жолда кәріздік сорғы стансаларының саны көрсетіледі.
6 - жолда кәріздік тазарту имараттардың саны көрсетіледі.
9. 7 - бөлімнің 1-жолында бір жыл ішінде кәрізбен өткізілген барлық ақаба су көрсетіледі. Есепті жылдың кәріз арқылы өткізілген ақаба сулардың (өндірістік-техникалық, шаруашылық-нәжістік ақаба сулар, сондай-ақ коммуналдық кәсіпорындардың суларын қоса) нақты мөлшері абоненттерге ұсынылған шоттар бойынша анықталады.
Абоненттен шығарылған ақаба судың көлемі су құбырынан алынған су көлеміне тең қабылданады.
Егер абонентте сумен қамтамасыз етудің басқа көздері болса (меншікті бас тоған, басқа су құбыры), онда кәрізге жіберілетін ақаба су көлемі абонент алатын су есебінің деректері бойынша (өлшеу құралдарының, сорғы өнімділігі, технологиялық мұқтаждықтарға жұмсалған су шығысына және тағы басқа) немесе ақабаның нақты көлемін өлшеу бойынша анықталады.
Ауыз су жартылай фабрикат болған жағдайда шығарылатын өнім құрамына кіреді және кәрізге жіберілмейді, кәрізге жіберілетін ағыстың көлемін анықтау барысында ол есептелмейді.
2 - жолда жіберілген ақаба судың жалпы көлемінен басқа кәріздерден немесе жекелеген кәріздік желілерден қабылданған ақаба судың көлемі бөліп көрсетіледі.
3 - жолда кәріздің тазарту имараттары арқылы өткізілген ақаба су көлемі көрсетіледі, олар осы имараттардағы өлшеу құралдарының көрсетуі бойынша анықталып, бір жылда абоненттен тазарту стансасына түскен ақаба сұйықтықтың жалпы көлемін құрайды.
Егер кәріздің тазарту имаратының құрамында тұндырғылар болмаса және ақаба сұйықтықтың торы мен елек арқылы өрескел мөлдірленуі ғана жүргізілсе, онда бұл сұйықтық «Ақаба суларды тазарту имараттары арқылы өткізу» көрсеткішіне кірмейді. Тазартылған ақаба сулардың жалпы көлемінен толық биологиялық тазартуға (физикалық-химиялық (4-жол), одан 5-жолда – қайталап тазартуға берілген ақаба су бөліп көрсетіледі.
6 - жолда нормативке сай тазартылған ақаба судың көлемі көрсетіледі.
7 - жолда жеткіліксіз тазартылған ақаба судың көлемі көрсетіледі.
8 - жолда басқа кәріздердің тазарту имараттарына өткізілген ақаба сулардың көлемі көрсетіледі.
Жекелеген кәріздік желілер жіберілген ақаба сулардың барлық көлемін, 8-жолдағы кәріздердің тазарту имараттарына жіберілгенді қоса, көрсетеді.

По строкам 8 - 12 показывается отпуск воды населению, на коммунальные нужды предприятий, на производственные нужды и другим водопроводам, отдельным водопроводным сетям. Отпуск воды определяется по предъявленным абонентам счетам, выписанным на основании показаний водомеров, в случае отсутствия водомеров - по нормам расхода воды для различных категорий потребителей, установленным местными исполнительно-распорядительными органами.
Строка 14 определяется как разность между количеством воды, поданной в сеть, количеством воды, отпущенной всем потребителям и израсходованной на собственные производственные нужды. Утечка воды происходит при транспортировке воды к потребителям вследствие неисправности труб водопроводной сети, их соединений, запорной арматуры, гидрантов, а также аварий на сети. Неучтенный расход воды включает использование воды на тушение пожаров, на учебные цели по тушению пожаров.
В подразделе 5.1 указываются данные об отпуске и потерях воды по населенным пунктам.
8. По строке 1 раздела 6 указывается установочная мощность канализационных насосных станций. Мощность насосных станций определяется в соответствии с нормативно-технической документацией насосного оборудования.
По строке 2 отражается установленная пропускная способность очистных сооружений. Она равна количеству сточной жидкости, которую эти сооружения могут пропустить за сутки при полной загрузке всего комплекса очистных сооружений и соблюдения установленных требований к очистке сточной жидкости.
По строке 3 отражается установленная пропускная способность сооружений механической очистки.
По строке 4 отражается установленная пропускная способность сооружений биологической очистки.
По строке 5 показывается число канализационных насосных станций.
По строке 6 показывается число канализационных очистных сооружений.
9. По строке 1 раздела 7 показывается пропуск всех сточных вод за год канализацией. Фактическое количество сточных вод (включая производственно-технические, хозяйственно-фекальные сточные воды, а также воды коммунальных предприятий), пропущенных за отчетный год через канализацию, определяется по предъявленным абонентам счетам.
Количество сточных вод, отводимых от абонента, принимается равным количеству воды, полученной из водопровода.
Если абонент имеет иные источники водоснабжения (собственный водозабор, другой водопровод), то количество стоков, сбрасываемых им в канализацию, определяется по данным учета получаемой абонентом воды (измерительным приборам, производительности насосов, расходу воды на технологические нужды и тому подобному) или по замерам фактического количества стоков.
В случае, когда питьевая вода является полуфабрикатом, входит в состав выпускаемой продукции и не сбрасывается в канализацию, при определении объема сбрасываемых в канализацию стоков она не учитывается.
По строке 2 из общего количества пропущенных сточных вод выделяется количество сточных вод, принятых от других канализаций или отдельных канализационных сетей.
По строке 3 показывается количество пропущенных сточных вод через очистные сооружения канализаций, которое определяется по показаниям измерительных приборов на этих сооружениях и составляет общий объем сточной жидкости, поступившей на станцию очистки от абонентов за год.
Если в составе очистных сооружений канализации отсутствуют отстойники и производится, лишь грубое осветвление сточной жидкости через решетку и сита, эта жидкость не включается в строку 3. Из общего количества очищенных сточных вод выделяется подача сточных вод на полную биологическую очистку (физико-химическую (строка 4), из нее по строке 5 - с доочисткой.
По строке 6 отражается количество сточной воды, нормативно очищенной.
По строке 7 отражается количество недостаточно очищенной.
По строке 8 отражается количество сточных вод, переданных на очистные сооружения других канализаций.
Отдельные канализационные сети показывают все количество пропущенных сточных вод, включая и переданное на очистные сооружения канализациям по строке 8.

10. 8 - бөлімде босатылған су және кәріз үшін тұтынушылар берешегінің жалпы сомасы, соның ішінде халықтың, кәсіпорындардың, республикалық және жергілікті бюджет есебінен ұсталатын ұйымдардың және басқа да тұтынушылардың берешегі көрсетіледі.
8 - бөлімнің 2, 8 - жолдары бойынша халықтың жіберілген су және кәріз үшін берешегін көрсету қажет.
8 - бөлімнің 3, 9 - жолдары бойынша шаруашылық серіктестік, акционерлік қоғам, өндірістік кооператив нысанында құрылуы мүмкін коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалардың жіберілген су және кәріз үшін берешегін көрсету қажет.
8 - бөлімнің 4, 10 - жолдары бойынша республикалық бюджет есебінен ұсталатын ұйымдардың жіберілген су және кәріз үшін берешегін көрсету қажет.
8 - бөлімнің 5, 11 - жолдары бойынша жергілікті бюджет есебінен ұсталатын ұйымдардың жіберілген су және кәріз үшін берешегін көрсету қажет.
8 - бөлімнің 6, 12 - жолдары бойынша қоғамдық бірлестіктер, тұтыну кооперативтері, қоғамдық қорлар, діни бірлестіктер және өзге де нысанында құрылуы мүмкін коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалардың, сондай-ақ жоғарыда аталған тұтынушылардың санатына кірмеген басқа да тұлғалардың жіберілген су және кәріз үшін берешегін көрсету қажет.
8 - бөлімнің 6, 12 - жолдары бойынша 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 11 - жолдарына қатысты емес басқа да тұтынушылардың жіберілген су және кәріз үшін берешегін көрсету қажет.
Ескерту: Х - берілген айқындама толтыруға жатпайды
4. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 3 - бөлім «Су құбырлары және кәріз желілерінің ұзындығы»:
1-жолы = 2, 4, 6 - жолдардың , әр бағанына;
8-жолы = 9,10,11 - жолдардың , әр бағанына;
12-жолы 13, 14, 15 - жолдардың , әр бағанына;
2) 5 - бөлім «Су құбыры имараттары жұмысының негізгі көрсеткіштері»:
3 - жолы = 4, 5, 6, 8, 13, 14 - жолдың ;
8 - жолы = 9, 10, 11, 12 - жолдың ;
14 - жолы = 3-жолы – 8-жолы – 13 - жолы;
3) 7 - бөлім «Кәріз имараттары жұмысының негізгі көрсеткіштері»:
2 - жол 1 - жолға;
3 - жол 1 - жолға;
4 - жол = 5, 6, 7 - жолдың ;
4) 8 - бөлім «Жіберілген су және кәріз үшін тұтынушылардың берешек сомасын көрсетіңіз»:
1 - жол = 2,3,4,5,6 - жолдың ;
7 - жол = 8,9,10,11,12 - жолдардың ;
5) Бөлімдер бойынша бақылау:
3.1 ішкі бөлім 2-баған жолдардың = 3 - бөлім 1 - баған 1 - жолы;
3.2 - ішкі бөлім 2-баған жолдардың = 3 - бөлім 2 - баған 1 - жолы;
5.1 - ішкі бөлім 2-баған жолдардың = 5 - бөлім 8-жолы;
5.1 - ішкі бөлім 3-баған жолдардың = 5 - бөлім 14-жолы.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін
атқарушының 2012 жылғы 28 маусымдағы
№ 153 бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының міндетін
атқарушының 2010 жылғы
18 тамыздағы № 223 бұйрығына
13-қосымша
Приложение 13 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по

10. В строке 1 разделе 8 указывается общая сумма задолженности потребителей за отпущенную воду и канализацию, в том числе задолженность населения, предприятий, организаций, содержащихся за счет республиканского и местного бюджета и других потребителей по состоянию на 1 января года следующего за отчетным.
По строкам 2, 8 раздела 8 указывается задолженность населения за отпущенную воду и канализацию.
По строкам 3, 9 раздела 8 указывается задолженность за отпущенную воду и канализацию юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, которые могут быть созданы в форме хозяйственного товарищества, акционерного общества, производственного кооператива.
По строкам 4, 10 раздела 8 указывается задолженность за отпущенную воду и канализацию организаций, содержащихся за счет республиканского бюджета.
По строкам 5, 11 раздела 8 указывается задолженность за отпущенную воду и канализацию организаций, содержащихся за счет местного бюджета.
По строкам 6, 12 раздела 8 указывается задолженность за отпущенную воду и канализацию юридических лиц, являющихся некоммерческими организациями, которые могут быть созданы в форме общественного объединения, потребительского кооператива, общественного фонда, религиозного объединения и иной форме, а также других лиц, не вошедших в указанную категорию потребителей.
Примечание: Х – данная позиция не подлежит заполнению.
4. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 3 «Протяженность водопроводных и канализационных сетей»:
строка 1 = строк 2, 4, 6 для каждой графы;
строка 8 = строк 9, 10, 11 для каждой графы;
строка 12 >  строк 13, 14, 15 для каждой графы;
2) Раздел 5 «Основные показатели работы водопроводных сооружений»:
строка 3 = строк 4, 5, 6, 8, 13, 14;
строка 8 = строк 9, 10, 11, 12;
строка 14 = строка 3 – строка 8 – строка 13;
3) Раздел 7 «Основные показатели работы канализационных сооружений»:
строка 2 < строки 1;
строка 3 < строки 1;
строка 4 >  строк 5, 6, 7;
4) Раздел 8 «Укажите сумму задолженности потребителей за отпущенную воду и канализацию»:
строка 1 = строк 2, 4, 3, 5, 6;
строка 7 = строк 8, 9, 10, 11, 12;
5) Контроль между разделами:
строк графы 2 подраздела 3.1 = строке 1 графа 1 раздела 3;
строк графы 2 подраздела 3.2 = строке 1 графа 2 раздела 3;
строк графы 2 подраздела 5.1 = строке 8 раздела 5;
строк графы 3 подраздела 5.1 = строке 14 раздела 5.
Приложение 3 к приказу исполняющего
обязанности Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 28 июня 2012 года № 153
Мемлекеттік
статистика
органдары
құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется
органами
государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін

