Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 20 шілдедегі № 346 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 10 тамызда № 7836 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 72 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 13.03.2013 № 72 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
БҰЙЫРАМЫН:
1. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 29.12.2012 № 584 бұйрығымен.
2. «Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын жасау ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 31 мамырдағы № 214 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6265 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын жасау ережесiнде:
60-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«60. Стратегиялық жоспарлар әзірлемейтін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламалары жоспарлы кезеңге арналған жылжымалы негiзде жыл сайын әзiрленедi.
Стратегиялық жоспарлар әзірлемейтін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мемлекеттік органның қызметін қамтамасыз етуге бағытталған ағымдағы бюджеттік бағдарлама бойынша тікелей нәтижені ғана көрсетеді.»;
61-тармақта:
6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
6) «Бюджеттiк бағдарламаның түрi» деген жолында:
«6) «мемлекеттiк басқару деңгейiне байланысты» деген жолында мемлекеттiк басқару деңгейiне қарай мыналарға;
республикалық бюджеттiң құрамында бекiтiлетiн республикалық облыстық бюджеттiң, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерiнiң құрамында бекiтiлетiн облыстық, республикалық маңызы бар қала, астана;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетiнiң құрамында бекiтiлетiн аудандық (қалалық);
республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң, аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетiнiң құрамында бекiтiлетiн қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттiң, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтiң бюджеттiк бағдарламалары болып бөлiнедi;
«мазмұнына байланысты» деген жолында бағдарлама мазмұнына байланысты бюджеттiк бағдарламаның түрi;
мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi жүзеге асыру және олардан шығатын мемлекеттiк қызметтердi көрсету;
трансферттер мен бюджеттiк субсидиялар беру;
бюджет кредиттерiн беру;
бюджеттiк инвестицияларды жүзеге асыру;
күрделi шығыстарды жүзеге асыру;
мемлекеттiк мiндеттемелердi орындау көрсетiледi;
нысаналы салым салу;
«iске асыру тәсiлiне қарай» деген жолында жеке не бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламалар көрсетiледi;
«ағымдағы/даму» деген жолы бойынша ағымдағы бюджеттiк бағдарлама не даму бюджеттiк бағдарламасы көрсетiледi.»;
10), 11), 12) және 13) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 июля 2012 года № 346. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 августа 2012 года № 7836. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 72
Сноска. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 13.03.2013 № 72 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 29.12.2012 № 584.
2. В приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 мая 2010 года № 214 «Об утверждении Правил составления Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6265), внести следующие изменения:
в Правилах составления Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 60 изложить в следующей редакции:
«60. Бюджетные программы администраторов бюджетных программ, не разрабатывающих стратегические планы разрабатываются ежегодно на скользящей основе на плановый период.
Администраторами бюджетных программ, не разрабатывающими стратегические планы, по текущей бюджетной программе, направленной на обеспечение деятельности государственного органа, указывается только прямой результат.»;
в пункте 61:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) в строке «Вид бюджетной программы»:
в строке «в зависимости от уровня государственного управления» указывается вид бюджетной программы в зависимости от уровня государственного управления:
республиканские, утверждаемые в составе республиканского бюджета;
областные, города республиканского значения, столицы, утверждаемые в составе областного бюджета, бюджетов города республиканского значения, столицы;
районные (городские), утверждаемые в составе бюджета района (города областного значения);
бюджетные программы района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, утверждаемые в составе бюджетов города республиканского значения, столицы, бюджета района (города областного значения);
в строке «в зависимости от содержания» указывается вид бюджетной программы в зависимости от содержания программы:
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг;
предоставление трансфертов и бюджетных субсидий;
предоставление бюджетных кредитов;
осуществление бюджетных инвестиций;
осуществление капитальных расходов;
выполнение обязательств государства;
вложение целевого вклада;
в строке «в зависимости от способа реализации» указывается индивидуальная бюджетная программа либо распределяемая;
в строке «текущая/развитие» указывается текущая бюджетная программа либо бюджетная программа развития.»;
подпункты 10)11)12) и 13) изложить в следующей редакции:

«10) «Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi» деген жолда бюджеттік бағдарламаның қойылған мақсатына қол жеткізу үшін бюджеттік бағдарламаны іске асыру нәтижелерін көрсететін сандық не сапалық көрсеткіштер көрсетіледі;
11) «Түпкiлiктi нәтиже көрсеткiштерi» деген жолда халықтың өмiрiнiң деңгейi мен сапасының нысаналы жағдайының (жағдайының өзгеруiнiң), әлеуметтiк саланың, экономиканың, қоғамдық қауiпсiздiк пен бюджеттiк бағдарламаны iске асырудың тiкелей нәтижелерiне қол жеткiзуге негiзделген басқа мемлекеттiк басқарудың салаларының (аяларының) көрсеткiштерi келтiрiледi. Осы жол мемлекеттік органның қызметін қамтамасыз етуге бағытталған ағымдағы бюджеттік бағдарлама бойынша толтырылмайды;