2. Газбен қамтылған елді мекендер атауын көрсетіңіз, бірлік
Укажите наименование населенных пунктов снабжаемых газом, единиц
ӘАОЖ бойынша елді мекендер (қала, кент, селолық елді мекен) атауы
Наименование населенных пунктов (город, поселок,  сельский населенный пункт) по КАТО
ӘАОЖ коды
Код КАТО
Тауарлық табиғи газбен қамтылатын
Снабжаемых товарным природным газом
Сұйытылған табиғи газбен қамтылатын
Снабжаемых сжиженным природным газом
3. Тауарлық табиғи газды бөлу туралы мәліметтерді көрсетіңіз, мың текше метрмен1 (үтірден кейін бір ондық белгімен)
Укажите сведения о распределении товарного природного газа, в тыс. куб. м. (с одним десятичным знаком после запятой)
Жол коды Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
қалалық жер
городская местность
ауылдық жер
сельская местность
А
Б
1
2
3
1
Желіге берілген газ, барлығы
Подано газа в сеть, всего
2
Тұтынушыларға жіберілген газ
Отпущено газа потребителям
оның ішінде:
в том числе:
3
халыққа
население
4
кәсіпорындардың коммуналдық мұқтаждарына
коммунальные нужды предприятий
5
өндірістік мұқтаждарға
производственные нужды
6
басқаларға
другие
7
Өндірістің өз мұқтаждықтарына жұмсалынған газ
Израсходовано на собственные производственные нужды
8
Газ ысырабы
Потери газа
--------------------------
1 Мұнда және бұдан әрі - мың текше метрмен
Здесь и далее - тысяч кубических метров
3.1. Бағыттар бойынша тауарлық табиғи газдың жіберілуін және ысырабын көрсетіңіз, мың текше метрмен
Укажите отпуск и потери товарного природного газа по направлениям, в тыс. куб. м.
Жол коды
Код строки
ӘАОЖ бойынша елді мекендер (қала, кент, селолық елді мекен) атауы
Наименование населенных пунктов (город, поселок, сельский населенный пункт) по КАТО
ӘАОЖ коды
Код КАТО
Жіберілген газ, мың текше метрмен
Отпущено газа, в тыс. куб. м.
Газ ысырабы, мың текше метрмен
Потери газа, в тыс. куб. м.
А
Б
1
2
3
4. Сұйытылған табиғи газды бөлу туралы мәліметтерді көрсетіңіз, тоннамен
Укажите сведения о распределении сжиженного природного газа, в тоннах
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
қалалық жер
городская местность
ауылдық жер
сельская местность
А
Б
1
2
3
1
Жыл басындағы газдың қалдығы
Остаток газа на начало года
2
Сатып алынған газ
Приобретено газа
3
Тұтынушыларға жіберілген газ
Отпущено газа потребителям
оның ішінде:
в том числе:
4
халыққа
население
5
кәсіпорындардың коммуналдық мұқтаждарына
коммунальные нужды предприятий
6
өндірістік мұқтаждарға
производственные нужды
7
басқаларға
другие
8
Өндірістің өз мұқтаждықтарына жұмсалынған газ
Израсходовано на собственные производственные нужды
х
х
9
Газ ысырабы
Потери газа
10
Жыл соңындағы газдың қалдығы
Остаток газа на конец года
11
Жыл соңындағы жерасты сұйытылған газ сақтайтын (орамдық және аулалық) сыйымдылық
Емкость подземных газохранилищ сжиженного газа (квартальных и дворовых) на конец года
х
х

2. Газбен қамтылғын елді мекендер атауын көрсетіңіз, бірлік
Укажите наименования населенных пунктов снабжаемых газом, единиц
ӘАОЖ бойынша елді мекендер (өңір, елді мекен)
атауы
Наименование населенных пунктов (город, поселок, сельский населенный пункт) по КАТО
ӘАОЖ коды
Код КАТО
Тауарлық табиғи газбен қамтылатын
Снабжаемых товарным природным газом
Сұйытылған табиғи газбен қамтылатын
Снабжаемых сжиженным природным газом
3. Тауарлық табиғи газды бөлу туралы мәліметтерді көрсетіңіз, мың текше метрмен1 (үтірден кейін бір ондық белгімен)
Укажите сведения о распределении товарного природного газа, в тыс. куб. м. (с одним десятичным знаком после запятой)
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
қалалық
жер
городская
местность
ауылдық
жер
сельская
местность
А
Б
1
2
3
1
Желіге берілген газ, барлығы
Подано газа в сеть, всего
2
Тұтынушыларға жіберілген газ
Отпущено газа потребителям
оның ішінде:
в том числе:
3
халыққа
население
4
кәсіпорындардың коммуналдық
мұқтаждарына
коммунальные нужды предприятий
5
өндірістік мұқтаждарға
производственные нужды
6
басқаларға
другие
7
Өндірістің өз мұқтаждықтарына
жұмсалынған газ
Израсходовано на собственные
производственные нужды
х
х
8
Газ ысырабы
Потери газа
______________
1Мұнда және бұдан әрі мың текше метрмен
Здесь и далее тысяч кубических метров
3.1. Бағыттар бойынша тауарлық табиғи газдың жіберілуін және ысырабын көрсетіңіз, мың текше метрмен
Укажите отпуск и потери товарного природного газа по направлениям, в тыс. куб. м.
Жол
коды
Код
строки
ӘАОЖ бойынша елді
мекендер (өңір, елді
мекен) атауы
Наименование населенных
пунктов (город, поселок, сельский населенный пункт) по КАТО
ӘАОЖ коды
Код КАТО
Жіберілген
газ, мың
текше
метрмен
Отпущено
газа, в
тыс.
куб. м.
Газ
ысырабы,
мың текше
метрмен
Потери
газа, в
тыс. куб.
м.
А
Б
1
2
3
4. Сұйытылған табиғи газды бөлу туралы мәліметтерді көрсетіңіз, тоннамен
Укажите сведения о распределении сжиженного природного газа, в тоннах
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
қалалық
жер
городская
местность
ауылдық
жер
сельская
местность
А
Б
1
2
3
1
Жыл басындағы газдың қалдығы
Остаток газа на начало года
2
Сатып алынған газ
Приобретено газа
3
Тұтынушыларға жіберілген газ
Отпущено газа потребителям
оның ішінде:
в том числе:
4
халыққа
население
5
кәсіпорындардың коммуналдық
мұқтаждарына
коммунальные нужды предприятий
6
өндірістік мұқтаждарға
производственные нужды
7
басқаларға
другие
8
Өндірістің өз мұқтаждықтарына
жұмсалынған газ
Израсходовано на собственные
производственные нужды
х
х
9
Газ ысырабы
Потери газа
10
Жыл соңындағы газдың қалдығы
Остаток газа на конец года
11
Жыл соңындағы жерасты
сұйытылған газ сақтайтын
(орамдық және аулалық)
сыйымдылық
Емкость подземных газохранилищ
сжиженного газа (квартальных и
дворовых) на конец года
х
х

4.1. Бағыттар бойынша сұйытылған табиғи газдың жіберілуін және ысырабын көрсетіңіз, мың текше метрмен
Укажите отпуск и потери сжиженного природного газа, в тоннах
Жол коды
Код строки
ӘАОЖ бойынша елді мекендер (қала, кент, селолық елді мекен) атауы
Наименование населенных пунктов (город, поселок, сельский населенный пункт) по КАТО
ӘАОЖ коды
Код КАТО
Жіберілген газ, мың текше метрмен
Отпущено газа, в тоннах
Газ ысырабы, мың текше метрмен
Потери газа, в тоннах
А
Б
1
2
3
5. Газ желісінің ұзындығын көрсетіңіз, километрмен (үтірден кейін бір ондық белгімен)
Укажите протяженность газовой сети, в километрах (с одним десятичным знаком после запятой)
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
қалалық жер
городская местность
ауылдық жер
сельская местность
А
Б
1
2
3
1
Жыл басындағы көшедегі газ желісінің ұзындығы
Протяженность уличной газовой сети на начало года
2
Қосылған желілер
Добавилось сетей
оның ішінде:
в том числе:
3
жаңа құрылыс пен бұрынғылардың кеңеюі есебінен
за счет нового строительства и расширения действующих
4
басқа мәселелер бойынша
по другим причинам
5
Қабылданған көшелік газ желілері
Принято уличных газовых сетей
6
Істен шығарылған желілер
Выбыло сетей
оның ішінде:
в том числе:
7
физикалық тұрғыдан істен шығарылғаны, ескіргені салдарынан
вследствие физического выбытия, ветхости
8
басқа мәселелер бойынша
по другим причинам
9
Берілген көшелік газ желілері
Передано уличных газовых сетей
10
Көшедегі жөндеуді қажет ететін газ желісінің ұзындығы
Протяженность уличной газовой сети, нуждающейся в ремонте
11
Жөнделген газ желісінің ұзындығы
Протяженность отремонтированных сетей
одан:
из него:
12
күрделі жөндеу есебінен
за счет капитального ремонта
13
ағымдағы жөндеу есебінен
за счет текущего ремонта
14
Жөнделген газ желісінің ұзындығы
Протяженность отремонтированных сетей
одан:
из него:
15
республикалық бюджет қаражатынан
за счет средств республиканского бюджета
16
жергілікті бюджет қаражатынан
за счет средств местного бюджета
17
кәсіпорынның жеке меншік қаражатынан
за счет собственных средств предприятия
18
Апаттар саны
Число аварий
19
Жыл соңындағы көшедегі газ желісінің ұзындығы
Протяженность уличной газовой сети на конец года
20
Жыл соңындағы орам ішіндегі (аула ішіндегі) желілердің ұзындығы
Протяженность внутриквартальных (внутридворовых) сетей на конец года
5.1. Елді мекендердегі газ желілерінің ұзындығын көрсетіңіз, километрмен
Укажите протяженность газовых сетей в населенных пунктах, в километрах
Жол коды
Код строки
ӘАОЖ бойынша елді мекендер (қала, кент, селолық елді мекен) атауы
Наименование населенных пунктов (город, поселок сельский населенный пункт) по КАТО
ӘАОЖ коды
Код КАТО
Екі құбырлық есептегі газ желілерінің ұзындығы
Протяженность газовых сетей в двухтрубном исчислении
Одан:
Из них:
ескі желілер
ветхие сети
ауыстыруды қажет ететіндері
нуждаются в замене
одан ауыстырылғаны
из них заменено
А
Б
1
2
3
4
5

4.1. Бағыттар бойынша сұйытылған табиғи газдың жіберілуін және ысырабын көрсетіңіз, мың текше метрмен
Укажите отпуск и потери сжиженного природного газа, в тоннах
Жол
коды
Код
строки
ӘАОЖ бойынша елді
мекендер (өңір, елді
мекен) атауы
Наименование населенных
пунктов (город, поселок,
сельский населенный
пункт) по КАТО
ӘАОЖ коды
Код КАТО
Жіберілген
газ, мың
текше
метрмен
Отпущено газа,
в тоннах
Газ
ысырабы,
мың текше
метрмен
Потери
газа, в
тоннах
А
Б
1
2
3
5. Газ желісінің ұзындығын көрсетіңіз, километрмен (үтірден кейін бір ондық белгімен)
Укажите протяженность газовой сети, в километрах (с одним десятичным знаком после запятой)
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
қалалық
жер
городская
местность
ауылдық
жер
сельская
местность
А
Б
1
2
3
1
Жыл басындағы көшедегі газ
желісінің ұзындығы
Протяженность уличной газовой сети на
начало года
2
Қосылған желілер
Добавилось сетей
оның ішінде:
в том числе:
3
жаңа құрылыс пен бұрынғылардың
кеңеюі есебінен
за счет нового строительства и
расширения действующих
4
басқа мәселелер бойынша
по другим причинам
5
Қабылданған көшелік газ желілері
Принято уличных газовых сетей
6
Істен шығарылған желілер
Выбыло сетей
оның ішінде:
в том числе:
7
физикалық тұрғыдан істен
шығарылғаны, ескіргені салдарынан
вследствие физического выбытия,
ветхости
8
басқа мәселелер бойынша
по другим причинам
9
Берілген көшелік газ желілері
Передано уличных газовых сетей
10
Көшедегі жөндеуді қажет ететін
газ желісінің ұзындығы
Протяженность уличной газовой сети,
нуждающейся в ремонте
11
Жөнделген газ желісінің ұзындығы
Протяженность отремонтированных сетей
одан:
из него:
12
күрделі жөндеу есебінен
за счет капитального ремонта
13
ағымдағы жөндеу есебінен
за счет текущего ремонта
14
Жөнделген газ желісінің ұзындығы
Протяженность отремонтированных сетей
одан:
из него:
15
республикалық бюджет қаражатынан
за счет средств республиканского
бюджета
16
жергілікті бюджет қаражатынан
за счет средств местного бюджета
17
кәсіпорынның жеке меншік
қаражатынан
за счет собственных средств
предприятия
18
Апаттар саны
Число аварий
19
Жыл соңындағы көшедегі газ
желісінің ұзындығы
Протяженность уличной газовой сети на
конец года
20
Жыл соңындағы орам ішіндегі (аула
ішіндегі) желілердің ұзындығы
Протяженность внутриквартальных
(внутридворовых) сетей на конец года
5.1. Елді мекендердегі газ желілерінің ұзындығын көрсетіңіз, километрмен
Укажите протяженность газовых сетей в населенных пунктах, в километрах
Жол
коды
Код
строки
ӘАОЖ бойынша
елді мекендер
(өңір, елді
мекен) атауы
Наименование
населенных
пунктов (город, поселок,
сельский населенный
пункт) по КАТО
ӘАОЖ коды
Код КАТО
Екі
құбырлық
есептегі
газ
желілері-
нің
ұзындығы
Протяжен-
ность
газовых
сетей в
двухтрубном
исчислении
Одан:
Из них:
ескі
желілер
ветхие
сети
ауысты-
руды
қажет
ететін-
дері
нуждаются
в замене
одан
ауысты-
рылғаны
из них
заменено
А
Б
1
2
3
4
5

6. Газ реттеуiш пунктілер және орнатылған есептеу құралдарының санын көрсетіңіз, бірлік
Укажите количество газорегуляторных пунктов и установленных приборов учета, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Тауарлық табиғи газ
Товарный природный газ
Сұйытылған табиғи газ
Сжиженный природный газ
барлығы
всего
оның ішінде:
в том числе:
барлығы
всего
оның ішінде:
в том числе:
қалалық жер
городская местность
ауылдық жер
сельская местность
қалалық жер
городская местность
ауылдық жер
сельская местность
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Газ реттеуiш пункттерінің саны
Количество газорегуляторных пунктов
2
жұмыс істейтін
действующие
3
жұмыс істемейтін
бездействующие
4
Шкафтық газ реттеуiш пунктілерінің саны
Количество шкафных газорегуляторных пунктов
5
Орнатылған есептеу құралдарының саны
Количество установленных приборов учета
7. Жіберілген газ үшін тұтынушылардың берешек сомасын көрсетіңіз, мың теңге
Укажите сумму задолженности потребителей за отпущенный газ, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштер атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде
В том числе
2 айдан 1 жылға дейін
от 2 месяцев до 1 года
1 жылдан 3 жылға дейін
от 1 года до 3 лет
3 жылдан асатын
превышающая 3 года
А
1
2
3
4
1
Жіберілген табиғи газ үшін тұтынушылардың берешек сомасы - барлығы
Сумма задолженности потребителей за отпущенный природный газ - всего
2
халық
население
3
кәсіпорындар
предприятия
4
республикалық бюджет есебінен ұсталатын ұйымдар
организации, содержащиеся за счет республиканского бюджета
5
жергілікті бюджет есебінен ұсталатын ұйымдар
организации, содержащиеся за счет местного бюджета
6
басқалар
другие
7
Жіберілген сұйытылған газ үшін тұтынушылардың берешек сомасы - барлығы
Сумма задолженности потребителей за отпущенный сжиженный газ - всего
8
халық
население
9
кәсіпорындар
предприятия
10
республикалық бюджет есебінен ұсталатын ұйымдар
организации, содержащиеся за счет республиканского бюджета
11
жергілікті бюджет есебінен ұсталатын ұйымдар
организации, содержащиеся за счет местного бюджета
12
басқалар
другие
Атауы                                     Мекенжайы
Наименование ____________________         Адрес _____________________
__________________________          Телефон ___________________
Электрондық мекенжайы
Электронный адрес ___________________________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя       ________________ Телефон ________
Басшы                               (Т.Ә.А., қолы)
Руководитель ______________________ (Ф.И.О., подпись) _______________
Бас бухгалтер                       (Т.Ә.А., қолы)
Главный бухгалтер _________________ (Ф.И.О., подпись) _______________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 28 маусымдағы
№ 153 бұйрығына 4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2010 жылғы 18 тамыздағы
№ 223 бұйрығына 14-қосымша
«Тауарлық табиғи және сұйытылған табиғи газды бөлу
туралы есеп» жалпы мемлекеттік статистикалық байқаудың

6. Газ реттеуiш пунктілер және орнатылған есептеу құралдарының санын көрсетіңіз, бірлік
Укажите количество газорегуляторных пунктов и установленных приборов учета, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштер-
дің атауы
Наименование
показателей
Тауарлық табиғи газ
Товарный природный газ
Сұйытылған табиғи газ
Сжиженный природный газ
барлығы
всего
оның ішінде:
в том числе:
барлығы
всего
оның ішінде:
в том числе:
қалалық
жер
город-
ская
мест-
ность
ауылдық
жер
сельская
мест-
ность
қалалық
жер
город-
ская
мест-
ность
ауылдық
жер
сельская
мест-
ность
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Газ реттеуiш
пункттерінің
саны
Количество
газорегулятор-
ных пунктов
2
жұмыс
істейтін
действующие
3
жұмыс
істемейтін
бездействующие
4
Шкафтық газ
реттеуiш
пунктілерінің
саны
Количество
шкафных
газорегулятор-
ных пунктов
5
Орнатылған
есептеу
құралдарының
саны
Количество
установленных
приборов учета
7. Жіберілген газ үшін тұтынушылардың берешек сомасын көрсетіңіз, мың теңге
Укажите сумму задолженности потребителей за отпущенный газ, тысяч тенге
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштер атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде
В том числе
2 айдан
1 жылға
дейін
от 2
месяцев
до 1 года
1 жылдан
3 жылға
дейін
от 1 года
до 3 лет
3 жылдан
асатын
превышающая
3 года
А
1
2
3
4
1
Жіберілген табиғи
газ үшін
тұтынушылардың
берешек сомасы -
барлығы
Сумма задолженности
потребителей за
отпущенный природный газ
- всего
2
халық
население
3
кәсіпорындар
предприятия
4
республикалық бюджет
есебінен ұсталатын
ұйымдар
организации,
содержащиеся за счет
республиканского бюджета
5
жергілікті бюджет
есебінен ұсталатын
ұйымдар
организации,
содержащиеся за счет
местного бюджета
6
басқалар
другие
7
Жіберілген сұйытылған
газ үшін
тұтынушылардың
берешек сомасы -
барлығы
Сумма задолженности
потребителей за
отпущенный сжиженный газ
- всего
8
халық
население
9
кәсіпорындар
предприятия
10
республикалық бюджет
есебінен ұсталатын
ұйымдар
организации,
содержащиеся за счет
республиканского бюджета
11
жергілікті бюджет
есебінен ұсталатын
ұйымдар
организации,
содержащиеся за счет
местного бюджета
12
басқалар
другие
Атауы                               Мекенжайы
Наименование _____________________  Адрес ___________________________
_____________________  Телефон _________________________
Электрондық мекенжайы
Электронный адрес ___________________________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _______________________________________
Телефон______________________
Басшы                              (Т.Ә.А., қолы)
Руководитель ____________________ (Ф.И.О., подпись)__________________
Бас бухгалтер                     (Т.Ә.А., қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись)__________________
М.О.
М.П.
Приложение 4
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 28 июня 2012 года № 153
Приложение 14
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 18 августа 2010 года № 223
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о распределении товарного природного и сжиженного

статистикалық нысанын (коды 0291104, индексі 1-ГАЗ,
кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12 - бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Тауарлық табиғи және сұйытылған табиғи газды бөлу туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 0291104, индексі 1-ГАЗ, кезеңділігі жылдық) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы статистикалық нысанды толтыру кезінде келесі анықтамалар қолданылады:
1) тауарлық табиғи газ – құрамында метаны басым көмірсутегілердің газ тәріздес күйде болатын, шикі газды өңдеу өнімі болып табылатын және құрамдастарының сапалық және сандық құрамы бойынша техникалық регламенттері мен мемлекеттік стандарттарының талаптарына сай келетін көпқұрамдасты қоспа;
2) сұйытылған табиғи газ – құрамында метаны басым, тасымалдау және сақтау мақсатында сұйық күйге ауыстырылған, шикі газды өңдеу өнімі болып табылатын және құрамдастарының сапалық және сандық құрамы бойынша техникалық регламенттері мен мемлекеттік стандарттарының талаптарына сай келетін көмірсутегілердің көпқұрамдасты қоспа;
3) көшедегі газ желісінің ұзындығы – кәсіпорын теңгеріміндегі есепте тұрған (немесе басқа кәсіпорындардан жалға алынған) көшедегі газ желісінің ұзындығы;
4) қосылған желілер – бұл кәсіпорынның теңгеріміне жаңадан қабылданған көше газ желісі, газ құбырларының жаңа тұрғызылған желілерін, бұрынғы желілердің кеңейтілгендерін қосқанда, сондай-ақ басқа ұйымдардан қабылданған көше желілері;
5) қабылданған көшелік газ желілері – басқа мекемелерден (ұйымдардан) мекеме теңгеріміне қабылданған көшелік газ желілері;
6) істен шығарылған желілер – бұл кәсіпорынның теңгеріміне шығарылған көшедегі газ желісі, елді мекенді қайта құруға байланысты, сондай-ақ басқа кәсіпорындардың теңгеріміне берілген желілер;
7) берілген көшелік газ желілері - басқа мекеменің (ұйымының) теңгеріміне берілуіне байланысты мекемеден шығарылған көшелік газ желілері;
8) жөнделген газ желілерінің ұзындығы – (ақаулары жойылған газ тарату станцияларының газ құбырлары, газ құбырларының техникалық қызмет көрсету жұмыстарын өткізу нәтижесінде анықталған ) газ құбырларының күрделі және ағымдағы жөндеуі ажыратылады;
9) орам ішіндегі (ішкі аулалық) желілердің ұзындығы – кәсіпорын теңгерімінде есептелетін (немесе басқа кәсіпорындардан жалға алынған) орам ішіндегі (ішкі аулалық) желілер мен қосылғандардың ұзындығы;
10) орам ішіндегі және ішкі аулалық желілерге көшедегі тарамданатын газ желісінен үйдің баспалдақ торларына қондырылған (үйдің төменгі бөлігі) тармақтану орнынан ажыратқыш құрылғыға дейін жүргізілген газ құбырлары жатады;