12) «Сапа көрсеткiштерi» деген жолда бюджеттік бағдарламаны іске асыру шеңберінде көрсетілетін мемлекеттік қызметтің оны алушылардың үміттеріне және мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес келу деңгейін көрсететін көрсеткіштер көрсетіледі. Осы жол мемлекеттік органның қызметін қамтамасыз етуге бағытталған ағымдағы бюджеттік бағдарлама бойынша толтырылмайды;
13) «Тиiмдiлiк көрсеткiштерi» деген жолда бюджет қаражатының бекiтiлген көлемiн пайдалана отырып, ең үздiк тiкелей нәтижеге қол жеткiзу деңгейiн немесе бюджет қаражатының аз көлемiн пайдалана отырып, тiкелей нәтижеге қол жеткiзудi көрсететiн көрсеткiштер келтiрiледi. Осы жол мемлекеттік органның қызметін қамтамасыз етуге бағытталған ағымдағы бюджеттік бағдарлама бойынша толтырылмайды;»;
63-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) мәслихат аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының жобалары тиісті жергілікті бюджет бекітілгеннен кейін пысықталады және ағымдағы қаржы жылының 30 желтоқсанына дейін тиісті мәслихат хатшысы бекітеді.»;
5-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті (А.Н.Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 20 шілдедегі № 346
Бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасының
Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын
жасау ережесiне 5-қосымша
нысан
Стратегиялық жоспарды әзiрлемейтiн бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң
БЮДЖЕТТІК БАҒДАРЛАМАСЫ
__________________________________________________
бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнiң коды және атауы
______________________________________________
бюджеттiк бағдарламаның коды және атауы
_____________________ жылдарға арналған
Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi
Бюджеттiк бағдарламаның сипаттамасы (негiздемесі)
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
мемлекеттiк басқару деңгейiне байланысты
мазмұнына байланысты
iске асыру тәсiлiне қарай
ағымдағы/даму
Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты
Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi
Бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар
жоспарлы кезеңде іске асыру мерзімі
1
2
3
4
Бюджеттiк бағдарлама көрсеткiштерiнiң атауы
өлшем бiрлiгi
есептi жыл
ағымдағы жыл жоспары
жоспарлы кезең
1
2
3
4
5
6
7
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Түпкiлiктi нәтиже көрсеткiштерi*
Сапа көрсеткiштерi *
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi*
Бюджеттiк қаражатының көлемi
мың.
теңге
* осы жолдары мемлекеттік органның қызметін қамтамасыз етуге бағытталған ағымдағы бюджеттік бағдарлама бойынша толтырылмайды.

«10) в строке «Показатели прямого результата» указываются количественные либо качественные показатели, отражающие результаты реализации бюджетной программы для достижения поставленной цели бюджетной программы;
11) в строке «Показатели конечного результата» приводятся показатели (характеристика) целевого состояния (изменения состояния) уровня и качества жизни населения, социальной сферы, экономики, общественной безопасности и других отраслей (сфер) государственного управления, обусловленное достижением прямых результатов реализации бюджетной программы. Данная строка не заполняется по текущей бюджетной программе, направленной на обеспечение деятельности государственного органа;
12) в строке «Показатели качества» указываются показатели, отражающие степень соответствия оказываемой в рамках реализации бюджетной программы государственной услуги ожиданиям ее получателей и стандарту государственной услуги. Данная строка не заполняется по текущей бюджетной программе, направленной на обеспечение деятельности государственного органа;
13) в строке «Показатели эффективности» приводятся показатели, отражающие степень достижения наилучшего прямого результата с использованием утвержденного объема бюджетных средств или достижение прямого результата с использованием меньшего объема бюджетных средств. Данная строка не заполняется по текущей бюджетной программе, направленной на обеспечение деятельности государственного органа;»;
часть третью пункта 63 изложить в следующей редакции:
«Проекты бюджетных программ аппаратов маслихатов областей, города республиканского значения, столицы, районов (города областного значения) после утверждения соответствующего местного бюджета дорабатываются и утверждаются секретарем соответствующего маслихата до 30 декабря текущего финансового года.»;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бюджетных процедур (Калиева А.Н.) Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 июля 2012года № 346
Приложение 5
к Правилам составления
Единой бюджетной классификации
Республики Казахстан
форма
БЮДЖЕТНАЯ ПРОГРАММА
администратора бюджетных программ, не
разрабатывающего стратегический план
код и наименование администратора бюджетной программы _______________
код и наименование бюджетной программы на _____________________ годы
Нормативная правовая
основа бюджетной
программы
Описание (обоснование)
бюджетной программы
Вид бюджетной
программы
в зависимости от уровня
государственного
управления
в зависимости от
содержания
в зависимости от
способа реализации
текущая/развитие
Цель бюджетной
программы
Задачи бюджетной
программы
Мероприятия по реализации программы
срок реализации в плановом периоде
1
2
3
4
Наименование
показателей
бюджетной
программы
ед.
изм.
отчет-
ный
год
план
текуще-
го года
плановый период
1
2
3
4
5
6
7
Показатели
прямого
результата
Показатели
конечного
результата *
Показатели
качества*
Показатели
эффективности*
Объем бюджетных
средств
тыс.
тенге
* данные строки не заполняются по текущей бюджетной программе, направленной на обеспечение деятельности государственного органа.