природного газа» (код 0291104, индекс 1-ГАЗ, периодичность
годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» от 19 марта 2010 года и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о распределении товарного природного и сжиженного природного газа» (код 0291104, индекс 1-ГАЗ, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) товарный природный газ – многокомпонентная смесь углеводородов с преобладающим содержанием метана, находящаяся в газообразном состоянии, являющаяся продуктом переработки сырого газа и отвечающая по качественному и количественному содержанию компонентов требованиям технических регламентов и государственных стандартов;
2) сжиженный природный газ – многокомпонентная смесь углеводородов с преобладающим содержанием метана, преобразованная в жидкое состояние в целях транспортировки и хранения, являющаяся продуктом переработки сырого газа и отвечающая по качественному и количественному содержанию компонентов требованиям технических регламентов и государственных стандартов;
3) протяженность уличной газовой сети – это протяженность уличных газовых сетей, числящихся на балансе предприятия (или арендованных у других предприятий);
4) добавление сетей – это вновь принятая на баланс предприятия уличная газовая сеть, включая вновь сооруженные линии сети газопроводов, расширение действующих линий;
5) принятие уличных сетей – это принятые  на баланс предприятия уличные газовые сети от других предприятий (организаций);
6) выбытие сетей – это уличная газовая сеть, которая списана с баланса предприятия в связи с проводимой реконструкцией населенного пункта;
7) передано уличных газовых сетей – это уличная газовая сеть, которая списана с баланса предприятия в связи с передачей на баланс другим предприятиям (организациям);
8) протяженность отремонтированных сетей (газопроводы, газораспределительных станции в которых устранены дефекты, выявленные в результате проведения работ по техническому обслуживанию газопроводов) различается текущий и капитальный ремонт газопроводов;
9) протяженность внутриквартальных (внутридворовых) сетей – это протяженность внутриквартальных (внутридворовых) сетей и вводов, числящихся на балансе предприятия (или арендованных у других предприятий);
10) внутриквартальные и внутридворовые сети – газопроводы, проложенные от уличной разводящей газовой сети в месте ответвления до отключающих устройств, установленных в лестничных клетках (в цокольном этаже);

11) тұтынушыларға газ беру – бұл халыққа және кәсіпорындардың, ұйымдардың, мекемелердің коммуналдық мұқтаждықтарына жіберілген газ. Есеп кітапшаларының деректері бойынша немесе есеп карточкалары мен тұтынушыларға қондырылған газ есептеу құралының көрсеткіштері негізінде екі жақты актілердің деректері бойынша, газды есептеу құралы жоқ жерлерде немесе олар жарамсыз болған жағдайда іске қосылған газдың жану жүйесінің белгіленген қуаты мен оның жұмыс істеген уақыты бойынша, ал халық үшін бекітілген тариф пен норма бойынша анықталады;
12) газ ысырабы – ол желіге берілген газ саны мен барлық тұтынушыларға берілген газ көлемі және өз қажетіне жұмсалған газдың арасындағы айырмашылықпен анықталады. Егер қаладағы газ шаруашылығының кәсіпорны газды басқа елді мекемедегі кәсіпорындарға беретін болса, онда жүйедегі жоғалған газ көлемін анықтау үшін жүйеге берілген газ көлемінен, өзінің қаласындағы барлық абоненттеріне және басқа елді мекендегі газ шаруашылықтарына жіберілген газ көлемін алып тастау қажет;
13) жерасты газ сақтайтын сыйымдылық – кәсіпорын теңгеріміндегі немесе басқа кәсіпорындардың жалға алынған жер асты газ сақтағыш (орамдық және аулалық) сыйымдылықтарының қосындысы;
14) жерасты (аулалық, орамдық) қондырғы – бір топ үйлер мен пәтерлерді сұйытылған газбен жабдықтауға арналған жер асты ыдыстарынан тұратын құрылыстар;
15) апат – қауіпті өндірістік объектілерінде қолданылатын, технологиялық жабдықтардың немесе құрылыстардың бұзылуы, бақыланбайтын қауіпті заттардың шығарындылары немесе жарылыстары;
16) газ реттеуіш пунктілерінің саны - газ қысымын азайту және оны газ бөлу желiлерiнiң белгіленген деңгейлерінде сақтау үшін арналған технологиялық құрылғыларының саны;
17) шкафтың газ реттеуiш пунктілерінің саны – газ қысымын азайту және оны газ бөлу желiлерiнiң белгіленген денгейлерінде сақтау үшін арналған шкафтық орындауларындағы технологиялық құрылғыларының саны;
18) орнатылған есеп құралдарының саны – бұл көппәтерлі тұрғын үйлерде орнатылған жалпы үй есептеуiштерінiң саны.
3. Осы статистикалық нысанда балондағы сұйытылған газ, яғни балондағы газды бөлшек саудада сату және балондарды толтыру есепке алынбайды.
4. 1 - бөлімде елді мекендердегі (қалада, кенттерде, селолық елді мекенде) газ тәріздес отындарды бөлуді жүзеге асыратын елді мекендер атауын көрсетуі қажет. Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің кодтарын статистика органдарының қызметкерлері толтырады.
5. 2 - бөлімде газбен қамтылған қалалар, кенттер және селолық елді мекендер атауы көрсетіледі. Кенттерге өнеркәсіп кәсіпорындары, құрылыс жүріп жатқан жердің, темір жол стансасының және басқа да экономикалық маңызды объектілер жанындағы адамның саны 3 мыңнан кем емес елді мекендер жатады. Барлық қалған елді мекендер селолыққа жатады.

11) отпуск газа потребителям – это газ, отпущенный населению на производственные и на коммунальные нужды предприятий, организаций, учреждений. Определяется по данным книг учета либо карточек и двусторонних актов, основанных на показаниях измерительных приборов учета газа, установленных у потребителей, при отсутствии приборов учета газа или при их неисправности - по фактически установленной мощности включенных горелочных систем и времени их работы, а для населения - по утвержденным нормам и тарифам;
12) потери газа – это разница между количеством газа, поданного в сеть, количеством газа, отпущенного всем потребителям и газа, израсходованного на соответственные нужды. В тех случаях, когда предприятие газового хозяйства города отпускает газ предприятиям других населенных пунктов, для определения количества потерь в сетях, из объема газа, поданного в сеть, вычетается из объема газа, отпущенного всем абонентам своего города и объема газа, отпущенного газовым хозяйствам других населенных пунктов;
13) емкость подземных газохранилищ – суммарная вместимость подземных емкостей газохранилищ (квартальных и дворовых), находящихся на балансе предприятия или арендуемых у других предприятий;
14) подземная (дворовая, квартальная) установка – это сооружение, состоящее из подземных емкостей, предназначенное для снабжения сжиженным газом групп квартир и домов;
15) авария – разрушение сооружений и (или) технических устройств, применяемых на опасном производственном объекте, неконтролируемый взрыв и (или) выброс опасных веществ;
16) количество газорегуляторных пунктов – это количество технологических устройств, предназначенных для снижения давления газа и поддержания его на заданных уровнях в газораспределительных сетях;
17) количество шкафных газорегуляторных пунктов – это количество технологических устройств в шкафном исполнении, предназначенных для снижения давления газа и поддержания его на заданных уровнях в газораспределительных сетях;
18) количество установленных приборов учета – это количество установленных общедомовых счетчиков в жилых многоквартирных домах.
3. В данной статистической форме не учитывается сжиженный газ в баллонах, то есть торговля розничная газом в баллонах и заправка баллонов.
4. В разделе 1 указывается фактическое местонахождение объекта осуществляющего распределение газообразного топлива в населенных пунктах (область, город, район, населенный пункт). Коды Классификатора административно-территориальных объектов заполняются работниками органа статистики.
5. В разделе 2 указываются наименования городов, поселков и сельских населенных пунктов), снабжаемых газом. К поселку относится населенный пункт при промышленных предприятиях, стройках, железнодорожных станциях и других экономически важных объектах с численностью не менее 3 тысяч человек. Все остальные населенные пункты относятся к сельским.

6. 3 - бөлімінің 1-жолы бойынша желіге жіберілген газдың көлемі кәсіпорынның өз мұқтаждықтарына жұмсалуын және ысырап болған газды алып тастағанда, өзі өндірген газ көлемінің деректері мен шеттен алынған (жеткізушілерден) газ көлемінің негізінде анықталады.
7. Егер көше желілері жоқ қондырылған газ сыйымдылығы пайдаланатын болса, (сұйытылған газды тасымалдайтын арнаулы машинамен толтыратын) онда тек 4-бөлімнің 9-жолы толтырылады, яғни 1-8 жолдар тек көшеде газ желісі бар болған жағдайда ғана толтырылады.
11-жолы бойынша жыл соңындағы жерасты сұйытылған табиғи газ сақтайтын сыйымдылығы ыдыстың геометриялық көлемдегі сыйымдылығының текше метр туралы төлқұжат деректерін ескергендегі сұйытылған газды 1 текше метр геометриялық көлемінде белгіленген толу нормасының есебімен анықталады.
3.1 және 4.1 – ішкі бөлімдерде елді мекендер бойынша ысырап болған газ және тұтынушыларға жіберілген газ көлемі көрсетіледі.
8. 5 - бөлімде көшедегі газ желісінің ұзындығы біркелкі есептеу, яғни бір қатар бойынша ескеріледі. Егер көшеде құбыр екі қатарлы не одан да көп қатарлы болып жүргізілсе, онда газ желісінің ұзындығын анықтау үшін барлық ұзындықтарды қосып есептеу қажет. Газ желісінің көшедегі ұзындығына ішкі орамдық және ішкі аулалық жүргізілген желілер ұзындығы қосылмайды.
Сұйытылған газ бойынша есептің жекелеген көрсеткіштерін толтыру кезінде: 5-бөлімнің 14-жолында абоненттердің пәтеріне сұйытылған табиғи газды беру үшін арналған жер асты аулалық (орамдық) сыйымдылықтан баспалдақ торларында (үйдің төменгі жағы) орналасқан ажыратқыш құрылғыға дейінгі құбыр желілері көрсетіледі.
5.1 - ішкі бөлімде елді мекендер бөлінісіндегі газ желілерінің ұзындығы көрсетіледі.
9. 7 – бөлімнің 1, 7 жолдары бойынша жіберілген газ үшін тұтынушылар берешегінің жалпы сомасы, оның ішінде есепті жылдан кейінгі 1 қаңтардағы жағдай бойынша халықтың, кәсіпорындардың, республикалық және жергілікті бюджет есебінен ұсталатын ұйымдардың және басқа да тұтынушылардың берешегі көрсетіледі.
2, 8 - жолдары бойынша халықтың жіберілген газ үшін берешегін көрсету қажет.
3, 9 - жолдары бойынша шаруашылық серіктестік, акционерлік қоғам, өндірістік кооператив түрінде құрылуы мүмкін коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалардың жіберілген газ үшін берешегін көрсету қажет.
4, 10 - жолдары бойынша республикалық бюджет есебінен ұсталатын ұйымдардың жіберілген газ үшін берешегін көрсету қажет, 5 - жолы бойынша жергілікті бюджет есебінен ұсталатын ұйымдардың жіберілген газ үшін берешегін көрсету қажет.

6. По строке 1 раздела 3 количество природного газа, поданного в сеть, определяется на основании данных о количестве собственного газа и полученного газа со стороны (от поставщиков), за вычетом газа, израсходованного на собственные нужды предприятия и потери.
7. В случае, если используются газовые емкостные установки (которые заправляются со специальных машин, развозящих сжиженный природный газ), не имеющие уличных сетей, проставляются только данные строки 9 раздела 4, то есть строки 1-8 заполняются при наличии уличной газовой сети.
По строке 11 емкость подземных газохранилищ сжиженного природного газа на конец года определяется из расчета установленных норм наполнения, сжиженным природным газом 1 метр кубического геометрического объема и с учетом паспортных данных о фактическом геометрическом объеме емкостей в кубических метрах.
В подразделах 3.1 и 4.1 указываются данные об объемах отпущенного газа потребителям и потерь газа по населенным пунктам.
8. В разделе 5 протяженность уличной газовой сети учитывается в одиночном исчислении, то есть в одну линию. Если по улице уложены трубы в два и более линий, то для определения протяженности газовой сети суммируется протяженность всех линий. В протяженность уличной сети не включается длина вводов внутридворовых и внутриквартальных сетей.
При заполнении отчета по сжиженному природному газу подразумевается, что по строке 14 показываются трубопроводы, которые сооружены от подземных дворовых (квартальных) емкостей до отключающих устройств, установленных на лестничных клетках (цокольном этаже), предназначенных для подачи сжиженного природного газа в квартиры абонентов.
В подразделе 5.1 представляются сведения о протяженности сетей в разрезе населенных пунктов.
9. В строках 1, 7 раздела 7 указывается общая сумма задолженности потребителей за отпущенный газ, в том числе задолженность населения, предприятий, организаций, содержащихся за счет республиканского и местного бюджета и других потребителей по состоянию на 1 января года следующего за отчетным.
По строкам 2, 8 указывается задолженность населения за отпущенный газ.
По строкам 3, 9 указывается задолженность за отпущенный газ юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, которые созданы в форме хозяйственного товарищества, акционерного общества, производственного кооператива.
По строкам 4, 10 указывается задолженность за отпущенный газ  организаций, содержащихся за счет республиканского бюджета, по строке 5 - задолженность за отпущенный газ организаций, содержащихся за счет местного бюджета.

5, 11 - жолдары бойынша қоғамдық бірлестіктер, тұтыну кооперативтері, қоғамдық қорлар, діни бірлестіктер және өзге де түрде құрылуы мүмкін коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалардың, сондай-ақ жоғарыда аталған тұтынушылардың санатына кірмеген басқа да тұлғалардың жіберілген газ үшін берешегін көрсету қажет.
6, 12 - жолдары бойынша қоғамдық бірлестіктер, тұтыну кооперативтері, қоғамдық қорлар, діни бірлестіктер және өзге де нысанында құрылатын коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалардың, сондай-ақ жоғарыда аталған тұтынушылардың санатына кірмеген басқа да тұлғалардың жіберілген газ үшін берешегін көрсету қажет.
Ескерту: Х – берілген айқындама толтыруға жатпайды.
4. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 3 - бөлім «Тауарлық табиғи газды бөлу туралы мәліметтер»:
1 - баған 1 - жол = 2 - жол + 7 - жол + 8 - жол;
2 - жол = 3 - жол + 4 - жол + 5 - жол + 6 - жол;
1 - баған = 2 - баған + 3 - баған (7 жолдан басқа);
2) 4 - бөлім «Сұйытылған табиғи газды бөлу туралы мәліметтер»:
3 - жол = 4 - жол + 5 – жол + 6 - жол + 7 - жол;
1 - баған 10 – жол = 1 - жол + 2 - жол - 3 - жол - 8 - жол - 9 - жол;
1 - баған = 2 – баған + 3 – баған барлық жолдар бойынша (8 мен 11 жолдан басқа);
3) 5 - бөлім «Газ желісінің ұзындығы»:
2 - жол = 3- жол +4 - жол;
6 - жол = 7- жол +8 - жол;
11 - жол жолының қосындысына 12 - жол + 13 - жол;
14 - жол жолының қосындысына 15 - жол + 16 - жол + 17 - жол;
19 - жол = 1 - жол + 2 - жол – 5 – жол - 6 – жол – 9 жол;
1 - баған = 2 – баған + 3 – баған барлық жолдар бойынша;
4) 6 - бөлім «Газ реттеуіш пунктілері және орнатылған есеп құралдарының саны»:
1 - жол = 2 - жол + 3 - жол (барлық бағандар бойынша);
1 - баған = 2 - баған + 3 – баған (барлық жолдар бойынша);
4 - баған = 5 - баған + 6 - баған (барлық жолдар бойынша);
5) 7 - бөлім «Жіберілген газ үшін тұтынушылардың берешек сомасын көрсетіңіз»:
1 - жол = 2, 3, 4, 5, 6 - жолдардың ;
7 - жол = 8, 9, 10, 11, 12 - жолдардың .
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін
атқарушының 2012 жылғы 28 маусымдағы
№ 153 бұйрығына
5-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының міндетін
атқарушының 2010 жылғы
18 тамыздағы № 223 бұйрығына
21-қосымша
Приложение 21 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 18 августа 2010 года № 223
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша
статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағаттан
артық
более 40
часов
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді
тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқықбұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
0281104
Код статистической формы
0281104
Электр станcалары мен қазандықтардың жұмысы туралы есеп
Отчет о работе электростанций и котельных
6-ТК
6-ТП
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Жылдық
Годовая
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі - ЭҚЖЖ) 35.1, 35.3 кодтарына сәйкес негізгі немесе қайталама қызмет түрлері «Электр энергиясын өндіру, беру және бөлу», «Бу беру және ауа баптау жүйелері» болып табылатын барлық заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері ұсынады.
Представляют все юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения с основным или вторичным видами деятельности «Производство, передача и распределение электроэнергии», «Системы подачи пара и кондиционирования воздуха» согласно кодам Общего классификатора видов экономической деятельности (далее - ОКЭД) - 35.1, 35.3.
Тапсыру мерзімі – есепті жылдан кейінгі 16 наурыз.
Срок представления – 16 марта после отчетного года.
БСН коды
код БИН

По строкам 5, 11 указывается задолженность за отпущенный газ юридических лиц, являющихся некоммерческими организациями, которые создаются в форме общественного объединения, потребительского кооператива, общественного фонда, религиозного объединения и в иной форме, а также других лиц, не вошедших в вышеуказанные категории потребителей.
По строкам 6, 12 показывается задолженность за отпущенный газ  юридических лиц, являющихся некоммерческими организациями, которые создаются в форме общественного объединения, потребительского кооператива, общественного фонда, религиозного объединения и в иной форме, а также других лиц, не вошедших в вышеуказанные категории потребителей.
Примечание: Х – данная позиция не подлежит заполнению.
4. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 3 «Сведения о распределении товарного природного газа»:
строка 1 = строка 2 + строка 7 + строка 8 по графе 1;
строка 2 = строка 3 + строка 4 + строка 5 + строка 6 для каждой графы;
графа 1 = графа 2 + графа 3 для каждой строки, кроме строки 7;
2) Раздел 4 «Сведения о распределении сжиженного природного газа»:
строка 3 = строка 4 + строка 5 + строка 6 + строка 7 для каждой графы;
строка 10 = строка 1 + строка 2 – строка 3 – строка 8 – строка 9 по графе 1;
графа 1 = графа 2 + графа 3 для каждой строки, кроме строк 8 и 11;
3) Раздел 5 «Протяженность газовой сети»:
строка 2 = строка 3 + строка 4 для каждой графы;
строка 6 = строка 7 + строка 8 для каждой графы;
строка 11 > сумме строк 12 , 13 для каждой графы;
строка 14 > сумме строк 15 , 16 , 17 для каждой графы;
строка 19 = строка 1 + строка 2 + строка 5 – строка 6 – строка 9 для каждой графы;
графа 1 = графа 2 + графа 3 для каждой строки;
4) Раздел 6 «Количество газорегуляторных пунктов и установленных приборов учета»:
строка 1 = строка 2 + строка 3 для каждой графы;
графа 1 = графа 2 + графа 3 для каждой строки;
графа 4 = графа 5 + графа 6 для каждой строки;
5) Раздел 7 «Укажите сумму задолженности потребителей за отпущенный газ»:
строка 1 = строк 2, 3, 4, 5, 6;
строка 7 = строк 8, 9, 10, 11, 12.
Приложение 5 к приказу исполняющего
обязанности Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 28 июня 2012 года № 153
Мемлекеттік
статистика
органдары
құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется
органами
государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін
атқарушының 2010 жылғы 18 тамыздағы № 223
бұйрығына 21-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық
байқау бойынша
статистикалық
нысан
Статистическая форма
по
общегосударственному
статистическому
наблюдению
Приложение 21 к приказу исполняющего
обязанности Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике от 18 августа 2010 года
№ 223
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на
сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді
тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген
әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является
административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан
«Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
0281104
Код статистической формы
0281104
Электр станcалары мен қазандықтардың
жұмысы туралы есеп
6-ТК
6-ТК
Отчет о работе электростанций и котельных
Жылдық
Годовая
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі - ЭҚЖЖ) 35.1, 35.3
кодтарына сәйкес негізгі немесе қайталама қызмет түрлері «Электр энергиясын
өндіру, беру және бөлу», «Бу беру және ауа баптау жүйелері» болып табылатын
барлық заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған
бөлімшелері ұсынады.
Представляют все юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения с
основным или вторичным видами деятельности «Производство, передача и распределение
электроэнергии», «Системы подачи пара и кондиционирования воздуха» согласно кодам Общего
классификатора видов экономической деятельности (далее - ОКЭД) - 35.1, 35.3.
Тапсыру мерзімі - есепті жылдан кейінгі 16 наурыз.
Срок представления - 16 марта после отчетного года.
БСН коды
код БИН

1. Электр стансасының немесе қазандықтың нақты орналасу орнын көрсетіңіз (тіркелген жеріне қарамастан) - облыс, қала, аудан, елді мекен
Укажите фактическое местонахождение электростанции или котельной (независимо от места регистрации) - область, город, район, населенный пункт
Аумақ коды Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес (бұдан әрi - ӘАОЖ) (статистика органының қызметкері толтырады)
Код территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов (далее - КАТО) (заполняется работниками органа статистики)
2. Станса түрін көрсетіңіз - жылу электр стансасы, су электр стансасы, өзге электр станса, қазандық
Укажите тип станции - тепловая электростанция, гидроэлектростанция, прочая электростанция, котельная
Станса түрі ЭЖОА1 сәйкес (статистика органының қызметкері толтырады)
Тип станции согласно СОЭТ (заполняется работниками органа статистики)
3. Электр энергиясы және орнатылған есепке алу құралдарының саны туралы мәліметтерді көрсетіңіз
Укажите сведения об электроэнергии и количестве установленных приборов учета
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштер атауы
Наименование показателей
Есепті жылы
За отчетный год
А
Б
1
1
Өндірілген электр энергиясы, мың кВт. сағ.2
Выработано электроэнергии, тысяч кВт. ч.
2
Жіберілген электр энергиясы, мың кВт. сағ.
Отпущено электроэнергии, тысяч кВт. ч.
3
Электр стансаның өзінің өндірістік қажеттіліктеріне жұмсағаны, мың кВт. сағ.
Расход на собственные производственные нужды электростанции, тысяч кВт. ч.
4
электр энергиясын өндіруге
на выработку электроэнергии
5
жылу энергиясын жіберуге
на отпуск теплоэнергии
6
өзгелеріне
на прочие
7
Қазандық бойынша жұмсалған электр энергиясы, мың кВт. сағ.
Расход электроэнергии по котельной, тысяч кВт. ч.
8
Орнатылған электр энергиясын есепке алу құралдарының саны, бірлік
Количество установленных приборов учета электроэнергии, единиц
_____________________________
1ЭЖОА - Электр энергия мен жылу энергиясын өндіру, бөлу және тұтыну объектілерінің анықтамалығы
СОЭТ - Справочник объектов производства, распределения и потребления электроэнергии и теплоэнергии
2Мың кВт. сағ. - бұдан әрі мың киловатт-сағ
Тысяч кВт. ч. - далее тысяч киловатт-часов
4. Жылу энергиясы туралы мәліметтерді көрсетіңіз
Укажите сведения о теплоэнергии
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштер атауы
Наименование показателей
Есепті жылы
За отчетный год
А
Б
1
1
Өндірілген жылу энергиясы, Гкал3
Выработано тепловой энергии, Гкал
оның ішінде жылумен жабдықтау көздерімен, қуаттылығы
в том числе источниками теплоснабжения, мощностью
2

1. Электр стансасының немесе
қазандықтың нақты орналасу орнын
көрсетіңіз (тіркелген жеріне
қарамастан) - өңір, елді мекен
Укажите фактическое местонахождение
электростанции или котельной (независимо от
места регистрации) - область, город, район,
населенный пункт
Аумақ коды Әкімшілік-аумақтық
объектілер жіктеуішіне сәйкес (бұдан
әрi - ӘАОЖ) (статистика органының
қызметкері толтырады)
Код территории согласно Классификатору
административно-территориальных объектов
(далее - КАТО) (заполняется работниками
органа статистики)
2. Станса түрін көрсетіңіз - жылу
электр стансасы, су электр стансасы,
өзге электр станса, қазандық
Укажите тип станции - тепловая
электростанция, гидроэлектростанция, прочая
электростанция, котельная
Станса түрі ЭЖОА1 сәйкес (статистика
органының қызметкері толтырады)
Тип станции согласно СОЭТ (заполняется
работниками органа статистики)
____________________________
1 ЭЖОА - Электр энергия мен жылу энергиясын өндіру, бөлу және тұтыну объектілерінің анықтамалығы
СОЭТ - Справочник объектов производства, распределения и потребления электроэнергии и теплоэнергии
3. Электр энергиясы және орнатылған есепке алу құралдарының саны туралы мәліметтерді көрсетіңіз
Укажите сведения об электроэнергии и количестве установленных приборов учета
Жол
коды
Код строки
Көрсеткіштер атауы
Наименование показателей
Есепті
жылы
За отчетный
год
А
Б
1
1
Өндірілген электр энергиясы, мың кВт. сағ2.
Выработано электроэнергии, тысяч кВт. ч.
2
Жіберілген электр энергиясы, мың кВт. сағ.
Отпущено электроэнергии, тысяч кВт. ч.
3
Электр стансаның өзінің өндірістік қажеттіліктеріне
жұмсағаны, мың кВт. сағ.
Расход на собственные производственные нужды электростанции,
тысяч кВт. ч.
4
электр энергиясын өндіруге
на выработку электроэнергии
5
жылу энергиясын жіберуге
на отпуск теплоэнергии
6
өзгелеріне
на прочие
7
Қазандық бойынша жұмсалған электр энергиясы, мың кВт.
сағ.
Расход электроэнергии по котельной, тысяч кВт. ч.
8
Орнатылған электр энергиясын есепке алу құралдарының
саны, бірлік
Количество установленных приборов учета электроэнергии, единиц
_____________________________
2 Мың кВт. сағ. - бұдан әрі мың киловатт-сағат
Тысяч кВт. ч. – далее тысяч киловатт-часов
4. Жылу энергиясы туралы мәліметтерді көрсетіңіз
Укажите сведения о теплоэнергии
Жол
коды
Код строки
Көрсеткіштер атауы
Наименование показателей
Есепті
жылы
За отчетный
год
А
Б
1
1
Өндірілген жылу энергиясы, Гкал3
Выработано тепловой энергии, Гкал
оның ішінде жылумен жабдықтау көздерімен, қуаттылығы
в том числе источниками теплоснабжения, мощностью
2

10. Электр және жылу энергиясы үшін тұтынушылардың берешек сомасын көрсетіңіз, мың теңге
Укажите сумму задолженности потребителей за электрическую и тепловую энергию, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштер атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде
В том числе
2 айдан 1 жылға дейін
от 2 месяцев до 1 года
1 жылдан 3 жылға дейін
от 1 года до 3 лет
3 жылдан асатын
превышающая 3 года
А
1
2
3
4
1
Электр энергиясы үшін тұтынушылардың берешек сомасы - барлығы
Сумма задолженности потребителей за электроэнергию - всего
2
халық
население
3
кәсіпорындар
предприятия
4
республикалық бюджет есебінен ұсталатын ұйымдар
организации, содержащиеся за счет республиканского бюджета
5
жергілікті бюджет есебінен ұсталатын ұйымдар
организации, содержащиеся за счет местного бюджета
6
басқалар
другие
7
Жылу энергиясы үшін тұтынушылардың берешек сомасы - барлығы
Сумма задолженности потребителей за тепловую энергию - всего
8
халық
население
9
кәсіпорындар
предприятия
10
республикалық бюджет есебінен ұсталатын ұйымдар
организации, содержащиеся за счет республиканского бюджета
11
жергілікті бюджет есебінен ұсталатын ұйымдар
организации, содержащиеся за счет местного бюджета
12
басқалар
другие
Атауы                                     Мекенжайы
Наименование ____________________         Адрес _____________________
Телефон ___________________
__________________________
Электрондық мекенжайы
__________________________          Электронный адрес _________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя       ________________ Телефон_________
Басшы                               (Т.Ә.А., қолы)
Руководитель ______________________ (Ф.И.О., подпись) _______________
Бас бухгалтер                       (Т.Ә.А., қолы)
Главный бухгалтер _________________ (Ф.И.О., подпись) _______________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 26 маусымдағы
№ 153 бұйрығына 6-қосымша
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2010 жылғы 18 тамыздағы
№ 223 бұйрығына 22-қосымша
«Электр стансалары мен қазандықтардың жұмысы туралы есеп»
(коды 0281104, индексі 6-ТК, кезеңділігі жылдық)
жалпы мемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық
нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Электр стансалары мен қазандықтардың жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 0281104, индексі 6-ТК, кезеңділігі жылдық) толтыруды нақтылайды.

10. Электр және жылу энергиясы үшін тұтынушылардың берешек сомасын көрсетіңіз, мың теңге
Укажите сумму задолженности потребителей за электрическую и тепловую энергию, тысяч тенге
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштер атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде
В том числе
2 айдан 1
жылға
дейін
от 2
месяцев до
1 года
1 жылдан 3
жылға
дейін
от 1 года до
3 лет
3 жылдан
асатын
превышающая
3 года
А
1
2
3
4
1
Электр энергиясы үшін
тұтынушылардың
берешек сомасы -
барлығы
Сумма задолженности
потребителей за
электроэнергию - всего
2
халық
население
3
кәсіпорындар
предприятия
4
республикалық бюджет
есебінен ұсталатын
ұйымдар
организации,
содержащиеся за счет
республиканского бюджета
5
жергілікті бюджет
есебінен ұсталатын
ұйымдар
организации,
содержащиеся за счет
местного бюджета
6
басқалар
другие
7
Жылу энергиясы үшін
тұтынушылардың
берешек сомасы -
барлығы
Сумма задолженности
потребителей за тепловую
энергию - всего
8
халық
население
9
кәсіпорындар
предприятия
10
республикалық бюджет
есебінен ұсталатын
ұйымдар
организации,
содержащиеся за счет
республиканского бюджета
11
жергілікті бюджет
есебінен ұсталатын
ұйымдар
организации,
содержащиеся за счет
местного бюджета
12
басқалар
другие
Атауы                                Мекенжайы
Наименование                         Адрес _________________
_____________________   Телефон _______________________
Электрондық мекенжайы
_____________________   Электронный адрес ______________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _________________
Телефон _________________
Басшы                               (Т.Ә.А., қолы)
Руководитель ______________________ (Ф.И.О., подпись) _______________
Бас бухгалтер                      (Т.Ә.А., қолы)
Главный бухгалтер _________________ (Ф.И.О., подпись) _______________
М.О.
М.П.
Приложение 6
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 28 июня 2012 года № 153
Приложение 22
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 18 августа 2010 года № 223
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о работе электростанций и котельных»
(код 0281104, индекс 6-ТП, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» от 19 марта 2010 года и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе электростанций и котельных» (код 0281104, индекс 6-ТП, периодичность годовая).

2. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) жыл аяғында белгіленген электр қуаты - пайдалануға қабылданған барлық бу және газ турбиналарының, бу машиналарының, іштен жанатын қозғалтқыштар мен электр генераторларымен байланысты және электр энергиясын өндіруге арналған басқа да механикалық қозғалтқыштардың атаулы қуаттарының жиынтығы. Қуаттардың аталған жиынтығына электр стансаның өз мұқтаждарына арналған генераторлардың бастапқы жылу қозғалтқыштарының қуаттары да енеді;
2) жыл аяғына белгіленген жылу қуаты - акт бойынша пайдалануға қабылданған, тұтынушыларға бумен және ыстық сумен қоса жылу жіберуге арналған барлық атаулы жылу қуаттарының (зауыттық, қайта маркаланған немесе төменде келтірілген нұсқаулықтарға сәйкес анықталған) жиынтығы. Қазандықтың жыл соңындағы белгіленген қуаты, оған орнатылған және акті бойынша пайдалануға қабылданған барлық бу және су жылыту қазандарының атаулы (зауыттық немесе қайта маркаланған) жылу қуаттарының жиынтығына тең;
3) жылу энергиясының шығындары – желіге берілген жылу энергиясы көлемі (өндірілген жылу энергиясы мен сырттан алынған жылу энергиясынан өзінің қажеттіліктеріне жұмсалғанын шығарып тастағандағы) мен шетке жіберілген жылу энергиясы көлемінің (тұтынушыларға және басқа кәсіпорынға-қайта сатушыға босатылған жылу энергиясының көлемі) арасындағы айырма;
4) ең жоғарғы электр жүктемесі - электр стансасы есепті жылы аз дегенде жарты сағаттан кем емес уақыт бойы жіберген, өлшеуіш құралдармен тіркелген ең жоғарғы жүктеме;
5) ең жоғарғы жылу жүктемесі - есепті жылы аз дегенде жарты сағаттан кем емес уақыт ішінде жабдықтың барлық түрлерімен бір мезгілде жіберілген жылу энергиясының ең жоғарғы көлемі;
6) апат - тұтынушыларға және абоненттерге жылытуға жылу энергиясының және ыстық сумен жабдықтауды 8 сағаттан көп кезеңге тоқтатуға әкеп соққан жылумен жабдықтау көздері, жүйелері және желілері элементтерінің істен шығуы;
7) концессия – концессия шарты бойынша мемлекеттiк меншiк объектiлерiн жақсарту және тиiмдi пайдалану мақсатында уақытша иеленуге және пайдалануға беру, сондай-ақ мұндай объектiлердi одан әрi пайдалануы үшiн концессионерге оны иелену, пайдалану құқықтарын беру арқылы, сондай-ақ мемлекеттiк қолдауды ұсыну арқылы не онсыз кейiннен мұндай объектiлердi мемлекетке бере отырып, концессионердiң қаражаты есебiнен немесе концеденттiң қоса қаржыландыруы шартымен жаңа объектiлер құру (салу) құқықтарын беру;
8) жалға беру – жекеменшіктің жалға алушыға рентасын төлеу шарты бойынша белгіленген уақытқа пайдалану және айрықша иелік ету құқығын беретін келісім, бірақ объектіге жекеменшік құқығын бермейді. Табиғи және мүлік объектілерінің (жер, кәсіпорындар және тағы басқа), сондай-ақ бастапқы келісім бойынша арнайы төлемге басқа мүліктерді уақытша иелік етуге және пайдалануға ұсыну немесе қабылдау;

2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) установленная электрическая мощность на конец года – это сумма номинальных мощностей всех принятых в эксплуатацию паровых и газовых турбин, паровых машин, двигателей внутреннего сгорания и других механических двигателей, связанных с электрическими генераторами и предназначенных для выработки электроэнергии. В указанную сумму мощностей включаются и мощности первичных тепловых двигателей с генераторами собственных нужд электростанции;
2) установленная тепловая мощность на конец года – это сумма номинальных (заводских или перемаркированных) тепловых мощностей всего принятого по акту в эксплуатацию оборудования, предназначенного для отпуска тепла потребителям с паром и горячей водой. Установленная тепловая мощность котельной на конец года равна сумме номинальных (заводских или перемаркированных) тепловых мощностей всех установленных на ней паровых и водогрейных котлов, принятых по акту в эксплуатацию;
3) потери тепловой энергии – разность между количеством тепла, поданного в сеть (включает в себя количество произведенной тепловой энергии и полученной со стороны за вычетом тепла, израсходованного на собственные нужды), и количеством тепла, отпущенного на сторону (включает в себя количество тепловой энергии отпущенной потребителям и другому предприятию-перепродавцу);
4) максимум электрической нагрузки – это наибольшая нагрузка, зарегистрированная измерительными приборами, которую электростанция несла в отчетном году в продолжение не менее получаса;
5) максимум тепловой нагрузки – наибольший одновременный отпуск тепловой энергии всеми видами оборудования в отчетном году в продолжение не менее получаса;
6) авария – отказ элементов систем, сетей и источников теплоснабжения, повлекший прекращение подачи тепловой энергии потребителям и абонентам на отопление и горячее водоснабжение на период более 8 часов;
7) концессия – передача по договору концессии объектов государственной собственности во временное владение и пользование в целях улучшения и эффективной эксплуатации, а также прав на создание (строительство) новых объектов за счет средств концессионера с предоставлением последнему права владения, пользования и распоряжения ими либо без такового с обязательным финансированием за счет средств концессионера и передачей государству;
8) аренда – соглашение, по которому собственник передает нанимателю право пользования и исключительного владения, но не право собственности на объект, на определенное время при условии уплаты ренты. Предоставление или принятие во временное владение и пользование различных природных и имущественных объектов (земли, предприятия и так далее), а также иного имущества за определенную плату на договорных началах;

9) электр энергиясын есепке алатын орнатылған құралдардың саны – бұл көппәтерлі тұрғын үйлердегі орнатылған жалпыүй есептеуіштерінің саны;
11) шартты отын – техникалық-экономикалық есептеулер кезiнде қабылданған, органикалық отынның алуан түрлерiнiң жылу құндылығын салыстыру үшiн қызмет ететiн, нормативтер мен стандарттарда регламенттелетiн бiрлiк.
3. Есеп нақты орналасу жерін көрсете отырып, әрбір электр стансасы немесе қазандық бойынша жеке құрастырылады.
2-бөлімде электр стансалардың өзге де түрлеріне электр энергиясын өндіру бойынша электр генераторлық қондырғылар (соның ішінде өнеркәсіптік кәсіпорындарындағы дербес энергия көздері) жатады.
4. 3-бөлімде электр стансасы немесе энергия кәсіпорны есепті жылы өндірген электр энергиясының мөлшері генератордағы есептеуіштердің көрсеткіштері бойынша анықталады. Есеп электр стансаларының барлық санаттары, жеке тұрған қазандықтар бойынша тапсырады.
Есептеуіштердегі тұрақты коэффициенттерден басқа генераторлардағы есептеуіштердің көрсеткіштеріне ешқандай түзетпе коэффициенттер енгізуге жол берілмейді.
Электр стансасы немесе біріккен энергия кәсіпорны жіберген электр энергиясының көлемі өндірілген электр энергиясының мөлшері мен электр стансасының электр энергиясын өндіру мен жылу энергиясын жіберу кезіндегі өз қажеттіліктеріне жұмсалған электр энергиясы арасындағы айырма ретінде көрінеді.
Электр стансасының өз мұқтаждарына жұмсалған электр энергиясына оның энергия жүйесінен тұтынатын электр энергиясы да кіреді. Сондықтан тек жылу энергиясын жіберіп, анда-санда жұмыс істейтін электр стансалары бойынша электр энергиясын жіберу жекелеген айларда, егер осы айда электр стансасы электр энергиясын мүлде өндірмесе немесе жылуды жіберу үшін энергия жүйесінің энергиясын тұтыну оны өндіруден асып кетсе, теріс көрсеткіш болуы мүмкін.
5. 4-бөлімде стансалардан жіберілген жылу энергиясы деп электр стансасы (қазандық, энергия кәсіпорны) жіберілген барлық жылуды айтады және одан электр стансасына өндірістік будың конденсатымен, кері қайтатын желілік сумен, сыртқы тұтынушылардан «езілген бумен» қайтқан жылуды, сондай-ақ қайтпаған конденсат пен желідегі су шығынын толтыратын суық судың жылуы шығарып тасталады.
4.1 – ішкі бөлімнің 2 -бағаны бойынша елді мекендерге (қалаға, кентке, селолық елді мекенге) есепті жылы жіберілген жылу энергиясының көлемі көрсетіледі.
4.1 – ішкі бөлімнің 3 - бағаны бойынша елді мекендерде (қалада, кентте, селолық елді мекенде) жылу энергиясының ысырабы көрсетіледі.
4.1 – ішкі бөлімнің 4 - бағаны бойынша елді мекендердің (қаланың, кенттің, селолық елді мекеннің) жылу және бу жүйелеріндегі жылу энергиясының ысырабы көрсетіледі.

9) количество установленных приборов учета электроэнергии – это количество установленных общедомовых счетчиков в жилых многоквартирных домах;
10) условное топливо – принятая при технико-экономических расчетах, регламентируемая в нормативах и стандартах единица, служащая для сопоставления тепловой ценности различных видов органического топлива.
3. Отчет составляется отдельно по каждой электростанции или котельной с указанием фактического местонахождения.
В разделе 2 к прочим видам электростанций относятся электрогенераторные установки (в том числе автономные энергоисточники на промышленных предприятиях) по выработке электроэнергии.
4. В разделе 3 количество выработанной электростанцией или энергопредприятием электроэнергии за отчетный год определяется по показаниям счетчиков генератора. Отчет представляется всеми категориями электростанций, а также отдельно стоящей котельной.
Никаких поправочных коэффициентов к показаниям счетчиков генераторов, помимо постоянных коэффициентов, указанных на счетчиках, вводить не допускается.
Количество электроэнергии, отпущенной электростанцией или объединенным энергопредприятием, находится как разность между количеством выработанной электроэнергии и расходом ее на собственные нужды электростанции на выработку электроэнергии и на отпуск теплоэнергии.
В расход электроэнергии на собственные нужды электростанции включается электроэнергия, потребляемая ею из энергосистемы. Поэтому по электростанциям, которые периодически работают, отпуская только теплоэнергию, отпуск электроэнергии за отдельные месяцы может быть отрицательным, если электростанция в данном месяце вообще не вырабатывала электроэнергии или если потребление электроэнергии из энергосистемы для отпуска тепла превышала ее выработку.
5. В разделе 4 под отпуском тепловой энергии со станций понимается все отпущенное от электростанции (котельной, энергопредприятия) тепло за вычетом тепла, возвращенного на электростанцию с конденсатом производственного пара, обратной сетевой водой, «мятым паром», отработавшим у внешних потребителей, а также тепла холодной воды, восполняющей невозврат конденсата и потери сетевой воды.
По графе 2 подраздела 4.1 указывается объем отпущенной тепловой энергии в отчетном году населенным пунктам (городу, поселку, сельскому населенному пункту).
По графе 3 подраздела 4.1 указывается потери тепловой энергии в населенных пунктах (городе, поселке, сельском населенном пункте).
По графе 4 подраздела 4.1 указывается потери тепловой энергии на тепловых и паровых сетях населенных пунктов (города, поселка, сельского населенного пункта).

6. Желілерді ауыстыру, олардың ерте тозуының алдын алу мақсатында жоспарлы-ескерту жұмыстарын өткізу болып табылады.
Жылу желілерінің ұзындығы орнату әдісіне тәуелсіз олардың трассасының ұзындығы бойынша анықталады, екі құбырымен жатқызылған: су желілері, бу құбырларына арналған тура және кері және бу желілеріне арналған конденсатор құбырлар. Ыстық сумен жабдықтау үшін пайдаланылатын басқа желілердің ұзындығы су желілерінің ұзындығында ескерілуі керек.
5.1 – ішкі бөлімде елді мекендердегі (қалада, кенттерде, селолық елді мекенде) жылу және бу желілерінің ұзындығы көрсетіледі. Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің (ӘАОЖ) кодтарын статистика органдарының қызметкерлері толтырады.
4-бөлімдегі 7-10 жолдардан басқа және 5-бөлімдегі көрсеткіштер жалпы кәсіпорын бойынша толтырылады.
7. Электр стансаның орналасқан электр (жылу) қуаты қуаттың үзілістері шегерілгендегі белгіленген қуатқа тең.
Егер электр стансасында жыл ішінде жаңа жабдық іске қосылмаса, ескісі қайтадан монтаждалмаса және істеп тұрған жабдық қайта маркаланбаса, есепті жылғы белгіленген орташа қуат есепті жылдың басындағы қуатқа тең.
Электр стансаның белгіленген орташа жылдық электр қуатын анықтаған кезде жөндеуде, қайта құруда, резервте, маусымдық және ұзақ уақыт тоқтап тұрған турбоагрегаттар мен басқа да механикалық қозғалтқыштардың, сондай-ақ синхрондық компенсатор режимінде жұмыс істейтін генераторлы қозғалтқыштардың қуаттары да есепке алынады.
Есепті жылғы орташа жұмыс қуаты пайдаланбай қалған қуат пен жөндеу қуаты шегерілгендегі орналасқан жұмыс қуатына тең.
8. 8-бөлімде электр энергиясы мен жылу энергиясын жіберуге арналған отын шығысына қазандықтағы күрделі жөндеуден кейін қазандарды құрғату, жағу және ыстық резерв үшін жұмсалған отындардың барлығы кіреді.
Табиғи жұмсалған отынды шартты отынға қайта есептеу мына формула бойынша есептеледі:
мұндағы:
– жұмсалған шартты отын, тонна;
– жұмсалған нақты отын, тонна;
– нақты отынның жұмыс массасына жану жылуы, килокалория/килограмм;
7000 – шартты отынның жану жылуы, килокалория/килограмм
Электр және жылу энергиясын өндіруге жұмсалатын отын қалдықтарының барлық түрлері: жаңқа, ұнтақ, бұтақ, кокс қоқымы, тағы сол сияқты есепке басқа отын түрлерімен бірдей енгізілуге тиіс.
Отын-энергетикалық ресурстардың барлық түрлерін шартты отынға қайта есептеу үшін «Электр стансалары мен қазандықтардың жұмысы туралы есеп» жалпы мемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 0281104, индексі 6-ТК, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулықтың қосымшасында оларды бірыңғай өлшем бірлігіне келтірудің калориялық коэффициенттері келтірілген. Отынды шартты отынға айналдыру келесідей формула бойынша жүргізіледі:
мұндағы:
С – шартты отынның бір тоннасы;
D – отынның 1 тоннасы (мың текше метр, мың киловатт-сағат, гигакалория);
k – шартты отынға айналдыру коэффициенті.

6. Замена сетей заключается в проведении планово-предупредительных работ с целью предотвращения их преждевременного износа.
Протяженность тепловых сетей определяется по длине их трассы независимо от способа прокладки, с уложенными двумя трубопроводами: прямого и обратного для водяной сети, паропровода и конденсатопровода для паровой сети. В протяженности водяной сети должна учитываться протяженность отдельных сетей, используемых для горячего водоснабжения.
В подразделе 5.1 указывается протяженность тепловых и паровых сетей в населенных пунктах (в городе, поселке, сельском населенном пункте). Коды Классификатора административно-территориальных объектов (КАТО) заполняются работниками органа статистики.
Показатели в разделе 4, кроме строк 7-10, и разделе 5 отражаются в целом по предприятию.
7. Располагаемая электрическая (тепловая) мощность равна установленной, за вычетом имеющихся разрывов мощности.
Средняя за отчетный год установленная мощность равна мощности на начало отчетного года, если в течение года не вводилось новое, не демонтировалось старое оборудование, и не производилась перемаркировка действующего оборудования.
При определении среднегодовой установленной электрической мощности электростанции в нее включается мощность турбоагрегатов и других механических двигателей, находящихся в ремонте, реконструкции, резерве, сезонной и длительной консервации, а также двигателей с генераторами, временно работающих в режиме синхронного компенсатора.
Средняя за отчетный год рабочая мощность равна располагаемой за вычетом эксплуатационного недоиспользования и ремонтной мощности.
8. В разделе 8 в расход топлива на отпуск электроэнергии и теплоэнергии включается все топливо, израсходованное в котельной с учетом расхода его на сушку котлов после капитального ремонта, растопки и горячий резерв.
Пересчет расхода натурального топлива в условное топливо производится по формуле:
,
где:
В – расход условного топлива, тонн;
Вн– расход натурального топлива, тонн;
– теплота сгорания натурального топлива на рабочую массу, килокалория/килограмм;
7000 – теплота сгорания условного топлива, килокалория/килограмм
Все виды топливных отходов: стружка, опилки, сучья, щепа, коксовая мелочь и так далее, расходуемые на производство электро и теплоэнергии, должны включаться в отчет наравне с другими видами топлива.
Для пересчета всех видов топливно-энергетических ресурсов в условное топливо, в приложении к Инструкции по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе электростанций и котельных» (код 0281104, индекс 6-ТП, периодичность годовая) приведены калорийные коэфициенты для приведения к единой единице измерения. Пересчет натурального топлива в условное топливо производится по формуле:
С = D * k
где:
C – 1 тонна условного топлива;
D – 1 тонна натурального топлива (тысяча кубических метров, тысяча киловатт-часов, гигакалория);
k – коэффициент пересчета в условное топливо.

9. 10 бөлімнің 1 және 7 - жолдарында электр және жылу энергиясы үшін есепті жылдың соңына тұтынушылар берешегінің жалпы сомасы, оның ішінде халықтың, кәсіпорындардың, республикалық және жергілікті бюджет есебінен ұсталатын ұйымдардың және басқа да тұтынушылардың берешегі көрсетіледі.
10 бөлімнің 2, 8 жолдары бойынша халықтың электр және жылу энергиясы үшін берешегі көрсетіледі.
10 бөлімнің 3, 9 жолдары бойынша шаруашылық серіктестік, акционерлік қоғам, өндірістік кооператив түрінде құрылатын коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалардың электр және жылу энергиясы үшін берешегі көрсетіледі.
10 - бөлімнің 4, 10 - жолдары бойынша республикалық бюджет есебінен ұсталатын ұйымдардың электр және жылу энергиясы үшін берешегі көрсетіледі.
10 - бөлімнің 5, 11 - жолдары бойынша жергілікті бюджет есебінен ұсталатын ұйымдардың электр және жылу энергиясы үшін берешегі көрсетіледі.
10 - бөлімнің 6, 12 - жолдары бойынша қоғамдық бірлестіктер, тұтыну кооперативтері, қоғамдық қорлар, діни бірлестіктер және өзге де нысанында құрылатын коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалардың, сондай-ақ жоғарыда аталған тұтынушылардың санатына кірмеген басқа да тұлғалардың электр және жылу энергиясы үшін берешегі көрсетіледі.
10. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 3-бөлім. «Электр энергиясы және орнатылған есепке алатын құралдардың саны туралы мәліметтерді көрсетіңіз»:
3 - жол = 4, 5, 6 - жолдардың .
2) 4-бөлім. «Жылу энергиясы туралы мәліметтерді көрсетіңіз»:
1 - жол = 2, 3, 4, 5 - жолдардың ;
7 - жол = 8, 10 - жолдардың ;
11 - жол = 12, 13, 14, 15 - жолдардың = 1 – жол + 6 – жол – 16 – жол – 18 - жол;
3) 5-бөлім. «Жылу желілерінің ұзындығын көрсетіңіз, километрмен»:
1 - жол = 2, 3, 4, 5 - жолдардың ;
6 - жол 1 - жол;
7 - жол 1 - жол;
8 - жол 7 - жол және 1 - жол;
9 - жол 8 - жол.
4) 5.1-бөлімше. «Елді мекендердегі жылу желілерінің ұзындығын көрсетіңіз, километрмен»:
2 - баған әр жол үшін 3, 4 - бағандардың ;
3 - баған әр жол үшін 2 - баған;
4 - баған әр жол үшін 2 - баған;
5 - баған әр жол үшін 4 - баған және 2-баған;
5) 9-бөлімше. «Апаттардың және агрегаттардың апатты жөндеуде бос тұрғанын көрсетіңіз»:
1 - жол = 2, 3 - жолдардың .
6) 10 - бөлім «Жіберілген электр және жылу энергиясы үшін тұтынушылардың берешек сомасын көрсетіңіз»:
1 - жол = 2, 3, 4, 5, 6 - жолдардың ;
7 - жол = 8, 9, 10, 11, 12 - жолдардың .
7) Бөлімдер арасындағы бақылау:
4.1 - бөлімшедегі 2 - бағанның жолдардың = 4 - бөлімнің 11 - жолы;
4.1 - бөлімшедегі 3 - бағанның жолдардың = 4 - бөлімнің 16 - жолы;
4.1 - бөлімшедегі 4 - бағанның жолдардың = 4 - бөлімнің 17 - жолы.

9. В строках 1, 7 раздела 10 указывается общая сумма задолженности потребителей на конец отчетного года за электрическую и тепловую энергию, в том числе задолженность населения, предприятий, организаций, содержащихся за счет республиканского и местного бюджета и других потребителей.
По строкам 2, 8 указывается задолженность населения за электрическую и тепловую энергию.
По строкам 3, 9 указывается задолженность за электрическую и тепловую энергию юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, которые создаются в форме хозяйственного товарищества, акционерного общества, производственного кооператива.
По строкам 4, 10 указывается задолженность за электрическую и тепловую энергию организаций, содержащихся за счет республиканского бюджета.
По строкам 5, 11 указывается задолженность за электрическую и тепловую энергию организаций, содержащихся за счет местного бюджета.
По строкам 6, 12 указывается задолженность за электрическую и тепловую энергию юридических лиц, являющихся некоммерческими организациями, которые создаются в форме общественного объединения, потребительского кооператива, общественного фонда, религиозного объединения и в иной форме, а также других лиц, не вошедших в вышеукзанные категории потребителей.
10. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 3. «Укажите сведения об электроэнергии и количестве установленных приборов учета»:
строка 3 = строк 4, 5, 6.
2) Раздел 4. «Укажите сведения о теплоэнергии»:
строка 1 = строк 2, 3, 4, 5;
строка 7 = строк 8, 10;
строка 11 = строк 12, 13, 14, 15 = строка 1 + строка 6 - строка 16 - строка 18.
3) Раздел 5. «Укажите протяженность тепловых сетей, в километрах»:
строка 1 = строк 2, 3, 4, 5;
строка 6 < строка 1;
строка 7 < строка 1;
строка 8 < строка 7 и строка 1;
строка 9 < строка 8.
4) Подраздел 5.1 «Укажите протяженность тепловых сетей в населенных пунктах, в километрах»:
графа 2 >  граф 3, 4 для каждой строки;
графа 3 < графа 2 для каждой строки;
графа 4 < графа 2 для каждой строки;
графа 5 < графа 4 и графа 2 для каждой строки.
5) Раздел 9. «Укажите число аварий и простои агрегатов в аварийном ремонте»:
строка 1 = строк 2, 3.
6) Раздел 10. «Укажите сумму задолженности потребителей за отпущенную электрическую и тепловую энергию»:
строка 1 = строк 2, 3, 4, 5, 6;
строка 7 = строк 8, 9, 10, 11, 12.
7) Контроль между разделами:
строк графы 2 подраздела 4.1 = строке 11 раздела 4;
строк графы 3 подраздела 4.1 = строке 16 раздела 4;
строк графы 4 подраздела 4.1 = строке 17 раздела 4.

5.1 - бөлімшедегі 2 - бағанның жолдардың = 5 - бөлімнің 1 - жолы;
5.1 - бөлімшедегі 3 - бағанның жолдардың = 5 - бөлімнің 6 - жолы;
5.1 - бөлімшедегі 4 - бағанның жолдардың = 5 - бөлімнің 7 - жолы;
5.1 - бөлімшедегі 5 - бағанның жолдардың = 5 - бөлімнің 8 - жолы.
Электр стансалары мен қазандықтардың
жұмысы туралы есеп» жалпы мемлекеттік
статистикалық байқаудың статистикалық
нысанын (коды 0281104, индексі 6-ТК,
кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі
нұсқаулығына қосымша
Шартты отынға айналдыру коэффициенттері
Отын және энергия түрі*
Өлшем бірлігі
Шартты отынның тоннасына айналдыру коэффициенттері
Тас көмір
тонна

строк графы 2 подраздела 5.1 = строке 1 раздела 5;
строк графы 3 подраздела 5.1 = строке 6 раздела 5;
строк графы 4 подраздела 5.1 = строке 7 раздела 5;
строк графы 5 подраздела 5.1 = строке 8 раздела 5.
Приложение к Инструкции по
заполнению статистической
формы общегосударственного
статистического наблюдения
«Отчет о работе электростанций и
котельных» (код 0281104, индекс
6-ТП, периодичность годовая)
Коэффициенты пересчета в условное топливо
Вид топлива и энергии*
Единицы
измерения
Коэффициенты пересчета в
тонны условного топлива
Уголь каменный
тонн